Wlokalwtik. De eomniiMie voor de winkelweek ter gelegenheid van de jubileumfeesten heeft besloten de atsd te verdeelen in vijl wijken. Voor elke wijk wordt een frsti kunstvoorwerp sis prijs beschik- bssr gesteld. Asn het publiek is de aanwijzing der bekroning in handen gegeven. In den feestgids bevindt zich een stembillet waarop kan worden aange duid welke étalage men het mooiste vindt. De etalages moeten Dinsdag gereed zijn. De stemming is Vrijdagmiddag 4 uur afgeloopen. In elke wijk wordt een stembus ge plaatst. De Middenstands Praalwagen. De samenwerkende middenstands- veteenigingen komen in den optocht met een schaonen praalwagen uit. Men heeft er veel aan ten koste ge legd en de Middenstandswagen, door zes paarden getrokken, belooft een der mooiste van den fraaien optocht te worden. Gevonden voorwerpen: 1 opgerolde paoamahoed, 1 zak met huisraad, 1 paard, onbeheerd loopend langs de spoorlijn Arnhemscheweg. 't Beest vertoeft in den stal bij den heer Jens. Verschillende winkeliers zijn bekeurd voor 't verkoopen van vuurwerk en vele jongens zijn aangehouden wegens 't afsteken van vuurwerk en 't werpen van voetzoekers. In de laatste dagen zijn vele wiel- njders bekeurd wegens 't berijden van een onverlicht rijwiel. De politie let, met 'l oog op de veiligheid, hier zeer streng op. Er wordt bij de directie der Ned. Spoorwegen overwogen, deD dienst van het seinwezen op te beffen en van dezen dienst een onderdeel te maken van den dienst van weg en werken. Zou een dergelijke maatregel getroffen worden, dan zullen wederom een aantal ambte naren overcompleet komen. De hoofdinspecteur-generaal van het toezicht op de spoorwegen heeft zich vereenigd met de opvatting der spoor wegdirectie, dat van personeel, dat we gens ziekte of verlof afwezig is geweest, toch het maximum aantal diensturen in twee weken toegestaan, kan worden gevorderd, mits het dagmaximum niet worde overschreden en aan de voor geschreven nachtrust niet wordt tekort In en om het gebouw Necofawerd een zeer goed geslaagde^ bloementen toonstelling gehouden. De expositie, gearrangeerd door de plaatselijke afdeeling der Ned. Maat schappij voor Tuinbouw en Plantkunde werd in weerwil van bet miuder gun stige weder zeer druk bezocht. Er waren prachtige inzendingen bloeiende bloe men en planten, heesters, palmen enz. De aid. Amersfoort van de kinder- werktuinen behaalde een eervolle ver melding; in de afd. Buitenbeplanting werd aan de bekende firma C. v. Drie den eersten prijs verleend. „De Armen de Poth." Als daad van piëteit voor wat reeds vroegere geslachten tot stand brachten, hebben de Regenten van de Stichting »de Armen de Potb« te Amersfoort, dit jaar een der oudste gedeelten van deze stichting, en wel »de Camcre van de Celxustersf, gelegen tegenover de plaats waar vroeger het Pesthuis stond, gerestaureerd. Gedurende de jubileumfeesten, van 28 Augustus tot eu met I September a.s„ opent deze stichting haar poort, om belangstellenden in de gelegenheid te stellen met de stichting keunis te maken, en «de Camerec te bezichtigen. Ia dit vertrek zal gedurende die dagen eene bescheiden tentoonstelling worden gehouden van zaken, die betrekking hebben op Oud-Amersfoort, hare poor ten, kloosters en gestichten. Over deze Poth-tentoonstelling wordt ons nog nader gemeld De tentoonstellings-zaal is onlangs gerestaureerd. Het is de van 1547 da teerende «Camcre van de Celzustersc, en het zal op zich zelf al interessant zijn om deze »Camere« te zien, en tevens kennis te maken met een ge deelte van het gesticht, dat van nog ouderen datum is, en het typische co intieme heeft van een oud hoije. Maar voor velen zal zeker ook de tentoonstelling belangwekkend zijuzoo veel mogelijk zal alles, wat betrekking beeft op Oud Amersfoort, werden ten toongesteld. Zoo weinige sladgenooten weten iets van het ontstaan van hun stad, van haar uitbreiding, haar geschiedenis. Ja, zij weten dat er poorten zijn, en nog oude brokken muur, maar van welken tijd die dateeren, en in welk verband die poorten staan tot de rest, is hun onbekend. Daarom is het eene goede gedachte geweest van het Comité, om zoo ecnigszins mogelijk dagelijks, om streeks 3 uur n.m. (en misschieu om II uur v.m.), iets te vertellen, en te verklaren van het tentoongestelde. Aan heo, die de wandeling uaar de Coninckstraat wat ver vinden, kan deze geruststelling gegeven worden, Hat er, in een aangrenzende kamer, gelegenheid j lot zitten en theedrinken zal zijn. Onze stadgenoot de heer J. N.' Strijkers, dingt Zondag a.s. naar het kampioenschap der U.P.V.B. 400 meter hardloopen. Wij wenschen hem veel succes. Uit den Omtrek JIchltrstM Van uit Achterveld werd ons de volgende bijdragen over de scboolbouw- kwestie voor plaatsing toegezonden Om hst Schoollocaal der Bijzondere R K. School te Achtoveld. In 1912 werd hier de R.K. Bijzon dere School ingewijd, die dan eindelijk na veel moeiten eu zorgen en met zware offers van dï Katholieken van Achteveld tot stand was gekomen, wijl de ouders wenschten dat aan buone kin deren degelijk op Kath. beginselen ge baseerd onderwijs gegeven zou worden. Eenige jaren geleden kwam eindelijk de lang begeerde gelijkstelling. Gejuicht werd er door de katholieken, die na langen en zwaren strijd hun goed recht bevochten hadden, waardoor het moge- Ijk werd allerwege goed onderwijs te kunnen doen geven. Niet aldus was de gedachtengang van Stoutenburg's Burgemeester, maar ook niet aldus was blijkbaar de gedachtengai g van onze twee Roomsche Wethouders. Onze eenvoudige, maar toch vriende lijke dorpsschool is te klein geworden een reden tot groote vreugde. En volgens de thans bestaande wet moest het personeel met een leerkracht uitge breid worden. Reeds het vorige jaar was dit het geval en reeds toen zijn voorbereidingen getroffen, door een plan te laten ontwerpen. Echter door het gebrek aan leerkrach ten, besloot toen hel Schoolbestuur om nog maar uit te stellen, in de verwachting dat het bouwen goedkooper zou worden, om dus de gemeente zoo min mogelijk op kosten te jagen. Nu echter in het vooijaar kans be stond op aanvulling van hel personeel in dea zin der wet, heeft het bestuur de voorbereiding voortgezet en is ten slotte door den inspecteur de teekening in orde bevonden. Begin Juni werd het stuk waarin het gemcenbestuur machtiging werd ge vraagd aan den raad toegezonden. Een ieder die den toestand thans kent 2 onderwijzeressen in een locaal dat op gepropt zit met kinderen, zoodat men dezen winter niet zal weten waar de kachel te plaatsen een ieder die dezen toestand thans kent, zou ver wachten dat er door het gemeentebe stuur voortgang zou worden gemaakt om machtiging tot bouwen te geven. De stukken waren te laat Ingezonden om in de eerstvolgende vergadering be handeld te worden, de burgemeester wilde eerst de zaak nog eens onder zoeken. Tot nader onderzoek werd de zaak in handen gegevea van B. en W. nadat door W. van den Hengel op een spoedige behandeling was aangedrongen. M en zou verwachten dat B. eu W. aan dezen wensch zouden voldoen en dat zij den toestand hier in aanmerking genomen deze zaak niet op de lange baan zouden schuiven. Het feit lag er toch en dat kan niet door B. en W. ontkend worden dat het aantal kinderen voor 4 leer krachten aanwezig was, dus dat er vol gens de wet gebouwd moest worden Maar een lichtpunt kvam opdagen mogelijk was er nog reden aan te voereu om aan den bouw te ontkomen. Wal was het geval. Alleen kinderen die den leeftijd van 6jaar bereikt hadden waren leerplichtig voor dc wet. Het onderzoek wees uit dat er ook kinderen waren beneden de 6 jaar en huu aantal was zoo groot dat het dan onder bet nummer kwam, noodig voor 4 leerkrachten, dus de gemeente zou wellicht niet verplicht kunnen woideu bij tc dragen voor de bouw van het locaal. Denkt U z.ch, lezer, dat indien B. cn W. hiermede werkelijk den bouw konden beletten, wal dan het gevolg zou geweest zijn. Het schoolbestuur zuu dan, ge dwongen, aldus moeten handelen: de kinderen die nog geen jsar zijn eu de school reeds bezoeken, weer weg sturen. De ouders hadden hen dan thuis kunnen houden tot het begin van hel volgend schooljaar, zoodat ze dan op ruim 6'/, jarigen op school kwamen. En nu binnen konen lijd het 7de leerjaar verplichtend zal worden gesteld, zouden ze dan eerst op 13jarigen leeftijd de school kunnen verlaten na tuurlijk ze mogen dan geen enkel jaar blijven zitten. Ol wel dc ouders zouden hunne kir- deren naar neutrale of Chr. Scholen moeten sturen en dus in strijd bondelen met hun geweten. Volledigheidshalve zij hier vermeld, dat reeds ingeschreven en aangenomen kinderen niet meer ontslagen kunnen werden, doch in het vuorjsar zouden dan toch de boven aangehaalde moei lijkheden ontstaan. Gelukkig bleek het licht dat B. en W. meenden ontdekt te hebben geeu licht te zrja. Zij konden aldus het schoollo caal niet verijdelen. Eveneens bleek ongegrond de op merking van een der Wethouders dal Stoutcnburg niet behoeft te bouwen voor kinderen van audere gemeenten, n.L van Barneveld en Leusden. Het vcreischte aantal kinderen is er cn daarom moet er volgens dc wet ge-, bouwd worden bovendien de andere gemeeDtcn betalen voor hun kinderen ook in de kosten mede; evengoed als Stoutenburg voor z'n kinderen in Leus den (Hamersveld) en Hoevelaken moet betalen. Wat wij niet kunnen verbeelen is dit dat wij de handelwijze van onze twee Katholieke Wethouders bedroevend vin den. Wij willen nog niet twijfelen aan hunne goede trouw in deze zaak n.l. dat er bij hen onwil in het spel geweest zou zijn, om een goede katholieke school te verijdelen. Zeker bij ben is het bezuinigingsmotief In 't spel geweest zij willen de ge meente zoo min mogelijk op kosten jagen en dat verdient allen lof. Doch plm. 500 gulden zullen de renten be dragen van de uitbreiding der school, waartoe dan ook nog door de school gelden van dc kinderen uit Barneveld en Leusden wordt bijgedragen. En voor dit betrekkelijk geringe bedrag moesten zij een door ous kathclicken veel hooger aangeslagen goed de Roomsche op voeding van onze kinderen toch niet trachten te verijdelen, hetgeen ze toch laat het dan te goeder trouw zijn hebben pogen te doen. Dit blijkt thans nog te meer nu een nieuwe poging van den Burgemeester een poging die als ze gelukken kan veel Roomsche kinderen zonder onderwijs zou laten of naar de neutrale school zou zenden niet alleen geen best'ijding maar zelfs bijval vond bij onze Wethouders. Hier over echter een volgende keer. Waarlijk, onze Roomsche Wethouders hebben of wel niet gelezen, of wel niet begrepeD, de artikelen in de laatste nummers van de Eembode gewijd aan het Roomsche onderwijs. (Wordt vervolgd). Barneveld De landbouwer F. Lagerweij is bij het vangen van ratten door zijn 16- jarige dochter met een stalen greep bij ongeluk in het oog gestoken. Ver moedelijk zal hij het oog moeten missen. fjoogland Voor de op 3 September a.s. te houden wedstrijden ter gelegenheid van het aanstaande Jubileum van onze Koningin hebben zich reeds vele deel nemers opgegeven. Voor enkele wed strijden is dc deelname evenwel nog niet voldoende geweest. Daarom is de tijd van opgave tot deelneming welke aan vankehjk was gesteld tot uiterlijk 20 Aug., verlengd lot en met Maandag 27 Aug. De aanmelding moet plaatsheb ben bij een der Commissieleden. Zondag werden door eeoige meisjes van de Maria-verceniging speldjes aan geboden ten bate van Herwonnen Le venskracht. De verkoop heeft opge bracht in totaal een bedrag van f 136,21 en wel in de parochie Hoogland f96,26 en te Hooglanderveen f 39i95. Bij de kinderen in de buurtschap Nieuwland is de besmettelijke ziekte roodvonk geconstaieerd. Stoutenburg Mededeeling van den verslaggever ln het verslag van de raadsvergade ring van Stoutenburg, diende volledig heidshalve nog te worden vermeld, dal beide Wethouders (dus niet de Wet houder Voskuilen alleen, maar ook de Wethouder Es veld) van oordeel waren dat uit bezuinigingsoogpunt het bou wen van een nieuw schoollokaal diende te worden afgewexeu omdat een onge bruikt lokaal van de openbare school beschikbaar was. En ookdat met.alge- meene stemmen het zoeken van een oplossing in die richting werd aanvaard. De verslaggever: G. J. Verwey. Gemengde Berichten Op het heideveld, gelegen tusschen het Station Assel eri den Dassenberg, is door de Nederlaodsche padvinders ceil gtootsche huldrbcloogiyg gebracht aan H. M. dc Koningin. Ongeveer 1500 padvinders namen hieraan deel. Oproerlingen zijn dc Chweesche stad Tsansjoe binnengerukt. Zij slaken het ziekenhuis van de Londensche zending in brand, en stichtten ook nog brand in dc buitenlandscbe wijken en in de kerk. Ook plunderden zij. In dc stad bestaat ongerustheid over het lot van twee Iersche priesters. Gedurende den aanval ziju tweederden der huizen ver brand. Het plaatselijke garnizoen, be- staunde uit honderd twintig man, had een aantal dooden. De rest verliet de stad. —In dc opslagplaatsen van de glasfa brieken te Boliycon heeft een zware brand gewoed, 33 wagons fa- brieksgoederen zijn vernield, terwijl de brand woedde over een oppervlakte van 17000 vierkante meters. De schade bedraagt 1 millioen Tsjechische komen. Het vuur werd aangistpken door ceu arbeider, die den gcfabriceerd.n voor raad wilde vernietigen om werkloosheid te voorkomen. Een te Rotterdam uit Argentinië aangekomen stoomschip »Seapool«, had aan boord een ladi ig levend vee uit Argentiriiê. welke bestemd is voor Oos tenrijk Het vee, dat voor de slacht huizen is bestemd, gaat over ons land via Duitschland naar zijn bestemmings plaatsen. Tijdens dc reis waren ten gevolge van het stormweer 80 stuks van de 260 gestorven, welke echter alle verzekerd waren. Een hevige brand heeft gewoed in de boschrijke streken van Vars in de Fransche Zeealpen. Het vuur heeft eenige duizenden hectaren bosch aan getast en bedreigde verschillende dor pen. De brand woedt reeds van af Zaterdag en duurde den geheelen nacht voort. Het vuur heeft reeds verschil lende huizen aanget|st. Mej. Due, oud 32 jaar, eebtgenoote van den veldwachter en twee kinderen van 6 en 4 jaar zijn door de vlammen verrast en verbrand. Zaterdagmiddag is onder Zesge- huchten op Hulst een 38 jarige ge huwde stroodekker in zijn woning door den bliksem getroffen en gedood. De Iersche politieke partijganger De Valera werd gearresteerd, enkele oogeobiikken Dadat hij zijn overal aan gekondigde redevoering voor de ver kiezing was begonnen. Troepen, bege leid door een gepantserde Buto, om singelden het spreekgestoelte en schoten in de lucht, waarbij 2 personen werden gewond. Daarna werd de Valera gear resteerd. Er volgde een groote paniek. De Valera kwam, stoutmoedig en niet vermomd, in een open auto op de plaats van de bijeenkomst, en werd begroet met enthousiasme door een menigte van 1500 personeo. Noodlottige vloedgolven hebben de Noord-Westkust van Korea geteisterd en honderden huizen weggevaagd. Men meldt, dal er meer dan 1000 dooden te betreuren zijn. Te Stadskanaal werden eenige werk lieden, na het nuttigen van thee, onge- gesteld. De dokter constateerde ver- giltiging wegens het te iaug koken der thee in een geémailleerden ketel. De venter S. te Muntendam, iemand van ruim 50 jaar, is dezer dagen voor den lOOsten keer veroordeeld. In Duitschland wordt de toestand al slechter. Vele menschen kunnen zich zelfs het hoogst noodige niet meer ver schaffen en slaan tot oproermaken over. Vandaar herhaaldelijk relleijes, waarbij meestal dooden vallen. Bij Datteln vie len 3 burgers in een formeel gevecht met de politie. Wie evenwel bedenkt, dat in de korte periode van 11 tot 17 Augustus de prijzen der levensmiddelen stegen met 135.9 die der kleeding met 135 cn die van vuur en licht met 282.2 die kan zich zoo eenigs- zins de wanhoop der bevolking indenken, waarop agitators spcculeeren en waar van wilde stakingen een wat daarmee samenhangt tekens weer het gevolg zijn. Te Krefeld zijn 16 huizen in brand gestoken. Het warenhuis van Tietz is geheel afgebrand. De houding der be volking was weer dreigend. Voor een nieuwe plundering wnrdt gevreesd. Een Belgisch officier werd vermoord. Een ondergrondsche tank met een inhoud van 500 000 vaten, welke het eigendom is van de Petroleum Com pany, is tc San Pctro tengevolge van zelfontbranding ontploft. De ontploffing werd iu de geheel: stad gevoeld. Groote schade werd aangericht. Honderdduizen den personen, die in de nabijheid van dc tank woooden, moesten de huizen verlaten, welke door de vlammeD worden bedreigd. Te Rotterdam werd op de Dortsche Straatweg een koopman, die in een auto had plaats genomen um naar Dordrrchtte vertrekken, door een twee tal chauffeurs en een handlanger onver wachts beetgepakt en van 1800 gulden en 200.000 Mark beroofd. De twee chauffeurs zijn door de Rotterdamsche recherche aangehouden. Landbouw, Cuinbouw, Pluimvee. Schoffelen. Zoo gauw 't weer 't eenigszins toelaat, d.w.z. als de grond voldoende opge droogd is en we niet direct regen kunnen verwachten, is de tijd er weer om te schoffelen. Of 't nu voorjaar is. ofwel zomer of herfst, 't doet er niet toe, als de grond droog Is moeten we schof felen. In groote groentetuinen, waar 't gaat om 't dagelijksch brood, wordt angst vallig geschoffeld. Op droge dagen wordt er gewerkt met schoffel en hak, dal men alleen van 't zien, zich al warm voelt worden. Maar ook in kleine tuintjes wordt van dit gereedschap een flink gebruik ge maakt. Maaren dit is een groote maar er wordt, lang niet genoeg geschoffeld. De redeuen liggen .oor de hand ofwel geen tijd, ofwel geen zin, ofwel uit on wetendheid. We zullen zoo bescheiden zijn, maar te veronderstellen, dat r «ratste 't geval is en dat er nog zoo weinig geschoffeld wordt, omdat men niet weet, waarvoor 't zoo broodnoodig is en wat de voordeden zijn van 't losmaken vau 't bovenste laagje grond. Om 't volgende te begrepen gaat vooraf een klein lesje in natuurkunde. Als Ik een droge spons in water leg, trekt 't water in de spons en zuigt er heelcmaal in opeen inktvlek trekt in vloeipapiergemorste koffie wordt op gezogen door een vaatdoek de vloer wordt droog gemaakt door telkens een dweil er over te halen,'t vocht zuigt dan in die dweileen petroleumlamp brandt boven de pit, de petroleum zit soms ver er onder, ze wordt echter door de pit opgezogen, Zoo sijn er rondom ong heen lallooxe voorbeelden te vinden van dergelijke opzuiging. Hoe komt dat l Wel, in die doek, In die dweil, in dat vloeipapier, enz., zitten onnoemelijk veel fijne, zeer fijne openingetjes en daarin nu zuigt 't water. De menschen zeggen dan ook, dat een spons, een doek, een vloei, en*, poreus zón. Yzer is bijna niet poreus, glas ook niet. Grond echter wel. Giet ik boven op een bloempot water, dan zal sis de grond zich volgezogen heett, onder uit de pot 't overtollige WBter wegloopen, Omgekeerd is 't ook waar: zet ik de bloempot in een bakje met water, dan zal langzaam 't water door de poreuze grond opstijgen, totdat de aarde zich volgezogen heeft met vocht. Die kleine nauwe openingetjes tusschen de gronddeeltjes noemen we capillaire buisjes en 't opstijgen van 't vocht naar boven heet capillarlteit, dat de petro leum opstijgt in de pit en 't water in de frond en 't vocht in oude muren, dat «lies is met één woordcapillars feit. Ziezoo, de natuurkundeles is alge- loopen en we gaan weer terug naar dc tuin. (Wordt vervolgd.) L Op 't land en In den tuin. De knollen zijn in het stoppelland gezaaid, het meest wel als nateelt der rogge. Zij worden toch, ofschoon ouk wel op de klei, het meest op zand grond geteeld. Daar is de veehouderij belangrijk, weiden treft men ex dikwijls weinig aan, en door middel van het vee kan men de produkten van den akker zoo voordeelig mogelijk in geld omzetten. De knollen, hebben een ernstige concurrente gekregen in de serradella, en ook door den zeer toe genomen verbouw van voederbieteu eu mangels is de teelt der koollco, welke het land uitputten, en om den skooUen- smaak« der melk gevreesd zijn, afge nomen. Toch werden in 1920 nog 38593 H.A. met stoppelkoollen beteeld, het meest in Gelderland: 12315 H.A.,^ De bemesting kan zoowel met stal-" als met kunstmest geschieden; is de voorvrucht goed bemest, dan kan men zaaien in den onbemesten stoppel, en geven men vóór liet eggen 100150 K.G. Chili per H,A. Was bemesting noodig, dan heeft men behalve kalizout 20 pet, (400 K.G.) en super (400 K.G vóór het omploegen, bij het aaieu de helft Chili (75—100 K.G.) gegeven en geve men de rest vóór het eggen. Dat eggen dient te geschieden als de knollen enkele centimeters hoog zijn daardoor worden ze gedund, krijgen lucht :n ruimte, waardoor men niet alleen loof, maar ook knollen kan oogsten. Daar zijn ook veehouders, die, om vroeg in den herfst groenvoeder te hebben met opzet dik zaaien en onder het kool zaad wat spurriezaad mengen. In den tuinGe hebt maandbloeicrs (aardbeien) en wilt daar van voort telen De beste krijgt ge van zaad. Pluk daartoe de grootste en mooiste aardbeien, die goed rijp zijn leg ze in een pot of een bakje en laat ze geheel verrotten. Wasch dan het zaad, dat overblijft wat uit, laat het in den zon drogen en zaai het direct. Het wel riekend Vioolljeen andere vaste planten, die 's winters buiten overblijven, moeten nu verplant ol gescheurd wordende verplante dragen rijker dan de niet- verplante. Om den geheelen winter door kropsla tc hebben, moet onder glas worden gezaaidbroeigeel soort. De aarde zij vooral zuiver, anders vallen de plantjes weg; voorts goed vochtig; het zaad mag maar even onder den grond komen, anders verstikt het licht. Na het zaaien een raam opleggen cn met een mat tegen de zon bedekken. In meloenen- en komkorameibakken, die leeg komen, kan postelein gezaaid worden, 't zij voor direct gebruik of voor den inmaak. Grond goed omspitten en nat makenMen kan nog andijvie plantengroote, dikke struiken mag men evenwel niet verwachten. De bruine boonen kunnen ongeveer rijp zijn, pluk de stammen uit, doe er de bladeren af, bind eenige stammen met de wortels aan elkaar en hang ze, om wat te drogen aan latten of heggen, Nu en dan om- kceren is geraden. Als ze wat droog zijn, dan binnen brengen en op een plaats hangen. Men kan ze ook dade lijk uitdorschen. Enkele appel- en peer- soorten beginnen te lijpen, hoofdzake lijk zijn bet de zachte soorten. Behandel ze dus voorzichtig, pluk ze een voor een, en leg ze op een droge plnals goed uit elkander. Godsdienst en Kerb Liturgie der Week 22 AUGUSTUS. Woensdag. Feest der Wijding der Bisschoppelijke Kathe draal. Gedacht, v. den Octaafdag van Maria Hemelvaart. Credo (gedurende hei Octaaf). 23 AUGUSTUS. Donderdag H. Phi- lippus Benitius, Belijder. Gedacht v. h. Octaaf der Kerkwijding env. d. Vigilie dag van den H. Barlholomeus. Laatste Evangelie v. d. Vigilie, De H. Philippus was Generaal der Servitenordc en vol tooide hare constituties. Hij weigerde mecimalen in nederigheid de Bisschoppe lijke waardigheid. Hij stieif in 1285. 24 AUGUSTUS. Vrijdag. H. Barlho lomeus, Apostel. Pref. der Apostelen. Geen gedachtenis, GalileeCr van afkomst, werd hij door den Goddelijken meester tot Apostel uitgekozen. Hem werd op gedragen in Indié het H. Evangelie Ie

De Eembode | 1923 | | pagina 2