PONNE VROOM en DREESMANN Firma Qebr. Hamers Combinatie ENORM VERMINDERDE PRIJZEN IN ALLE AFDEELINGEN ALLE Advertentiën Aanbesteding. VILLA Manufacturen, Lingerie's Dames- en Kinderconfectie Tapijten, Meubelen Complete Meubileering AUTO- EN MOTOR- BENOODIGDHEDEN SPECIALE PRIJZEN Tel. 169 Vlasakkerweg 52" St. Nicolaas handhaafde ook dit jaar zijn naam als Kindervriend. Op de scholen, in de huisgezinnen, etc. etc. Maar ook de grooteren vergat hij niet. Op vereerend verzoek bracht hij Zondag bezoek aan de Gem, Ontsp.club voor R. K. Verscheidene leden waren in de tuinzaal van den heer Van Berkel aan wezig om den goeden Sint en benevens z$n swarte Morino te begroeten. Was St. Nicolaas reeds genoodzaakt tot Maandag te blijven en zijn edel werk voort te zetten. Dinsdagmorgen was het Hem ernst te vertrekken. Doch daar kwamen nog eenige verzoeken binnen om aanwezig te zijn bij het feest der St. Annavereeniging en van het bestuur van ..St. Raphael". Zoo was St. Nicolaas Woensdagmiddag te gast bij eerstgenoemde vereeniging, waar het Patronaatsgebouw gevuld was met kinderen. In een hartelijke toespraak wees de Sint hier op de verplichtingen die zij hebben tegenover de ouders etc. Ook en dit is een bewijs dat St. Nicolaas zijn tijd kent propageerde hij voo Missies. Dat hier op de gevaren het drankmisbruik werd geweze vanzelfsprekend. Na deze toespraak werden de kinderen getracteerd. Met een cadeautje togen de kleinen over gelukkig huiswaarts. St. Nicolaas was echter druk met zijn werkzaamheden want om 7 uur zou hij de kinderen van de ledeo van „St. Raphael" die in het gebouw der Werkl.ver. present waren, bezoeken. Ook daar sprak hij de kinderen toe, terwijl de onuitputtelijke mildheid van den Sint nog eens bleek. Zondag a.s. in het Patronaats gebouw Zand des avonds 7 uur ver gadering der „Jonge Werkman" van par, St. Franciscus Xaverius. Donderdagavond kwamen de Room- sche Drankbestrijders der St. Franc. Xav.-Par. in vergadering bijeen. De Wel- Eerw. voorz, Kap. Broere opende de vergadering met het Drankbestrijdi gebed. Hierna werden 13 nieuwe leden geïnstalleerd. Op dit feit werd door den voorz. met vreugde gewezen. Ge memoreerd werd de vergadering waarin hel reclasseeringswcrk werd uiteengezel. Wanneer dit werk in Amersfoort zal worden aangepakt rekent men zeker op de medewerking der leden. De heer Papers bracht een correct verslag uil van de bondsvergadering te Deventer, waarvoor hij den dank van de ver gadering mocht ontvangen. De Zeer- Eerw. Heer Pastoor Hartman kwam thans ter vergadering er werd door Kap. Broere verwelkomd. De Z.Ecrw. Pastoor Hartman het woord voerend uitte zijn blijdschap dat hij tot de drank bestrijders van zijn parochie het woord ken richten. Z.Eerw. is overtuigd drank- bestrijder en daarom vooral gaf hij gaarne gehoor aan de uitnoodiging van het K.V. om ter vergadering te komen. Z.Eerw. spoorde aan den strijd tegen den alcohol onvervaard voort te zetten. De voorz. bracht dank voor deze kern achtige woorden. Medegedeeld werd dat in de de centrale »J. W.« een drank- bestrijdersafd. is opgericht. Zondag 2 uur speelt «Rapiditas II een competitiewedstrijd tegen Velocitas II (Baarn) op het terrein aan de Barch- man Wuytierslaan. Rapiditas I moet te Laren S. D. O. I bekampen. Uit den Omtrek Baarn Het centraal stembureau heeft tot lid der Provinciale Staten voor Utrecht gekozen verklaard J. van den Brink, onderwijzer te Baarn, (Vr.-Dem.) welke verkiezing noodig was geworden door bet bedanken van mevr. Leliman-Bosch. In de vacature Matthias Dujrs is lid van den gemeenteraad gekozen ver klaard de heer C. Visser (Vrijz.-Dem,). Alhier is op 74-jarigen leeftijd over leden mr. C. H. van Tienhoven, oud directeur der Nederl. Bank, ridder in de orde van den Nederl. Leeuw. De teraardebestelling zal a.s. Donderdag middag twee uur op de nieuwe begraaf plaats alhier plaats vinden. Op de beide Pinksterdagen in 1921 zal alhier een groot nationaal concours harmonie- en fanfarrgezelschappen worden gehouden ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan der fanfare «Cres cendo* directeur J. H. van Dapperen. :t concours, waaraan ook een vaandel- :dstrijd is verbonden, zal worden ge houden in het Baarnsche Bosch (Peking- bosch), daartoe welwillend afgestaan door den heer P. J. Staats. •In de Raadsvergadering is het salaris in de Directrice der te openen voor bereidende school bepaald op f 2000 tot f 2800 met vrije woning. Aan Ged. Staten zal worden verzocht het pre sentiegeld der Raadsleden vast te stellen op f 7.50 (thans f4) per lid en per vergadering. Een beslissing over de vraag of in de gemeente een abattoir zal worden opgericht, werd aangehouden in ver band met de mogelijkheid, dat Baarn ter uitvoering van de vleeschkeurings- zal worden aangewezen als ge ile waar een centrale slachtplaats zal worden gevestigd. Besloten werd de bad- en zweminrichting aan de Eem in eigen beheer te nemen. Barnevcld Op de markt Boter f 3.00 a f 3.10. Eieren f 16.h f 1' X) Biggen f 20 k f 30.(X' Vette varkens f 0.72 a f 0.78. Schrammen f 62 f 0.65 Zeugen f 120 A f 200. Ged. Staten hebben aan de ge meente Barneveld ten behoeve van de verharding van den weg, loopende van den weg AmersfoortApeldoorn nabij de grens van Barneveld en Hoevelaken door de buurt Zwartebroek tot den weg Barneveld-Nijkerk een subsidie verleen"» van f 28060, Caren Naar «Dc Hotelhouder* is het bekende hotel-pension-restaurant Hamdorff te Laren (N.H.), in handen uvergegaan van de combinatie die ook het •Oranje-Hotel* te Nijmegen en het pension «De Lairesse* te Amsterdam exploiteert. hoogland Door het gemeentebestuur zijn voor de kom der gemeente, den Ham, Zevenhuizen en op Zeldert bepalingen het leven geroepen voor een n im-snelheid van 15 K.M. per Gedeputeerde Staten hun goedkeuring hebben gehecht. Thans zijn daar ter plaatse de daarvoor bestemde borden aangebracht, zoodat deze bepalingen van kracht zijn geworden. Men hoopt het onbesuisde rijden met motoren nu te voorkomen. -Naar men verneemt zal in de loop der volgende week een aanvang den gemaakt met den aanleg va: electrisch net. De hoogspanningskabel die ondergronds zal worden aangebracht, ligt reeds eenigen tijd op de rol aan den weg. Met verlangen wordt het meuwe licht tegemoet gezien. Om er deze winteravonden nog eenig profijt van te hebben wordt gehoopt dat de P. U. I. M. spoedig tot uitvoering zal overgaan. Woensdagavond kwamen in «Con cordia* de leden der burgerwacht weer bijeen voor het houden van de weke- lijksche schietoefeningen. Vele belang hebbenden en belangstellenden waren opgekomen want het was prijsschieten. De Burgemeester had een 12-tal prijzen voor dat doel beschikbaar gesteld. Vol animo werd geschoten met den vol genden uitslag le prijs C. Noordman, met 58 punten; 2e W. Renkers, 55 3e H. v. d. Heu vel 4e G. Koenders, 545e G. van Wee,. 546e H. Brouwer, 537e J. Boersen, 518e E. A. Muijs, 51 j 9e A. Noordman, 50; 10e v. Zoeren, 49 11e Pijpers, 49 en 12e J. v, Loen, 47. Troostprijs voor de minste punten, behaalde H. v. d. Tweel. Bij de uit reiking der prijzen hield de Burge meester een toespraak tot de leden hun dankend voor de ijwer waarmede zij de Burgerwacht dienen en gaf zijn groote tevredenheid te kennen in het bijzonder over de werkzaamheden van den commandant en leider den heer J. J. Sporry en G, H. Koenders. Maandagavond 6 uur wordt jaar vergadering gehouden van de vereeni ging «het Groene Kruis* in Concordia. De agenda bevat o.m. jaarverslagen, verkiezing van 5 bestuursleden wegens periodieke aftreding. De financieele toestand van Groene Kruis-afdeeling is wegens de hooge prijzen welke moeten uitgegeven worden voor aankoop van matrieel, van dien aard geworden, dat het be stuur heeft besloten de ledenvergadering een voorstel lot coDtributie-verhooging te doen en wel het minimum van 50 cent te brengen op fl.Gezien de zeer verhoogde prijzen die moeten be steed worden voor de Groene Kruis- artikelen, is een zoodanige verhooging zeker te billijken. Utrecbt Bij de opening der winterzitting de Provinciale Staten van Uirecht werd het overleden lid Tromp van Holst her dacht. Besloten werd tot het aangaan van een geldleening ten behoeve der provinciale electriciteitsmaatschappij. Het salaris van de leden van Gede puteerde Staten werd op f 5000 ge bracht. Mededeelingen werden verstrekt ovei de drinkwatervoorziening in deze pro vincie. Hierover is gecorrespondeerd met den minister. Gedep. Staten wensch- ten deze watervoorziening zelfstandig te regelen. Voor de uitvoering van het opgevatte denkbeeld zal men in hooge mate rijkssteun behoeven. In Gelderland is eveneens een provinciale drinkwater voorziening aanhangig. In de afdeelin- gen zullen verschillende verzoeken worden besproken, waarna tegen Kerst mis weer vergaderd wordt. Kerkelijke Diensten Amersfoort. Parochiekerk 0. L- Vr. Hemalvaart Langegracht. ZONDAG. 7 uur H. Mis. Half 9 H. Mis. Half 11 de Hoogmis. Kwart over twaalf Catechismus. Drie uurVespers. Half-5 Congr. der H. Familie. Half zes Patronaat. Woensdag, Vrijdag en Zaterdag Quatertemperdagen, geboden Vas ten- cn onthoudingsdagen. DINSDAG 8 uur gez. St. Antonius-Mis. DONDERDAG. 's avonds 7 uur lof. Dagelijks de H.H. Missen 7, 8 en Parochiekerk van St, Franc. Xav. 't Zand. ZONDAG. Half 7, cd 8 uur H Mis. Kwart over negen H. Mis en Half 11 Hoogmis. 12 en 2 uur Catechismus. 3 uur Vespers. 6 uur Conferentie. WOENSDAG Quatertemper Vastendag. VRIJDAG. Quatertemper Vastendag. ZATERDAG. Quatertemper Vastendag. 7 uur Lof. Van 3'/, tot 9 uur biechthooren. Dagelijks de H.H. Missen 7, 8 Parochiekerk van St. Henrlcu» aan de Borstraat. ZONDAG. H.H. Missen om 5 en 7 uur. 10 uur Hoogmis. 3 uur Lof met Rozenhoedje. Half vijf Congr. der H. Familie. MAANDAG. 8 uur St. Gerardus Majella-Mis. DINSDAG. 7 uur Lof ter eere van den H. Antonius. ZATERDAG 4 uur voorbereiding voor de H. Biecht voor de kinderen, daarna biechthooren tot 9 uur. Dagelijks de H.H. Missen o en 8 uur. Parochiekerk van St Ansfrldua aan de Vondeliaan. ZONDAG Half 8 wordt de H. Communie uitgereikt. 8 uur H. Mis. 10 uur Hoogmis. 12 uur Catechismus. 4 uur Lof met Rozenhoedje Woensdag, Vrijdag en Zaterdag Quatertemper, geboden Vasten- en onthoudingsdagen. ZATERDAG 7 uur Lof met Rozenhoedje. Van 5—8 uur Biechthooren. DAGELIJKS de H. Mis om half 8. Catechismus op de gewone dagi Koogland. Parochie St. Martinus. ZONDAG Half 8 uur H. Mis. Half elf Hoogmis. Half-3 Catechismus. 3 uur Lof. Woensdag, Vrijdag en Zalerdag Quatertemperdagen Vasten- onthouding. DONDERDAG Kwart over 8 gezongen Jaargetij voor pastoor Pieck. Deze week de H.H. Missen half 8 en kwart over 8. Booglanderuccn. Parochie St. Jozef. ZONDAG Half 8 H. Mis. 10 uur de Hoogmis. Half-3 Catechismus. 3 uur Lof. IN DE WEEK H. Missen kwart voor acht en kwart over acht. nijktrk. paroohlekerk H. Catharina. ZONDAG Half 8 H. Mis. Half 11 Hoogmis. 3 uur Vespers met Rozenhoedje. Woensdag, Vrijdag en Zaterdag Quatertemper, geboden Vasten- en onthouding. MAANDAG. Gezongen jaargeti| voor Aleida van Winzenburg. WOENSDAG. Gulden-Mis. ZATERDAG 6 uur Lol met Rozenhoedje. IN DE WEEK de H. Mis half acht. Heden overleed tol onze groote droefheid, voorzien van de H.H. Sacramenten In den ouder dom van BI jaar onze geliefde Echlgenootc, Moeder, Behuwd-, tn Orootmoeder Cornelia, de Vos fab. Jacobs. Uit aller naam CHR. DE VOS. Amersfoort, 2 Dec. 1920. R. K. Dienstmeisje. Zit- en Slaapkamer bB voorkeur met pension. Brieven onder letter V. N., bureau De Ecmbode, Amersfoort. Biedt zich aan een nelfc R. K. Dienstbode. Op 17 DECEMBER ul.Pdt.M. be.ic.il Het bouwen van een LANDHUIS te Scherpenzeel. kantore van den Architect, NIc. Wlt- senkade 33, Amsterdam. Aanwijzing op het lerreln en plaats van aanbesteding als in he» bestek genoemd. •J. P. L. PETRI Jr., Architec t De Notaris Johs. Knoppers te Amersfoort zal op Woensdag 22 December 1920 's nam. 2 uur te Ha- mersvcld In het café .Het Ros Bayart" a.d. straatweg publiek verkoopen zonder onkosten voor de koopers. Voor den Heer Johs. Vecnendaal 29 perceelen zwaar, 9-jarlg elzen en hakhout op de Liniedijk v tot den Hoogenwcg Voor den Heer W. Schipper 25 perceelen zwaar Elzen- Esschen- en eiken- hakhout op de Liniedijk van den straatweg van Vliet tot aan den Aschgaticrstraatweg. Betalen op 24 juni 1921. Breeder bij biljetten. De Notaris Joh. Knoppers te Amersfoort zal op DINSDAG 14 DECEMBER 1920, des avonds 8 uur precies, in het locaal van hel Hotel .De Vergulde Zwaan" te Amersfoort a. d. Utrechtschestraat publiek verkoopen: met groolen tuin op den hoek van de Snouckaartlaan en Utrechtschcn weg ter grootle van ongeveer 2800 vler kante Meter, te veilen in 4 pcrc. als Pcrc. 1. De VILLA plaatselijk ge merkt Utrechtschewcg no. 3 met schuur en grooten tuin, waarvan hel huis om vat, beneden2 kamers en suite, salon, spreekkamertje, ruime keuken en bij keuken, portaal, gang en groote kelder en bergschuur. Boven 6 kamers en badkamer, daarboven ruime zolder met 2 kamers. Voorzien van leidingen voor electrisch licht, gas- en waterleiding, en closels. Bezichtigen Dinsdag en Donderdag van 1 V>4 unr, nel permlssleblljet, «f te geven door den notaris. Perc. 2, 3 en 4. Drie perceelen zeer gunstig gelegen BOUWTERREIN a.d. Utrechtschen weg, ieder breed aan de weg 12'/, M. en ieder ter grootte van pl.m. 440 M». Bewoond geweest door wijlen den Heer A. M. Tromp van Holst. Aanvaarden bij de betaling der koop penningen over 3 maanden, va l'Cht'fen Dinsdags en donderdags Eenige ZWARE BEUKEN en EIKEN In den tuin worden op dcnzelfdcn lijd cn plaats onmiddellijk voor de velling publick verkocht mcl recht van naas ting voor de koopers van den onder grond. Breeder bij billetten. Te verHoopen Hoornen. Perc. 1. Een Beuk op grondperc. 1. 2. Vijf Beuken op grondperc. 2. 3. Drie Amerikaanschc Eiken op grondperc. 2. 1 Êcn ka8tanjè op grondperc.N 5. Een bruine Beuk en een Acasla op grondperc. 3. o, Twee Kastanjes, een Linde en een Populier op grondperc, 4.

De Eembode | 1920 | | pagina 2