Vroom Dreesmann Langestraat hoek Nieuwstraat en Zevenhuizen De Moor, Langestr. 8 De Moor, Langestr. 8 De Moor, Langestr.8 De Moor, Langestr. 8 Karpetten Tafelkleeden Allovernets mooie dessins vani Vilrage's met rand Glasgordijnen prachlige patronen Overgordijnen, zeer mooie vitrage Bagdadstorc's vanaf Ribstof, 120 cM. breed Serge, zwaar wo! f 1.95 e Pluchette, pracht kwaliteit Zeer «oolc gobelinbanden Pluche tafelkleeden - 1.80 - 03S dessins vanaf - 0.45 Vloerzeilen Cocosartikelen vul i Perzische tafelkleeden Naturel karpetten 2'/»X 3','» 3 X 4 f'lr Tapis Beige karpetten zuiver wol 3 X 4 verkrijgbaar in alle maten, m. kleedjes Axminster karpetten, de bekende Af- gan kwaliteit 3X4 verkrijgbaar in de courante maten met bijpassende kleedjes. Vitrage Allovers Gordijnstoffen af f 18.501 Wollen, Bouclé, velvet en axminster loopers 1 grootc sorteering, lage prijzen. o i.mnamat per el vanaf f 0.19 0 CHinamatlen 140X180 0.90 O Cocoslooper - 0.75 Houten ledikanten vanaf -10.90 IJzeren ledikanten met spiraalmatras 90X190 - 21.00 120X190 -34.00 Tulle spreien f4 90, - 6.25 Ledikanten I Slaapkamer-ameublementen Dekens I Kapok en Zeegras Matrassen Uit voorraad leveren wij prima geschilderde Ameublementen voor slaapkamer bestaande uit: Qroote kast geheel ultncembaar, Waschtafel mei tollet, Nachtkastje. 2 persoons ledikant met spiraalmatras, ka pokmatras, peluw en 2 kussens. Geheel compleet f3.50 f 4.75 11.05, f 1.35 - 1.70 19.80, 111.75 -14.00 -10.90 -17.50 -19,50 t -32.50 Zeer mooi gegarneerde Wiegen Plque spreien Moltondekens Wollen dekens Zei grasmatrassen, 1 pers. Kapokmatrassen SLAAPKAMERAMEUBLEMENTEN in alle houtsoorten f 195.00 Wij belasten ons met geheele stoffeering of meubi leering van uw huis. Wij geven U geheel vrijblijvend prijsopgaaf voor een smaakvolle meubileering. Wij geven U gratis prijsopgaaf voor verhuizingen enz. Afdeeling TAPIJTEN J» Tel. Int. 158 R. R, Herinbond. R. K. Zangeradag te Amersfoort Het bestuur van den gewcstelijken bond van R. K. Zangkoren Amersfoort en O., maakt bekend dat op Woensdag 19 April e.k. in het Pensionaat «St. Louis», Utrechtscheatraatweg Amers foort, door genoemden bond een z.g. Zangersdag wordt gehouden, onder lei ding van den ZeerEerw. ZeerGel. Heer Dr. Caecilianus Huigens O.F.M. Het program is samengesteld als volgt: Om 10 uur de Hoogmis met korte predicatie. De Liturgische gezangen worden uitgevoerd door afgevaardigden uit de bij den bond aangesloten koren. Te 11algemeene ledenvergadering, waaronder door enkele koren afzonder lijk gezongen worden één gedeelte van de 11e Mis uit het Kyriale. Te 12'/a Pauze. Te 1vervolg al gemeene vergadering, waaroudei door enkele koren afzonderlijk zullen gezon gen worden één gedeelte van de 5e Mis uit het Kyriale. Te 2'lt algemeene repetitie voor de gezangen onder het Lof. Uit te voeren door de vereenigde koren. Te 3'/z Lof, te 4 uur einde. De ledenvergaderingen zijn alleen toegankelijk voor de ZeerEerw. Heeren Geestelijken en Heeren Zangers-leden van den bond. De H. Mis en het Lof, zijn ook toe gankelijk voor alle belangstellende dames en heeren, mits zij zich tijdig voorzien van toegangsbewijzen. Deze bewijzen zijn gratis verkrijgbaar bij A. C, Beijer, Krommesvraat 58a, H. W, Ramselaar, Bloemendaalschestraat 16, Rector W. van Wijk, Barchman Wuy- tierslaan 55. Amersfoort. Hel bestuur vertrouwt, dal deze eerste Zangersdag, die door de daaraan deel nemende zangers met grooten ijver is voorbereid, onder Gods zegen zeer veel zal bijdragen tot verheffng van het Kerkelijk-muzikaal leven der bondsleden. De gelegenheid tot bijwoning dezer uitvoering van echte kerkmuziek Is ook voor niet-leden zoo ruim mogelijk open gesteld. Met recht verwacht het bestuur dat zeer velen, zoowel Geestelijken als leeken door hunne tegenwoordigheid blijk zullen geven van gewaardeerd belangstelling voor de actie van Amersfoortschen Korenbond. Het College tot de directie den Slaperdijk», vergadert met geërfden van dit Waterschap op Dinsdag 25 April 1922, 12 uur, in »De Vergulde Zwaan» aan de Utrechtschestraat, Watergraaf en Heemraden van Heemraadschap de Eem, brengen ter keonisse van belanghebbenden, dat ai herstemming ter verkiezing van ééi Hoofdingeland voor het 2e district, zal plaats hebben op Dinsdag 25 April van des voormiddags 10 ure tot des namiddags 1 ure, te Amersfoort, in het Secretariegebouw aan de Muurhuizen No. 11. De lijst der personen uit welke een keuze moet worden gedaan van een Hoofdingeland bevat de navolgende namenle. Johs. Veenendaal. 2e. W. H. E. Vrijdag. Op de L-usderheide is bij de schiet oefeningen van het garnizoen dood geschoten de milicien-sergeant V. het 16 reg., Ie schoolcomp. Hij in den observatiepost en was achter de schijf gekr pen. Onderwijl raakte het sein van onveilig los en men dacht dat geschoten kon worden. Van een 50 meter afstand werd bij dwars door het hoofd ge schoten en overleed onmlddelijk daarna. Aan de Algemeene vergadering van Aandeelhouders van de N.V. Midden stands Credietbank zal worden voorge steld, over het boekjaar 1921 een dividend van 6 pet (evenals vorig jaar) uit te keeren. Woensdagavond vergaderde de R. K. Kiesvereenigmg Recht en Orde Pa rochie O. L. Vrouw Hemelvaart onder leiding van den heer S. Kraan. Ouder gewoonte was de opkomst der leden weer niet zóó als verwacht mag worden in deze dagen van beroering. Na goedkeuring der notulen werd het financieel verslag uitgebracht, door de peoningmeesteres Mej. Welters. Een verificatie-commissie zal de rekening Binnen- en Buitenlandse lie Likeuren Advocaat en Boerenjongens gerenomeerde kwaliteit Vervolgens gaf de secretaresse, Mej. G. M. v. d. Uithoorn, een jaarverslag. Daaruit bleek dat het ledental sterk was gestegen. Er werd ook een beroep gedaan op aller welwillende medewer king In het belang der Katholieke zaak, De aan de beurt van aftreden zijnde bestuursleden S. Kraan, J. J. Tliien en Mej. Welters, werden met algemeene instemming herbenoemd, en blijven hun functie waarnemen. Toen volgde bespreking van het Ka tholieke Staatsprogram. De clausule betreffende bevordering der ontwapening werd op voorstel van het bestuur, geamendeerd door Dr. Jo- 'isen, wat positiever gesteld. Er werd ceu wensch geuit nader in het program te omschrijven het ver langen naar een verbeterde huwelijks wetgeving, maar de vergadering was in meerderheid van oordeel, dat het niet wenschelijk is te veel te détaillee- ren in een program waar overigens het grondbeginsel in deze voldoende in het ontwerpprogramma wordt genoemd. Bij rondvraag werden eentge opmer kingen gemaakt betreflende den vorm der organisatie van de R. K. Kiezers te dezer stede. De voorzitter was 't hiermede niet eens en wees op ver schillende practische voordeelen van het parochiaal verband. Een der aanwezigen wilde dat de vergadering door 't aannemen van een uit de Volkscourant geputte motie, haar afkeuring zou uitspreken over de groep Van Crancnburgli. De overgroote meerderheid der leden «temde echter in met de meening van dr. Jorissen dat men beter deed die zaak te laten fusten. Moties sorteeren in gevallen als dit al zeer weinig effect. Natuurlijk houdt men het beginsel der eenheid in de Katholieke partij bo ven alles hoog, maar de afscheidings beweging sla men niet te hoog aan. Nadat nog was betoogd dal de ar beidende stand meer correct had ge handeld toen er elementen van scheiding opkwamen, werden de discussien over deze zaak gesloten. Mej. Welters zal de afdeeling verte genwoordigen op den politieker! Land dag, Paasch-drie te Utrecht te houd1.-' Maandagavond hield de Afd. An.ef-- foort van de R.K. Handels Kantoor en Wink.ibedienden een ledenvergadeiirg waarop als spreker was uitgenoodigd de Zeereerw. Rector B. de Giootnvei de Liturgie van den Witten Donderdag. Nadat de voorzitter had geopend cn de secretaris notulen had gelezen werd een lid door den Zeereerw. Adviseur geii stalieerd, waarna Rector de Groot in de heerlijkste woorden een verklaring gaf van de geheimen op Witten Don derdag gevierd vooral in h-t laatst.- Avondmaal. Jammer dat riet mecideu' leden van deze lezing hebben gent te n. Uit naam van allen riep de Voorzittit in zijn datkwoord den Eera- spreke' een tot weerziens toe. Hierr.a volgde behaade.ing der ingekomen stukken, waaronder een circulaire over de vacan- ties, welke in samenwerking met de Chr. Afdeeling aan de patroons zal ge zonden worden. Daarna een circulaire over bespreking van het Bondsbestuur met de Nationale Bauk, waaruit een welwillende houding tegenover het per soneel bleek. Volgde lezing van den voorzitter van het verslag congres Utrecht. Hierna moest een vrij treurige tijding volgen, n.l. over de verminderde uitkeering aan werkloozen, wegens de overgroote werkloosheid, welke vooral onder de kantoorbedienden heerscht. In de Bondsvergadering van October 1921 was zelf beslist niet tot de Rijks regeling toe te tredeD, omdat de kas van dien aard was, dat daardoor wel licht nadeel, in den vorm van lagere uitkeering zou kunnen ontstaan. Zulk een toestand als we thans hebben is niet alleen niet door 't bondsbestuur doch ook niet door andere bonden cn vereenigingen voorzien. Een voo-stel om eeo nadere verklaring van het Bonds bestuur te eischen werd aangenomen. Nadat achtereenvolgens dc heeren Kerkhof Ruijsch en van den Burg had den bedankt voor het lidmaatschap van den gemeenteraad vacature Oosterveen, werd aangewezen de heer Pon. 't Zou niet bevorderlijk zijn aan de evenredige vertegenwoordiging wanneer achtereen volgens alle plaa svervangers bedanken en de zetel Oostervecn voor rechts ver loren ging. Marktbericht. Zundaardappelen f 5 A f6.50 per heet. Hoendereieren f6.50 u f7.40 p. 100 st. Hooiboter f2,10 A f2.50 p. kilo. Kippen f2 A f3.25, piepkuikens f 1.50 A f2, kuikens f3 A f4.50, wilde konijnen f0.60af0.80, tamme konijnen f 1,50 A f2.50 per st. Duiven f0.7Q A f 1.10 p. paar, Magere varkens 132 A f55, drachtige zeugen fl A f160, big gen f20 A f36 der stuk. Aangevoerd waren ongeveer50 heet. zandaardappelen 170.000 st. hoender eieren 200 kilo hooiboter90 magere varkens; 110 biggen; 10 zeugen. Onder arcitectuur van onzen stad genoot den heer Herm. Kroes zal het Seminarie «Rijzenburg» te Driebergen worden verbouwd cn uitgebreid. Het werk is opgedragen aan den beer L. J. Hemels, aannemer te dezer stede. De Gymnastiekvereeniging »St. Hu- bertus» heeft op 2en Paaschdag en 2en Pinksterdag afstandsmarschen uitge schreven. 2e Paaschdag wordt de vol gende route genomenstart Hof, over Soesterberg, Sandbergen, Zeist, Pyra- tnide, Leusderheide einde: Hof pl.m. 6 uur. afstand 30 K.M. Op den 2en Pinksterdag is de afstand 35 KM. en wordt de volgende route genomenHof (start) Huis ter Heide, Vuursche, Baarn Soesldijk, Soest, aan komst Hof 7 uur. Aan 't binnen den daar voor gestelden tijd, volbrengen van deze marschen wordt een diploma verbonden. In gewoon marschtempo wordt geloo- pen. Aan deze tochten kunnen ook R. K. Heeren (boven 16 jaar) deelnemen. Inleggeld bedraagt f0.50. Vertrek Hof 's middags 2 uur (bij ongunstig Zaterdag d.a.v.). Maandag 2en Paaschdag gaat Alba tros UI naar B irneveld om vriendschap pelijk een wedstrijd tegen de B'veldsche Boys te spelen. In de maand Mei zal door den Heer Th. Sperling een cursus worden gege ven in de anatomie. De cursus is ook toegankelijk voor heeren boven 16 jr. Men gelieve zich op te geven vóór 29 April a.s. «St. Hubertus». C, Valken- hoef voorz.J. Schwitzer secr. Krorn- De lessei' worden gehouden op Maan dag 1-8-15-22 en 29 Mei des avonds 8 uur in het patronaat aan het zand. Genfiver en Brandewijn Superieure kwaliteit Uit den Omtrek Baarn Het bestuur van d-:n Volksbond tegen Drankmisbruik heeft een vliegerwedstrijd uitgeschreven, waaraa njongens v. eiken eeftijd kunnen drelnemen. Versch llende prijzen worden beschikbaar gesteld le. voor de mooiste eigen-gemaakte vliegers en 2». voor de vliegers, die het hoogst vliegen kunnen. De wedstrijd en keuring van de vliegers zullen plaats hebben in de week van Paschen. Gtmnes Door notaris v. Ditzhuijzcn werd voor de erven van mevr. de wed. Mr. J. Verver, in de veiling gebracht wei- en hooiland in den Eemnesserpolder in Hokken en Ergenerf, achterland tegen den zomerdijk, groot 5.25.70 H.A, kooper Gerrit Rigier f9100, De pachtprijzen beliepen bij de land verhuring gemiddeld 25 pCt. hooger dan verleden jaar. Soest Er werd eene vergadering der R.K. Kiesvereeniging gehouden, ter bespre king van het R.K, Staatsprogram en het zenden van afgevaardigden ter ver gadering op 29 April, te Utrecht. Naar schatting waren plm. 60 leden aanwezig, zoodat de opkomst gering was. De Heer Onwezcn wenscht mede zeggenschap voor de arbeidende klasse. De Heer Hofslot vraagt waarom hem belemmerd wordt 2 maal het woord te voeren. Hij betaalr toch ook zijn belastingpenningen en het gaal hier om de portemonnaie. Hij zoude willen zien, dat meerdere leden zich meer va zaak aantrokken, door toch ook iets van zich te laten hooren i vergadering, ook vroeg spreker geen vergadering kon worden belegd in het café Stalenhoef. Dit zoude zeei ten gerieve der inwoners der Birkt zijn, Na eenige discussies werd besloten aan den wensch van Hofslot tegemoet tc komen, door een volgende maal eene vergadering te houden in het café Stalenhoef. Toen ging men over tot behandeling van het R.K. Staatsprogram, Wat betreft het punt «Vlootwet» was de vergadering eenparig van oordeel, dat op dit en op allerlei militair gebied moet worden bezuinigd en zoude er op willeu aandringen, een voorstel van wege het Bestuur te doen indienen tot verwerping hiervan. Hofslot vraagt of onder militair ge bied ook bedoeld is de Luchtvaart- afdeeling, waarop hem bevestigend wordt geantwoord, Wat beireft het punt beroepsconsuls, brengt Hilhursl naar voreD, dat hij er sterk voor is de zinsnede meer te wijzigeD in «niet anders dan beroeps consuls.» Hij grondt dit voorstel op het feit, dat dit zeer zeker in het belang der Regeering moet zijn, Overeenkom stig zijn voorstel is besloten. Ook acht de Heer Hilhorst wensche lijk gen autonomie voor de bewoners onzer Overzeesche bezittingen in Nederl. O.I. doch zag liever uitsluitend Neder landers belast met het Bestuur aldaar, daar dit de bewoners dier streken beter ten goede zal komen, OnwezeD zag gaarne een afgevaar digde der arbeiderspartij, in verbaud ook met niet naleving van contracten door R.K. Dienovereenkomstig zal een amendement worden Ingediend. Het lid Smit wenschte in het midden te brengen, dat aangaande het artikel wat betrefi de Middenstander z.i. een regeling kon getroffen worden als voor de werklooze arbeiders vraagt spreket; voor deze categorie van menschen in den tijd van malaise en bij hnancieele moeilijkheden steun in den vorm van een crediet van het Rijk. Rasch merkte op, dat men tegenwonr dig maar hoog wil vliegen eu daaidoor vele faillissementen, enz. tot stand komen. Concurrentie is cr eenmaal daar is niet aan te ontkomen. Dan zoude het Rijk aan den gang kunnen blijven met steun verleenen. Wagner zegt, dat reeds in de behoefte aan steu Middenstand door de Borgst, organisatie, gezeteld te Utrecht. Na deze uiteen zetting is hierover niets meer in te brengen. Thans gaat men over tot het kiczeD van afgevaardigden voor Utrecht. Na eenig debat woidt besloten als afgevaard'gdeo naar Utrecht te zenden Mej. Ortb. secretaresse, tevens belast met het opmaken van het verslag, eu J, H. Pieper, W. v. Hofslot en A. Hiiborst. Hofslot verzoekt in den vervolge toe zending eener agenda, opdat spreker e.a, voorbereid ter vergadering kunnen gaan. Dit zoude tevens in het belang der Vergadering zelve zijn. De Penningmeester merkt op, dat de kas zulks niet toelaat. Mej. Orth vindt ook gewenscht meer publiciteit. Zondagavond wilde een zekere W. te Soesterberg, terwijl deze in een be schonken toestand was een zekere S, uit Zeist met een knuppel te lijf en zeide: dat hij W. af zoude maken. De agent Assink, aldaar was spoedig ter plaatse en bracht W. teneinde zijn roes uit te slapen naar het dichlhijzijnde arrestantenlokaal Hij werd echter achtervolgd door S. en v. L. uit Zeist. S. gaf den agent van politie, toen deze nabij het arrestantenlokaal gekomen was een^zoo'n hevigen slag met een knuppel Jop diens hoofd dat deze in elkaar zakte. Toch behield hij zijn tegen woordigheid van geest en wist zijn arrestant nog vast te houden. De W. vluchtte daarop in een kreupel- boschje. Onmiddellijk nadat A. zich vnn zijn arrestant had bevrijd en zich aan een geneeskundig onderzoek had onderwor pen, toog hij met de politie van Zeist er op uit om S. en v. L. op te sporen, die dan ook nog dienzelfden nacht te Zeilt worden achterhaald. Reeds den volgenden dag heeft S. uil Zeist bekend den agent A. den slag toegebracht le hebben. De knuppel is teruggevonden nabij een kreupeiboschjc te Soesterberg. Terwijl het 8 jarig zoonije van W. Butzeiaar, een boom, welke bij de werk plaats van J. v. Dijk op den grond lag tot wipplank bezigde, kantelde deze plotseling, met het noodlottig gevolg, dat de boom, die nogal zwaar was, op den voet van het knaapje terecht kwam. Op zijn hulpger ep kwam de heer Alders |aangelooper), die hem onder den boom uit wist tc bevrjjden en ter stond geneeskundige hulp inriep. Dr. Ruppert constateerde een kneuzing aan den voet. Gemengde Berichten Aan boord van een sleepboot te Rotterdam zou de kapitein een auto matisch pistool beproeven. Met dc behandeling van het wapen was hij ODbekend. Na een procfschot gelost te hebben, stak hij het pistool in den binnenzak van zijn jas en dadelijk daar op ging een tweede schot af, dat den 42-jarigen machinist van deze sleepboot in den buik trof. Te Rotterdam ging eeii koopman die in Duitschland een revolver had ge kocht, die midden op straat probecren. Hij lette niet op hoe en waar hij schoot en raakte een voorbijganger, een doof stommen schoenmaker. Deze werd getroffen. Een zware brand heeft in het dorp Den Ham gewoed. Niet minder dan vijf huizen zijn in asch gelegd. De brand is ontstaan in een kruide nierswinkel waarachter een boeriterij Het vuur breidde zich onmiddellijk laar de nabijliggende huizen en in een oogwenk stonden niet minder dan n huizen in brand. Er bestond groote vrees, dat bijna het geheele dorp zou afbranden. Na groote inspanning gelukte het de Almelosche brandweer den brand, die het zesde en zevende huis had aange- te stuiten en het gevaar te keeren. Binnenland. Nieuwe zorgen. Gedeputeerde Stateu van Utrecht stel len een onderzoek in naar de voorzie ning iu verloskundige hulp en de ver pleging van kraamvrouw en kind in de verschillenden gemeenten van de pro vincie, In verband hiermede hebben zij aau de gemeentebcsturnn verzocht hun college te willen mededeelen, welke maatregelen in hun gemeente, hetzij van particuliere zijde, zijn getroffen ten op zichte van de voorziening in de verlos kundige hulp, de verpleging van kraam vrouw en kind, de hygiëne van het kind in zijn eerste levensjaar consultatiebu reau, kindeibewaarplaatsen, huisbezoek, moedercursussen en lezingen over dc gezondheidsbelangen van kraamvrouw en zuigeling en van het kind in het algemeen. Korrespondtntit. Het volgende nummer verschijnt Woensdagmiddag. II. 1. BoEisnhond Afd. Hooglanderveen. Boetplichtige ledenvergadering der Boerenleenbank op Woensdag 19 April, 's avonds half acht, bij Vianen. Punten van behandeling ziju Opening met den Chr. groet. Notulen vorige vergadering. Verslag over 1921. Goedkeuring rekening en balans over 1921. Wijziging van art. 7 alinea 2 van het Hrnsh. Reglement. Regeling salaris van den Kassier. Verkiezing 2 bestuursleden wegens periodiek aftreden van A. N. Voskuilen en H, v. d. Pol. Candidateu zijn, voor A. N. Voskuilen A. N. Voskuilen, C. Hilhorst en N. v. d. Pauw; voor H. v. d. Pol: H. v. d. Pol, Hendrik Traa en C. v. Wee. Ver kiezing van een lid van den Raad van Toezicht, wegens periodiek aftreden van T. Kok. Candidates zijnT. Kok, G. v. d. Berg en W. v. d. Heuvel. De af- t edenden zijn terstond heiklcsbaar. Bespreking rentevoet. Rondvraag. Slui ting. HET BESTUUR. Fladerac en Gestookte citroen Ongeëvenaarde kwaliteit

De Eembode | 1922 | | pagina 2