flinke A. K. Dienstbode Amstel rr De Kamer van Koophandel deelt mede, dat de Kiezerslijst voor 1923 tot 13 Juli ter inzage ligt op de Secre tarie der Kamer, Arnhemscbeweg 23 en op de Secretarieën der Gemeenten in baar district. Als commandant van het le reg. huzaren is benoemd luitenant-kolonel Van Kinschot. De Ritmeesters van Heemstra, de Jonge van Ellemeet en Storm de Grave, zijn op non-activiteit gesteld. Naar »De Avp.« verneemt, conferentie gehouden, waarbij het op heffen van de militaire hospitalen ern stig is overwogen. Het ligt in de be doeling der Regeering, de verpleging der militairen aan burgerziekenhuizen op te dragen. Telefoon-aansluitingen 850 Overeen, Banketbakkerij, Leus- derweg 174. 851 H. v, Kuyk Co., Machinale meubelfabriek, Kampstraat 41. 852 Groenhuizen, Uurwerken, Langi straat 43. 853 Neyenhoff, Bouwmaterialenhan- del, Bernulfesstraat 36. 855 Christelijk Bureau v. Arbeids recht, W. v. Mechelenstraat 16. 856 Wetering, Veehandelaar, Meche lenstraat 9. 328 Tabakmaatschappij HermsOlden- kolt. Nijverheidstraat 3. 378 Bergen, Smederij Hoogeweg Aan de school van de Amersfoort sche Schoolvereeniging wordt hoofd J. E. Veldhoen. Verder worden aan gesteld de dames van de Werfhorst, Murkens, Gerding en Rupp en de heeren Krudde, Stassen en de Groot. Er is eervol ontslag verleend A. J. A. van Overstraten Dootjes Hilversum, als plaatsvervangend voor zitter van den Raad van Arbeid alhier. Men verzocht ons het volgende te plaatsen Aan het verslag der R. K. Centrale Spaarkas over 1922, instelling van de R. K. Werklieden-Vereenigingen, ont- leenen wij het volgende Door de afdeelingen is over 1922 ingelegd f236.699.89». Terugbetaald werd gedurende dat jaar f 182.114.77». Het saldo is dus I 54.585.12. Het totaal aan de inleggers verschul digd bedraagt f 405.427,75. Door houders werd in 1922 boven dien nog op de Beleggingskas geplaatst f52.100, terugbetaald f30.549.47. Het totaal ingelegd kapitaal bedroeg 31 Dec, 1922 f524.855.18, zoodat het half millioen reeds overschreden Aan hypotheken alle een is verBtrekt f312.718. Het bedrag dat verstrekt wordt gaat nooit boven a/j van de waarde. Effecten. Aan dit verslag is toege voegd een zeer volledig overzicht in welk soort Obligation de gelden be legd zijn. Totaal is id Effecten belegd f 156 duizend f 823.50*. Voorts is toegevoegd een overzicht van de Effecten, waaiop naast elkaar staat aangegeven het bedrag dat de Effecten bij aankoop gegeven werd, zijnde f 156.823.50* en de waarde die ze hadden volgens de koers van 29 Dec. 1922 is totaal f 157.634.55. Dus de waarde op 29 Dec. 1922 was nog f811.— hooger dan hetgeen betaald is. Uit den Omtrek Barntveld Voor de betrekking van hoofd der openbare school no. 2 hebben zich 68 sollicitanten aangemeld. De plannen van de Westerveld- sticbting tot verkoop van grond, hou den verband met een gevoerd proces over een weg met Ruitenbeek, te Mij- kerk, welk proces door de Stichting is verloren. GeborenAnton, z. v. C. Broek en A. v. Breenen Gerrit Jan, v. C. v. Dijk en A. v. Davelaar Reintje Gerri'je, d. v. M. de Vries E. v. Maanen Gerrilje, d. v. E. 'tOoster en R. v. d. Hee Antonius Teunis, z. v. B. v. Dijk en R. Stoffelsen Maria, d. van G. Hofland en H. Troost Dirk, z. v. F. Druijff en J. v. Kolfschoten. OndertrouwdH. Bos en G. Veeoen- daal. GehuwdJ. v. d. Broek en A. Zoeten. Overleden Gcertruida H. Boonakker, 83 j., wed. J. Luite Jaspers Corne lia Tijsscling, 3 j. Aall v. Drie 14 d. Hoogland Het ijzeren kislje met effecten Vrijdag ontvreemd bij den landbouwer Meiling is een paar dagen later terug gevonden in een houtwal op ongeveer 5 minuten' afstand van de boerderij. Bij toeval passeerde iemand in de buurt wonend deze wal en zag vreemd op toen hij daar op een uitgespreide doek het open gebroken kistje, met de effecten op de groDd, bemerkte. De eerlijke vinder kon den eigenaar verblijden door hem de verloren gewaande waarde terug te bezorgen, daarvoor dan ook een üluke belooning hem is ter hand gesteld. Etmttes Onder voorzitterschap van Dijkgraat Looxma van Weideren Rengers, werd een vergadering gehouden van het wa terschap Eemnes. De rekening van het waterschap, dienst 1922 wordt voorloopig vastgesteld; in komsten f 62554.33, uitgaven f59467.70; batig saldo f 3086.63. Besloten wordt voor alle ambtenaren, uitgezonderd de machinist, een regelng te treffen tot inkoop voor pensioen. Er werd wijziging gebracht in het besluit, regelende de wijze van betaling van den omslag voor den Heinellen- polder, in dier voege, dat tot 1 Januari 1924 de gelegenheid zal bestaan om de verschuldigde bijdragen in de kosten van de bemalingsinricliting voor ieder perceel in eens te voldoen. Na dien datum zullen de gelden bij omslag den geïad. Op voorstel van het bestuur wordt besloten de gemeente Eemnes voor het uitdiepen van de vaart tusschen het ge maal en de midden-wetering een sub sidie toe te kennen van ten hoogstr f1900. Nog is besloten tot aankoop van eei schuurtje staande op het erf Majoor aan de sluis, voor f30, De heer W. van Klooster gemeente ontvanger en lid der Prov. Staten is ernstig ongesteld geworden. Hem zijn de laatste H. Sacramenten toegediend. De wed. P. reed mede op de melk- kar van v. O. uit Baarn. Op het oogen- blik v. O. zich met de kar naa linkerzijde van den weg begeeft haar te doen afstappen, wordt bet voertuig door een vrachtauto aangere den. De vrouw verwondde zich ernstig. Dr, Muijsken uit Baarn constateerde hersenschudding en gelastte overbi ging naar het ziekenhuis te Baarn. niikerk Geboren Marinus, z. van H. Bouw- an en P. de Graaf. Pleter Albert, van G, F. Callenbach en P. G. Geerts. Maria, d. van G. de Jong en A. Schipper. - Aartje, d. van W. Brou wer en M. v. Koot. Aalt, z. van F. v. Zoeren en W. Guliker. Aalt, I. v. d. Heuvel en M. Baatje. Maria, d. van J. v. d. Brink Wilgenburg. Gehuwd G. v. d. Pol en R. Guliker, Overleden: Maria v. Zoeren, 18 j. Harmeo v. 't Klaphek, 62 j., echtg. van G. v. Amerongen. Gerritje Duinen, 58 j. Soest GeborenJacobus Wilhelmus, z. C. H. Houdijk en J. C. Hoogeveen Margaretha H. A. A. F., d. v. D. de Haas en D. Haas Johannes Pieter, J. P. van Broekhuysen en J. P. Reis Corneiis Hendrikus, z. v. J. v. Steendelaar en A. Guliker Nelly Richarda, d. v. B. Praag en G. Koper Jacoba, d. v. J. v. Kooi en J. v. d. Schaap Rijk, z. v. H. v. Velzen en M. v. Soest Corneiis Bartholomeus. z. v. N. J. van Dijk en M. M. Gijten- beek Evert, z. v. B. v. d. Brink en J. v. Putten Hesselina, d. v. J. v, Blaokers en M. Muis Petrus Richar- z. v. W. G. v. Roomen en M. v. Logtestein Cornelia Maria Elisabeth, d. v. L. J. Rasch en H. v. d. Berg Johannes Adrianus Petrus, z. v. J. P, Bosboom en W. H. v. Zijl Elisabeth Helena, d. v. J. H, v. Doorn en E. v. Hoogevest. OndertrouwdP. H. Brans en M. H. v. d. Pol - B. Th. Brandsen en J. M. v. Dorresteijn M. Peterse en J. v. Burgsteden J. Lensink en P. Majoor. GehuwdA. Spijkerman en N. Kas- telijo G. Schaap en C. M. Lcmstra. Overleden Maria M. Pallemans, 62 j. echtg. van C. Jetlen Ferdinand A. Jansen, 54 j., echtg. v. H. Agterberg. üconcndaal De bijeomarkt zal wegens den tegen stand van het weder 8 dagen worden uitgesteld en wel in plaats van Dinsdag 10 nu op 17 Juli gehouden worden. Binnenland Prov. Staten van Utrecht. In de vergaderingen der Provinciale Staten van Utrecht werden de Staten leden beüedigd en g«ï istallecrd door den Commissaris der Koningin, die daarna in een openingsrede de verdiens ten herdacht van de in deze nieuwe Staten niet teruggekeerde leden der Gedeputeerde Staten baron Van Itter- sum, dr. Kooyaards en dr. Loten Doelen Grothe. Vervolgens werden dc agendapunten naar de afdeelingen verzonden of com missoriaal gemaakt, waarna de griffier mr. A. van Doorninck, door den voor zitter werd dank gezegd voor zijne menigvuldige diensten aan de Staten bewezen. Tenslotte stelde de voorzitter voor, r gelegenheid van het aanstaand Regeeringsjubileum der Koningin adres van hulde aan Hare Majesteit te bieden. De commissie redactie zal door de afdeelingen :n saamgesteld. Namens de sociaal-democratische fractie deelde de heer Wijkamp mede, dat deze zich met dit voorstel niet kan vereenigen en aan de uitvoering er van 'et zal deelnemen. Door de Provinciale Stalen van Utrecht zijn gekozen tot leden van de Gedeputeerde Staten Jhr. W. E Bosch Oud-Amelisweerd (R.K., aftr.), H. Andel (A.R., aftr.) B. J. J. Wei kamp, (S.D.A.P., aftr.) en voorts in de vacature Rooyaards (V.B.) J. H. Th. O. Kettlitz (V.B.) eri in de vacature-Loten v. Doelen Grothe (C.H.) Jhr. K. J- Schorer (C.H.) Leerplicht. oepele toepassing* van de leerplichtwet is, volgens schrijven van minister de Visser aan de Inspectie, meer mogelijk. Het zevende leerjaar zal dus nu verplicht zijn.. De Eem. De Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor de Geldersche Valle schreef den Raad der Gemeente Amersfoort het volgende In verband met de niet onbelangrijke i steeds toenemende scheepvaart op Amersfoort door de Eem, vestigt de Kamer van Koophandel alhier de aan dacht van Uw College op de veelzins gebrekkige toestand der bevaarbaarheid van dit binnenwater. Door verschillende zandbanken vóór en in De Eem schepen van eenigszins beteekenenden diepgang telkenmale voor deze binder- wachten op »hoog water* om kunnen overgaan, De Kamer acht :n overtollig werk, tie hinderlijk heid hiervan voor de scheepvaart U' te betoogen, en meent daarom U te moeten voorstellen, de Eem op de bewuste plaatsen te doen uitdiepen. Deze plaatsen zijn naar de Kamer heeft onderzochteven voorbij de Baarnsche Dijk, in het rechte eind, eer zandbank van circa 15 meter breedte bij de Groote Melm, de z.g. Homme- lenberg bij de Kleine Melm, ter hoogte van de boerderij Krachtwijk, een bank- van 15 M., verder vanaf Coelhorsltot Amersfoort. Voorts zal het noodig zijn, het bij de monding der Eem uit te diepeD tusschen de hoofden tot het havenlicht, tot 1.90 M. diepte. Verder op gelijke diepte een geul te graven van 50 M. breedte en tot 300 h 400 M, ver in zee, met beton-zijwanden en van licht boeien voorzien. Betreffende het tueel bezwaar van geleidelijke dicht- slibbing dezer geul, worde opgemerkt, dat door het steeds toenemend aantal daar passeerende motorvaartuigen dit dichtslibben grootendeeis zal worden tegengegaan, ten bewijze waarvan dienen moge, dat reeds thans zonder een geul door die booter, een zekere uitdieping is bewerkstelligd. Hoewel de Eem tot aan de mond eigendom is der Gemeente Amersfoort, stelt de Kamer zich evenwel voor, bij eventueele in uitvoering neming baar voorstel, op steun daarvan ai dringen bij eveneens hierbij belang hebbende Gemeenten, als Baarn, Bun schoten en Soest, alsmede bij Provin ciale Staten der ProvinCitT Utrecht. den schok midden op slraat en lag daar in bewusteloozen toestand met gebroken schedel. Op het postkantoor te Borne is f1100 ontvreemd, terwijl de dienst doende beambte zich even verwijderd had. Deze had f1200 ontvangen het loket laten liggen toen bij terug kwam lag er nog slechts f 100. Gemengde Berichten HodsdUnst en Kerk en de Lofzang Te Deum. DINSDAG 8 uur gezongen St. Antonlusmii. DONDERDAG 7 uur Lof. ZATERDAG. Van 49 uur biecbihooren, DAGELIJKS de H.H. Missen ten 7. 8 en 9 uur.jSH Parochiekerk van 8», Frene. Xe», 't Zend Rusland heeft weer te lijden onder een sprinkhauenpiaag die de streken, waar zij doortrekken, geheel kaal vreten. In het district Woronelz zijn verschil lende streken over geheele oppervlakten met insecten bedekt. De spoorweg Tjaskand heeft het verkeer moeten ken, daar zij overvallen werd door t lawine van sprinkhanen met een front van 11 werst. De noodige fondsen afdoende bestrijding van de plaag breken, In de stoomzuivelfabrick «Erica* te Zelhem is een inbraak gepleegd, die een der laatsten nachlen moet hebben' plaats gehad. Vermistwordt bijnaf13000. Ais verdacht van verduistering zijn te Amsterdam aangehouden een boek houder en kassier van een effectenkan toor aan 't Rokin. Doorjknoeierijenjheb- ben beide gedurende geruimen tijd verduisteringen gepleegd die tot een bedrag van 20000 gulden loopen. Beide g.arresteerden, die op grooten voet leefden, zullen ter beschikking vs~ J- jusitie gesteld worden. De courant van Wijukoop de »Tri-> bune* deelt mede «We waren Zaterdag niet in staat onzen arbeiders hun loon uit te betalen, ze moesten met »cn klein deel naar huis gaan, sommigen gingen zelfs, o, biltere ironie met vacantie. We waren evenmin in staat onze redactie het haar toekomende uit te betalen,* Zoo scluijft het blad, dat elke loons verlaging, elke werklijdverlenging, ook als ze economisch-nondzake'ijk zijn.j met uitbuilerspraclijken, bloedzuigers- methoden en dergelijke liefelijkheden betitelt..... 4 Duitschland en dc Roerbe2et(ing. De Duitsche rijkskanselier heeft een rede gehouden, waarin hij te kennen gaf, dat het lijdelijk verzet onvermin derd zal voortduren tot het bittere einde. En Frankrijk houdt vol, dal óér9t het lijdelijk verzet moet zijn opgeheven, alvorens overleg mogelijk is I Wat hieruit moet voortvloeien? De' chaos wellicht Meer en meer wordt daarop gezinspeeld. Te Amsterdam reed een motoriijder geweldige vaart in de Ferdinand Bolstraat en wilde een hoek inschieten. De groote snelheid deed de machine uit de bocht schieten en het trottoir opvliegen tegen den muur. Een oude vrouw, werd tusschen motor en muur doodgedrukt. Dr motorrijder sloeg door Liturgie van de week. 8 JULI. Zevende Zondag na Pink steren. Ged. v. d. H. Elisabeth. 3e Gebed A cunctis. Pref. der H. Drievuldigheid. Alle volken, geroepen tot en opge- imen in de H. Kerk, zingen juichend het Inieidingsgebed, terwijl zij allen hetzelfde altaar omgeven en hetzelfde offer opdragen. Wij allen vragen Gods Voorzienigheid afwering vat Kwaad en de gave van alle goed. (Gebed.) In het christenhart leeft, om het zoo uit te drukken, een dubbele wenscbde wensch der zonde en de wensch der genade. De eerste voert u tot deh eeuwigen dood, de tweede, de wensch der genade, spoort u tot deugd, tot heiliging en voert u onfeil baar tot het eeuwig leven. Christus, die thans met zijn genade in uw hart leeft, zal ook uw belooning zijn. (Epistel). Christus verwacht van ons goede vruch ten. Vrienden in schaapsklederen, doch die inwendig verscheurende wolven zijn ontvlucht ze. (Evangelie), Het zijn slechte, of ook verkeerde vriend schappen, gevaarlijke boeken en cou ranten. De genade reinige onze harten, opdat het H. Offer Gode welgevallig zij (Offerzang), de Goddelijke Majesteit ter eere en ons ten heil. (Stilgebed). 9 JULI. Maandag. H.H. Martelaren in Gorcum. 10 JULI. Dinsdag. Zeven H.H. Broeders, met Rufina en Secunda, Maagden en Martelaren. 2e Gebed A cunctis. 3e o. keuze. De zeven Broeders, zonen der H. Fellcitas, weigerden de vervolging van Marcus Aurelius aan de afgoden te offeren ei te Rome op verschillende wijze den marteldood. De sterke Moeder, die haar kinderen bijstond, verwierf kort daarna zelf de martelpalm. De twee Maagden, zusters, stierven evenzoo, omdat zij hare maagde lijkheid aan Jezus Christus hadden toe gewijd door een gelofte en deze gelofte weigerden te breken. 11. JULI. Woensdag H.PiusI, Pi en Martelaar. 2e Gebed A cunctis, n. keuze. Deze Paus bestuurde de H. Kerk van het jaar 143—157 en stierf den marteldood onder Keizer Antonius Pius. »De goede Herder geeft zijn leven voor zijne schapen. 12 JULI. Donderdag, H. Joannes Gualbert Abt. Nadat hij om wille van den Gekruisten op Goeden Vrijdag edel moedig aan den mooidenaar van zijn bloedverwant (broeder vergiffenis had geschonken, gaf hij zich geheel aan God en trad in een Benedictijnenklooster bij Florence. Om zijn heiligheid tot Abt gekozen ontvluchtte de heilige de waar digheid in de woestijn van Camaldoli. Op Gods ingeving stichtte hij niet v vandaar het bekende klooster van Va lumbrosa, het begin der z.g.n. Orde vj Vallumbrosa, diejin haarjbioei meer'di 60 kloosters omvatte, Haar levenswijze verbindt op den grondslag van St. Benedictus' Regel het benedictijnsche famieieven met dat der kluizenaars, De H, Johannes stichtte zelf niet vele kloosters cn ging in gebed en versterving de zijnen vóór. Met de be lijdenis van het geloof der Apostelen op de lippen stierf de H. Abt in 1073. Thans bestaat er nog één Abdij zijner Orde te Rome in de Kerk Van Sr. Praxedes met ongeveer 60 monniken. 13 JULI. Vrijdag. H. Anacletus Paus en Martelaar. Als derde Paus be stuurde deze de Kerk van Christus ongeveer twaalf jaren in ee betrckkelijken vrede tusschen Keizer Nero en Domitianus. God sierde hem met de martelkroon. 14 JULI. Zondag. H. Marcellinus, Belijder van ons Bisdom. Vaderlandsche Heilige, Ged. der H. Bonaventura. Credo. De H. Marcellinus, van kindsbeen doi den H. Willebrord opgevoed tot et deugdzaam leven, werd in latere jaren, geleid door den zaligen Abt Gregorius, later Bisschop te Utrecht, in zijn kloosterschool aldaar tot een hoillg man. Toen de H. Lebuinus naar >het lands- gebied tusschen Franken en Saksen- gezonden werd, d.i. naar Overijsel, gaf de H. Gregorius hem mede om te arbeiden onder de menschen. Hij stierf in den vrede des Heeren en werd Deventer begraven in de 8e eeuw. ZONDAG. Half 7 en 8 uur H. Mis. Kwart over 9 H. Mis. Half 11 Hoogmis. Twee uur Catechismus. 6 uur Lof. ZATERDAG 7 uur Lof. Van 3'/,—9', uur biechthooren. DAGELIJKS de H. Missen ten 7, 8 en 9 uur. Parochiekerk ven 8t. Henrlouz aan de Borstreet. ZONDAG en 7 uur H. Mts. r Hoogmis. Lof met Rozenhoedje. MAANDAG 8 uur St, Gerardus Majrlla-Mis. DINSDAG 7 uur Lof ter eere van den H. Antonius waarna Congregatie vun de H. Familie. Parochiekerk van 8t. Anifrldul aan de Vondellaan. ZONDAG Half acht wordt dc H. Communie itgereikt. uur H. Mis. 0 uur Hoogmis. uur Lof met Rozenhoedje. ZATERDAG 49 uur Biechthooren. Half 8 Lof met Rozenhoedje. DAGELIJKS de H. Mis om half 8. Catechismus op de gewone dagen Hoogland. Parochie St. Martlnue. ZONDAG 7 uur H. Mis. 10 uur de Hoogmis. Half 5 Catechismus. 5 uur Lof. ZATERDAG. 's Avonds 7 uur Lof. DAGELIJKS de H.H. Missen om half 8 en om 8 uur. Gebeden gelijk 10 d K«rk«H|ke Diensten (Nadruk verboden Ingevolge de auteurswet.) Hmersfoort. Paroohlekerk 0. L. Vr. Hemelvaart Ungegraoht. ZONDAG 6 uur H. Mis, voor de leden der H. Familie, waaronder Algemi H. Communie, H.H. Missen om 7 uur en half-9. Half 11 de Hoogmis. Kwart over twaalf Catechismur. 3 uur Veapers. 5 uur Congregatie van de H. Familie, opdracht der nieuwe it-ilru, waarna plechtig Lof, pro- Hooglandtmen. Parochie St. iozef. ZONDAG. 8 uur H. Mis. Half 11 de Hoogmis. Half-6 Catechismus, 6 uur Lof. In de week de H.H. Missen t 8'/, uur en kwart vóór 0. ntjkcrk. Paroohlekerk H. Catharine. ZONDAG 7'/, uur H. Mis. IO'/j uur Hoogmis. 3'/. uur Catechismus. Coll. fonds hulpbehoevende kerken. 4 uur Lof. ZATERDAG. 7 uur Lof met Rozenhoedje. In de week de H. Mis om 8 uur. Advertentiën Net R. K. Meisje B. J. VAN EN8T ARTS, is AFWEZIQ tot 29 Juli. De overige burger gcneeshecren nemen 'fen Kantore van 't)ë|j V Collecteur A. C. R- (l. LEINWEBER le Amersfoorl (Breeatraat 26) zijn de lolen voor de 433sle Staats loterij wederom verkrijgbaar. Steeds het beste I Prijsverlaging. Rundvleesch Varkonavlccsch Biefstuk, haas f 1.10 Frlcadcau 10.90 RosbaefcnRIb f 1.— Lappen (0.85 Lappen f 0.80 Carbonado f 0.80 Qeliakt h.o.h. f0.75 Vel spek t0.55 Reuzel (0.60 LA0ERWEIJ BLOEMENDAALSCHESTRAAT. Vragen en bezorgen zonder prijsver- hooging. Alle fijne Vlecschwaren wor- machinaal gesneden. Oft lNK T Super Stout Ujer h. v. d. Boogert Amersfoort Telef. 242

De Eembode | 1923 | | pagina 2