Veraammlung fiir'Katholieche deutsche Madcheu. An Mlttwoch den 20 Junl 8 Uhr «bend- lil In „aebouw Slat Aecbtea" «Hein IQr dsutsctic Mldcbeo Vers»inmlung. N V. Middenstands Credietbank voor Amersfoort en Omstreken. Naar aanleiding van de aanvraag om surcéance van betaling door de Hanze- banken ie Utrecht en 's Hertogenbosch hebben wij van de Middenstands Cre dietbank alhier, het verzoek ontvangen een, haar door de Aigemeene Centrale BankvereeDlging voor den Middenstand, te Amsterdam, toegezonden circulaire te plaatsen. Deze circulaire luidt als volgt: De Regeeriog heeft in overleg met de Ned. Bank de bemiddeling van onze Instelling ingeroepen om een ontwrich ting van het Middenstandsbedrijf in R. K. kringen te voorkomen, voor zoo ver deze door de HanzebaDken te Utrecht en Den Bosch, welke surséance van betaling hebben aangevraagd, ge financierd werden. •Daar bet wel op onzen weg ligt als Middenstandsorganisatie onze mede werking te verleenen, doch niet om een financiering op ons te nemen, welke onze eigen positie zou verzwaren, heeft de Regeering een wetsontwerp inge diend om zich door de Staten-Generaal te doen machtigen die maatregelen te nemen, welke door de Regeering in overleg met de Nederlandsche Bank en onze Instelling noodzakelijk worden ge acht om den R. K. Middenstand te helpen, zonder dat dit de finantiëeie positie van onze Bankinstelling aantast. Wij stellen het op hoogen prijs, dat de Regeering onze medewerking heeft ingeroepen. Laat dit U, zoo nog eenige twijfel bij U mocht bestaan, ,de over tuiging geven, dat uw belangen bij onze Bankinstelling veilig zijn. Wij kunnen volstaan met te verwijzen naar de Me morie van Toelichting van het inge diende wetsontwerp, waaruit afdoende het vertrouwen in onze instelling blijkt. Geeft uwe volle medewerking opdat wij kunnen toonen het vertrouwen, door de Regeering ons geschonken, waardig te zijn door de ons gegeven opdracht vlot te kunnen volbrengen. Da Gymnastiekfeesten. Voor de op Zaterdag en Zondag alhier te houden gymnastiekfeesten be staat groote belangstelling. Het aantal deelnemende vereenigingen is zoo groot, dat minstens op 1200 turnsters en turners mag gerekend worden, die aan de uitvoeringen zullen deelnemen. Des Zaterdags worden de uitvoeringen ge geven op het terrein van den A.B.L.O. aan den Ouden Soesterweg en op Zondag op Birkhoven. Begonnen wordt Zaterdags om 4 uur met de meesterschap- en kampioen- wedstrijden tusschen de turnkringen der gewesten Noord-Holland en Midden gewest, terwijl de Eere-avond om 7 uur aanvangt. Hiervoor is een buiten gewoon mooi programma samemge- steld, waaraan verschillende vereeni gingen zullen meewerken. Beide uitvoeringen worden opge luisterd door muziek. Des Zondag wordt een optocht ge houden met muziek, welke tevens als marschwedstrijd zal gelden. De opstel ling heeft plaats aan de Nijverheids straat, waarvan om 1 uur wordt afge marcheerd door een gedeelte der stad en vervolgens langs den Soesterweg naar Birkhoven. Aan den optocht nemen 56 groepen turnsters en turners deel. OpBirkhoven wordt de gecombineerde uitvoering gegeven door het gewest Noord-Holland en het Middengewesl van het Kon. Ned. Gymnastiek-verbond. Als hoofdleider fungeert de heer G. Vermeulen uit Zeist. Uit de drie Middenstands-organisaties heeft zich een Huldigingsfeest-commissie gevormd, bestaande uit de heeren L. Houbaer, Th. J. Du Chattel en H. W. Stenfert. De bedoeling van deze commissie is, dat de winkeliers zich uitspreken over het houden van een winkelweek, ter verhooging der feestvreugde. Zij riepen daarvoor samen alle Winkeliers hier ter stede, lid of geen lid ter ver gadering in »De Valk.» De gemeenteraad vergadert Dinsdag 26 Juni te 2 ure. De agenda vermeldt Regeling bezoldiging gemccotearclu- tect en administrateur. Vaststelling vermenigvuldigingcijfer Inkomstenbelasting. Wijziging Verordening heffing en invordering Inkomstenbelasting. Verzoek verlagiog progressie aansla gen Inkomstenbelasting. Adres R. K. Centrale ZiekeDkies, verzoekende van gemeentewege ais subsidie een bijslag te verleenen op de contributie der leden. Adres bewoners Smitweg om elee- trische verlichting. Adres Johan v. Geerestein, verzoe kende subsidie in de exploitatie auto- dienst SoestAmersfoort. Adres Broekman, verzoekende maat regelen tot behoud van den korenmolen •De Wiadhond». Naar aanleiding van het verzoek der directie van de Nutsspaarbank zeggen B. en W. geen aanleiding te kunnen i vinden het Raadsbesluit voor de storting- 1 en ophaaldienst in te trekken. De ge meente beschouwt dc zaak anders, dan de Nutsspaarbank. Het is voor de ge meente niet een zaak om spaargelden te verkrijgen, doch om de burgerij ge legenheid te geven op een gemakkelijke wijze te kunnen voldoen aan de finan- cieele lasten, welke de gemeente haar moet opleggen. Hoe aanlokkelijk het aanbod om zonder kosten voor de gemeente den dienst over te dragen aan de Nuts spaarbank ook lijkt, kunnen zij er niet toe overgaan te adviseeren tot intrek king van het besluit van 29 Mei 1923 te besluiten, zulks te minder nu op de begrooting 1923 er reeds rekening mee is gehouden, dat personeel in dienst bij de gemeente voor den ophaaldienst zou worden aangewezen. Geslaagd voor het diploma v. d. Vereeniging v. Leeraren in het Boek houden onze stadgenoot de heer C. C-. Bollen, opgeleid door den heer H. P. Broekhuijse. Burgemeester en Wethouders schre ven aan den Raad dat de Inspecteur vaa het lager onderwijs heeft mede gedeeld, dat het voornemen bestaat in deze gemeente Rijksdagnormaallessen op te ricbteD, mits door de gemeente een gebouw beschikbaar wordt gesteld. B. en W. zijn van oordeel, dat hel in 't belang van het onderwijs in deze gemeente is, deze oprichting te be vorderen. Voor het beoogde doel zijn noodig 4 leslokalen, teeken- en natuurkunde- lokaal,een directeurskamer, een leeraars kamer en een gymnastieklokaal. Hiervoor zouden kunnen worden aan gewezen de lokalen, die met 1 Septem ber a.s. vrijkomen bij aanneming van ons voorstel tot opheffing van school no. 10 aan de Heerenstraat* Het betrekkelijke gebouw zal voor het beoogde doel eenigszins verbouwd moeten worden. Waarvan de kosten worden geraamd op f 11000. Ook de kosten van eerste inrichting der Rijksnormaallessen, (schoolbanken e. d.) komen voor rekening der ge meente. Deze kosten worden begroot op f1500. B. en W. achten het geweoscht, dat vóór 1 September a,s. een regeling wordt getroifen met betrekking tot de bevolking der openbare lagere scholen. Volgens de Verordening moet de plaatsing der leerlingen aan de scholen voor gewoon openbaar lager onderwijs geschieden, zoodat per school zooveel mogelijk minstens 180 leerlingen en per klas hoogstens 36 leerlingen worden toegelaten. Vele scholen tellen minder dan 180 leerlingen. De openbare school no. 13 zal worden opgeheven eo het gebouw in bruikleen gegeven voor de Amersf. Schoolver- eeniging. Er zijn in Sept. 1920 leerlingen te verdeelen over 12 scholen, hetgeen een gemiddelde beeft van 160 per school. Teneinde minimaal 180 leerlingen per school te bereiken, zal het derhalve noodzakelijk zijn, één der scholen met 1 September a.s. op te heffen. In overeenstemming met den Inspec teur van het lager onderwijs zijn B. eD W. van oordeel dat voor opheffing het meest in aanmerking komt één der beide scholen in de Heerenstraat, n.l. school no. 10. De onderwijzers(essec), aan de op te heffen school no. 10, die niet naar andere scholen kunnen worden over geplaatst en die dus tengevolge van die opheffing worden ontslagen, komen op wachtgeld ten laste van het Rijk. Agenda voor de openbare vergade ring van den Raad der gemeente Amers foort op Vrijdag, 22 Juni 1923 des 1. Ingekomen stukken en mededee- 2. Benoeming leden schattingscom- missie Rijksinkomstenbelasting. 3. Benoeming curator gymnasium. 4. Benoeming Gemeente-Secretaris. 5. Verleenen ziek'everlof onderwijzend personeel. 6. Verleenen eervol ontslag aan H. J. Veldhoen hoofd van school 12, 7. Vaststelling jaarwedden en pen sioengrondslagen van onderwijzers bij het openbaar lager onderwijs. 8. Voorstel geen overgangsexamens te houden aan hel gymnasium. 9. Opheffing school Heerenstraat. 10. Voorstel bestemmen school Heerenstraat voor Rijksdagnormaalles sen en het verleenen van een crediet voor verbouw en aankoop van school- 11. Overname stoep Arnhemscheweg van L. Th, van Zwol. 12. Verhuur van het Mhrenboschje aan H. A. de Vries. 13. Verhuur terrein Anna Pautowna- laan aan J. J. Polderman. 14. Verleenen van aigemeene mach- tiglng tol het overnemen van strooken grond ter verbetering van verkeerswegen. 15. Beleggen van gestorte waarborg sommen door besturen van Bijzondere Scholen. 16. Machtiging om voor weikver- schaffing eenige wegen onder profiel te brengen aan Berg Zuid crediet f 20.000, 17. Verleenen crediet voor het leggen van een kabel voor electriciteit in den Utrechtschen weg. 18. Verleenen van f 1000 crediet voor het in gereedheid brengen van een ter rein voor opbergen van materialen van Openbare Werken. 19. Wijziging begroeting 1922 en '23. i 20. Wijziging raadsbesluit inzake ver- I betering Utrechtschc straat. 21. Nader vaststellen van hel grond en het bouwvoorschot in verband met den bouw van 174 woningen in het Soesterkwartier. 22. Verhooging voorschot, verleend voor den bouw van 106 woningen en 2 winkels op Terrein I in het Soester- wegkwartier. 23. Vaststelling verordening regelende bebouwen van gronden in de gemeente bestemd voor open bebouwing aan de Vondellaan en tot aanvulling der Bouw verordening met een bepaling omtrent welstandseisch te stelleu aan te stichten gebouwen. 24. Afwijzend advies van de Com missie van Wetgeving op het adres van den Bond tegen het schenden van Gods heiligen naam door bet vloeken, houdende verzoek het vloeken en rjdel gebruik van Gods heiligen naam in woord en geschrift te verbieden. 25. Wijziging verordening invordering plaatselijke belastiog inkomen. 26. Brief van B. en W. waarbij in lichtingen worden verstrekt over de ge volgen van inwilliging van de motie Boas c.s. inzake wijziging der verorde ning van de Inkomstenbelasting met betrekking tot den aftrek voor nood zakelijk levensonderhoud voor ooge huwden, 27. Afwijzend advies van B. en W. op het schrijven van Denijs van Roon houdende verzoek om de belasting op de publieke vermakelijkheden te bren gen op 10 pet. 2829—30. Belastiogzaken. Voor benoeming tot gemeente-se cretaris bevelen Burgemeester en Wet houders den gemeenteraad aan K. Atema, gemeente-secretaris van Almeloo. C. Maters, secretaris van Gorkum. Aan onze stadgenooten de aannemers H. v. Keulen en W. Bunnik is, als op een na de laagste inschrijver opgedra gen het bouwen van een Pastorie te Laren N.H. Burgerlijke Stand 14 Juni. Ondertrouwd: O. A. H. Krijger en M. W. v. Achterberg N. Doorne- kamp en F. S. C. Zeekauer T. v. de Kamp en A. v. Ling A. Beckers en J. S. v. Lottum A. J. Hendriks en B. C. J. Stoopendaal J. v. der Oord en E. Kerkhoff. Gehuwd C. H. Blees en Jonkvr. E. M. de Ranitz, 15 Juni. GeborenHendrik, z, v. E, Kroes en G. v. Leeuwen Alberlus Johannes, z. v. H. J. Willemse en A. A. H. Jansen. Overleden Francisca Goldsmith, 4 j, Stephanus Ising, 5 mdn. Geboren Trijntje, d. v. W. Agenaut en M. Hartman jan Cornells, z. v. E. v. Ooijen en G. W. de Haan. 18 Juni. GeborenGerardus Wouterus, z. v. T. Kelder en A. Grootveld Dirkje, d. v. W. Kladder en W. de Koning Geurt, z. v. A. v. Zoeren en A. Brons. Bert, z. v, H. Hoisteijn en A. E. van Acbterbergh Jannetje, d. v. S Har- togsveld en B. v.Slegtenhorst Wilhel mus Cornells, z. v. C. v. Wegen en E. G. Wijntjes. Overleden Barta v. Bekkum, 64 j., echtg. v. E. Poort. Uit den Omtrek Baarn De Burgemeester. Aan jhr. dr. J. W. H. Rutgers van Rozenburg is op zijn verzoek, met in gang van 1 Juli 1923 eervol ontslag verleend als burgemeester te Baarn. Barntoeld GeborenJannetje, d. v. G. Lam- mers en J. Koenen Laurens Marinus, z. v. J. A. van Wetering en J. M. A. Philiphoom Mattious, z. v. A. Schuur en T. v. Leijenhorst Maria Luberta. d. v. A. v. 't Land en G. Burgering Tijmelje, d. v. J. G. v. Breenen en P. Berkhof Gerardus Jacobus, z. v. B. J. Erkens en A. E. M. Koelman Wilhelmina, d, v, L. Tennissen en G. Brink. OverledenMelis Koudijs, 2 weken Lamberdina van Ouwerkerk 58 jr., wed. v. G. v. d. Boscli, Blarieum GeborenWilhelmina Maria, d. v. J. J. ter Weijdcn en J. Steigenga jaciincline Antoinette Maria, d. v. A. Jacobs en T. Brandsma Rudo, z. v. J. v. Amstel en J. M. Kloppers Jaantje Johanna Gerarda, d. v. H. Krij ncn en A. H. Dijkman, Gemnes In een zitting van den Raad van State werd behandeld een beroep van jhr. A. M. A. J. Roüll te Leusden tegen het besluit van het waterschap Eemnes tot het doen bemalen van eenige in dat waterschap gelegen perccelen, te zamen vormende den z.g. Heinellenpolder, en van de in dezelfde vergadering vast gestelde aanvullingsbcgruoting voor '23. Jhr. Roüll voerde bij zijn beroep aan dat in art. 16bis van het bijzondere reglement voor het waterschap de onder havige znak geheel geregeld wordt en met duidelijke woorden uitdrukkelijk ge zegd wordt, dal ter bestrijding van de kosten van een afzonderlijke bemalings inrichting met bijkomende weiken een bijzondere omslag voor de perceelen in den Heinellenpolder moet worden geheven. Ged. Staten hadden geadviseerd appellant in zijn beroep niet-ontvanke- lijk te verklaren. De dijkgraaf merkte in zijn toelichting op, dat de [appellant slechts een heel klein belang bij deze zaak heeft aan gezien de extra kosten voor hem komen op een bedrag van f 1.50 per jaar ge durende 10 jaren, dat voorts de be langen op een groot gedeelte van den polder de bemaliDg vorderen, en dat de schade, die is ontstaan door het uitstel van deze bemaniog per 1 Juli on geveer reeds wordt getaxeerd op f 4500. Jhr. Roüll merkte hierna op, dat hij niet voor zijn eigen belangen pleitte, maar dat hij als heemraad opkwam voor de belangen van alle ingelanden, en naar zijn meening is de onderhavige bemaling absoluut niet noodig, en is het alleen een poging om het te be malen laad in waarde te doen stijgen, mede ten koste van de hierbij niet- belanghebbenden. Het beroep werd door eenige andere ingelanden mondeling ondersteund. De beslissing zal later volgen. fiamtrsecld Ten overstaan van notaris Knoppers werden te Amersfoort geveild, de hof steden »Groot- en Midden-Hagenauwen« onder Leusden. Perc. 14. -Groot Hagenauwen» met bouw-, weiland en boschgrond, werd verkocht aan C. Herder te Leusden voor f30.200. Perc. 5 tot en met 12. .Midden Ha- genauwen« met bouw-, weiland en boschgrond, aan Ph. van Eijden te Hamersveld voor f39,700. Bijkerk De Commissie voor Landbouwge wassen maakt heo, die willen inzendeD, er op attent, dat aangifte biljetten voor deelname vóór juli moet worden ingezonden bij J. Spaargaren van Ree- nenpark, Nijkerk. Ondertrouwd: G. v. de Pol en R. Gehuwd: R. Blokhuis en M. v. Veen. Overleden: Albert van Moorselaar 10 m. Hendrik Coster, 74 j., echtg. van B. Berends. Soesterberg Nabij café .Sport» waar een gevaar lijke bocht der Soesterbergschestraat is, heeft een autobestuurder een motor rijder aangereden, met het gevolg, dat het motorrijwiel totaal werd vernield. Dc berijder bekwam slechts eenige uitwendige kwetsuren en is er overigens wonder boven wonder goed afgekomen. Soest Geboren Anne, d. van J. J. Meurs en C. A. de Greef. Hendrika Theo dora en Tbeodorus Hendrikus, d. en i. van N. Penning de Vries en C. A. v. d. Beek. Cornelia Frederika d. van W. Epskamp en M, Roest. Albertha, d. van K. Kleefstra en J. v. d. Sluis. Cornelis, z. van E. v. d. Brink en S. v. d. Veen. OverledenC. J. Verwer, 50 j., echtg. van J. L. J. Meddens. J. Veldhuizen, 65 j., echtg. van M. l-'loor. N. Geitenbeek, 28 j., echtg. van T. Kamerbeek. Vrijdag brak brand uit io de woning van het echtpaar v.d. B. aan den Vaardelioogtweg. De brandweer spoe dig ter plaatse, Kon niet verhinderen, dat huis en inboedel verloren ging. De politie vermoedde brandstichting. Man en vrouw zijn gearresteerd, De politie hield een Iniandsche huisknecht, in dienst bij den heer B., te Soestdijk aan, als verdacht van dief stal van een bankbiljet, groot f300. De Firma Dorresteijo Rademaker is opgedragen het bouwen van een landhuisje aan de Steenhofstraat voor den beer Blommestein onder Architec tuur van J. v. Eltcn. In den nacht j.l. is ingebroken in het café van W. Ontvreemd is eenig geld, sigaren en sigaretten en een hoe veelheid sterken drank. Dienzelfden nacht werd ook een poging tot inbraak gedaan in de woning vau M, Bij nader onderzoek omtrent het ongeval, hetwelk den motorrijder, Wen- nekes uit Zeist met een duorijder, in den nacht is overkomen, is geblekru, dat in deze de schuld is aan den over wegwachter. Proces-verbaal is opge- Utrtcbt Voor de rechtbank stond terecht een 40-jarig sigarenwinkelier uit Amersfoort, die gedurende een viertal jaren te laag had ingeschreven voor de Rijksinkom stenbelasting. Beklaagde verkoopt in zijn zaak kaarten voor publieke verma kelijkheden, wat hem per jaar een bij verdienste van ongeveer f 1000 geeft. Deze f 1000 heeft bij nooit opgegeven als inkomen. De politierechter vraagt hem, waarom hij dit niet deed, waarop beklaagde antwoordt, dat hij de belasting te hoog vond, waarop de politierechter zijner zijds vraagt, of hij wel weet dat hij daarmede niet alleen de schatkist be nadeelt, doch ook zijn medeburgers. Wat beklaagde te weinig betaalt, BaD inkomstenbelasting, moeten zijn mede burgers meer betalen. De officier van justitie acht het ten laste gelegde bewezen geziea de be kentenis van beklaagde en eischte een I gevangeuisstraf van 1 maand. Beklaagde raakte bij het hoeren van dezen eisch geheel over stuur en ver telt hoe hij den laatBten tijd zenuw patiënt was en reeds een paar malen een toeval heeft gehad. Beklaagde snikte het uit... en na eakele oogen- blikken Bmeekte hij ter wille van vrouw en kinderen en eigen toestand een voor waardelijke veroordeeling. De politierechter vroeg een gevan genisstraf van 14 dagen. Na wat gekalmeerd te zijn, vraagt bekl. of men hem niet direct in hech tenis kan nemen en hij meteen de 14 dagen mag uitzitten. De officier had hiertegea geen be zwaar. Zeist Zaterdag stond de 16-jarige Dirk ten Ham naast zijn rjjwiel op de Zaterdag- avondmarkt te luisteren naar een troep muzikanten toen uit de Montaubanstraat een auto kwam aanrijden die eersi den Hoogweg opzwenkte doch plotseling naar het marktpleintje draaide om in haar vaart te worden gestuit door een hardsteenen paal die bij den grond af knapte. Ten Ham wilde zich nog in veiligheid stellen doch werd door de auto neergesmakt. De ongelukkige was onmiddelijk dood. Het gezin van den postbode Ten Ham is du reeds voor de derde maal zoo hard getroffen een 19-jarige zoon sloeg indertijd in een speeltuin van een schommel af en werd dood thuis gebracht, voor vier jaren verdronk een 21-jarige dochter bij het schaatsrijden in de slotgiacht en nu weer dit verlies. Binnenland De UtrechUche Hanzebank. Nadat Zaterdag de Bossche Hanze- bank surséance van betaling had aan gevraagd, (deelde ook de N.V. »De Haozebank» te Utrecht mede verplicht te zijn tot het aanvragen van »voor- loopige surséance van betaling». Vanwege de Utrechtschc Hanzebank wordt daarover het volgende medege deeld Meerdere credietverleeningen, oor- spronkelijk naar goede regelen en op gebruikelijken waarborg verleend, ver loren als 't ware plotseling beide grond slagen. De groote waardeverschillen in onder panden, waardedaling van zoovele ac tiva deed eertijds gezonde verhoudingen tot desolate omslaan. la hoofdzaak als gevolg daarvan is de N.V. »De Hanzebank» te Utrecht genoodzaakt, bij de rechtbank eeo ver zoek in te dienen om »voorloopige surséaae van betaling». De pogingen, om op eenigerlei wijze verbetering in den toestand te breogen, Door de Regeering worden steun maatregelen voorbereid, waaromtrent binnen korten tijd offfcieele mededee- liogen mogen worden verwacht. Men beweert dat crediteuren het meest gebaat zijn door een vrijwillige regeling, die tot reorganisatie zou dienen Tenzij, tengevolge van overijlde stap pen de reorganisatieplannen tot misluk king gedoemd mochten zijn, kan, naar verwacht mag worden, minstens twee derde der vorderiogen als >safe« wor den beschouwd. Ten aanzien van het restant behoeft dan bovendien oog niet van een absoluut verlies te worden ge sproken. Het kapitaal der N.V. «De Hanze bank» (vroeger genaamdN.V. Midden stands Credietvereeniging »De Hanze bank» instelling van -De Hanze» in het aartsbisdom Utrechti bedroeg aan vankelijk f2.000,000. in 1921 gebracht op f5.000.000. geplaaist f 1.311.950 waarop gestort f 1.031.850. Verder een 4'/, pCt. obligatielening 1914, groot f 100 000, per resto f54,000. De winst- uitkeeriugen 1919—'22 bedroegeo 0 pCt. Hoofddirecteur der bank is J. B. Bosman. De Hanze-Spaarbank, die, uit hoofde van haar ontstaan, haar gelden voor het overgroote deel bij de Hanzebank had belegd, is nu ook oiet meer in staat hare verplichtingen ten volle na te leven. Om deze reden was zij even eens verplicht, voorloopige surséar.e aan te vragen. 75 pCt. der vorderingen mag hier als veilig» worden beschouwd, tenzij, tengevolge van overijlde stappen, de reorganisatie-plannen tot mislukking zouden worden gedoemd. Gouden Professiefeeet HoogEorw. Pater J. Kronenburg CuR. De HoogEerw. Pater J. Kronenburg C.s.s.R. Provinciaal van de Ned. pro vincie der Eerw. Paters Redemptoristen vierde Zondag zijn50 jarigprofessiefeest. Provinciale Staten van Utrecht. De Prov, rekening over '21 sluit met een batig saldo van f 551.799.95' Ged. stellen voor over 1924 te heffen 20 opcenten van de ongebouwde en 20 voor de gebouwde eigendommen, 20 op de personeele, 2 op de vermogens en 2 op de inkomstenbelasting. Aan Prov. Stalen wordt voorgesteld een provinciaal subsidie van f3000 te verleenen aan de gemeente ljselstein voor de herstelling van den Gemeente- Gemengde Berichten De Bisschoppen der Romeinsche kerkprovincie vergaderd te Rome heb ben ren smeekschrift bij deu Paus m-

De Eembode | 1923 | | pagina 2