h. ELZENAAR Kantoorboekhandel Kantoormeubelen Schrijfmachines LangutrMt 84 Telef. 528 Speciaal adres voor Uw Kantoor- School-, Schrijf- en Teekenbenoo- digdheden. - Advertentie-Bureau Amersfoort Waldidlghtidipostzegels 1926 Aan de ingezetenen van Amersfoort. De maand December spoedt ten einde, en hoewel wij over den verkoop der weldadigheidspostzegels niet onte vreden zijn, willen wij toch oog een laatste beroep doen op U we offervaar digheid. Io het b$zondcr op het laatst van 't jaar, wanneer we met familieleden en vrienden meer anders correspondeeren, wanneer onze gelukwenschen voor het nit jaar uitzendeu, dan mag men niet zuimen om bij die blijde groeten tevens de misdeelde kinderen te bedenken. De weldadigheidspostzegels wijzen ons een gemakkelgken weg om hulp te verleenen. Moge het dan voor een ieder duidelijk zijn, dat wie naar zijn vermogen wel dadigheidspostzegels koopt, niet alleen gemeenschapszin toont, maar ook een daad van naastenliefde doet jegens het misdeelde kind, dat ook zijn hulp be hoeft. Amersfoorters, blijft niet ten achter, doch koopt gedurende de nog resteerende dagen van December wel dadigheidspostzegels. Het Propaganda Comité. Gymnasium-feesten. Voor de ouders der leerlingen en inlroducée's is Woensdagavond een weede uitvoering gegeven van het ooueel-programma dat evenals Dinsdag bij hel dankbare en opgetogen publiek een groot succes mocht oogsten. De zaal tot in de uithoeken bezet beloonde telkens de spelers met et daverend applaus als welgemeende c welverdiende hulde voor «Pirroen» - een spel dat zoo nu en dan momenti had, door een beroepseosemble moeilijk te verbeteren en dat over het geheel op hoog peil stond. Voor de fijne en merkwaardige uitbeelding van «Pyramus en Tblsbe», voor de suggestieve voor dracht en voortreffelijke dictie van den «bode» uit Electra. Dat da feestcommissie met het feest geslaagd is, moge blijken uit het schrij ven, dat het Curatorium richtte tot het uitvoerend comité en dat in de pauze werd voorgelezen «Curatoren van het Stedelijk Gym nasium van Amersfoort achten het zich tot een plicht maar niet minder tot eeo voorrecht om Uw comité hnn har- telijken dank en groote waardeering te betuigen voor bet aanvaarden en voor treffelijk beëindigen van de moeilijke taak om de herdenking van het 550 jarig bestaan van het gymnasium te doen geschieden op een wijze, welke evenredig is aan de beteekenis en den ouderdom vaD deze nog steeds op boogen prijs gestelde inrichting onderwijs. Gymnasium Amisfortense vivat, crescat, llóreat. Mededeeliog van den Rector einde van den avond «Hare Majesteit de Koningin draagt mij op, U Hare erkentelijkheid te bi tuigen voor de Haar gebrachte hulde. De adjudant van dienst, De apologetische cursus in St. Jozef is uitgesteld tot Maandag 10 Januari. Verkocht zullen worden 4 perceelco boocnen (eiken, beuken, iepen) gemerkt staande langs de Rijkswegen Eemnes, Hoevelaken (perc. 1), Amersfoort Renswoude (perc. 2 en 3), Vollenhoven —Amersfoort (perc. 4). loschrijvingsbiljetten op zegel in te leveren ten kantore van den Ontvanger der Registratie en Domeinen te Amers foort, Plantsoen 8, róór of op 4 Jan. 192Ï De Zondebok Het Hoog M'litair Gerechtshof het ft uitspraak gedaan in de zaak tegen mijoor D. J. C. H. Bruisen, hoofd lust/ucteur bij het 16e regiment infan terie. die terecht heeft gestaan, in ver band met zijn optreden bij de militair? relletjes, dat zich in den avond vi Sept. j.l. alhier heeft voorgedaan. Overeenkomstig het requisitoir den advocaat fiscaal veroordeelde het Hof den majoor lot een geldboete var 50 gulden. Het feit werd gekwaf Aceerd als volgt «Als militair, getuige van een door een mindere gepleegd misdrijf, opzette lijk nalaten tegen den dader de door het belang der zaak gevormde maat regelen van geweld naar vermogen aan te wenden» en dat de op te leggen straf licht behoort te zijn, omdat volstrekt niet is gebleken van lafhartigheid tegenover de samengeschoolde menigte militairen, maar integendeel van een al te groot vertrouwen op persoonlijken moed en cordaatheid en het daardoor opzettelijk oogedaao laten vao hetgeen in de ge- gegeven omstandigheden het belang der zaak duldetyk vorderde. Anbachtischool. Donderdagavond vergaderde het be stuur van de Vereenlging Ambachts school voor Amersfoort en Omstreken onder leiding van Ds. Visser. Aan den aftredenden concierge Bins- bergen werd dank gebracht voor zijn trouwen dienst gedurende 25 jaar en hem wordt door Bestuur, een mooi stoffelijk blijk voor hem en echtgenoote aangeboden. Na een nauwkeurig onder zoek, waaraan veel informaties en onder zoek voorafgingen, wordt een nieuwe concierge benoemd uit een voordracht van vier met algrmeene stemmen. We gens de nog te verzoeken goedkeuring der Regeering wordt publicatie vc loopig opgeschor t. Daarna volgde eenige bespreking de algemeene i gadering der leden, waarin de aftre dende leden van het Bestuur de heeren Ds. Visser, F. Wesseling, R. van Dijk, W. Ruitenberg en H. Noorman her kozen werden en Ds. Visser weer als Voorzitter is benoemd. Leden der Com missie van natiën der rekening dea benoemd met hunne plaatsi vangers n.l. de heeren Th. van Dael, Lindenhovins, E. van Vollenhoven, plaatsvervangend Ponne, Comijs Hofkamp. Het bestuurslid de heer Van Beurden bracht verslag uit ove besluiten der propaganda-comn die een circulaire zal uitgeven. Hierna na rondvraag sluiting. Te Arnhem had de aanbesteding plaats van den bovenbouw van de H. Hartkerk op den Gulden Bodem. Laagste inschrijver was de firma P. v. d. Einde te Amersfoort voor 99 duizend gulden. auto-cars bestemd voot stads- lijnen hebben proef gereden. He! zijn wagens die plaats bieden voor 19 personen. Er kom; o.m. een dienst Kamppoort Berghotel. 't Is een Haagsche onderneming. Ten overstaan van notaris Schroder werd geveild het woon- en winkelhuis Westerstraat 119. Opgehouden f8400. Het Kinderkerstfeest van de R. K. Werkliedenvereeniging «St. Jozef», Zondag 2e Kerstdag om 4 uur begtni Zaalopening om half vier. Om 7 kunnen de kinderen worden afgehaald. Burgemeester en Weihouders Amersfoort maken bekend, dat het bureau van den Burgerlijken Stand ge durende de beide Kerstdagen voor het publiek geopend zal zijn des voormid dags van 8j uur tct 9 uur, uitsluitend tot het doen van aangiften van geboor- n en overlijden. De biervoor noodige aanvrage moet geschieden aan het Gemeentehuis mo deling of schriftelijk tusschen 8 en 8' des voormtddags van den dag' waarop men aangifte wil doen. In den vooravond van Kerstmis onze stads-beiaardier van 8 tot 9 het carillon van den O.I.Vrouwi torso bespelen. Het programma geeft aan Morgen kinderen zal 't vreugde wezi Hoort de feestklokken klinker. De boodschap van Maria. Kerstlied. Stille Nachi. De wile vlokje zweven. Komt nu gj herders. Nu zijt wellekome, Jesu Lieve He Het Kiodeke ia de kribbe. Eere zij God. De R. K. Vrouwenbond kondigt e Kinderfeestmiddag aan, te houden St. Aechten aan het Zand en aanvi gende des middags om 2 uur. De bekende heer H. Korfer zal op treden. Leden en kinderen van leden betalen 10 cent. N'iet-leden 25 ct Plaatsbespreking en Kaartverkoop daags te voren van 2 tor 5 uur i Aechten. Agsnda Zondag 26 Dec., 7 uur, Patronaat Borstraat. Toor,celuitvoering Jonget Patronaat. De Onuitstaanbare, Dinsdag 28 December, nam. 2 uo in Sr. Aechten aan het Zand, Kinder f'est van den R. K. Vrouwenbond. Zondag 2 Jan,, 7 uur Patronaat St. A-.sfridus, Tcone.Tuitvorring Jongens Patronaat. De Onuitstaanbare. Amarsfoortsche Bloscopen-Controle-Commlesle. Goedgekeurde Bir scoop programma' deze «eek: Bioscoop De Arend, Arnh.weg. Bioscoop Rc.yal, Langrstraat. Uit den Omtrek ACHTERVELD Nu Kerstmis aanstaande is, zijn de steden zeker weer heel wat handen in de weer om een dennetje te vi deren in een kerstboom. En wanneer dan op dien feestdag zoo'n boompjr, versierd met kaarsjes of electrische lichtjes, in de huiskamer prijkt, kan daarmee zeker wel een aardig effect verkregen wordeo, maar 't wil er bij mij toch maar niet in, dat daardoor Kerststemming wordt gewekt. Veel r moet dat bereikt --orden door hel plaatsen van een kerslstalleije en dan hoe eenvoudiger hoe mooier. Dat is dan ook zeker de reden waar- n men in de kloosters, en in de huis gezinnen van onze echte, eenvoudige Roomsche menschen, van een eigen lijke Kerstboom niet veel moet hebben, men probeert daar liever om op eigen nige groepj. manier het stallelje van Betlehem te bootsen. En wanneer dan, tegen deu avond, allen thuis zijn en de kaarsjes worden ontstoken, dan begint men self die oude, innig mooie liedjes singen over het Kindje dat voor menschen, op de wereld kwam. Dan voelt men iets van den vrede die de herders werd toegezegd en dan wordt men van zelf gestemd tot dankbaarheid voor dc groote liefde Gods die op het eerste Kerstfeest soo duidelijk werd getoond. Het is daarom ook niet te verwon deren dat wij, van jongsaf aan, er graag op uitgingen om ook bij andere men schen te gaan zien hoe zij het «stal letje» in orde hadden gemaakt. En wanDeer daar ook nu nog lief hebbers voor zijn, dan kunnen wij aanraden eens te vragen bij de xusi van Huize St. Jozef een kijkje te nerr Wij waren daarvoor reeds in de gele genheid en wij kunnea beslist anderen aanraden eens te gaan zien I de mannenzaal gewerkt is om i te maken, en hoe ook op de zaal en io de naaischool ieder zijn best gedaan heeft met »hun« stalletje goed voor den dag te komen. Maar zeker moet men niet vergeten om even naar boven, in de groote hal vaa een der gangen, te gaan. Daar is 'n geheel landschap gemaaktaan 'den voet van 'n rots. waarop hier en daar nog 'n schaapje graast, houdt nog enkele herrier de wacht bij een kudde schapen, maar ook hij ziet biddend de richting van den stal waarin zijn medeherders de eerste hulde brengen aan den pasgeboren Messias. Vooral wanneer men in het avond uur, als het geheel door 'a stemmige verlichting beschenen wordt, deze voor stelling van de geboorte ziet, komt men onwillekeurig onder den indruk. En daarom is bet te verwachten dat niet alleen de pensiongasten van Huize St. Jozef, maar ook veie dorpsgeoootea, zullen genieten van hetgeen daar ge maakt is, en het zou me niet verwon deren als daar door i bezoekers gezegd werd wij toch eens even zingen Nacht, Heilige Nacht.» Aanstaande Zondag, 2de Kerstdag, zal voor de leden van jongensbond en patronaat, een serie lichtbeelden ver toond worden uit het leven vbd de H. Theresia, Deze uitvoering is dadelijk na het Lof. Naar wij vernemen is het ook toegankelijk voor leden en dona teurs van het Kruisverbond. Daar deze serie reeds vertoond lor pensiongasten van Huize St. Jozef bij hen erg in den smaak gevallen vertrouwen we wel dat ook heel at leden van het Kruisverbond Zondag bij die verloomng tegen woordig zullen zijn. H00GLANO De gemeenteraad kwam Dinsdag bijeen. Ingekomen was een dankbetui ging vaa de R K. Werkliedenvei de verleende subsidie Tuinbouw-c Aan A. Voskuilen werd f25.- gueding verleend per jaar voc schutten in den dijk aanbrengen bij hoog water, 't Voorstel tot het opnieuw vaststellen van vcrordrningen op hef fing en invordering van leges ter Se cretarie eu van rechten wegens de ver richtingen van den ambtenaar van den burgerlijken stand werden vastgesteld 'olgens voorstel B. en W. 't Voorstel tot wijziging politiever ordening werd eveneens aangenomen en betreft bet verbod langs een open baren weg boomen, heesters, hakhout, tz. te planten. Tot leden van de schoolcommissie werden benoemd de heeren G. Schimmel H. Segers (aftr.)'t Voorstel tot verhooging van de post schrijfloonen in de begrooling 1927 van f700 tot f1200 vond bestrijding. De heer Kuijer •aagt of de werkzaamheden zooveel eer zijn geworden, daar voor 2 jaar geleden een post schiijlloonen werd vastgesteld groot f600 De heer Schimmel is van meening it B. en W. dit niet zullen doen, wan- :er 't niet hard noodig is. De burge meester dar kte hem voor deze woorden vertrouwen, die aan deze tafel niet zooveel worden gehoord. De burgemeester deelde mede dat de volontair ter secretarie zich ontpopt een fiirkc kracht en dat bet niet er dan billijk is hem een vergoeding geven. Deze functionaris kan een tlirike kracht worden, Vervolgens gaf dr burgemeester opgave over een 30-tal gemeenten van dc. kosten van adminis- itie, 't Bleek dat Hoogland heel ilnig wordt beheerd. De heer Rerikers maakte bezwaar tegen het aanstellen laren. Spr. stelde voor dit punt tot de mlgende vergadering aan te houden im zich beter op de hoogte te kunnen stellen. Na eenige discussie werd dit voorstel irworpen met 4 tegen 2 stemmen, heeren Kuijer en Renkers voor. Daarna werd 'l voorstel van B. en W. Hak, 71 jr., wediiwn, van Gerritje Barbara Huijske* i. Hooft. 3 dgn. BAARN wij vernemen, komt jhr. mr. dr. J. W. H, Rutgers van Rozenburg, oud lid der Tweede Kamer en oud-burge- meester van Baarn, ernstig in aanmer king voor het burgemeesterschap der gemeente Leiden. Jhr. Rutgers van Rozenburg, die tot de Chr. Hist. Unie behoort, heeft ten behoeve van mr. Schokking zijn Kamer- zotel prijsgegeven, toen mr. Schokking ontslag nam als Minister van Justitie. BARNEVELD Op den Harderwijker Karweg, onder Garderen is een luxe-auto van den heer D-, uit Apeldoorn in brand geraakt geheel iu vlammen opgegaan. EEMNES Tengevolge van den Noordwesten storm overstroomde de rivier de Eem, en werd het polderland nabij Baarn onder water gezet. HOEVELAKEN Zondagvoormiddag reed een auto mobiel, komende uit de richting Amers foort, doordat het rijtuig slipte, in de bocht bij Viokenhoef alhier tegen een boom. Het linkeraebterwiel werd geheel vernield. De inzittende, een heer een dame bekwamen geen letsel. NIIKERKj In de l.l. Dinsdsg gehouden zitting van den Raad is benoemd tot directeur der Gasfabriek v. d. Dam, gasmi ter te Harderwijk, De nieuwe strnat, in de wandeling ook al genoemd Havenstraat, is ofli- ciieel met den naam Raadhuisstraat gedoopt. B. en W. worden gemachtigd zoo danige maatregelen te nemen, dat de wo nng van den heer v. Waarde, via deurwaarders-exploit ens.; met 1 Jan. a.s. ontruimd zij, SOEST De meerderheid van het college van B. en W. hebben den Raad voorgesteld in 1927 vao dc ambtenaren en beambten in dienst der gemeente, te verhalen 8.5 pet. Thans verbaalt de gemeeDte 5.5 pet. De R. K. Kiesvereeniging kwi vergadering bijeen. Mededcellng wordt gedaan van inge komen stukken, waarna bespreking didaten voor de groslijst bij de Staten verkiezing». Besloten werd, dat de kiesvereeniging Soest voor deze groslijst zal opgeven: Jhr. Bosch vaa Oud Amelisweerd, Baron de Wijckersloot, P. H. J. Steen- hcff, v. d. Goeij, Kroes, Stokman, Frankrijker, Schollen, Eising, van den HeDgel, Suring, mej. Ortt, Soest. De behandeling der a.s. gemeente- begrooting kwam ook ter sprake j» werd zelfs de hoofdschotel van dezeri Van verschillende zijden werd critiek itgeoefend over het beleid bij| het financieel beheer der gemeentcfinarcieo. Blijkens de Begrooling 1927 stelleo en W. voor, het politiecorps te rcorganiseeren in dier voege dat de formatie zal zijn 1 inspecteur, 2 hoofd agenten, 4 agenten le klasse en 8 agenten 2c klasse; De 3 nachtwachts zulleo verdwijnen om in de formatie als agenten 2e klasse te worden opge- Deze geven derhalve het lsle jaar geen vermeerdering van koslcD. Echter wel voor dc kleeding. Voorgesteld wordt de reorganisatie 'er 3 jaar te verdeelen, hetgeen I rste jaar een veihooglng van c post met zich brengt van i 5595 vc salarissen, kleeding en bewapening. Io hel tweede jaar zal eerst inspecteur worden aangesteld op een salaris van (3000. Iq het geheel zal de reorganisatie f 14305 vorderen. De voorgestelde veranderingen zijn deze uitgebreide gemeente dringend lodzakelijk. Met ingang van 1 Jan. a.s. wordt het kantoor van den sub-ontvanger der Accijnzen voor geslacht alhier opge heven. De slagers zullen hunne gillen alsdan ten postkantore moeten Buitenland De Raad is in openbare vergadc bijeengeroepen op Dinsdag 28 I a.s, des namiddags 2 uur, met vo zetting des avonds 7 uur, en noodig op Woensdag 29 Dec, d. des namiddags 2 uur, o.a. ter behan- deliog van de gemeenlebegrooting 1927. UTRECHT De Hoogwaaidige Cbineesche Bis schoppen zullen aanstaanden Maandag, direct na aankomst in ons land, bezotk brengen aan Z.D.H- Mgr. van de Wetering, Aartsbisschop Utreclit. De Bisschoppen zullen daartoe om 1 u. 48 m. aan het Centraal Station arriveeren. Na huu bezoek aan Mgr. den Aartsbisschop verlaten de Bisschop- en Utrecht wederom met den trein, elke om 5 u. 12 m. van het Centraal Stal'OD, alhier, naar Amsterdam vertrekt, Io den Utrechtschen Raad heeft i der wethouders medegedeeld, dat 11924 door de baldadige jeugd te cht aan straatwerk vernield is voor :en( waarde van f15.000, aan plant oe iwerk f 3000, aan kunstwerken voor fóCfcO, ongeacht nog het aantal inge goofcc ruiten, vernielde jalouslrün, be- H. van sch liigd veilwerk, enz. L. Moll Ifcl dat nu bij elkBar op en ge komt ot pn| aangenomen tegen. De heer de Bruin moest door omstandigheden de vergadering eerder verlaten en stemde in dit geval dus niet mede. Voor de rondvraag was geen animo meer. - Burgerlijke Stand. Geboren Gerriije Barbara, d. vao Huijskes eo C. Poort. Piet Adrianus, z. van J. Hilhorst 't Klooster. Bieltje, d. va M, Bunschoten. Overleden: Jan I tot fcngeveer f25.000. Da Nobel-prijzan. De Zweed Nobel vond in 1867 het dynamiet uit en verdiende daar een flink duitje mee. zoodat hij in 1896 onge veer 20 millioen gulden naliet. Waar schijnlijk was hij tot de overtuiging gekomen, dat door zijn uitvinding de measchheid eerder schade dan voordeel sou ondervinden. Om dit weer in even wicht te brengen besloot hij te bepalen, dat uit rente van zijn kapitaal jaarlijks belooningen zouden worden toegekend aan hen, die de menschheid dienden. Zoo zijn er dan prijzen beschikbaar voor degenen die op hei gebied van pbysica, chemie, medicijnen en litteratuur tot belangrijke resultaten gekomen zijn en speciaal voor de bevorderaars van den vrede is er een hoofdprijs beschikbaar. 't Vorig jaar kon de commissie, die dezen prijs moet toekennen, het niet eens worden. Maar nu had zij blijkbaar keus geDoeg, want 4 mannen zijn tegelijk gelukkig gemaakt met den Nobelprijs. Een vierde gedeelte is toegekend den Amerikaan generaal Dawes, die het initiatief nam tot het naar hem ge noemde Dawesplan dat den grond legde voor het economisch herstel van Europa. Briand, minister van buitenlandsche zaken van Frankrijk, Chamberlain van Engeland, Stresemann van Duitschland, dit drietal dat door 't verdrag van Locarno de toenadering der volkeren zoo bevorderde mag de rest verdeelen. Ieder krijgt ongeveer 42000 gulden en we veronderstellen dat de 3 laatst genoemde heeren, die op dat moment in Geneve weer dtuk aan 't confereeren waren, er samen een fijne sigaai gerookt hebben. Binnenland Verkiezing voor de Provinciale Slaten Van de 48 plaatselijke R. K. Kies verenigingen in den Provincialen Kies kring Utrecht II werd door 45 a samenstelling der groslijst van caodi- didaten voor dezen kieskring deelge nomen. De volgende namen komen ct op voor. de volgorde is alphabetisch. A. C. Beijer, Amersfoort. Jhr. W. E. Bosch v. Oud-Amelisweerd Utrecht. J. P. de Brabander, Utrecht. Alb. Brouwer, Hoogland. A. C. de Bruijn, Utrecht, N. G. van Doornik Baarn. Th. P. J. Eisen, Harmeien. A. J. de Goeij, Montfoort. Mr. J. J. M. Hamers, jutphaas H. J. F. van Hazendonk, Schalkwek. R. v. d. Hengel, Hamersveld. W. v. d. Hengel, Achterveld, J. A, Jongerius, Maartensdijk. J. J. v. d. Kats, Cabauw. C. Knigge, Wilnia, C. M. A. Koot, De Bilt. S. Kraan, Amersfoort. Herm. Kroes, Amersfoort A. W, Kromwijk. Montfoort J. Th. v. d. Laan, Zuilen Mej. M, J. K, Orlh, Soest L. Payeris, Rijzenburg P. F. van Rooyen, Utrecht Mr. H, J. J. Scholtens. Houten J, A. Schutte, De Bilt F, J. S. Serrarens, Kijsenburg P. H. J. StcenhoB, Baarn J. W. Stokman. Wijk bij Duurstede A. M. Straver. Hoenkoop Th. Straver, Rijsenburg C. M. Strien, Lopik J. G. Suring, Maarssen J. J, Thien, Amersfoort, Veldman, Zuilen. H. J. C, Veninga, Amersfoort. J. A. Verder, Vleuten. W. N. de Vrankrljker, Utrecht. H. H. Wools, Zuilen. G. v. d. Worp, Karaerik. J. v. d. Worp, Schalkwijk, J. H. v. d. Wurf, Utrecht. Jhr, Mr. Dr. K. de Wijkerslcolh de Weerdesteijn, Utrecht. J. J. Zwetsloot, Baarn. Een stemming op 6 Februari 1927 in de plaatselijke kiesvereenigingen zal nu aanwijzen welke 16 van boven staande 43 candidaten op de definitieve caodidatenlijst zullen worden geplaatst en in welke volgorde. Prov. Staten. De stemming voor de Prov. Staten is bepaald op Donderdag 7 April 1927. Kerknieuws. Altaarwaoht Parochie O.L-Vr. Hemelvaart. Nu wij dezen keer in afwljklog an onze traditie geen circulaire zonden aan onze leden, "jeende ik goed te doen, tn aansluiting bp den Oproep in onze Parochiekerk reeds gedaan, het volgende te uwer kennisse te brengen. Evenals in vorige jaren wordt ook nu weder en wel op den 2en Kerstdag, dus Zondag 26 Decem ber des middags om hal] vut een plechtige aanbidding gehou den, waarbij, naar ik hoop, nie- mand onzer ledeD zal ontbreken. De plechtigheid gaat weliswaar uil van de Vereeoiging de Altaar- wacht, maar is toch geenszins bedoeld als uitsluitend vóór en dóór de leden. Hoe meer paro chianen en niet-pBrochianen aan onze aanbidding deelnemen hoe beter. Komt dan, leden onzer Vereeniging, trouw op en brengt anderen mede. Christus in de Kerstkribbe wacht ons 1 Met den wensch «Zalig Kerst mis» leeken ik R. VAN T WEL Secr. v.d, Altaarwacht. Amersfoort, 23 Dec. 1926. Kerkelijke Diensten. (Nadru Amersfoort Prnroohlekark 0 L. Vr. Hemalvaart Laogagracht no- 36. Pastoor: Deken L A. F. X. Fock, Langegracht no. 37, ZATERDAG 4 uur plechtig gezongen Nachtmis, waarna twee gelezen H, Missen. 7 uur drie H. Missen. Half 10 twee gelezen H. Missen. Half 11 plechtig gez. Hoogmis. ZONDAG H.H. Missen om 7 en half 9. Half 11 Hoogmis. Kwart vóór vier Gezamenlijk aan bidding door de leden van de Altaarwacht. DINSDAG 8 uur gezongen St. Antoniilsmis. 'a Avond» 8 uur Congregatie van de H. Familie. Parochiekerk van St. Franc. Xav. 't Zand no. 29. PastoorC. Hartman 'i Zand no. 31. Telefoon 730. ZATERDAG Hoogfeest van Kerstmis te vieren als Zondag. 5 uur plechtige H. Mis waarna 2 stille H. Missen en verder elk half n i H. Mis. Gemengde Berichten Een op 90 mijl van de Mexicaansche grens gelegen Engelsche boerderij ii door bandieten geplunderd. Verschel dene honderden paarden en duizenden stuks vee zijn door hen weggedreven. Op een hoogoven in Stettin eenige arbeiders bezig het vuur vullen. Eeo der arbeiders boog zich hierbij te ver voorover, stortte in den gloeieuden oven en verbrandde. Sommige menschen hebben de ge woonte des nachts den wekker op de beddeplank te zetten. De heer H. te Castricum deed zulks ook. 1'oen hij nachts wilde kijken, hoe laat het was, viel hem de wekker uit zijn handen. Een der pooten drong in het oog van :ijn vrouw, Zij zul dit lichaamsdeel Tusschen Delden cn Hengelo is de heer Heethuis uit Hengelo uit den trein gevallen. Hij overleed kort daarop. Half II Hoogmis. 3 uur Vespers. 3—6 gelegenheid om te Biechten. ZONDAG. Half 7 en 8 uur H. Mis. Kwart over 9 H. Mis. Half elf Hoogmis. 3 uur Vespers. Parochiekerk vin St. Hanrlcus Paulut Borstraat no- 41. Pastoor; H. J. B. Engbrrs Matthias Withoosstraat no. 34. ZATERDAG Hoogfeest van Kerstmis. 4 uur plechtige Nachtmis, daarna 2 gelezen H.H. Missen, Volgende H.H. Missen 7. TL 6. 9, 9'/j en 10 uur Hoogmis. 4 uur plechtig Lof, daarna Biecht- hooren tot 7 uur. ZONDAG Feestdag van den H. Slephanus. H. H. Missen te 5 en 7 uur. 10 uur Hoogmis. 6 uur Lof met Rozenhoedje. MAANDAG 8 uur H. Gerardus Majella-mis. DINSDAG 7 uur Lof ter eerc van den H. Antonius. Parochlskerk van 81. Anefrldue Jacob Catalaan no. 26b. Pastoor: P. J. M. Sandkuyl Jacob Catslaan no. 28. Telef. 558. ZATERDAG Hoogfeest van Kerstmis. 5 uur Nachtmis en vervolgens 2 gelezen H. Missen. Om^9 uur en half 10 gelezen 10 uur Hoogmis. Van 5 tot 8 uur Blechlhooren. Lof met Rozenhoedje. ZONDAG 2e Kerstdag. Half 8 wordt de H. Communie uitgereikt. 8 uur H. Mi». 10 uur de Hoogmis, Lof. met Rozenhoedje. VRIJDAG 's Avonds 7 uur Lof met|»Te Deum Laudanius» tot sluiting van het oude jaar, ZATERDAG Heeren Besnijdenis. Dag van Devotie. H. Missen en Lof als op Zondag, Dagelijks de H. Missen om 7 en 8 uur.

De Eembode | 1926 | | pagina 2