w ZOMER-UITVERKOOP Op de wijsgeerlge terreinen aan den Doodenveg, hielden Frieten hun jaar lijksche Friezendag. Een samenkomst van Friesen die bulten Friesland toeven en too'n samenkomst benutten om 't (Mtnhoorigbeidsgevoel van allen die van Frieschen landaard zijn te onder houden. De samenkomst was teer druk be- tocht door Frieten en Frietinnen uil alle oorden des lands. Er werd veel getongen en een ongemeen fraai open- lucht-spel vertoond. Politieberichten. Aangehouden is tekere W. v, G., verdacht van diefstal te Soest gepleegd. Op den Utrechtschen weg had een aanrijding plaats tusschen een wielrijder en een auto. De wielrijder werd gewond. Voor een café aan den Weverssingel is een rijwiel ontvreemd. Ingebroken werd 's nachts in «Kleio- Heidelberg« aan de Barchman Wuy- tierslaan bij de Vlasakkers. Vrijdag werd de theetuin op den Amersfoortscben Berg geopend, 't Ging er verbazend officieel naar toe, al wat stadsbestuurlijk is of als stadsbestuurlQk wordt beschouwd, was geïnviteerd voor niet-iogewijden kreeg hel schijn alsof dete onderneming een meentelijke instelling is. Zulks is niet het geval. Het geheel is gesticht op gemeentegrond in erfpacht gegeven aan den exploitant en wanneer de exploitant alle gestelde voorwaarden en verplichtingen nakomt, heeft de ge meente zich nergens mede te bemoeien. Dit even en passant opgemerkt. De Burgemeester hield een openings rede, waarin de loop der zaken werd geschetst en eenige pluimpjes werden gedistribueerd. Dat 't een schoon plekje is, zulleo allen, die 't eens rustig bekijken gaarne toegeven. De exploitatie is in goede handeo, zoodat wel mag worden verwacht, dat deze gelegenheid blijvend een attractie voor stadsbewoners en passanten zal zijn. Donderdag 8 Juli a.s. herdenkt onze stadgenoot de heer A. van Weezei Erreos zijn 60*ten verjaardag. Onder hen, die in onze gemeeote de schoone kunsten dieneo, maakte de heer Van Weezei Errens als schilder en etser naam tot ver buiten onze grenzen. Bekend zijn z'n fraaie stemmingsvolle beide-landschappeo, In het Juli-nummer van Elzeviers Maandschrift werd een zeer waardeereod artikel aan onzen algemeen geachten stadgenoot gewijd. het over trouw blijven aan ons gegeven woord om steeds een voorbeeld van onthouding te zijn en het met voeten treden van het menscheljjk opzicht door moedig uit te komen voor onze t tuiging en onze beginselen. Door den Geestelijken Adviseur werd een nieuw lid als afschaffer geinstalleerd Hij sprak hierbij een kernachtig woord over de ellende die het alcoholisme teweegbrengt. Met een geiukwensch een woord van welkom werd het nieuwe lid in de drankbestrijdingsgelederen opgenomen. De corresponden der Dr. Ariüna- vereeniging deed verslag van de 6e Jaarvergadering op 21 Juli te Breda gehouden. Door den secretaris werd een half jaarverslag der afdeeling weergegeven waaruit bleek dat het ledental thans 45 bedraagt. Het financieel verslag werd in band met de afwezigheid van deo penoiogmeester uitgesteld tot de vol- geode vergadering. Bij de rondvraag gaven 2 leden afschaffers zich op als geheelonthouder waarover de voorzitter zijne voeldoening uitsprak en hoopte dat dit goede voor beeld door meerdere zal worden gevolgd. Voor dat tot sluiting werd overge gaan werden 5 Onze Vaders gebeden voor de zielerust eener overleden moeder van een der leden waarna gebruikelijk gebed werd gesloten. LEUSDEN Met ingang van 16 Juli wordt het poststation te Leusden verplaatst naar de woning van R. v. Kamerbeek bbd den Arnhemschen straatweg bij de Tol. NIJKERK In de Kleterstraat reed een land bouwer met zijn kromme-disselwagen, uitwijkende voor een ander voertuig, de broodkar van den heer Gomroer omver. Door den schok viel de stuurder van het »kisthek« en kwam juist terecht tusschen de voorste wielen. Toen de wagen over hem was heen gegaan, klom hij zonder zich bezeerd te hebben er weder op en reed weg. De woning van A. van Moorselaar, door Notaris Reijers geveild, is toege wezen aan Hendrik van Aller te N'ijkerk voor f2310. Uit den Omtrek BARNEVELD In den gemeenteraad werden de geloofsbrieven van het nieuw aange wezen lid C. Vethoef nagezien en in orde bevonden. Tot zijne toelating werd besloten. Ook kwam aan de orde de benoe ming van een wegwerker op deo weg AchterveldTerscbuur, op een salaris van f 442, waarvoor 3 dagen per week op den weg moet worden gewerkt. Bij stemming ontvaogt J. van M dendorp te Terscbuur 12 stemmen, is dus benoemd, terwijl N. Tb. Blom, te Achterveld een stem op zich ver eenig!. Tot lid der Gascommissie wordt be noemd E. v, d. Briok, tot idem voor de Markt en voor de Strafverordening! de heer Verhoef. Besloteo wordt tot verbardiog vi de Watersteeg en deo Molenweg, te Essen, waarvan de kosten begroot zijn respectievelijk op f 2500 eo f 12000. De verdiensten van wijlen den heer Willemars werden door den Voorzitter nogmaals dankbaar in beriontriog ge bracht. HOOGLAND Zondag bield bet Kruisverbond in Concordia een goed bezette ledenver gaderiag. In zijn openingswoo d wees de voorzitter op het redactioneelen stuk in de jongste Kruisbanier geplaatst SOEST De zuivere winst door de R. K. Spaarkas over 1925 gemaakt bedraagt ruim f1100. Ook in deze gemeente vertoont zich weer het gevreesde mond- klauwzeer. Als teeken hiervan zijn enkele boer derijen, gelegen aan den Rijksstraatweg tusschen Kerkebuurt eo Vosseveld, voorzien van de bekende biljetten met opschrift *Mond> en Klauwzeerd. Niet alleen in het belang van den Soester veestapel, doch evenzeer in het belang van den veestapel van geheel Eemlaod is het te wenscben, dat dere uitbreidiog is te voorkomeo. UTRECHT Was het de afgeloopen. week druk in Utrecht's straten gew Zaterdag ging het er met de drukte i los. 's Middags matizée en des t concert op het kermesse d'éié r avonds hetzelfde feestterrein in het Jaarbeursgebou' bovendien de laatste en wederom heel uitverkochte avond-voorstelling lebnaton in het openlucht-theater. De Vereeniging ter bevorderiog Vreemdelingenverkeer zorgde tenslotte voor den klap op den vuurpijl sloot den dag met een groot en vuurwerk in Tivoli. Buitenland 01 mllli»» 1. Mei wat detjmniffiflSn hamernd beweerde Sloeg hij den spijker precies op z'n kop :.Wat ondervindtnglzeihij_.mij vroeg leerde: B.Z.K.pruimtabak staat aan den fop' IOUIS DOBBELMANN ROTTERDAM. Wordt Diososdag a.», vsrvolfd Het lijkt in Engeland nog niets een oplossing. En een einde van mijn-corflct. zoo spoedig mogelijk, toch zoo wenschelijk zijn, niet alleen voor de mijnwerkers en de mijneige naren, maar ook voor den algemt welstand des lands. De ernstige werking van de mijnwerkersstakiog op 'de rijksfinanciio blijkt uit de inkomsteo elke 147 mil- 22 millioen is in vergelijking n dezelfde periode van bet vorig jaar. iotusschen is in hel Lagerhuis het door- de regeering ingediende wetsont werp. dat de gelegenheid opent den 7-urigen arbeidsdag in de mijnen tot een 8-urigen te verlengen, afgehandeld en aaogenomen met 332 legen 147 Bij de debatten is het heftig toege staan, want de ardeiders-afgevaardigden zijn fel tegen zoodanige verlenging, omdat ze feitelijk neerkomt om een verlaging van het uurloon. Het week loon kan nu ongeveer gelijk blijven. Koning Alfonso van Sparje is te Parijs aan een groot gevaar ontsnapt. Nog juist bijtijds heeft de Fransche recherche een complot ontdekt, om 't Spaansche koningspaar tijdens bet blijf in de Fransche hoofdstad te moorden. Het waren twee pas uit Argentinië gekomen Spanjaarden, die dit voornemen koesterden. Ea nu had de koning er nog wel net tegen een Franscb journalist op gepocht, dat bij xicb zoo veilig onder zijn volk kon bewegen. Mr. Zimmermann Is uit Wwenen naar Rotterdam vertrokken. Op het perron waren vertegenwoordigers der regeer ing, hooggeplaatste ambtenaren en het ge- heele diplomatieke corps aanwezig om afscheid te nemen vsd den scheidenden commissaris-generaal van den Volken bond. Mr. Zimmermann, de oude burger vader vao Rotterdam, beeft in Oostenrijk het moeilijke werk verricht, de staats financiën zoodanig re regelen, dat alles :er normaal kau fuoctionecren. Hij had zwaar werk, waot er n heel wat worden opgeruimd. Gemengde Berichten De aardbeviog aan de Westkust Sumatra blijkt van zeer ernstigeo aard en in haar gevolgen zóó noodlottig te zijn geweest, dat men van een groote ramp kan spreken. Het aantal slacht offers is zeer groot. Enkele plaatsen zijn totaal vernield. Vooral Padang Fand- jang heeft zeer ernstig van de ramp te lijden gehad. Alle militaire gebouwen te Padaog Pandjang zijn beschadigd. De adjudant apotheker Schmidt is in het puin ge stikt. Het militaire hospitaal is ingestort. De kazerne is verlaten. De meoschen kampeeren in tenten. Alle steénen ge bouwen am den weg Kota Raroe Padang Pandjang zijn ingestort. De spoorbruggen zijn zwaar beschadigd. Te Padang Pandjang zijn reeds 51 dooden onder de puinhopen vandaaD gebaald. Verschrikkelijke tooneelen speelden zich af in de Chineesche en inlandsche wijken bij de instorting van de stad. Het donderend geraas duurde, enkele secondende geheele handelswijk verdwenen. Padang Pandjang is e puinhoop, welke alle beschrijving tart. Het aantal dooden bedraagt tot dusver 19870.000 meoschen zijn dakloos. Voor ongeveer 20 jaar zou een g huwd paar in de buurt van Eindhoveo gaan sparen. Als spaarpot werd geschaft een emmer, die met een deksel was dicht gesoldeerd. In het deksel natuurlijk een gleuf, om de noodige briefjes eoz. naar den kerker te verdwijnen. De emmer zou niet bij vol was, worden opengebroken. Een paar maanden geleden, was dit het ge val. De schat werd getelder bleek niet minder dan f 20.000, zegge twintig duizend gulden, gespaard. Voor dit be drag werd een kapitaal huis aangekocht. De fiscus echter kreeg lucht van dit zaakje en stelt thans een vordering wegens ontdoken belasting. Een uit Straatsburg vertrokken vlieg tuig dat te Neurenberg nog passagiers opgeDomeo had, is bij Rassbaupt n gestort. Vijf personen zijn gedood eeo zwaar gewond. Nabij Zuilesteen, onder Leersuro, geraakte bet zijspan van een motoifiets los en sloeg over den kop. In het zij span waren geieten eene dame en een kind. Het kind kreeg een hersenschud ding en werd overgebracht naar I ziekenhuis te Amersfoort, De dame de bestuurder kwamen er af met bloe dige ootvellingen. Het vao Hamburg binnengekomeo stoomschip »Meliskerke heeft de zuide lijke remming bij de groote sluis te IJmuideo aangevaren. De schade wordt op f 60.000 geschat. Te Baihmen is de zoon van landbouwer, die zijn buurman behulp zaam was bj het inhalen van hooi, door het breken vao bet touw, over het hooi was gespannen, vai wagen gevallen. Hij werd met gebroken oekwervel opgenomen en is spoedig daarna overleden. Te St. Oedenrode brandde boerderij af. Behalve huisraad en land bouwmateriaal, ging ook eeo bedrag vao f 1500, hoofdzakelijk bankpapier, verloren. Bij een Bussumsche familie kwam een Duitscbe jongedame als hulp in de huishoudiog in betrekking. Zij was gezellige, bischaafde eo aangename huisgenoote, docbler van een predikant uit Coblenz, enfin een uit duizenden. Bovendien had een candidaat j rechten haar zijn liefde verklaard, haar zuster had hardzeer... Ongeluk kige liefde... Neiging tot zelfmoord. En bet was omtreot deze zuster, d. men de schokkende tijding ontving, die aanleiding zou wordeo tot eeo Het lijk der zuster-met-de-ongeiuk- kige-liefde was uit den Rijo opgehaald. De Duitscbe kreeg verlof, haar onge lukkige zuster de laatste eer te gaan bewijzen. Ze kreeg nog méér; ze kreeg veertig gulden reisgeld, een tweede klasse kaartje oaar Coblenz, van mijl beer en mevrouw gaf haar een lil mantelcostuum met hoed ter leen. Want lila was rouwkleur in Rijnland. De Duitscbe moet lóg terugkomen. Bij informatie bleek de familie bet slachtoffer te zijn van een bekende oplichtster. Een auto, die van de Ubacbberg kwam rijden, weid in de flink gegrepen door een vrachtauto, die een gevaarlijk kruispunt passeerde. De bestuurder van den luxe-auto kon het stuur niet meer houden en reed tegen een huis. Tus schen het buis eD de auto raakte een ■bijgaoger. De ongelukkige werd ar gewond naar het ziekenhuis ver voerd, waar hij overleed. Langestraat 36 Deze week exposeeren wij aardige nieuwe STRAND- EN REISTOILETTEN tegen sterk verlaagde prijzen. Een patrouille onder kapitein Behrens i tot verdediging voorberede missigit in Kampong Kroegng Loeas Atjeb. De leider werd met 17 volgelingen, onder wie enkele ondergeschikte aanvoerders, neergelegd. Onzerzijds werden 2 marechausséea licht gewond. Zondag j.l. is tijdens een hevlj eer de sneltrein HavrePariji kruispunt uit de rails geloopen. De locomotief met vijf wagons derailieerder Er zijn 18 dooden en 97 gewonden. Nog een treinongeluk heeftin Frankrijk plaats gehad. Bij Vigneux botsten twee tegen elkaar. Een 10-tal reizigers is gewond. De straatweg Kolkberg—Erkner ten Z. O. van Berlijn, nabij Küpenlck, werd door een bodem verschuiving over twintig meter afstand opengescheurd. Dientengevolge zijn waterleiding en electriciteit gestoord. De in de oabij- heid gelegen »Bauernsee« overstroomde en veroorzaakte eeo catastrophe. Bij Waltersdorfer Schlusze sloeg bliksem in een hotel dat juist, tenge volge van het noodweer, druk bezet was. Het dak stortte in en door het neervallend puin werden twaalf schen gedood en ruim vijftien ernstig gewond Het ziekenvervoer wordt door overstroomiog van bet meer en deo onbegaanbaren weg ernstig bemoeilijkt. Uit Krummbübei wordt gemeld, dat een hevige wolkbreuk boven het Reuzen gebergte is losgebroken. De wegen staan blanksommige plaatseo zijn verstoken van licht en de bewoners moesten de huizen verlaten, waar deze dreigden in te storten tengevolge der overstroomiogeo. De schade is groot. Vijf personen kwamen omveel ging verloren en honderden gezinnen zijn zwaar getroffen. Een Fransch-Koemeensch vliegtuig is bij bet dorp Rosshaupt gevallen, VSf inzittenden werden gedood, één zwaar gewond, Ons land is reeds bijna geheel grglectrificeerdniet minder dan 95 pet. der gemeenten is van electrischen stroom voorsien. Omstreeks 57 pet. der gezinnen maakt van electriciteit gebruik. Op eeo onbewaakten overweg te Stadskanaal is een wielrijder door een tram aangereden en gedood. Te Boskoop viel een jongetji de wieleD van een autobus en slag dood. Te Deventer viel een 21 jarige land bouwerszoon van den hooiwagen overleed kort daarna, In een woning aao de Berberisstraat te Amsterdam heeft een vrouw, io eei vlaag van waanzin, haar vijfjarig zoooij- door worging om het leven gebracht. De vrouw, die in ernstige mste zenuw lijdster is, schijnt 's nachts uit bed te ziji gegaar, en haar daad te hebben ver richt. De vader vond 'a morgens den kleine dood. De ongelukkige moeder is gasthuis overgebracht. De Minister van Oorlog heeft mede gedeeld, dat het niet zijn vi is, veranderiogen in de salarisregeling der onderofficieren aan te brengen. De jongste bisschop der wereld is Mgr. James Leen, van de Paters deo H. Geest, bisschop van Port Louis, op Mauritius, en Ier van geboorte. Toen Mgr. Leen vorig jaar tot bisschop werd benoemd, was bij juist dertig J en vijf jaar priester, wat de n n-eischen zijn voor leeftijdsgrens bisschop te kuonen worden. Achter het St. Joseph-gesticht Alphen aan den Rijn geraakte een bewoonsters in de sloot. Twee andere inwoneoden, die op het hulpgeroep toesnelden, wilden haar de helpende hand bieden, doch ook zij geraakten te water. Tenslotte gelukte bet een twee- zusters de drenkelingen op bet droge brengen. Het Roosevelt-hospitaal te New-York het toonecl van een overval door roovers, die in een automobiel arriveerden. De chauffeur bleef buiten staan wachten, terwijl de roovers door de kamers der geneesheeren en zusters de hoofdzaal trokken en daar den telefonist en diens assistent bevel gaven bun handen omboog te steken. Daarna doorzochten de bandieten het geheete gebouw en namen meer dan 10.000 dollars als buit mede. De bende stapte ongehinderd weer in de aulo en ging door. Da kunat van verkoopen in Amerika Het is bekend dat de kunst van ver koopen in Amerika een hooge Irap van twikkeliog bereikt heeft. Men is daar toe gedwongen, omdat de geweldige producties van de groote fabrieken verkocht moeten wordeo. De Ameri kanen hebben bet verkoopen tot een 'etenschap gemaakt, die volgens vaste principes onderwezen wordt. De Chevrolet-fabrieken hebben thans cursus geopend voor 17000 Che- vrolet-verkoopers, waarvao het doel is dezen te leeren op welke wijze zij met bet meeste succes automobielen kun nen verkoopen. Tot nog toe werd de verkooper alleen in de praktijk gevormd, maar de ondervinding is een dure leermeesteres. Het is gebleken dat het veel voordeeliger is om de middelen na te gaan waarmee de succesvolle verkoopers slagen en daaruit een theorie op te bouwen, waarvan iedere ver kooper kan profiteeren. Deze cursus wordt op zeer grondige wijze gegeven en aan bet slot worden schriftelijk! gehouden. In den nacht hebben aan dei Sloterweg in de Haarlemmer mee bloeddorstige honden een wareslachtiDg onder de schapen gehouden. Niet minder dan elf schapen werden gevallen en verscheurd. Ttig«zon(kn (Bulten verantwoording der Redactie) Met groote Instemming las ik opmerkingen naar aanleiding van dein Heemschut geuite wenschen over monumentenzorg van den bouwkundige Adriaans. 't Is inderdaad ergeolljk te zien boe ver de bemoeizucht gaat. Men kan het gerust een aantasting van het eigen domsrecht heeten. De monumenten-commissie had eeo stel monumenten aan te wijzen met architectonisch schoon, 't Voldeed die opdracht, maar promoveerde met een winkelpand, grenzebd aan monument, óók tot monument. Dat was bverschrijding van bevoegd heid. Wel leverde de gemeenteraad een meerderheid ia stemmen om dat gedoe te sanctioneeren, maar men zal moeilijk kuonen volhouden dat daarmede de zaak in orde is. Ik ben heeiemaal niet tegen be scherming van bouwkundig schooD vanwege de overheid. Maar als die overheid daarbij dwaasheid uithaalt, als door u gesigna leerd, levert ze 't bewijs niet geschikt te zijn voor beschermster der schoon heid in onze stede, omdat haar onder scheidingsvermogen niet goed funciio- Amersfoort, Juli 1926. JUSTUS. Kerke lithe Diensten. jemerstoort Parochlakflrh 0 L. Vr. H.mBlv.iri Langegrachi no. 36.% Pastoor: Deken L A. F. X. Fock, Langegracht no. 37. DONDERDAG. r lot. 8 uur Opening van het jaarlijksch triduum der Aartsbroederschap d. H. Familie met predikatie. VRIJDAG H.H. Missen 6, 7, 8 en 9 uur. 8 uur Lof met predikatie. ZATERDAG H.H. Missen 6. 7, kwart voor 8 en 9 uur. 7 uur Pof met predikatie. 4—9 biechthooren. ZONDAG de H. Missen om HALF ACHT en half negen. Half elf hoogmis. Dagelijks de H. Missen om 7, 8 9 uur. Parochiekerk van SI. Frano. Xav. 't Zand no. 29. Pastoor: C. Hartman Zand no. 31. Telefoon 730. VRIJDAG. Kwart voor 8 gezongen H. Mis. ZATERDAG Van half 4—half 10 biechthooren. 7 uur Lof. Dagelijks de H.H. Missen om 7, Kerknieuws Pastoor Becker, f Op 49 jarigen leeftijd is overleden de Weleerw. heer G. E. Becker, sinds 1921 pastoor te Oiburgeo, bij Dieren. De overledeoe werd in 1902 tot priester gewijd. FRUIT- EN GROENTEN VEILING AMERSFOORT EN OMSTREKEN 5 Juli 1926, Aardbeien extra 18—21, le soor 1015, Frambozen 18, Snijboonen 32, Roode bessen 16—18, Zwarte bessen 27, alles per pond. Spinazie 15 Postelein 1215, Tuinboonen 10 Peulen 19—24, Doperwten 19—22. Krombek 2224, alles per K.G. Sla 1011, Andijvie 14—11, per 10 kr. Selderie 10, Peterselie 32—40, per 10 bos. Rabarber 4—5, Wortelen 10—11. per bos. Bloemkool I 16—17, Idem II 10—14, Komkommers 10 11, per stuk. Hoofdpijn bedaart spoedig door gebruik van een Mljnhardt's Noordpl|niabletlen. Glazen buisje 60 cl. Bij Apoth. en Drogisten. marktberichten. AMERSFOORT 5 Juli. Kaasmarkt. Aangevoerd 109 wagei bevattende 26500 kilo. Prijs f32.— 144.00 per 50 Kilo. Handel vlug. BARNEVELD 1 Juli. Tamme eenden f 1.00 a f 1,70Wilde inden f 0.00 a f 000Tamme koniji f 1,00 a f2.25; Wilde konijnen f000 10 00 Jonge hanen f 0.50 Oude hanen f 1.a f 1.75 Jonge hennen f 1,25 a f290; Oude kippen f2.10; Vette ganzen f2.57 a f4.25; Biggen f 17.-af26—Zeugen f 90.00 a f 130.00 Nuchtere kalveren 8.— alles per stuk Tamme duiven f055 a f0.65 per paar; Vette varkens I 0 38 a f 0 40 Lichte varkens f0 35 a f0.35; Schrammerf-'i 0.00 f 0.00; Vette kalveren f0.20 a f 0,28, alles per pond; Eeieren f5 50 af6.40 per 100 stuks. Parochiekerk van St. Henrloue Paulus Borstraat no. 41- Pastoor; H. J. B. Engbers Matthias Withoosstraat r>o. 34. ZATERDAG. 4 uur voorbereiding voor de H. Biecht voor de kinderen, daarna Biechthooren tot 9 uur. Dagelijks de H.H. Missen ten 7 Parochiekerk van St. Anafrldua Jacob Catalaan no. 26b. Pastoor; P. J. M. Sandkuyl Jacob Catslaan no. 28. Telef. 558. DINSDAG. Half acht vergadering der Jonge Mannenvereeniging. ZATERDAG Van 4 tot half 9 biechthooren. Half 8 Lof met Rozer hoedje. Dagelijks de H. Missen om 7 en Catechismus als gew inlijk. Hoogland. Parochie St. Martinet. PastoorW. S. J. de Jong. Kerklaan, Tel. 3 WOENSDAG 7'/| uur 1ste H. Mis. 8</« uur 2de H. Mis. 13 uur Catechismus op de scholen DONDERDAG 7'/i uur 1ste H. Mis. 8'/< uur 2e H. Mis. Kerkvisitatie door den HoogKcrw. Heer Deken Fock, VRIJDAG Feestdag van de H. Martelaren v. Gorcum. lste H. Mis op Leo's Oord. 8'/« uur 2de H. Mis. ZATERDAG 7'/, uur lite H. Mis. 8'/, uur 2e H. Mis. 4—8 Biechthooren. 7 uur Lof met Rozenhoedje. Deze week de H H. M:r»en om half 8 en kwart over 8. Ilijkerk. Parochiekerk H. Catharine Pastoor: B. H. Huser. Holkei straat 215. ZATERDAG r Lof met Rozenhoedje. In de week de H. Mis om half NIJKERK 5 Juli. 120.000 stuks Eieren f5.00 li f5.90. Schrammen f00 èfOO 52 Biggen 'f 18 k f 26.00 62 Runderen f 175 k f380 43 Nuchtere Kalveren f 8.— kfl2.~ UTRECHT, 2 Juli. Kaasmarkt. Aanvoer 209 wagens. Wegende 68970 K.G. Eerste Kwaliteit f38.— f41 Tweede kwaliteit f34.— k f37,—. Rijksmerk f39.— en (48. Zwaardere tot (53. Handel gedrukt. Retraiten In hot St Alfonsua- retraltenhuia te Amersfoort. 6—9 Juli Gehuwde vrouwen uit Enschede, verg. f6 50. 1013 Juli Heeren Vir.cenlia- n, verg. f 10. 1316 Juli Gehuwde dames middenstand, verg, f 10. 17—20 Juli Leden der H. Fa- (y'jiO m8nnen' Bere8erveerd, verg. 2023 Juli Congregatie, ge reserveerd. 2427 Juli Meisjes uit Enschede, verg. f6.50, voltallig. 27—30 Juli Congregatie, dames, verg. 18. 31 Juli3 Aug. Dames onder wijzeressen, verg. f8, 3—6 Aug. Heeren onderwijzers, verg. f8. 7—10 Aug. St. Ignatiusclub, verg. f-6 50. 11—14 Aug. R, K. Burger- jongelingen vereenigingen. 19—22 Aug. Heeren Handels- eizigers St. Christoffel, verg. 110. 2831 Aug. Mannen en jonge lingen, verg, f6.50, Beleefd verzoek zich aan te meiden bij de Directie van het Retraitenhuis.

De Eembode | 1926 | | pagina 2