Bel dan op No. 42 Hebt U een Taxi of Auto noodig? Amersfoort, Op de markt: Zandaardappelen f4 A f5 per heet. Hoendereieren fit u f 12 per 100 st. Grasboter f2.50 A f2.70 per kilo. Kippen f2.50 A f4.50, piep kuikens f0.60 ii fl.75, tamme konijnen fl A f3 per st, Duiven fl.50 A fl,80 per paar. Magere varkens f90 A f150. drachtige zeugen f250 A f450, biggen f30 A f80, zeugen 1200 A f300 p. st. Aangevoerd waren ongeveer; 15heet. Zandaardappelen 80.000 st. Hoender eieren 150 kilo Grasboter; 30 Magere varkens; 180 Biggen; 40 Zeugen Terecht van oordeel, dat de R. "K. Middenstandsorganisatie haar groote kracht moet zoeken in vakorganisatie, waardoor de directe belangen der aan geslotenen beter kunnen worden be hartigd, is het bestuur van De Hanze met ijver bezig de stichting van diverse vakgroepen te bevorderen. Dat de Hanze daardoor in kracht zal winnen is buiten kijf. Het zal er toe leiden, dat aansluiting bij deze organisatie voor de R. K. Middenstanders niet alleen krachtens principe noodzakelijk maar ook uit overweging van gewoon stands- belang dringend geboden is. Van Paschen 1919 tot Paschen 1920 heeft het Genootschap tot Voortplan ting des Geloofs opgebracht in het Dekenaat Amersfoort: f4474.08 n.l. Achteveld f 139.— AmersfoortH. Maria, H. Franc. Xav,. H. Henricus, tezamen f 780.02 H. Ansfried f 175. Pensionaat St. Louis f 450.Rijks opvoedingsgesticht f 15.Baarn en Santvoort f 19.Barneveld f308.22; Hamersveld f340.10; Hilversum: H. Vitus f 1138.30 H. Maria f668.15 H. Clemens Hofbauer f 185.84 Hoog land (100; Hooglanderveen f25, Nijkerk f200; Soesterberg f230.50. De Roomsche schooljeugd mocht hedenmiddag in de bioscoop De Arend, de mooie tafereelen der Christus-film gaan zien. 't Zijn zeldzaam mooie beel den, die daar worden geprojecteerd en een bezoek is wel aan te bevelen. In de hier gehouden algemeeue jaar vergadering van den R. K. Onderofïi- cierenbond St. Martinus waren twintig afdeclingen vertegenwoordigd. Aanwe zig waren voorts de Bondsadviseur, de Weleerw. heer kapelaan Brouwer, be nevens eenige militaire autoriteiten en afgevaardigden van bevriende corpo- ratien. De voorzitter, de heer van 't Walderveen wees op de resultaten in het afgeloopen vereenigingsjaar bereikt. Het retrailewerk zal beter worden ge organiseerd, terwijl ook meer aandacht zal worden geschonken aan verhooging van 't ontwikkelspeil, met het oog op de toekomst, waarin wellicht menig lid een andere loopbaan wacht. Verschillende verslagen werden uit gebracht en 't meerendeel gaf een verblijdend resumé van goed gevoerde actie. De agenda bevattende tal van punten van meer intern vereenigings belang weid afgehandeld en hel ver trouwen in de bondsleiding bleek over tuigend door het veelal onveranderd aanvaarden der uitgebrachte prae-ad- viezen van het hoofdbestuur. De volgende jaarvergadering zal te Arnhem worden gehouden. In het zui delijk deel des lands kan de Bond nog sterk groeien. Daarvoor zal worden ge- Als leden van bet hoofdbestuur wer den herkozen de heeren J. J. M. van 't Walderveen, voorzitter, en P. L. W. Caluwegekozen werden de heeren Beelea en Grobben. Uit den Omtrek Baarn Men herinnert zich het ongeval te Hilversum, waarbij een werkman, in een zinkput willende afdalen, hel leven verloor en twee andere werklieden be wusteloos naar boven zijn gebracht. De naam Van den redder was tot nu toe onbekend. De >Gooi- en Eemlander* deelt nu echter omstandig mede, dat de ware redder een groenteboer uit Baarn is geweest, de 35-jarige Koffrie. Hij was toevallig in de buurt. Zonder aarzelen besloot hij af te dalen en na dat hij zich een met eau-de-cologue gedrenkten doek voor den mond had laten binden, daalde hij moedig in den put af. Hij slaagde er in de twee mannen naar boven te brengen. Toen reed hij, zonder zich verder op te houden, met zijn groentekar naar de veiling waar hij bijna te laat kwam. Geboren Alida, d. v. J. Gijsbertseu en E. de Graaf Mirjam Magda, d. v, M. Nijburg en C. A, Lorjé Dirk Gerard, z. v. D. Pijpers cri G, Mulder Helena Maria, d. v. J. Jansen enj M. H. Henni Basliaau Ptetcr, z. v. J. Tliic en P. C. van der Loo. Ondertrouwd; J. Koelink en A. Daat- zeiaar E. Verschuur cn M. Floor A. J. Doorspick en J. W. A. Beerthuis. Getrouwd: J. G. Ruitenbeek cn J. G., Fakkeldij E. Veenendaal en W. Djjs G. J. Rekers en B. Lodder G. de Haan en B. Rijkes. Overleden: Fenna Woudenberg, 22 j. Jan Ruijer, cchtg, v. M. Schoonoord, 78 j. Clara de Zoete, echtg. v. G. Veldhuizen, 58 j. Maartje Buijs, 80 j. Jantje v. Zandwijk, echtg. v. J. Knaap, 84 j. f.cmncs De meeste Oostenrijksche kinderen zullen 25 Mei a.s., weder naar hun «Heimat, terugkeeren. Enkelen blijven nog eenigen tijd achter. Het waterschap Eemnes heeft be sloten aan Ged. Staten te verzoeken het bijzonder reglement zoodanig te wijzigen dat een bijzondere omslag naar de huurwaarde kan worden geheven van die perceelen in den Heinellen- en Noordpolder te Veen, welke belang hebben bij de stichting van een afzon derlijke bemaling. Goedgekeurd werd een voorstel tot het aangaan eener geldleening van f90.000 voor de inrichting van het electriscb gemaal aan het einde der Eemnesservaart. Geboren Bertha Johanna Maria, d. v. H. A. Geerars en C. M. v. d. Brink Tijmen, z. v. J. Roodhart en J. Blom. Earen Geboren: Johan, z. v. G. Puyk en M, v. d. Veer Joseph Klaas, z, v. KI. Boelsma en J. Witte. Ondertrouwd: Th. Bierlaagh en A. de Graaf W. J. Dakkus en E. v. der Kamp. GetrouwdJ. Mulder eu R. Kempes. Binnenland. Naar men verneemt, kan de publi catie van het voorstel van Amsterdam inzake de gemeentelijke melkvoorzie- ning binnenkort worden tegemoet ge zien. Voorgesteld zal worden het stich ten van een gemeentelijk monopolie tot meiklevering. De melk zal door de ge meente worden ingekocht, gereinigd en ontsmet. Omtrent de distributie worden voorstellen gedaan. Men zal nog nader kunnen kiezen lusschen verschillende stelsels. Zooals in den laatstee tijd geregeld gebeurd is, moest te Elburg weer een raadsvergadering worden uitgesteld, 't pu bliek dat in grooten getale was opgekomen wasdaardooren door verschillende ande re oorzaken eenigzins geprikkeld en ging naar de dicht bij het gemeentehuis ge legen werkplaats van het raadslid Ste- phan. Hier werden allerlei verwenschin- gen geuit, een ruit werd ingegooid. Men trachtte voorts de deur te forceeren. Toen men ondekte, dat de heer Slephan achter uit .zijn werkplaats trachtte te ontkomen, werd hij door eenige vrou wen zoodanig geslagen, dat hij bebloed naar zijn huis moest vluchten. Tien Nederlandscbe stoomvaart maatschappijen hadden in 1919 geza- melijk een winst van pl.m. f147 mil- lioen na betaling van alle bedrijfs- en andere onkosten. De reserves dezer 10 maatschappijen beloopen tezamen f 145 miliioen. Waren de vrachten en dus de „winst" dezer^maatschappijen lager, dan zou ons volk niet zoo duur alles moe ten betalen wat van over zee wordt aangevoerd. De bevolkingsstand van onderschei-1 dene gemeenten in de provincie Utrecht was op 1 Jan, 192U als volgl Amersfoort 30.804, Baarn 10.394 de Bilt 5.511. Bunschoten 3.11.3, Cothen 934, Doorn 3.098, Driebergen f4,505, Eemnes 1.438. Hoogland 2.861, Leus den 2 013, ReDSwoude 1.441, Rhenen 6.465. Rijser.burg 968, Soest 7.457, Stou- tenburg 989, Utrecht 138.334. Veenen daal 6 472, Wijk bij Duurstede 3.105, Woudenberg 2.958, Zeist 16.682. Totaal der bevolking in de provoncie 335.461- Te Haarlem werd tijdens de Pink sterdagen het congres der Sociaal De mocratische Arbeiderspartij gehouden, waar Troelstra de man van den dag was. Het befaamde socialisatie-rapport werd aanvaard en «socialisatie* zal dus voortaan de leus zijn waarmede de roode leiders zullen paradeeren. Wat verder Troelstra over den toe stand van den dag sprak, is wel waard onthouden te worden door alle voor standers van recht en orde «De politieke toestand is thans hoog gespannen en de tijd van vriendelijk heid is voorbij. De tijd van scherpen en onverbloemdcn strijd is aangebroken, want wij gevoelen ons, als strijders der arbeidersklasse ten zeerste getroffen. Meer dan ooit zullen wij doen blijken, dat wij nog zijn dc onverzoenlijke tegen standers van het kapitalistisch regime.* In de buurtschap Rekken, onder Eibergen werd een boerenbruiloft gevierd. Vele bruiloftsgasten waren be schonken, zoodat de politie moest in grijpen. Een agent waagde zich met een revolver gewapend onder dc vech tende boeren en vuurde een schot in de lucht af teneinde den schrik erin te brengen. Het gevolg was echter, dat a'lcn zich veieenigd tegen den politie agent richtten, en hem met messen en knuppels zoo toetakelden, dat hij be wusteloos bleef liggen. De voormalige Duitsche kroonprins is van Wieringen vertrokken teneinde de Pinksterdagen bij zijn ouders te Doorn door te brengen. De kroonprins werd op zijn reis, die geheel per auto gaat, vergezeld door den secretaris- Seneraal mr. J. Kan, burgemeester; eereboom en majoor von Jena. Ingekomen is een wetsontwerp tot uitbreiding van de gemeente Amster dam met deelen van de gemeenten Westzaan, Zaandam, Oostzaan, Diemen, Ouder-Amstcl, Nieuwer-Amstel, een gedeelte van het open IJ en van de Zuiderzee, benevens met de gemeenten Buiksloot, Nieuwendam, Rantdorp, Watergraafsmeer en Sloten. Een groote vrachtauto van een melkfabriek uit Kampen kwam in bot- siog met een boerenwagen. Door den schok was de chauffeur zijn stuur niet meer meester met het gevolg, dat de auto met wagen cn paard in de sloot langs den weg terecht kwam. Een man die onder de auto was geraakt, was zwaar verminkt, zoodat de dood onmiddeiijk intrad. Jeugdige held. Met eere dient vermeld, dat een knaapje, dat te Hel mond spelende te water geraakte, door zijn 6-jarig broertjk werd gered. Hij wist hem vast te houden tot zijn zusje hulp mede bracht. Hij moest met een armpje het kind grijpen en hem zóó bovenhouden. Zelf lag hij met gezicht en handen in de brandnetels. De heer en mevrouw ten Cate Kortenhout van der Sluys te Almelo, hebben aan de arbeiders der fabrieken hunner familie f 50.000 geschonken voor een fonds ter verpleging van tuberculose-patiënten In de «Mededeelingen van de Ned. Dagbladpers* kan men lezen, hoe het in de naaste toekomst met de papier- prijzen staat. Nu reeds is de prijs van courantenpapier 59 ct. per kilo en in Engeland verwacht men een stijging in het najaar tot f l. Er is over de geheele wereld gebrek aan papier. Dit deels door gebrek aan grondstof, om dat groote zaken van de levering van papierhout zijn uitgesloten en doordien er nu 25 pCt. meer courantenpapier wordt verbruikt dan vóór den oorlog. Buitenland Te St. Michel de Tagliamento in Italië hebben ernstige ongeregeldheden plaats gehad. De menigte heeft het stadhuis in brand gestoken. De ambte naren moesten uit de vensters springen en de commissaris des konings, die als burgemeester fuogeerde, werd gestee- nigd en de aanwezige karabiniers sloe gen op de vlucht. Het stadhuis met alle archieven is geheel verwoest. De oorzaak moet geweest zijn, dat de werklieden, die naar 't stadhuis waren gekomen om salaris 4e ontvangen, niet dadelijk werden tevreden gesteld. Een schande voor Frankrijk is het feit, dat het voor bezettingstroepen in Duitschland negers en andere halfbe schaafde inlanders gebruikt. Die bezetting is als de pest voor de streek waar ze is gelegerd. Allerlei uitspattingen worden door dat woeste volkje bedreven en aan de goede zeden wordt onherstelbare schade toegebracht. Maar de ridderlijke Franschcn handha ven dat onrecht eu bevorderen 't verderf, Er is op de veiling in het hotel ,,Druot" te Parijs 100.000 frs betaald voor één postzegel. Het is een exem plaar van het eiland Mauritius van de editie 1847, ter oorspronkelijke waarde van 2 pence. Buiten het uitstervende Weenen is er blijkens eene Correspondentie uit Weenen nog een tweede: het ver zadigde en in dansverdwaasdheid ver zonken en verzwelgende Weenen. Een contrast, dat alle groote revoluties heb ben gekend. Talrijke attractie-etablisse menten zijn geopend geworden cn bijna alle voor een millieu, dat niets anders dan flauwe pret, ijdelheid en uitspat tingen nastreeft. Dat is de wereld van de woekeraars en dc volksuitzuigers. De prijzen voor dat lage genot zijn zóó hoog, dat de «nieuwe rijke* al spoedig begrijpt«aha, dat is een lokaal Wat de buitenlander in Weenen ziet, biedt zulke ontzetlende contrasten, dat men gewoonlijk geenc woorden vindt om den indruk ervan weer te geven. Eenerzijds de dolle, zingende, drinkende verbijsterende genotzucht, en anderzijds de giuwelijkste ellende. Dc goede bur gerfamilies, die vroeger een ordentelijk inkomen hadden en tot de gelukkigste klas kor den gerekend worden, sterven nu uit van wege de groote ontberingen. Voor hen is het een groote vreugde, wanneer ze bij uitzondering wal ineel en spek in 't geDicp kunnen verkrijgen. Hunne ellende gaal zóóver, dat door gaans ze niet eens meer de begrafenis kusten kunnen betalen van hunne tal rijk stervende familieleden, En dat is ongelukkig genoeg hel echte Weenen. Een Hollandsche Jezuiit, pater Franke, die te Rome de plechtigheden bijwoonde schrijft van daar over Ro- meinsche toestanden o.m. het volgende „Een kerk te Rome dient een twee voudig doel. Het is het huis Gods eu een publiek museum. Men komt er om te bidden en zijn godsdienstplichten waar te nemenmen bezo.ekt ze als touristenen geioovigen en touristen kruisen elkander onophoudelijk, botsen tegen elkaar in, gaan ieder hun eigen weg, zonder dat de harmonie ai te zeer wordt verbroken. Men is er aan ge wend geraakt, en schikt zich in het onvermijdelijke. Terwijl van den kansel het woord Gods wordt verkondigd, of aan een of ander altaar de heilige geheimen worden opgedragen, of een biechteling in den open biechtstoel ligt neergeknield, wandelen anderen inet Baedeker gewapend langs de verschil lende bezienswaardigheden. De predi kant gaat onverstoord verder, de neer geknielde menigte volgt zoo goed mo gelijk de plechtigheden aan het altaar, de toerist doet wat des toerists is, alsof dat alles niet bestond en hij on beperkt heer en meester was van het terrein. „Wanneer er bijzondere plechtigheden plaats hebben, raakt het idee van Gods huis geheel op den achtergrond. Men zegt, dat St. Pieter 50.000 menschen bevatten kan. Op den dag der heilig verklaring der gelukz. Margaretha Maria en Gabriël van de Moeder der Zeven Smarten, was het reusachtig kerkgebouw tot in de uiterste hoeken gevuld, Hoe veel vaD die duizenden zullen bij die gelegenheid bewust de H. Mis hebben gevolgd, door Z. H. den Paus opge dragen 's Lands wijs, 's lands eer. De ontzaggelijke ruimte der St. Petrus basiliek is mede oorzaak, dat men uit het oog verliest, wat in de verre verte gebeurtde Zuiderling, zoo vatbaar voor indrukken, gaat zoo geheel op in hetgeen plaats heeft in zijn naaste om geving, het valt hem zoo verbazend moeilijk zijn indrukken in zich besloten te houden, waar men naast zich altijd grage hoorders vindtde gewoonte is een tweede natuur geworden. Uitgaande van hetgeen men rondom zich ziet, krijgt men den indruk, dal de grootte der basilieken te Rome omgekeerd evenredig is met den eerbied voor Gods huis en dat in een stille H. Mis in een onzer kleine dorpskerken meer gebeden wordt, dan door de tiendui zenden, die getuigen waren van de grootsche plechtigheden der heiligver klaring in St. Pieter. „Men komt bij die gelegenheid naar St. Pieter om te kijken. In de zes-uur- lange plechtigheid is er slechts één moment van waai lijk treffende Gods- vereering. Het is het oogenblik dat dc Geconsacreerde Hostie ter aanbidding wordt opgeheven. „Door de tegenstelling komt dit mo ment van de hoogste emotie nog beter uit, en men voelt als op tastbare wijze de tegenwoordigheid Gods. Straks zal het gepraat en gelach, liet eten en drinken weer voortgaan, gelijk voorheen, maar de indiuk van dit eenig oogenblik is sterk genoeg, om in dankbare ver eering, hulde en dank te brengen aan Hem, Die het niet beneden Zich acht, onze lotgenoot te zijn en hulp en sterkte in de moeilijkheden van ons aardsche leven geeft, „En toch, men mogeazich een oogen blik ergeren aan het onvermoeid ge babbel of minder eerbiedig gedrag nf de al te ver gaande gemoedelijkheid, ais de plechtigheid is geëindigd en de Paus, gedragen op de Sc-dia gestatoria, langzaam voortgaat langs de ontzag- gelijke menigte, de hand zegenend uit gestrekt, terwijl links en rechts de du'- zenden witte doekjes als blanke vlinders zweven boven de hoofden, om den Vader der Christenheid hulde te bren gen, denkt men niet meer aan hetgeen is voorbijgegaan. Men wordt voortge dragen op de golf van enthousiaste kinderhulde, een gevoel van onuitspre kelijke dankbaarheid welt op in het hart, en de gevangen Paus-Koning op den gouden draagstoel wordt de plaats vervanger van den Christus, plechtig zijn intrede doende in de-hoofdstad van zijn volk, onder het gewuif der palmen en Hosanna-geroep en het hoofd bui gend, brengt men dc hand aan hei voorhoofd om zich te teekenen met het kruistceken in den naam des Vaders, des Zoons en des H. Geestes, der H. Drieëenheid, vanwaar alle zegen morlj uitgaan, en men gevoelt meer dan ooit de kracht der woorden, die te lezen slaan rond den ontzagwekkende» St. i Pieiers-koepel„Gij zijt Petrus, en op1 deze rots zal ik Mijn Kerk bouwen, en de poorten der hel zullen haar niet overweldigen.* Kerknieuws Men schrijft ons In memoriam Rector J. Berondsen. Den 22steri Mei overleed ie dezer stede de WelEerw. Heer J. Bcrendsen, Rector van het Moederhuis der Zusters van O. L, Vrouw. Een heilig priester, een man van groote verdiensten op velerlei gebied is met Rector Bcrendsen van ons heen- gegaan. Voor veie jongeren was hij een on bekende gewordeneen sleependc ziekte had jaren lang zijn krachten ge sloopt, en dwong hem zich terug te trekken uit het openbare katholieke leven van Amersfoort, waarvan hij vroeger een der leiders geweest was. Maar de vluchten van zijn arbeid leven onder ons voort. Geboren te Welil den 20en Juni 1840 voltooide Rector Bcrendsen met succes zijne studiën aan de Seminaria van Kuilenburg en Kijscnburg, werd den 15en Augustus 1876 priester gewijd en kort daarop tot kapelaan aan de Sint Willibrorduskerk tc Utrecht benoemd. Toen Rector Te Vaarwerl: ontslag had aangevraagd als Reetor van het Moederhuis der Congrrgatic van O. L. Vrouw, viel liet scherpziende oog van Mgr. Snickers op den ijvcrigen Utrecht, schen kapelaan en deri 1 October 1885 riep Mgr. hem tot de verantwoordelijke taak van Reetor van het Moederhuis te Amersfoort. Vijf-en-dertig jaren lang, een nicn- schetileeftijd bijna, heeft hij met voor beeldige toewijding en onvermociden ijver zijn krachten gegeven aan de Cou- gregatie van O. L. Vrouw. Met wijsheid leidde hij de Zusters op den weg naar de volmaaktheid. Verreweg het grootste gedeelte van haar, die in de Bisdommen Utrechten Haarlem met zooveel liefde, en opoffe ring zich wijden aan het onder wijs, de opvoeding en de liefdadigheid, heeft van hem de eerste opleiding in het geestelijk leven ontvangen. Hon derden pensionairen ook eu toekom stige onderwijzeressen heeft hij het godsdienstonderricht gegeven cn tot degelijke katholieke vrouwen mede ge- De Congregatie van O. L. Vrouw is tijdens zijn Rectoraat lot grootcren bloei gekomenhaar aantal huizen is onge veer met een derde vermeerderd cn het imponeerende zustershuis aan den Zuidsingel is in zijn tegenwoordigen vorm voor liet grootste deel in zijn tijd opgetrokkensuccessievelijk werden het Zustershuis, de fraaie kapel, de kweekschool en het noviciaat gebouwd. Het gesticht voor arme meisjes, tijde lijk ook op den Zuidsingel gevestigd, werd voor eenige jaren naar hel Soes- terkwartier overgebracht. Voor het oog der wereld is de zegen rijke werkzaamheid van Rector Bcrend sen misschien verborgen gebleven, ais die van zoovele zuster.:, die in stille opoffering haar leven aan den dienst van God cn de naasten wijdenzijn hemelsch loon zal de* te grootcr zijn. Maar een man met de kracht en be kwaamheid van Rector Bcrendsen kon zich niet tol zijn rectoraat beperken. In zijn jeugdige Jaren heeft hij ten ruim aandeel genomen in liet openbare leven van onze stad. Hij kende de kracht, die uitgaat van een goede katholieke pets cu was een der medeoprichters en la-igi.ii tijd de intellecluetlc leider van dc Eembode, Getuigen daarvan zijn de talrijke met J. B. ondertcekcndc hoofdartikelen en ook de nlel-ondeiteekcndc, gemakkelijk te herkennen aan den forseltcn stijl. Ook buiten de journalistiek was hij een der leiders op politiek en sociaal ge bied; langen tijd b,\. was hij adviseur der Kalll. Socmh; Acti-% Rector Berciidscu was ven man van de conservatieve richting. In de <|uat-s ties van persoonlijke:; dienstplicht en leerplicht die in de negentig* r jaren de katholieken vc.deeldcn. behoorde hij tot de tegenstanders van beide ont werpen. En mei kracht heelt hij vout zijn opvatting gestreden. Men kan in deze vragen met Item van mccning verschillen; zij raken ten slotte alleen de opportuniteit, r.iet liet wezen der katholieke siaaiskuiidr. Zijn blijvende verdienste is, dat hij de groote katho lieke waarheden en princiepen in de Eembode altijd met kracht en laient heeft verdedigd. In de jaren, toen dc Ka'holickc partij haar kracht naar bulten begon n: loo tten, is hij in zijn lering een der man nen geweest, van wie liet heil iu Israël geworden -s. Hij heelt mede het funda ment gelegd, waarop anderen m nieu were tijden hebben voortgebouwd, die de Katholieke princiepen np nieuwe omstandigheden en nieuwe eischen hebben toegepast. Toen zijn gezondheid hom reeds ge dwongen had zich vit het openbare leven terug IC Hekken, heeft hij nog tweemaal hel Katholieke Amersfoort een groote weldaad bewezen. Hij clior k een aanzienlijke som, waardoor de bouw van icn jongensschool op dc St. Heniicusparochte mogelijk werd en later gal hij een belangrijk bedrag aan den stichter der St. Anstiidusparocliic, Pastoor Paping, waardoor een mooi begin werd gemaakt en de nieuwe pastoor werd aangemoedigd. Daarom ecu woord van opn-chlc huldc en dankbaarheid. Hel Katholiek Amersfoort mag en zal Recti r 15 .rmil-cti nooit vergelen! 24 Mei 1920 s. K. Niouwo Parochlo Z. D. 11. dc Aartsbisschop van Utrecht heelt den Wclccrw. heer H. W. Dijkman, kapelaan te Denekamp, belast met de voor bereiding der oprichting van ccue nieuwe parochie te Den Hoef. tiodsdknstleer. De Paus. Later rees dc vraag, of deze door God a .ngesteide Vader eu Lccraar aller geioovigen aan de Kerk een dwaalleer zou kunnen

De Eembode | 1920 | | pagina 2