en Vrijdag morgen lederen van half 8 tot 10 uur verkoop van levende Zeevisch tegen marktprijzen. LOUIS KLEIN Piano's - Orgels Firma R. van den Burg Nieuwe en gebruikte Orgels Hofberg, Mannborg, Worcester, Hörügel. Zeldzame Aanbieding. AMSTERDAMSCHE BANK DE EEMBODE J. J. SMIT, Electro Motoren J.J.KASPERS P. Leenards Electro Technisch Bureau B. SCHOOLEMAN G.J. HORST Ontwikkeling thuis te lezen H. L. van ESVELD MEUBELEN Niets is voor ons waardeloos ,e> Aan de Ganges. «Zwijg! ik ben sterker dan ge wel denkt!* antwoordde de slangenjager bijna woedend. «In die hangmat leed ik te veel, nu is het genoeg!* Hij liep eenige schreden zonder te tuimelen, zonder veel moeite, en zette zich neer in 't gras niet 't hoofd tusschen de handen en den blik naar de onder gaande zon gericht. «Meester! zei Kammamoerri na een oogenblik zwijgens. «Wat wilt ge?» «De jagers zijn nog niet terug. Ik vrees dat hun een ongeluk overkomen is.« «Wie zegt dat?* «Niemand maar ik vermoed het. In den Dschoengel kunnen van die lieden tondzwerven, die Hoerti vermoordden éh u den dolksteek gaven.* Tremal-Naiki gelaat betrok «Zijn zij misschien hier?* vroeg hij, «Best mogelijk.* «Kammamoerri, zoodra ik hersteld ben, keeren wij naar het verwenschte eiland en roeien ze allen uit, allen «Hoe riep Kammamoerri verschrikt. «Wij moeten naar liet eiland terug? Meester, wat zegt ge daar?* «Zijt gij bang?* «Neen, maar naar die plaats terug- keeren is dwaasheid.* «Hier in mijn borst draag ik nog de sporen van hun dolk.* Op dit oogenblik knalde in 't Zuiden een geweerschot. Kort daarna twee an dere. Darma deed een sprong en gromde. De Maharat en Tremal-Naik sprongen op en hielden Punthy terug, die woe dend blafte. «Wat gebeurt er?« vroeg de Maharat, terwijl hij het mes uitzijn gordel trok. «Kammamoerri! Kammamoerri!» riep eene stem. ■Wie roept vroeg Tremal-Naik. Groote Siwa! Mantschadi 1* stiet de Maharat uit, Inderdaad liep de Bengalees snel door den Dschoengel, het geweer als een waanzinnige rond zwaaiende. «Kam mamoerri 1 Kammamoerriherhaal de hij rochelend. «Zou hij vervolgd worden Opgepast, Darma!* De njger strekte zijn klauwen uit en liet zijn scherp gebit zien. In weinige minuten bereikte de Bengalees de hut. De ellendeling bloedde uiteen wond aan het hoofd, die hij zichzelven had toegebracht, om zijn verraad te verbergen. Ook zijn kleed was met bloed bevlekt. «Meester! Kammamoerri,* riep hij vertwijfeld huilend. «Zij hebben Aghoer doodelijk gewond! Ik arme ik draag daaraan geen schuld m terZij stortten zich op ons Ag hoer! Arme Aghoer!» «Zij hebben hem gewond riep Tre mal-Naik woedend, «Wie? Wie!« «De vijandende Indiërs met den lasso.* «Verwenschte worgers! Spreek! Vooruit, ik wil alles weten.* «Wij hadden ons in een boschje neer gevlijd, zei de ellending zuchtend. «Voordat wij naar de wapens konden grijpen, stortten zij zich op ons en Ag hoer viel. Ik was bang en vluchtte.* Hoeveel van die duivels waren er Omtrent twaalf, ik weet niet meer. Door een wonder ontsnapte ik.« «Is Aghoer dood «Neen, meester! hij kan nog niet dood zijnZij stieten hem den dolk te haastig in de borst en verdwenen toen. Terwijl ik vluchtte hoorde ik den ge wonde schreeuwen, maar de moed ont brak mij terug te keeren.* «Gij zijt een lafaard, Mantschadi «Meester, als ik teruggekeerd ware, hadden zij mij geworgd!» zuchtte de Bengalees. «Wanneer zal aan dat moorden een einde komen riep Tremal-Naik woedend. «Kammamoerri, wellicht is Aghoer niet dood Gij moet hem zoeken en hier heen brengen. Darma en Punthy neemt ge mee. Met die dieren kunt ge hon derd menschen weerstaan.» «Maar wie zal mij den weg wijzen «Mantschadi I* «En gij wilt alleen hier blijven?» «Ik zal mij alleen verdedigen. Ga en verlies geen tijd als ge Aghoer nog le vend vinden wilt. Mantschadi, breng dezen man naar het boschAls ge wei gert, laat ik u door den tijger ver scheuren Mantschadi begreep, dat Tremal-Naik niet schertste. De grootste vrees huiche lende stemde hij toe, Kammocrri, die zich van top tot teen gewapend had, te vergezellen. «Meester,* zei Kammamoerri, «als wij binnen twee uren niet terug zijn, weet dan, dat wij vermoord zijn. Óp dï rivier dobbert de boot, denk eraan u te redden!* «Voort!* riep Tremal-Naik. De Maharat en Mantschadi volgden den hond en tijger, die vooruit liepen. De zon was reeds van den hemel ver dwenen, maar de maan was opgegaan en straalde ean helder blauwachtig licht uit. De Bengalees beefde niet meer, maar had zijn plan reeds gemaakt. Hij voerde den Maharat op 't pad, dat hij dien morgen bewandeld had en bege leidde hem drie kwartier ver. Aao den >m van het boschje bleef htj staan. «Is 't hier? vroeg Kammamoerri en keek onder de boomen. „ja hier!» antwoordde Mantschadi geheimzinnig. «Volg dit pad en gij zult den vnver bereiken, aan wiens oevers Aghoer gevallen is. Hier in dit dicht struikgewas verborgen, wacht ik op u.« .Wilt ge den hond bij u houden?* »Ik blijf liever alleen. Ik ben er ze- „v..- van, dat de Indiërs mij hier niet zullen vinden.* «Binnen een half uur ben ik terug. Darma, kijk goed uit en houd je bereid, om den eersten mensch den beste, die vertoont, te bespringen, en gij ook Pun thy houd je gereed iemand te verscheu ren!* De tijger liet een liclu gebrom hooren en ging met gespitste ooren voor den Maharat staan, terwijl de hond zich tandenknarsend achter hem stelde. «Goed,* zei Kammamoerri, toen, hij den Bengalees in het struikgewas ver scholen zag. «U zal niemand vinden en mij zal niemand naderen.* Wordt Vervolgd. alle soorten in de kiosk Soesterweg-Overweg nabij het oude Station, N. B. Binnenkort ook aan de kiosken op Julianaplein en Bloemendaal. Firma Wed. W. SMIT. (impeibinnen)eeit 3, Amtislooii Het Soliedste en Goedkoopste Adres voor alle Soorten Goud, Zilver en Uurwerken. Voorhanden een Prachtige en i tevens zeer Ruime Sortee- Cantelie Goud, alsook Sloten, Kruizen, parures, coillers, brochen, bellen, knopjes. Ketting per El, Kappen Boeken, Naalden, Spelden, Bloed 3 Koralen, alsmede Gouden Trouw-, Fantasie-en Zegelringen. Zilveren Beugels, Gemonteerd Kristal, Rozenkranzen, Servet- 5 j banden, Lepeltjes, Schepjes, Armbanden, Flacons, Horloges f in Goud, Zilver en Nickel, Kettingen, Horloge-armbanden Pendules, Regulateurs, Wekkers met en zonder muziek, jij Fantasie klokjes, Barometers, Enz. Enz Je adres voor de Boerenstand. c Speciaal adres voor Massieve Verlovings-en Trouwringen. Reparatie van Goud, Zilver en uurwerken worden billijk, spoedig én vakkundig uitgevoerd. Inkoop van oud Goud en Zilver Nog enkele Pfaff Naaimachines en Corona schrijfmachines uit voorraad leverbaar.H.Nef kens, Amersfoort Telephoon 330 en 210 A. Piano's Vleugels Muziek Utrechtschestraat 44 Prachtige moderne ElKenh. Plano f 550.- Arnhemschestr. 8, Amersfoort, Tel. 199 in huurkoop verkrijgbaar tegen billijke conditie's. Catalogi worden op aanvrage verstrekt. - 5 jaren garantie Door bijzondere omstandighe den ben ik in 't bezit van eenc aanzienlijke Collectie Juweelen, waaronder diamanten van het zuiverste water, bestaande uit Broches, Knoppen, Bellen, Me daillons, Kruizen, Dasspelden, Frontknoopen, Ringen enz. Alles in goud gezet. Benevens zilveren Rozenkranzen, scapuliermedail les, eenige gouden Hoeren- en Daineskcttingen en een marmeren pendule met Coupes. Genoemde artikelen zullen als extra koopje ver beneden de thans geldende prijzen worden uitverkocht. Overigens alles in keuze tegen scherp concurreerendc prijzen voorradig of kan spoedig gele verd worden door J. VAN WESSUM, Goudsmid. Krommestraat 20. OPGERICHT 1871 Kapitaal f 45.000.000.- TELEFOON 176 Reservefonds f 32.750.000.- Bijkantoor Amersfoort. Kortegracnt II Uitvoering van Effectenorders Credieten voor handel en industrie Behandeling van alle Bankzaken j- SAFE DEPOSIT RENTEVEROOEDINO voor DEPOSITO met Mn dog opzegging 2'/j pCt., andere termijnen volgens overeenkomst Voor het plaatsen van uwe adver- tentiën in alle couranten volgens uwe opgave houden wij ons beleefd aanbevolen Abonnementen op alle couranten en tijdschriften wor den door ons aangenomen ook le verenwij alle studie- en leesboeken Langegr. 28, Amersfoort Horlogemaker-Goudsmid - Krommestraat 12 Ruime keuze HORLOGES. PENDULES, KLOKKEN, REGULA TEURS, WEKKERS, en BAROMETERS. Prachtige sorteering GOUDEN- en ZILVEREN WERKEN, als: Gouden Zegel-, Fantasie- en Verlovingsringen, Brosjes, Knopjes^olliers, Armbanden, Scapu lier-Medailles, Horloge-Kettingen, Cantilie-kruizen, Sloten, Bellen, Kettingen, enz. VAKKUNDIGE REPARATIE-INRICHTING voor alle soorten Uurwerken, Goud en Zilver, ook Cantilie-Goud. Zeer sollede, billijk en onder garantie. N.B. Hoogste waarde voor oud Goud en Zilver. Firma QElectro-Tech Ponne S Co, .f^MS^nisch Bureau Teief.no. i96 Machine- Amersfoort fabriek biedt aan voor levering uit voorraad en zeer ko rte levertijd c.a 100 stuks Draai- en Gelijkstroom machines van 0,5 tot 95 P.K. Levering aan directe gebruikers (zoo noudig met montage). SCHILDER- EN BEHANGER Solied werk Billijks piijitn Nieuwstraat 7a Amersfoort Kunsttanden-Gebitten P. v. d. Burg, Hciligenberg- weg 7 Amersfoort. Dagelijks te spreken. Vullingen Pijnloos trekken Vrijdags van 9—3 uur door Tandarts. linnfiuiltlllt 1! - Imtislmrl beveelt zich beleefd aan als Aanspreker «n aannemer van begrafenissen. Smalle Pad 12, Amersfoort AMERSFOORT i »:vfi YHOrwfcsrv. »vr SMEDER IJ op elk gebied, kunt Ge voor U zelf deelachtig worden en Ontspanning is voor U doeltreffend tc bereiken, wanneer Ge gebruik maakt van de R. K. Openbare Lees zaal en Bibliotheek, aan de Nieuwstraat no. 20, eenc inrichting, die kosteloos toegankelijk is voor alle personen boven 18 jaar, en waar aan hen, die lid worden tegen beta ling van slechts f 1. per jaar, boeken wor den uitgereikt om Langestraat 135-137 - Muurhuizen 84 AMERSFOORT MECDEEMAKKU - STOEEKEKDEItlJ - WINKELIER Handel in divei Stoelen, Spiegels, Seliiklerjjen, Sponsen, Zeemleder, Huishoudelijke Artikelen enz., Frieseh Houtsnijwerk, Boldoot's Eau de Cologne en Zeepen. Inrichting tot niitkcn en reparcoren van Antieke Meubelen, enz, In en Verkoop van 2e handsmeuhelen Speciale inrichting voor liet maken van Lijsten en Eucadreeren van Plaatwerken Wij kunnen alles voor onze armen gebruiken. Wilt U een goed werk doen geeft ons dan uw afge dragen kleeding. Geeft ons Uw oude meubels welke bij U misschien in den weg staan. Wij en onze armen zullen er U dankbaar voor zijn. Gaarne zijn wij bereid de goederen bij U af te halen. Zendt slechts een boodschap bij een der onderstaande adressen der Magazijn-Commissie: H. Nieuwendijk, Hoogl. weg 8. F. J. Willenborg, Kampstr. 18. B. G. F. Molle, Langestr. 5. B. Brom, Langestraat 27. C. T. A. M. Giesen, Utrecht- H. J. B. Lensing, Bloemendal- schestraat 43. schestraat 55. A. F. La Porte, Utr.weg77. L.Conijn.Utrcchtschew.

De Eembode | 1920 | | pagina 4