DE EEMBODE R. K. Nieuwsblad voor Amersfoort en Omstreken Vrijdag 6 Aug. 1926 No. 37 Veertigste Jaargang ABONNBMBNTBN kunnen elke «eek in gaan, dock opzegging van ibonnement moet geecbleden root den aanveeg van een nlauw kwartaal. Pr|a per drie maanden 11X0. Bulten de gemeente Amerafoort 11.10. Alaonderllke nummert 10 et. KANTOOR: LANOEORACHT 28, AMERSFOORT. TELEFOON 314 DE EEMBODE VERSCHIJNT DINSDAO- EN VR1JDAOM1DDAO i Vrfdag vóór nor «ordes bezorgd. Een twpaalda plaatsAan Men verandert zich wel, maar ver betert zich zelden. Hrbtid. Een grondbeginsel van het Christclijk- sociale leven ia ook, dat men arbeidt om de vreugde van den arbeid, omdat men het «eik liefheeft. Dexe «oorden verdienen in den tegen- woordigen tijd «él de aandacht. Het is immers in belang zoowel van de arbeiders als van de werkgevers, dat de arbeid met lust en opgewekt heid verricht wordt. Al geldt dit voor allen arbeid, ik denk nu speciaal aan den arbeid in de groot-industrie, met baar ver doorge voerde arbeidsverdeeling, «aar helaas van werkliefde en werkvreugde zoo bitter weinig te bespeuren valt. Voor een deel ligt dit aan het werk zelf. De op de spits gedreven arbeids verdeeling heeft wel de productie enorm verhoogd, maar beeft tevens den arbeid eentonig en geestdoodend ge maakt en den arbeider ontnomen de scheppingsvreugde van den vroegeren handarbeid. En daarom moeien we vooral in die grootbedrijven den acht-urigen werkdag toejuichen, wil zoo de arbeider ge legenheid heeft om buiten de fabriek, door vrijwillige bezigheid, aan te vullen wat lichaam eo geest te kort komen bij het eentonige, vaak versulTeode werk der moderoe fabriek. Er zijn meer voorwaarden, welke vervuld moeten worden, zal de arbeid met lust en ijver worden verricht. Er moet een goede verstandhouding zijn tusschen patroon en arbeider, iets wat zeker 't best bevorderd wordt door collectieve arbeidscontracten, welke den arbeider pracüscb doet beseffen, 't hem niet wel kan gaan, zoo het den patroon niet goed gaat. Maar.... alle middelen zullen falen zoolang de arbeidersziel wordt veriuurd en verkankerd door de liefdelooze mate rialistische levensbeschouwing van hel socialisme. En hier kom ik tot de principieel allesbeheerschende oorzaak van hi droeve feit, dat men in de werkplaat sen onzer groote fabriekssteden zoo weinig bespeurt van de ware arbeids vreugde. Men behoeft geen diep ziel kundige te zijn, om op menig streel gelaat te lezen wat daar omgaat in di donkere zielen haat tegeu den »kapi talist», ontevredenheid over »het sla venwerk», dat zij legen een «bongei Ioon« mokkend verrichten ten bate der «uitbuiters». Opzettelijk kies ik hier de bekende roode krachttermen, daarmee tevens -Aanduidend de eerste oorzaak van dien ■troeven cyniscben geest, die mokkende eo morrende ontevredenheid, welke op menige fabriek de plaats ingenomen heeft van den blijen lach en 't vroolijk lied, waarmee eens de handarbeid werd verricht. Die oorzaak is 't socialisme, met zijn klassenstrijd en haalprediking. Want hoe kunnen de arbeiders met opge wektheid hun arbeid verrichten, wao- neer hun dag-in-dag-uit wordt voorge houden, dat zij zijn de zwoegers voor 't kapitaal, die bun zweet geven ten bate der rijke leegloopers. Zal men werken met lust en liefde, dan moet men zich op de allereerste plaats los maken van die socialistische dwangvoorstellingen, los maken van de eenzijdige, neerdrukkende levensbe schouwing van 't socialisme opwerken tot de Christelijke leer, dat de arbeid is een gave Gods, die, dank baar uit Zijn hand aanvaard, vreugde en voldoening zal schenken. »De godsdienst», zegt Dr. van Gin- niken, «weet den ai beid, zelfs den slaaf schen arbeid, te adelen, door hem krachtens zuivere meening eu genade te verheffen tot een navolging Christus.» Ik herhaaler mag niets ongedaan blijven om de arbeidsvoorwaarden zoo gunstig mogelijk te maken. Maar ten slotte zal slechts de Christelijke levens beschouwing in staat stellen zelfs den j arbeid moedig en blij te vol Tweede Kamer bepleitte. De soldaten en korporaals boven 60 jaren, die vóór 1920 gepensionneerd zijn, krijgen vol ledige gelijkstelling met het tegenwoor dig pensioen, de onderofficieren en officieren de helft van bet nadeelig verschildegenen, die nog geen 60 jaren zijn, krijgen niets meer, De kosten voor verbetering bedragen ven ton, terwijl voor totale gelijk stelling van allen drie millioen noodig zijn. En die 7 ton zijn bet uiterste, waartoe de Regeering wil gaan. Varklezlng voor ds Eerste Kamer. In de provinciën Gelderland, Over- jsel, Groningen, Drente en Zuid-Hol- and beeft de verkiezing van 26 leden voor de Eerste Kamer plaats gehad. Heel veel verandering heeft deze stem ming niet gebracht in de huidige samen stelling, wat trouwens te verwachteo was, aangezien de Slatencolleges, die de Eerste Kamerleden verkozen, wat hun politieke samenstelling betreft, niet veranderd zijo. De politieke wijziging is enkel, dat de Vrijheidsbonders, door den steun van den plattelander Braat, één zetel winnen ten koste van de i-revolutiooairen, tengevolge waar de heer H. Amelink niet meer in de Eerste Kamer zal lerugkceren. De nieuwe Vrljheidsbonder is Ir, J. Koster uil Heerlen. Voorts beeft de oud-minister H. Colijn de zetel van den heer 1-ransen (a.-r.j ingenomen, en is baron Witten van Hooglaod opgevolgd door prof. Steeger. Onze Spoorwegen. Gesteund door ervaring, op te doen bij de exploitatie van den etectnschen spoorweg Dea HaagRotterdam, weegt de directie der Nederlandsche Spoorwegen het inrichten der spoor- iegen voor electrisch bedrijf in de richting van de Zaan en in de richtiog Amcufoort, maal een grondwetsverandering en versleet men 72 staatsopperboofden die steeds bet gelag hebben betaald bij al de hevige partijtwisten en revoluties. Enkel onder het vredelievende en ver zoeningsgezinde presidentschap van Porfirig Diaz (1877—1891) kon het land eenigermate herademen. De Ka tholieken, die toen langzamerhand weer op kracht kwamen en de Kerk tot eenigen bloei zagen geraken, dank zij voornamelijk een ingrijpende hervor ming van den clerus en de consoli deering der kerkelijke hiéarebie zij die zich sinds eenige tientallen van jaren in de bun toekomende positie eenigszins wisten te bandhaven, leden onder twee groote gebreken dat aan godsdienstig-politieke eendrachtige or ganisatie en dat van het voortbestaan anti-godsdienstige wetgeving, waar de toepassing afhankelijk was van het «bon plaisir» der bestuurders. President Callca tracht bet regicm- Porfirio Diaz te doen vergeten, en de wetgeving, eertijds uitgevaardigd onder het patronaat der vooraamite loges eo nog van kracht, buit bij uit voor de bestrijding der kerkwal tóch een vruchteloos pogen zal blijken. S0E8TDIJK Onze Koningin is met prinses Juliana naar den Haag vertrokken. De prinses lijdt aan kinkhoest. VEENENDAAL De gemeenteraad heeft besloten bet tekort van f 17.797.60 ontstaan bij de uitbetalingen der militaire vergoedingen, dat door of namens den minister van Financiën van de Rijksuitkeeringen aan de gemeente is ingehouden, gerechtelijk van bet rijk terug te vorderen. O.m. op grond van het feit, dat het beheer dier gelden persoonlijk aan den burgemeester was opgedragen en de gemeente daar om voor een eveutueel tekort in dat beheer niet mag worden aangesproken. Gemengde Berichten Uit den Omtrek Autobua-varvosr. Het voorgeoomen autobus-vervoer mwege de Ned. Spoorwegen zal ge icbleden door een aparte Kaamlooze ennootschap, Als directeur is aangewezen de specteur Heg. De benzin etreinen die thans reeds bier en daar loopen zullen uitgebreid Over beel het land zullen autobus- lijnen worden ingesteld waarvoor niet alleen garages zullen worden gebouwd, doch ook volledige reparatie-inrichtin gen. Ook wordt niet alleen gezorgd voor reizigersvervoer, doch evenzeer voor goederenvervoer. Met de exploitatie der bussen zal in Friesland worden aaogevangen. Daarna zal de exploitatie zich geleidelijk over bet gebeele land uitstrekken. R. K. Volkspartij- Het partijbestuur van de R. K. Volks partij deelt mede, dat het in opdracht van het Partij-congres, een brief heeft gericht aan het Doorluchtig Episcopaat in zake de bestrijding ondervonden bij de laatste verkiezingen. De Provinciale Kieskring Noord- Holland der R. K. Volkspartij mocht op zijn herhaalde vraag of bet al dan niet toelaatbaar is te achten, dat Roomsch- Katholieken zich politiek organiseereo in de R. K. Volkspartij, een nader uit voerig schiijven van dea Bisi Haarlem ontvangen, waarin geen recht- streeksch antwoord op de gestelde vraag wordt gegeven. Het Kieskringbestuur, besloot commissie naar den Bisschop ACHTERVELD Glindhorst verkeert in financieeleii nood. Dit mag verwondering baren bg n. die weten, dat deze stichting uit lands kas steeds groote subsidies beeft ontvangen wier gezamenlijk bedrag een reusachtige som beloopt. Eo nog geniet de stichting rijkssubsidie. De nood is zoo hoog gestegeo, dat op aandrang van eenige leden der financieele commissie van de Glindhorst de houders van obligaties ten laste der stichting gisteren te Utrecht bijeen kwamen teneinde met het bestuur den stand van zaken te bespreken. brengen. T. G. Binnenland Buitenland Gebruik makend van de buitenge- one volmachten hun verleend, hebben Belgische regeerders besloten bet korps torpedisten en zeesoldaten op te heffen. De torpedobooten zullen den verkocht. België beeft geen kostbare c noodig. De eemchuld. Bekend is geworden, wat de Regee ring voorstelt te doen voor de oud militairen boven 60 jaren, wier lots verbetering de motie-Joekes in de [leefde Men kan tegenover berichten uit Mexico niet anders dan een ruime mate voorzichtigheid betrachten, daar het onmogelijk is te controleeren hoeverre de inhoud beantwoordt i de werkelijkheid. Wel staat vast 't feit, dat de Katholieken er elke politieke discipline en eenheid misseo. Van 1821 (het jaar der losscheuring van Spanje) I tot 1867 (dat van Keizer Ma ximiliaan's xecutie te Queretaro door Juarez) be- in Mexico niet minder dan BARNEVELD Door de «Barnev. Bouwvereeniging< werd besloten 't dividend over bet af- geloopen jaar te bepalen op 6'/, pet. legen 5pet. het vorig jaar. Als bestuurslid werd herkozen J. H. Heineman, en als adviseerend lid J. Heuveo, terwijl in de vacal ijlen H. M. Willemars als bestuurslid d gekozen B. J. Willemars. Vorig jaar nam de gemeenteraad i besluit, waarbij den burgemeester het recht wordt verleend aan personen, die geregeld misbruik maken van sterken drank, te verbieden cafe's in deze ge meente te bezoeken. Ongetwijfeld heeft deze verordening, ook als preventief middel, zeer gunstig gewerkt. Eokele personen toch (gelukkig neemt ook hier bet aantal drankgebruikers geregeld af), die meer aan alcohol uitgaven, dan voor hun gezin wenschelijk kon worden geacht, weiden door den burgemeester bedreigd op de zwarte Ijst te worden geplaatst, eo alléén deze waarschuwing had het gewenschte gevolg. Eén drinke broer echter, zijnde een boertje van builen, trok zich van dit dreigement al heel weinig aan, zoodat hem de twijfel achtige eer te beutt valt als eerste in deze gemeente op de zwarte lijst te paradceren. Thans is bet hem dus ver boden eenig Barneveldscb café te be zoeken, terwijl de caféhouders bier zich eveneens aan een strafbaar feit schuldig maken, wanneer zij bedoelden persoon toegaog tot hun café verleenen, van welk besluit deze caféhouders, evenals de betrokkene zelf, natuurlijk afschrift hebben ontvangen. Slechts twee wegen staan onze buiten- an dus openof zich neerleggen bij :l over hem geveide vonnis, óf zijn dranklust buiten onze gemeente gaan bevredigen Het is voor hem en zij- gezin te hopen, dat hij de eerste op lossing kiest. LAREN Gooische Stoomtram beoogt langi lieuwen Rijksstraatweg Amsterdam het Gooi een strook grond van 6 M. breedte aan te koopen voor het aan leggen eeoer electrische trambaan met dubbel spoor. Dit plan zou voor de verbinding tusschen Amsterdam en het Gooi misschien een gelukkige oplossiog kunnen brengen en houdt in dat 't project van een afzonderlijken eleclri- schen spoorweg door de Naardermeer, dat destijds zulk een storm van pro testen vero .'i naakt heeft, dat het moest worden teruggenomen, is losgelaten. De Ford-maatschappij beeft onlangs in Westfalen een fabriek geopend. De loonen, die daar door de Amerikaan sche ondernemers betaald worden, zjn .ar Wcst-Duitsche begrippen zeer boog. Toen de arbeiders der fabriek tot bet urnen van een bedrjfsraad wildeo overgaan, verklaarde de Amenkaaosche directie, dat indien de arbeiders in I Ford-bedrijf Duitsche wetten wilden voeren, ook Duitsche loonen zouden worden uitbetaald. Tc Mu.cben is een brutale diefstal een juwelierszaak gepleegd. De iobrekers zijo via den kelder, zij een gal in de zoldering hebben ge maakt, in den winkel binnengedrongen, :j o.a, in den kelder een bouten stellage in elkaar hadden gezet. Tijdens den inbraak werd de juwelier, e in z|q woonkamer rustte, door bet electrische alarmsein gewaarschuwd. Daar dit echter al meer in werking was gebracht door het dreunen van voorbij rijdende vrachtauto's, hechtte bij veel beteekenis aan. maar ging t:nslotte toch eens op verkenning uit, doch vond nergens iets verdachts. In den winkel teruggekeerd, zette hij bet alarmsignaal af. In dien tusschentijd waren de in brekers, in de meening, dat zij ontdekt waren, gevlucht. Pas een uur later ont dekte de juwelier, toen hij in den winkel terugkeerde, dat er toch was ingebroken behalve een aantal kostbare ringen twee paarlencolliers gestolen waren van 30-000 en 14.000 M. 4 Augustus. De jaren spoeden zich snel voort en het bericht dat de Belgische minister van binnenlandsche zaken aan alle gemeentebesturen een circulaire heeft gericht, waarin hij er op aandrong 4 Augustas als naar gewoonte een wijle de noodklokken der kerken te doen luiden, doet ons, aldus het «Hbld, eensklaps er aan herinneren, dat het dien dag de jaardag was van de Duitscbi schending van het Belgische grondge bied bij den aanvang van den wereld oorlog. Den 4en Augustus 1914, twaalf jaren geleden, trokken de eerste Duit sche troepen over de Belgische grens. Enkele jaren tevoren, bij het bezoek dat keizer Wilhelm eo keizerin Augusta Brussel brachten, had de keizer rede gehouden, waarin hij ver klaarde dat hij zich, zooals geheel Duitschland trouwens, gestadig op de hoogte hield van het succes, hetwelk België met zijn onverzwakte werkzaam heid op het gebied van handel nijverheid in toenemende mate oogstte. Hij hoopte dat de banden van vriend schappelijke nabuurschap steeds nauwer zouden worden aangehaald. Deze ver klaring had toen in België groote vol doening gewekt. Maar langzaam, onafwendbaar nader de het noodlot en Augustus 1914 zou de rampspoedige datum voor Belg-ë zijn, Zondag, den 2eo Augustus, in den oormiddag, had de Duitsche gezant, -on Below Saleske, op het Brusselsche ministerie van buitenlandsche zaken geconfereerd over de maatregelen tot het repatrieeren der in België gevestigde Duitrchers, die door de mobilisatie naar hun land waren teruggeroepen. Dien- zelfden avond, om zeven uur, over handigde de gezant aan Davignon, den Belgischen minister van buitenlandsche zaken, het ultimatum, mededeelend dat de Duitsche regeering bericht bad vangen, dat de Fransche strijdmacht het voornemen had over Givet en Namen langs de Maas op te trekken. De Duitsche regeering vroeg België toen om in den oorlog, die te beginnen stond, een «welwillende neutraliteit» tegenover Duitschland aan te ni waarjp de Duitsche regeering harerzijds zou verbinden bij den vrede bet Belgisch grondgebied en de integriteit van het Belgische ko ninkrijk te waarborgen. Zou België den Duitschen troepen moeilijkheden ia den weg leggen, dan zou Duitschland ver plicht zijn bet als zijn vijand te be schouwen. Den gcbeelen nacht van 2 op 3 Augustus werd in het koninklijk paleis te Brussel Kroonraad gehouden. Den 3en Augustus, om zeven uur 'a ochtends, werd aan von Below een rota der Belgische regeering overhandigd, waarin werd gezegd, dat de regeering des konings door de Duitsche mededeeling smartelijk getroffen was. Mocht Frank rijk bet Belgische grondgebied inder daad schenden dan zou België zijo internationale verplichtingen weten na te komen en zou zijn leger zich tegen den indringer keeren. Doch de door Duitschland aao Frankrijk toegeschreven voornemens waren in strijd met de zoo juist door de Regeering der Republiek afgelegde verklaringen. De aanslag op de onafhankelijkheid van België, waar mede Duitschland dreigde, sou een flagrante schending van het Volkenrecht zijn, waartegen België zich macht verzetten sou. Den volgenden dag, om tien uur ochtends kwam het bericht binnen st de eerste Duitsche troepen bij Gemmentcb bet Belgische grondgebied hadden geschonden. Waarop minister Davignon den Duitschen gezant deed weten, dat de Belgische regeering niet langer diplomatieke en ofhcieele be trekkingen met hem wenschte te onder houden en hem zijn paspoort toekomen deed. werd Woensdag voor twaalf jaren de eerste Duitsche «Bekannt- machung» van den opperbevelhebber van het Duitsche Maas leger op de muren te Spa aangeplakt. Daarin werd o.a. gezegd, dat de Duitsche troepen zich tot zijn groot leedwezen genood zaakt zagen de grenzen van België te iverschrgden. Later zou blijken dat dit leedwezen inderdaad een groot leed w Een Engelsche boer heeft een par ticulier vliegtuig gehuurd om van daar zijn land tegen de aardappelziekte laten besproeien. Daardoor is in 25 n. het werk gedaan, dat anders twee dagen ereisebte. De chef van de chemische afdeeling van het Kew-Yorksche Bureau of Inter nal Revenue deelt mee, dat door het drinken van boutgeest het vorig j; alleen in New-York 700 personen den rgiftigingsdood zijn gestorven.^J Op den weg van Hoogerheide na Putten (N.-Br.) sloeg een paard m wagen op bol, terwijl de voerman wezig was. De éénbeenige wielrijdt Pieter Groeneweghen uit Putten, wi het op hol geslagen paard bij den kop grijpen, terwijl hij op de fiets zoo het dier te bedwingen. Noorwegen, waar, gelijk bekend is, algeheel .drankverbod heersebt, al kan men er zonder moeite een glaasje jenever krijgen, heeft een handelsover eenkomst met Frankrijk, volgens welke het jaarlijks 400.000 liter cognac moet invoereD. De overeenkomst loopt thans 4 jaar, en waar jaarlijks 100.000 liter gebruikt wordt voor geneeskundige technische doeleinden, liggen er 1 mill. 200.000 liter opgeslagen, waar men geen raad mee weet. 't Is goede kwaliteit, die nog van jaar op jaar beter wordt, Weldra zal Noorwegen in zijn cognac verdrinken, zonder dat één dorstige Noorweger er zijn tong aan bevochtigd heeft. Volgens een bericht ui is de bliksem ingeslagen in een groote boerderij in de omgeving van die stad. De boerdeiij en de stallen stonden wel dra in lichtelaaie. Dertien personen, vijftig paarden en een aantal koeien zijn de vlammen omgekomen. Op een steenworp afstand van de huizen van John Rockefeller Jr. en dere rijke New-Yorkers, zijn bandieten de tentoonstellingszalen van P. Jackson Higgs binnengedrongen en hebben kunst schatten ter waarde van 100.000 dollars meegenomen. De bandieten zijn over de daken van vier gebouwen geil men. Zij werden in hun werk grsto door het stukvallen van een groote spiegelruit, waardoor zij een Van Dijk- portret ter waarde van 125.000 dollar bet hoofd zagen. De bandieten ontsnapten met twee gobelins, ver scheidene tapijten en een groote hoe veelheid bronzen en Chineesche werpen, welke zij in een auto weg voerden. De eerste «trackiess-train» die een wereldtour maakt, zal, na reeds 38000 mijl door Canada, Amerika, Mexico en Engeland te hebben afgelegd, 9 Aug. ons land te zien zijn. De trein bestaat uit een volledige locomotief met tender en een luxueus ingerichte Pull- man-car met een eet- en slaapzaal voor 'ijf personen. De trein kan 40 mijl per afleggen. De locomotief is voor zien van twee 90 P.K. motoreo, hydrau lische remmen, enz. Er is ooit een radio-installatie in den wagen. Een groot aantal plaatsen in ons land zal worden aangedaan. Maandag is weer een verscherpte controle uitgeoefend op het vee, dat oaar de Rotterdamsche veemarkt ge bracht werd. Het gevolg biervan is geweest, dat aan den ingang een koppel koeien, bestaande uit 28 stuks, in be- ten is. De dieren zijn naar het abattoir overgebracht, waar bij drie mond- en klauwzeer werd ge constateerd. Deze drie werden afge maakt. De overige 25 zijn eveneens geslacht vanwege besmettingsgevaar. Gebleken is, dat de dieren uit België de Igrens zijn binnengesmokkeld. Weert aan de Belgische greus hebben Nederlandsche tolbeambten be slag gelegd op 10 Belgische koeien, komende uit de Kempen.: Zondag is te Tilburg aan het Wil- helminapark onthuld het standbeeld van eerbicdwaardigen Petrus Donders, zich omstreeks de helft der vorige eeuw, als missionaris in Suriname hoogst verdienstelijk beeft gemaakt, bij de be strijding der melaatscbheid onder de bevolking. Van een troep te Ommen kampee- rende padvinders uit Bloemendaal wer den gistermiddag twee jongens bij het oversteken van den straatweg te Best gemeente Ommen door een auto aangereden. Een der jongens werd onmiddellijk gedood, de ander slechts licht gewond. Te Nieuwpoort werden e< door de ontploffing buisje drie vingers en e de rechterband afgerukt. Te Sint-Jan werd 't lijk gevonden in een inwoner van Poperinge, die n granaat had willen ledigen en choonmaken om hem aao touristen te verkoopeo. Het hoofd van den onge lukkige werd gedeeltelijk weggeslagen. Een ballon te Kempston heeft zich uit het net losgerukt. Het schuitje viel twintig meter hoogte omlaag. Vier personen weiden gedood en een zwaar gewond. Twee broeders van 20 eo 10 jaar gingen gisteren oaar Wulveringham (West-Vlaanderen) om daar granaten mder achtergebleven oorlogstuig graven. Zij vonden een granaat groot kaliber te Dickebusch, en trachtten deze uit den grond te halen. De granaat ontplofte, en beiden wer den gedood. Op een «uitspanning» te Mitcham ernstig ongeval gebeurd met een zweefmolen. Op een moment, toen 40 menschen, jong en oud, door de lucht zwierden, hoorde men een onheilspellend gekraak het volgend oogenblik stortte ire toestel, als een riet afgeknapt, ter aarde, een groot aantal pleizier- makers onder zich begravende. Vijftien personen waren min of meer ernstig gekwetst. Vier van hen, die been-, arm- of schouderbreuken hadden opgeloopen moesten direct naar het ziekenhuis worden gebracht. n wandelaar 1 een koperen Sesam, open U Ali Baba, held van één van de meest populaire verhaten uit de .Duizend en één nacht" wist door het uitspreken -rkelijklieid der gelijke machtsspreuken niet toepassen, toch gaat thans van het woord KINQ een grooten invloed uit. Hoevelen toch worden bij het koopen van pepermunt teleurgesteld en ontvangen een bittere ol scherpe kwaliteit, welke men niet wenscht. Zoodra het woord KINd op Uw pepermunt voorkomt, houden al deze moeilijkheden direct op. Dan kunt U verzekerd zijn echte orglneele peper munt te ontvangen, die een aange- namen, lekkeren smaak heelt. Let er daarom op, dat in ieder tablet staat KINO Extra Strong.

De Eembode | 1926 | | pagina 1