Eieren J. A.v. Munster Gr. Spui 29 bij de Koppelpoort 9'/, en 10 cent Dinsdagavond had in den telo «Van Bet kei- de overdracht plaats van het nieuwe vaandel van de Onderaid. »St. Cecilia» van de Gem. Ontspanningr- club v. R. K. Aanweng waren behalve da leden der Zaogafd. en de overige leden van de Ontap. club, vele oudera en genoodigden. Met welgelcoaen woor den werd het vaandel door den club- voorzitter den Heer Weem, aan de sangafd. overgedragen Van diverae aangvereenigingen waren geluk wenachen ingekomen w o. van den Directeur der Amaterdamache R. K. Kerk- aangera Antoon Verheffeo met de be haalde overwinning te Culemborg. Ver schillende mooie rangnummers werden hierna door de xangafd. ten gehoore gebracht, waarna men nog een paar uurtjes gexellig bijeen bleei. St. Cecilia aal ter gelegenheid van het Encycliek leeat in het Patronaatagebouw Zand diverae xangnummera trn gehoore bren gen, daartoe ultgenoodigd door J- Roomache Garde. Hulde aan den Directeur die reeda spoedig die jonge xangafd. adat te brengen. Op het Centraal Bureau K. S. A. te Leiden xlaagde voor het diploma «Sociologie», de heer Th, H. J. Nieuwendifk te Amerafoort. Voor het kantongerecht te Amers foort, afdeeling strafiaken, werd behan deld de wetsovertreding van den pers fotograaf, die Maandag 18 April, ver- trek lijktrein Duitache Keixerin, werd geverbaliseerd wegen» ongerechtigd oversteken van het spoorwegemplace ment Ie Maarn. Het proces verbaal opgemaakt dooi den wachtmeester der marechaussee J. Warnacn. tijdelijk ge detacheerd te Doorn, beschuldigt August Frederik Wilhelm Vogt, 50 ji graaf te Amsterdam, dat hij op het terrein van de stationhalte Maarn xicb, xonder dat hem dit uit den aard sijner betrekking vrij stond, heeft begeven de wachtkamer langs een anderen dan den daarvoor aangewezen «eg. Tegen gedaagde, die niet was verschenen werd f 5 boete gefiischt. Het Genootschap tot Voortplanting des Geloofs heeft iD het Aartsbisdom ran Paschen 1920—Paschen 1921 op gebracht f80.661.88. In het Dekenaat Amersfoort f7257.26 en wel: Achter veld f120; Amersfoort: H. Maria f 85-4.29V,; H. Franc. Xav. (375; H. Henricus f 90Moedeihuis Zusters O. L. Vr. f37.50, St. Louis f340;Baarn en Santvoort f 267.66 ((145 f 122.66); Rian cum f272.85; Eemnes (f 172.50 4- (242.51) f415.01; Hamersveld f 278.20Hilversum H. Vitus (f 1345.15 -j- (248.65) (1593.80; H. Maria f 002.85'/» J H. Clemens Hofbauer f436.54 Hoogland f570 Laren f 280 Nlkerk f 200Soesterberg f 200 4" f23.55 (223.55. H. M. de Koningen zal met prinses Juliana Zaterdag om 1 uur uit den Haag vertrekken naar hier. Per autr zal hier worden gereden naar Apeldoorn. Geboren Jan Hendrik, z. v. J. H, Botterweg ca T. Hendriks Theodoor Jan Pius, z, v. J. M. Heere en J. M Post Pieter, z. v. J. Hendriksen ei J. Mulder Grielje, d. v. J. P. vai den Uithoorn en G. Bas Nelly Lem d. v. J. C. A. van den Bhnk en C Kossen Lodewgk Albertus Maria d. v. L. Tiessen en W. J. van Looij Wilhelmioa, d. v, J. A. Leeuweik en M. Bouw Hendrik Olto, J. R. Rozeboom en N. C. Kerkhoven Hemiêtte Catharina Nicolina, d. H. A. Bremer en C. M. Wijngaard? Marinua Hermanus, i. v. M. J. van Azzeit en M. Velthuizen Jan Jacobui z. v. J. van Gent en J. van Kolfschoten Hendrik, x. v. M. Kamerbeek en H. Buitenhuis Hermanus Alberlus, x. v. D. Plekkenpol en D. Horsman. OndertrouwdG. Pot en C. Heere J, N. de Groot en A. van Biexenbos W. Oldenburg en M. van der Logt A. Doornekamp en H. van Kolfachoten H. van der Last en A. T. van der Flier P. A. Lansaat en S. G. H. van de Peppel G. GovaCrt en M. de Lang E. O. en W. E. de Jager. Gehuwd C. B. Brakel en J. Wagt N. Klugkist en C. van der Pol W. Nieuwland en H. Versteeg W. Gcrth en J. G. Kaal C. v. Barre- veld en L. M. Gerth J. van de Vlasakker en G. Peters P A. Geei- hoedt en W. van den Ham J. H Veeakamp en J. van Veen. Overleden J. G, Palland, oud 4 m. H. B. Poat, oud 59 jr.. echtg. van P. Steenbeek W. Wolf, oud 71 jr., rebtg. van A. R. Herschell H. A. ter Haar, oud 35 jr., wed. van A. Malers R. van Geldermous 77 j wed. van H. Michels D. I. de Vries, oud 24 jr.. ongch. K. Palcr, oud 4 jr. Agenda. DAGELIJKS, R. K. Openbare Leeaxaal en tbeek. Kosteloos toegankelijk v personen boven 18 jaar. Uit den Omtrek Baarn n de raadszitting is besloten tot toelating van het nieuw benoemde lid. den heer K. Meerveld (anti-rev.). Op voorstel van den heer J. C. Dijxhoorn besloot de raad, aan den gemeente vanger een gratificatie te verleenen, gelijk aan het verschil tusacben het salaris, dat de raad hem had willen toekennen (f 4200) en het salaris, het welk Grd. Staten dezen ambtenaar hebben toegekend (f 2910). Mocht dit bealuit door Ged. Staten niet worden goedgekeurd, hetgeen de voorzitter verwachtte, dan zal de raad in beroep gaan bij de Koningin. Over een voor stel van den heer P. H. v. Caimthout (S.D.A.P.), om een Commissie te be ien, die aal hebben te ondersoeken, welke wijte het vreemdelingenver keer naar Baarn kan worden bevorderd, staakten de stemmen (5 tegen 5). Ccusd«n Geboren Everardus Johannes, z. i Rutten en van M. van Zeldert. Lambertha, d. van R. van Locoen in A. Looijen. GetrouwdElbert Wallet en Elisa-x beth Kamerbeek, Overleden Jsnnigje v. d. Broek, 13 ji Utrtcbt Men verwacht bij de betooging voo de R. K. Vakbeweging van 29 Mei iostenz twintig duizend personen. Ook vele vrouwen blijken haar man- :n te vergezellen. Zij willen mede ge tuigen van haar groot vertrouwen in R. K. Vakbeweging en door hare wezigheid blijk geven met het werk dier Vakbeweging in te stemmen. Het aantal afdeelingen, dat met een vaandel aanwezig is, waaronder ver schillende van R. K. Wetkliedenver- eenigingen, benadert de 200, zoodat de stoet, mede door verschillende doe ken en opschriften, een kleurige aanblik zal bieden. Het aantal muziekkorpsen, dat den stoet zal begeleiden is thans 10, doch moet nog worden vermeerderd. Alles wijst erop. dat de betooging een grootsch karakter zal dragen en de deelname in overeenstemming zal zijn met de hoog gespannen verwach Nederland zal op 29 Mei kenois kunnen Demen van een Roomsche be tooging, zooals tot nu toe niet heeft plaats gevonden. Een zakkenrollersbende is op het Vreeburg aan liet werk geweest tijden! de Zaterdagmarkt. Een dame mist» f30, een heer miste een portefcuilli met f 100een ander een portefeuille met f115. Op de Neude was oo raad. Een juffrouw stond goedsmoeds naar een uitstalling te kijken, toen zij bemerkte, dal een vreemde hand i haar zak tastte. Het kostte haar de portemonnaii Maar zij was niet links en greep den vent beet. Toen wierp hij de porte- weg en rukte zich los. P. Hllhirst namens de vergadering onderteekend. De verkiezing van Bestuur en Raad van Toezicht had als gevolg, dat alle aftredenden werden herkozen. Aan de orde was nu de vaststelling der contributie over 1921. Na een op wekkend woord van den Eerw. Advi seur werd algemeen aangenomen de contributie te brengen op f5, terwijl het Bestuur de macht ontving om dese contributie te verminderen, voor hrn. te bezwaarlijk was. Hierna werd er op gewezen, hoeveel de Boe renbond voorzeker te danken had aan den ZeerEerw. Pastoor, die door zijne tusschenkomst vele moeilijkheden voor den Bond uit den weg ruimde en steeds meer sommige leden Roomsche zaak deed gevoelen. Hierna gaf de wethouder C. Smink ine zeer duidelijke uiteenzetting, hoe ik de boerenstand de particuliere woningbouw met rijkssubsidie kon be nutten op practische wijze gaf hij den weg aan, die men te volgen had verklaarde zich ten allen tijde bereid iedeieen de noodige inlichtioge verstrekken en gaf tevens de raad lang hiermede te wachten, daar de subsidie steeds minder en minder werd. Aan de rondvraag gekomen werd gevraagd, of het niet mogelijk was, om de scholen een uur later te doen aa vangen. Na eenige bespreking werd algemer aangenomen, den Burgemeester vragen dit verzoek zoo spoedig mogelijk tot uitvoering te willen brengen. Alle aanwezigen teekenden dit verzoek en opwekking van den Eerw. Adviseur steeds trouwe leden v. d. Bond te zijn, werd de vergadering met gebed gesloten. Dinsdag zal het Bestuur Boerenbond tegelijk met het Kerkbe- sluur zitting houden tot het Innen der contributie in Concordia (kleine zaal). Ccöp. R 1 Boirenbond HOOGLAND. In verband met de Pinksteren Maandag- maar Dinsdag-voormid Woensdag 11 Mei 1.1. hield in C cordih de R. K. Boerenbond hareji vergadering. Aangezien er steeds velen zijn, die geregeld thuis blijve gaderingen, was de opkomst thans goed te noemen. Na opening met den Chr. groet door den voorzitter en het gebed den Geestel. Adviseur, werden de notulen der vorige vergadering voor gelezen en ongewijzigd goedgekeurd. Hierna bracht de secretaris een kort rslag uit over de werkzaamheden 1920, waaruit o.a, ook bleek, hoe door de splitsing van den Boerenbond afdeelingen, die van Hooglanderveen en Hoogland, deze afdeeling thans 191 leden telt. Uit het financieel verslag, door den administrateur uitgebracht, bleek k de exploitatie van het gebc er bevredigend kon genoemd worden dat men niet behoefde bang te zijn or een groot verlies, waarvoor eerst door velen gevreesd werd. De Raad van Toezicht verklaarde bierca, dat alle bescheiden v. d. Bond waren nagezien en in orde waren be vonden. Door alle leden werd de balans goedgekeurd en door A. Brouwer en Nabij Heerlen is een pachthoeve door den bliksem getroffen. Zij is ge heel en al afgebrand. Eenige stuks vee kwamen in de vtammeo om. Ter bestrijding van de musschen- plaag neemt de Lonneker landbouw- bank musscheneleren in ontvangst tegen 2 cent per stuk. De heer L. van Hensbngen, sinds jaren kassier van de Hanze-Bank Noordwijkerhout had in de brnndki alle boeken en bescheiden, alsook de ipaarboekjes en een aanzienlek kapitaal geborgen. Nachts zijn ongenoode gasten met valschen sleutel door de voordeur binnengekomen en hebben uit de voor kamer van het bewoonde huis, de ge- heele brandkast meegevoerd. Na onder zoek blijkt deze per vaartuig vervoerd te zijn. Den gchcelen dag is i kanaal gedregd, doch er werd gevonden. Het huis van den kassier ligt dich» HOOGLANDERVEEN. Algemeene Ledenvergadering Donderdag 19 Mei a.s., 's avonds 8 bij C. Vinnen. Bespreking Boerenleenbank. Woningbouw door den heer C. Smink. Contributie. Zaaimachine. Patroonsfeest. Rondvraag. Sluiting. HET BESTUUR. Binnenland De politie te Aalten heeft aldaai zekeren B. K, gearresteerd, die zich verborgen had onder een hoop stroo in de schuur bij zijn ouders. De aangehoudene heeft heel wa zijn kerfstok. Hij had 4 maanden ge vangenisstraf te goed wegens diefstal en werd gezocht door de militaire autori teiten als deserteur. Verder wordt hij nog verdacht van diefstallen te Lintelo, Varseveld en Laren (Geld.). K. heeft zich lang opgehouden in Duitschland, waar hij opgesloten werd in een neeringskamp. Hij wist te ontvluchten en heeft 2 jaar in Duitschland onder een valschen naam rondgezwarve was hij naar de ouderlijke woning terug gekeerd en kreeg de politie hem Te Oosterland op Wieringen vierde de ex-Kroonprins zijn verjaardag tegenwoordigheid van zijn personeel zijn adjudadt von Muller. Ook zeer vi Wieringera, o.w. hel hoofd der ge meente, kwamen ter receptie. Er wai geen builcnlandscb bezoek. Massa'* bloemen en bloemstukken uit binnen- en buitenland werden benevens - 500-tal telegrammen cn 900 brie1 enz. aan de pastorie afgegeven. Ook ontving de Kroonprins vele cadeau' waaronder een van den ex Keize Schoolkinderen zoi gen liederen e werden op versnaperingen onthaald. Aan den burgemeester overhandigde de Kroonprins een som geld, welke onder de armen werd verdeeld, terwijl verscheidene persoren als aandenken aan den verjaardag een souvenir o Te de Bilt hebben inbrekers op e drietal plaatsen hun slag geslagen het Kloosterpark. Door deuren rren of ramen op te schurvr verschaften zij zich toegang en on vreemden gouden en zilveren voo werpen, een bedrag aan Holiandsch geld en een 1000 Markbiljet. In vierde villa zijn zij blijkbaar bij hun werk gestoord. A. B. Kleerekoper schreef ovi Amsterdamsche raadsverkiezing onder meer, dat »de sociaal-democratie op dén Volk'-lezer een tiental roode kie- Uit deze mededceling blijkt ten eerste, dat enkel 10 pcof ongeveer 8500 roode kiezeis van Amsterdam hoofdorgaan der S.D.A.P. lezen ten tweede, zegt De Tijd, dat de roode kiezers worden gekweekt door de zich neutraal noemende nieuwsbladen. Voor de R. K. propagandisten ligt hierin de duidelijke aanwijzing, dat het noodige ter bestrijding van de revolutionnaire partijen iseen sterke propaganda voor de Roomsche pers c woning v veldwechters. Denzelfden nacht heeft men ook ge acht in te breken bij dr. Romijn. Een aam werd opengeschoven, doch de hond joeg de dieven op de vlucht. Te 's-Hertogenbosch had de in zegening plaats van het nieuwe Centtaai Bureau van Sobriëtas in de Ververstraat 's-Hertogenbosch. De plechtigheid werd verricht door den geestelijb adviseur Dr. Ariens. Buitenland. Als gevolg van de mijnwerkerstaking Engeland en de daaruit voortvloei ende tekort aan steenkool, zijn de pottenbakkerijen thans bijna alle geslo ten. In North Staffordshire, waar deze industrie voornamelijk gevestigd is, zijn 46.000 arbeider» werkeloos. Nog geen 4000 werken 3 of 4 dagen in de week. Berichten uit Madrid maken melding i een onzettenden brand die de basi- van St. Jacobus de Compostella geheel in asch moet hebben gelegd. Kunstschatten van onnoemelijke waaide gingen mede in de vlammen verloren. Santiago de Compostella is ee druk bezochtste pelgrimsoorden Europa. De basiliek vnn Compostella dateerde uit de 9de eeuwze werd gebouwd ter plaatse, waar het lichi van St. Jacobus den Meerdere werd teruggevonden. De schatkamer of wel kapel der koningen» waar de rijkste gaven van godvruchtige koningen bedevaartgangers waren bijeengebracht, alom beroemd. De basiliek was steeds door 36 zilveren lampen verlicht. De St. Jacobus de Compostella was één der schoonste werken van Romaan- schen bouwkunst. In Engeland en meerdere Staten die met Duitschland oorlog voerden is verademing gekomen toen bekend werd dat Duitschland de zware eischcn inwilligde. Dr. Simons, de afgetreden Duitschi ministerpresident, werd met zijn minis terie opgevolgd, door een nieuw stc ministers en toen werd maar ja ei amen gezegd op alles wat verlangd weid. Van een verdere bezetting van Duitsch gebied komt dus niets. DINSDAG. Half acht Meilof. WOENSDAG, Vrijdag en Zater dag Quatertemperdagen. Geboden vasten- en onthoudingsdagrn. DONDERDAG. Half acht Meilof. ZATERDAG. Meilof. Van 3 uur biechlhooren. Parochiekerk van 81. Henricus in tie Boretraat. ZONDAG. Pinksteren. H.H. Missen om 5 en 7 uur. Hoogmis. .of met Rozenhoedje. MAANDAG. 2e Pinksterdag, dag van devotie. H.H. Missen om 5 en 7 uur. 10 uur Hoogmis. 4 uur Lof met Rozenhoedje. D'NSDAG 9 uur gezongen H. Mis voor de Leden der H. Kindsheid. 7 uur Meimaand-oefening en Lof. WOENSDAG, Vrijdag en Zater- dag Quatertemperdagen. Geboden vasten- en onthoudingsdagen. DONDERDAG. Meimaandoefening en Lof. ZATERDAG. voorbereiding voor de H. Biecht voor de kinderen, daarna biechthooren tot 9 uur, Meimaandoefening en Lof. Parochiekerk van S! Anefrldue m de Vondellaan. ZONDAG. Hoogfeest van Pinksteren. Half 8 wordt de H. Communie uitgereikt en het Atlerh. uitgesteld. 8 uur H. Mis. Om 10 uur plechtige Hoogmis. ir Lof met predikatie. Biechthooren van 3 tot 6 en na het Lof. MAANDAG 2e Pinksterdag, dag van devotie. Om half 8 wordt het Allerh. uit gesteld en de H. Comm.uitgereikt. Om 8 uur de le H. Mis. r 10 uur Hoogmis. 6 biechthooren. Om 6 uur Lof met predikatie. DINSDAG 7 uur wordt het Allerh. uitgesteld en de H. Commuuie uitgereikt. Om 8 uur de le H. Mis. Om 10 uur Hoogmis. 's Avonds om 7 uur plechtig Lof met predikatie, processie en Tc Deum tot sluiting van het 40 Na Dinsdag iederen avond om half 8 Meimaand oefening. WOENSDAG, Vrijdag en Zater dag Quatertemp., geboden vaster en onthouding. ZATERDAG. 58 ^biechthooren. DAGELIJKS de H. Mis om half 8. Kerkelijke Diensten Amersfoort. Parochiekerk 0- L- Vr. Hemelvaart Langegracht. ZONDAG 7 uur H. Mis. Half 9 H. Mis. Half 11 Hoogmis. 3 uur VeBpers. Half 6 Patronaat. MAANDAG. 7 uur H. Mis. Half 9 H. Mis. Half 11 Hoogmis. 3 uur Vespers. 6 uur Meimaandoefening DINSDAG 8 uur St. An oniusmis. WOENSDAG Quatertemper geboden va onthoudingsdag. 7 uur Meimaandoefening VRIJDAG Quatertemper gebeden va onthoudingsdag. 7 uur MeimaandoefeniDg ZATERDAG Quatertemper geboden vasten- en onthoudingsdag. Van 49 uur Biechthooren. Dagelijks de H.H. Missen 7, 8 en 9 uur. Parochiekerk van St. Franc. Xav. 't Zand. ZONDAG le Pinksterdag. Half 7, en 8 uur H Mis. Kwart over negen H. Mis. Half 11 plechtige Hoogmis. 3 uur Vespers. Van 3 tot 6 en na het lof gele genheid om te biechten. 6 uur lof met predikatie. MAANDAG 2e Pinksterdag H.H. Missen als op Zondag. 3 uur Vespers. 7 uur Lof. n Lof. Hoogland. Parochie St. Martinus. ZATERDAG. Half-8 Lof tot opening van het 40-urengebed, ZONDAG 7 uur uitstelling van het Aller heiligste. Half 8 en 8 uur H.H. Missen. 11 uur plechtige Hoogmis. 7 uur Lof met preek. MAANDAG. 7 uur uitstelling van het Aller heiligste. Half-8 en 8 uur H.H. Missen. 11 uur plechtige Hoogmis, 7 uur Lof met preek. DINSDAG 7 uur uitstelling van het Aller heiligste. Half-8 en Kwart over acht H.H. Missen. Half-11 plechtige Hoogmis. 7 uur plechtig Lof met sluiting van het 40-urengebcd. WOENSDAG, Quat. Temp. geboden Vasten- en onthoudingsdag. VRIJDAG Quat. Temp. geboden Vasten-en onthoudingsdag. ZATERDAG. Quat. Temp. geboden Vasten- en onthoudingsdag. DEZE WEEK de H.H. Missen om half-8 eu kwart over 8. Hooglanderveen. Parochie St."Jozef. ZATERDAG. - Vigilie van Pinksteren, geboden Vasten en onthoudingsdag. Half 7 Wijding v. li. Doopwater, lste H. Mis. 2e H. Mis. gezongen H. Mis met algc- e Kindercommunie. 's Morgens tot 11 uur biechthooren. 's Avonds 8 uur Lof met urei-k. ZONDAG. Hoogfeest van Pinksteren. 1 stc H. Mis om 7 uur. 2de H. Mis om 8 uur. Om half-11 plechtige Hoogmis Heereu. MAANDAG. P Tweede Pinksterdaggeen ver plichting. lste H. Mis om 7 uur. 2e H. Mis om 8 uur. Om half-11 de Hoogmis. 7 uur plechtige sluiting van het 40 urengebed. DAGELIJKS de H.H. Missen om Kwart vóór 8 en Kwart óver 8.

De Eembode | 1921 | | pagina 2