Lijst No. 9 trachtte door uitbreiding van het leden tal den Invloed van de organUatie te veraterVeo. Aangezien geen candldaten door de leden waren geateld bleef het bestuur gehandhaafd. Burgemeester en Wethouders van Amersfoort maken bekend, dat op 27 April e.k. des namiddags om 3 uur gelegenheid zal worden gegeven tot kostelooze inenting, in de Handelsschool aan de Hellestraat alhier. Gewenscht is trouwboekje of geboor tebewijs mede te brengen. Aan de R, K. ^Middenstanders va? Amersfoort werd de volgende oproeping gezonden «Gaarne noodigt het Bestuur van de R. K. Middenntandsvereeniging U be leefd uit tot bijwoning onzer groote en belangrijke bijeenkomst op Donderdag 28 April a.s., 's avonds 8 uur, in de groote zaal van de R. K. Spaarbank. Op deze vergadering zal het woord voeren de bekende raiddenstandsspreker en voorvechter de heer Chris, M. Jansen, Amsterdam, over Hebt U niets vergeten?» Tot deze vergadering worden alle handeldrijvende en industrieele R. K. Middenstanders te Amersfoort uitge- noodigd, omdat deze vergadering voor den geheelen R. K. Middenstand van het meeste belang is. Bovendien zal door het Bestuur wor. den uiteengezet: »Het werkprogram der Vereenigingr, waaruit U in eenige minuten hoort, hoe noodzakelijk het is in Amersfoort eene krachtige R. K. Middenstandsorganisatie te bezitten. Wij zouden gaarne zien, dat op deze leerzame, hoogstaande en prettige ver gadering nu eens alle R. K. Midden standers tegenwoordig waren en ver trouwen daarom dat 17 de goedheid zult hebben Uw Collega-R. K. Midden stander ook aan te sporen aanwezig te willen zijn. U bij voorbaat dankend. Het Bestuur. R. K. Middenstanders van Amersfoort. Gaarne ondersteun ik bovenstaanden oproep van het Bestuur der R. K. Mid- denstandsvereeniging. L. A. F. X. Fock, Deken te Amersfoort. Maandag 25 April was het 40 jaar geleden, dat de Heer R, Koerselman, Chef de Bureau le klasse, belast de leiding der administratie var wagenweikplaatsen Nederl. Spoorwegen alhier, in dienst trad. De fusie der wagenwerkplaatsen te Amersfoort en die te Blerick op 1 Mei a.B., werd dezer dagen in de bladen bericht en vestigde nog eeDS ons aller aandacht op het belangrijk bedrijf dat we hier in Amersfoort van de Spoor wegen bezitten. Gaarne voldeden we dan ook aan de uitnoodiging om Maandagmiddag tegenwoordig te zijn bij de huldiging door Superieuren en Personeel van dezen sympathieken Jubilari Te ruim half twee werden de Heer en Mevr. Koerselman de met palmen versierde teekenkamer van het Bureau binnengeleid waar zich een vijftig vertegenwoordigend de verschillende groepen van bureau- en werkplaats- personeel, zich verzamelden. In een korte toespraak werden door Ir. D. B. Streefkerk, de Heeren Th. B. v. Mosseveld en J. v. Doorneveld de schitterende hoedanigheden van R, Koerselman als plichtgetrouw ambte naar en humaan chef geprezen. Uit de woorden van den Heer Streef- kerk bleek vooral, hoezeer de Directie der Maatschappij met dezeo ambtenaar is ingenomen, wien ze de administratie voor de in de toekomst vereenigde werkplaatsen durft toevertrouwen. Als stoffelijk blijk van hulde boden de gezamenlijke werklieden eei ledige radio-installatie nan, zelf-vc digd door den Heer H. Smit, Si_ winkelier Soesterweg 33 en oud-spoor- man. Een loudspeaker, aangeboden door den Ingenieur en het bureauper soneel, completeerde het bovengenoemd Mej. Peeters, de eenige vrouwelijk) beambte, die onder den Heer Koersel man werkt, bood onder een hartelijk spcecbje een zelfvervaardigd kussen Kort maar kernachtig dankte de Jubilaris ook namens z'n Echtgenoote, allen, die hadden geijverd om dezen dag voor ben tot een onvergetelijk) te maken. Deze geheele intieme feestelijkheid getuigde van de goede verstandhouding die op de wagenwerkplaats (usscben hoog en laag beslaat. Het 4e elftal van Limvio zorgde Zondag voor een verrassing door tegen Saestrum II met 1—1 gelijk te spelen. De Katholieke Kiezers van Amersfoort, die daags voorHemel- vaart moeten gaan stemmen voor den gemeenteraad, behooren met het roode potlood rood temaken het vakje voorden eersten naam van de Katholieke lijst. Amersfoort'! Dreakweer-Comllé Tot voorzitter van het A.D.C. werd gekozen J. Dammes, commies N.S. Voor de z.g. Blauwe Week-actle, welke dit jaar van 26 Mei tot 6 Juni a.s. zal gehouden worden, werden de volgende plannen ontworpen 1. Op Hemelvaartidag Carilloncon- eert, waarvoor de heer van Calveen be langloos zijne medewerking heeft toe- 2. Er zal met twee propagandawagens door de stad worden gereden. 3. Er wordt een meeting, in het Plantsoen bij de H. v. Vlandenstraat gehoudeo. 4. Op alle aanplakborden worden propagandaplaten aangebracht. 5. Een wlnkel-f talage wordt ingericht, terwijl in hetzelfde gebouw zoo mogelijk een tentoonstelling op drank weergebied wordt gehouden. 6. Er zullen 5000 Blauwe Week kranten worden verspreid door de ver- schillendedrankbestrijdersvereenigingeD. N. V. Middenstands Bank Amersfoort. Wij vernemen dat de resultaten over het afgeloopen jaar (1926) wederom gunstig zijn. In de a.s. te houden vergadering van aandeelhouders zal na ruime afschrijving en flinke toevoeging aan de reserves worden voorgesteld 5 pet. dividend uit te keeren evenals vorig jaar. JDc R. K. Muzickvereeniging «Wils kracht» herdacht Zondag haar zesde Jaarfeest. Des morgens naderden de leden in de Kerk van O. L. Vr. Hemel vaart tot de H. Tafel, waarna er in •St. Joseph» een gemeenschappelijk ontbijt was. In hetzelfde gebouw werd des middags de jaarvergadering ge houden, In zijn openingswoord verwel komde de voorzitter de heer Joh. v. d. Linden de leden en in het bijzonder de WelEerw. heer Kapelaan J. Beltman, adviseur der vereeniging. Voorts gaf de voorzitter in een beschouwing de toestand der vereenigiDg we en ander coacludeereo •Wilskracht» er niet slecht voor staat. Aangemoedigd werd het van donateurs. Na goedkeuring der notulen werd o.m. medcdeeling gedaan dat, na over leg met het bestuur van »St, Josephi zal worden deelgenomen aan hel con gres van het R. K. Werkliedenverbond te Nijmegen. Vervolgens dat het eerste zomerconcert waarschijnlijk op 25 Mei in de muziektent aan het Plantsoen zal plaats vinden. Voor nieuwe instrumen ten zal men trachten gelden zamelen. Uit het jaarverslag van den bleek dat het ledental ongeveer gelijk bleef. Bij tal van feesten en gebeurte nissen verleende «Wilskracht» mede werking. Het finautieel verslag dooi den penningmeester uitgebracht, sloot met een klein batig saldo. Tot bestuursleden weiden herkozen Joh. v. d. Linden, K. Tromp Bekker. Kapelaan j, Beltman bteld hierna een toespraak tot de leder, bij ZijnEcrw. de vereeniging geluk weoschte met het zesde Jaarfeest, Er reden tot tevredenheid aldus spr. de toekom3t kan met vertrouwen v den tegemoet gezien. Spr. moedigde lol ernstige studie. In eeniging moet vriendschap heerscheD. 't Is een der eerste eischen bloei. Vervolgens propageerde spr. het lidmaatschap van vak en standsorga nisatie. Na aangespoord te hebben krachtig Roomsch leven, eindigde spr. zijn kernachtig woord. Van de rondvraag waai bij wenscben werden geuit betrekking hebbend op het huishoudelijk vereeiiigingsleveo, terd nogal druk gebruik gemaakt. Hierna sloot de voorzitter de goed bezochte bijeenkomst. Ter gelegenheid van net 6e J: feest houdt de R. K. Muzickvereeniging Wilskracht» Woensdagavond zikale rondgang. Te half-acht vertrekt men gebouw »St. Joseph». De volgende route wordt genomen: Lange Gracht,1 Nieuwe Weg, Spui, KI. Koppel, Eem- straat, Oude Soesterweg, St. Bonifacius- straat, Soesterweg, P. l'ijpersstr., Pun- tenburgerlaan, Tuinstr., Nijverheidsstr., Smaliepad, Brouwersstr-, Korte Bergstr., Vlasakkerweg, Ulr.weg, Westerstraat, Leusderweg, Kroonljesmolen, Arnh.i Aldegondestr., Biankenheimstr., H. Viandenstr., KI. Haag, Zuidsingel, Kamp, Coninckstr., Teut, Bloemendal, Havik, Lavendelstr., Hof, Langestr., Lieve Vrouwestraal. De Ned. R. K. Vereeniging Handelsreizigers »St. Christoffel» afd. -St. Theodorus van Embden» hield :ene ledenvergadering in «National». Nadat de verschillende huishoudelijke zaken waren afgedaan werd door den Voorzitter,(de WelEerw. heer Kap. H. J. Hooymnn ingeleid, die op deze ver gadering zou spreken over «Waarom georganiseerd en waarom Katholiek) I-i gloedvolle woorden zette Z Eera zijn onderwerp uiteen, en toonde on c.m. hoe de maatschappij door den oorlogstoestand geheel uit zijn verband was gerukt, en dat nu werd getracht door de Liberale en Socialistische par- tijeo om dit weder in orde te maken. Doch noch de ecu noch de ander zal daarin ooit slagen omdat dan alles op losse grond gebouwd wordt.Alleen, aldus enkele gebruikte zeer goed koop, welke op gemakkelijke wijze betaald kunnen worden Pianohandel L. Klein M Utrecbtschestraat 44 M door met vereende krachten te werken en in liefde voor elkander. Dus vooral geen tweespalt, maar eendrachtige samenwerking. Als eenling bereikt niets. Dit alleen is al een reden georganiseerd te zijn. Maar dan ook georganiseerd op Roomsch Katholieken' grondslag. Dit is de eenige, zekere weg ter bereiking van ons doel, Bijna ieder mensch in de wereld ii arbeider, de eeo met zijn kennis, ds ander met zijn krachten. De arbeid ii geen schand, in tegendeel, de arfc^ maakt deugdzame menscben, de ji^ maakt groot zelfs. Men spreekt van neutrale gingen, maar neutraal kan nooit bestaan, men kan niet neutraal zijn. Alleen goede vereenigingen en vooral door vereenigingen op Katholieken grondslag zullen wij het te danken hebben dat er in Nederlaod geen Kerkvervolging komt zooals in andere landen thans het ge val is. De liefde tot ChriBtus m stichten, de vrede van Christus in he't rustig samenwerken van werkgever werknemer. In eene organisatie is méér te vinden dan alleen vakbelang I De WelEerw. spreker eindigde zijn belangrijke rede. die waard was in brcchure-vorm te verschijnen, onder daverend applaus der aanwezige dames De Voorzitter bedankte den Spreker, en was hierbij zeker de tolk der geheele vergadering. Zooais bekendis, zal ter gelegenheid van den veijaardag van Prinses Juliana op 30 April a.s., een huldebetooging plaats hebben. Een groot aantal ver eenigingen riemen hieraan d-.-el. Ook het Bestuur van de R. K. Werklieden- vereeniging St, Joze. heeft besloten deeV te nemen aan deze huldebetooging. Verzocht wordt dat alle leden zich scharen achter het vaandel van St, Jozef en niet met eigen vaandel uitkomen. De opstelling van den optocht zai plaats hebben in de Scheltusstraat om 6ui la de jaarvergadering der Vi ging Ambachtschool voor Amersfoort en omstreken werd het jaarverslag uit gebracht. Wijl' de rechtspersoonlijkheid der vereeniging moet worden verlengd wordt ingesteld een commissie voor het herzien der Slatulen. Leden zijn van Beek, A. F. van Beurden, Horst en Lindenhovius. Uit het jaarverslag bleek dat het ge tal leerlingen toenam. Er werd een cursus geopend voor 't herstellen van auto's en motoren met 26 deelnemers. 54 Diploma's werden uitgereikt. Hi 1000ste diploma der Ambachtschool werd uitgereikt aan een jongen uil Spakenburg. 36 aspirantleden konden niet worden geplaatst wegens plaats gebrek. In plaats van den lecraar Veen. die met pensioen gaat, komt tijdelijk de heer Kiel. Het ledental is met toegenomen, dank zij den arbeid ei commissie bestaande uit de heeren Beurden, Jrlofkamp, Hollander en der KDOOp. Gedeputeerde Staten van Utrecht verzetten zich niet langer tegen de uit voering van het raadsbesluit tot aankoop van een auto voor de leiders der ge meentebedrijven. Zaterdag en Zondag toefden op St. Louis een honderd-vijtig-tal politieke leiders voor het houden eene De voorzitter Jhr. Ruyscb de Bccrer.- brouck opende Zaterdag de reeks van politieke verhandelingen met een rede over: De grondslag van belangstelling in de politiek. Dr. Deckers besprak het practischel werk der R. K. Staatspartij. 's Avonds was er gezellig samenzijn el muziek en zang. Zondagmorgen onder de H. Mis uur hield Rector Teeuwen een korte predlcatie. Daarna spraken nog de journalist Willem Nieuwetibuis uit Amsterdam i de Amsterdamsche kieskring- r. Goseling. Na het Lof vertrokken de deelnemers hoogst voldaan. 'Uitspraken Kantongerecht. StrooperijG. v. d. H., Baarn f 5 of. w. tuchtsch. Dronkenschap: W. R, (8; H. L. S. f8 E. v. S. f 15 ol 10 d.H. W. id., "- "f—-"- a-allen AmersfoortJ. H., Zeist f 10 of 8 d. Voor de Zeisteoaren beteekent dit wel- ZijnEerw., kan de goedgeorganiseerde InvaliditeitswetW. H., Soest, f 8 licht het verlies van het kampioenschap.! Kaïholiek hierin verbetering brengen, H. H. id,; F. H. id. Leerplichtwet: F. J. W., Amersfooit geen strafoplegging P. P., Barneveld f 8 C. v. d. Gj. Bunschoten f 3. Spoorwegwet? J. v. N,, A'foort f 8. Veiligheidswet: G. S., Amersfoort f25 of 10 d E. J. v. L., id. ArbeidswetC. v. N„ Amersfoort 2 maal 1 dag hechtenisN. H., Amers foort, 6 maal f 1.50 ot 6 maal 1 dag; T. H. B., Baarn f8; H. v. D.. Wou denberg f8; A. O., Baarn f4; G. v. R. id.C. M. v. M. id.A. R., Barne veld 9 maal f2; J. v. W., Barneveld f5; A. W. v. d. H. id.; F. v. d. Eemnes fó; J. H. D., Barneveld 2 maal f10; H. L., Barneveld f3 of 2 d.J. B. Barneveld 2 maal f 4 T Eemnes f10; A. v, L„ Veenendaal 3 maal f 3 Woningwet: D. B., Barneveld f8. Motor- en Rijwielwet: G. v. d. G„ Bunschoten f6 of 2 w. tuchtsch.J. G. Z. V., Amersfoort f3; A. E., Amster dam f 5 of 3 d.M. C. M., A'foort f6 of 3 d.S. v. V., Barneveld f8; D. B„ id. Motorverord. HoevelakenA. E,, Amsterdam f 15. Politieverord. SoestN. de G., Nij- kerk f4; A. v. S., Soest f4. Politieverord. Amersfoort: H. W., A'foort f3 of 1 d.G> M,, Maarn f3; A, v. d. Nijkerk f3. Voor zoover niet afzonderlijk meld, bedraagt subsidiair evenveel dagen hechtenis, als de boete guldens groot is, Door het Bouwk. Bureau Blom aanbesteed het verbouwen van winkelhuis aan den Zuidsingel. InschrijversLagerweij f2347. Bruin (Hoogland) f 2403Schreuder f3196. den Geestelijken Adviseur werd bijge woond, met. den Christelijken groet ge sloten. ZEIST De politie had druk werk met het onderzoek naar de waarheid van sterk faotastische aangifte vbd eer jarigen fabiieksjongen, die onderweg van Wijk bij Duurstede naar de fabriek te Zeist door twee mannen in een zou zijn weggevoerd in de richting Amersfoort. In Driebergen werd de jongen opgepakt, waar zijn fiets achter tegen de auto zou zijn gebonden. Onder weg werd hem een touw om den nek gesnoerd, waarna hij zich bewusteloos hield en kans sag te ontsnappen, zijo bewaker bij den bestuurder gaan zitten en de auto nabij Amersfoort langzaam reed. De jongen wist rijwiel los le rukken en trapte uit macht naar zijn tante te Zeist, die klaarde, dat hij met blauw gelaat, het touw nog om den nek arriveerde. De jongen zei een regenjas en zijn rijwiel- plaatje Ie missen. Het uitgebreid onder zoek ook te Dri:bergen en Wijk bij Duurstede leverde niets op, zoodat sterk aan pure fantasie wordt gedacht, houdt de jongen, die al eens vt waardelijk werd veroordeeld, zijn relaas Uit den Omtrek AMER0NGEN Alhier is op 52-jarigen leeftijd ovi leden de Heer W. Schroot, notaris vi Amerongen. BARNEVELD In den gemeenteraad was ingekomen een verzoek van den Kerkeraud der Ned, Herv. Gem. om sluiting van café' en winkels op Zondag verplichtend Ce stellen. Na breedvoeiige discussies, wordt met 12 tegen 3 stemmen (tegen Bult man, van Loon en Verhoef) besloten, dat de cafe's en verlolzaken gedurende den geheelen Zondag voor inwoner vreemdeling gesloten moeten zijn, Op de markt sproDg een paard een mand met eieren. Vervolgens liep het beest lerug en duwde de kar door een der ruiten van den aldaar den van Amerongen. De eigenaar van den viervo goeddc de schade aan eieren onge veer 400 waren er gebroken en glasruit. NIJKERK De volgorde der lijsten voor de a.s. gemeenteraadsverkiezing is als volgt vastgesteld 1. lijst Fossen, 2. S.D.A.P., 3. Anti- Rev., 4. R.-Kath,, 5. lijst Nijkerkerveen, 6. lijst Ebbenhorst, 7. Chr.-Hist. Er brak b'and uit bij Duts, rijwiel handelaar te Dredorp. De spuit was spoedig ter plaatse en slaagde er in werkplaats en keuken te behouden het overige gedeelte, zoomede de in boedel, werd een prooi der vlammen. HOOGLAND De was wegens ongesteld heid verhinderd de vergadering te leiden, zoodat het adviseerend bestuurslid van den Berg de vergadering met den Christ, groet opende. Na voorlezen der notulen, werd kennis gegeven dat een lid wegens weigeriDg contributie betalen is geschrapt. :t jaarverslag van den secretaris hield in, dat gedurende 1926 3 leden zijn toegetreden en het getal hiermede tot 51 is gestegen. Ia het verslag werd verder een woord van dank gebracht Ban den aftredenden pen ningmeester P. H. Kok, die zich niet meer heikiesbaar kon stellen vour het correct bel eeren der administratie van hel fonds. Het lï-jancieel verslag gaf weer, dat gedurende het laatste jaar was uitge geven een totaal bedrag van f274.04 waartegenover een inkomen van f 251.10 staat geboekt. Het nadeelig saldo be draagt f23,94. Tengevolge van de vele zieke leden welke bet fonds het afge loopen jaar heeft gehad, is het voor- deelig saldo in totaal teruggebracht tot f 737.78. De controle commissie kon verklaren dat de boeken bij den penningmeester orde zijn bevonden. De leden H. J. Krcijne eo H. v, Hamersveld werden aangewezen tot het nazien der boeken over 1926 1927. De aftredende bestuursleden J. Eshof, H. v. d. Berg en G. v. d. Grift werden bij acclamalie herkozen en in de plaats van P. J. Kok werd benoemd het lid H. J. Kreijne. Ook werd de voorzitter J. v. d. Eshof bij acclamatie herkozen. Het bestuurslid P. J. Kok had zich niet weder herkiesbaar gesteld. In de rondvraag werd verzocht de :rgadering ook aan te kondigen op het bord in het portaal der keik. Hierna werd de vergadering die door r woord vol, B. en W, stellen den Raad deze' gemeente voor over te gaan tot laging van den factor der inkomsten belasting tot 13. Gemengde Berichten Uit New-York wordt gemeld, da het aantal roovers, dat den trein bi Limon in Mexico plunderde en in branc stak, op 500 geschat wordt. De trein kwam uit Guadalajara, Onder de w nigen die er in slaagden ongedeerd den trein te ontsnappen, waren d Eduardo Mestte, een bekend advoca een vriend van den vroegeren president Obregon, en don Elias de Lima, direc teur van de bank van Mexico. De dochter van Obregon, die eveneens denzelfden trein reisde, is, naar gemeld wordt, gedood of gewond. Volgeus de laatste berichten zouden er bij de gruweldaad meer dan 200 menschen omgebracht zijn. De minister van oorlog de troepen aan, die de rooverbendeo vervolgen. Aan deze vervolging ook vliegtuigen deel. De buit van de roovers moet 200.000 pesos bedragen. Bij de aankomst te Mexico hulptrein, die de overlevenden slachting naar Mex>co-stad heeft ge bracht, moeten zich wreede tooneelen hebben afgespeeld. Verschillende mi schen bleken hun verstand verloren hebben. Twintig zeer jonge kinderen hebben bij de wandaad het te loren eo vele menscben lijden hevig aan verschrikkelijke brandwonden. Ia den nacht werd de landbouwer Vrolijk, onder Fijnaart, gewekt door geklop op de deur. Op zij vraag mei wie hij te doen had, werd hem geanl- woord: «politie». Toen V. daarop de deur opende, stond hij tegenoi gemaskerd persoon, die een revolver op hem richtte eD hem dreigdi zullen nerrschicteu zoo hij hem geen geld gaf. Hevig ontsteld overhandigde V. hem een bedrag van f 100, waarop de bandieten er stond er buiten nog een op wacht ijlingB de beenen namen. De politie stelt een nauwkeurig onderzoek in. Een auto die te Wiesbaden voor een anderen uitwijken wilde, reed het trottoir op en drukte daar een juist passecrende dame tegen ee Deze liep zulke ernstige verwondingen op, dat zij spoedig daarna overleed. Het slachtoffer, dat tut het ondergaan vaD een kuur te Wiesbaden vertoefde is 26 jaar oud en de dochter van eeD hoog geplaatst Nederlandsch ambtenaar. Te Bedum is een boerderij alge brand, waarbij 16 koeien in de vlammen omkwamen. j schilderswerkplaats te Detroit (N.-Amerika) zijn door een ontploffing 20 personen gedood en 50 gewond, Door het slippen van haar rijwiel geraakte op de Hornweg te Amsterdam 12 jarig meisje onder een vracht auto en overleed aan de bekomen wondingen. In Pruisen zijn thans lU-m 23CO Nederlandscbe arbeiders werkzaam. Op een terrein achter de Jan van Galenstraat te Amsterdam, geraakte een negenjarig jongetje onder het zarid be dolven. Eenige jongens hadden eeD kuil gegraven en zouden dien weer dichtgooien. Bij dit wcric kwam een der kinderen onder het zand. Dadelijk wer den pogingen in het werk gesteld om het ventje te bevrijden. Toen dit ten slotte was gelukt, was de jongen reeds overleden. Te Vlokhoven slipte de architect Schenk met zijn rnoloi fiets. Hij btkwani schedelbreuk en overleed spoedig daarna. Boven Zuid-Limburg en meer In het bijzonder boven Maastricht heeft een vliegtuig geciikeld, waarvan de nationa- liteitsiDsignes niet goed te onderkennen waren. Uit deze machine werden rood geel-zwarte vlaggetjes omlaag gewor- <aaraan bundels strooibiljetten rastgehecht. Deze biljetten be helsden de verzekering, dat de Belgen de Limburgers niet vergeten hebben, benevens de aansporing Limburg en Belgis te vereenigen, zulks in het be lang van de toekomst en den voor spoed van de stad Maastricht en de provincie. In den Dom te Keulen zijn niet minder dan 11 luidsprekers gcïuslallecrd den geloovigen in staat te stellen de preek beter te verstaan. De luchtlijn Keulen-Dulsburg Rotter dam, waarvan de dienst met water, vliegtuigen zal worden onderhouden, zal op 18 Mei a.s. worden geopend. De Tweotsche Bank heeft verleden jaar f3.7 millioen winst gemaakt. Er wordt 7 pet. dividend uitgekeerd. Niettegenataaude de ernstige depres sie, waaronder de kunstzijdennijverheid in 't afgeloopen jaar gebukt ging, Is de productie der Kunstzijdefabriek te Ede, die in 1925 bedroeg 5.000.000 pond, in 1926 verdubbeld. Na bestemming van 1 1.065.418 voor afschrijvingen bedraagt het wiuslsnldo der Gist- en Spiritusfabriek te Delft f 3.649.784. Het dividend is bepaald op 24 pet. Aertebisdom Utrecht. Z.D.H. de Aartsbisschop van Utrecht heeft de benoemiog van Rector J. B. Hulshof als Pastoor te Oude Pckela ingetrokken en benoemd tot Pastoor aldaar den Weleerw. Heer A.C Tom- broek. Ingezonden. (Bulten verantwoordelijkheid der Redaclie). Mijnheer de Redacteur. Met het oog op de a.s. Julianafeesten op 30 April :t.s. en de alsdan te houden optocht met huldebetooging heeft de Oranje-vereeniging aan diverse verec- oigingen alhier het verzoek gericht aan deze betooging deel te nemen. Wij verklaarden ons hiertoe bereid, doch merkten op, dat onze leden winkelbe dienden enz. hiervoor niet vrij zouden zijn wegens het openhouden der zaken en verzochten wij haar te willen be vorderen, dat dit alsnog mogelijk kon zijn, door gedurende dien tijd sluiting der winkels. Ook vroegen wij aan de Midden8tand3verecnigingen alhier om hare medewerking. Aangezien wij echter hierop niets vernamen veronderstellen wij ook, dat de meeste winkeliers van ons verzoek niets weten en meenden wij door dit stuk aan de winkeliers te mogen verzoeken te willen bevoideren, dat de diverse bedienden, voor zoover niet vrij, alsnog in de gelegenheid wor den gesteld aan genoemde huldebetoo ging deel te nemen. Wij hopen dat ons verzoek gunstig zal worden ontvangen. U, mijnheer de Redacteur beleefd danle zeggend voor de verleende plaats ruimte teekenen wij met hoogachting De aid. Amersfoort van Hen Ned. K. K. Bond van Handels-, Kantoor- en Winkelbedienden. Burgerlijke Standen. BAARN GeborenAnni Maria. d. v. G. v. d. Kamp en M. E. Kaiser Cornelis Adrianus, z. v. A. v. Limbalgen en A. Hartog Johanna Aalije, H. v. T. Sel- denrijk en E. S. C. ten Bokkel Huiniok. Gehuwd: J. H. A. I-'oeken en G. v. Otterlo L, v. Lambalgen en D. J. v. Voorthuizen, Overleden: T, Heeren, 80 j„ wedw. B. Giesbert A, Coops, 74 j., geh. met M. M. Dreckmeier. Coöp. Landbouwvereenlging Hoogland Ledenvergadering der Cotip. Landbouwver. op Vrijdag 29 April 1927, 'snam. 5 uur in Concordia. Agenda: Opening met Christelijken Groei. 2. Statutenwijziging. .edenvergaderlng der Coöp. Landbouwver. ip Vrijdag 29 April 1927, 'snam. 5V, uur.In .oncordia. Christelijken groet. 'orige ledenverr"""—' _ilans over 1926 Verkiezing 3 Bcsluursledcn wegens perio diek aflreden van P. Ilill.orst Pzn„ W. Eggenkamp Azn. en C. Smink. Candldaten zijn 1. p. Hilhorst Pan. en uilenAzn..2.W.Eg Middelaar. 3. C. S drik Traa. 5. Verkiezing 3 Commissieleden voor het nazien der boeken over 1926. Altredend B'ouw". Ger. Schimmel en A. Voskuilen Gzn. Overleden. Candldaten zijn A. Brouwer. Ger. Schim- mei en Gerrit Voorburg Czn. 6. N.B. Volgens art. 4 van het Huish. Regle ment kunnen ook 20 Leden met of onder goedkeuring van den Raad van Toezicht andere candidaten stellen, schriftelijk in te dienen bij het Bestuur. 7. Verslag van de Commissie over het nazien der boeken. 8. Bespreking uitbreiding fabriek. 9. Medcdeeling. 10. Rondvraag en Sluiting met Christ. Oroct. HET BESTUUR.-

De Eembode | 1927 | | pagina 2