GROOTE OPRUIMING FIRMA GEBRS. HAMERS LANGESTRAAT, AMERSFOORT Vanaf Zaterdag 3 Juli in alle afdeelingen Buitengewone aanbiedingen van alleen Prima Goederen Geen Zicht^endingen Zie de étalage's - Betaling Contant Advertentiën t gesloten. Alle Winkeljers[sters) Komt allen Prijsverhooging Roomboter Dik vet SPEK Magazijnen van Manufacturen, Lingeries, Daines- en Meisjeskleeding, Tapijten, Meubelen, Bedden enz. In de vergadering der Geldersche I Vallei-Kanaalvereeniging werd ge vraagd of het Kanaal voor den Land bouw nog wel van beteekenis zal zijn, als de afwatering, volgens de provin ciale plannen, verbeterd is. Aangetoond werd dat ook dan nog de landbouw in hooge mate door het kanaal zal zijn gebaat, én omdat eene geregelde af watering dan nóg meer verzekerd is én omdat ïu tijden van droogte, er steeds gelegenheid zal zijn voldoende water in de polders te houden waaraan nog kan worden toegevoegd waarde- meerdering der landerijen en vergemak kelijking van den afzet der producten. Ook werd herinnerd aan de door de Staten van Utrecht en Gelderland genomen plannen ter verbetering de afwatering der Geldersche Vallei. Hoewel deze plannen toejuiching ver dienen, werd bedenking geopperd tegen het voornemen, om de verbetering ons normaliseering der beken en watergangen te doen voorafgaan door hel maken van eene bemalingsinrichting in de Eem bij Eembrugge. Er werd gevreesd dat dit laatste werk, hetwelk van kost baren aard zal zijn, overbodig zal wor den zoodra de afsluiting der Zuiderzee tot stand zal zijn gekomen, wanneer vermoedelijk geen belangrijke opstu- wing van de Eem meer te verwachten is. Wenschelijk werd het daarom geacht, bedoelde werken in andere volgorde uit te voeren, n.l. eerst verbetering der watergangen. De Rechtbank de'ed o.a. de volgende uitspraken: E. B., 49 jk, stoelenm. te Amersfoort, WOfllflUfl derbroek, heeft in massa opgebracht f14620. Koopers E. v. d. Brink, W. v. Kattenbroek en H. Davelaar. De vakken in de eierhal en de pak- loods, door de gemeente opnieuw voor een jaar verhuurd, hebben f380 opge bracht. Alle vakken, op één na, zijn toegewezen aan de Eiervereeniging Barneveld en Omstreken», terwijl huurder van het overblijvende vak is geworden Vermeulen te Renswoude. Geboren Alberta, d. van J. T. v. Ark en J. v. Zanten. Evert, z, van E. Brunekreeft en E. v. d. Kuilen. Gijsbertje, d. van T. Roosendaal en W. v. Dijkhorst. Renger, z. van J. v. Beek en T. v. Looijengoed. Martina Jeanetta, d. van M. v. Ginkel en G. C. J. Buurman. Ondertrouwd J. v. d. Kamp ei Apeldoorn. GehuwdE. Mulder en H. Rooze- boom. E. v. Dijk en M. 1 Kamp. \V. ten Ham cn R. H. A. Romijn. OverledenJan v. d. Beid 78 j., wedn. van H. v, d. Beluw. Jacob v. Tienhoven 37 j., echtg. van I, Haze- wiudus. Teunis D. v. d. 'frappe 25 j. Garrit Pansier 26 j,, echtg. van .V Gerritsen. Gerrit v. d. Kamp 64 j., echtg. van A. Hiddinga. De kcrsenuitdeeling, die alhier ieder jaar op de gebruikelijke wijze aan de kinderen dezer gemeente geschiedt, heeft Vrijdag j.l. wederom plaats gehad. Buitenland dietslal van 2 konijnen ten nadeele v. R„ 4 maanden gevangenisstraf. E. B., 49 jr., stoelenm,, E, de W,, 45 jr., koopman, beiden te Amersfoort, diefstal van hout ten nadeele van G. K., ieder 7 dagen gevangenisstraf. N. v. A., 54 jr., landb. te Hoogland, mishandeling van A. T. B., echtg. v. J. B., f 15 boete subs. 15 dagen hech- Bij Kon. Besluit is benoemd tot watergraaf van het heemraadschap de Eem, beken en aankleve van dien, Joh. Knoppers, alhier. Op den Soesterweg is een huzaar van zijn paard gevallen en bij een gezin aldaar binnengebracht. De mil. dokter kwam ter plaatse om den patiënt te verbinden, waarna deze per rijwiel brancard naar het hospitaal is over gebracht. Aan den Vlasakkerweg werd een man uit Utrecht bewusteloos binnen gebracht in het café de Kei. De man was per rijwiel in aanraking grkomen met een passeerend rijtuig en daardoor gevallen. Bij onderzoek bleek zijn bov arm licht gekneusd, terwijl een kleine bloeduitstorting in het hoofd had plaats gehad. De man was doof en had tot teeken daarvan achter aan zijn rijwiel de be kende geschilderde bordjes wit-rood. De oorzaak van de botsing was, dat hij verkeerd uit week. Uit den Omtrek Baarn Benoemd tot notaris te Utrecht C. Onnen, candidaat-notaris, alhier. De Rechtbank te Utrecht veroor deelde W. J. B., 58 jaar, rustend blceker te Baarn, wegens rijksinkomsten- en oorlogswinstbelastingovertreding tot 14 dagen gevangenisstraf en f 3000 boete subs. 90 dagen hechtenis. Het gemeentebestuur heeft aanbe steed den bouw van een politiebureau, Van de 7 ingekomen inschrijvingen was de laagste inschrijver de heer A.J.W. Vos te Utrecht voor de som v. f 103.500. De gunning is aangehouden. Bartuvtld De alhier geveilde I ofstede .-De Pelmolen- is aangekocht als volgt perceelen 1, 2 en 3 C. Roskam voor f 11.170, perceel 4 H. Joosten f3050. Het land bij den Watermolen is opge houden. De hofstede »De Brink* in hel Gar GeborenMaria, d. v. W. Hai G. v. d. Berg. Ondertrouwd: Th. v. d. Meijdenberg en H. A. v. Ruitenbeek A, C, Kok en M. Poort. Bijkerk Het aantal treinen is belangrijk uit gebreid. Ook 's Zondags rijden thans weer treinen op het baanvak Nijkerk Ede, n.l. twee in de richting Ede en wel des morgens vertrek uit Barneveld 6.55, des avonds 7.00 en di richting Nijkcik. vertrek uit Barneveld 's morgens 8.55, namiddags 5.09 's avonds 7.34. Ueenendaal Jaarlijksche Beijenmarkt. De Bijenmarkt te Veenendaal zal dit jaar zijn van 6 tot 9 juli, de verwachting van aanvoer zal groot zijn, er komen er ongeveer 3000. De bijenteelt dit jaar goed gegaan, de boekweit st goed, zoo dat men veel kooplust te gemoet ziet. Soest In de jongste vergadering der aan deelhouders van de Provinciale Utr'echt- sche Eleclriciteitsmaatschappij, sloten in verschillende gemeenten kleine terreinen te koopen of in erfpacht te aanvaarden, alles met bet doel tot op richting van transformatorhuisjes, den bouw van een of andere dienstwoning of hulpmagazijn of voor andere soort gelijke doeleindenook besloot men het vroeger overgenomen centrale ge bouw met dienstwoning te Soest, thans voor de vennootschap geen heeft, te verkóopen. Door het bestuur van den Bond Melkveehouders afd. Soest, is be sloten den melkprijs van af 1 Juli met 2 cent per liter te verhongert. De prijs per liter wordt alsdan 18 cent. Utrecht Het bekende eerste rangs hotel «Des Pays Bas» aan het Janskerkhof zal weldra onder den hamer komen. I. 1 Coip Boennbond Hooglmd. Coop, Boerenleenbank, Hoogland. Zij, wier boekjes nog niet zijn terug gehaald, worden verzocht, deze zoo spoedig mogelijk terug te halen. Behalve op de gewone zitdagen, is hiervoor gelegenheid Zondag 4 Juli, des morgens na de Vroegmis. HET BESTUUR. Frankrijk, België, Engeland en anderen eischeti van Duitschland achlige bedragen oorlogsschadevergoe- ding, veel meer dan 't ooit betalen kan. Het nieuwe Duitschland, dat nog slechts 'n karkas vormt, verzwakt door 'n vier jarigen oorlogstijd, door de ongehoorde, hardheden van een gruwzaam vredes verdrag en ten slotte door het lijden van een revolutietijd, kan dergelijk* enorme lasten niet meer opbrengen, om dat de daartoe noodigc economische krachten uitgeput zijn en ontbreken. Een bedrag van jaarlijks 3 milliard gouden marken beteekent volgens den koers der valuta een jaarlijksche schuld delging van ongeveer 25 millard mark. Neemt men daarbij in aanmeiking.dat op dit oogenblik in de gewone Be grooting tegenover de loopende in komsten voortdurende uilgaven staan van 28 milliard en dat, zooals uit de besprekingen van een Rijksraad geble ken is, de tekorten steeds grooter wor den, dan is het niet duidelijk, boe Duitschland behalve dc lasten, welke het tot nu toe te torsen had, nog nieuwe op zich nemen kan van een zoo fabel achtige zwaarte, als waarvan men in Enlentckringen spreekt. Echter dc Entente moet geld hebben schromelijk veel. Aan de veroverde lan den heeft het niet veel voordeel en erwueste steden vragen na hun plechtige decoratie naar geld. Nu wil men de kip plukken tot z< kaal is. Of er nog veel te plukken valt De Duitsche kip heeft niet veel veer Kerkelijke Diensten Binnenland deel gehad den Katholieken den doop in het openbare leven te doen ondergaan en de christelijke partijen te hoop te drijven. Dc nieuwe onderwijs taak zal thans voor ons zijn, de bij zondere school tot dc beste van het land te maken in de vrije concurrentie met de openbare. Maar de strijd voor de christelijke staatkunde gaat onv poosd voort in de nieuwe vragen problemen, welke de tijd aanbrengt. Nu mocht wel overal aldus de Maasbode waar voorstanders den aangetroffen van derconfessioneele school, de vaderlandschc driekleur den uitgehaugen. Thans is ook het laatste bolwerk der neutrale* school gevallen, de laatste slagboom voor de finale gelijk stelling opgeruimd. In vrije concurren tie staan voortaan beide soorten van onderwijs naast elkander, gelijkelijk bekostigd uit 's lands kaszoodat de ouders, die voor hun kind godsdienstig onderwijs verlangen niet meer als voor heen daartoe een extra-belasting hebben op te brengen ön het bijzonder «nder- 'ijs zelve gestaald reeds door de -orsieling van zoo lange reeks van jaren breeder nog dan toriop heden vleugelen kan uitslaan. Waarnaast als een niet minder er- heugende winste mag worden geboekt dc gelukkige wijziging, welke geleidelijk intrad in de idetön, ter overzijde om rent de bijzondere school gehuldigd. Tc Heino is de boerderij van H. V. ifgebrand. De 23 jarige zoon van V. en de dienstbode zijn verbrand. In Leiden is, voor 't eerst met mede- iking der vrouwen, een gemeente- -aadsvcikiczirg gehouden. Vcor de Christelijke pailij met gocdea uits! i.ij beschikte in den ouden Raad O' de bronze me-rderheid van 1 stem. Thans is die meerderheid, volgens den voorloopigcn u-.tslBg, aangegroeid t 7 stemmen. De sociaal-democraten verloren 2 zetels, dc vertegenwoordiger van den Econ. Bond verdween uit den Raad. De christelijk-histor. wonnen 2 zetels, anli-revolutionnaire 1. De Katholieken bleven gelijk. Hmersfoort. Parochiekerk 0. L. Vr. Hemelvaart Langegracht. ZONDAG. Half 6 H. Mis. 7 uur H. Mis. Half 9 H. Mis. Half 11 de Hoogmi 3 uur Vespers. 5 uur sluiting van het triduum van de Aartsbroederschap H. Fant. waarna plechtig lof en processie. Half 6 Patronaat. DINSDAG. 8 uur gez. St. Antonius-Mis. DONDERDAG. 7 uur Lof. Dagelijks de Heilige Missen 7 8 en 9 uur. Parochiekerk van St. Franc. Xav. 't Zand. ZONDAG. Half 7, en 8 uur H Mis. Kwart over negen H. Mis en Haif 11 Hoogmis. 12 en 2 uur Catechismus. 6 uur Lof. VRIJDAG Kwart voor 8 gezongen H. Mis ter cere van den H. Theodoras van Embden. ZATERDAG. 7 uur Lof. Van 3'/j9 uur Biechthoorea. DAGELIJKS de Heilige Missen ten zeven, acht, en negen Parochiekerk van St. Henrietta aan de Borstraat. ZONDAG. H.H. Missen om 5 en 7 t 10 uur de Hoogmis. 3 uur Oefening v. d. H. Kru Half 5 H. Familie ii cn vrouwen. MAANDAG. 8 uur St. Gerardus Majella-Mis. DINSDAG Half 8 Lof ter eere v. d. H. Antonius. ZATERDAG 4 uur voorbereiding voor de H. Biecht voor de kinderen, daarna biechthooren tot 9 uur. Dagelijks de H.H. Missen om 7 N.B. Maandag en Dinsdagmiddag 3 uur Vergadering v. d. zela- tricen der Penningcollecte van de H. Henr. ketk. Parochiekerk van St. Ansfridus aan da Vondellaan. ZONDAG. Half 8 wordt deH.Commt uitgereikt. 8 uur H. Mis. 10 uur Hoogmis. 12 uur Catechismus. 4 uur Ktuisweg, waarna zegen met het Allerheiligste na den kruisweg vergadering der zcla- DINSDAG Half 10 gezongen huwel. mis. ZATERDAG. 's Avonds half 8 Lof met Roz. Van 5—8 uur Biechthooren. DAGELIJKS de H. Mis om half 8. De Catechismus op degcwoi dagen cn uren. hoogland. Parochie St. Martinus. ZONDAG. Half 8 H. Mis. Half elf dc Hoogmis. Kwart over 5 CaUchismus. Zes uur Lof Patronaat. Vergadering v. h. Kruisverbond DAGELIJKS de H.H. Missen half 8 en kwart oyer 8. Hooglanderveen. Parochie St. Jozef. ZONDAG. 8 uur Vroegmis. Half elf Hoogmis. Half zes Catechismus. nijkerk. Parochiekerk H. Catharine. ZONDAG Half 8 H. Mis. Half 11 Hoogmis. 4 uur Kruisweg en L-if. ZATERDAG 7 uur Lol met Rozenhoedje. IN DE WEEK de H. Mis om half acht. Heden overleed onver wacht tot onze diepe droef heid onze geliefde Echlge- noote, Moeder, Behuwd- en Grootmoeder Gerritje Schouten geb. Boorson in den leeftijd van 67 jaar. Uit aller naam, W. SCHOUTEN. Achterveld. 1 Juli 1920. Wegens Familieom- slandighcden isdezaak Dinsdag Juli a.s. Firma J. Hoogland Krommestraat 46. (onverschillig welke branche), die tegen de door B. cn W. aangenomen SLUITING zijn, komen ter vergadering op Maandag 5 Juli ten half negen uur preciés in de Keizerskroon. Het is in uw eigen belang. E ENIGE WINKELIERS. Zuid-Holt. Margarine Industrie „De Rijnstreek" maakt U beleefd altent op hare bijzonder fijne Melange-Plantenboter en Margarinesoorten Onze Melange is gemêleerd met ecltle Delftsche boter, juist nu, met de verhooging van den Room- boterprijs, voor u iets om hier mede proef te nemen. Minzaam aanbevelend, De Hoofdvertegenwoordiger, Fa. VAN GENT Co. Leusdcrweg 83. Bezorging tweemaal per week met den wagen. Ook verkrijgbaar bij: Jac. van Gent, Pieter Pijpcrstr. 7 J. M. van Gent, Leusderweg 198 Prijs 85 cent Verkrijgbaar bij G. POMMER aan den Ham te Hoogland.

De Eembode | 1920 | | pagina 2