Te Utrecht slaagden onze atad- rBoten, de damea J. A. M. Jansen, A. Klaverveld en W. C. Kunte bij het examen acte lager onderwijs. Woensdag werd op initiatief van gecombineerde vakvercenigingsbesturen In »St. Jozef* een buitengewone ver gadering gehouden om tot deelname op te wekken aan hel anti-reactie congres door de R. K. Vakbeweging 29 Mei te Utrecht te houden. Na eenige besprekingen gaven rich ongeveer 200 personen op, die 29 Mei naar Utrecht rullen trekken. De commtsale sprak als haar gevoelen uit. dat dit minstens 500 kan zijn. Zaterdagavond is er gelegenheid aich aan te melden bi) de 'commissie. Men schrjjft on» Zondsg 24 April houdt de Gem. Ontsp. club voor R.K. bij gunstig weder een fietstocht naar Khenen-Grebbe. Vertrek half twee van het Zand. Het necreteriaat der club is thans gevestigd Tulpstraat 19. De Utrechtsche Rechtbank veroor deelde een 52-jarlgen koopman A. v. d. S. te Amersfoort wegens mishandeling op J. van E. wien bi) met een mes zoo danig In den rechterbovenarm wondde, dat deze dien arm niet meer kon ge bruiken, tot 2 jaar gevangenisstraf niet aftrek van het arrest. De elsch had geluid drie jaar gevangenisstraf met mindering vsn het voorarrest. Ten overstaan van notaris Jobs. Knoppers is geveild Villa aan de v. Maerlandtlaan No. 3 1165.000; Heerenhuis (vroeger spotheek) aan de T.angestraat 112 f20.800. Twee heerenhuizen Utrechtsche weg not. 117 en 119 f19.600. In de Dinsdagavond gehouden raads vergadering werd medegedeeld de goed keuring van verschillende vroeger ge nomen raadsbesluiten. Aan den beer Gelder werd een gratificatie verleend voor de waarneming van het directoraat der Gasfabriek. De heer Nieuwendijk was daar tegen en met bem de heeren Polder en Rekke. Wethouder Vels-Heijn verdedigde het voorstel. Bij behandeling van 't voorstel van B. en W. tot waarborgen van de be taling van rente en aflossing van hypo thecair credict verleend door het Rijk ten behoeve van Woningbouw, opperde de heer Boas eenige bedenkingen, die door Wethouder Jorissen werden weer legd. Snelle behandeling en afwikkeling dezer taken is noodzakelijk wil men dra woningnood practiscb bestrijden. Na eenige discussie, waarbij wethou der Jorissen nader aantoonde dat de gemeente geen gioot risico draagt en de raad xal worden gekend, werd 't voorstel aangenomen. De gaoprijsvcrlaging werd overeen komstig de voorstellen van B. en W. aangenomen. Electriciteits vei laging dito. Aanvaard werd het afwijzend advies van B. en W. op de verzoeken om terug te komen op het raadsbesluit van 9 September 1920, waarbij besloten werd, dat amhtenaren, die den dienst op dien datum hebben verlaten, niet in het genot worden gesteld van salaris- verhooging. Tegen stemden de leden Voskuilen, Hofland, Kraan, Leinweber, Noordewier, Polder. Overeem en Kckké, Eveneens werd aanvaard het afwij- zend advies van B. en W. op het schrijven van W. de Graaf e.a. waarbij wordt geprotesteerd tegen den verkoop van visch door middel van kiosken en verzoeken deze te willen sluiten en van stadgenooten de visch te betrekken. De heeren Nieuwendijk en Leinweber drongen aan op verpachting der be doelde kiosken aan den meestbiedende, terwijl de heeren Rekke c.s. aan de gemeente de prQs-contróle wilden op- De behandeling van het voorBtel tol intrekking van het tapvefbod werd uit gesteld, op voorstel van den heer Rekke. Meerdere leden drongen op afhandelen De heer Hofland zeide: Achteraf is gebleken, dat we hebben misgetast. Hij is geheelonthouder co maakt steeds propaganda, maar hij meent, dat deze draai in het voordeel ia van de geheel onthouding. De heer Nieuwendijk heeft met volle overtuiging vóór de verordening ge- atemd. De practljk wee* echter uit, dat z« niet goed i*. Er is mis getast. Benoemd werd tot onderwijzer aau de A-school (Puntenburg), B. A. H. van Rufiven te Rotterdam. De heer Polder klaagde bij de rond vraag over de verontreiniging der Singrlwallen en vraagt, waar al die rommel in de gracht wordt gegooid door de inwoners, daarop streng politle- Dc beer Nieuwendijk vraagt een dreg te slationeeren bij het Havik, daar hel vaak voorkomt, dat een kip of koDijn De heer Leinweber heeft gehoord dat ambtenaren van de Centrale Boekhou ding een adres hebben gezonden aan B. en W. Hij vraagt afdoening, waarop d« Voorsitter mededeelde dat het adres in behandeling is. Aan den beer Noordewier wordt toegezegd verbetering van den weg bij Wocstjjgerwcg en Monnikenpad, en verbetering van de speelplaats van de school Wejersstraa». De bear Boas verlangt, dat de ge meente zich zal aansluiten bij den post cheque- en girodienst. Daarna zitting met gesloten deuren. Geboren: Willempje, d. v, H. v. Essen en A. v. d. Heuvel Laurens, z. v. L. Rflsink en J. D. W. A. Dza- men Gersrdus Johannes, z. v. G. Driesman en J. W. Gooijer Mathil da Louisa Huberta, d. v. K. Rosier en C. H. F. Mlntjens - Dirk, v. J. v. d. Wetering eu M. Dekker Johan nes Leonardus, z. v. J, H. M. Corne- lissen en D. W. v, Gils - Heioy Cor nelia, d. v. H. Burger en H. Vlas Cornela Hendrica, d. v. G. J. Voa en M. C. J. Papoe Gerrit, a. v. G. Slots en J. Holleman Gerrit, t. v. A. v. d. Wiel en W. v. Zeldert Jo- han L odewijk, z, v. J. L. Schaefer en J. J. 'f. A. v. Veithoven Willempje, d. v. J. Versteegb en W. Bakkenes Wilhelmina, d. v. J. Mastenbroek en F. V. d. Pol. OndertrouwdP. A. Geelhoedt en W. v. d. Ham D. S. Deijs en A. H. v. d. Berg W. Ouwerkerk en G. Voortman W. Willemae en E. d. Winter C. H. Jansen en A. de Wilde. Gehuwd J. B, Cornelisae en E. Rui ter J. Jonge en J. Snijders G. Renes en C. H. v. d. Liet A. Jeths en J. A. v. Doorn J. v. d. Straal en J. M. E. v. Doorn E. v. Wijland en G. H. v. Doornik J. Bos en C. J. v. de Wetering. OverledenKlaasje v. d. Linde, 35 j., echtg. v. A. B. v. d. Klein Jo hanna Kerkhof 73 j., wed. v. J. G. d. Jager Adolphina A, v. d. Raadt, 14 d. Heintje Vlas 37 j., echtg. v. H. Burger Bartus J. Berkelaar 12j. Catharina Koster, 17 j. Heiny C. Burger 5 d. Egbert Yken 21 m. Agtnda. DAGELIJKS. R. K. Openbare Leeszaal en Biblio theek. Kosteloos toegankelijk voor alle personen boven 18 jaar. ZONDAG 24 April. 7 uur, Patronaat Zand, Jaarfeest Pa tronaat St. Tbeodorus van Emden. DONDERDAG 5 Mei. Feest vergadering Ontwikkelings- en Ontspanningsvereeniging voor R. K. »St. George*. Uit den Omtrek Baarn De beer W. J. Voorthuyzen, arts, herdenkt 21 Mei e.k,, dat hij 40 jaren geleden zijn praktijk als geneesheer aan ving. Het zal dezen dokter, die vooral de liefde der armen heeft, zeker niet aan bewijzen van belangstelling ontbreken. Alhier zijn de kleertjes van het vijf jarig zoontje van den heer P., dat voor een brandende kachel zat te spelen, in vlam geraakt, tengevolge waarvan het knaapje zoodanige brandwonden be kwam, dat het is overleden. Geboren Christiaan, z. v. H. Mooy en Chr. van de Beek Adriana Johanna, d. v. C. M, v. Mill en W. Haarman - Gijsbertus Jacobus, z. v. H. v. d. Laak en H. J. A. Wanders Nelly, d. v. C. Veldhuizen en B. v. DrieEnhuizen Ferdinand Friedrich, z. v. F. W. Rung en F. Krot Adriana Anna Josefina, d. v. J. Schrijvers en A. v. Eijk. OndertrouwdG. Benschop en D. G. v. Donge. Getrouwd D. Karman en K. Hille- brants. Overleden Johannes Hendrik Willem Lclieman, 42 j,, geh. met M. E. Bosch Gerrit Grootveld, 66 j., wedn. v. A. van Hoevelaken. Bameucld Onder veel blijken van belangstelling mocht J. B. Rutgers zijn gouden jubileum als lid van bet zangkoor in de R.-K. Kerk herdenken. Op de markt: Biggen f22 f35. oude kippen fl,50 <k f3 50. Eieren f8.50 ,1 f9.60 per 100 stuks. Aanvoer 400.000 stuks. Ecmncs Het bouwen der school met gym nastieklokaal voor rekening van het R. K. keikbcstuur, werd Woensdag ge gund aan den aannemer H. Eggenkamp alhier, voor f59.000. Bij het schouwen in den polde- Binncndijk», den Zuidpolder en de achterr landen heeft het waterschapsbestuur in totaal 33 slooten in onbehoorlijken toestand aangetroffen. Bovendien h gebleken, dat 23 opritten naar den Wak- kerendijk niet overeenkomstig de politie verordening zijn opgehoogd en aan gevuld. In den gemeenteraad deelde de voorz. mede, dat van rijkswege ingrij pende veranderingen zijn gebracht in dc wijze van belastingheffing. Besloten wordt de oude belasting- verordening in te trekken, terwijl in de plaats daarvan wordt vastgesteld een verordening op de heffing en invordering vaD de plaatselijke inkomstenbelasting, overeenkomstig de gewijzigde bepalin gen der gemeentewet, te heffen door bet rijk. Deze heffing zal ingaan l Mei a.s. De nieuwe verordening bepaalt, dat bij de vaststelling van het belastbaar InkomeD de aftrek wegens noodzakelijk levensonderhoud f800 zal bedragen. Bij de oude verordening beliep deze aftrrk slechts f500. Vervolgens wordt vastgesteld een verordening op de heffing en invordering van honderd opcenten op dc hoofdsom der vermogensbelasting. Besloten wordt ook deze heffing 1 Mei a.s. te doen ingaan. Nog wordt besloten aan H. Nagel te Eemnes-Binnen, die 2 Maart U. bij het blusschingswerk van den brand aldaar, ernstig werd verwond en ten gevolge daarvan vier weken werkloos Is geweest, een vergoedingtoe te kennen van f 15 per week, boven het bedrag hem door de ongevallenverzekering uit- Boogland Geboren Susanna Gerarda d. v. G. v. d. Pol en A. S. Ksmer Theodorus Adrianus z. v. C. v. d. Coterlet en A. H. v. Ruitenbeek Hendrikje d. v. J. Blooi en H. Huijbertsen Jacob Johan z. v. J. M. Schussler en A. Woudenberg Aaltje d. v. J. Kool en A. Brulnekool. Overleden J. W. Maas, 77 j., wed. v. B. W. Speelberg J. J. Berkesteijn 73 i„ wed. A. Bader H. R. v.Dijk 11 mnd. Hooglanderveen. Dinsdagavond werd hier de R. K. Boerenbond opgericht, onder leiding van Inspecteur Verbetten. Het bestuur werd samengesteld uit de Heeren Ger. Schimmel, Ant. Vos kuilen en H. v. d. Pol. De Raad van Toezicht werd gevormd door de Heeren N. M. van Dijk, T, Kok en P. v. Zuilen. Tot kassier werd gekozen de Heer Daan Brouwer. Onze kassier zal voorloopig zitting houden in de catechismuskamer eiken Woensdagavond behalve wanneer die Woensdag daags voor een feeBtdag is; als dan Dinsdagsavonds van 78 uur. Soest Alhier wordt een departement der Maatschappij tot nut van het Algemeen gesticht. Tot Hoofd der nieuw te stichten R. K. Bijzondere school voor Jongens aan de Beetzl. ia benoemd J. H. Pieper, onderwijzer aan de R. K. school voor jongens aan de Steenhofstraat alhier. Alzoo blijft deze uitstekendo onder wijskracht voor het R. K. onderwijs en diverse R. K. vereenigingen, waaraan hij alhier verbonden is, behouden. De gemeenteraad vergadert Dinsdag 26 April ten 2 uur. De agenda vermeldt o. m. BeScdiging van raadslid H. Butselaar Benoeming van wethouder vacature Mikx Adres Bestuur School van den Bijbel verzoekende om medewerking in het tot stand komen eener Christel. U. L. O. Schooi. Utrecht De 25-jarige landbouwer M. L., te Dalfsen, veranderde op een bankbiljet van f 100 de 1 aan de 4 hoeken in een 3 en maakte er aldus een biljet van f 300 van. Als zoodanig gaf hij bet op de paardenmarkt te Utrecht in betaling aan den veehouder A. te Loosdrecht. Hij werd nu deswege door de rechtbank veroordeeld. Op 31 December 1920 bedroeg, blijkens het resultaat der volkstelling, de bevolking van de provincie Utrecht 341.793, van de stad Utrecht 140.189 Op 31 December 1909 waren deze cijfers 288.514 en 119.006. Onder eere-voorzitterscbap van den minister van onderwijs en met den commissaris der Koningin in Utrecht en den Burgemeester van Utrecht als eereleden, wordt een comité gevormd ter verkrijging van bijdragen voor de verdere restauratie van de Domkerk. Tot de plannen, welke men in deze koestert, behoort o.a. ook, dat men de kerk weder met den Domtoren door een gang wil verbinden. Buitenland. De uitvaart van de voormalige keizerin is voor de Al-Duitscbers een ongezochte gelegenheid geweest voor het ontplooien van al de pracht en praal der vervlogen tijden. In schitte rende uoiformen zijn de kopstukken van het voormalig regiem te Potsdam verschenen, Hindenburg in groot tenue, met den veldmaarschalksstaf in de hand Ludendorff, zijn getrouwe aan zijn linker' hand en rechts van hem groot-admiraa von Tirpitz, de man van den duikboot' oorlog. Generaal von Kluck, de Duit' sche prinsen, Helfferich, allen, die een rol gespeeld hebben voor en tijdens den oorlog, waren uit hun schuilplaatsen te voorschijn gekomen en speelden nog eenmaal misschien voor het laatst de rol van de eersten der eersten. In cidenten hebben zich niet voorgedaan en waren nauwelijks te verwachten. Keizerin Augusta Victoria heeft in de politiek geen rol gespeeld en de uit vaart was plechtig genoeg om de aan wezigen onder den indruk te brengen. De politie van de stad New-York heeft door een speciale wet van het New-Yorksche Staatscongres daar toe gemachtigd een aanvang gemaakt met de tenuitvoerlegging van de natio nale anti-drankwetgeving. Zondag deden politieagenten in uniform invallen in de meeste restaurants en controleerden, door ruiken of drinken, wat er in de glazen was. Dit wekte de hevige ver ontwaardiging van het publiek. In tal van gavallan w«rd slechts met de grootste moeite belet, dat het olct tot een handgemeen kwam. De inspectie der dranken geschiedde nl. van den kant der politiemannen zonder de minste plichtplegingen of hoffelijkheid-uitingen. De tegenstanders van de krasse drank bestrijding in de Unie zien deze actie der politiemannen niet ongaarne zij hopen dat de politie in haar ijver te ver zal gaan en door haar optredeo een georganiseerde reactie tegen de drooglegging zal in het leven roepen. Ook de tabak zal den Amerikanen nog worden ontnomen. Het Christelijke Vrouwen Matigheidsgenootschap heeft overal in de Ver. Staten een campagne geopend tegen het rooken in het open- Een derde campagne wordt geleid door William Hennings BryaD, die een scherpe, maar vooral doeltreffende actie wil voeren tegen het binnensmokkelen van alcohol uit de omringende landen. Binnenland. Uit Lent waren de eerste aardbeien van den kouden grond aangevoerd. Ze deden per kilo f6.50 tot f7.50. Dus nog geen dagelijksche kost. De Tweede Kamer heeft eenige wijziging in de Drankwet vastgesteld. Voornamelijk betreft deze de vaststelling van het begrip «alcoholhoudende drank.* De Minister wenschte de grens te stellen bij 10 pet, alcohol, maar na eenig loven en bieden met de Commissie van Rapporteurs, die 18 pet. beter achtte, werd dc grens op 15 pet. bepaald. Verder ecDige bepalingen tegen den clandesti enenverkoop van alcoholhou dende dranken door verlófhouders. Ge makkelijk kan nu de geheele voorraad alcolhoudende drank worden in beslag genomen, en verbeurd verklaard. Voorts zijn de bepalingen omtrent bet intrekken van een «verlof* veranderd, zoodat het intrekken gemakkelijker kan geschieden. Vervolgens heeft de Tweede-Kamer ook aanvaard het wetsontwerp regelende de plaatselijke keuze van drankverkoop. Voor de Rechtbank te Amsterdam had zich dezer dagen te verantwoorden een Duitsche deserteur. De man had het volgende straflijstje: Begin 1917 nam hij onder Apeldoorn een portefeuille met f270 weg. Te Zutfen werd hg daarvoor veroordeeld. Daarna stal bij bij zijn weldoener Van den Brink haver en rogge. Hj nam een fiets weg in den omtrek van Am sterdam. Onder Apeldoorn stal hij 's nachts een paard, waarbij brand ont stond In een schuur, die een schade veroorzaakte vnn f40.000. Op 20 Januari 1919 pleegde bij doodslag onder Water graafsmeer. Op 23 Januari was bij te Bussum en viel weer iemand aan, die ernstig gewond werd. Op 27 Januari was hij zwervende en pleegde te Velp diefstal van twee rijwielen. Op 31 Januari nam hij weer een fiets weg, en op 1 Februari sloeg hij te Arnhem kolonel Hille neer, dien hij daarna be roofde. Op 16 Februari pleegde hij diefstal met inklimming en sedert dit laatste misdrijf zijn andere feiten aan het licht gekomen. Levenslang op bergen was de eisch. Het bestuur van den Afgemeeoen Bond van R. K. Rijkskieskrrngorgani- salies heeft in plaats van jhr. Witten van Hoogland, die zijn ontslag had ge nomen, tot secretaris benoemd, mr. F. Teulings te 's Hertogenbosch. De gedroogde groenten, waarmee enkele jaren geleden in het buitenland schatten werden verdiend, blijken nu zoo goed als waardeloos. Te Delft stelt, de v.m. drogerij van Blad en Prins het restant gratis verkrijgbaar. Men behoeft slechts een zak mee te brengen. Die in een kroeg Jdjn tijd verslijt is versleten voor zijtAQd. Te Herkenbosch vierde een echtpaar het gouden huwelijksfeest. Toen de jubilaris na de kerkelijke plechtigheid de voor zijn woning ge houden toespraken wilde beantwoorden, zakte bij plotseling ineen en was een lijk, Te Elburg zijn na een storm komen aandrijven 60 vaten lijnolie en 20 zakken In de omgeving van Wijk bij Duur stede en Houten heeft de nacht vorst alle schoone verwachtingen voor een overvioedigen vruchtenoogst den bodem ingeslagen. Vooral het vroege fruit moest het ontgelden. Maar ook de kersenboom aaden. Toen een smid te Afferden, in zijn smidse bezig was met lasschen, sprong plots de fiesch met zuurstof. Het glas vloog in zijn voorhoofd en trof de hersenen. De jonge man, vader van een drietal kinderen, was onmiddelijk Te Roosendaal is ten gevolge van bloedvergiftiging een machinist plotse ling overleden, zijn vrouw met groot gezin achterlatend. Voorzitter en Secretaris der R. K. Journalisten' Vereeniging hadden een audiëntie bij Mrg. Van de Wetering. De afgevaardigden werden door Mgr. met groote welwillendheid en hartelijk heid ontvangen. Herhaaldelijk betuigde Mgr. groote waardeering voor de Katho lieke pers Mgr. gaf zeer nadrukkelijk den wensch te kennen, dat de algemeeoe waardeering voor de pers, welke onder het Katholieke volk gelukkig groeiende is, nog bcel, hscl veal sou toenamaa, want «het is de pers welke de leiding geett aan het volk,* Te Best werd de telegraafarbeider De Graaf, uit Son, door den sneltrein aangereden en verpletterd. Hij laat een weduwe met 6 kinderen na. Een hem vergezellend arbeider werd aan den arm gewond. Landbouw Onze uitvoer van land- en tuin bouwproducten bedraagt thans niet meer dan één-vijfde deel van vóór den oorlog. Dit beteckent, dat we nog éénvijfde deel van onze buitenlandsche klandizie hebben overgehoudenals 't een ge wone winkelzaak betrof, moest de eige naar zijn affaire sluiten of failliet gaan. Een natie, die haar productie, haar handelsverkeer met 't buitenland ziet verschrompelen in deze mate, moet 't te kwaad krijgen. In 't midden van de economische inzinking staan de land- en tuinbouw, omdat zij alleen kunnen bestaan bij sterken export en belangrijk iDlandsch verbruik. Groote moeilijkheden zullen ontstaan bij de pachterszij aullen hun pachten niet geheel meer kannen opbrengen. Wenschelijk is, dat organen in 't leven worden geroepen, die dan hierin regelend zouden kunnen optreden, Het gaat toch niet aan, dat alle klappen, die thans vallen, alleen op den rug van den boer neerkomen. Het risico van het bedrijf kan niet alieen door den pachter worden gedragen, want hij is de zwakste partij. In ieder geval door verlichting van de pachten, kan de boer langer blijven bestaan. Bovendien be staat er gevaar, dat de achteruitgaande boer zijn akkers verwaarloost, omdat hem 't geld ontbreekt 't bedrijf op peil te houden. Krachtig dient de regeering te steunen bij 't zoeken naar nieuwe afzetgebieden. Gelukt het beter afzetterrein te vinden, dan is reeds veel gewonnen. In dit opzicht zou ook steun kunnen worden verleend aan de handelaars. Feitelijk moest hiervoor bestaan een centraal instituut. Het is zoo jammer, dat er maar aldoor getalmd wordt met de stichting van een Landbouwraad. In dagen van nood, van inzinking, is cen- trale leiding onontbeerlijk. Het is niet alleen een landbouwbelang ook 's lands welvaart hangt er ten nauw ste mee samen. Bloeit de landbouw, floreert de export, dan stroomt er veel geld uit 't buitenland bij ons binnen, waardoor wij weer in staat zijn allerlei uit 't buitenland te betrekken. Gaat 't den landbouw goed, dan bloeien ook de burgerbedrijven op de dorpen en hebben ook de neiingen debiet. Deze neringen en bedrijven hebben op hun beurt weer aanvoer van materiaal en afgewerkte producten uit de steden noodig, waardoor ook daar bedrijvig heid gaat heerschen. Zoo is de maat- schapppij voor een belangrijk deel af hankelijk van den welstand van het platteland. Als alle autoriteiten dit goed inzagen, zou er veel meer voor 't platteland worden gedaan. Epistel en Evangelie VIERDE ZONDAG NA PASCHEN. LES uit den brief van den H. apostel JacobusI, 17—21, Zeer geliefden Alle goede gaven en alle volmaaakte gift is van boven, af dalend van den Vader der lichten, bij wien geene verandering is noch over- schaduwing van afwisseling. Vrijwillig toch heeft Hij ons door het woord der waarheid geteeld, opdat wij zouden zijn als eerstelingen zijner schepselen. Gij weet het, mijne zeer geliefde broeders I Ieder mensch nu zij vaardig om te hooren, doch traag om te spreken, en traag lot toornwant de toorn eens mans werkt Gods gerechtigheid niet. Werpt daarom weg alle onreinheid en overtolligheid van boosheid, en neemt op in zachtmoedigheid het ingeplante woord, dat uwe zielen kan zalig maken. EVANGELIE volgens den H. JoannesXVI, 514. In dien tijd sprak Jezus tot zijne leer lingen Ik ga tot Hem, die Mij gezon den beeften niemand uwer vraagt Mij waar gaat Gij heen Doch omdat Ik u dit gezegd heb, heeft de droefheid uw hart vervuld. En toch zeg Ik u de waar heid het is u nuttig dat Ik heenga want indien Ik niet wegga, zal de Troos ter niet tot u komen maar indien Ik wegga, zal ik Hem tot u zenden. Als Hij nu gekomen is, zal Hij de wereld overtuigen van zonde cn van recht vaardigheid en van oordeel. Van zonde namelijk, omdat zij in Mij niet geloofd hebbenen van rechtvaardigheid, om dat Ik tot den Vader ga en gij Mij niet meer.) zult zienen van oor deel, omdat de vorst dezer wereld reeds geoordeeld is. Nog veel heb ik u te zeggen, maar gij kunt het nu niet dragen, Doch ais die Geest der Waarheid gekomen is, zal Hij u al de waarheid leeren. Want Hij zal niet spreken uit Zich zeiven, maar ai wat Hij hooren zal, zal Hij spreken, en wat toekomstig is zal Hij u verkondigen. Hij zal Mij verheerlijken, 'trttot van hef mjjne zal Hij ontvangen en het u verkondigen.

De Eembode | 1921 | | pagina 2