14 cent J.A.v. Munster P! Gr. Spui 29 Cl bij de Koppelpoort Zij, die zich nog niet hebben aan gemeld voor de vrijwillige Ouderdoms- verzekering en ouder dan 35 jaar zijn. worden opmerkzaam gemaakt op de advertentie voorkomende in dit num mer en doen verstandig zich zoo spoe dig mogelijk, in ieder geval vóór 3 December a.s. te laten inschrijven bij den Raad van Arbeid re Amersfoort of bij de plaatselijke vertegenwoordigers, daar zij, indien zij zich na 3 December 1921 laten inschrijven, reeds nadeel ondervinden en na 3 December 1923 niemand meer zich kan laten inschrijven, tenzij hij op 3 December 1919 nog geen 35 jaar was. Zij die op 3 December 1923 niet zijn ingeschreven en op 3 December 1919 ouder waren dan 35 jaar kunnen nooit in het genot van een ouderdomsrente gesteld worden. Bene den 35 jarigen kunnen zich zelfs vrij willig verzekeren voor eene ouderdoms rente van 3, 4, 5 of 6 pulden per week en betalen eene premie, afhankelijk van hun leeftijd bij toetreding. Burgerlijke Stand. GeborenN'Colaas, z. v. A. G. de Kruijf en W. v. Veen Neeltje, d. v. C. Meijer en T. Willemsen D-bora, d. v, L Herschel en M. Klein Petrus Lambeitu». z. v. W, Keikhof en R Kuijer Johannes, z. v. W. Hoefsloot en J. C. v. d. Brink Johanna, d. v. W. Hoefsloot en J. C. v. d, Brink Wilbelmina Petronella, d. v. J, H. de Vries en C. Scheerder Aart. z. v. M. Beumer en B. v. Putten J- hanna, d. v. H. G. v. Diest en G. IJzrrma Hendrika, d. v. J. v. Binnendijk en M. Septer Willemma Maria H "drika, d. v. M. H. v. Dasselaar en X. v. d. Linden Margaretha Lubertha. d. v. B. H. Stiuik en L. Vonhof Geer- truida van Koldenhoven Arnoldus Johannes Gerardus, z. v. W. A. Veld huizen en M. L. Haneveer Renc Marius Laurens Cornelis, z. v. L. J. Norenburg en C. M. v. Seters Stijntje, d. v. R. v. Buren en S. v. de Craats Aalbert, z. v. A. v. de Pol en G. J. v. Surksum Reijer, z. v. R, Puik en F. v. d. Brom Marien, z. v. H. M. Schrijver en J. Ph kei Gerarda C>;lia ru.a d v. G. v. Hoeijen en L. M v. der Veld-li. Onde.tr..u«d: E. v. de Vis en F. de Man D K .kimme H. M Elzenaar R. Kruithof en M Fioor A. v. IJze doorn en A. v. de Btezcbos L. W Schendt- e- EO Schmuz C. v. Liempd ei. M. C, Spiekc m„n i J. J. den Ouden en G. A, V. Doornik J. P. de Jager en P A. Elings. Gehuwd: R. A. P. Eijk en A. T. v. de Vlasakker A. H. Epskamp en C. Ruiken L. Stolberg en A. J. H. de Jager E. Vetkamp en H. E. v. Eeden A. \V. Vetkamp en G. VV, Palland H. Buddtngh en T. J. Hattje D. v. de Kletersteeg en E. Snijders. Overleden Hendrik Verhoef 9 weken Maria J. M. de Hosson, 77 jr., echtg, v. G. G. P. L. Boekelman Gerrit Ruitenberg. 70 jr., wedn. v, A, G. Wol- bers Adrtanus L. R. Welling, 4 mdn. Cornelis Bauer, 90 jr., wedn. v. J. Ruitenberg Gerrit v. Roekei, 70 jr., wedn. v. A. Kommer Gerrit Slots, 4 mdn. Regina v. der Wal, 11 mdn. Pieter A. v. Beek, 3 weken Johanna de Vrije, 17 jr. Lubbert v. de Bree, 2 jr. Maria G. Mulder, 19 R. Rutgers, directeur van het post en telegraalkantoor te Gorinchem wordt 1 October a.s. lijdelijk belast met het beheer van het post- en telegraafkan toor te Amersfoort. Uit den Omtrek Barticveld Marktbericht. Biggen f 13 it f22 - Ganzen f3 ;t f4 Jonge Hanen f 0 40 ;'i f 1 60 Oude Han.-n f150 a f2 Jorgr Henn-n f3 a f6 Oude Kippen fl 50 i f2 75 Eieren f 13.50 .1 f 15 per 100 stuks. Aar.voer 240.000 stuks. Gemnes G-boren: Margaretha Lambertha, d. v. Th. Bieshaar en N. v. d. Hengel Cornelis Maria, z. v. H A. Geerars en C. M. v. d. Brink. Doogland Niet tevergeefs hebben de meisjes aangeklopt voor Herwonnen Levens kracht. Wie zou ook niet een i ff-rij over hebben voor de arme teringlijder» Er werd gezegd de gierig-te geelt n-g een dubbeltje en inderdaad zoo moet het zijn., Het is het groote werk vari christelijke naastenliefde de tienduizen den tuberculoselijders in ons land ter hulpe te komen. Met zeer veel ijver zijn de verkoop stertjes geweest. In de Parochie Hoog. land werd verkocht voor f 141.35 en te Hooglanderveen f 47.39. Verleden jaar bedroeg dit voor beide parochiën te samen ruim f128. Geboren Willem z. v. A. Wernsen I en W. Berkhof Ondertrouwd J. A. L. Guderson en J AdaH<. Overt-d-n: W.IIrmiJ' tje de Ridder 7 mi d. Jacob Johan Schussler 4 ni. WËMÊÊÊÊÊmÊm fioevelaken Nadat in verschillende kringen van de provincie Utrecht wedstrijden waren gehouden, kampten de prijswinnende korpsen van die wedstrijden weer onder ling. Op de daarvoor te Driebergen gehouden schietwedstrijd behaalde onze burgerwacht den len prijs in klasse A voor marga. Ccusden Getrouwd: G.J. Vleemingen G. Tak Bijkerk De gemeenteraad beraadslaagde over verbetering der salarissen van gemeente- personeel. Zedelijke verplichtingen mag men niet verwaarloozen uit geldelijke overwegingen, die een andere groep raken, zeide de burgemeester bij die gelegenheid. Men wijst op 't gevaar van 'c vastloopen in 't geldelijk beheer. Maar hij vestigt de aandacht op 't eventueel in de war raken van de gemeente- Ook werd besloten tot aankoop van een motorspuil. De kosten zullen f4000 i f6000 zijn. Bij de wed. B. v. d. Nautena te Diermen zijn in een rioolheul 6 bun zings gevangen door een foxterrier, Stoutenburg Overleden Willem van Reenen, 64 jaar, rchtg. van G. Doornental. Soesterbcrg W^e-sdagmiddag half vier had een ai.dsdienslOcfening plaats voor alle R. K. Militairen die bij de afd, Luchtvaart rijn door den ZeerEerw. Heer Aalmoe zenier Padberg in het gebouw der R. K. Militairen vereeniging. ZijoEerw. hield een gloedvolle rede. Donderdagmorgen half 8 was er een H. Mis met algem. H. Communie, daarna outbijt. Utrecht Alhier heelt een hevige ontploffing plaats gehad, welke ver in den omtrek werd gehoord. De gashouder in een -tcenen bewaarplaats van acyteleengas in de spoorw'-ikplaatsen aan de lilo- reelselaan te Utrecht sprong door een onbekende oorzaak met een geweldigen knal uiteen. Vele ruiten in de buurt werden verbrijzeld; prrsoonlijke onge lukken kwamen niet voor. Binnenland De maand Augustus is de vacantie- tijd, niet alleen voor de kinderen maar ook voor de groote menschen. Groot en klein ziet men nu ronddoolen langs boscb en heide langs dijk en weide langs dorpen en steden. Augustus is dan ook de maand, waar in zich bijna elk menschenkind ontspant, of, als men wilzich inspant met een andere bezigheid dan het ge- Hoevelen kunnen dien vacantielijd in de natuur gezellig en daarbij nuttig doorbrengen, wanneer zij eenigen kijk in de planten- en dierenwereld hebben. Wel zijn er niet zooveel bloeiende planten als in Mei of Juni, doch voor hen, die in de natuur ronddwalen is er toch nog genoeg om gade te slaan, te bekijken, te bestudeeren en zijn kamer of romeroptrekje met het mede gebrachte op te sieren. Langs de dijken en de wegen zijn het vooral de schermbloemen, umbclli- ferae, die uwe aandacht vragen. De (orsche berenklauwen kunt u zeker niet voorbij gaan mede niet de scheerling, die iels lager staatvoorts de zilver- schoonplanten met hun paarse uitloo- pershet boerenwormkruid, welk geel van een niet onaardige tint is. Langs de slooten kan men lisch- dodden en egelskap bewonderen. Men plukke zwanebloem, die men thuis in ren glas met water zet en haar ont wikkeling gadeslaat. Wanneer men al wandelende de hier en daar groetende flora heeft bekeken, neemt men haar mee naar huis. Tehuis kan men zich dan bezig houden met liet delrrmmeeren van de bloemen of, zoo gij zulks niet wenscht, schikt u ze dan in vaasj-s en kannetjes soort en kleur bijeen. Ik wed, dat gij bij u zelf /uit z ggen Wat heb ik vandaag een prettigen, gezdligen en nuttigen dag in G-ds vrije natuur doorgebrachtwat zitten die bloemen en planten toch KrU'ig in tkaai van stengels, blaadjes, stampers, enz. enz. Ik wist niet, dat de wilde (1 ira bij eene goede rang schikking aan mijn kamer zoo een ge zellig aanzien kon geven. 't Is of de vogels den tijd weten. De meezen trekken naar het woud om later hunne groote wintcrzwerftochten te maken. Vluchten wielewalen zoeken wilde kerseboomen op of doen stroop tochten naar boomgaarden. De bijen zijn druk aan het werk om honig te verzamelen wespen en prachtige zweef vliegen treft men in de natuur aan. De dagen zijn, wal men noemt aan het korten. Westenwinden hebben ge woonlijk de overhand en brengen voch tigheid. Ja, gelukkig, kan nu en danj getuigd worden, dat er wederom regen is gevallen, waarop reeds zoo lang is gewacht. De toggeoogst is binnen en het land moet wederom beploegd wor- Augustus. Bij lagen' waterstand, wat nu zeker het geval is, kan de land bouwer op zijn gemak de waterleidin gen langs bouw- en weiland schoon maken, om straks op een goeden waterafvoer te kunnen rekenen. Een landbouwer te Onnen, met zijn vrouw met paard en wagen van hel melken huiswaarts keeretide, werd door een motorrijwiel van achteren voorbij gereden. Toen hij de wagen vootbij was, draaide de berijder met de motor vlak voor het paard laogs, waardoor dat schrikte en op hol sloeg. De arme menschen sloegen beiden van de wagen met het gevolg, dat de man een arm en de vrouw vier ribbeD brak en in wendige verwondingen bekwam. Te Spijk bij Gorcum is het huis van een ai beider geheel afgebrand. Het vuur deelde zich, tevens mede aan het huis vaD een brievenbesteller dal dienst doel als rijkskantoor. De bewo ners wisten zich ongedeerd te redden, doch hadden niet eens den tijd, zich van de noodige kleeding te voorzien. Men kon nog een trommel met eigen en rtjksgeld redden. De Noord-Brabantsche R. K. Boe renbond vierde te 's-Bosch zijn jubilé onder groote belangstelling, ook van regeetingspersonen. Pater Arsenius hield in de St. Jan een preek, aldus sluitend Blijft christelijke, Koomsche boe ren, zooals gij 't immer waart. Leeft godsdienstig. En begint eiken zwaren dag van uw boerenleven en eindigt hem met gebed. Laat vooral de Zon- dag uw dag van godsdienst zijn, door bijwonen van H. Mis en Lof, door coinmuniceetea en het aanwezig zijn Dij H. Familie of Congregatie. De godsdienst boven! Werkt zóó, dat ge op en met en door uw boerenbedrijf eens zeker in den hemel komt. Werkt dan gerust voor den tijdelijken bloei van uw boerenbedrijf. Hoe meer, hoe beter! Uw priesters en adviseurs zullen u helpen uit alle macht en vooruit naar uw gouden en ecuwig jubeltij. Te Bedum (Gr.) is een coöp. fabriek van melkproducten in werking gesteld, welke de grootste van ons land is. De bouw duurde twee jaar, de bouwkosien bedroegen ruim 13 millioen gulden. Bij de coöperatie zijn 3000 landbou wers aangesloten. Maandag had te Babberich een tragisch ongeluk plaats. Terwijl vrouw Derksen en vrouw Bouwman per rij'uig een zuigeling ten doop gingen brengen, sloeg het paard op hol. De vrouwen werden uit het voertuig geslingerd eu met ernstige wonden naar liet zieken huis vervoerd. Het kindje lag een eind verder aan den weg, doch kwam er wonder genoeg zonder letsel af. Buitenland. De openbare meening in Spanje was aanvankelijk zeer ter neer geslagen ontsteld door de onverwachte "nederlaag in Marokko maar zich thans wat heeft hersteld nu de balans is opgc- Er is een gebied van duizenden vier kante kilometers verloren, liet Spaan- sche gezag tn Noord-Afrika is ernstig geschokt, en een leger van 20.000 man, onder bevel van generaal Syivestre is vernietigd. Het getal gevangenen wordt geraamd op 5000, hel getal iDlandschc soldaten, die naar den vijand overliepen, op 6000 en men durft nog geen raining te maken van het aantal gesneuvelden op de slagvelden bij Naüor en Letoean en van degenen die na de overgave door de Rit-Kabyleo zijn afgemaakt. Dat is het passief. Daarentegen heeft Melilla, dal tijdens de nederlaag van generaal Syivestre vrij wel van troepen ontbloot was, thans een garnizoen van 30000 man. Er zijn in het bedreigde gebied rondom de stad Olokhutzen opgericht. De verbinding met Spanje is goed geregeldvoortdurend komen nieuwe voorraden oorlogsmate riaal aan en in Frankrijk en Engeland zijn groote bestellingen gedaan voor de Een groote ontploffing kwam voor in een trein tusschen de stations Lonta en Smirkktwo op weg naar Novgorod Rusland. Van de 82 passagiers werden 1 er 68 gedood. Landbouw „Das werkmans koe". Groot is de beteekenis van de geit voor 't arbeidersgezin. Maar ook velen, die niet tot den arbeidersstand behoo- ren als menig ambtenaar, onderwijzer, middenstander en »hoogeren« zullen onder vele omstandigheden groot voor deel hebben van een geit. Vooral als zij op het platteland wonen, omdat ze beter in de gelegenheid zijn een geit te houden en kennis omtrent haar ver zorging te vergaren. Houdt men zelf een geit, dan is men zeker onvervalschte melk te genieten. Bij vervalschingen betaalt men voor een deel water melkprijzen en kunnen dc vervalschingen nog zeer treurige gevolgen hebben voor zieken, zwakken en kinderen, die voor hun versterking gezonde melk moesten drinken. Vooral is dit het geval als de vervalschingen geschieden door minder deugdelijk water (van slooten of grachten). Ook hebben we het zelf in handen, bij het houden van geiten, de melk zoo zindelijk mogelijk te winnen en te be handelen en te zorgen, dat geen zieke personen (b.v. bij tering), of persouen, die ziek geweest zijn en nog smetstot ronddragen (b.v. bij typhus) of personen met zwerende handen noch direct noch todirect in aanraking komen of er mee Tuberculose wordt bij geiten hoogst zelden aangetroffen. Uit een statistiek bleek, dat van 49030 geslachte geiten, slechts 75 tuberculeus waren, dat is 0,153 proceut. In Groningen was van 2665 geiten slechts één tuberculeus. Omdat er dus zoo weinig geiten tuberculeus zijn, kan geitenmelk oDgekookt gebruikt worden, waardoor deze melk als voedsel bij zonder geschikt is, zoowel voor ge zonden als zieken, zwakken en kinderen. Geitenmelk komt ons heel wat goed kooper dan gekookte koemelk. Afval van luin en keuken, die anders weg gaat, weet de geit voordeelig te ver werken. Houdt men zelf geiten, dan behoeft op wat melk niet gezien tr worden. Vooral voor kinderen is melk I zoo'n goed voedsel. Velen vinden den smaak van gei tenmelk niet lekker. Sommige geiten geven werkelijk sterke melk, welke eigenschapsoms erfelijk schijnt te wezen. Overigens is geitenmelk, voor hen, die er aan gewend zijn (men moet er in derdaad eerst aan wennen) een van nature lekkere en frissche, heel in de verte iets Daar ctcosnotcn smakende drank. Vleesch van goed gevoede, jonge geiten heeft een zoetachtigcn aange- nanien smaak eenigszins een wildsmaak. Heel vaak wordt het gegeten voor scha pen- of reeënvleesch. Hieruit blijkt dat een onredelijk vooroordeel het gebruik van geiten vleesch wel tegenhoudt. Na tuurlijk leveren afgeleelde dieren nooit smakelijk vleesch evenmin als te jonge dieren. Wil lamsvleesch smakelijk we zen, dan moeten gemeste lammeren minstens drie weken oud zijnbeter is 5 6 weken, 'l Is echter jammer, dat niet meer diertjes tot op veel lateren i leeftijd worden gemest bijv. tot O .'i 8 maanden, indien toch voldoende voed sel aanwezig is. Geitenvellen zouden heel wat meer opbrengen als de handel hierin beter was geregeld, want op zich zelf hebben ze betrekkelijk viij veel waar e. Boter en kaas worden hier en daar met minder of met meerder succes uit geitenmelk gefabriceerd. Langs coupe- ratieven weg zou hier nog wel wat verbeterd kunnen worden. In veel gevallen is 't houden van meerdere geiten te verkiezen boven liet houden van een koe. Vooreerst zal menigeen besluiten tot het aanschaffen van een paar geiten, die het niet aandurft door onkunde of te groote geldrisico een, koe te houden (burgermenschen). Dan laat een geit zich veel gemakkelijker houden. En bovendien als men eenige geilen heeft in plaats van ééa koe, dan kan men de laclatieperioden gelijk verdeden zoodat men altijd melk heeft, wat ge durende het droogstaan van die eene koe met het geval is. lil ieder geval het is heel wat voor- deeliger eenige flinke geiten te bezitten dan een armzalig koetje, van nature al improductief (voor een zoogenaamd koopje gekocht en nog improductiever door te weinig en minderwaardig voe der. Afgezien van het feit, dat derge lijke koetjes dikwijls groote vatbaarheid voor tuberculose hebben. Het houden van een melkgeit is voor den arbeider en den kleinen man beter dan 't houden van een melkschaap. Aibetders in industriecentra en in ste den kunnen meestal niet een melkschaap mei voordeel houden en vaak wel een geil. Want deze laatste stelt beslist minder hooge cischen aan voeding en verpleging. Het is waar, beide dieren kunnen voor een belangrijk deel met afvalproducten gevoerd worden, maar toch kan de geit beter allerlei afval van het huishouden verwerken dan het schaap. De practijk is ovrtuigd, dat h i melkschaap het niet buiten een stukje goed grasland doen kan, want anders gaat het zeer sterk in opbrengst achteruit. En hoeveel geiten moeten dit niet derveD Laat het dus wezen, dat een melk schaap, als liet in gunstige omstandig heden verkeerd, méér opbrengt door melk wol en lammeren dan een geit, de sobere geit zal voor de meeste ar beider het aangewezen melkdier blijven. B. I Botftnband HOOGLANDERVEEN. Algemeene Ledenvergadering op Vrijdag 26 Aug. 's avonds 7 uur. AgendaBespreking Zaaimachine, Kunstmeststrooier en plaatsing turfaan- koop. Mededeelingen. Rondvraag Slui ting. Het Bestuur. Epistel en evangelie VEERTIENDE ZONDAG NA PINKSTEREN. LES uit de brief van den H. apostel Paulus aan de Galaten V, 1624. Broederswandelt naar den geest, en gij zult de begeerten des vleesches niet volbrengen. Want het vleesch begeert, tegen den geest, en de geest tegen het vleesch deze toch wederstreven elkan der, opdat gij doei al wat gij wilt. Dcch indien gij door den Geest geleid wordt, zijt gij niet onder de Wet. Bekend nu zijn al de werken des vleeSches, welke zijn ontucht, onreinheid, oneerbaarheid, wellust, afgodendienst, tooverijen, vij andschap, twist, afgunst, toorn, gekijf, tweedracht, scheuringen, nijd, moord, dronkenschap, brasserijen en dergelijke ten aanzien waarvan ik u vooraf zeg, gelijk ik het u vooraf gezegd heb, dat zij die zulke dingen doen, het Rijk Gods niet zullen verwerven. Maar de vruebt des Geestes is liefde, blijdschap, vrede, geduld, goedertierenheid, goedheid, lank moedigheid, zachtzinnigheid, trouw, be scheidenheid, ingetogenheid, kuischhetd. Tegen de zoodanigen is de Wet niet. Zij nu, die Christus, toebehooren heb ben hun vleesch met ondeugden en begeerlijkheden gekruisigd. EVANGELIE volgens den H. Mattheüs, VI, 2433, lo dieD sprak Jezus tot zijne leerlin gen Niemand kan twee Iteercn dienen immers zal hij óf den eenen haten eo den anderen liefhebben, óf de eenen aanhangen en de anderen veronacht zamen. Gij kunt niet God dienen en de Mammon. Daarom zeg Ik uWeest niet angstig bezorgd voor uw leven, wat gij zult eten, noch voor uw lichaam, waarmede gij u zult kleeden. Is het leven niet meer dan het voedsel, en het lichaam niet meer dan de kleeding? Aanschouwt de vogelen des hemels, dat zij niet zaaien ttocli maaien noch in schuren verzamelen en uw hemel- (sche Vader voedt ze. Zijt gij niet veel voortreffelijker dan zij En wie van u kan, met peinseD, aan zijne lengte écne el toevoegen? En wat zijt gij voor kleeding bezorgd? Beschouwt de leliën des velds, hoe zij groeien zij arbeiden en spinnen nieten toch *rg Ik u, dat zelfs Sa!"mon in al zijne heerlijkheid niet gekleed was gelijk eene van deze. Indien nu God het gewas des velds, dat heden is en morgen in de oven geworpen wordt, aldus kleedt, hoeveel te meer u, kleingeloovigen I Weest dan niet beangstigd, zeggendewat zullen wij eten, of wat zullen wij drinken, of waarmede zullen wij ons kleeden Want om dit alles bekommeren zich de hei denen want uw Vader weet dat gij dit alles noodig hebt. Zoekt dan eerst het Rijk Gods en zijne gerechtigheid, en dit alles zal u toegeworpen worden. Kerkelijke Diensten (Nadruk verboden Ingevolge de auteurswet.) Amersfoort. Parochiekerk 0. L. Vr. Hemelvaart Langegracht. ZONDAG Zeven uur H. Mis. Half negen H. Mis. Half elf de Hoogmis. 3 uur Vespers. Half 5 Congregatie der H. Familie. Half 6 patronaat. DINSDAG 7 uur Gezongen H. Mis voor het welslagen der processie. DONDERDAG ZATERDAG 7 uur Lof. Van 4—9 uur Bicchthooren. Woensdag en Donderdag de H.H. Missen 7 en 8 uur de overige dagen 7, 8 en 9 uur. Parochiekerk van St. Franc. Xav. 't Zand. ZONDAG Half 7 en 8 uur H Mis. Kwart over negen H. Mis. Half 11 Hoogmis. Twaalf en Iwee uur Catechismus. 6 uur Lof met predikatie v. d. Zaligen Dood. Na het Lof biechthooren voor de pelgrims, MAANDAG 7 uur Lof. ZATERDAG 7 uur Lof. Van 3'/j9'/j uur biechlhooren. Parochiekerk van St. Henrlcue aan de Borstraat. ZONDAG H.H. Missen om 5 en 7 uur. 10 uur Hoogmis. 6 uur Lof. MAANDAG 8 uur St. Gerardus Majella-Mis. DINSDAG 7 uur Congregatie v. d. H. Familie en Lot ter eere v. d. H. Antonius. ZATERDAG 4 uur voorbereidiug voor de H. Biecht voor de kinderen, daarna biechthooren tot 9 uur. IN DE WEEK de H. Missen om 7 en 8 uur. Parochiekerk van St. Anafrldue aan de Vondellaan ZONDAG. Half 8 wordt de H. Communie uitgereikt. 8 uur H. Mis. 10 uur de Hoogmis. 4 uur Lof met Rozenhoedje. ZATERDAG. 's Avonds half-8 Lof met Rozen- Van 58 uur biechthooren. DAGELIJKS de H. Mis om half 8. Katechismus op de gewone dagen

De Eembode | 1921 | | pagina 2