COMPLETE WONINGINRICHTING Pianohandel S. DUIJKER Afdeeling Radio Edison toestellen A. H. van Nieuwkerk Vulpenhouders Kantoorboekhandel H. ELZET7AAR Ter'gelegenhcld van hcl|12V,-jarig beslaan van_het Melsjespatro- naal ,St. Lucfa" en de Zltavereeniging werd bovenstaande toto ge maakt door den kunst- photograal H. v. d. Pol. Het lustrum van dit pa tronaat en deze ver- eenlglng la op zeer luisterrijke wijze ge vierd. Een Triduum, gehouden in de prach tig versierde kapel der gastvrije Zusters van St. Joseph, werd Zon dag j.l.beslotcn met een algemeenc H. Commu- schappelijk ontbijt, ter wijl 's middags een prijsuitdeeling en een huldigingsbijcenkomst en 'savonds een schit terende tooneeluilvoe- ring plaats had. Gods Zegen moge dit patro naat en deze vereeni- glng begeleiden Havik 29 u Telefoon 773 Amersfoort De nieuwgte uitvindingen practisch toegepast. Vraagt inlichtingen. Accu's laden per keer en bij abonnement Aldegondestraat 105 107 Telef. 543 Amersfoort Uitvoering meubelen volgens elk ontwerp Specialiteit in betimmeringen Prima uitvoeringVraagt vrijblijvend onze prijzen MET ADRES voor alle joorten Tevens reparatie -r LANGESTRAAT 84 s TEL- 528 Langestraat 36 Reclame-Week. 200 papier-servetten f 0.95 Thee-mutsen 10.95. f195 Qevulde naaidoozen f 0.95. f 1.95, f2.95 Crêpe de-Chine shawls f 2.95. f 3.95 Amersfoort De Catijnscbe School en het eymnasiutn oan jHmersf oort 1376*1926. DOOR A. F. VAN BEURDEN. 1. Binnenkort tal bet^ Gymnasium voortzetting van vroegere Laiijosche Scholen, een merkwaardig jubileum vierenbet 550>jarig bestaansfeest. Als een buide aan de nagedachtenis van zooveleo, die bun beste krachten wijdden aan de opvoeding en opleiding der Ametsfocrtscbe jeugd, en aan die nog met ijver den goeden ci der inrichting hoog houden, meenen wij dit gedenkwaardig gedenkfeest niet beter te kunnen inluiden, dan door in enkele artikelen de geschiedenis dal onderwas te behandelen. Waaraan de verschillende gegevens ontleend tijo, en wie die zoo zorgzaam bjjeenbtacht, tal in den loop der kelen behoorlijk gezegd worden. Amersfoort heeft door zijn gunstige '*BS*nK b? be groote wegen aan de samenvloeiing der Veluwe-beken vat den beginne af alle voorwaarden vooi zijne toekomstige geleidelijke ontwik keling bezeten. Waar welvaart komt en langzamer hand velea zich vestigen, stijgt ook de drang naar ontwikkeling, neemt de be hoefte aan weten en de zucht naar schoonheids-idealen toe. Daarom zorgde hier, zoowel de geeste lijke als de wereldlijke overheid, vroegtij dig voor goede scholen. Dat behoorde ook tot die werken, die ware men- schenüelde eisebt, en de Kerk voor schreef. Het onder wijs werd eerstelijk gere geld, cd gegeven door geestelgken, broeders en kloosterlingen. Bij alle kathedralen, maar ook bij de andere kerken, die voldoende mid delen bezaten, moesten geschikte mi- gisteriworden aangesteld, die de klerken van deze en naburige kerken gratis in de grammatica ca in de overige weten schappen zouden onderrichten. Dit schreef voor het vierde Concilie van Late- .anen, in 1215 onder Paus Innocentius III gehouden (Dr, Schoecgen. Geschied. Onderw. blz. 181). De geestelijke lei ders der scholen zorgden voor de noo- dige boeken, die algescbreven wer den, vaak voorzien van mooie mei miniaturen gesierde hoofdletters. Zij maakten de noodige schrijfvoorbeelden gaven zelf les. De Amersfoortsche school stond altijd eenigzins op zich zelf. Zij was niet een soort seminarie, maar eene leerschool, dis volgens een vast pro gramma weikte, om ook leeken in bet latere leven de noodige klassieke ken- t te doen bjjblijven. De leeraars hadden eerbied voi t hen 'gekomen afschriften van de werken der klassieken, welke zij van ver klaringen voorzagen door bet woord i verder overleverden aan de joDgeren. Daar Latijn de kerktaal en de der geleerden was, stond deze me Grieksch, noodig voor het verslaan der Oud-Vadert, vóórop op de programmate der scholeD. De oude dichters in 'l Nederdietsch, de vertaalde Esopus- fabelen, de Sint Servatius en andere heitigen-legenden werden in de geweste lijke taal gelezen en geleerd, terwijl samenspraken, opvoeriogeo van bjjbel- tafereelen, zinnespelen en kluchten zoc- wel voor de meetgeleerden alk voor bet gewone volk de wetenschap in de gewone taal toegankelijk maakten. Overal verrezen dus kinderscholen :r die jonge jeuebt lesen ende eo leerde», hoogere scholen, de jongelingen kennis maakten de sConsten endewetenscap* eobooge scholen, waar de baccaulaureaten, de licentiaten en de meesters in de vrije ten gevormd werden. Met groote plechtigheid werden de doctorshoed en ring, teekenen van de vcrkregeB waar digheid, uitgereikt. Wie de primus was ccDer universiteit werd io zijn gebooite- stad of dorp luisterrijk ingehaald, De hoogescholen vanKeulen,Parijs, Douay, Bologna, Padua, Leuven waren overal bekend en trokken duizenden studenten Amersfoort had zijne Latijnschi school eo deze heeft zich voortgezet tot op onze dagen in het Gymnasium. Dr. Keijnders stelde eene zeer verdien stelijke beuhrijvtngvan dit insttlling op, waaruit wij een zeer belangrijk deel dezer aanteekemngen putten, om onze belang stelling te toonen ia deze degelijke opleidingsschool. Eene keurige geschie denis van zijne hand berust toch io het Gemeente Archief. (Wordt vervolgd) R. K. Openbare Leeszaal en Bibliotheek A. F. v. Beurden. Uithef Limburgsche volksleven. De Cock. De beroeps-adviseur. Oppenheim. Het Nederlandscb ge meenterecht. Schottler. Wereldgeschiedenis in een Van Haeringen. Over recht en recht spraak. Bevolking en bevolkingsdichtheid der gemeenten van Nederland op 1 Jan. 1926 Zegening van een Kerk klok. Plechtigheden van deKerkconsecratie. Constantinus. St, Paulus. Prof. Kaaymakers. Econcmie en ethiek. Hunger en Lamer. Altorientalische Kultur in Bilde. Plemp van Duivelaod. Het veelbe sproken verdrag met Belgie. Boon. De kleine Guido. Boas. De kruisberg te Lourdes. J, C. van der Loos. Geschiedenis der parochie Nedeihorst den Berg. 1811—1911. R, Ericb. Pro Finlandia. Jaarboek van het onderwijs der R. K. Jeugd in Nederland en koloniën 1925. De R. K. Openbare Leeszaal en Bibliotheek aan de Nieuwstraat fer dage lijks kosteloos toegankelijk voer alle personeo boven 18 jaar. Uitleening van boeken geschiedt alleen aan geaboneerden, die een contributie van f 1.50 'sj aars betalen. De tijdschriften-portefeuille ciiculeert bij hen die f 15 'sjaars betalen ter be stiijdiog van de aan die circulatie ver bonden onkosten. Recollactie. Woensdag 11 Augustus, des avonds balf-acbt, recollectie voor oud-retraitan- ten, leden van de retraitepenning-ver- eenigingen en belangstellende gcloovi- gen in de parochiekerk van den H. Franciscus Xaverius aan het Zand. De recollectie wordt op eiken twee den Woensdag der maand, des avonds om balfacht gehouden, afwisselend id de keik aan het Zand en in de kerk de Laogegracht. Bij het te Haarlem gehouden exa- slaagde voor Duitsche kantoor- stenografie eo Hollandsche secretaris- stenografie onze stadgenoote mej. A!y Coenen, leerlinge der Zusters van O L, Vrouw, alhier. Z. D. H. de Aartsbisschop van Utrecht heeft benoemd tot lid van het Kerkbestuur der parochie van den H. Henricus, den heer N. Groot. In verbat d met den aanleg van bet oor de a.s. tuinbouwtentoon stelling is het plantsoen vanaf het bureau van politie tot de brug bij de Van Asch van Wijckslraat afgesloten. Nieuwe telefoon-aansluitingen 1016 Doorman, kapitein, Utrecht scheweg 138. 1019 H(inniger, Korte gracht 12a. 440 Michrlls, Iosp. Levens verz. Mij., Hoogland5cheweg 24. 943 Polak, Oogarts, L. Bergstr. 8 887 ReigersbergVersluis, Sophia laan 11. 1017 Scholten. Arnhemscheweg 21. 948 Setteur, Utr.weg 54, 1018 W. Kuiper, Manufactut et, Lange straat 114. 912 van Amstel, A. Paulownal. 29, Vanwege de vereeniging voor Vreemdelingenverkeer werden op ver schillende punten langs de wa-.delwegen papiermanden geplaatst. Worden d>e door de passanten benut, dan is de verontreiniging van bosch en veld naaste omgeviDg gekeerd, Naar ons medegedeeld wordt, z de »lrackiess-train, de trein zonder rails die cp 9 Augustus in ons land komt, van Utrecht via Amersfoort naar Apel doorn gaau. Om fmancieelen steun te vcrleeneo aan de slachtoffers van de aardbeving op Sumatra is hier een cotni'c gesticht door Burgemeester v. Kandwijck. Voorz. is prof "Nolst Tiinité, secretaresse Van Dijk—Smit K'ijne; penningmeester :;J. A. Rant. Ia September gaat mea collecteeren langs de huizen. Overzicht van de werkzaamheden arbeidsbeurs gedurende Juli. Afdeeling voor mannen aanvragen van werkgevers 144 aanbiedingen van werkzoekenden505aant.plaalsingen92. Afdeeling voor vrouwen aanvragen van werkgevers 47aanbiedingen van werkzoekenden 70aant. plaatsingen 14 Dezer dagen vergaderden hier ter stede leden en afgevaardigden van den Ned. Bood van Abstinent-studcerenden eene organisatie v. studeereodejongelui, die gebeel-onlhouding beoefenen. Ook in 1925 werd de jaarvergadering hier gehouden. De bond telt nu 1450 leden. In de ledenvergadering was het ge meentebestuur vertegenwoordigd door loco burgemeester Veis Heiju en Wet houder Ruitenberg. De heer Veis Hejjn sprak de vergaderden toe. De bezoekers IogeerdeD in eenige openbare scholen en benutten de groen teveiling als restaurant. Voor ontspanning was volop gezorgd. Zoo werd b.v. eeo pic-nic gehouden de bosscheo bij St. Louis. Met een vrachtauto werden melk bussen en manden met boterhammen gebracht, zoodat bet nergens aan ont brak. Tegen den avond trok men naar Birkhoven, waar een openlucht-bijeen komst gehouden werd op het tenein van het openlucht-theater. De avond werd geopend met Over- ijselsche volksdansen. Daarna sprak S. Otlen uit Zwolle. Zijn gloedvolle en oeiende rede werd met instemming gevolgd. De titel van ziju rede was :»de wind 't blauwe zeil», waaraan hij de ge dachte verbond dat juist het blauw van N. B. A. S. oorzaak is, en moest zijo dat ook andere bewegingen als vredes beweging en religieuze stroomingen den leden niet onverschillig waren. Het medegevoel dat tot geheelont houding diijft blijve ook op ander ge bied een stuwei.de kracht. Daarna werd het tooi eelstuk Pro metheus, gegeven. Na tlloop trok men in optocht over den Suesterweg naar Puntenburg de stoet ontbonden werd. Woensdagavond was 't weer feest voor de kinderen der St. Anna-vereen. 's Morgens werd er een H. Mis opge dragen in de St. Henricus-ksrk, De kinderen waren uit alle parochies tr opgekomen. 's Middags had het ijverige bestuur n feest-vergadering bedacht in bel gebouw der R. K. Militairen-vereen. De kinderen amuseerden zich koste lijk. Ze hadden volop pret en 't uur an scheiden was daar eer men er erg i had. Zoo'n feesije blijft nog lang in de herinnering der kleinen en bevordert zeer zeker, dat het doel der St. Anna-ver- ir.iging niet vergeten wordt. Uit den Omtrek BAARN onze parochiekerk zal centrale verwarming worden aangelegd. De kosten bedragen ongeveer f 7000, waarvan reeds f 3000 door enkele parochianen is geschonken. Gemengde Berichten Toen de voerman Dal uit Haarsteeg een onbewaakten overweg wilde pas- seeren, naderde een trein. Juist op het laatste oogenblik het gevaar bemer kende, wilde v. D. zijn paard nog terughalen. Evenwel te laat. Ook de machinist kon door uit alle macht remmen een aanrijding niet meer V0'~ komen, zoodat bet paard tegen den kop werd getrcffen en eenige meters verder werd neergesmakt. Voor den voerman, die voor op de kar zat, mag het een geluk genoemd worden, dat beide hurries afknapten, zoodat de kar niet onder den trein geraakte eo de man wonder boven wooder zoo goed als ongedeerd bleef. Het paard worden afgemaakt. Een geweldige brand teisterde Los ser. De brand ontstond in de kleer makerij van Olde Egberink aan de Langestraat. Het perceel stond spoe dig in lichte laaie. Op het gelui van de brandklok snelden vrijwel alle dorps bewoners met de brandweer n, brandend huis. De vlammen waren spoedig i aangrerzend café overgeslagen. De brandweer kon aanvankelijk tegen de vuurzee niets uitrichten en biDnen een kort tijdsbestek waren zi zen met schuren vernield. f 10 000 verduisterd. Een boekhouder van een handel in triplexhout, gevestigd aan de Boompjes te Rotterdam is ter zake van duistering in dienstbetrekking van f 10000 in bewaring gesteld. Hij was sedert 1922 bij de firma in dienst en heeft zich in de jaren 1925 en 1926 aan de verduisteringen schuldig gemaakt. De boekhouder verantwoordde ver schillende ootvangsten niet en deze gelden gebruikte bij dan voor specula tieve doeleinden. Een kortgeleden it gesteld accountants-onderzoek heeft d iraudes aan het licht gebracht. Een woeste dronkaard. In een pe ceel aan de Monnikendwarsstraat te Amsterdam is ruzie geweest. Een 30- jarige man, die dronken was, g vechten en als wapen gebruikte bij brandende petroleumlamp. Met dit v< werp gooide hij zijn tegenstanders, man en een vrouw, naar het hoofd; de vrouw kwam er met een lichte hoofd wonde af, maar de mao was zoodaoig getrcffen, dat bij waarschijnlijk een oog zal moeten missen. De dronkaard, die hevig pleegde, is naar het politiebureau ge bracht. Inbraken te Rotterdam. Door het uitsnijden van een ruit aan de achter zijde van het huis hebben inbrekers zich toegang verschaft tot den winkel van den sigarenhandelaar P. J van Kijnswoud aan het Oostpleio te Rotter dam. Er worden f270.— en eenige gouden sieraden vermist. Een werkloos arbeider heeft in wanhopige bui een kistje door den winkelruit geworpen van een goudsmid aan de Soestesteeg te Rotterdam. Ver scheidene sieraden vielen op de straal. Nu de winkelier inventaris heeft opge maakt is gebleken dat een brillant ter waa-de van f 1640, een platina ring met briljant ter waarde van f 1245 en een broche met paarlen ter waarde van f350 worden vermist. De werklooze heeft zich in geen geval aan diefstal schuldig gemaaktvermoed wordt dal iemand uit het publiek de sietsden meegenomen heeft. Te Oldenhave is tengevolge van hooibioei de boerderij van de erven Eleveld gtheel algebrand. De inboedel was verzekerd, het huis echter niet. Ongeveer 80 voer hooi is mede ver brand. Te Eixt is de groote beerden), bewoond door den landbouwer H. Schuiling, tot den grond toe afgebrand. Te KleiDuIsda is het kcffiehuis van H. Smit geheel afgebrand. Er werd niets geted. Alles was verzekerd. Te Amstenrade is het bui», bewoond door den landbouwer H„ door brand vernield. De vorige week werd te Utrecht taschje met eenig geld gestolen. Hiervan werden drie mannen verdacht. rermoedelijke daders zijn thans in arrest. Twee werden te Amsterdam aan gehouden terwijl de derde te Utrecht werd gearresteerd. Een 17-jarige leerling-monteur is r bet Wilh. Gasthuis te Amsterdam vervoerd, die in een garage In de N. Kerkstraat bij het schoonmaken van auto met bezine, doordat de ben- door onkende oorzaak vlam vatte, zijn armen verbrandde, Te Uithoorn ontstond tengevolge minnenijd io het café van zekeren :en vechtpartij, waarbij een bezoeker bewusteloos werd geslagen. De dader, T. genaamd, bij de politie geen onbe kende, weid gearresteerd en zal voor de Justitie geleid worden. Op grond van zware mishandeling is bij loopig in arrest gesteld. Voor de derde maal in zeer korten werden van den landbouwer A. te Zoeterwoude schapen verscheurd. Thans werden weer twee dieren het slachu iTer. De ontevredenheid over deze slachtpartijen wordt onder de land bouwers steeds grooter. Behalve toch, dat de dieren een eibarmelijkcn dood en, lijden de landbouwers telkens groote schade. Te Roosendaal is proces-verbaal opgemaakt tegen een echtpaar wegens verduistering en heling van elf bankbil jetten van f 10, welke de man op de markt, bij een koopmanskraampje had gevonden en aan zijn vrouw ter be waring had gegeven. Het geld was verloten door zekere vrouw H., die toen zij het geld vermiste, daar' gifte had gedaan. De politie wist den oneerlijken vinder aan te houden en het geld, dat zijn vrouw onder hare kleeding had verborgen, in beslag te uilkomst brengen. Een goede hydro plane, en een 30-tal goede katechis- ten op de verschillende eilanden. Mgr. Vesters wilde van zijn Europa- reis voor elk der M. 9. C. alhier een cadeautje meebrengen. Elk wat wils. Ik kwam jammer genoeg te laat, om Mgr. mijn bescheiden wensch voorte leggen. Een hydroplane voor omlig gende Manus-cilanden, die buiten be reik van 'n pinas liggen en waarop een paar duizend zielen, en voor de duizend zielen op deze eilanden. Een maand oefening in Australië. Hydroplane ver krijgbaar bij dergelijke adressen in 't vlieglustige Holland. Wanneer men zich belachelijk wil maken, hoeft men maat met ernst die zaak voor te dragen; temeer daar we nog zooveel werk in de omgeving hebben. Niettemin kan ik me slecht voorstellen dat komt ervan, ais je een vleugje hebt meegekregen dat de zaak werkelijk zoo belachelijk is, en ik ben er zelfs van overtuigd dat we binnen afzienbaren tijd hier in 't Vicariaat een vliegmachine zullen heb ben. Men stelt tegenwoordig z'n knoken al in gevaar om een bouquetje in vogelvlucht naar z'n beminde te brengen, waarom zouden wij onze beenen er niet aan wagen, om dit snelle missioneeringsmiddel ten bate van de zielen te gebruiken. Doch alles komt op z'n tijden onze Lieve Heer zal ook wel een weg vinden op of boven de aarde om de zielen op deze verlaten eilanden tot zich te brengen. Verlaten was 't daar. Je hoort geen vogeltje zingen, alles is doodsch en stil, zelfs ondanks geratel van de ket tingen der scheepskranen en 't gewone geschreeuw bij de kopra-verlading: hier lijkt dat alles onnatuurlijk en een poging om te ontkomen aan de be klemming der geweldige doodsheid. Inboorlingen laten zich niet zien; ze wonen te ver af, om de Matarain te bezoeken met hun prauwen. 's Nachts hadden we een beetje storm cn den volgenden morgen was ik al vroeg op den been om te zien of ze klaar waren gekomen met 't kopraladen. (Wordt vervolgd.) Godsdienst en Kerk iiieiii nu Pitir hi (liirwitir IV. Uitgestrekte rifvelden vindt men hier. woestijnen van riffen, waar de zee witschuimend overheen veegt. De riffen kent men aan de verkleuring van hel zeewater, en naar gelang ze dieper liggen, heeft de zee een andere tint; als de lelie zon er op schijnt, treft men de heerlijkste schakeeringen aan van groen, rose, geel en blauw. Me dacht zoo, dat hier ook wel een reuzen kapitaal aan laiai oftewel pyramide- schelpen (voor knoopen tabrikatie) moest liggen; maar er werd geen zak aaii boord gebracht, 't Kan echter zijn, dat de visscherlj hier gesloten was. Een uur later passeerden we weer zoo'n rifpoortje, juist breed genoeg om den Mataram door te laten, en bevonden ons in een anderen eilanden cirkel van geweldigen diameter. De horizont scheen zich aan alle zijden uitgezet te hebbenZoolang men geen land ziet, is de wereld die men met 't bloote oog kan ontdekken maar een klein kringetje doch hier verging me toch den moed er over te springen. Erg bevredigend was de zaak echter nog niet, want behalve het eiland Spitsje waarbij we ankerden, en dal.een nette planters woning vertoonde met een paar ijle sparren, was er nicls te zien of te bezichtigen als de naaste eilandjes met kokospalmen. De be woonde eilanden lagen mijlen uit de buurtgeen kans om er heen te komen. Een deel der eilanden was eveneens omgeschapen tot planting met kokos palmen, die krom staan van de noten: We hadden hier 8000 zak kopra te laden (opbrengst van 6 weken). Toch is op deze verloren uithoek van de wereld slechts een groepje van pl.t 6 blanken. Eenige der zeer talrijke eilanden moeten goed bevolkt zijn. Er zijn geen Protestanten of Wesleyanen, en natuur lijk ook'gecn Katholieke Missionarissen. De eilandencirkel behoort tot dit Vica riaat, evenals de volgende grootere eilanden, Auwa en Wuwulu. Ik vraag me echter af, wanneer deze eilanden ooit de blijde Boodschap zullen te hooren krijgen. Zelfs onderling liggen die eilanden zoo ver van elkander, dat een missionaris, gestationeerd op 't eene eiland, waar hij natuurlijk niet genoeg arbeid heeft, nauwelijks een tweede en derde kan bereiken, temeer daar hier bijna altijd een sterke zee staat, zoodat een pinas weldra op de vele riffen zou stukslaan. En dan ligt de Groep zoover van 't centrum der missioneering en eveneens van Nieuw- Guinea, dat elke gelegenheid uitge sloten schijnt, óf de vliegmachine moest Epistel en Evangelie. ELFDE ZONDAG NA PINKSTEREN. LES uit den eersten brief van den H. apostel Paulus aan de Korinth ïts XV, 1—10. Broeders Ik maak u het Evangelie bekeDd, dat ik u gepredikt heb, dat gij ook hebt aangenomen, «aaiin gij ook volhardt, waardoor gij ook zalig wordt, indien gij het, zooals ik het u gepredikt heb, vaslhoudtof gij moest zonder reden geloofd hebben. Want ik heb u in de eerste plaats overgeleverd, wat ik ook ontvangen hebdat Christus voor orze zonden gestorven is, Daar de Schliften en dat Hij begraven is, en dat Hfl op den dag verrezin is. naar de Schriften en dat Hij gezien is door Cephas :n daatna door de elf Vervolgens is Hij gezien door meer dan vijfhonderd broeders tegelijk, van welke er velen tot uu toe in leven, eenigen echter ontslapen zijn. Verder is Hij gezien door Jaccbus, vervolgens door al de apostelen cn het laatst van allen is Hij gezien ook door mij, die als de misgeborene ben. Warit ik ben de minste der Apostelen, die niet waardig ben een Apostel genoemd Ie woiden, omdat ik de Kerk van God vervolgd heb. Doch door de genade Gods ben ik wat ik ben, en zijne ge nade jegeDs mij is niet ijdel geweest. EVANGELIE volgens den H. Marcus; VII, 3137. In dien tijd verliet Jezus het gebied van Tyrus en begaf zich door Sidoti naar de zee van Galilea, midden in het gebied der tien steden. En men bracht tot Hem iemand, die doof en stom was, en smeekte Hem, dat Hij hem de hand zoude opleggen. Hij nu nam hem afgezonderd van de schare tot Z'ch, en stak zijne vingers in deszelfs ooren en, gespuwd hebbende, raakte Hij des- zelfs tong aan en opziende naar den hemel, verzuchtte Hij en zeide tot hem Ephpheta I dat ia Word geopend Eo terstond werden zijne ooren geopend, en werd de band zijner tong lnsg.-maakt, en sprak bij goed. Hij nu gebood hun, dat zij het niemand zouden zeggen. Maar boe meer Hij hun dit gebood, zooveel te meer vermelden zij het, en zooveel te meer verwonderden zij zich, zeggende Hij heeft alles wel gedaan I én de dooven heeft Hij doen hooren, éa de stommen doen spreken I Liturgische kalender. Week van 815 Augustus. ZONDAG 8. 11e Zond. na Pinksteren, Tijdeigen, Mis Deus in adjutorium. 2e geb. H, Cyriacus enz. 8 Aug.,3e geb. A cunctis. Prefatie van de H. Driev. MAANDAG 9. Vigilie van den H. Laurentius, 9 Aug. DINSDAG 10. H. Lurentius, 10 Aug, WOENSDAG 11, H.H. Tibettiusen Susanna, 11 Aug. 2e geb. A cunctis, 3e geb. naar kenze. R.V. DONDERDAG 12. H. Clara, 12 Aug. VRIJDAG 13. H.H. Hippolytus enz., 2e geb. A cunctis, 3e geb. naar keuze. ZATERDAG 14. H. Wereofrldus, Neder. 14 Aug., 2e geb. en laa'ste Evang. der Vigilie van Maria-Hemel- vaart, 3e geb, H. Eusebius, beide Feest eigen 14 Aug.

De Eembode | 1926 | | pagina 2