STEENTJES VOOR DEN BOUW DER OPVOEDING NEGENDE STEENTJE. Ia iedere gewoonte, ia elk aan- of afwendtel, schuilt eeD kiacht ten goede of ten kwade; maar de gewoonten in de jeugd aangenomen hebben op Inte ren Icctiijd een bijna onweerstaanbare kracht. Verkeerde jeugdgewoonten kunnen later niet alleen door onderricht en overreding in het gemoed van het kina worden uitgeroeid. Daartoe zijn óók noodig, onwrikbare vastheid, gestreng heid en onverdroten inspanning van den kant der-.oudets. En dan ziet men niet zel den, dat de liefde tot de ouders uit het hart der kinderen verdwijnt, omdat zij slechte gewoonten willen vernieti gen, die reeds diepe wortels in 't hart van hun kroost hebben geschoten en met de jaren zijn opgegroeid. Niet gering is het getai der ouders, die hun kinderen in hun prilie jeugd bederven en hen later om hun slechte gewoonten streng straffen en aan den lijve tuchtigen. Het zijn die ouders, die bun kinde ren maar in alles laten begaan, om zelf rust te hebben. Het zijn die vaders en moeders, die eenerzijds hun kinderen als lasiposten beschouwen, anderzijds als levend speelgoed voor eenige oogenblikken van aangenaam tijdverdrijf. Een andere manier van opvoeden dreigen en er op in te slaan, kennen ze niet. En omdat hun kroost daarvoor nog te klein is, weten se niet, wat er eigenlijk mee moeten aanvangen stellen hun opvoeding maar I «later* uit. Wanneer men aan zulke ouders kennen geeft, dat ze hun kinderen zelf bederven, dan antwoorden zewacht maar, we zullen het hun later wel Die ouders zien ia hun kortzichtig heid en gemakzucht niet in, dat dit «later*, dan «te laat* is. Van overwegend belang is het, dal men zijn kinderen leert kennen. Wanneer men toch zijn kroost niet door en door kent, d.w.z. hun verstan delijke aanleg, hun karakter, hun nei gingen ten goede en ten kwade, dan geraakt men op dwaalwegen in de keuze van den weg om er mee om te gaan. Vader en moeder zijn dan te verge lijken met een zorgeloozen geneesheer, die verzuimt de oorzaak en den aard der ziekten zijner patiónten na te gaan eo daardoor in de onzekerheid ver keert, welke geneesmiddelen hij hun moet voorschrijven. Daarom verdient het voor de ouders aanbeveling, zich in te denken in hun eigen jeugdhun eigen neigingen uit die jeugd te onderzoeken en daarna te zien of hun kinderen hun gelijken. Men verzuime dan niet datgene in de kinderen te verbeterea, wat men in eigen jeugd verkeerd gedaan heeft en als zoodaoig onderkent. PATER FAMILIAS. 7.ij daartoe uren ver gaan. Dit betee- kentongehoorde opoffering voor gees telijken en leeken. Dit beteekent ook: groote kosten voor de geestelijken in de uitoefening van hun herderljjk ambt, groote kosten voor de geloovigen, om de geestelijken te bereiker. Willen de geestelijken de kinderen ter Catechismus tot zich trekken, dan moeten de reiskosten worden vergoed. Zelf moeten zij van plaats tot plaats reizen om (op vele plaatsen kan dit niet iederen Zondag 1) de hun toever trouwden rond zich te kunnen vereeni gen voor het H. Misoffer. Inkomsten. Van den Staat: géén I De geloovigen, de armsten der bevol king, kunnen niet meer dan één derde van het benoodigde bedrag opbrengen. De geestelijken hebben, reeds sinds den oorlogstijd, steeds de grootste ontbe ringen geleden en de Bisschop kan zijn Priesters ook thans bet noodige nog niet geven. Ziedaar de feiten. OndergeteekendcD hebben ze van nabij waargenomen. Wij vragen Ut denkt U éven in deo toestand, waarin deze Katholieken leven I ls het wonder, dat velen de moed en de lust gaan ontbreken om onder deze omstandigheden, wonende tusschen and .-rsdeokende en communistische mede-arbeiders en verre van hunne Zielzorgers, zich zóó veel moeite en kosten te getroosten om hunne Gods dienstplichten getrouw na te komen? Hier hebt gij heerlijke kerken, uit stekende scholen, eene voortreffelijke zielzorg, Zusters om Uw kinderen te leiden. Maar gij hebt ook Uwe zorgeD, Uwe lasten en vele zijn de beden om hulp, waaraan gij gehoor geelt. Tóch: laat ons, ter Liefde Gods, en uit naam van den Herder van dit pas herstelde Bisdom óók een bede om hulp tot U mogen richten: Het jonge Bisdom Meissen be schouwt het zuiver als een nisuw missie gebied verkeert in den gróótst mogelijken, geestelijken nood. Het heeft letterlijk aan klles gebrek aan Priesters, aan Kerken, aan Scholen en het ziele- heil van 250.000 katholieken, helaas d: minstbedeelden onder hunne medebur gers, noopt hunnen Bisschop tot een roep om bijstand. Wij beloofdtn Z. D. H. deo Bisschop van Meissen, Mgr. Dr. Christian Schreiber, onzen mede-Katho Heken hier te lande Zijn roep om hulp over te brengen. Denkt, verzoeken wij u, aau het woord van den Zaligmaker: «Wat gij den minste der Mijnen doet, dal hebt ge Mij gedaan* en hier geldt het niet, den stoffelijken nood van onze broeders in Christus, maar den geestelijken nood eener groote schare, die deels voor Hem behouden, deels tot Hem terug- gevoer dmoet worden I Denkt hieraan bet is U zéér zeker een klein offer waard, indien mogelijk juist door u' hulp een ziel van uw medemenBch voc eeuwig behouden of teruggewonnen kan worden I Wij vragen U geen groote gaven, wij vragen U slechts een aalmoes ter Liefde Gods, voor minder bevoorrech ten dan wij I Zendt ons die, verzoeken wij U, aan een der volgende adressen Amsterdam, Rokin 71, Henri Hage- meijer, Postgiro 16598. Baarn, Jac. v. Lennepstraat 11, Henri Reintjes van Veerssen, Postgiro 57957. Amsterdam, Singel 92, Jan van Vlijmen. Amersfoort De aandacht van belangstellenden wordt gevestigd op de verloting in de Ambachtsschool. Door de leerlingen dier school zijn talrijke voorwerpen ver vaardigd, die als prijzen gebiuikt zul len worden. De trekking zal plaats hebben op 20 April a.s. Hedenavond is de volksuitvoering (generale repetitie) en morgen de uit voering van de Johannes Passion (Joh. Seb. Bacb) door de Zangvereeniging van Toonkunst, onder leiding Willem Meijer. SolistenJanna Brandsma sopraan, Mevr. SandersSpruyt Landscroon alt, Jac. van Kempen tenor, Mevr. M. M. sopraa-j, de heer W. C. R. tenor, de heer M. G. R. bas, W. Ravelli, bas, G. van den Burg, orgel, H. W. Ramse- laar, cymbalo. Begeleidingde versterkte Amers- foortschc Orchestvereeniging. De Amersl. Bond voor Lichamelijk* Opvoeding zal in het komende seizoen weer eenige cursussen organiseeren. Voor de kinderen der lagere scholen (van 10 tot 14 jaar) zullen een zomer cursus worden gehouden in openlucht spel en een jaarcursus, n.l. zomers openluchtspel en gedurende de winter maanden gymnastiek. Voor hen die gebruik mogen maken van het gratis zwemmen zal een zv cursus wordeu gehouden. ïfeEn voor personen boven 18 jaar worden cursussen in openluchtspel en athletiek gehouden. De eerste dient voor opleiding van atbletiekleidsters. In 't bijzonder vestigen we de aan dacht op deze laatste cursussen. De nimo daarvoor is over 't algemeen nog veel te gering. Een plaats als Amersfoort kan toch zeker wel wat deelueerasters en deelnemers leveren. 17e Eeuwsche Schilders in Amers foort. Zaterdagmiddag is door de Ver. tot het houden van Kunstbeschouwin gen in het huis «Soouckacrtl.an 11* een expositie geopend van 17e Eeuwsche Schilders, eigendom van den Kunst handel P. de Beer uit Amsterdam. Bij afwezigheid van den Voorzitter, werd met een enkel woord van welkom van deo Secretaris de expositie geopend, waarna Jhr. den Beer Poorlugael een hoogst interessante causerie hield over de 17e Eeuwers en daarna met de aan wezigen (loden en geaoodigden) de schilderijen langs ging overal wijzend op het meest belangwekkende er van. Kunstwerken van Claesz, v. Beijeren, Simon de Vlieger, Isaac v. Ostade, Nic. van Berchem, Teniers, Jodocus de Mompcr, Frans Snijders, enz. komen onder het tentoo cgestelde voor. Zooals bekend is, stelde H. M. de Koningiu-Moeder^op den dag van Haar intrade in de hoofdstad van. het Rij*, de Emmabloem-collecte iD, welke col lecte geboudeo wordt door alle plaat selijke en.provinciale,vereenigingeo, die aangesloten zijn bij de Ceotrale Ver- eemgmg. De opbrengst komt ten goede aan de plaatsel. of prov, vereeuiging die de collecte houdt. De Amersfoorlschï Vereenigiog zal dit jaar deze collecte houdeu op Zater dag 11 April a,9. Dat ieder, die voelt voor de bestrij ding van deze ziekte, zich dien dag tooie met een Emmabloempje, welk bloempje naar wij hopen door vele verkoopsters aan het publiek zal wor den aangeboden. Gelegenheid voor aanmelding bestaat op Donderdag 9 April a.s. des namid dags balf-vier ia de lighallen (Utrecht scheweg no. 23) alwaar op dat uur hel bestuur der Vereenigiog z.tung zal hou den voor de wijkverdeelmg en de uit reiking der bloempjes benevens de afgifte der verzegelde bussen waarmede de collecte moet worden gehouden. De bestuursleden van de Ver. tot bevordering der belangen van T.B.C.- patiénten in Nederland zullen welwillend behulpzaam zijn bij 't houden van deze collecte, voornamelijk in de buitenwijken. Woensdag 8 April 1925 zal in de Pallas Atheneschooi, Heinsiuslaan woi- den aanbesteed, het bouwen van een lokaal enz. voor de Montessorischool, voor rekening van de Schoolvcreeniging «Montessori* te Amersfoort. Bestek en leekeningen zijn verkrijg baar bij de firma P. Rijnja, Reguliers gracht 130-132 Amsterdam. Inlichtingen verstrekt architect G. Versteeg, Vossiusstraat 5, Amsterdam. Vandaag herdenkt Frederik W. Butje den dag dat hij 50 jaar bij de Fi B. A. van Ruijven Zn. in dienst Kunstzijdefabriek te Ede door bet bre ken der vooras omgeslagen. Behalve de chauffeur waren er tien fabrieksmeisjes in de bus. Het ongeval liep betrekkelijk goed af, daar slechts twee meisjes kwetsuren kregen. Nadat een geneesheer uit Leusden de eerste hulp bad verleend zijn de gewonden per ziekeoauto naar de stad vervoerd. «Roomsche Garde.* Op uitnoodiging van bovengenoemde Prop.club sprak Zondagavond in het gebouw »St. Aechtcn* kapelaan Hooy- man uit Zwolle. Jammer geioeg beantwoordde de belangstelling niet aan de verwachting. Op een volle, althans goed bezette zaal mag de «Roomsche Garde* toch wel rekenen als ze de brste redenaars, waartoe kap. Hooyman toch ook be hoort, uitnoodigt een spreekbeurt te vervullen. Laat men in de toekomst dit werk van de »R. G.« metterdaad steu nen door een talrijke opkomst. Voorzitter Peeters opent met Chris- telijken groet en een woord van welkom. Hierna was het woord aan kap. Hooy man, die tot onderwerp had gekozen «God wil het*. Propagandist zijn, aldus spr., betee kent party kiezen tusschen bet beginsel van het goed en het beginsel van het kwaad. Voor het beginsel van het kwaad wordt de strijd gestreden niet met liefde maar met de haat tegen den Oneindige. Daartegenover staat de Kam pioen van het goed d.i. God. God is goed in waarheid en in wezen. God strijdt daarvoor niet zlleen maar heeft ook in deze wereld zijn helpers. De propagandisten zijn de vechters voor het goede, voor God, voor Christus. Christus heeft den strijd gestreden en schijnbaar overwonnen, heeft Hij geze gevierd. Het menschenhart blijft immer streven naar geluk. Het heidendom kon dat geluk niet brengen maar voert tot sla vernij. Hoe heeft het oude cultuurvolk der Romeinen niet gezocht Daar het geluk, doch miilioenen werden erdoor tot slavernij gebracht, Christus heeft het ware geluk gebracht Zoekt in deze wereld niet om altijd te zoeken, maar om eenmaal te vinden, Cb istus gaf de middelen om te be reiken hetgeen bij beloofd had. Spr. wees op de heerlijkheid van het Chris telijk huwelijk en gezinsleven. Dan wordt het huisgezin een Tbabor waar het goed is te zijn. Christus gaf de wetten door de Over heid te beoeleDcn. Hij gaf de wetten van het recht dat door de onderdanen moet worden nageleefd ten opzichte van de Overheid. «Geeft den Keizer wat den Keizer en Gode wat God toe komt*. Hij gaf de wetten van het recht tusschen de menschen onderling. De menschen met hua onsterfelijke zijn voor God gelijk en bestemd de woDirg der Eeuwigheid. De onkruidzaaiers hebben door het zaaien van het onkruid de vrede des harten door het Godsgeloof verstoord. Het was een drietal. Ie. De Vrijdenkerij. Vrij denken en doen. Zet uw godsdienst overboord, Zy bindt uw geest en houdt aan zeden wet gebondcD. Alles in de wereld had zij daarvoor in dieast. De pers, hel tooaeel, film, bioscoop, de school. 2e. Hebzucht naar aardsche goederen. Zet uw godsdienst overboord want bet geloof geeft u geen brood. Het laat echter uw hart leeg en smachtend naar geluk. De menschheid bleef ontevreden. 3e, De boote begeerlijkheid. Zet uw godsdieost overboord om te genieteD wat er te genieten is, Is de godsdieost te hard Hard is het, aan zijn hartstochten, waarbij men alles bij inschiet, verslaafd te zijn. De godsdienst voert niet r du boventoon in het private en o bare leven. De hoogmoed rrgeert. Wie zal vrede brengen In dsu breede zette spr. uiteen waarom het socialisme dat niet kon. Wie zal de wereld redden I De Volkerenbond IJdele waan. Ook vandaag is Christus de redder van de mensctienmaatschappij. Het doel van de propaganda is niet andrrs din de verspreiding van de be- giuselen van Christus. Spr. huidigdein warme bewoordingen minister Kiiijs de Beerenbrouck die getoond heeft het gezag, als komend van God, te voeren. Hij heeft de les gegeven hoe de drager van het gezag, dal gezag moet voeren. Besproken woidt de meer dan erger lijke mauier waarop in «De Tribune* ue Roomsche Godsdienst beschouwd wordt. Altijd praat meD over de hervorming van de maatschappij, nooit over de hcrvoimiog van zich zelve en de ziel. Nooit van zichzelf, omdat men bet niet durft. De jongeren hebben verloren den band van het huisgezin. Al wat het buis gezin aan schoons biedt, trekt niet meer. Wat wèl trektsport, balzaal, gezel schap en veimaken. Niet meerde gods dienst, de liefde v. Christus. De schoon heid van het Christelijk gezin, waar de liefde is, moet weer worden hersteld. De wezentrek van al het geschapene is de drang na« het volmaakte. Door liet volmaakte worden we getroffen. Onderdrukt die drang in de menschsn niet. Daarin schuilt voor den menscb een kracht. Die drang is zijn grootheid, echter ook zijn kleinheid en z^n gevaar. De bekoring van het onbekende trekt de menschen aan, kan trekken op deD onbekenden weg. De propagandisten moeten de menschen leeren dat zij voor hun geluk niet naar het onbekende be hoeven te gaan. De hoogste taak is de menschheid le vormen en te leiden voor Christus. Die is de weg, dWaarheid en het Leven. Onder de nu volgende pauze, maakten de Gardisten van de gelegenheid gebiuik om een zeer nuttige brochure te ver- koopen, terwijl gratis het bekendd week blad «De Bazuinwerd verspreid. Hierna hervatte kap. Hooyman zijn rede. We moeten propagandist zijn in de samenleving en overtuigd van hetgeen men propadeert. Al moge ook de wereld de uiterlijke levenslast vr deren de innerlijke vrede, zielevrede verstoort zij. Spr. herinnerde aan de woorden van den psalmist «Als de Heer het huis niet bouwt, arbeiden zij die het optrekken tever geefs, zoo de Heer de stad niet be waakt, waken tevergeefs zij, die met de bewaking belast zijn*. De overtuiging wordt geboren uit de waarheid eener zaak. Daarin schuilt voor de mensch heid een kracht. Voor die overtuiging geeft de mensch alles. Hij werkt voor zijn levensdoel. Leeft de overtuiging dat de godsdienst de eenig ware, eeuig goede Waarheid is, dan moet de mensch daarvoor alles doen. Wees overtuigd en werkt volgens het voor beeld van Christus. Hij predikte op de le plaats door de daad. Spr. onderwierp vervolgens de vol gelingen van het Socialisme scherpe critick. De Goddelijke Meester predikte op alle plaatsen voor de menschen. Aan gemoedigd werd door het gesproken en geschreven woord de leer van Christus te verspreiden. Mocht daarmee dan ook bereikt wor den dat in ieder katb. gezin een goede courant worde geplaatst. Propaganda in huis en op straat. Wij houden nog te veel de dvu en ramen gesloten als de Apostelen op het Pinksterfeest. Voortdurend, rusteloos en vurig ten we werken. Tegenwerking zullen de propagandisten ondervinden ook hen die hun vrienden moesten zijn Laten we voorts de arme atgedwaalden met rusteen bidden we voor hen. Wij staan op een keerpunt in de geschiedenis. Wij moeten den weg naar Christus wijzen. Ook voor de toekomst is Chrislus de redder van den mensch, het gezin, de samenleving. Dit ideaal is zoo schoon dat we ons leven daar aan zullen wijden. «God wil het> De maandelijksche Godsdienstoefe ning voor de R. K. Militairen van alle rangen wordt gehouden door den Hoog- EdelGestr, Heer Aalmoezenier op 1 en 2 April a.s. resp.'s Woensdagsm ddags half 4 de Conferentie, gelegei.heid tot biechten van 68 uur en Donderdags morgens om half 8 uur de H. Mis met preek en algemeene H. Communie, die tevens de Paasch-CommuDie Woensdag 1 April herdenkt de Bii- gadier-Mrjoor G. v. d. Horst den dag, waarop hij voor 25 jaar in dienst trad bij de Amersfoortsche Politie. Hij vervulde zijne diverse functie' steeds met grooten ijver eo tot tevre denheid van al zijn superieuren. Moge de dag van morgen voor hem een feest dag worden. Gevonden voorwerpenhangslot met lijwielplaatje, rijwiellantaarn, duim stok, achterkam, slavenarmband, zilve ren ring met gouden plaatje. Bekeurd werden een bakker en slager wegens overtreding arbeidswet, een wieliijder voor 't rijden zonder licht, een caféhouder wegens te laat open zij» van zijn inrichting en de bezoeker we gens 't vertoeven in die inrichting oa sluitingstijd. Het Gerechtshof te Amsterdam deed hedenmorgen uitspraak in de zaak tegen den 32-jarigen drogist B. J. Verhaaf Amersfoort, die door de Rechtbank Utrecht op 16 December j.l. veroor deeld was tot 20 jaar gevangenisstraf wegens poging tot moord op zijn eebt- genoote, tweemaal gepleegd. Het Hof, overwegende dat het onder zoek niet volledig is geweest, gelastte het iostellen van een nieuw] onderzoek op Dordirdag 2 April a.s. Als psychia ter zullen dan nog worden gehoord de heeren Prof. Dr. K H. Bouman Prof. Dr. L. Bouwman. Uit den Omtrek BARNEVEL0 Reeds eerder was er kwestie ontstaan tusschen het gemeentebestuur alhier en den landbouwer van Maanen, op «Root- selaar*. over het Woudsche voetpad. Dit pad is, naar de meening van gemeentebestuur te smal, terwijl noemde eigenaar niet bereid ia, voor verbrcediug meer van zijn grond af te 'aan. Vandaar, dat indertijd gemeente arbeiders de heining aldaar verplaatsen, doch onniiddciyk verzette v. M die zelf ongeveer blind i«, bijgestaan door zija zoon, zich heilig tegen deze ver- plaatsing, zoodat dit werk toen lijdelijk werd gestaakt. Na echter nogmaals de zaak le hebben onderzocht en opnieuw dit voetpad te hebben geschouwd, hebben B. en W. deze week wederom arbeiders aan het werk gezet, om 't pad de breedte te geven. Nauwelijks echter liBddeo de gemeentearbeiders het terrein etn oogenblik verlaten, of de zoon van v. M. toog aan den arbeid de palen uit te graven en op de id. Daar oude plaats weer o de verbreeding van het voetpad op deze wijze moeilijk uit te voeren la, heelt de burgemeester gelast het werk opnieuw stop te zetten en proces-ver- baal doeu opmaken. Een driejarig dochtertje van den machinist Lammers, is ongelukkig te pas gekomen. Terwijl zij met broertjes en zusjes aan het spelen was, wilden de kinderen elkaar een naald afhandig maken. De bezitter hieivan wierp echter dit voorwerp weg, dat met het oog op het vloerkleed terecht kwam en daarin, met de punt naar boven, staan bleef. Bedoeld dochtertje nu wierp zich, om haar des te beter te kunnen grijpen, op de naald, met het noodlottig gevolg, dat deze over haar geheele lengte, in de knie van het meisje drong. Alleen van dsn draad, die zich in het oog der naald bevond, was nog iets te bespeuren. HOOGLAND Woensdag 8 April a.s. zal vanwege het gemeentebestuur, in een der lokaleu van het schoolgebouw aan den Ham des avonds 6 uur, in bet openbaar worden verpacht de grasbermen langs de straten. Mrj. I. zou dezer dagen per fiets zich naar Amersfoort begeven. Geko men even voorbij den Ham, liep de hond welke haar vergezelde tegen het voorwiel, waardoor zij viel, met het ongelukkig gevolg een been te breken. Per rijtuig moest zij naar haar woning worden vervoerd, waarna geneeskun dige hulp werd ingeroepen. SOEST Notaris van Ditzhuyzen zal Donder dag 16 April in «De Gouden Ploeg* publiek verkoopenEen Winkelhuis met erf en grond tegenover het Station Sonst aan de Torenstraat no 15. De kinderen die den leeftjjd van zeven jaar hebben bereikt en voldoende onderwezen zijn, zullen hun eerste H. Communie doen in de lste week na Paschen, Donderdag 16 April. De plechtige Paasch-Communie der g'ootere kinderen zal geschieden lste Zondag jna Paschen, 19 April. Op den le Zondag na Paschen zal voor h t Middenstandsfonds Santos een openbare inzameling op het plein der keik bij de parochianen geschieden. Op den 2e Zondag na Paschen zal bet nieuwe vaandel der R. K. Midden stands-Ver. plechtig worden ingewijd. Gemengde Berichten Door een aantal in het bedrijfsleven vooraanstaande personen is opgericht hst Algemeen Comité van Verzet tegen Protectie. Utt dit Comité i» aangewezen een Commissie van dagelijksch bestuur, bestaande uit de heeren Jhr. Mr. H. Smissaert, 's-Gravenhage, Voorzitter, H. P. Gelderman, Oldenzaal, Ir. A. Plate, Rotterdam, Th. van Weideren Baron Rengers, Oenkerk, Mr. C. D. Salomonson, Amsterdam. Albert Span jaard, 's Gravenhage, Mr. Q. J. Terpstra. Rotterdam, Mr. J. P. Ekker. Secretaris- Penningmeester en Jac. Rinse, Secre- Het Comité is gevestigd te 's Graven hage, Korte Voorhout 12b. Het Tweede Kamerlid Braat heeft te Groningen voor melkveehouders en plattelanders het woord gevoerd. Het «Gr. Dbl.« besluit zijn verslag van deze bijeenkomst aldus «Van de gelegenheid tot d bat maak ten enkele heeren gebruik. Ds heer R. Waltjer, sloot daarop met woorden van dar k aan den spreker en aan al len, d<e het gewaagd hadden mei den heer Braat in debat te gaan, de ver gadering Na den hevigen wervelstorm in de straten Missouri, Indiana cn Illinois, is thans de staat Zuid-Dakota aan de beurt om door een ramp geteisterd te worden. Groote prairiebanden woeden in Zuid Dakota. De ramp is ditmaal op een schaal, die naar het beet nog nooit vertoond was. Gelukkig is men op sommige punten den brand reeds meester, echter nadat >ver een reus achtige oppervlakkte alle plantengroei reeds was vernietigd. Drie dorpen zijn vlammen opgegaan. Etn vernielende wervelstorm heeft de provincie Santa Fe in Argentinië geteisterd. De plaatsen Glassow, San Jenaro, Diaz, Barrancat en Larrechea zijn vernietigd. De provinciale regeering heeft een extra trein met doktoren, ver pleegsters en geneesmiddelen naar de geteisterde streek gestuurd. Te Sliedrecht is bericht ontvangen dat bij baggerw.nk, dal de firma Kalis n Tliht in Noord Frankrijk een granaat uit 'een uit te diepen kanaal werd opgehaald. Deze ontplofte met het gevolg dat de 33 jarige machinist Feyen en de 34 jarige baas Kraayeveld

De Eembode | 1925 | | pagina 2