Crystalphone Edison Pianohandel S. Du ijk er h. ELZENflAR Advertentiën PIANO t A. Adelaar Strijksters en Meisjes JACHT Prima Vleesch W.J. GERRITSEN H. H. Lensing Meubelmagazijn Meubelen J.A. KASPERS Goud.ZilverenHorloges Sparrow Rijwielen Cumbeam Kinderwagens Velo-Naaimacbines VELO Het Radiotoestel met een wereldreputatie Alleenvertegenwoordiger Havik 29 Amersfoort Telefoon 773 Kantoorboekhandel Kantoormeubelen Schrijfmachines Langestraat 84 Telef- 528 Speciaal adres voor Uw Kantoor- School-, Schrijf- en Teekenbenoo- digdheden. - Advertentie-Bureau Amersfoort Ia de jaatvergadering van i Groene Kruis» werden de aftredende bestuursleden, dr. Van Enst, Boas en Klomp herkozen, terwijl in de plaats van den vertrokken Baron van Ittersum werd benoemd de heer B. Noordewier. Het jaarverslag gaf een overzicht van de bemoeiingen der vereeniging ten aanzien van zuigelingenzorg, zieken verpleging enz. Het aantal leden bedraagt 2497. Het bestuur kreeg machtiging een commissie te benoemen, die zich andere personen kan toevoegen, om de moge- tijkheid te onderzoeken van een zieken fonds voor opname in een gasthuis bij operatieve bulp. Aangezocht zijn Dr. Jorissen, directeur St. Elis. Gasthuis, dr. v. d. Hoeve, hoofd van den Gem. Geneesk. Dienst, B. J, van Enst, secr. Groene Kruis, Huslage en Ds. Panne bakker, hoofd Diaconessenhuis. Een studie-commissie belast met de voorbereiding der stichting van een nieuw slachthuis te Londen, bracht een bezoek aan bet gemeentelijk slachthuis aan de Nijverheidstraat, waardeheeren Dr. van Haselen en logenieur Beltman de heeren rondgeleid hebben en inlich tingen hebben verstrekt. Burgemeester en Wethouders bren gen ter algemeeoe kennis, dat de ge wone jaarltjksche collecte ten behoeve van bet Foods ter aanmoediging ondersteuning van den Gewapenden Dienst in de Nederlanden, langs de huizen der iogezeteneu zal plaats heb beo op Maandag 14 Mei e.k, en vol gende dagen. Deze collecte wordt in de belangstelling der ingezetenen bevolen. Door bet Departement Amersfoort der Maatschappij tot Nut van het Alge meen is gesticht een Nuts-Hulpbank. Doel is, het verstrekken van geldelijke voorschotten aan minvermogende per sonen die gesteund verdienen te worden tot het aanvangen, voortzetten of uit breiden van bun bedrijf of beroep. Ia bijzondere gevallen kan ook aan andere personen een voorschot vcileeod worden. Tot bestuursledeu dier Hulp bank werden gekozen Y. Baan J. P. Du- munt Ad. Helnricb J. H. van Lonk- huijteo G. J. Noordman C. J. F. Prins en G. van Wjjland, terw$l mr. M. Ty- deman bereid gevonden werd, zoo noo- dig rechtskundige hulp aan de Bank te verleenen, Aan de leden der transportcolonne van het Roode Kruis W. B. A. Beek man en B. Brookhuis werd de medaille voor 10 jarigen dienst uitgereikt. Bij de behandeling vorige week voor het Kantongerecht te Amersfoort van een procesverbaal wegens levering van een partij vischmeel ia ondeugdelijken staat, achtte mr. A. Blom uit Schiedam, als vertegenwoordiger van verdachte, den Kantonrechter te Amersfoort onbe voegd, van deze zaak kennis te nemen. De geleverde waar was wel aan het .Amersfoort in handen gekomen risico van Uooper geweest, zoodat Rotterdam als plaats van levering moest gelden en niet Amersfoort. De kantonrechter mr. van Son, ging mede met het betoog, en verklaarde zich onbevoegd van deze zaak kennis emen, daar Rotterdam in dezen gelden als plaats van levering. MIJNHARDT's Hoofdpijn-Tabletten 60 ct. Laxeer-Tabletten 60 Cl. Zenuw-Tabletten.75 ct. Staal-Tabetten 90 ct. Maag-Tabletten 75 Bli Apoth. en Drogisten Op Woensdag 23 Mei zal namens het bestuur der Chr. Nat. Scholen wor den aanbesteed het verbouwen van een schoolgebouw aan de Blankenheimstraat en Joannes van Dieststraathet i bouwen van een gymnastieklokaal annexen, enz. Een en ander onder architectuur van den bouwkundige G. van Hoogevest. Bijt. Vrijw. Landstorm. De vlag, welke 30 April j.l. door het Dames comité van den B.V.L. is uitgereikt aan de Afdeeling Amersfoort, staat ter bezichtiging in de kunst vitrinebij Boek handel Valkhoff. De R. K. Bond van Onderofficieren wiens hoofdzetel gevestigd is te Amers foort, hield zijn jaarvergadering onder leiding vau den heer J, J. M. van 't Walderveen, tc Arnhem. la zijn openingsrede gaf de voor zitter een uiteenzetting vau de salaris Spr. meende eveneens met nadruk de aandacht te moeten vestigen op het geestelijk welzijn, het werk der Retraite en de deelname van de leden van »St. Martinus» aan dit werk van geestelijke ontwikkeling, voorts op den chsrita- lieven arbeid der vereeniging. Verder wees spr. erop dat door ge- zamenlijken arbeid ook voor wat hel Reservefonds van den Bond betreft, de f 10.000.reeds is gepasseerd. Mgr. Evers, Kolonel-HoofdaBimoeze- er sprak de vergadering toe. Karakteristiek teekende Mgr, de werk zaamheden, in de 20 jaren van het be staan van St. Martinus verricht, er aan toevoegend, dat de leden der afdee- üngeu wel dankbaar dienen te zijn voor den arbeid van het hoofdbestuur en z'n goeden voorzitter, die zijnen immer de beste krachten gtftot bloei zijner organisatie, waarfrSor ook Mgr. steeds met graagte zijn mede werking verleende. Naast hulde aao den bondsvoorzitter meende Mgr. eveneens buide eu a den van oprechte dankbaarheid te mc betuigen aan den bondsadviseur, aalmoezenier kapelaan Brouwer, die eveneens immer als een stille werker al rijn aandacht wijdde aan den Bond Tenslotte sprak Mg', woorden var aansporing tot alle leden, om met Gods hulp sterk te staan in den strijd, die de Katholieke Onderofficieren te be leven krijgen in de omgeving waarin ;ij verkeeren. De volgende motie werd aange nomen »De Ned. R. K. Onderofficieren Bond >St. Martinus» van oordeel dat salarisverbetering dringend noodzakelijk is, gezien de tal rijke verslechteringen die op het leger- personeel zijn toegepast van meening zijnde, dat de bespre kingen in de Centrale Commissie voor Georganiseerd Overleg tot geen resul taat schijnen aanleiding te geven, gelet op de omstandigheid, dat deze bespre kingen reeds vanaf ongeveer December 1927 plaats hebben en tot heden nier is gebleken dat een eenstemmig advies de Regeering beeft bereikt; van meening tevens, dat een ec stemmig advies, zooals door de Regc ring wordt verlangd, uiterst moeilijk zal te bereiken zijn draagt het Hoofdbestuur op, met alle gepaste middelen er naar te streven, dat zoo spoedig doenlijk eene salaris verbetering worde tot stand gebracht eo dat Indien deze salarisregeliDg eerst in het late najaar zal tot stand komen, het personeel dan als vergoeding voo het lange wachten eene ultkeering it eens worde verstrekt, en besluit, van deze hare meeoing kennis te doen geven aan de R. K. Tweede Kamerfractie.» Nieuwe boeken in de R. K. Open bare Leeszaal en Bibliotheek aan de Nieuwstraat Aengenent. Handboek voor deD leekenapostel. Huybers. Scbaepman en de em cipatie der katholieken. Van der Grinten. Scbaepman als st kundig leider. Hoogveld. Scbaepman herdacht. Rutgers. Propylaien, inleiding tot de mythologie van Hellas en Rome. Gaveau. Vie de Saint Stanislas Kostka. Koblbrugge. Practigche sociologie. Deel V, Sociale nooden. Proos-Berlage. Sierkunst en De Meijer. Gewijde kunst. Dr. Ariëns, Volkskwaal, volksleger, volkszegen. v. Gestel. De zeven smarten van Maria. L. Van dolen, wanhoop en rust, De door het Rijk ingestelde examen commissie voor Tuinbouwvakonderwijs. zitting houdende te Utrecht, heeft hei ims van vaknnd»rwitz-r voor vruch tenteelt eo groeutenteelt toegekend »an onzen stadgenoot, den heer P. Kalk man, chef van den Proeftuin alhier. R. K. Spaarbank Amersfoort. 31 Maait totaal verschuldigd f303.801.54'/, (o April '28 ingelegd t 6 856 59 f310.658.13'/i Terugbetaald f 8.864.91 Blijft totaal verschuldigd f301.793.22'/, Afgegeven 2 nieuwe boekjes. Totaal in omloop 2204 stuks. UTRECHT Ia de vergadering van de R. K. Middenstandsvereenlging, de Leover- eeniging werd bij de rondvraag opge merkt, dat de neutrale Utrechtsche Handels ver eeniging meer katholieke leden telt dan de R. K. Leovereenl- ging II De voorzitter zegde na een hierna gehouden gedachtenwisBeling toe te zullen overwegen om parochiale commissies te benoemen, teneinde met de onderscheidene pastoors deze aan gelegenheid nader te bespreken. Uil den Omtrek BAARN Ingaande 1 Juni a.s. zal de heer P. Boekhoudt, stations-chef alhier, overge- plaatst worden naar Naarden-Bussum. De opbrengst van de gehouden col lecte voor het dr, Schaepmanfonda be draagt f 1837.63. De heer F. P. E. van Ditshuizen is door den commissaris der koningin be noemd tot voorzitter van bet bestuur vau bet waterschap »Eemland«, HOOGLAND Dezer dagen moest de directeur van de Zuivelfabriek een aanzienlijk bedrag vao de kassier der Boerenleenbank over brengen raar de fabriek. Hij komt daarbij met de 6eta te vallen. Het geld raakt bij die val op de straat en waait weg. Gelukkig komt op geroep van de ge vallene spoedig bulp opdagen. Met vereende krachten weet men het weg- te worden. Er is dan ook gelukkig niets verloren gegaan, naar wij vernemen. De Voorjaarsschouw over wegen en watergangen in de volgende water schappen wordt gevoerd op de volgend: Waterschap Duist-Nieuweland» op Woensdag 16 Mei. Waterschap »De Haar» Woensdag 23 Mei. Waterschap »Neer-Zelderd« Donder dag 24 Mei. Waterschap »De Hond» Vrijdag 25 Mei. Waterschap «Over-Zciderd» Vrijdag 1 Juni. Geboren: Willem, z. v. T. Ham en M. H. van Leijenborst. Ondertrouwd: A. Ebbenhorst en M. A. van 't Kloos- er. GehuwdM. Verheul en E. M. Schut. OverledenWilbelmlna Staal, 65 j., echlg. v. J. Kok Everdina rrweij. 11 d. Gemengde Berichten De rijwielpaden-vereeniging U.M.O. viert Zaterdag 9 Juni haar 10-jarig be- staan. Deze gebeurtenis wordt gevierd door bet houden van een rijwieltocht van Zeist door het Zeistcrboach, langB »de Kamp van Zeist» naar Amersfoort en vandaar terug over Soestduinen naar Zeist. De aanvang is bepBald op half twee In het Zeisterbosch (jagershuis). In het berghotel wordt voor de deel nemers thee geserveerd en tot slot zullen allen zich vereenigen aan een gemeenschappelijken maaltijd in hotel »Figi«. In Wiilfrath in het Rijnland drongen inbrekers de woning van een landbou wer binnen, verwondden den eigenaar en zijn vrouw doodelijk door messteken en roofden daarna 2000 mark. Bij het speuren naar groote gezin nen in Italië heelt men in de streek van Tretorri bij Avellino een boer ont dekt van 68 jaar, de vader van 30 wettige kinderen is geweest, van wier er thaus nog 24 in leven zijn, Dt politie heeft de lijken gevonden van negen personen, leden van twee gezinnen, die een uitstapje per auto waren gaun maken te New-Orleans. Zij werden gevonden beklemd onder den omgeslagen auto in het kanaal. Dinsdag bleef voerman Smulders te Tilburg tijdens zijn bezorgingsroute te Kaatsheuvel plotseling dood. Sm. laat een vrouw met zeven kioderen na. Kerknieuws. Aartebladom Utrecht. Z. D, H. de Aartsbisschop heeft eer vol ontslag verleend aan den zeereerw. heer H. B. Bodifé, ala Deken van het Dekenaat Elat en als zoodanig benoemd heer H. M. Kool. i half 9. Kerkelijke Diensten. Jlmtrcloort Parochiekerk 0 L. Vr. Hemelvaart Langegracht no. 36. Pastoor: Deken L. A. F. X. Fock. Langegracht no. 37. ZONDAG Schaalcollecte Bescherming van Meisjes. H.H. Missen om 7 Half 11 Hoogmis. 3 uur Vespers. Half 4 vergadering Burgerjonge lingenvereeniging le afdeeling. 6 uur Lof met Conferentie. 7 uur patronaat le afdeeling. MAANDAG Gedurende de Kruisdagen vóór de H.H. Missen de Litanie van Aller heiligen. 7 uur Meioefening en Lof. DINSDAG 8 uur gezongen St. Antoniusmis. 's Avonds 8 uur Congregatie van de H. Familie. WOENSDAG 7 uur Meioefeniog en Lof. Parochiekerk van 8t. Franc. Xav. 't Zand no. 29. Pastoor: C. Hartman 't Zand no. 31. Telefoon 730. ZONDAG Half zeven, acht over 9 H. Mis. Half elf Hoogmis. 6 uur Lof met Mariapreek. MAANDAG, Dinsdag en Woens dag Kruisdagen litanie van Alle Heiligen. DINSDAG 7 uur Meilof. WOENSDAG Van 4—5 en van half 8 tot half 9 biechlhooreo. Parochiekerk van St. Henrloue Paulue Boretraat no 41. Pastoor: H. B. Engbera Matthias Withoosatraat no. 34. ZONDAG H. H Missen te 5 en 7 uur. Half 9 uitreiking der H. Com- 10 uur Hoogmis. 12 uur Catechismus. 6 uur Lof met gebeden der Mei maand. MAANDAG, Dinsdag en Woens dag Kruisdagen, Voor de H. H. Miasen litanie van Alleheiligen. DINSDAG 7 uur Meimaandlof. WOENSDAG 6— 8 uur Btecbtbooren. ZONDAG Patroonsfeest der Parochie. Half 8 wordt de H. Communie 8 uur H. Mis. 10 uur plechtige Hoogmis, 4 uur patronaat afdeeling A. 5 uur plechtig Lof met feest- Na het Lof patronaat afd. B. MAANDAG, Dinsdag en Woens dag Kruisdagen. De litanie van Alleheiligen zal worden gebeden. 7 uur Meilof, de overige dagen des avonds half 8. WOENSDAG Van 6 tot 8 bieebthooren. fioogland. Parochie 8t. Martinus. Pastoor: W, S. J. de Jong. Kerklaan, Tel. 3. ZONDAG de vroegmis. Hoogmis. Catechismus. Lof met Rozenhoedje. Na bet Lof vergadering van het Kruisverbood in Concordia. MAANDAG, Dinsdag en Woens dag Kruisdagen. Voor de H. Mis zal de litanie van Allerheiligen worden gebeden. Isle H. Mis op Leo's Oord. 8'/, 2de H. Mis. 9 rn 12 uur Catecb. cp de scholen. DINSDAG 7'/, 1st: H. Mis. 8'/, uur 2de H. Mis. WOENSDAG 7'/, uur lste H. Mis. 8'/« fioogiandtreecn. Parochie 8t. Jozef. Pastoor: S. J. Brenninkmeijer Burg. van Tuyllstraat, ZONDAG r H. Mis. Half 10 Hoogmis, 5 uur Lof. MAANDAG, Dinsdag en Woens dag Kruisdagen Litanie van Alle heiligen na de H. Missen. DINSDAG Verhuring der vrouweoplaatser. WOENSDAG Verhuring der mannenplaatsen. Deze week de H. H. Missen om Marktberichten. AMERSFOORT, 11 Mei. Appelen f 0.4 f 0.00 pe' H.L.; Peren f0.f0.p ri L.Zandaardappelen f 0 00 10.00 H.L.Hoendereieren f5 90 a f6.20 pe- 100 stuks; Eenden eieren f 5.00 4 f5.25 per 100 st. Boter f2.a f2.20 per kilo kip pen f 2 00 4 f 2.05 per stuk ilennen f2.4 f2 50 p. stuk. Hanen f 2 00 4 f 2 50 per stuk jonge Haren f0 70 4 f 1 40 per stukTamme konijnen f 1.50 4 '2.25 per stuk; Wilde konijnen 10.80 4 f 1.00Hazen f0.- 4 p. st.; Duiven 0 60 4 0.8C p.p., Tamme eenden (0.90 4 f 1.40; Magere varkens f 20 4 f 35 per stuk; dr. Zeugen f50 4 f80 per stuk; Biggen f8 4 f 15; Zeugen guste f40 4 f70; Geilen f0 Aangevoerd00 heet. Appelen 000 heet. Peren 165.000 hoen dereieren 4000 Btuks eendencie- 60 kilo boter 60 magere varkens; 260 Biggen, 32 Zeugr Allen die iets te vorderen hebben tn- verschuldigd zijn aan of onder hunne berusting hebben betreffende de nalatenschap van den heer WILH. SCHOUTEN, overleden te Achterveld (Barneveld), den 22 Maart 1928. worden verzocht daarvan opgave, betaling of afgifte te doen voor den I Juni 1928 len Kantore van Notaris te Leuken, Zand 39 Amersfoort. Mevr. Van Dijk—Aben Langestraat 116, vraagt 2e Meisje R. K. leeftijd 13—16. Geschikt en genegen "•n met kinderen om te gaan. Aanmelden in persoon na f Wordt gevraagd een flink gevorderd Bakkersleerling liefst van bulten bij M. Evers, Hoogland, kost en inwoning geen beroepskoslhuis, als alleen ir QEVPAAOD een goede slerke Duitsche legen inruiling van een eerste I Radiotoestel. Brieven mei omschrijving en p le richten onder letter P.Ft. bureau dit blad. Heden overleed tol onze groote droefheid, na een kortstondig lijden onze jongste lieveling HANSJE F. H. LOMANS, M. LOMANS-NEFKENS. Amersfoort, 10 Mei 1928. Ulrechlschestraat. £au 3e(o/o<jrie(Jbyzeu.c Parfumerie Joyzelle, Haarlem Groote Nachtegaalstraat 2 van Nette bediening Beleefd aanbevelend HALT 1 H.H. LANDBOUWERS van Amers foort en omstreken. Evenals voorheen thans weer de echte AMERIKAAN- SCHE MAAIMACHINES ontvangen tegen verminderde prijzen. Door de groote toeloop van reparaties wordt verzocht vroegtijdig Uwe machines vakkundig te laten repareeren door VAN BERGEN HM VERKRIJGBAAR m—m in de bekende Slijterij in tiMW Wijitnmliituiii van S.H. MASSA HAVIK 41 TEL. 292 Prima Boerenjongens Boerenmeisjes Advocaat Voorburgh Maeea's Schilletje enz. alsmede de Oude Genever (Ouwe Duijs) f4 00 per Lltei Te Huur Winkel of Burgerwoonhuis mei nieuwe ramen, deur, behang e schilderwerk, bevattende 3 kamer keuken, tuin, kelder, nieuwe groote zolder met beschoten kap, geschikt voor 4 flinke slaapkamers a.d. Wevers- singel 38. Brieven fr. Bur. van dit Blad, Lange gracht 28, onder letter W. L. gevraagd Stoomwasscherij „De Kolk" Firma Van Hofwegen Amersfoort Nots. te Leuken te Amersfoort zal DONDERDAG 31 MEI 1928 des avonds half 8 ure pre cies (Zomertijd), in het Koffiehuis .het Boompje" aan den Heiligenbcrgcrweg te Amersfoort, fn het openbaar verkoopen Gemeente Amersfoort Het woon- en winkelhuis iel bakkerij aan de Langegracht no. 4. groot 1.05 aren. Beneden: winkel, 2 kamers, bakkerij tel hectc luchfoven, open plaats, kei-1 der, W.C. Boven 4 kamers en keuken, Electr. licht, gas- cn waterleiding. In eigen gebruik bij den heer J. J. Brakcnhoff. Het woonhuis iet schuur en grond aan den Ouden Soc9ferweg no. 8, groot ongev. 5,80 A. Benedenvoorkamer, achterkamer, slaapkamer, keuken. Boven 2 kamers. Electr. licht, gas- cn waterleiding. Groote stecnen schuur mei pl.m. 100 M'. zolder oppervlakte. Vrije inrijweg voor auto's. Vr|j van huur. Koop drie De gebouwen der Spijskokerij den Zuidsinge! nos. 14 en 15 mei kluiskeldcr, kookpotten en open ruimte, groot 2.70 aren. Gasleiding en pomp. In eencn koop. Verhuurd aan Jansen voor 175 per 3 maanden. Aanvaarding behoudens huur cn be taling uiterlijk 1 September 1928. Bezichtiging D!n9dags en Donder dags van 2—5 ure. Inlichtingen ten kantore Notaris te Leuken, Zand 39. Burgemeester en Wethouders der gemeente Amersfoort zullen op Woens dag 16 Mei a.s. des voormiddags II uur in hel gebouw Weslsingel no. 45 doen overgaan tot de openbare verhuring bij Inschrijving van het genol van de jacht op aan de ge meente Amersfoort toebehoorende gronden gelegen onder Baarn, Bun- scholen. Eemnes en Hoogland, ter ge zamenlijkc oppervlakte van ongeveer 108 H.A. Zulks voor den tijd van zes jaren, ingaan 1 Juli 1928. Aanwijzing door den opzichter H. Jansen uitsluitend op Woensdag 16 Mei a.s. Plaats van samenkomst Eembrug onder Baarn des v.nt. 10 u De op formaatzegel van f0.50 stellen Inschrijvingsbiljetten, medeon- derteckend door twee borgen, moeten worden ingeleverd aan hel Bureau ge meente-eigendommen, Westsingel no. 45, alwaar de voorwaarden Ier Inzage liggen en nadere inlichtingen wi verstrekt. J.G.Boekenoogen Electro Zechnisch Bureau Langestraat 2 Telefoon 581 Amersfoort Plannen en Begrootingen op aanvrage gratis koopt U wel voor de laagste prijzen Benevens SPEK, VET EN DIKKE BLADREUZEL in de Burd-, Halls- tl Vitkiiisligirij Weveresingel 28 - Telef. Firma E. J. v. OMMEN Arnhem8chestraat 19 - Tel. 89 Amersfoort. Ie klas VLEESCHWAREN TIMMERMAN - METSELAAR EN AANNEMER Zuidsingel 68 - Telefoon 924 Amersfoort VAKKUNDIQE UITVOERING alle Timmer- en Metselwerken legen concurreerende prijs. Zoowel burgerwerk als nieuwbouw A. C. BEIJER Krommestraat 58a Afd. Meubelen Amersloot MUURHUIZEN 31 Aannemer van Begrafenissen. Nette, billijke uitvoering Wanneer men wenscht om op zeer voordeellge wijze In hel bezit le komen - uitsluitend degelijke voorwerpen t U dan lot onderstaand adres, steeds zoowel voor oud, als het vsle voorhanden Is van bovenge noemde en aanverwante artikelen Reparation keurig en netjes op vakkundige wijze J. VAN WESSUM Graveur, Goud- en Zilversmid Krommeslraat 20 Amersfoort a Contanten in Huur Verkoopdepót: Waschmichin) Mnl'tlipgij Kempetraat 21, Amersfoort

De Eembode | 1928 | | pagina 2