Bel dan op No. 42 Mt Hebt U een Taxi of Auto noodig Amersfoort, met het oog op de eierenmarkt, is het oogenblik gekomen om de Varkens- markt ook naar dit terrein te verplaatsen, De kosten van verharding cn het aanbrengen van een dobbelen rand boomen worden geraamd op f 15000. Voor de Zaterdagavondmarkt die ook op de Varkensmarkt wordt gehouden gelden dezelfde bezwaren, waarom zij voorstellen, bij wijze van proef, deze markt te verplaatsen naar den Hof. Ten einde de inning der marktgcldcn gemakkelijker te doen uitvoeren is mede overwogen de verplaatsing van de kip- penmarkt, die thans gehouden wordt aan het Havik. Waar is gebleken dat ook daar het verkeer gehinderd wordt en de ruimte in het algemeen onvoldoende is, stellen B. en W. voor ook deze maikt te ver plaatsen naar het Lieve Vrouwe Kerkhof. Op de markt: appelen f4 a f 10, peren f6 a f 14, zandaardappelen f5 A fo per heet. Hoendereren f 18.50 ii f21 per 100 St. Grasboter f3 a f3.50 per kilo. Kippen f 1.50 a f 2.50. kuikens f4 a f6, piepkuikens tO.70 a fl.25, oude eenden fl a fl.40, hazen f2 a f350, tamme konijnen fl. a f2.50 p. stuk. Duiven f0.80 a f 1.20 p. paar. Magere varken f 30 a f65, zeugen f80 A f120, biggeo f8 a f 16. Aangevoerd waren ongeveer: 300 heet. appelen 40 heet. peren 250 heet. zandaardappelen 16000 st. hoen- dereieren250 kilo grasboter20 ma gere varkens; 130 biggen; 10 zeugen. 'tWas Zondag geen gelukkige dag voor «Albatros*. Het tweede elftal Woest na een vinnigen kamp de nieer- detheid erkennen van haar sterkste te genstander E. M. M. 11. Met een 1-0 overwinning konden de Hilversummers 'Hhuistoe« gaan. De leiding was den heer Adelaar best toevertrouwd. 0 'n Het 3e elltal wist het niet verder te brengen dan een nederlaag. Eemland III won met 31 van de Amersfoort- sche Juniores. •*-»■ Het lnter-Parochiaal Kruisverbond ,fSt. Franciscus Xaverius hield een Propaganda-Feest vergadering. De heer J. A. de Lobel sprak de Feestrede uit. Spr. vond het een ge lukkige keuze van de oprichters v. h, Kruisverbond om St. Franc. Xaverius tot Patroonheilige te verkiezen. Deze Heilige die zijn land z'n kennissen cn vrienden verliet om de heidenen te be lleren tot het christendom. Hij was een Apostel, Hg deed alles om hen op te heffen uit den poel van het hei dendom. Thans zijn er ook zooveel Óhgelukkigen, die door den geest van den Alcohol worden gemaakt tot de laagste individuen. Het Kruisverbond St. Franc. Xav. Wil dit aposlelwerk ter hand nemen en medewerken tot opheffing van hen die aan den Alcohol zijn verslaafd. Spr. -toonde verder aan dat de Alcohol den vijand was, overal vindt men drankge- Hégenheden in overvloed. Verscheidene gemeenten missen geneeskundige hulp 'Ut> plaatse. Maar nergens mist men de herberg. Wat doet Koning Alcohol. Hij legt beslag op 't loon. In Tilburg werd bij de kermis maar even f400.000 v. d. Spaarbank afgehaald. En waar werd dit aan besteed Het wil er bij spreker niet in, dat dit bedrag alleen aan pof fertjes werden besteed. De criminaliteit neemt geweldig toe bij drankmisbruik terwijl bij drankverbod de misdaden verminderen. De oorlog heeft ons in dit opzicht veel geleerd. Drankmisbruik voert dus ook toi misdaad. Moord en doodslag veroorzaakt door den Alcohol zijn aan de orde van den dag. Sprekend was ook de verklaring van Dirk Rosa de moordenaar van Spaarndam die deze week in de rechts zaal moest verklaren dat de dronken schap de oorzaak van zijn misdaad was In Jen breede werd behandeld de vraaghoe kunnen we het drankmis bruik bestrijden. Eersten door zich niet door de propaganda v. h. drankkapitaal te laten misleiden. Altijd klinkt de leuze, drie kt nu toch want het is ovt ral goed voor. Als menschen met gezond ver stand moet men stelling nemen tegen hei drankmisbruik cn drankbestrijding met kracht en energie steunen. Begin nend met de jeugd alcoholvrij op te Wij moeten de kinderen op den levensweg dezen goeden raad mede geven onthoud u van den grooten vijand. Spr. moedigde aan werkdadig deel tenemen aan Roomsche drankbestrijding deze rede werden kaarten ver spreid met een aanmoediging lid te Henk Rijnders de Ulrechtsche komie keling vuide de avond aan met eenige komische nummers wat hem heel goed was toevertrouwd. Kaasmarkt. AaDgevoerd 34 wagens bevattende 6800 K.G. Prijs f58 :i f65 per 50 KG. H.andcl vlug. Het gemeentebestuur heeft bericht ontvangen van Mr. Mcndels, rechtsge leerd adviseur van den Bond van Ned. Onderwijzers, dat een proces zal wor den begonnen, indien niet voldaan wordt aan de bepalingen van een bestaande verordening, waarin staat, dat aan on derwijzersweduwen nog drie maanden salaris moet worden uitgekeerd na het overlijden van den echtgenoot. Het ge meentebestuur echter meent, dat deze verordening is vervallen duor de nieuwe salariswet de Visser, De Administrateur van het le Reg. Huzaren zal Vrijdag 4 Novembar a.s. om 11 uur v.m. op het voorplein van de Kazerne bereden wapens in het openbaar verkoopeo, vermoedelijk 22 op reform gestelde paardeo, van het le Reg. Huzaren cn 10 van het Es kadron Ordonnansen. De paarden wor den één uur voor den verkoop ter be zichtiging gesteld. Donderdag wordt door de Neder- landsche Jachtverceniging de jaarlijksche St, Hubertusrit gehouden. In de laatst gehouden vergadering der Kamer van Koophandel was verzoek ingekomen adhaesie te willen betuigen, met een aan den minister gerichte ver zoek, te willen overgaan tot 't voor stellen van een 53-urige werkweek in plaats vau de 45 urigc. Met algemeene stemmen werd beslo ten de gevraagde adhaesie te verleenen. Verder stond als hoofdpunt op de agenda de kwestie van de door den mi nister van Financiën toegezegde los plaats der douane. De Kamer heeft besloten den mi nister te verzoeken Amersfoort direct aan te wijzen als losplaats, zoodanig dat de vrijmaking van goederen uit het buitenland onmiddellijk plaats heeft van uit de spoorwegen evenals op an dere plaatsen. 40 jaar Koorzanger. Gisteren vierde het zangkoor van de kerk St. Franc. Xaverius feest: het herdacht 't40 jarig lidmaatschap van den heer J. P. Knuivers. Deze zanger wordt niet alleen hoog gewaardeerd als uitnemende kracht maar tevens als trouw lid, op wien cok bij de godsdienstoefeningen ook tijdens de week steeds valt te rekenen. Het koor gaf bij deze gelegenheid de eerste uit voering der driestemmige Missa St. Maglildis van Hub. Cuypcrs. Na den H. Dienst werd den jubilaris met het koor in de pastorie ontvangen door pastoor Hartman in tegenwoordighefd der hee- ren kapelaans. Met een pakkend woord wenschte Z. ZeerEerw. geluk, sprekende ook uitnaam van het Kerkbestuur en bood namens dit bestuur den heer Knuivers aan een pendule met coupes als blijk van waar deering voor die 40 jaar lange toewij ding tot opluistering der godsdienstoefe ningen. Eenzelfde stoffelijk blijk van gedach tenis werd den heer H. Smeels aange boden, welke onlangs zijn 25-jarig feest als koorzanger mocht vieren. Namens de O. L. Vrouwe-sticbting te dezer stede werd door den heer Architect Herm Kroes aanbesteed het bouwen van een school voor voorbe reidend en gewoon lager onderwijs voor meisjes, met gymnastieklokaal, op een teriein aan de Jacob Catslaan nabij de St. Ansfriduskerk. Ingeleverd werden 23 billetten, Hoogste inschrijver was de firma J. Gelen te Bussum voor f 175.000. Laagste firma Van Drenlh en West- renen te Beesd voor f123.700. De begrooting was geraamd f 150.500. Het werk is gegund aan onzen stad genoot. den heer A. C. Beijer, voor; de som van f 134.760. Eenige winkeliers die de verorde ning op de winkelsluiting hadden over treden werden middels een proces-ver baal eraan herinnerd, dat de naleving dier verordeniDg voortaan gecontroleerd Wij herinneren eraan dat de zeer actueele voordracht van de Volkere, voor de leden van Geloof en Weten schap te houden, aanvangt ten 8 ure. De staking der Metaalbewerkers omvat hier te Amersfoort voorloopig slechts een deel van het personeel der Eysink-iobrieken. Uil den Omtrek Barncveld In tegenwoordigheid van een groot aantal belangstellenden heeft de Bur gemeester, de Pluim veetentoonstelling geopend. De tentoonstelling maakt een aller- gunstigsten indruk en geeft een juist beeld van den hoogen trap van ver edeling, waarop deskundige fokkers speciaal de «Barnevelders* hebben we ten te brengen, Bij den landbouwer v. Zijtveld, te Glind, zijn 's nachts ODgeveer 55 kippen gestolen. Slechts een zestal hennetjes had de landbouwer overgehouden. Bijkerk Op de markt: 1000 st. eieren f 18 501 a f 21. 28 Biggen f 10 a f15. 188 Run deren f250 ïi f475. 11 Schapen f25 a f40.22 Nuchtere Kalveren f 12 A f35. Geboren: Johannes z. v. R. Walet en A. v. Dusschoten Simon, z. v, W. H. Lagrouw en T. Vekhaak. Ondertrouwd: J. v. Plaggeohoef en G. de Graaf W. v. Tamelen en E. v. Soeren. GehuwdA. v. d. Velden en K. Huij- bertsen. Overleden Evertje v. Bokhorst, 20 d. fioogland GeborenHendrik Wilhelmus, z. v. W. v. d, Boom en P. Botterblom Joannes Antonius, z. v. J. Hilhorst en H. v. 't Klooster Ariën d. v. A. Ruitenbeek en G. v. Renselaar. Utrecht Kaasmarkt. Aanvoer 64 wagens wegende 12736 Kg. Eerste kwaliteit f59.50 A f63, tweede kwaliteit f55 a f59. Rijksmerk i 58 f 66. Handel vlug. Soesterberg Een »gevaarlijke«. Uit het krank zinnigengesticht te Den Dolder is ont vlucht de onlangs te 's Gravcnhage aan gehouden, gevaarlijk-krankzinnige L., die toen eveneens uil dal gesticht ont snapt was. De vorige maal werd L. aangehouden, terwijl hij inet fruit liep te venten. Dezen keer hield hij zich in Den Haag onledig met het insmijten van winkelruiten aan de Veenkade, Vecnstraat en omgeving. Hij gebruikte daarvoor liefst riooldeksels en'steenen. Zeist Door het onderbrengen der verze kerden van den Raad van Arbeid te Zeist naar de Raden te Utrecht en te Amersfoort, is de administratie van de Zeister instelling gesplitst geworden en zal deze Raad worden opgeheven, zoo meldt de Msb.de lokalen waren ge vestigd in een flink gebouw aldaar aan het plein station N. C. S.bovendien was het voormalig hotel Parkoord op den hoek Slotlaan-Jagerlaan aangekocht, met de inwendige verbouwing voor kantoorlocaliteilen en electrische aanleg, kost dit gebouw pl.m. f86.000. Het Rijk zit nu in Zeist met twee panden, terwijl er ontevredenheid heersclit over de opheffing der betrekking van het Zeister personeel. Wij maakteu er onlangs melding van, dat men alhier doende was om een eigen concertzaal te slichten Er zal echter wel niet veel van komen. Er was daailoe t 200.000 noodig en er is geteekeod voor f 33.000 aan aan- deelcn en f 1300 aan obligaties. Het comité van actie heeft dan ook maar besloten de commissie te ontbinden en het plan te laten varen. Gemengde Berichten De 13-jarige J. Jimmink, leerling van de handelsschool te Alkmaar, kreeg tijdens de les erge hoofdpijn, zoodat hij bewusteloos neerviel. Hoewel terstond een dokter gehaald werd, stierf de jongen na een half uur. Men heeft hier te doen met een geval van nekkramp. In het Russische district Kiëf heeft een bandietenbende door het opbreken van een rails ecg personentrein in een afgrond doen storten. Nadat de ramp had plaats gevonden en een deel van de ovetlevende passagiers door de ban dieten naar eez naburig bosch waren geleid, verklaarde de aanvoerder van de bende, dat 'het spoorwegongeluk op een misverstand bftustte, daar men een trein met goud had verwacht*. Na deze mededeeliog kregen de bandieten bevel, met het plunderen en het neerschieten vau de onschuldige passagiers te beginnen. Velen werden beroofd en een aantal personen dood geschoten. Van de Kwelderlanden aan den Dollard zijn meer dan 100 schapen tijdens den jongsten storm verdronken. Zij drijven bij tientallen aan. Toen te Breda vijf werklieden bezig waren een platte boomschuit te lossen, begon plotseling een gedeelte te rollen, waardoor de boot dreigde om te slaan. Terwijl vier werklieden 2ich in veilig heid wisten te brcogeo, sprong de vijfde op de beschoeiing. De boot sloeg met geweld terug. Hierdoor geraakte de man bekneld tusschen de ijzeren schuit en de eikenhouten beschoeiing, met het gevolg, dat zijn borstkas werd ingedrukt. De ongelukkige was vader van acht kinderen. Te Arnhem vond de vergadering plaats van den Aartsdiocesanen R. K. Boeren- en Tuindersbonden. De contributie voor 1922 werd vast gesteld op f3 per jaar. Door den landbouwconsulent werd een inleiding gehouden over Bedrijfs- boekhouding cn de Belastingen*., waar in de spr. het groote belang van een bcdrijfsboekhouding verdedigde als mid del, om niet onbillijk door den ficus te worden aanslagen. De secretaris beantwoordde namens hel bestuur een aantal schriftelijk vragen. Uit deze antwoorden bleek, dat het bestuur overtuigd is van het nut van economische bedrijfsorganisatie, onder het beding, dat de werknemers deze niet beschouwen als een instituut, waarin zij uilsluitend hun eigen belan gen voorstaan. Voorts nam hel bestuur stelling tegen het denkbeeld, door een afdeeling naar voren gebracht, n.l. liet zelfstandige propageeren van laridbouwafgcvaardig- den voor de Tweede Kamer. Deze actie dient zuiver in de kiesvereni gingen te geschieden. In de «Le Journal* fantaseert Clé ment Vautel over de jongste interna tionale arbeidscoiiferentic te Genéve. Daar waren rond het groene laken di plomaten vertelt hij—.ambtenaren, een geestelijke, leden van vakvereni gingen, industrieelcn cn anderen. «Heeren«, zei de voorzitter, die lid der Fransche Kamer en professor in de welsprekendheid was geweest, «hee- ren.op de agenda staat de bespreking van den 8-urigep arbeidsdag in den landbouw.* En de sprekers trokken van leer. Drie advocaten, twee journalisten, een Peru viaans ch generaal en een homoeopa- tisch geneesheer verklaarden zich voor het invoeren van den 8 urigen arbeids dag in den landbouw. 'Dat is lang genoeg,zei een ge wezen kapitein. Jn acht uur kan men de meloenen van de boomen plukken, de tomaten rooien cn de aardappels Bij den dienst der Posterijen, Tele grafie en Telefonie zijn vereenvoudigin gen in den dienst ingevoerd. Daardoor zijn overcompleet geworden 25 hoofdcommiezen en commiezen, 72 commiezen-titulair, 117 adjunct com miezen, klerken, kantoorbedienden en telegrafisten, 44 assistenten, 1 hoofdbe steller, 25 kantoorknechts, 94 bestellers en jongelingen, benevens 173 telefo- Zondagmiddag in de nabijheid van Doorn is een moord gepleegd. Twee marskramers, komende van Cothen, hadden onderweg aldaar twist gekregen. Te Doorn vroegen ze aan een jongen of die hun de politic wilde wijzen. Deze bracht hen naar den gemeenteveld wachter, die echter niet thuis was. De beide mannen zijn toen de weg naar Maarn opgegaan. Kort daarop vond een inwoner van Doorn het lijk van den eenen zwerver langs den weg. Zijn hals was totaal afgesneden. Een groot mes lag naast hem. De vermoe delijke dader was inmiddels den straat weg naar Leersum opgegaan en is: kort daarop per auto achterhaald. Zaterdagavond is de voorzanger in de Groote Kerk der Ned. Herv. Gem, te Apeldoorn per fiets van Deventer naar Apeldoorn terugkeerend, zonder aanleiding door een troepje aangevallen. Met geweld werd hij gedwongen af te stappen, en toen hij weer wilde op stappen, werd hem een messteek in den borst toegebrachl, waardoor de J long werd getrcffen. De gemeente-secretaris van Eemnes, D. Hoepen, is op den 's-Gravenland- schenweg te Hilversum door een auto overreden en met gebroken rechterbeen opgenomen in de R. K. Ziekenver pleging. Volgens het »Hbl.« week de auto uit voor een kinderwagen. Het huis van Harm Schutrups te Douwenerveen, die thans in de straf gevangenis te A9sen in voorarrest zit. in verband met den afschuwelijken moord op den 90jarigen Harm Trip te Buinervcen, is door onbekende oor zaak tot den grond toe afgebrand. Het huis was zeer laag, en de inboedel in 't geheel niet verzekerd. A's curiositeit zij nog vermeld dat de vorige weck bij Schutrups werd in gebroken en een belangrijk bedrag aan geld werd gestolen, zonder dat de dief is ontdekt, De Haagsche recherche heeft te Amsterdam aangehouden een makelaar in assurantiën en mej. C. A. M. ver dacht van oplichting van f 80.000 ten I oadecle van mr. R. Naar aanleiding van een huiszoeking bij de beide aange houdenen vond de Haagsche Justitie termen om beide te arresteeren. Op den Sittardschenweg te Heerlen is een auto in botsing gekomen met de stoomtram naar Heerlen. De per sonen in de auto, de aannemers Lennens en Cloots, uit Geleen, werden uit den wagen geslingerd en ernstig gewond. De auto werd gedeeltelijk verbrijzeld. Het mocht de politie te Leiden; gelukken, een der daders van de in het i voorjaar in het Woud onder Lunteren gepleegden inbraak met roof, te arres teeren en gevankelijk aan de politie alhier over te leveren. Hij heeft een vol ledige bekentenis afgelegd. De andere twee daders zijn thans in Duitschland in de gevangenis en zullen ook naar hier worden uitgeleverd als zij daar huni straf hebben uitgezeten. Buitenland Engeland en Ierland. In een vergadering heeft de Engel- sclie Minister-president duidelijk gemaakt dat er in Ierland gevochten zal worden als er gevoch.zn worden moet maar dat zulk een oorlog allesbehalve een militaire wandeling zou zijneeri aan zienlijke troepenmacht ware noodig om den gucrilla-oorlog te onderdrukken en de veldtocht zou vele millioenen ver slinden. Daarom worden de nnderbjn- delingen voortgezet, ook al zijn de vooruitzichten niet schitterend. De mo gelijkheid is zelfs zeer gror.t. vertelde de eerste-minister dat cr« tcgcling niet tot stand komt zonder aan de eer van Groot-BrliaWnië afbreuk te doen. Lloyd George stelt onomwonden een breuk met de leren in uitzicht cn troost zijn toebehoorders ermede dat Engeland, indien de ramp onvermijdelijk blijkt, tenminste een zuiver geweten Hieft, want de BtitSChe regeering heeft alles gedaan wat raenschelijk mogelijk'feas om dc ramp te voorkomen. Landbouw Wat Iedere maand te doen geeft. (le helft November). Bewerk en bemest nu uw aardappel land I ALs' ge nu, cn niet in 't voorjaar, uw stalmest aanwendt, krijgt ge i'c lekkerste aardappels. Op zand- en dal grond kunt ge nu ondiep bouwen, later, na den winter, dit herhalen, om vóór het poten op diepte te ploegen. Op de klei wordt het land veelal vóór den winter reeds plantbaar gemaskt. De voeder- en ook de suikerbieten, die nog in den grond zitten, moeten thans gerooid worden. De suikerwortels gaan 't liefst dadelijk naar de labriek. Is dit niet mogelijk, dan worden ze op groote hoopen gestapeld en door loof of aarde tegen vorst en uitdroging beschut. Onze dieren zijn of komen op stal. De stalvoedering zal dezen winter méér dan anders zorg geven. De veehouder doet natuurlijk zijn best de dieren in goede conditie te houden. Tot die con ditie behoort allereerst dï voedings toestand. Men houdt de les van Haub- ner voor oogen«Waterig, weinig eiwit bevattend voeder geeft een slap, weekelijk lichaam, zonder kracht of toon*. Voorts zorge men. dat het dier zooveel mogelijk zuivere lucht inademt, noch aan een te hooge, noch aan een te lage en vooral niet aan een sterk afwisselende temperatuur worde bloot gesteld, en dat het drinkwater geen schadelijke bestanddeelen bevat. Meestal voedert men drie keer daags, anderen geven aan twee maal de voorkeur. Voldoende tijd moet gegeven worden voor het verteren én het herkauwen, bij runderen en schapen Haubner rekent hiervoor ongeveer 4 uur, de ruimte tusschen twee voedertijden neme men dus niet te kort. Het fruit moet nu binnen zijn. be halve de mispel. Deze laat men zitten, tot ze z.g. beginnen te rotten, alsdan is ze eetbaar. De vrucht moet op een droge plaats bewaard worden. Een goede bewaarplaats voor fruit is niet steeds gemakkelijk te vinden. Wie zeer veel fruit teelt, dus voor den handel, moet eeD kleiner of grooter fruithuis hebben, voorzien van dubbele wanden, dubbelen zolder, dubbelen toegnngs deuren, opgevuld met zaagsel of strooi sel, en dubbele ramen met luiken verder van een betonnen vloer, 15 cM. dik, en een vcntilatie-imichtingde dakbedekking zij van riet. Wie zulk een fruilbcwaarplaals wil bouwen, vrage nadere inlichtingen bij zijn Rijkxtuin- bouwlccraar. Wie fruit bewaart voor eigen gebruik, zorge voor: doelmhtige ventilatie koude lucht beneden, warme lucht boven afvoeren temperatuur even boven het vriespunt, zoo gelijkmatig mogelijk vrij droge, niet te droge lucht, in 't laatste geval sprenkelen. Wees op uw hoede voor de nacht vorsten Uw bloemkool en selderij, die zoo lang mogelijk buiten blijven, brengt ge in een bak onder glas, of in een drogen vorstvrijen kelder. Dek uw schorseneeren met voldoende blad, als ge ze ten minste niet rooit en in den kelder brengtge kunt ze dan bij strenge vorst nog afnemen. Eet uw schorseneer als éénjarige groente, ze is dan mal- scher cn smakelijker dan als tweejarig gewas, die wel veel grooter. doch ook harder is. Had ze knolvoeten, trek dan de stronken uit cn verbrand ze kom daar dc eerste 3, 4 jaar niet weer met koolkalk den bodem 1 Verdelg al het onkruid doe het op een hoop, opdat het verstiktgeen onkruidzaden op de mestvaalt. Zie de groenten en vruchten in den kelder wekelijks na, verwijderen W3t rot is. Uw fuchsia's kunt ge ook zeer goed in een kelder overhouden, als ge geen andere plaats hebt; 'gerf in den winter geen watervorstvrij houden I Dek uw struikrozen in de perkjes met blad, zoodal ze er goed onder zitten hebt ge er veel, dan met aarde, tot even boven de oculatie. Stamrozen kunnen geen strenge nachtvorst doorstaande stammen buigt men door tol de kroon op .den grond ligteen laag zand op de kroon en daarop een laag blad. Is de stam dik, dan vóór het buigen eerst den grond rondom den stam wat los maken. Voor de huisvrouw. De slachttijd komt. Slacht gc zelf niet, wacht u dan voor «fijne worst* en «fijne vlcesch- waren«. Veel minderwaardig, zelfs be dorven vlcesch wordt er vaak in ver werkt; Versch vleesch kan men nooit lang goed houden, cn bedorven vlcesch is op geen enkel manier meer goed te krijgen. Versch vlecsch moet frisch ruiken, frisch van kleur zijn, noch te donker, noeh te licht't moet veer krachtig zijneen indruk, met een vin ger er op gemaakt, moet dadelijk ver dwijnen; 't mag niet te vcllerlg wezen en et mogen geen pezétt döor loopen.

De Eembode | 1921 | | pagina 2