lichting van 1925 voor dette gemeente sal plaats hebben in het voormalig schoolgebouw Koestraat, ingang Koe- steeg alhier. Op Maandag, den 15 September 1924, des voormiddags te 9.15 uur voor de nos. 1 t/m 70 van het Alph. Reg., 10.15 uur voor de nos. 71 t/m 140; 11.15 uur voor de nos. 141 t/m 210; des namiddags 1,30 uur voor de nos. 2111/ra 280 en 2.30 uur voor de overigen. Zaterdag 23 en Zondag 24 Aug. sus. sal door bijzondere familieomstan digheden van den concierge het ver- eenigingsgebouw St. Josei gesloten sijo. Teneinde de Penningmeesters in de gelegenheid te stellen hun gewone sit ting voor ontvangst der contributie te houden is het Patronaatsgebouw Elle boogsteeg, Zaterdag 23 Aug. van 3 tot 9 uur hiervoor beschikbaar gesteld. Onlangs werd in een ledenverga dering van St. Josef door den heer H. Brouwer uit Hilversum, doel en wer king van «Eigen Huis* op duidelijke wijze ulteengeset, met gevolg dat reeds enkele leden dien avond zich als lid opgaven. Door lidmaatschap van de Vereeni- ging «Eigen Huls* kan men na een xeker aantal jaren eigenaar werden van een onbelaste woning. «Concordia* bevordert dit door geld te verstrekken tot circa 80 pet., tegen een rente 1 pet. lager dan de gang bare hypotheekrente. De geleende som met rente wordt betaald in 20- of 30- jarige annuïleitsrente, waardoor,; na 30 of 30 jaar een gelijkblijvend bedrag betaald te hebben, de geheele schuld is voldaan en men eigenaar is van een onbelaste wouing. Om een vereeniging plaatselijk te stichten moeten minstens 14 leden toe treden. Deze nemen op zich een ver plichte spaarverzekering van f500, uit te betalen na 14 jaren, tegen een premie van f2.50 per maand. Heeft deze groep van 18 na één jaar f500 bespaard, zoo zal door «Concordia* hierbij f2500 beschikbaar worden ge steld en is één lid van de 14 in de gelegenheid gesteld tot stichting of aankoop van een woning over te gaan. Zoo zal dus na 14 jaar ieder deelne mer in het genot van een eigen woning z§o. Practisch zal het hoogstwaarschijnlijk anders gaan. Leden b.v. die reeds over een bedrag van f 500 beschikken, kun nen direct hiervoor in aanmerking ko men. Er zullen ook leden zijn, die reeds een eigen woning bezitten, en uit sympathie lid worden van deze groep. Zij hebben na 14 jaar toch recht op de f500 die zij gestort heb ben. Zij bevorderen bovendien voor anderen het doel. «Concordia* stelt voor dit doel de eerste 14 jaar f2.500.000 beschikbaar; dit is ongeveer f 175.000 per jaar. Als lid kan men zich nog opgeven tot 23 Augustus a.s., bij den Secretaris, St. Bonifaciusstraat 9. De Roomsche Garde organiseert een tocht naar de H. Landstichting te Nijmegen en Mooi Nederland, op Zon dag 7 September a.s. Ze twijfelt niet of de deelname hier voor zal even als in 1922 groot zijn. Ze hetft bij voldoende deelname te Nijmegen auto's besproken, welke de deelnemers van het station, naar de H. Landstichting en vandaar naar Berg en Dal en ook van hier weer naar de stad zullen vervoeren. De kosten bedragen f 3.60 per per soon, dat is voor spoor en auto inbe grepen. De inschrijving is vanaf heden open gesteld bij onderstaande adressen tot uiterlijk 2 September. H. Peters. Elleboogsteeg 1. A. G. Keizer, Miereveldstraat 75, 's avonds na 6 uur. P. J. van Kalveen, Bonifaciusstr. 19. J. Zwart, Breedestraat 71. J. ten Hoeven, St. Agathastraat 1. J. Maats, Woestijgerweg 24 en Zater dagsavonds aan de kraam op de markt. Gelieve s.v.pl. de kosten te voldoen bij opgave. DltlrlcUdsg van SI. Jozef. Zondag werd alhier de meeting ge houden, georganiseerd door den Bond van R. K. Werklieden ver. in het Aarts bisdom voor het Larensche district. Te half vier werd in de St. Henricus- kerk een plechtig Lof gehouden, door deo ZeerEerw. Heer H. J. B. Eogbers, terwijl kap. J. Beltman, adviseur der Amersf. R. K. W. V. een kernachtige predicatie hield, de jongelingen en mannen krachtig aansporend tot veel vuldige H. Communie, het beste wapen in den strijd onzer dagen. Na 't Lof trok men in optocht door de stad. De muziekver. «Leo* Hilversum (dir. A. Maas) en «Wilskracht*, Amersfoort (dir. J. Wakelkamp) verleenden wel willend medewrrking. Het was een fraaie stoet die door de talrijk meegevoerde vaandels en transparanten een aardigen aanblik gaven. Vele afdeelingen uit Gooi- en Eemland namen er aan deel. In het gebouw St. Jozef werd de meeting gehouden. Toen de voorzitter van het district de heer W. v. Doorn de bijeenkomst met Christelijken Groet opende was de zaal en de tribune van dit gebouw tot de uiterste hoeken ge vuld. De heer v. Doorn verwelkomde de aanwezigen en wees er vervolgens op dat men thans ook bulten getoond had Roomsch te zjjo. Spr. herinnerde aan de echt-Roomsche wijze waarop men deze ontmoeting was begonnen, door aan God Lof te geven en dankte de kerkelijke Overheid voor haar zeer gewaardeerde medewerking en kap. Beltman voor zijn keurige predicatie. Hij spoorde de leden aan tot trouw lidmaatschap. De aanwezige vrouwen werden verzocht hun invloed aan te wenden ten gunste der Roomsche organisatie. Het woord was nu aan kap. Weiman uit Arnhem voor het houden van zijn rede «De beteekenis der standsorgani- Spr. achtte het zich een voorrecht te mogen spreken voor deze echt-Roomsche mannen en vestigde er de aandacht op hoe men de priesters wil doen voor stellen als vijanden van de arbeiders en vrienden van het kapitaal. Waar hebben de priesters in den loop der tijden de krachtigste steuo gevonden, vraagt spreker. St. Petrus de eenvoudige visscher, St. Jozeph de nederige tim merman demonstreeren Christus' liefde voor den verheven arbeidersstand. Noodig is de heropbouw der Christe lijke r-.aatschappij. Van de toestanden onzer eeuw moeten we goed doordrongen zijn om afdwaling te voorkomen. Botsingen op allerlei terrein zijn aan de orde van den dag. Deze strfld beschouwend werd duidelijk gemaakt dat het gaat voor of tegen Christus. Spr. ging na de oorzaken van de loochenirg van het Godsgeloof en be handelde de tegenstelling vsn Katholi cisme en Socialisme. Geen God, geen meester. Dan eischt men voor zich op een hemel op aarde er wordt God voorgesteld als het kwaad. Toch is er zon der God geen vrede op aarde mogelijk. Het Bociale vraagstuk is op de ccr«te plaats een zedelijk-godsdienstig vraag stuk. De eerste sociale her vorming moet zijn een hervorming en verheffing van den mensch. Wij Katholieken zien in deze kwesties dieper omdat we in het hart vari den mensch schouwen. De liefde voor het arbeidend volk is door de R. K. Kerk getoond door alle eeuwen heen. De ellende in den tegen- woordigen tijd ligt niet in het stoffelijke. We moeten de menschen rijk en rein maken door Christus, Hoe kan de standsorgaoisatie haar taak vervullen, een dam opwerpen tegen de materialistische stroom onzer dagen Voor alles kracht putten uit bet geloof. Het ledenverlies is een gevolg van den materialistischen geest die osder de onzen is doorgedrongen. De leiders der beweging moeten waken dat onze organisatie hierdoor niet bedreigd wordt. God moet het middelpunt zijn van onze eenheid en kracht. Wie het kruis niet volgt, volgt de roode vaan. We zullen echter geen overwinning kunnen behalen indien wijzelf niet bezield zijn met een rotsvast geloof. Onze leuze moet zijn«Alles her stellen in Christus!* Wat wij noodig hebben is moed. Vertrouwen in de organisatie aan welke zooveel te danken is. De Bondssecretaris Jos. Veltman hield hierna een warm pleidooi voor het Bondsorgaan en zette uiteen de gewel dige mzcht op allerlei terrein van de pers, welke ten goede en ten kwade kan worden aangewend. De heer W. v. Doorn dankte nog maals allen die hadden medegewerkt voor het welslagen van dezen dag en bracht lof aan allen. De heer S. Kraan huldigde met den heer Van Doorn de politie voor haar tactvol optreden en moedigde aan tot trouw vergadcringbezoek. Met «Roomsche Blijdschap* en Chris telijken groet werd de vergadering hier na gesloten. Door «Handel en Nijverheid* is een loterij uitgeschreven, welke ten doel heeft de kosten van het Middenstands- congres te helpen bestrijden. Vrijdag 29 Augustus, 10 uur zal men op het terrein aan de Wagenwerkplaats der Spoorwegen te Amersfoort publiek om contant geld verkoopt n: Diverse partijen Eiken-, Grenen en Vuren Afbraakhout afkomstig van spoor wagens enz. aanwezig op het teirein voornoemd, alwaar een en ander zal zijn te bezichtigen op Donderd g 28 Augustus, Burgemeester en Wethouders van Amersfoort zullen Vrijdag 29 Augustus 10 uur in liet gebouw vau Openbare Werken Achter Davidshof publiek ver- koopen het grasgewas ;weed>| snede, slaande tc groeien op gru' den. gelegen onder Bunschoten en Eemncs, nabij den Eemmond in 19 perceelen. Nadere inlichtingen worden verstrekt door H. Jansen op Birkhoven. Een auto-vrachtwagen die in de richting Leusdcrweg reed, kwam op den smallen overweg bij den Leusder- weg in botsing met een wielrijder. Het rijwiel werd vernield terwijl de berijder verschillende kneuzingen opliep. Op den hoek van den Kapel weg reed een wielrijder, k mende uit de Ver- hoevenstraat, due voetgangers achterop. Hoewel de wielrijder signalen gegeven heeft, is hij toch met de voetgangers in botsing gekomen. Een der wande laars werd bloedend verwond aan de hand. Het ergste was er evenwel de wielrijder zelf, een spoorwegarbeider, aan toe. De man smakte tegen den grond en bleef bewusteloos liggen, en moest per ziekenauto naar het St. Elisabeihi gasthuis worden overgebracht, aangezien men vreesde voor hersen schudding. De Administrateur van het ie Half Regt. Huzaren zal Vrijdag 22 Aug.a.s. om 11'/] uur v.m. op het voorplein der kazerne bereden wapens te Amers foort in het openbaar verkoopea ver moedelijk 3 op reformgestelde rijks paarden. De paarden worden een uur vóór den verkoop ter bezichtiging gesteld. Ten overstaan van notaris Joh, Knoppers werd geveild het hotel «Ter Horst* aan den Utrechtscheweg, hoek Laantje. Kooper werd L. F. Dellebarre te Bussum qq voor f30.400. Uit de kosterij aan de Elleboog steeg werd een rijwiel ontvreemd eveneens een voor een winkel aan de Utrechtsche straaten een rijwiel bij de St. Henricus-kerk in het Soester- kwartier. Men zij gewaarschuwd zijn fiets niet'jfonbeheerd aan den weg of in onbewaakte portalen achter te laten. Uit den Omtrek BAARN Het zilveren jubileum van pastoor van Oppenraay, is schitterend gevierd. Donderdagavond werd Z.Eerw. van den trein gehaald, en in de mooi ver sierde pastorie door het feestcomité ont vangen. De tuin was mooi verlicht. De feestdag van Vrijdag werd inge zet met een generale kindercommunie. Om 10 uur werd door den Jubilaris de plechtige Hoogmis opgedragen. Door een 20 tal bruidjes werd Z.Eerw. inge haald en de parochianen zongen een feestlied. Dit lied was vervaardigd door mevr. Alb. Steenhof—Smulders. Het zangkoor zong op verdienstelijke wijze de Mis voor gemengd koor van H. Cuypers, en na de H. Mis op schit terende wijze de Piiestercantate van Vrankcn. Na het Evangelie beklom de jubilaris den kansel tot bet houden van een korte toespraak. Hij schetste in mooi gekozen woorden de verheven taak van den priester en hoopte dat alle parochianen zouden voortgaan op den weg. dien zij tot nu toe gevolgd waren. Na af loop van het H. Offer werd Z.Eerw. weer door bruidjes uitgeleide gedaan OBder het zingen van het feestlied. Na de H. Mis verzamelden zich het feestcomité en enkele genoodigden om den Jubilaris en bood de heer Wolt- man Elpers namens de parochie het cadeau aan, zijnde 'n som gelds, dienen de voor een stichting. Om 2 uur werd de kinderoptocht ge formeerd. Zonder overdrijving mogen we dit 't glanspunt van de feestviering noemen. Hierna verzamelden zich de kinderen en zongen, versterkt met zang koor en dameskoor, icn feestcantate. Tenslotte hielden twee kinderen een lieve toespraak. De pastoor voelde zich gedrongen een woord van dank te zeggen aaD alle meewerkenden. Vervolgens was er een algemeene receptie, waarvan zeer druk gebruik werd gemaakt. Het was tot bijna half 5 een aaneengesloten rij van parochia nen en bekenden, die hun herder kwa men gelukwenschen. Om 7 uur was er plechtig Lof met assistentie. Hierbij assisteerden, evenals tijdens de Hoogmis, Mag. dr. J. van Oppenraay, broeder van den jubilaris, als diaken en kapelaan Smulders als subdiaken. Onder buitengewone belangstelling had in Hotel «de la Promenade* door aotaris Mr. Schouten, de publieke ver- kooping plaats der bekendbuitenplaat sen «Prins Hendriksoord* en «Ewijks- hoeve* gelegen onder Lage-Vuurscbe in de gemeenten Zeist en de Bilt. De veikoop geschiedde bij opbod en afslag in 82 perceelen. Het heerenhuis «Prins Hendriksoord* met park, enz. groot 15.78 H.A. ging voor f52 000. 11 massa staan de 82 perceelen op f447.170. D: afslag in 56 combinaties heeft plaats op heden Dm-dig ter zelfder plaats". De heer B. J. Wc ijkamp (S.D.A.P.) alhier, heeft zijne benoeming tot Tweede Kamerlid aanvaard. BARNEVELD Door W. Co'ijnsen is een nabij den Drosteodijk gelegen stuk grond aange- koc'it, dat gedeeltelijk voor sportpark zal worden ingericht, terwijl het verder de bedoeling is, daarop een bioscoop te doen verrijzen. EEMNES Het zilveren priesteifeest van den ZeerEerw. Heer Milter werd Vrijdag door de parochianen van Eemncs schitterend gevierd. Den beminden herder werden de meest ondubbelzin nige blijken van eerbied en dank ge bracht. LEUSDEN Woensdagmorgen kwam de Raad bij een. Na opening door den Voorzitter las de Secretaris de notulen voor welke werden goedgekeurd. De ingekomen stukken werden voor kennisgeving aan genomen. In de Commissie voor 't na zien der Rekening 1923 werden gekozen de Heeren C. v. Daalselaar, G. de Greef en G. Overvest. Aanbevolen voor 't College van Zetters Rijks Directe Be lastingen werden de aftredende Heeren T. Ruitenbeek en J. Pothoven eD de Heeren N. Brouwer en C. Geertsma. De gemeenterekeniog geeft aan een batig saldo van ruim f8500. NIJKERK Onder groote belangstelling is door den Burgemeester Nijkerk Ingeschakeld in het net der Geldeische Electrische Maatschappij. Eéo enkele handbeweging en het licht waarvoor men zoo heeft geijverd, was ontstoken. SOEST Er kwam een vrachtauto geredeo van Soest naar Amersfoort. Ter hoogte van den Gallenkamppelsweg staken 2 kleine meisjes op het laatste moment nog over den weg. met het gevolg dat een aan rijding moest volgen. De chauffeur echter dit ziende, remde uit alle macht, haalde links uit en botste met de auto tegen een boom aan, waardoor de auto met gebroken vooras en wielen in een greppel terecht kwsm. De bestuurder zelf kwam met deo schrik vrij. SOESTERBERG Algemeen was de geestdrift der parochianen van Soesterberg, bij het 25-jarig pricslei feest van hun beminden herder, pastoor H. Mocking. Donderdagavond waren zij in optocht getrokken naar het Missiehuis «St. Jan* om daar den jubilaris te ontvangen en feestelijk te begroeten. Hier werd hij, vergezeld van den ZeerEerw. heer Herm. Mocking, pastoor te Arnhem en van pater Woudenberg M.C.S., toege sproken door den voorzitter van het feestcomité, waarna de jubilaris per auto, geëscorteerd door een jubelende menigte, zijn intocht deed in het ver sierde dorp, waarna in de keurig ver sierde kerk een plechtig Lof door den jubila'is werd gecelebreerd met assis tentie van pastoor Mocking en den weleerw. heer Th. W. Pichot, secre taris van het bisdom Haarlem. Op den feestdag zelf droeg de jubl- tecrende herder het H. Misoffer op, daaibij geassisteerd door zijn broeder als presb. assis. en de weleerw. heeren Pichot en pater Woudenberg, zonen der parochie, als diaken en sub-diaken. De feestpredikatie weid gehouden door pastoor Mocking uit Arnhem, naar aanleiding van de woorden Laten wij den Heer onzen God dank zeggen. Na de Hoogmis zong het kerkkoor zeer prijzenswaard een Feestcantate van Elb. Franssen, waarna In het Vereeni- gingsgebouw het feestgeschenk der parochianen, n.l. een flinke bijdrage in geld voor het nieuwe altaar, waarvan het tekort door den jubilaris zelf zal worden aangevuld, werd aangeboden. Zichtbaar ontroerd dankte de jubi- leerende priester voor dit groote ge schenk en beval zich ook voor de toekomst in de genegenheid zijner pa rochianen aan. 's Midd gs had een plechtig Lof plaats waarna de feesteling een kinderhulde had in ontvangst te nemen. 's Avonds werd den jubilaris door de muziekvereeniging «St. Caecilia* een serenade gebracht, waarna in den tuin der pastorie de Dameszangvereeniging «Sancta Caecilia* in vereeniging met het kerkkoor onder de uitstekende leiding van den heer Weijman, de feestcantate «Priesterhulde* van Haag, verdienstelijk werd uitgevoerd. Iu den loop van den dag kwamen de Hoogeerw. heer Deken L. Fock, zeer vele buurtgeestelijken, de burgemees ter, de wethouders en de secretaris van Soest, vele officieren van het vliegkamp en talrijk vele parochianen den feeste ling hun gelukwenschen aanbieden. STOUTENBURG Gemeenteraadsvergadering Woens dagmiddag 3 uur. Na de gebruikelijke opening door den Burgemeester, las de Secretaris de -.otulen voor welke ongewijzigd werden goedgekeurd. lngekom~n stukken. Goedkeuring Ged. Staten verhuring woning hoofd der Openb. Lagere School. Goedkeuring Ged. Staten af- en overschrijving Begrooting 1923. Ontvangst bericht Ged. Staten aan vulling Algemeene Verordening met vloekverbod. Goedkeuring Ged. Staten wijziging begrooting 1923. Alles voor kennisgeving aangenomen. Verzoekschrift Wed. J. C. Visser om schadevergoeding voor 2400 M*. grond. Over 600 Meter lengte is de weg in plaats van 11 M. 15 M. breed gemaakt, 't Verzoekschrift werd in handen van B. en W. gesteld cn zal op de vol gende vergadering in behandeling ln de Commissie voor 't nazien der rekening 1923 werden benoemd de heeren Bieshaar, v. d. Hengel en v. d. Berg. De totaal cijfers zijn Inkomsten f 24969.22'/a, buitenge wone inkomsten f 300, tesamen f 25.269.227a- Uitgaven 120 603 31 buitengewone uitgaven f300, tesamen f 20.973.31 Batig saldo f4305.91. Op de aanbeveling voor 't College Zetters Rijks Directe Belastingen wer den geplaatst 't aftredend lid de heer G. Voskuilen en de heeren Joh. v. Klooster, Wilh. v. d. Hengel en H. v. Sacdbrlnk. 't Aftredend lid de heer G. Ha.tman werd wegers verhuizing bul ten de gemeente niet meer op de lijst geplaatst. Beslissing omtrent enkele bezwaren schoolgeldverordening werd zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Rondvraag. De heer v. d. Hengel deelde mede, dat militairen bij hem waren geweest om te zien hoeveel berging er was bij inkwartiering en vroeg of zij daar recht toe hadden. De Burgemeester deelde mede, dat zij in gewonen tjjdjde inkwartieringslijs- ten van 't Gemeentehuis hebben aan te houden. Alleen wanneer de staat van beleg is afgekondigd kan 't Militair gezag ingrijpen. Over diverse voor beelden werd nog een oogenblik order ons gekeuveld. De heer Kuyt deelde mede, dat hedenmorgen zeer vele militairen zich in de bosschen ophielden en verzocht de Burgemeester hierover te willen schreven. De Burgemeester meende echter dit nu nog niet te moeten doen, daar dit zeer zelden voorkomt. Bij eventueele herhaling echter zal er over geschreven worden. Daarna volgde sluiting. Binnenland Het feest van den Aartsbisschop. BIJ de aanbieding van een gedenk penning door het Huldigings-comité uitte Mgr. als volgt zijn dank: Met grootrn dank is mjjn hart ver vuld, als ik zie wat de Katholieken in Nederland in de afgeloopen 50 jaar hebben bereikt. Dat is veel, zeer veel op elk gebied. Dr. Schaepman, on»e groote voorvechter, de man, die tot het bereiken van dit succes deo stoot heeft gegeven zou vol verwondering en verbazing staan, als hij het nog had mogen aanschouweo. Zulk een opbloei had hij zich bij al z'n idealisme en optimisme zelfs niet kunnen denken. Wat we hebben bereikt is geschied door het eendrachtig samenwerken en het eensgezind zijn van ,de Katho deken in ons Vaderland. Ik hoop en vertrouw dan ook van ganscher harte, dat de eenheid in de Katholieke Staats partij, dat eendrachtig samenwerken onzer Katholieken voor dc Katholieke Zaak zal blijven. De goede God heeft mij tot nu toe een goede gezondheid gescbor ken. Ik ben daar dankbaar voor en zoolang God mij die gezondheid en de kracht laat zal ik blijven werken aan de groote zaak, welke ons allen zoo dierbaar is. Een stroom van telegrammen en brieven met gelukwenschen is binnen gekomen ter gelegenheid van het gouden Priesterfeest van Z. D. H. den Aartsbisschop. Z. H. de Paus zond een eigenhandig schrijven van gelukwensch, in zeer waar- deerende bewoordingen gesteld. Van H. M. de Koningin kwam een hartelijk felicitatie-telegram binnen. Ook zonden telegrammen van gelukwensch Kardi naal van Rossum en Kardinaal Mercier. Voorts deden de Nederlandsche Bis schoppen van hun hulde en waardeeting blijken. Waarschuwing. Het Is niet uitgesloten, dat hier of daar personen, die voorgeven belast te zijn met de handhaving der rijwielbe- lasticgwet zullen trachten zich meester te maken van rijwielen onder het voor wendsel, dat zij die wenschen in beslag te nemen wegens wetsovertreding. In verband hiermede zij men indachtig, dat uitsluitend de ambtenaren der invoer rechten en accijnzen en de ambtenaren van Rijks- en gemeentepolitie op de naleving der wet hebben toe te zien en dat eerstgenoemde ambtenaren voor- zien moeten zijn van bet bewijs hunner aanstelling, dat zij op verlangen moeten Gemengde Berichten Bij het zwemmen in de zweminrich ting te Bussum, is plotseling overleden dr. G. H. Fabius, directeur der Gooi- sche H. B. S. Eenige jongens hadden gemerkt dit in het volle zwembad een der zwem mers te lang onderbleef. Zij waarschuw den den badmeester, die enkele oogen- blikken later dr. Fabius naar boven haalde. Deze had reeds tevoren twee maal gedoken. Ijlings ontboden genees- heeren pasten gedurende drie kwartier kunstmatige ademhaling tor. Een der zoons was bij hel ongeval aanwezig. Te Leiden is de 9-jarige Schaafsma in den schoorsteen van de ouderlijke woning geklommen. De schoorsteen stortte toen in en de knaap viel van 3 meter hoogte op de straat, waarbij hij een gedeelte van den schoorsteen op het lijf kreeg. De jongen was terstond dood. Een groote automobiel, waarin 8 personen zaten, is nabjj Milaan in een kanaal gereden. Vijf der inzittenden verdronken. Een jongetje van een patronaat uit de streek van Arlea verdronk in de Róne met baden. Twee van zijn kame raden verdwenen in den stroom door hun kameraad te willen redden. |Een priester, die ze vergezelde, sprong toen te water om se te redden, doch niet kunnende zwemmen, verdween hij op zijn beurt.

De Eembode | 1924 | | pagina 2