5 cent J. A.v. Munster C| Gr. Spui 29 l1 bij de Koppelpoort la AnoU D«M. .p» s W. Melchior aldus tegen de spe iesdag wan Herwonnen Levenskracht ,Wat kan toch wel de reden zijn, dat de Roomsch Katholieken, d.e over.- pApsME*.-s (denk aan de geitenfokkers en tabaks pijpen) - dit nalaten bij hun collectes en speldjesdagen voor het fonds Her wonnen Levenskracht r« •Is ditn iet een zuiver Roomsch fonds, uitsluitend ten bate van tuberculose q- ders, wien als eerste vraag gesteldl zal worden, alvorens christelijke barmha,r- tigheid op hen wordt uitgeoefend .Zijl ee wel goed Roomsch .Indien ja, welnu, dan moet men met schromen, dit bij de inzameling van gelden te doen blijken. Bovendien is dit mijns inziens ook plicht, waar H. L met bare speldjesdagen de Neder- landsche Centrale Vereeniging te' Be strijding der Tuberculose navolgde, «Deze vereeniging, welk zonder aan zien des persoons helpt en daardoor ook recht heeft bij iedereen om steun aan te kloppen, houdt hare bloemetjes dagen ten bate van het Emmafonds in de laatste week van April." De anti-clericale aap komt hier wel heel leelijk uit den mouw. Van R.K. ta bakspijpen hebben we nooit gehoord dan in de advertentien van een niet Katholieke firma, die toevalligerwijze de letters R. K. als beginletters van haren naam heeft. Herwonnen Levenskracht- orgam seert nu reeds jaren inzamelingen en veelal werd in de aankondigingen mede gedeeld. dat 'l een fonds is ten behoeve van R.K. georganiseerde vakarbeiders. Het houden van .speldjes"- en van •bloempjeS'-dagen is een algemeen ge bruik geworden en geen monopolie van de Ned. Ver. tot bestrijding der l.B.L. Meerdere organisaties en instellingen met eenzelfde doel gebruikten en ge bruiken dit middel om aan de noodige gelden te komen. En R. K. offeren bij die gelegen heden ook. De strijd tegen de T. B. C. wordt door .Herwonnen Levenskracht met veel ijver gevoerd, en de Charitas levere haar daarvoor de zoo onmisbare geld middelen. Het Bestuur der Domeinen maakt bekend, dat de verkooping van Milll. .„„ta.i, ..n 2! Jul, tot Vrijdag 5 Augustus 1921, s voor middag 11 uur. Ds. Batelaan predikant der N'ed. Herv. Gemeente, heeft het beroep naar Zeist aanvaard. De Raad van Gorkum is voornemens de gemeente gasfabriek te verkoopen. Tot den aankoop en de exploitatie zou de Indische Gasmaatschappij bereid zijn. Tot toelichting wordt gezegd: dat er reeds langen tijd geklaagd is over het beheer van het gasbedrijf en men nu nog 18 ct. per kub. M. voor het gas betaalt. In Amersfoort betaalt men ook dien prijs. Verkoopen onder bedingen van goede het publiek gerievende exploi tatie-voorwaarden, zal hier nochtans niet gaan. GeborenHidde, z. v. J. ten Hove enG. Gerritsen Cornelia Bertha, d. v. A. v. d. Velden en M. A. Lokhorst Pctronella Elisabeth, d. v. G. Len- sink en G. H. Verwoerdt Betsi Wil- helmien, d. v. G. J. Stokkers en M. J. Deijs Sophia Janna Willemina, d. v. D. Goosen en G. v. Gcssel Ma ria Dina, d. v. C. J. W. v. Eimeren en M. P. Straatman Jan, z. v. A. J. Schiedeu en E. v. d. Broek Corne lls Albertus. z. v. J. A. Allcrs en h. van Eeden Klaas, z. v. K. van Alphen en G. de Bakker Johannes, z. v. R. Hannessen en A. Nieuweohuis Albert Willem, z. v. E. Wisgerhof en F. J. Bouwmeester - Even, z. v. J. v. d. Hoek en J. Maas - Wilhel mus, z. v. W. A. Wijk en G. M. Spaander Frans, z. v. H. P. C. Friedrichs en P. Schoonoord. Ondertrouwd J. Snoek en H. Wouda A. W. Offerhaus en B. v. Berghem Arend v. Weert en C. J. v. d. Brink L. W. Scheerder en G. van Nim- wegen - H. P. Kok en H. M. Hoogc- woud K. Rijkhals en C. W. Butse- laar H. A. Jekel en J. v. d. Velden A. A. v. Groenestein en M. G. v. Dijk F. L. Schrijver en C. Kerkman S. Jansen en W. J. Juffer T. S. van den Berg en C. H. M. Volmer. Gehuwd: B. Jekel en A. D. Staal J. W. B. A. Beekman en T. G. Hagen W. S. Faber en G. van de Wete ring L. C. de Ruiter en M. Gaemers. Overleden: Geertruida M. Smits 4j. J. Honing 35 j., echtg. v. G. du Beus Willem v. Gullik 13 maanden. In »'t Boompje vergaderde de Oranje vereeniging o.a. ter besprekiug en vaststelling der op 31 Augustus te houden feesten. Medegedeeld werd dat de Oranjcver., dank zij de commissie die voor aan werving van nieuwe leden zorg heelt gedragen, thans ruim 1500 ledeu telt. De orde der viering 31 Aug. is: Des morgens reveille (bij eventueele «HM**)."P 't terras van Amicitia. Van 10-12 uur wedstrijden voor kinderen der leden. Deze wedstrijden zullen omvatten, voor jongens vlieger wedstrijden, touwtrekken en wedloop met hindernissen, voor meisjes: bal- werpen, wedloopen, eierloopen. Middags ringrijderg voor spannen per paard en per fiets. Voetbalwedstrijd liet.rijden met hindernissen. Tevens zal er een gymnastiek-uitvoermg worden gehouden, waaraan p!:m. 200 turners zullen deelnemen. Des avonds zal er, der traditie gc trouw, een concert worden gegeven en tot slot een groot vuurwerk. Van een nader te brpaleti plaats zal men vanuit de stad naar het feestterrein marcheeren. Tot feestterrein i. gekozen het R K. Sportteirein Barchman Wuy- tierslaan. Besproken werd de mogelijk heid van het doen samenvallen der Wmkclfeestviering met die van de Oranjevereniging. Ter vergadering bleek dat de Oranjevereniging gaarne tot samenwerking bereid was. Gevraagd werd met meer huisgenoo- ten toegang te verkrijgen tot het feest terrein Het bestuur zal nader over wegen' in hoeverre zij de leden alsnog daarin trr wille kan z.jn bijv. door een reductie te geven op de toegangsprijzen der kinderen. Met drang werd verzocht aan Men die nog lid wenschen te wo'dcn, zich ten spoedigste op te geven, in ieder geval voor 1 Augustus a.s., daar anders voor geen toegangskaarten meer zorg gedragen kan wotden Alle leerlingen der Maria-School van de Eerw. Zusters van O. L. Vrouw aan de Muurhuizen, die opgingen voor het examen M. U. L. O., zijn gelaagd en brachten hun diploma thuis. De uitbreidingswerken aan het ran geerterrein van het spoorwegemplace ment zijn in gang. Om ruimte te maken voor nieuwe sporen zal ook de opgang naar de luchtbrug worden verzet en dezeccnigen tijd buiten dienst worden gesteld. Van het Landstormkorps Kaderland- storni werden 1000 vrijwilligers onder gebracht op de Vlasakkers bij Amers foort onder leiding van kapitein Buys tot 13 Aug. De zomeroefeningen, die een opleiding onder gunstige omstan- beoogen, verheugen zich in groote be langstelling. Woensdag is bij 't station een goe derentrein komende uit Utrecht, aan gereden door een rangcermacliine. I)e locomotief en de pakwagen van den goederentrein derailleerden. Een rem mer kreeg lichte kwetsuren. Het ver keer ondervond geen vertraging. De Gemeenteraad vergaderde Dins dagavond onder leiding van graaf van Kandwijck, bij afwezigheid van de K,lx. Raadsleden Kroes en Xieuwcndijk en het Christ.-Hist. lid Oosterveen. Mededeeling werd gedaan van de goedkeuring door Ged, Staten van eerder genomen besluiten. Door B. en \V. werd medegedeeld, dat zij op hun eemaal genomen be sluit inzake de werkverschaffing met mogen terugkomen. Zulks had niet de goedkeuring van de leden Noordewicr, Polder c.s die meenden dat er bij B. en W. onwil huisde. Aangetoond werd nochtans dat niet onwil maar onmacht dwingt tot be perking. Wethouder Jorisscn heeft gezegd het gaat niet aan dc mcnsChcn wijs te maken dat er nog werk is. Het plan De Greef kan nog niet worden begon nen cn voor liet plan Tuindorp was het groote bezwaar dat de linancicele opzet niet kan worden uitgevoerd, daar liet ministerie van Financiën een kink in den kabel heeft gebracht. Het is ten slotte een kwestie van inzicht of zij, die het het meest noodig hebben iiet langst aan hel werk kunnen blijven. Laat men hen, die hel het minst noodig lubben vervallen dan is cr voor de zwaarst belasten nog werk tot 1 Oct. Iir is geen perspcctiif dal er spoedig meer werk zal komen. De Voorzitter ontraadt het grondbe drijf te zwaar te belasten met kosten van niet direct noodig zijnden wegen aanleg. De heeren Polder en Noordewicr blijven onvoldaan en willen dat uilen in eene motie. Mr. Stadig houdt liet met B. en W. maar vertrouwt dat deze zaak dc volle aandacht van B. en W. zal blijven trekken de heer Boas dito. Toch werd de motie Noordewier aangenomen. Mcj. Middelburg het eerste vrouwelijk lid van den Raad der gemeente Amers foort werd vervolgens door den Voor zitter geïnstalleerd met d: beste wen schen voor vruchtbaren arbeid. Bij dc benoeming van een Wethou der, zeide mr. Stadig, uiiti revolutionair raadslid, namens alle fracties dat door belofte van royale mcdewciking bij de behandeling van een aantal suC.-dt m cralische progiammapunten, de socia listen nu bereid waren een hunner voor een wethoudersplaats aan te wijzen. Die royale medewerking betreft natuur lijk enkele puntrn, die met de principes der Raadsfracties strijdig zijn. Raadsheer Holland werd vervolgens tot wethou der gekozen met veertien «temmen nog was een stem op Mrj Middelburg en een stem in blanco uitgebracht. Wethouder Holland »as verheugd en hoopte veel te kunnen doen. Inzake de school aan de Micreveld- straat doet zich een kwestie voorl Indertijd verlangde de Vereen, voor Christ. Nationaal Volksonderwijs in een nieuwgebouwde arbeidersbuurt een school. De gemeente, in het voor uitzicht van de nieuwe onderwijswet, bouwde die school, terwijl de Christ. School zich bij contract verbond, die school over te nemen en bovendien te vergoeden de 25 pCt. welke de ge meente nu niet van het Rijk vergoed kreeg. Doch nu de gemeente volgens de nieuwe onderwijswet toch voor een gebouw voor de Christ, school moet zorgen, stellen B. en W. voor om het contract als ongedaan te beschouwen, waartegen Noordewier zich verzette, omdat dit voor de gemeente een schade beteekent van ongeveer een kwart ton. Trch werd het voorstel aangenomen. Zonder discussie werd vervolgens het mcerendeel der in ons vorig nummer genoemde raadsagenda-punten goed gekeurd. Wethouder Ruitenberg klaagde nog over gebrek aan medewerking van ei-nige eigenaars van stoepen aan de L'trechtschestraat, waardoor de voorge nomen asfalleeriog vertraagd wordt. Bij het voorstel van B. en W. hou dende alnijzend advies op het voorstel der Gezondheidscommissie betreffende onbewoorbaaiverklaring van het Liefde huis in de Muurhuizen, stelde het lid Voskuilen voor een commissie van onderzoek te benoemen. Zulks wordt aanvaard cn als leden aangewezen Noordman, Overeem en Van Wijn gaarden. Wethouder Jorisscn verduidelijkte vooraf dat door den oorlog het Bestuur geen nieuw gesticht kan bouwen en men wil graag gevraagde vei beteringen aanbrengen. Onwil is er in 't geheel niet. Dc zaak loopt hierover dat wet telijk geen onbewoonbaarverklaring kan worden uitgesproken, daar verbeterin gen kunnen warden aangebracht. Tegen 't voorstel van B. en W. om aan J. v. Hamers veld ontheffing te ver- leenen van de gemeentelijke verordening op dranklocaliteitcn verzette zich de lieer Leinwcber. Bij dc aanvragen van het Militair Tehuis en van Vonk stem de Ruitenberg wel tegen. Wethouder Ruitenberg zou dat ilians nog doen. Maar hij heeft gelukkig nog onderscheidingsvermogen. Hij zou 't toejuichen als op alle hoeken van de stad een dergelijke lunchroom was, Ten slotte werd nog aangenomen een voorstel van B. en W. tot wijzi ging van de verordening op de heffing der Inkomstenbelasting, in verband met de wijziging van de Gemeentewet van 30 Dec. 1930. Vcrschilleude raadsleden verklaarden zich tegen het voorstel, omdat ze er geen gemeentebelang in zien. Ten slotte werd het met één stem tegen aangenomen, evenals liet voorstel om het kohier vast te stellen voor zestien maanden. Het vermenigvuldigingscijfer der in komstenbelasting werd vastgesteld Besloten werd tot het verleenen van bijdragen voor dc verpleging van kin deren in de gezondheids- en vacantie kolonies. Uit den Omtrek Achterveld Evenals vorige jaren werd ook dit jaar j I. Zondag weer een rff-rije ge vraagd voor dc hulpbehoevende tuber culosclijders. De opbrengst was dit jaar niet zoo gunstig nis het vorige jaar, doch nog zeer goed tc noemen, daar er vele gemeenten zijn, waar zoo'n bedrag niet bijeengebracht wordt. De opbrengst bedroeg 150.15. Daarom biengcn wij dan ook langv dezen weg weer onzen hartelijken dank aan allen die cr aen meegewerkt heb ben, om dit bedrag bijeen te krijgen en in 't bijzonder aan liet Bestuur der Maria-Vereeniging en de meisjes die den geheelen dag zoo ijvervol gewerkt hebben, cn er zich zoo bereidwillig voor hebben geleend, om voor dit doel We hopen dat we den volgende keer weer op zoo'n aangename wijze door onze medeparochianen worden be handeld. Het Bestuur der R. K. W. V. Baarn De opening van de nieuwe R. K. school voor U. L. O. te Baarn zal 1 September a.s. plaats hebben, Semites De herijk vau maten en gewichten zal worden gehouden in „de Linde boom" Maandag 8 Augustus. Zonder ceremonieel werd door pastoor Wcntholt iu tegenwoordigheid van het kerkbestuur de eerste steen gelegd dei nieuwe R.K. Jongensschool. In de plaats van mij. N. Bieshaar van den Hengel is benoemd tol secre ta-csse der Mariavereeniging mcj. G. Hilhorst. Bij de meeste landbouwer» kreeg de hooibouw in de afgeloopen week zijn beslag. Over dc qualiteit en ijuan- lileit van het gewas valt over het algemeen niet te klagen. Geboren Johanna Maria. d. van J. M. van Dijk en T. v. d. Kamp. OverledenWiihelnuna Maria, v. 't Klooster. Barneveld De zoozeer gevreesde meeldauw be gint zich in deze streken weer in hevige mate op bet eikenhakhout te vertoonen. Vooral, de jonge loten zijn door deze klecistof geheel bedekt en zien er uit, alsof zij met witkalk overgoten zijn. Tengevolge van dezen dauw, die zich de laatste jaren geregeld herhaalt, wordt de groei van het hout ten zeerste belemmerd. Utrecht Toen dr. v. Leeuwen als wethouder van Utrecht bedankte, wachtte o.a. op afdoening een voordracht betreffende het onderwijs aan volwassenen. De nieuwe wel houder heeft deze voor dracht ter hand genomen en spoedig zal een voordracht den Raad bereiken. Ze zal evenwel niet omvangrijk zijn. doch zich bepalen tot het gewone herhalings- onderwijs voor hen, die hun gewoon lager onderwijs zijn vergeten. Zulks niet alleen door gemeenteorganen, doch ook door particuliere instellingen (vakcen trales). Boogland GeborenMaria Johanna, d. v. C. Huurdeman en M. v. Daatselaar. Soest De gemeentel».,d vergadert Maandag 25 Juli 1921 des namiddags 2 uur. De agenda vermeldt o.m. Behandeling van het adres van de Openbare Leeszaal te Amersfoort, ver zoekende subsidie In de kosten van het alhier te slichten liliaal dier bibliotheek. Aankoop van strooken grond ter ver breeding van wegen. Aangaan eener geldleening. Aanbieding van bestek en teekening der nieuw te bouwen openbare lagere school aan de Beetzlaan. De Heer Visser, meubelmaker, alhier had een nieuw motorrijwiel gekocht en reed daar 's avonds voor de eerste maal op. Vermoedelijk heeft hij bij den bocht, in de Birktstraat zijn draai niet goed kunnen maken en is hij legeu een boom gesmakt. Het motorrijwiel lag in de De ongelukkige was vreesHijk ver minkt en onmiddellijk dood. Binnenland. Provinciale Stalen van Utrecht. In de tweede vergadering der "Zomer- zilting werd vastgesteld de rekening der Provinciale inkomsten en uitgaven over 1919 op f 1.685 976.28* aan in komsten, f 1.598.410.75s aan uitgaven en f 87.565.53 aan batig saldo. Goedgekeurd werden de volgende subsidies f 500 aan het Utr. Landbouw Genootschap ten behoeve van de Com missie tot veihiffiog van den akker bouw f 400 aan den Bond van Geiten- fokvereenigingen in de prov. L'trecht, een verhooging van f 15.340 tot f 20.950 aan de gemeente Rhenen voor de verbetering van den Cuncrawrg een maximum van f50 per onderhouden K.M. weg. aan de Rijwielpadvereem- glng «Utrecht en omstreken."f2000 aan N'ed. Gasthuis voor behoeftige en onvermogende ooglijders te Utrecht. Conform het voorstel van Gedepu teerde Staten en in afwijking van het voorstel van de meerderheid der com missie van rapporteurs met afwijzend beschikt op het verzoek der overdekte zwem- en badinrichting te Utrecht om f5000 subsidie te mogen ontvangen, zulks op grond hiervan, dat deze in richting een zuiver plaatselijk karakter Vervolgens werd besloten met de vereeniging tot opvoeding en verple ging van idioten en achterlijke kinderen te Utrecht overeen te komen ingaande 1 Januari 1921 het verpleeggeld per patiënt en per jaar te verhoogen tot I 650 en met de vereeniging der Broe ders van Liefde te Venray overeen te komen liet verpleeggeld te verhoogen tot f 700 per jaar en per patiënt. Op voorstel van gedeputeerde Staten werd besloten in beginsel instemming ie betuigen met de plannen van den Minister van Arbeid inzake de Centrale Drinkwatervoorziening in Zuid Holland, Noord-Holland en Utrecht. Daarop besloot de vergadering een subsidie van f1675 te verleenen aan de Volksuniversiteit te Utrecht, nadat er op gewezen was, dat de cursus voor sexueele hygiëne aan vrouwen aanstoot heeft gegeven, iets wat volgens een schrijven door de Volksuniversiteit werd erkend, reden waarom deze cursus van het program is afgevoerd. Aan de Prov. Utr. Vereeniging tot besnijding der Tuberculose werd tot wederopzegging een subsidie verleend van f 2000 per jaar. Aan de Vereeniging »De Ambachts school" te Utrecht werd toegekend een bedrag van f 6679.05, zijnde het over 1920 ontstane tekort. Tot lid van Ged. Staten (vacature van J. Iltersum) weid benoemd het stcialis- lisch Statenlid Weytkarop uit Baarn. Na uitvoerige bespreking werd aan- genomen een provinciaal wegenplan, rijnde een uitbreidingsplan voor het provinciaal wegennet, dat slechts in groote lijnen de hoofdverkcerswegen aangecfi. Tot dekking der kosten zal een wegbelastirg geheven woiden. De pioviociale begrooling voor 1922 sluitende in ontvangsten en uitgaven met een bedrag van 19.475,26'/, werd goedgekeurd. Besloten werd over 1922 te heffen 20 opcenten op de grond belasting voor gebouwde en 20 op centen op die voor ongebouwde eigen dommen (v. j. 22)voorts 20 opcenten op de personeele belastirg (v. j. 22). 6 op de vermogensbelasting (v. j. 9), en 6 op de hoofdsom der inkomsten belasting over het jaar 192223. Gedeputeerde Staten deelden mede dat de eigenlijke werkzaamheden inzake de Geldersche vallei wachten op een antwoord van den minister omtrent het verleenen van subsidie. Ten slotte sprak de vooizitter zeer waardeerende woorden tot baron Van lltersum die als lid van Gedeputeerde bedankt heeft. Kerknieuw». PASTOOR KOK. f Men schrijft ons uit Hamersveld: Op 72-jarlgen leeftijd overleed Don- deidag 21 Juli, voorzien van de laatste H.H. Sacramenten der Stervenden, de Zeereerw. Heer J. C. H. Kok, pastoor der Parochie van den H. Jozef te Ha mersveld. Pastoor Kok werd te Ameisfoort ge boren en was, na de H. Priesterwijding te hebben ontvangen, jarenlang kapelaan van Groenloo. Daarna volgde de be noeming tot pastoor van Frcderiksoord. Na eenlge jaren aldaar in herderlijke bediening te zijn geweest, werd de Zeereerw. Heer Kok pastoor van de St. Jozef-parochie te Hamersveld. Bemind door zijn parochianen werkte Pastoor Kok hier jarenlang met veel vrucht. Tal van verfraaiingen en ver beteringen werden onder zijne leiding aangebracht. Ook stichtte Pastoor Kok de K. K. Parochiale Jongensschool. Zijn aandenken zal blijven voortleven. Hamersveld zal pastoor Kok nooit R. I. P. Nieuwe parochie- Door Z. D. H. Mgr. H. van de Wetering, Aartsbisschop van Utrecht, is de nieuwe kerk van de nieuwe parochie De Vecht Terwolde gecon- Te 10 uur werd door Mgr. de pon tificale Hoogmis opgedragen. De Weleerw. heer Mulder, kapelaan te Arrhetn hield de feestpredikatie. De kerk is opgetrokken in deels spitse, deels romaansche bogen en is met grijze pannen bedekt. De toren is 20 M. hoog. Het geheel geeft een eenvoudigen, mooien aanblik. Het altaar is opgetrokken uit zandsteen. Mede door het fraaie kruis, dat bij de expositie van het Allerheiligste kan worden gekeerd, trekt het bijzonder de aandacht. Voorts heelt de Kerk een Maria-altaar en een altaar ter eere van den H. Antonius, aan wien zij is toe gewijd. De kerk is gebouwd door den archi- t«ct Herman Kroes te Amersfoort. Epistel en Evangelie TIENDE ZONDAG NA PINKSTEREN LES uit den eersten brief van den H. apostel Paulus aan de Korinthiërs XII, 2—11. Broeders! Gij weet dat gij, toen gij heidenen waart, tot de stomme afgo den gingt, naar dat gij geleid werdt. Daarom maak ik u bekend, dat nie mand, die door den Geest Gods spreekt, Jezus vloekt, en niemand, tenzij door den Heiligen Geest, kan zeggen Jezus is de Heer Er is nu verscheidenheid van genade gaven, maar het is dezelfde Geestook is er verscheidenheid van bedieningen, maar het is dezellde Heeren er is verscheidenheid van werkingen, maar het is dezelfde God, die alles in allen werkt. En aan een ieder wordt de open baring des Geestcs geschonken ten nutte. Den eene wordt door den Geest ge schonken een woord van wijsheidaan eenen andere een woord van weten schap naar denzellden Geestaan eenen andere, in denzelfden Geest, geloof; aan een andere, in dien éénen Geest, een genade-gave tot genezingenaan eenen andere werking van wonderkrach ten, aan eenen andere profetie, aan een andere onderscheiding van geesten, aan eenen andere verscheidenheid van talen, aan eenen andere uitlegging van reden. Dit alles nu werkt de één en dezelfde Geest, die aan een ieder toe deelt, gelijk Hij wil. EVANGELIE, volgens den H. Lucas XVIII, 914. In dien tijd sprak Jezus deze gelij kenis tot sommigen, die op zich zeiven vertrouwden, als zijnde rechtvaardigen, en die de anderen verachtten: Twee menschen gingen op naar den tempel om te biddende één een Pharizeër en de andere een tollenaar. De Phari zeër atond op en bad aldus bij zich zeiven God I Ik dank U, dat ik niet ben gelijk de overige menschen roo- vers, onrechlvaardigen, overspelers; noch ook gelijk deze tollenaar. Ik vast tweemaal in de weck, ik geel tienden

De Eembode | 1921 | | pagina 2