Internationaal €ucbaristiscb Congres. Terwijl h de laatste dagen der vorige week duizenden de Godshuizen in Am sterdam vulden waar het H. Altaar- Sacrament ter aanbidding was uitgest ld, trokken andermaal duizenden op naar de vergaderingen, waar in alle talen door hoog-begaafde priesters en leeken de glorie der Heilige Eucharistie werd verkondigd. Zoo o.m. naar de Belgische sectie, waar Haarlem's Bisschop, Mgr. Callier, sprak en een ware ovatie werd gebracht aan den Nederlandschen Bisschop, die zulke warme woorden richle tol de Vlamingen. Ook de Duitsche sectie, waar de, prelaat Mausbach een doorwrochte ver handeling hield over St. Thomas als Eucharistisch dichter, liet zich niet on betuigd, terwijl de talrijk opgekomen Amerikanen van hun Bisschop, Mgr. Kelly, die zelf Hollander van geboorte Is, door hun applaus toonden, wel wal te willen leereu van het kleine Neder land, dat door den Bisschop van Okla- hama om zijn ijver voor de veelvuldige en kindercommunie zoo geprezen werd. De avondvergaderingen waren druk bezocht, In deSt. Willibrorduskerk boeide b.v. de Antwerpsche burgemeester dui zenden door zijn welsprekend woord. Ook het Concertgebouw, waar Mgr. Van Schaik, uit Culemborg sprak, en het Stadion, waar liet Kamerlid Henri Hermans sprak naast pastoor Willen- borg, waren gevuld met een aandachtig en talrijk publiek. Als een staaltje van protesteerenden «moed« vermelden we neg, dat men in liet alleenstaande rijtuig van Z,Em. den Kardinaal-Legaat wat anti-kallio lieke lectuur heefr geworpen Kindercommunie. De banken der Stadion-tribunes waren eivol bezet met de jongens en meisje» van alle katholieke scholenliet ge schiedde alles in volstrekte orde, regel Onder den baldakijn, midden op liet veld gebouwd, was een altaar opgeslagen, waaraan de Haarlemsche Kerkvoogd, Mgr. A. J. Callier lift H, Sacrilici der H. Mis opdroeg. Het was een aandoenlijk schouwspel de kleinen hier te zien. wachtend op het zalig oogenblik, dat de Engelen hen benijden. Er werd niet gezongen, noch hardop Rondom het paviljoen waren com muniebanken gezet en een vijftiental priesters reikten de H. Hostieën uit aan de kinderen voor wier zielenheil Paus Pius zeide: «Laat de kleinen tot Hem gaan en weert hen niet van den H. Tafel. De meisjes, onder geleide van de eerwaarde zusters en onderwijzeressen kwamen van de overdekte tribune, de jongens, met broeders en onderwijzers van de onoverdekte. Van zes kanten trokken zij, met de handen geheven en met in de oogen het deemoedig verlangen naar den God- delijken Vriend, naar het midden van het veld. «O. blijde kinderen, Blom des Levens Kteene Kerke Christi, Driemaal moet jzalig heeten Gij, die zonden- en zorgeloos zijr« Het was een heilige morgen, de een voudigste, maar de ontroerendste plechtigheid van het Eucharistisch Congres. Zaterdagavond had de slotvergadering van het Congres plaats in het Stadion, waar 8000 katholieken tegenwoordig Daar hield Z.Em. Kardinaal van Kossum, een gevoelvolle sluitingsrede, waaruit we hier enkele passages laten volgen De schoone dagen van ons Congres zijn ten einde en wij slaan op het punt ze te besluiten met onzen grooten katholieken lofzang«Te Deum lau- Wij hebben jezus gehuldigd in Zijn Sacrament, gehuldigd door ons belijden en de openbare betuig'ng van ons eeuwig trouw geloof, Ja u wig willen wij trouw zijn aan ons riool in de waarachtige tegenwoordigh d van Jcsus in het Altaar-sacrament, en eerde r bloed err leven geven dan die groote waar heid van ons heilig geloof verloochenen. Wij hebben Jesus gehuldigd in onze vergaderingen. Wij hebben Jesus gehuldigd door versiering van kerken en altaren, door ons eerbiedig neerknielen voor het Allerheiligste Sacramentonze gebeden, onze dank- en lolliederenonze aan biddingen bij de openbare uitstelling van het Allerheiligste in deze dagen, Wij hebben Jcsus gehuldigd door zoovele H. Communiën, waardoor wij trachten te beantwoorden aan hel grootste zielsverlangen van Jesus' Eu charistisch Hartéét» te zijn met ons, gelijk Hij éél is met den Vader, en ons en alle volkeren der aarde te ver broederen en te vereenigen in Zijn liefde. Gehuldigd hebben wy jesus door die zoo schoone, ontroerende generale Communie der kinderen, die met zoo veel treffende godsvrucht tot de Heilige Tafel naderden, Jesus, den grooten- Kindervriend, vreugde bereidend in hun onschuldig hatt, ons blijde hoop gevend voor een schoone toekomst, Gehuldigd hebben wij Jesus ook door uitwendig eerbetoon. Gij vraagt myIs Jezus tevreden over ons Luistert I 't Gebeurde tijdens Zijn sterfelgk leven, dat Maria Magdalena tot Hem naderde en Zijn heilige voeten balsemde. Een der aan wezigen zeide Maar waarom die kost bare balsem aldus verloren I Men had hem kunnen verkoopen en de opbrengst aan de armen geven I En wat zeide Jesus? Neen, val haar niet lastig, zij heeft goed gedaan armen zult ge altyd bij u hebben om hun goed te doen Mij echter zult ge niet altijd by u hebben. Wat we den armen doen, zal weliswaar aangerekend worden als aan Jesrs zeiven gedaan en toch schijnt het uit deze opmerking van Jesus te blijken, dat het Hem persooniyk aan gedane boven het andere gaat. Goed dus hebt ge gedaan en Jesus is tevreden en uit Zijn H. Sacrament stort Hij een overvloed van genaden over u allen uit, genaden van barm hartigheid en vergeving, van liefde en zegening, u strekkend tot heil en geluk voor dit leven en voor de eeuwigheid. We zijn niet aan ons zeiven over gelaten of overgeleverd aan de willekeur en de feilbare leiding van anderen neen, ledematen zijn wij van die céne, Heilige, Katholieke, Apostolische, eeu wige Kerk, door Jesus Christus op aarde gestichtbroeders en zusters van zoovele millioenen van alle landen d'r wereld, dlschgrnooten van denzelfden maaltyd, door het liefdevolle Eucharis tische Hart van jesus ons hier op aarde aangericht I Neen, waarlijk, er is geen volk op aarde, dat zijn God zóó nabij heeft al* het uitverkoren volk God* des Nieuwen Verbonds, hel katholieke volk. O hoe zullen wij onzen dank voor zoovele onuitsprekelijk groote gaven aan God uitdrukken 5 Hoe Hein danken voor de weldaden dezer Eucharistische Laat ons dat doen door de vruchten van dit schoone congres, de geestelijke vruchten van ons samenzijn te plukken en in ons te bewaren. Jesus Eucharistlcus leert ons priesters de zachtmoedigheid en de nederigheid, de gehoorzaamheid en de zuiverheid, de liefde en de barmhartigheid, het gebed en de ingetogenheid en alle priesterlijke deugden. In de H. Eucharistie vinden wij over vloedig al wat wij behoeven om de offers te brengen en de ontberingen te dragen, die een heilig priesterleven van ons vordertdiiiir alle genaden, om ons dagelijks hoog verheven te houden boven atles wat ons in de omgeving der wereld omlaag trekt. En gij, beminde geloovigen, vereert meer dan vodrheen Jesus in zijn aller heiligst Sacrament, De H. Eucharistie zij het middelpunt van heel uw Chris telijk leven. Verzuim daarom nooit, waar het u mogelijk is, 's morgens hel H. Sacrr ftcie der Mis hij te wonen. Gezegend de d igelijksche arbr-d, het dagelijksch ondernemen, dat met het godvruchtig bijwonen der H. Mis is aangevangen. Nadert dikwijls tot de tafel des Hceren om u daar te sterken in den voortdurenden strijd des levens. Zorgt, dal uwe kinderen, zoo Gad er u heeli geschonken, zoodra mogelijk Jesus in de H. Communie ontvangen. Jcsus in de H. Eucharistie zij het lichtende blijde, versterkende middelpunt van heel uw Christelijk leven. Waar het duister mocht worden in uwe ziel, donker in uw gemoed, waar ge rond mocht tasten niet wetend waar heen uw schreden te richten knielt dan daar neder voor het H. Sacrament, jesus is het lici t der were'd. Waar ge gedrukt wordt door beproe vingen e;i lijden, en bitterheden en teleurstellingen den moed doen zinken, en verlatenheid eo vertwijfeling u be nauwen, knielt daar neder voor het H. Sacrament, voor Jesus, Die gezegd heeftKomt allen tot Mij die belast co beladen zijt en ik zal u verkwikken. Jezus is de barmhartige Samaritaan, die de wonden heelt, de goede vader die den verloren zoon aan zijn harte druk. Vergeten wij nooit, hetzij wij liet H. Mis-offer bijwonen, hetzij wij de H. Communie ontvangen, hetzij wij neer knielen bij liet H, Sacrament, te bidden voor elkander, te bidden voor den vrede en de verzoening der volkeren. Bidden wij ook veel vuriger voor de bckeering, der heidenen, voor zooveel millioenen en millioenen, voor wie Jezus Zijn bloed heeft vergoten en voor wie Hij ook het Allerheiligst Sacrament heeft inge steld, en die Hem nog niet kennen en zoo zij Hem kenden misschien zoo vurige Christenen zouden zijn. 11 dden we tevens voor zoovelen onzer land- genooten, die de volheid van het Christendom hebben verloren. O 1 welk een leemte moet daar zijn in 't gods dienstig leven van lien, die Jezus slechts ten halve kennen, Hem niet meer in hun midden bezitten es daarom zich langzameihand van Hem verviermdcn en verwijderen. Bidden wij voor hen allen en bevelen wij hen onder Maria's voorspraak onzen barmhartige n Ver losser aan. Zoo zullen deze onvergetelijke dagen heerlijke en blijvende vruchten dragen voor onze zielen, en zullen wij met alle recht mogen zingen wat onze Moeder dc H. Kerk zingt: O God in wezen één En drievoud in persoon Bezoek ons met genaden rijk Naar wij aan U eer brengen Leid ons langs Uwen weg Naar 't einddoel van ons streven. Naar 't licht waarin Gij woont. De indruk, die deze weldadige rede maakte op de massa was machtig. Eerbiedig hooide men de echt- priesterlijke woorden van Z.Em, aan: leder woord was een trooslryke of moedschenkeude gedachte. Treinen, autobussen en particuliere wagens, rijtuigen en boerensjeezen, motorrijwielen en fietsen brachten Zon dag duizenden en nogmaals duizenden naar de hoofdstad. Aan het einde van den omsloten Sta- diontuin, door architect Cuypers ontwor pen, was omgeven door bloemperken, de zetel voor den Legaat geplaatst, die dus telkens, om het altaar op het pavil joen te bereiken, een afstand van on geveer zestig meter moet afl-ggen. De koorbanken waren ter weerszijden langs dezen weg geplaatst, Het binnenkomen van Prelaten en Bisschoppen, werd telkens met applaus begroet. Daar nemen ook de drie katholieke ministers, Ruys de B.-erenbroefc, Aal- berse en van Swaay, hun plaatsen in. Nog eenige oogenblikken wachtens dan verschijnt Kardinaal van Rossum, Zegenend naar alle zijden gaat de Legaat naar het altaar, waar hij zoo aanstonds de H. Mis zal opdragen. Achter Z.Em. volgen de Engelsche Kardinaal Bourne, de Oostenrijker Plffl, de F'ranschman Dubois, dc Duitscliers Bertram en Scltulte, de Spanjaard Reig y Casanova en de Italiaan Sincero. De Legaat wordt met de Misgewaden bekleed en komt steunend op drn krom staf. van zijn troon. Alle Kardinalen, Aartsbisschoppen. Bisschoppen, Prela ten, Abten en Kanunniken rijzen van hun plaatsen omhoog en buigen als de Pauselijke Legaat zich naar het altaar begeeft, om als alle priesters in deemo.d het »Corfiteoi« te bidden. Het jongenskoor, dat de onverander lijke gedeelten der H. Mis zingt, verzilvert de woorden van het «Kyrie «Gloria in i xcclsis Deon, bidt de zingende stem van den Legaat en dan volgt het openingsgebed «God, die door het hoogwaardig Sa crament van Uw L el) iam en Bloed, de stad Amsterdam met ontelbare won deren begunstigd hebt, verleen ons, smeeken we, zulk een waar geloof in du Sacrament, dat wij de viuchtUwer verlossing voortdurend in ons mogen Dertigduizend menseden rijzen bij den aanhef van liet Evangelie op. Het is het gedruisch van een verre zee, en wanneer zij voorhoofd, mond en borst bekruisen, biddend de Evangeliewoor den te mogen begrijper, belijden en bewaren, lijkt het of de menigte wuift ten groet aan den Eucharistisclien Christus. De Legaat heft de Geloofsbelijdenis aanmachtig oogenblik, onvergetelijk voor wie het meeleefde. Daar stonden dan de bestuurders der Heilige Roomsche Kerk, uit alle streken der wereld: Europeanen, Afrikanen, Aziaten en Amerikanen, daar knielden duizenden Hollanders, Dultschsrs, Oos tenrijkers, F'ranscheo, Engelschen, Ita lianen en honderden anderen uit verre vreemde landen. «Ik geloof in céne, heilige, katho lieke en apostolische Kerk.t bidden al deze, broeders in Christus. De H. Mis vindt voortgang. De con secratie volgt, De Ridders van Malta presenteeren den degen, d.- B.zuinbla- zers van St. I'ieter schallen een fanfare, de Kardinaal knielt, zijn handen gaan omhoog, dragend den Hei ligste onder de Heiligen, den onder broodschyn verborgen God In diepe stilte bidt de Kardinaal de Misgebeden verder. Her einde nadert, 's Pausen vertegen woordiger zuigt den zegen, en methet kruis teekerieu allen zich. Bij liet opdragen van liet H. Olïer werd de Kardinaal Legaat geassisteerd door Mgr. Noots, als presbyter-assistens, door Mgr. dr. Eras en Mgr. Nogara, als troondiakens, door de hoogeerw. Iieeren J. J. v. d. Biesen en Bauduin als diaken en sub-diaken, door de cere moniemeesters Mgr. Dante en Plebaan Westerwoudt, terwijl de lagere functies werden vervuld door priesters van He klein Seminaria. In den middag, toen de poorten werden gesloten, bevonden zich binnen het Stadion en op de lercinen daar om heen minstens zestig-duizend mer-schcrr. De Kardinalen volgden ook thans den Legaat, die er, ondanks de vermoeie nissen van den ochtend, opgewekt uitziet. Deken Stroomcr, voorafgegaan door een achttal accolyten met brandende kaarsen, brengt het Ons Heer naar het Daar wordt de H. Hostie in <lcn kostbaren monstrans geplaatst, de En gelsche Kardinaal Bourne ontvangt henr eerbiedig en langzaam zet dc proces sie zich in beweging, «Magnificats jubelen op dit oogen blik de machtige koren, en op slag staan daar de dankbare tienduizenden overeind, want «Hij, Die machtig is, heeft groote dingen gedaan. Uit alle volkeren en talen trekken zij rond om den troon van het Lam. werd geslachtoiferd. Daar gaan, zij in onafzienbare rijen; de vaandels waaien op den wind, de weelderige SacrameDtshymmen drijven op de donkere klanken der koperen instrumenten, en buiten de muren rom melt het bidden der processiegangers als een onweer aan den horizn Na ren rondgang builen trok de grootsche processie het Stadion weer binnen. De koorknapen in roode en paarse toogen, lelies er\ palmen in de armen volgen de levieten, zingend met jonge, brandende geestdrift, propagandisten en matrozen, soldaten en hoofdofficieren io groot tenue, onderwijzers en studen ten, de kalholiekf.professoren, het Gilde van de Klare Waarheid, ontelbare leden van godsdienstige verecnigingen, broe derschappen en congregaties, Volen- damnrers, stoere mannen, door zon en zeewind gebruind, de vereeniging van het H. Sacrament, het Stille Omgang- bestuur, de Raadsleden met den Amster- damschen wethouder Wierdels in ambls- costuum, dan de led-n der Tweede Kamer, Mgr. Nolens in het gewaad van Protonotarius, Mr. dr. Kooien gaat n.nasl hem ;de leden van de Eerste Kamer, van de hoogere college's volgen, ter wijl de drie katholieke ministers het leekengedeelte van de processie sluiten. Dan volgen broeders, onderwyzers en verplegers en ordesgeestelijken, Daar gaan de Missionarissen van Mill-Hill en van de H. Familie, de priesters van het Gezelschap van het Goddelijk Woord en van het H. Hait van Jezus, Witte Paters van Afrika, Salesianen, Montfor- tanen, Assumptionisten, Missionarissen van het H. Hart van Jezus, edelmoe dige en d ippere geloofspredikers, de Paters van het H. Sacrament, dan dc Congregatie van het Onbevl. Hart van Maria, Missionarissen van Lyon, Mans ion, Paters der H.H. Harten, Passie- nisten, Redemptoristen, Lazaristen «n Citmillianen, jezuirten, Ongeschoeide Carmelieten, Augustijnen, Capucijnen. Conventueelcn, Minderbroeders, Domi- canen, Cisterciënsers, Benedictijnen. Zij gaan daar, de door de wereld gesmaden, die als dwaas wilden aan gezien worden, om waarlijk wijs te zijn, de mannen, die rondtrekken om te pre diken en de zondaars opzoeken, die de bedroefden troosten, die zwij gen en nachtwaken, sttrdeeren en vor- schcn, bidden en lijden. In hunne pijen en zwierige mantels, in witte habijten en eenvoudige toga's, schrijden zij voort. De gemijterde hoogwaardigheidsbe- kleeders volgen.' Steunend op hun staf, gebukt onder de' zorgen en de jaren, hun voorhoofd gerimpeld. IJlt alle stan den der maatschappy lijn zij voortge komen. Voorbij trekken zij, de Bis schoppen en prelaten, en nu komt Hij, voor Wien alle 'ftnie zich buigt boven en onder de aarde. Die de Gever is van alle schatten, Die was en is en zijn zal. De Kardinalen volgen Hem. E:n- voudig gaan zij d<ar in hun viirigc C.ippa's, de hslangen der Kerk en van hun geloovigcn, van heel de Christen wereld, dienen zij. De Haarlemsche Bisschop, Mgr. Caiher, de Kamerheeren, dc Comité-leden, volgen Hem, Voor Wie zij dit hebben tot stand gebracht. Geestdriftig en blij ging men uiteen. Als men bedenkt, d" et getal auto's het cijfer van zcstF nhunderd bereikte, ongeri kend de talljke autobussen en andure voertuigen, kan men zich zoo ot ge veer een denkbeeld vormen van de drukte, die er heerschte op den Ai- aelveenschen weg. Minister Ruys, die, zich met de ministers van Arbeid en Waterstaat naar den uitgang wilde begeven, werd opeens omringd door corigressislet), die een kring vormden rond de ministers; het gejuich hield niet op en er werd den ministers een daverend «Wilhelmus van Nassouwex toegezongen. Minister Aalberse werd door een stel entliou susten op de schouders genomen en In triomf weggedragen. Z.D.H. de Aartsbisschop reed met beide handen groetend, te midden van zijn juichende diocesanen weg. Amersfoort De bewoners van de Varkensmarkt hebben her Gemeentebestuur gevraagd in ruil voor de stoepen trottoirs te doen aanbrengen. - De Weleerw. heer Ds. A, M. Dormer de bekende voorganger der Chr. Ge reformeerde gemeente gaat in ruste en zal zich tegen September vestigen in Den Haag. De anti-re*. partij verliest do ir liet heengaan van Ds. Dunner, een hoogst bekwaam leider, aan wiens onvermoei- den ijver en werklust zij haar bloei dankt. - In verband met de verhooging der meelpiijzen willen enkele bakkers tot verhooging der prijzen van hel brood overgaan. Voor de rechtbank hebben terecht gestaan de 30-jarige stoker J. V. ui Amersfoort en de 33-jarige schoenmaker J. N. uit Amsterdam, oude heleenden van de justitie, wegens diefstallen te Soesterberg tn te Zeist. Tegen ieder werd geëischt een gevangenisstraf van één jaar en negen maanden. De Bioscoop voorstellingen in Ami- citia vangen Zaterdag 2 Augustus aan. De voorstellingen beginnen om 8 uur en eindigen half elf. Ten overstaan van deurwaarder Kuijters had in de Keizerskroon een verkoop van rijwielen plaats. Enkele plaatselijke rijwielhandelaren scheen dit niet te bevallen, zoodat z(j meend ropschudding te moeten ,y,*r- wekken om zoo uiting te geven aan huri ontevredenheid. D - politie munt tusschenbeide komen en maakte tegen een der rijwielhande laren proces-verbaal op wegens zaal- zredt breuk. Gevonden voorwetpsn 1 dames- taschjc, 1 lederen riem, 1 ketting met riem, 1 blauwe werkkiel, 1 tasch met koopwaren, 1 eUctr. batterij, 1 dames- parapluie. Gisti lenavoi d omstreeks 10 uur is 'u lijk gevonden van een 78 jarige vrouw in een sloot bij 'i plant.-oen in de nabyheid van de Bolderstrant. Io de Rootselaarstraat is een 7-jarig jo getje door een hond gebeten. Jaarfeest en Prijsuitdeeling. Zondag j I. is in de groote zaal van hel gebouw «Sint Aechteo« hel jaar feest en de p-ijsuitdceling gehouden van het R K. Jo rgenspatronaat »St. Theodorus van Kmbdenx. De zaal was geheel gevuld met de beschermelingen, hunne ouders of verwanten, uilgenoo- digde besturen, donateurs en donatricen. Na het openingswoord van den Patro- naatsdirectcur werd een aardig blijspel gespeeld door een paar patronaats jongens, Daarna heeft de tooneelver- eenlging «Euripides* (leider; de heer R. Welling) voor den verderen avond gezorgd. Er werden twee blijspelen ten gehoore gebracht, waarvan vooral het tweede een uitbundig succes oogstte, 't Is te hopen dat dit stuk nog eens gespeeld zal worden in het komende De strijkmuziek van het Patronaat (directeur de lieer J. H. Wielaert) wns belangrijk uitgebreid, een tccken van gestadigen bloei. Kinnen korten tijd zal dit jongens-ensemble, gelijk vorig jaar, weer een instrumentaal concert geven. Wij verlangen er reeds naar I De behaalde prijzen voor de maan- ■Jelijksche Communie, het trouw bezoek, het sparen en het spelen werden uit gereikt, docll vooraf werden twee jon gens exira bedacht die zich gingen voor bereiden voor het religie use leven. De l'atronaatsdirecteur sprak de aan wezigen nog eens hartelijk toe, dankte alle medewerkers van zijn patronaat, en hoopte dat de ouders dezelfde mede werkingals in het afgelooperi jaar zou den blijven toonen. Dc prop.club «Leo XIID hield Vrijdag 25 Juli een ledenvergadering onder voorzitterschap van den heer C. Tuithof. Na hel lezen der notulen wer den verschillende excursies vastgesteld. Besprekingen werden gevoerd over de sociale en apologetische cursussen van het a,s. winterseizoen. Divers:: onder werpen, welke men gaarne besproken zag, werden genoemd. De volgende vergadering zullen plannen worden voorgelegd. Geslaagd voor het diploma Mulo A de dames; Aly Caenen, Jo l-'orimann, Nelly Teeuwissen en Tlrea van Vliet, leerlingen der R. K. Mtiloschonl der Eerw, Zusters van Onze Lieve Vrouw aan de Muurhu'zcn alhier. Toegelaten tot dr eerste klasse van den Cursus voor Middelb. Technisch onderwijs, na gehouden examen D. de Haan (Soest), W. Kuis, G. Markus (Nijkerk), F'. H. Spaink, J. van Rany (Scherpenzeel), C. A. Beckers, F'. A. Hrylen, D. ten Hoedt, K, ten Hoedt, C. Niewcg, P. van der F'eir en G. C. Trinks. Voorwaardelijk toegelaten: G. Riemer en J. van Zwol. Algewezen zijn 3 candidalen. Het eindgetuigschrift is uitgereikt aan: A. C. van de Wetering (Baarn). G. van de I'ijpekamp en N. L. Burgers. Woensdag wordt door de A titers- foortsclie Miizirkvereeriiging, directeur F'erd. de Gocij een concert gegeven in de Gemeente-muziektent, plantsoen bij de Kleine Haag. De li-ma H. Nefkens gerieft het publiek met een practisch bevestigings middel voor het rywiclbelaslingmerk. Aan dc achterzijde van dc buis bij hel balltuofd van het rijwiel wordt een nik kelen klem bevestigd, welke met twee klauwen in de gaatjes van hel belasting plaatje grijpt. Een schroef doet de klem werken. Wanneer het plaatje muurvast beves tigd is, wordt de kop van de schroef afgeknepen, waarna ontvreemding zon der beschadiging van liet plaatje, on mogelijk is. Uit den Omtrek HARNliVKLD Bi; de gehouden slierenkeuring zijn 16 beesteng oedgekeurd en 21 afgekeurd, terwijl deze cijfers voor Voorllmizcri respectievelijk bedragen 11 en 6. De hofstede «de Groote Bank* is aangekocht door den landbouwer Over een) voor f21100. In dc vergadering der Barn. Bouw- vcreenlging is besloten liet dividend op 5'/j pet. te bepalen. W. baron van Nagelt en B. M. Willemars, werden als bestuurslid herkozen.

De Eembode | 1924 | | pagina 2