Groote Sensationeele Confectie Opruiming Vroom Dreesmann Zevenhuizen Vanaf Maandgmorgen 9 uur begint onze CONFECTIE-OPRUIMING Zie Etalage Nette Jongen Aardappelen Houtverkoop Meubelen S. H. Ma H. H. Elegante Velour de Laine III Moderne Wintermantels Wintermantels vanaf f 5.80 Zware kwaliteit Winterstof f 2.80 Prima kwaliteit Wollen Japonnen f 2.80 Verder zeer voordeelige aanbiedingen in KINDERMANTELS, JURKEN, BLOUSES, VESTEN enz. Tot veihoogiog van het crediet schoolvoeding werd zonder discussie besloten. Twee strooken grond aan de Kruis- kamp ten behoeve van wegverbetering werden overgenomen van de fam. van den Bedum, Tot onderhaodsche verhuring van hel perceel Kamperbinnenpoort 5 werd be sloten nadat de heer Spiekermann tot voorzichtigheid had aangemaand bi] het kiezen van huurders. Eenige perceelen grond van de Hazenhoek in het Leusderkwartier den verhuurd. Verhuurd werd een perceel bouwland nabij de Ziekenbarak aan A. van Doorn Tot verhuur van de woning bij de school aau den Leuderweg aan A. van Es, werd besloten. Vervolgen werden verkocht 500 MJ. grond voor f 4 50 per M2. aan de Paulus Potterstraat aan J. Heilygers. 824 M2. bouwterrein voor f 4600 aan een Soesterweg aan E, de Gre< ff, 212 V.1 terrein voor f1500 aan de Regentesselaan aan H. M. Keidel. 153 MJ. grond voor f 5 per M2. aar den Lebsderweg aan G. v. d. Biezenbos. Een strook grond groot 108 M'. voo' f 5 25 per M2. gelegen aan de Coorn hertlaan aan H. Jonker. Goedgekeurd werd het instellen vat- een rechtgedirg tegen W. J. Scheerder. Tot wijziging van het raadsbesluit inzake den bouw van 155 woningen ii> het Soesterkwartier door >Goed Wonen» werd zonder discussie besloten. Met het advies van B. en W. op hel adres van de fa. Noack inzake den bouw van een slachthuis ging de Raad accoord, nadat de heeren Boas en Stadig hadden gepleit voor een tegemoet komende houding, terwijl de beer Polder in 't licht stelde, dat men de firma Noack steeds zeer ter wille was, maat dat deze welwillendheid hare grenzen moet hebben. B. en W. kregen machtiging over te gaan tot aanstelling van H. Hemminga als timmerman bij Openbare Werken Met 't advies van B. en W. op het adres van J. M. v. d. Velde e.a. hou dende verzoek te zorgen voor ver betering van de van Campenstraat ging de Raad accoord. Mr. Stadig verzocht alles in 't werk te stellen wat vetbetering van dergelijke wegen kan bevorderen. 't Voorstel tot verdeeling van de Kieskringen in stemdistricten ten be hoeve van verkiezingen voor den ge meenteraad werd goedgekeurd. 's Voorzitters besel van de verdien sten van den een paar uren ge leden uit de raadszaal verdwenen beer Hofland kwam ten slotte toch nog tot uiting in de volgende ontboezeming. Ik geloof er later nog spijt van tc zullen hebben als voorzitter Wan dei Raad, als ik niet even terug zou g tot hetgeen hier bi] het begin van vergadering heeft plaats gehad. Ik me natuurlek niet mengen in de kwestie zelf, maar als voorzitter van den Raad wil ik den heer Hofland even gedenken. Vaak heb ik scherp tegenover hem ge staan, maar alle persoonlijke gevoelens op zij zettend, moeten we eikennen, dat de heer H< Hand een raadslid is geweest, die 10 jaar lang zijn uiterste kracht aan de gemeente heeft gegeven Zonder iemano's verdiensten te kort te doen mogen, we zeggeD, dat hij steeds een vooibeeld is geweest van hard werken. Het zou dan ook te betreurer, zijn, als hier niet speciaal een opgegaan om de goede diensten te herdenken van den beer H hand. Met deze woorden werd instemmiog betuigd door alle leden. Ten slotte deelde de voorz. eindelijk ook den Raadsleden mede, dat Maan dag de serie begrootings vergaderingen gaat aanvaDgeD, Van verschillende zijden werd hem verzocht een dag uitstel, wijl het Maan dag tal van leden moeilijk valt te ver gaderen. Verzoeken om een dag later aan te vangen baatten nietredelijke motieven waarom deze verzoeken werden gewezen van de hand krrgen de leden niet t< hooren. Notaris Bulk Ten werden geveild 1. Villa met bergplaats, achtertuin Anna Paulownalaan 7, groot 5.15 A, opgehouden. 2. Villa met bergplaats en tuin Pau- lus Buijslaan 1 hoek Utr. weg. opge houden voor f17.000. 3. Huis erf en plaats, Teut 19. groot 1.27 A, opgehouden voor f 2750. 4. Groot Pakhuis no. 17', met plaats (achter perc. 3) en uitgang met poort, no. 17, naar de Teut, opgehouden voor f 3250. 5. Woon- en Winkelhuis met tuintje en afzonderlijk bovenhuis, Oude Soes terweg 10' hoek Gerrit v. Stellingwerf- raat, groot 1 46 A. 6. Huis (naast perc. 5) met gang of poort, bergplaats, voor- en achtertuin, Oude Soesterweg 10, groot 1.33 A, 5 6 opgehouden voor f12210, kocht aan W. v. d. Klashorst. De gemeenteraad vergadert Maandag 8 Dec, des nam. twee uur, voert tten des avonds zeven uur en z lodig op Dinsdag 9 en Woensdag 10 Der. telkens om twee 1. Ingek. stukken en mededeelingen. 2. Voorloopige vaststelling der ge meenterekening dienst 1923. Aanschr ffiog van een auto-motor spuit en het verleenen van een crediet daarvoor f13000. 4. Gemeentebegrooting 1925. 5. Verbuur van de veldwachters- woning bij den watertoren aan A. P. C. Holster. 6. Gunstig advies van B. en W. op het adres van de Openbare Leeszaat garantie te verleenen voor de hypotheek, die de Xutsspaaibauk bereid aan de Leeszaal te verleenen, 7. Verkoop van 17909 M2 bouw terrein voor f450 per M2 aan de roningbeuwver. Goed wonen. 8. Wijziging van het raadsbesluit inzake den bouw van 4 woningen aai de Walikersteeg. Advies van B. en W. op het adres van Hilversum en Wi yer houdende verzoek tot vrijstelling van het betaler rechten wegens het innemen t a standplaatsen op den openbaren weg. Maandagavond zal de Weleerw. beer Kapelaan Beltman in St. Jozef zijn cursus vervolgen over de Vader- landsche Kerkgeschiedenis. De les vangt aan om 8 uur en is gratis toegankelijk voor alle R. K. Op den Heilige bergerweg reed een o in de sloot. De chauffeur ging :r de haag heen, een meerijder.de kwam onder den wagen te liggen. Geei beiden hadden kwetsuren bekomen Voor de R. K. Vereeniging Gelor f en Wetenschap zat Prof. Dr. Gerard Brom Dinsdag 16 December in 't R. K Spaarbankgebouw een lezing houden ovtf «Schoonheid zonder weelde». Pater Felix Olten O. P. houdt Zondagavond in St. Aechten een lezing over het onderwerp Is het Katholieke Geloof het ware Geloof? De naam van dezen bekender. Dominicaan, zal ongetwijfeld veler, naar St. Aechten lokken en zo, dan wel bereikt worden, wat de wak kere Roomsche Gaide zoo gaarne zieneen zaai vol menschen die den geleerden apologeet met aandacht vol gen en zoo gesterkt worden in hun geloofs-overtuigiog.,' Er is geen debat, maar wel gelegenheid om vragen te Geslaagd voor het diploma Boek houden van de Ver. v. Leeraren onze stadgenoot mej. C. v. Eekeren en de heer W. Vellinga te Soest, beide leer- lingeo van den heer K. A. Groenhuijse, leeraar in Boekhouden alhier. R. K. Spaarbank. Gedurende de maand November 1924 werd ingelegd f 7.596 64 Terugbetaald f 12.252.30 Nieuwe uitgegeven spaarboekjes 27 Albert Vogel, de vermaarde r'écla mator, zal Woensdag 10 December in Amicitia optreden. Ter vergadeting van de Amers- foortsche Burgerwacht is met algemeene stemmen gekozen tot voorzitter G. H J. Bonnier en tot commissaris L. Serré. Het volledig bestuur is thans L. C. Beijnen, commandantG. H. J. BoDnier, van Etmeren, L. Serie nissarissen, Vanwege het Genie bureel werd aanbesteed het eerjarig onderhoud var militaire gebouwen en weiken aan bel Vliegkamp te Soesterberg en de Kamp plaats Zest. De Graaf, Zeist f 12 321Hoogevest en Zn. f12 679; Dordt f 12.993; Heun, Havelte f 13.333 H. Blanken, Scher- penzeel f 14.483Mulder en van Lunteren, Soesterberg f13 490; Rook Huister Heide f13663; Van Gent. f 13.923 Furster, Zeist f 13.975Dalst a, Soesterberg f 14.180. Verder werd aanbesteed hst onder houd der gebouwen te Amersfoort. Rietveld, Den Haag f 28.289Zu:- derent, '«-Gravenhage f28.558; Heun Havelte f29.533; Hoogevest f 29,712 Dorth f29950; Blanken f 30 211 Van Gent f30.923. Een jongeman werd Station: bock Snouckaertlaan aangereden door een vrachtauto, waardoor hij kwam te vallen en verschillende kneuzingen op liep. Per Ziekenauto is hij naar h't ziekenhuis overgebracht. De Weleerw. heer C. Brom, pastoor IJsselstein, heeft eervol ontslag aan gevraagd met ingang van 19 Dec. a s Pastoor Brom werd geboren in 1851 i was sinds 1906 pastoor te IJselstein. Z Eerw zal zijn intrek nemen in hei Pension St. Jozef, alhier. Burgemeester en Wethouders maker- end, dat van 17 tot en [met 24 :ember 1924 de winkels, inbegrepen barbierswinkels en kapperssalons, ge opend mogen zijn tot des avonds 9'/] uur. 10 li Uit den Omtrek BUNSCHOTEN De politierechter heeft G, B„ land bouwer alhier, wegens levering van met water vervalschte melk tot 3 maanden gevangeuisstraf veroordeeld. EEMNES Er bestaan plannen om aan het einde in Eemnes-Buiten een groote tuinderij ,n te leggen. De grond aldaar, moet, volgens des kundigen, voor dit doel uitermate ge schikt zijn. SOEST Vrijdag zal in «De Gouden Ploeg» eeneledenvergadeting werden gehouden van de Vrijwillige Brar.dweer te Soest. HOOGLAND Geboren Johanna Alijda, d. vi van Dijk en G. v. d. Burgwal. GetrouwdP. Kuijer en C. A. Hengel A. v. d. Hengel en A Dijk. OverledenJannetje Boltenburg, 74 j., wed. van F. v. Rossum. half-5 Congregatie vaa de H. Familie. Half 6 Patronaat. MAANDAG. Kwart voor 8 gezongen H. Mis 7 uur Lof met Rozenhoedje. DINSDAG 8 uur Gezougen St. Antoniusmis. Parochiekerk van SI. Franc. Xav. 't Zand. ZONDAG Half 7 en 8 uur H. Mis. Kwart over 9 H. Mis. Half 11 de Hoogmis. 3 t:r.r Vespers. 6 uur Conferentie. MAANDAG Onbevlekte Ontvangenis dag van devotie. Kwart voor 8 gezongen H. Mis. 7 uur Lof. Parochiekerk van St. Henrlcus aan de Borstraat. ZONDAG 5 jjur en 7 uur H. Mis. 10 uur Hoogmis. 6 uur Lof met Rozenhoedje. N B. 1. Aanstonds na de Hoog mis verpachting van den mannen plaatsen. Vandaag over 8 dagen vei pachting van de vrcuwen- plaatseti. 2. Maandag en Dinsdag, 8 en 9 December vergadering van de zelatricen der Penningcollecte ten behoeve der St. Henricuskerk. MAANDAG Feestdag der Onbevlekte Ont vangenis v. Maria, dag van devotie. De le H. Mis om 6 uur. Kwart voor 8 gezongen II. Mis. Avonds 7 uur Lof met Rozen DINSDAG 7 uur Lof ter eere vau den H. Antonius waarna Congregatie van de H. Familie, Parochiekerk van St. Ansfridus aan de Vondellaan. ZONDAG Half 8 wordt de H. Commüoie uitgereikt. r H. Mis. ur Hoogmis, ur Catechismus, r Patronaat afd. A. Confereutie en Broederschap :r eere van O. L. Vrouw van Altijddurende Bijslard. Na 't Lof Patronaat afd. B. Na het Lof vrrgadering der zela- MAANDAG Feest der Onbevl. Ontvangenis H. Maagd Maria. Dag van Devotie. H. Missen om 7 uur, Kwait voor acht gezongen H. Mis. 7 uur Lof met Rozenhoed):, gevraagd voor LOOP- en Wik WERK. Langestr; Erfjiuis De Notaris A. J. Bok te Barneveld is voornemens om op DINSDAG 16 DECEMBER 1924 te TIEN UUR ten verzoeke van de Gezusters Hartman op de hofstede Westerveid in Callen- broek onder Barneveld erfhuisgewijze te verkoopen; Een achtjarig bruin Merriepaard, een vierjarig Vosbles Merriepaard, 10 kalf- dr. Koeien, 3 kalfdr. Vaarzen, 2 guste Vaarzen, 7 halfjarige Pinken. 2 wagens met opzet, plaggenwagen, breack met varkensopzet, kleedwagen op veeren, gierbak met stelploeg, krlii- wagen, rosmolen, dorschmachine voor paardenkracht snijmachine, bietensnij der, 2 spaneggen, slede, 3 evenaars mei oosthenten. Een tweespans paardentuig, twee een spans paardentuigen, ploegluigen la moen, treebak, kwartmaat, balans mei schalen en gewichten, 3 groote zeven, meetzeelje, baktrog en baktafel, kort- kist, meelton, kisten, bakken, burrie- houten, weesboom, wanmolen, schop pen, grepen, hooiharken, gavels, hark, zeisen, haargerei, zichten, paar- Binnenland Minister Aalbersa blijft. In de Tweede Kamer-vergadering deelde de Voorz. mede, dat een schrijven was ingekomen van Minister Aalbersr, waarbij deze mededeelt, na gehoudei beraad, bereid te zijn de behandeling der begrootirg van Arbeid te hervatter. Kerkelijke Diensten Jimerstoort Parochiekerk 0 L Vr. Hemelvaart Langegracht. ZONDAG H.H. Missen om 7 en half 9. Half 11 de Hoogmis. 12'/t uur Cathechlsmus. 3 uur Vespers. nijkerk. Parochiekerk H. Catharlna ZONDAG Half 8 de H. Mis. Half 11 de Hoogmis. 3 uur L f. MAANDAG Feest van Maria Onbevl. Ontv. zonder verplichtirg voor te vieren. 7uur H. Mis. 10'/, uur Hoogmis. 6 uur Lof met Rozet, hor dj:, DINSDAG 7'/ï uur gezongen Jaargetijde Antonia Ten Brink. Bijenburrie, honingtonncn, 12 slok ken bijen, korven, kalverhok, wagen- wip, touwen, boonenstaken, crwtenrljs. Partijtje stamboonen, ong. 10.000 kilo knolrapen, ong. 30.000 kilo hooi, ong. 60 H.L. eel- en pootaardappelen, ong. 50 vim rogge, ong. 40 vim haver, ong. 15 vim boekweit, partijtje haverstroo, wikken en erwten brandzoden en brand hout, ong. 6 vim takkebossen. Hond met hok, timmergereedschap, soldeergereedschap, ladders, berghaaf met stoel, slijpsteen, melk-, deel- en bouwgereedschap enz. Voorts huisraad als: kabinet, kleer kist, bureau, staartklok, kleine klok, lafels, stoelen, kachel, houthak, vuur gereedschap, staande vuurplaat, bed met toebehooren, spiegels, schilderijen, lampen, koper-, blik-, ijzer- en aarde werk en hetgeen meer ter verkoop zal worden aangeboden. Daags tevoren zien. Onbekende koopers contant. Spoorhoutverkoopiiijï te Baarn. Deurwaarder Kuyters Amersfoort zal op MAANDAd 8 DECEMBER 1924, 's namiddags 2 ure, op het spoorwegterrein le Baarn (bij de Oennenlaan) om contant geld pu bliek verkoopen, ongeveer 30 kavels bniten dienst gestelde Eiken en Grenen Dwarsliggers Advertentiën. Heden overleed na voorzien te zijn van de H.H. Sacramenten der Stervenden onze innig ge liefde Vader, Behuwd- en Groot vader Cornells Barthelomeus Schimmel Uit aller naam DE FAM SCHIMMEL Amersfoort, 4 Dec. 1924 Vijver 10 Concurrentie onmogelijk omdat wij alleen mef kleine winst verkoopen. A.s. Dinsdag verkrijgbaar puik beste Blauwe Kleiaardappelen 8 cent per kg. 10 kg. afgehaald 70 cent, thuis bezorgd 75 cent. Per H.L. vijf gulden. Puik beste Zandaardappclen ei andere Kleiaardappelen. Koolrapen 35 cent 10 kg. Wortelen 40 cent 10 kg. Uien 80 cent 10 kg. Fa. Schoenmaker Co. Krommestr. 60 - Amersfoort De Notaris Johs. Knoppers te Amersfoort zal op DINSDAG 9 DU? 1924 des v.m. 9 uur te Amersfoort a- de Nieuwslr. no. 19 publiek A o verkoopen Den geheelen goed onderhouden, Inboedel als: eenige antieke meubelen, linin kast, tafels, stoelen, canapé, sp tafeltjes, spiegels, schilderijen, kacf fornuis, tapijt, gordijnen, bedden met toebehooren, d kastje, ladetafel, kapstok, brandli tuintafel en stoelen, rijwiel, glas aardewerk, keukengerei, enz. enz. Verder zeldzaam antiek porccleüul aardewerk, als: koppen en schotelt fruitschalen, borden, terrine pul, rooa kommen, trekpotjes, kannetjes, colt Gouden en Zilveren munten. Te bezichtigen Particulier Zaterdag 6 December IflL des middags van 2- 4 uur legen f0.U) per persoon. Publiek Maandag 8 December 1921 van 10-12 en hall 2-4 Zegl het voort. Notaris te Leuken te Amersfoort, bericht dat de gewog? jaarlijksche -f\ te Hamersveld, zal plaats het „Ros Bayart" in de ee "jn Januari 1925. Spoedige opgave perceelen wordt g van het St. Joseph-Gestichl den Weverssingel le worden verzocht voort: eersten Dinsdag v maand te disponeeren. HET BESTUUR* Dakpannen. Steenen. enz. Te koop aangeboden circa 180000 prima le soort nieuwe roodeHoll. Dak pannen, groot 38X25, ook bij gedeelte. Afkomstig van Liquidatie Tuinwijk te Utrecht. Verder circa 100000 Belgische- en Mopsteenen en alle andere soorlen prima afbraak, als kozijnen, deuren, Ijzeren en houten balken, ijzeren pijpen, schoorsteenmantels, goolsteenen, enz. Alles tegen uiterst billijken prijs. Te bevragen J.A.v.Seumereii&Zn. Vleutenschevaart 9 A. C. BEIJER 1 Krommestraat 58a I ld. Meubelen Amersfoort I Havik 41 Tel. 2 advocaat schillen gbohrenjonqensl Idiverse wijnen! Bekend lage prijzen et goede kwaliteiten TIMMERMAN - METSELAAR EN AANNEMER Zuidsingel 68 - Telefoon 924 Amersfoort vakkundioe uitvoering van alle Timmer- en Metselwerk® UTRECHT - Tel. ,482 «J

De Eembode | 1924 | | pagina 2