Onze agenturen voor 1920 H. NEFKENS, Amersfoort T el. 330 en 210 A AlilSTERDAMSCHE BANK Adler Gazelle RIJWIELEN Harley, F.N., B.S.A., Wooler, Clyno, James, Metrotyler, Cleveland en Evans Power Cycle MOTOREN. ADLER en CORONA Schrijfmachines PFAFF Naaimachines. LOUIS KLEIN Firma W. Steenbeek Zn. Schoenwerk Nieweg en Van Harten Piano's - Orgels Firma R. van den Burg Nieuwe en gebruikte Orgels Hofberg, Mannborg, Worcester, Hörügel. H. L. van ESVELD MEUBELEN Electro Motoren Ponne Co. J. J. SMIT, J. H. HASSING Dameskleeding Heerenkleeding lil li liiitcki Milii-jiin. Het uur ven hunne aankomst, en nog meer de gewoonte van die gevaar volle dagen hadden hun die voorzorgen doen gebruiken, Daarom hadden zij aich eerst naar het vertrek van mevrouw de Tréseguidy begeven, zónder echter het gevaar te bevroeden, waarin zij tlch bevonden. Vervolgens had Raoul alles gedaan. Raoul had hen gered. De gravin drukte haar kind aan haar hart met oogen, waarin het dubbel geluk van echtgenoote en moeder schitterde. Maar wat zai er van u worden? aeide de markies. Gij kunt in dat kabinet niet blijven. Ieder oogenblik kan die man er binnen treden, bij kan, alvorens te vertrekken, nog eenmaal deze kamer onderzoeken. En wanneer zal hij ver trekken Eene onwillekeurige beweging kan zijn wantrouwen opwekken. Denk, dat des nachts een muur van weinig dikte hem van u scheiden zal, en dal hij het geluid uwer ademhaling zal kunnen hooren indien gij slaapt, want hij slaapt daar, in de aangrenzende kamer. Vertrekt vertrekt I De gravin verbleekte van schrik. »Och 1 mijn Godzeide zij, waar zullen zij heen gaan Is het geen wonder, dat zij tot hiertoe zijn doorgedrongen; en tullen zij, daar die man beneden is, nu nog een tweede maal het huis kunnen doortrekken, zonder gehoord of gezien te worden? Het is waar, vader! voegde de graaf er bijen Indien wij den trap af dalen zonder dat zij ons hoorden, zoo doorsnuffelen de blauwen op dit oogen blik de bosschen rondom Ploilerneck. Wij zullen den nacht slapeloos in het kabinet doorbrengen de vermetelheid van dit besluit zal misschien ons be houd zijn. De markies dreef echter zijn plan door, dat zij zouden vertrekken; maar terwijl zij nog in deze verschrikkelijke besluiteloosheid bleven, geloofde de gravin, wier gehoor door dep angst gescherpt was, de vluchtige voetstappen in een man in den gang te hooren. Stilte zeide zij, men komt hier heen. De deur werd za-htkens geopend, en de opening zag de familie, bleek van schrik, een bruin gelaat met zwarte hangende haren verschijnen. Het was de goede Janekin. -Ik ben het, zeide hij zacht; ver berg u, mijnheer de baronde blauwe is onder aan den trap. Die schurk wilde mij bedwelmen, maar de dronkaard is zijn eigen strik geloopen. Ik vergat nog te zeggen, dat hij lak en een stuk koper medebrengt; ik weet nist wat hij er mede doen wilmaar zijl op uwe hoede. Rignard naderde, terwijl hij een zede loos liedje van dat tijdstip zong. De visscher ging hem te gemoet, De gravin haastte zich het vertrek van den mar kies te bereiken. Ahzijt gij daar, matroos van den duivel, riep de dronkaard tot Janekin, heb ik u niet gezegd twee mijner manschappen te halen? Kom aan, neem het licht en breng ze spoedig hier. Janekin gevoelde grooten lust den onbeschaamde te doorsteken, maar hij bedwong zich, daar hij bedacht, dat die daad van geweld het gevaar zijner meesters slechts zou vergrooten. Echter nam hij in zijne vereelde hand, aan een nijptang gelijk, de magere hand van Rignard, en kneep hem, dat de been deren kraakten. Deze kleine wraak ver kwikte hem. Wilt gij mij wel eens loslaten, haaievel, riep de ongelukkige, of ik zal ik zal u guillotineeren. Janekin kwam weldra met de twee mannen terug, die Rignard gevraagd had. De kamer binnentredende, had Rignard weldra eene andere houding aangenomen; zijne dronkenschap was gelijk eene lichte wolk voorbij gedreven, zijn stap werd vastzijne Btem, nog op het oogenbik onduidelijk, werd helder; zijn gelaat was niet rood meer, de roode damp van den wijn verdween, en maakte oogenblikkelijk voor die onheilspellende bleekheid plaats, die op het gelaat van den rechter, om zoo te zeggen, reeds te voren het doodvonnis aankondigt. Hij wierp een doordringenden blik rond om zich, waarin al het vuur van den haat leesbaar was. Gij zijt dus hier geheel alleen, burger Tréseguidy? zeide hij aan den markies. Mijnheer de Tréseguidy, die gedacht had een beschonken mensch te zien, was bijna bevreesd het ijskoude gelaat van den vroegeren smidsknecht te aan schouwen. Hij had op de onbeschaamde gemeenzaamheid van een man uit de kroeg gerekend, hij vond in de plaats eene soort van wild, wantrouwend en ernstig dier, dat gereed stond zijne prooi te bespringen. Ja, ja, ik ben alleen, antwoordde de gr^saard stotterend; mijne dochter was vermoeid, zij is naar mijn vertrek gegaan, dat zij voortaan zal bewonen. Is de kleine burgeres vertrokken zeide Rignard, op de laatste woorden drukkende. pn waarom zou mevrouw de gravin zich niet ter rust begeven, .1. zij lust tot slapen gevoelt zeide Janekin op ruwen toon. Ik heb u twee opmerkingen te m.k.n, burner J.ueklu, riep Ril»"! en opgeblazene deftigheid. 1 en eerste sp eekt men niet gelijk gij doet tot een kommissaris der republiek, en vervolgens noemt men niemand gravin of markies meer; die benamingen komen slechts flesschen zonder hals toe. De geguillotineerden worden alleen nog zoo genoemd, verstaat gij? Na dit gezegd te hebben, liet Rignard zijne onderhebbenden naderen, zette twee kaarsen op eene tafel, trok een stuk lak en een stempel uit den zak, en zette zich dadelijk aan het werk om het geheele huis te verzegelen. Wat voert hij toch uit? bromde janekin. Mijne arme zonen zijn verloren, djicht de ongelukkige vader. Tegen vier ure des morgens had Rignard met zijn werk gedaan. (Wordt vervolgd.) Gedurende April verkoopen wij prachtvolle soliede nieuwe PIANO'S voor slechts f675. Vijf jaar garantie. Utrechtschestraat 44 Amersfoort. Lavendelstraat 4. Telefoon 177, bericht dat zij evenals in normale jaren alle mogelijke soorten weer voorradig heeft. Daar wij uitsluitend met 1ste klas schoen fabrieken in relatie's staan en gerespecteerd door onzen grooten omzet alles van het fijnste lot 't meest gewone werk, tegen de minst mogelijke prijzen verkoopen. N.B. Voorradig de laatste mode-kleuren zoowel Heeren- Dames- en Kinderschoenen. Aanbevelend. ELECTRO TECHNISCH BUREAU LANGESTRAAT 105, LANGE BEEKSTRAAT 2 Telefoon 462 - AMERSFOORT - Telefoon 317 Plannen en begrootingen gratis. Alle uit voeringen worden onder garantie geleverd OPGERICHT 1871 KaP'faal, [45 000.000.- r-t-r\r- Reservefonds f 30.750.000.- TELEFOON 176 Bijzondere Reserve f 2.000.000.- Bijkantoor Amersfoort, Kortcgracnt II Handelscredieten - Disconteering - Incassos Effecten - Coupons Vreemd Geld In- en Verkoop van Chêques SAFE DEPOSIT RENTEVERGOEDING voor DEPOSITO met één dag opzegging 2'/j pCt., andere termijnen volgens overeenkomst Arnhemschestr. 8, Amersfoort, Tel. 199 in huurkoop verkrijgbaar tegen billijke conditie's. Catalogi worden op aanvrage verstrekt. - 5 jaren garantie. Langestraat 135-137 - Muurhuizen 84 AMERSFOORT MEUBELMAKER - ST0FFEERDER1J - WINKELIER Handel in diverse soorten Stoelen, Spiegels, Schilderijen, Sponsen, Zeemleder, Huishoudelijke Artikelen enz., Friesch Houtsnijwerk, Boldoot's Eau de Cologne en Zeepen. Inrichting tot maken en repareeren van Antieke Meubelen, enz. In Speciale i Verkoop van 2e bandsmeubelen nrichting voor liet maken van Ljjsten en Encadreeren van Plaatwerken Firma Electro-Tech nisch Bureau en Machine fabriek korte levertijd c.a 100 stuks Draai- en Gelijkstroom machines van 0,5 tol 95 P.K. Levering aan directe gebruikers (zoo noodig met montag" Telef. no. 196 Amersfoort biedt aan voor levering HORLOGEMAKER-GOUDSMID, KROMMESTRAAT 12 Ruime keuze HORLOGES, PENDULES, KLOKKEN, REGULA TEURS, WEKKERS, en BAROMETERS. Prachtige sorteering GOUDEN- en ZILVEREN WERKEN, als: Gouden Zegel-, Fantasie ën Verlovingsringen, Brosjes, Knopjes, Colliers, Armbanden, Scapu lier-Medailles, Horloge-Kettingen, Cantilie-kruizen, Sloten, Bellen, Kettingen, enz. - VAKKUNDIGE REPARATIE-INRICHTING voor alle soorten Uurwerken, Goud en Zilver, ook Cantilie-Goud. Zeer soliede, billijk en onder garantie. N.B, Hoogste waarde voor oud Goud en Zilver. GEMEENTE AMERSFOORT. Gevestigd. A. Nadorp, '88 R.C., van Delft naar L. Nic. str. 3 schoenmaker A. Hofkamp, '57 Rem. van Tiel naar Huygenslaan S. Hopman N.H., van Kazerne naar Langestraat winkelier G. Foniein '95 N.H., van Hoevelaken naar Hoogeweg 49 landb. 't Hul, '84 N.H., van Zulphen naar Soesterweg 339 slager Utrecht naar Fr. Halsstraat 3 smid >an Barneveld naar Coninckstr. 95 arb. n Beverwijk naar St. Andriesstr. 2 Utrecht naar KI. Koppel 26 bctonw. Annita Schneuer, '98 EvL., v, Duitschland ri. Arnh.wcg 5 dienstb. J. Blok, '03 N.H., van Putten naar Liend. weg 1 arbeider C. Stel, '99 R.C., van Barneveld naar Aldeg.str. 61 chauffeu: Zwaak, '94R.C., van Utrecht naar KI. Spui 12 poetser H.S.M. naar Bloemend.str. 12 timmerman tr H. v. Viandenstr. 36 adj. Inspect, in Apeldoorn naar Soesterw. 300 sp.w. an Amsterdam naar Fr. Halsstr. 37 /an Putten naar L. Beekstr. 8 Leusden naar Zandbergen. A. Atteveit, '85 R.C., v H. Ruitenbeek, '90 N.H., A. v.d. Veen, '90 Ger„ v L. den Suijl, '89 Ger,, van I. Bok, '95 R.C., H. Alma, '91 van id, naar C. Overeem, '74 N.H., van A. v. Schaik, '87 R.C., vat Jannetje Termaat, N.H., va Frida Huisman, 05. R.K. v Kinderen van Oy-Zetten, 10, van Apeldoorn n. id. C. Goedhart, 10, van Krommenie n. id. Adelheid Hakvoort, 04, R.K., van 's-Bosch id. Kinderen van Veelen, 07, 08, 10, N.H., van Rotterdam n. id. J. Terpstra, 99, N.H., van Leusden n. id., arbeider. Elisabeth Baron, 99, N.H. van Breda naar Emmalaan 18, off. L.d.H E. Gunthcr Mohr, 14, N.H., van Kaarden n. idem. Wed. Papenburg. 41, R.K., van Hilversum naar Muurh. 125b. Aaltje v.d. Kamp, '67 Ger. van Nijkerk naar 't Stort 5 Maria Stcemers, N.H., van Kazerne naar Utr. weg 253 Alberta Stroeve, '87 N.H., van Dordrecht naar Hof 44 verpleegster an Zeist naar Soesterw. '94 's Hage naar Langeslr. 91 Langweer naar Soesterweg 106 A'dam naar A. Arnh. p.w. 42 Balen, '68 Rem. v. Leeuwarden n. Arnh.str. 4a '07 R.C., van Veghel naar Krommestraat 64 Gecrlruida Draayer, '97 N.H., Theodora Jacobs, '01 R.C., va Maria Boscaljon, '97 N.H., va Hendrika Jansen, '99 F Hindrika Plemper rtruida Wijne Arnh.weg 36 Tel. 434 Amersfoort Schotsche en Engelsche Stoffen Speciale Coupeurs voor iedere afdeeling te ontbieden Johanna Dikmars, 40, R.K., id. id. M ui» Jongeling, 17, N.H. Utrecht naar Arnh.weg 55. Wed. j. Engelberts, Ev.L. van den Haag naar St. v. Hageniaan 6 J. Kohl, 92, R.K., van Mainz naar Koningsl. 1, huisknecht. Kinderen v. Maurits, 91, 92, 08 en 09. R.K.v. Antwerpen n. Zandb. Wed. J. Stoffels de Zwaan, 57, R.K,, van Bussum n. Muurh. 125b Gertrude Mace, 92, van I.onden naar Berkenweg 9, stenogr. C. Sleeking. 10, R.K., van Sreven (D) naar A.de Kopp.pw. 13. Kinderen Wagener van 14 en 18, van Tandjong Oandon Bililon naar Huijgenslaan 25. Anna Burnantzky, 90, van Elberfeld naar Puntenb.laan 28. 1'. v. d. Veen, 05, van I'adang naar St. Ansfridusstraat 5. Mevr. Doornbos, 97, van Brussel naar 1'. Buys 23. D, Hop, 86. N.H.. van Bunnik naar Gaslh.l. 20, arbeider. A. Scuff, 87, N.H., van Lcusden n. K. Wilhelminastr. 40, wcrkt.k. A. Koning, 87, N.H., van De Bilt naar Utr.weg. 127, ?rts. O. Zijlstra, 95, N.H., van Eemnes n. Dorrest.st. 17, bouwk.opz. Arendje Schellevis, 91, N.H., van Delft naar idem, C. Klaasing '93 R.C., van Stompwijk naar Leusderw. 64 bankw. Maria Kflpker '91 N.H., van Bussum naar id. 121 J. Bleyenbcrg, '97 N.H.. van Veenendaal naar Bernulf.str. 31 arb. Wol. Putman-Cramcr, '57 N.H., van Soest naar Schim.p.str. 4 Manna Peper, N I. van Utrecht naar v. Asch v. Wijckstr. 8 P. Kros, '91 N.H., van id. naar Punt.b.laan 2 Maria v. Lamoen, '05 R.C., van Dordrecht naar Zuidsingel 38 Wed. Oudraad, 59, N.H., van Utrecht naar 't Zand 1. W. Sluiter, 95, N.H., van Nijmegen naar P. Potterstr. 48, rijwielh. Josephine Akkermans, 79, R.K., van Meersen naar Weverssingel 40. W. l'ennis, 75, R.K,, van 's Bosch naar Langestr. 16, hotelhouder. Petronella van Eek, 89, N.H., van Utrecht naar v. Bemmelstr. 72.

De Eembode | 1920 | | pagina 4