Lampenkappen-Vormen Langestraat 36 vanaf 35 cent. Atelier voor het vervaardigen van nieuwe, en opknappen van oude Lampenkappen. Keurige afwerking - Billijke prljien Eorita plechtige H. Mie- De Weteerw. heer Hermen Fortmenn, die Zondag het voorrecht genoot de H. Priesterwijding te ontvangen, droeg hedenmorgen in de parochiekerk van O. L. Vrouw Hemelvaart aijn eerste plechtige H. Mis op. Het hoogaltaar prijkte in keurige feestversiering en mèt de gelukkige familieleden was een breede schare belangstellende geloovlgen getuige dere altijd treilende plechtigheid. De Eetw. Neomist werd ten altare geleid door den Herder der parochie Deken Koek. Als presbyter-aasistena fungeerde de Hoogeetw. heer Deken Koek, als diaken de Weleerw. heer A. Ramselaar te Rome, als subdiaken de Eerw. heer W. ter Meulen van Rijzenburg. Caotores waren de Weleerw. heeren Nierman, Kap. te Borne; Van den Berg, Kap. te Dootnenburg, terwijf de Weleerw. heer Jansen Kap. te 's Heerenbetg, als cere- moniarius optrad. Mede waren tal van Eerw. heeren geestelijken tegenwoordig. De teestrede werd gehouden door den Zeercerw. heer Joh. Tolboom, pastoor der St. Anlooius-parochie te Oldensaal, die de hooge waardigheid van het H. Priesterschap deed kennen en hartelijke gelukwenschen richtte tot ouders, familieleden en parochianen. Het zangkoor voerde verdienatvol uit de driestemmige Mis van Termignon. Bij het binnenleiden van den Neomist het vierstemmig Veni Creator van Wielt terwijl na het Misoffer werd ten gehoore gebracht het driestemmig Tan tum ergo van Haller én de Priester cantate van Mgr. van Schalk voor man nen- en knapenkoor. Moge Gods milde xegen den arbeid van den jeugdigen priester steeds vrucht dragend doen zijo voor veler zieleheil I Nabij de Vlasakkers ontstond een heidebrand, die door tijdig ingrijpen werd bedwongen. Een fiksche regenbui doofde 't vuur. Politieberichten. Iemand die kunsten op si toonde en daartoe geen toestemming had, kreeg een proces-verbaal. Eeo caféhouder en xijn bezoekers werdeu bekeurd terzake het aanwezig zijn in een calc na bezetten tijd. Vier personen werden wegens dron kenschap opgebracht. De banketbakker V. deed aangifte dat één zijner knechts een bedrag ^itu'uuucuèera staand rijwiel, van een kleermaker staande voor het ziekenhuis, is gestolen. Een jongen, die op het Belgiscb- moDument geklauterd was, viel eraf. Dr. Morren constateerde een breuk het linkerdjbeen en 'n.breede wond bij den mond. De jongen werd ziekenhuis overgebracht. De ledenvergadering van de neutrale middenstandsvereeniging Handel Nijverheid keurde de bestuursplannen inzake de viering van het zilveren be- staansfeest dezer organisatie, goed. Een crediet van duizend gulden werd beschikbaar gesteld. Dinsdag 17 Augustus begint de winkelweek Eindexamen Rijks Hoogere Burger school Lilt. econ. afdeeliog werd gunstig gevclg afgelegd door F. van Deventer, J. W. Jansen. J. V. Kamerling, M. van der Molen, H. H. Mus, J. C. C. Rupp en Th. Segaar te AmersfoortA. Heneman te Barne- veldH. H. Heij te Scherpenzeel, Voor het examen afd. B. Slaagden, behalve dc reeds genoemdenJ. C. Haas en R. Heyllgert. Een oud-kolODiaal die z'n pensioen centen had geïnd, werd onder deo invloed van sterken drank zoo mede deelzaam, dat bij al zijn contanten voorbijgangers en omstanders weg gaf. Toen de politie hem vrij logies bezorgde, had de milde gever nog net d op zak. In het Soesterkwartier werd een keurig ingerichte speeltuio, gelegen aan de Zonnebloemstraat in gebruik ge nomen. De speeltuin kwam tot stand met steun van het Nutsdepartement. Morgenavond wordt in den tuin van de School a. d. Borstraat, de aange kondigde openluchtmeeting gehouden va» de centrale Jonge Werkman. De WelEerw. Heer J. Beltman zal op deze vergadering het woord voeren terwijl de Muziekver. «Wilskracht» haar medewetking verleent. De géiant van de Sociëteit eeniging 't Valkje» gaat deze week onze stad verlaten en zich vestigen Id den Haag als pachter van de Socië teit «De Vereenigiog» aldaar. In de ruim 5 jaren, dat de Heer vaD Schaik in 't Valkje is werkzaam ge weest, hebben velen ondervonden dal bij steeds bereidvaardig ieder ten dienste was. Het moge hem daarom in 't Haagje goed gaan. Program voor carrlllon-bespellng op Woensdag-avond. Kinderen van ren Vader, Meiliedje, Dankbaarheid, Het liefste plekje, De Wiegende Mijnwerker, Slape zacht, Ouwe Betje, Marichliedje (In den zomer uit) en Waarheen Pelgrim. Bij de gehouden aanbeateding het doen van voorzieningen aan militaire gebouwen en werken te Soesterberg in de Legerplaats bij Zeist, alsmede het aanbrengen van betonvoeten onder vier loodsen in de Legerplaats werd onder meer ingeschreven door A. Mulder, Soesterberg f 38.890 Hooge vest, A'foort f41.780; Ruiten berg, Amersfoort f 43.900 L. J. Hemels en Co., Amersfoort f 45,250B. Dordt, Amersfoort f48.800. (Jii den Omtrek BAARN Zaterdag is onder Eemdijk een van den veehouder A. v. Twlllert Hzd. door den bliksem getroffen en gedood, De veehouder, die in de nabijheid zat te melken, kwam met den schrik vrij, HOOGLAND De Schouw van het Waterschap De Malesluis, zal worden gehouden Zater dag 31 Juli vanaf de Steenenbrng. Onder de gevonden voorwerpen, waarvoor men, om ze terug te bekomen, zich heeft te vervoegen aan het Ge meentehuis, staan vermeld: 3 rijzweepen en 1 regenjas. Deze laatste is terug te bekomen bij deo Rijksveldwachter Ver hagen. Het komt meermalen voor dat van gevonden voorwerpen geen of niet op de bestemde plaats aangifte wordt ge- daao. De politie-verordening schrijft voor, dat zulks binnen 24 uur moet geschieden ten gemeentehuize of een beambte der politie. Het is goed hierop de aandacht nog eens te vestigen. Het aantal inwoners dezer gemeente bedroeg op 1 Januari 3335 zielen. Het geboorte-cijfer over het vorig ji was 123 en het sterfte-getal 35, legen resp. 91 en 46 over het jaar 1924. Nogal gunstige getallen. Het aantal huwelijken bedroeg echter slechts 16 tegen 29 over het j»Br 1924. De totale vermeerdering over 1926 bedraagt 175. HOEVELAKEN Een auto reed op den Hojj^ewee sloten was, tegen den afsluitboom op het oogenblik, dat een trein pas seerde. De afsluitboom werd vernield; door den schok kwam de auto geluk kig tot stilstand. De bestuurder bad wel gezien, dat de overweg gesloten was, doch door het weigeren van de remmen wa hem niet mogelijk te stoppen. De auto was aan den voorkant i beschadigd en is ter reparatie naar de garage van Molenaar gebracht. LEUSDEN Bij Kon. Besl. is de zilveren eere medaille, verbonden aao de orde van Oranje Nassau, toegekend aan E. Ka merbeek, jager-boschbaas, in dienst mr. A. J. de Beaufort. SOEST Dooderdag wordt gehouden de jaar- lijksche kerk-visitatie in de kerk parochie van de H.H. Petrus en Paulus, door den Hoogeerw, Deken Fock Amersfoort. S0EST0IJK Heden is onze Koningin ten paielze Soestdijk uit Zwitserland teruggekeerd. H. M. is nagenoeg hersteld van de ongesteldheid die haar in Zwitserland noopte eenige dagen te bed te blij' iets anders Is als de partij het vraagt. Dan is spr. bereid zijn persoonlijke houding te verklaren, w44r en wanneer die verklaring van hem gevraagd wordt. Dient de methode vao motiveering door meerderheid en minderheid in het Col lege van Ged. Staten te worden inge voerd, dan moeten eerst Prov. Staten zich daarover uitspreken. De heer v. Andei (Gedeputeerde A.R.) had hoop, dat de heer Boomsma zal terugkomen van den eersten stap op den verkeerden weg. Dit Statenlid im mers heeft gezegd: ik heb crltiek, maar ik zonder daarvan uit mijn partijgenoot. Dat is wel aardig, maar het la niet goed. Merkwaardig is ook, dat speciaal de jongere leden van bet college door den heer Boomsma zijn bedoeld. Wie zijn dal Spr. is van meening, dat bet maken van zulk een onderscheid onjuist is en niet te pas komt. Men heeft ons college genoemd: bemoeial, Welnu, de wet verplicht ons daartoe. Spr. kan dus niet de toezegging doen, dat Gedeputeerden zichzelf zullen her zien en dat er in de toekomst geen teleurgestelde gemeentebesturen meer tullen zijn. Een wonderlijke bevestiging van de houding van Gedeputeerden vindt spr. den pas ingekomen brief van den Minister van Binnenlandscbe Zaken, net nadruk de medewetking Gedeputeerden wordt ingeroepen bij het toezicht op de gemeentebesturen, Spr. leest een gedeelte van dien brief voor. Deze brief dekt volledig de tac tiek, welke Gedeputeerden hier reeds jaren hebben toegepast. Maar dan is er critiek, als thans is gevoerd, ook geen plaats. Binnenland Op reis. Donderdag 5 Augustus loopt goedkoope trein van Amersfoort nabijgelegen stations naar Deo Haag. Retour 3e klas f 1.70. 2e klas f2.35. Prov. Staten. Vóór de siuiliDg der ZomerzittiDg kwam nogmaals het beleid van Ged. Staten in het geding. De heer Boomsma (S.D.A.P.) hooptr, dat het debat tot dit resultaat moge leiden, dat er in de toekomst bfl Gede puteerden iets veranderd moge blijken, zulks in 't belang der bevolking. De heer Weitkamp (Gedeputeerde S.D.A.P.), verk -.eg bet woord voor e persoonlijk feit. Hij verklaart zich n los te latea maken van het college hij zegt te weien, dat hij, ais soc. dem. vertegenwoordiger van de arbeiders partij, lid is van dit college en mede verantwoordelijk voor de genomen be sluiten. Spr. wenschte echter zich niet uit te laten boe er gestemd wordt in het college, dat natuurlijk niet altijd homogeen is, doch de besluiten, die genomen z^n, moeten worden bt schcuwd als besluiten van bet collegt In deze vergadering echter, liet spr. zich ter verantwoording roepen, maar Buitenland Met bijna algemeene stemmea mede op voorstel zelfs van socialisti sche ministers hebben de Belgische Kamers een wetsvoorstel aangenomen, waarbij de Koning gemachtigd wordt, om voor een tijd van xe9 maande) allerlei maatregelen te nemen, waai ir anders medewerking van de kamers dig is. Zelfs het recht van bewilli ging in belastingen, het oudste vao alle grondwettelijke rechten, wordt door de volksvertegenwoordiging tijdelijk prijsgegeven. Maar ook het recht om1 nationaal domein te vervreemden wordt den Koning uitsluitend verleend d. in die zes maanden zal de KoDing zonder overleg met het parlement de Staatsspoorwegen aan een particuliere maatschappij kunnen verkoopen, post-, telegraaf- en telefoonbedrijf ten bate van de schatkist te gelde kunnen maken, het natiooaal aandeelen-bezit in ver schillende bedrijven kunnen realiseeren. Ook in zake den acht-uren-dag is d( Koning extra bevoegdheid verleend. zettingstroepeo. De Duitscbe regeering geeft uitiog aan levendige ontevredenheid over den sinds eenigen tijd weer verslechterden toestand. De op groote schaal gehouden noeuvres (in den herfst komt generaal Foch met groot vertoon het Fransche Rijnleger Inspecteeren I), de nog altijd bestendigde aanwezigheid van gekleurde troepen, de betreurenswaardige exces sen, waarvan de bevolking te lijden heeft dit en nog veel andere dingen, doen de regeering te Berlijn met dringend beroep op de bezettirg1 gendheden, deze verwijzen naar de for- meele beloften van deD Gezantenraad, tot beperking der bezettingsmacht 85.000 tot 50.000 man en tnt spoedige volkomen ophrfliig dier bezetting. Gemengde Berichten Een te Antwerpen gevestigde Bank heeft op een chique van d» Rotter- damsche Bsnkvereeniging een bedrag uitbetaald van f 52 000 aan iemand, die dadelijk met het geld verdween. Het bleek, dat de chéque valsch was en de onderteekening van den direc teur dier Bank was nagemaakt. Omtrent de Nieuw Guinea expeditie wordt uit het pioniersbivak geseind, dat zeventig papoea's met gevelden pijl en boog, dansende en schreeuwende, het bivak omsingelden. Een sergeant zegde den Papoea's zesmaal aan, sicb te verwijderen en vuurde schoten in de lucht af, doch dit was vruchteloos. Een beschieting met pijlen volgde, waarop de sergeant vuur gaf en één papoea doodde en één ernstig verwondde. On zerzijds zijn geen verliezen. De papoea' :ijn gevlucht. Een groote lederzaak te Weenen ontving bezoek van een elegant heer, een reiskoffer kocht. Hij betaalde verzocht den koffer te mogen laten an, omdat hij nog enkele iokoopen had te doen. Een uur later komt een mooie i voor. De heer stapt uit en heeft aDderen koffer bij zich. Hij vertelt den winkelchef hoe hij tot zijn spijt niemand heeft thuis getrcff.-n en direct op moet, waarom de chef hem ten zeer- van dienst zou zijn, door behalve den gekochten koffer, ook deo anderen voor hem te willen bewaren tot den volgenden(dag. «Natuurlijk mijnheer, alle genoegen,» zegf de chef. Den volgenden morgen vroeg is de heer weer present, de beide koffers worden opgelsden en met een «vrien delijk bedankt» rijdt hij weg. Groot echter i» de verbazing van den 'Inkeller als bij na eenigen tijd bemerkt hoe de duurste artikelen uit zijn winkel zijn verdwenen. Wat was er gebeurd De tweede kofier bad een handlanger i den heer met den auto geherbergd deze had den geheelen nacht tijd gehad om rustig uit te zoeken zijn gading was om het In den tweeden koffer te verpakkenen aldus verdwenen gestoleoe ongehinderd in den mooien auto. Op klaarlichten dag had in Bussum een brutale overval plaats. Een tot dus- ver onbekend gebleven persoon ver legde zich aan de kassa van de Boas- Bank ea vroeg aan den directeur, die bso de kassa zat, een bankbiljet f 10.te wisselen. Toen deze hem vroeg hoe hij dit bankbiljet wilde hebben gewisseld, haalde de man plotseling een revolver voor den dag en richtte deze op den directeur. Terwijl hij dit deed, nam in geldtasch. In de tasch bevond zich :n bedrag van ongeveer f8000..De ...an vluchtte het gebouw uit, maar werd achterna gezeten. Daarop keerde de man zich tegen den directeur van de Boaz-Bank en sloeg deze met de kolf de revolver op het hoofd, waar door deze bloedend werd gewond. De man zette het daarop op een loopen, De politie is nog aao 't zoeken. Te Nieuwenhagen vonden land bouwers langs een veldweg een man die ernstige wonden had. De politie werd gewaarschuwd en deze ontdekte in een bosch niet ver van den veldweg het lijk van een vrouw, de 26 jarige H. R. Haar waren ia het hart steken toegebracht. De man heeft ver klaard met de vrouw door drie Duit- schers overvallen te zijn, Eenige werkloozen, werkzaam werkversclufh-ig te Zaandam, hebben den gemeenteraad verzocht ir king te mogen komen voor vacantie en vacantiebijslag. Een autobus, waarin een groot tal vrouwen en meisjes zaten, is i buiten de stad New-Vork verongelukt. Zes vrouwen werden gedood gewond. Barones James Rotschild verloor te Paiijs een paarlen collier ter waarde vao anderhalf millioen francs. Zij loofde 50,000 francs uit voor den vinder. Een vrouwelijke bediende vond het en kreeg de belooning. Een voerman uit Hilversum viel te Eemnes Buiten van zijn wagen doordat de paarden op hol sloegen. Hij werd overreden, waarbij hem een oor bijr~ geheel werd afgereden. Boven Medemblik woedde ei hevig onweder. De bliksem sloeg steen werd totaal weggerukt, waari de bliksem over de bovenwoning ging, een parapiule in brand stak, 'n groot ruit versplinterde en hierdoor verdween. De steenen rollaag werd uit haar band gerukt, waardoor een groot tal pannen aan beide zijden van dak naar beneden kwamen. De eebt- genoote van den bewoner verloor door den 9chrik het bewustzijn. Een buur vrouw schrok zóó, dat ze baar spraak verloor. Te Roosendaal holde een slier den weg. Met den kop omlaag stormde het dier op een kinderwagen toe, welke omver werd geworpen waardoor het kind op de straat terecht ki lukkig bleven moeder en kind onge deerd. Vervolgens stormde het dier naar het Stationsplein, waar het publiek een heenkomen zocht door op de hekken vao den spoorbaan tea klim men. Later kwam het woedende beest tot kalmte. Het vliegertouw van een acht-jarigen knaap te Maassluis kwam in aanrakiDg met een elcctrischen draad. Het touw raakte daarin verward en door het rukken daaraan brak de draad. De jongen greep dezen en werd door den stroom getrc ffen. Een agent was spoe dig ter plaatse en bevrijdde het ventji dat bewusteloos was. Kerknieuws Aartsbisdom Utrecht. Z. D. H. de Aartsbisschop van Utrecht heeft toegediend De H. Wijding vao het sub diaconaat aan de eerw. heeren van het Groot- Seminarie «Rijsenburg» J. J. A. Aalders, L. G. Eppink, J. Jansen, B. A. Knippers, W. Kohlmann, F. J. B. Koopmans, J. Lr huis, W. P. A. ter Meuten, W, C. Mientjes, Th. J. M. van der Mooien, J. Th. Oderkerk, G. A. Pierik, hf M. Reijers, J. A. Vernooy, Th. Wee en M. J. Ydema. Aan de e fraters Antonin* Verhees en Micbaël Lomans van de orde der Clsterciëosers de fraters DominikanenPetrus Elie, Mamertus Latour, Bonefacius Hart, Clemens van de Looij, Franciscus van Rijn, Canisius van de Ven, Constantiui Brouwer, Benediclus vso den Idsert; tan de fraters der Augustijnen Georgius Meijknecht, Carolus Borro- maeus Nieuwbof, Lambeitus Gielen, Mathias Wesselink, Albertus Roos Eugenius Ruijs. De H. Wijding van het Diaconaat ,n de eerw. fraters Antonius Jacobus Michael van de Pasch en Henricus Leo Maria van Rooyen van de orde der Kruisheeren en Agelus Vismans van de orde der Dominikanen. De H. Wijding van het Priesterschap aan de volgende eerw. heeren van het Groot-Semloarie «Rijsenburg» G. A. Blankenheijm.Th. W. van Dijk, B. H. A. Eppink, H. J. H. M. Fortmann, J. A. Geerdinck, J. A. de Goelj, A. G. L. Golbach, A, W. Hoegen, W. H. Knuit, J. H. Krabbeoborg, H. H. Kruse, W. J. J. M. Paimans, J. B. Pothof, H. J. J van Schaick, J. Ch. J. Scheerder, A. J. Tutert, W. H. L. Verhoeven, B. Wilmink en J. Th. G. Wilmink en jaymundus van Santé. Aan de eerw, fraters Dominikanen Laureotlus Teeuweo, Albertus de Valk, Ludovicus Pfeil, Eogelbertus Maria Müoch en Teodulphus Maria Kuodt; :rw. fraters Jacobus Nollen, Cyiiilus Lindeman en Basilius van Sonsbeek van de orde der Augustijnen eerw, frater Theodorus Pai mans van de Socieleit van Jezus, en Franciscus Nieuwcohcff van de Con gregatie der Missionarissen van de H. Familie, Nieuw Retreltenhule. Vrijdag 6 Augustus zal Mgr. vao Roosmalen Vicarius van Suriname, de eerste steen leggen van bet tweede retraitenhuis in het Aartsbisdom, het welk te Zenderen in aanbouwis. De Bedevaart naar Keveiaer. Nog enkele weken en wederom zal de processie van Amersfoort en streken zich begeven naar het lieflijk genadeoord van Keveiaer. Den 17, 18 en 19 Augustus zal deze bedevaart plaats hebben. Hier willen wij even weergeven het programma dier dagen en de oefeningen die te Keveiaer zullen plaata hebben. Dinsdagmorgen 17 Augustus neemt de bedevaart eeo aanvang. Dezen keer maakt zij een uitzondering door hare te onderbreken en wel te Nijmegen r in de kerk van den H. Petrus Ca nisius aan de Molenstraat een stille H. Mis zal worden opgedragen aan het Ca&isios-altaar, waaronder ptedicatie door een der pBtersdaarna vereering der rel'qule van den H. Canisius, onzen grooten Nederlandschen Heilige. Vervolgens voortzetting der re Keveiaer, waar men ongeveer 12 uur aankomt. In den namiddag plechtige intocht vanaf bet station in Keveiaer, onder klokgelui en begeleid door de muziek van Keveiaer. In deze processie ordt ook medegevoerd de offerkaars, en kaars van 2'/, Meter lang en 10 c.M. dik, een geschenk der pelgrims m Keveiaer, Des avonds Lof met avondgebed op Oud-Kevelaer of wel de parochiekerk van Keveiaerdaarna processie met lampions, die te samen komt bij de genadekapel, alwaar voor dien dag de taak is afgedaan. Woensdagmorgen reeds v op Oud-Kevelaer een stille H. Mis, waaronder algemeene H. Communie der pelgrims, vóór en r.'i de H. Communie predicate. Daarna kan men gaan ont bijten, om vervolgens weer samen te komea in de Basiliek, alwaar de plech tige gezongen H. Mis met assistentie wordt opgedragen tot intentie der pelgrims. Te ongeveer half elf trekt op naar Oud Keveiaer waar de predicatie wordt gehouden voor de overledenen, la den namiddag aflezing in de kaarsen kapel van de lijst der namen van de overleden leden der Broederschap, vervolgens ten 5 uur plechtige processie buiten om Keveiaer langs de Kruisweg statie raar de Kruisboom cf wel de 12e statie waar de predicatie plaats heeft over de Smarten van Maria en tol sluiting van dien dag 's avonds op Oud Keveiaer avondgebed en daarna wederom processie met lampioni Des anderen daags, Donderdag, heeft de plechtige Requiem Mis plaats voor de overledenen, in de Basiliek, daarna gaat men gezamelijk de Kruisweg oefening verrichten, om weer saam te komen in de Kerk op Oud Keveiaer afscheidswoord gesprokeu wordt. Dan komt men gewoonlijk ongeveer 2 uur weer bijeen in de Basiliek, waar het Te Deum wordt gezongen en de zegea met het Allerheiligste wordt gegeven, om God te danken voor de genaden en weldaden dezer dagen in het genade oord van Maria ontvangen. Mogen velen onzer zich getrokken gevoelen, om mede te gaan ter bedevaart, om getuigen te zijn, van al het heerlijke, het schoone wat deze plek biedt r de kinderen van Maria, De juiste tijd van vertrek van den trein en spoor kosten worden nog nader aangegeven. Inlichtingen omtrent deze processie worden gaarne door de heeren Broeder- meesters verstrekt. Is U soms lu de gelegenheid om loten te plaatsen 4 50 ct. per stuk(? De Zelateurs of Zelatricen die er 100 stuks plaatsen ontvangen een prach- tig boek met 18 prachtige platen. Het Is de eenige geautoriseerde com plete Nederl. Vertaling van «L'Hlstolrc d'une ftme», «Geschiedenis eener ziel» (Leven der H. Theresla) met alle ge- dichten. Ook verkrijgbaar 4 f5.35 franco per poit. Zij die 50 loten verkoopen ontvangen hetzelfde werk zonder de gedichten (Volksuitgave). Steunt den bouw dezer hoogst nood zakelijke kerk voor de spoorwegarbeiders Maarn. Prof. B. F. OVERMAAT, Seminarie Driebergen, Postrekening 40889. Rijwielbedevaart naar Revelaer. Gezien de schitterende resultaten van vorige jaren is weer besloten ook dit jsar, waarschijnlijk op Zaterdag en Zondag 21 en 22 Aug. een ijjwieltocht te organiseeren, zoodat zij, die niet in de gelegenheid zijn met de Broeder- schapsprocessie mede te trekken, toch in de gelegenheid worden gesteld het Genadeoord van Maria te Kevelaar bezoeken. Teneinde de taak der leiding te ver- gemakkelijken wordt dringend verzocht spoedig mogelijk opgave tot deel name te doen, daar toch alles veel tijd verelscht, als zorg voor logies, pas visum enz. enz. hetwelk 't vorig jaar el iets te wenschen overliet. Daarom la dan ook besloten, dat zij, die zich niet vóór 1 Aug. hebben op gegeven, teleurgesteld zullen moeten orden. Gerekend wordt op een groote deel- amc, dus wordt nogmaals spoedige opgave verzocht. Voor inlichtingen en opgave kan men zich vervoegen bij P. W. Beijer, Utrecbtscbeweg 64, Amersfoort (liefst zoo mogelijk, 's avonds na half-7), die dit jaar weer de voorbereiding en lei ding op zich heeft genomen. Giften voor de St. Theroiia-Kerk te Maarn. H. te Baarn f 1.- N.N. te Hoogland om genezing 1. G. H. te Baarn V. te Baarn om spoedig volledig herstel - 2,50 NN. door bemiddeling te H. - 5 N.N, E. te Hoogland - 2.50 N.N. K. te Hoogland - 20. N.N. te Soest, om genezing 5. N N. te R. eenlg oud goud voor de monstrans. Hartelijk dank aan de gevers I Wie heeft nog oud goud ongebruikt liggen f Zoudt U dat niet willen be leggen bij O. L. heer voor een mon strans in de St. Thereaia-Kerk Ingezonden Door Zon Verbrande Huid marktberichten. FRUIT- EN GROENTEN VEILING -AMERSFOORT EN OMSTREKEN» 26 Juli 1926. Aardbeien 2426, Aalbessen rood 21, Kruisbessen 8, Framb azen 45, S iij- boonen 31 cent per pond, Spinazie 15—16, Postelein 11—12, Tuinboonen 24, Doperwten 1622, Krombek 20-22 cent per K G.. Sla 24-32, Andijvie 20—26 cent per 10 kr., Sel derie 14, Peterselie 16 cent per 10 bos, Rabaiber 4—5. Wortelen 12—13 cent per bos, Bloemkool 1 1113, Bloem kool II 8—10, Komkommers 8—10, Groene kool 3, Roode kool 15, Perzi ken 17 cent per stuk. AMERSFOORT 26 Juli. Kaasmarkt. Aangevoerd 98 wagens bevattende 24500 kilo. Prijs f 27.— 4 138.00 per 50 Kilo. Handel vlug, BARNEVELD 22 Juli. Tamme eenden f 1,00 a f 1.50 Wilde eenden f 0 CO a 10 00 Tamme kor noen f 1.00 a 12.00; Wilde korjjre» 10 00 a 10 00; Jonge hauen f0.50 a f 1.80; Oude lianen f 1— a f 1.50Jonge hennen fl,/5 a 12.75; Oude kippen fl.— a f2.00; Vette ganzen f2.75 a f 3.75 Biggen f 12.—al 22 Zeugen f 80 00 a f 150,00; Nuchtere kalveren f 8.a I 14.alles per stuk Tamme duiven f0 50 a f0.60 p-r paar; Vette vaikens I 0 35 a f0.36 Lichte varkens f0 34 a f 0.35Schrammen 10.19 a f 0.20 Vette kalveren 10.23 a f0 34, alles per pond Eeieren f 6.00 a f 7.00 per 100 stuks. Aangevoerd 43000 stuks pluimvee en 650000 eieren. NIJKERK 19 Juii. 180.000 stuks Eieren f 5.75 4 f6 75 0 Schrammen f25 4 f 34 39 Biggen f 13 4 f25.00; 76 Runderen f 170 4 f325 43 Nuchtere Kalveren f 8.—4fl2.— 0 Schapen f 4 f 0 Kippen f0.— 4 f0.25 tamme Duiven f0,4 f0.- Aanvoer 224 wagens. Wegende 67980 K G. Eerste Kwaliteit f36.— ii f 40. Tweede kwaliteit f31.— 4 f36.- Rljksmerk f38.— en f41. Zwaardere tot f45, Handel matig. Burgerlijke standen BARNEVELD. Geboren Gerritje, van A. v. Maanen en E. Brons. Albertus, z. van G. v. 't Land en G. Zeggelaar. Dirkje, d. van G. v. Spaokeren en C. C. Kluit. iDouwe Frederik, z. van J. Grit en B. V. Tuin- stra. Wietake Hendrikje, d. van A. Peer en H. Broekhuis, Ondertrouwd J Ruiter en A. Looijen. Getrouwd P. Oudendorp en A. Top. B, v. Beekhuizen en W. Oostrom. Overle den Evertje van 'tOoster, 80 j wed. van E. Vermeer. Jannetje van der Span, 17 j. Jacoba van Esveld, 15 j.

De Eembode | 1926 | | pagina 2