Koopt ow Schrijfnachine Transpireerende Voeten Army en Myor Rijwielen h of noemt een abonnement voor onder houd van uw schrijfmachine bij H. ELZET7AAR O KANTOORBOEKHANDEL' LANGESTRflAT 84 r TEL. 528 Amersfoort Zilveren Prieeterfeeet van Paetoor H. i. B. Engbere der St. Henrlcue-Parochle. Met grooten luister werd Woensdag op Maria Hemelvaart bet 25-jarig Pries terfeest gevierd van den Zeereerw. Heer H. J. B. Engbers. Op den vooravond van den feestdag werd de jubilaris door eenige leden van het Kerkbestuur per auto afgehaald aan het Missiebuis »St. Jan* te Soesterberg en aan den spooroverweg ingehaald door een Commissie van ontvangst. De Mutiekvereeniging «Wilskracht» voorop, werd gereden naar het kerk gebouw, waar aau den ingang bruidjes geschaard stonden, die een welkomst lied zongen. Voorafgegaan door misdienaars en bruidjes trad Z.Eerw. de rijk versierde kerk binnen. Om 7 uur werd een plechtig Lot gecelebreerd door den Jubilaris, daarbij geassisteerd door de Z Eerw. Heeren Pastoors Hartman en Sandkuijl, Onder het Lof werd een welkomst woord gesproken door Pater Kuijpers van het Missiehuis St. Jan, Soesterberg. In het Priesterkoor waren aanwexig de Hoogeerw. heer Deken Fock, Pastoor Gloericb van Deurninge, Rector Ariaens van het Missiebuis Sl. Jan en de Wel eerw. lieer C. Venings. Na bet Lof voerde het sangkoor onder leiding van den heer J. P. van Buijtenen op verdienstelijke wijze uit de kleine cantate voor een Priesterfeest van Mgr. J. A. S. v. Schaik, waarna de Pastoor voorafgegaan door bruidjes naar de Pastorie werd geleid. Op den feestdag naderden als schoon ste geschenk aan hun jubileerenden Herder de parochianen in groote getale onder de H. Missen van 5 en 7 uur ter H. Tafel. Om 10 uur droeg de Zeereerw. Ju bilaris een plechtige Hoogmis op met assistentie van den Z.Eerw. Heer B. J. Brouwer, Pastoor van Loenersloot, als Diakeu en de Z.Eerw. Pater Kuijpers als sub-Diaken. In bet priesterkoor badden plaats ge nomen de HoogEerw. Heer Vaas, Deken van Leeuwarden, de Z.Eerw. Heer Gloerich, Pastoor van Deurningeo, de WelEerw. Heer Tempelman, Kapelaan der parochie St. Franciscus Xaverius en de Eerw. Heer Middelkoop, Theolo gant van bet Groot Seminarie. Onder de H. Mis hield de WelEerw. Heer Wiegcrink. oud-kapelman der pa rochie. thans te Groningen, de feest- predicatie. De gewijde redenaar had tot tekst genomen«Sicut misit me Pater et ego mitla vos». «Gelijk de Vader mij gezondeo beeft, zoo zend ook ik U.< Spr. herdacht in vurige bewoordingen den dag, waarop de Jubilaris als jeugdig leviet naar de Kathedrale kerk te Utrecht opging om de H. Priesterwijding te ontvangen. Vervolgens werd de taak en de hooge waardigheid van den Priester op duidelijke wijze geschetst, lo een wereld van ellende en rampen it de Priester daar om troost en op beuring te brengen. In onze materia listische tijd leert bij de geboden Gods onderhouden. De Priester is'daar om bet kind aan den macht van den duivel te ontrukken, ook is bij aan de stervens sponde om de genademiddelen der Kerk toe tc dienen en de stervende den weg naar de eeuwigheid te bereiden. De verbevensle taak van den Priester het H. Misc ffer, Het Offer van Liefde. Veel genade is er noodig deze verheven taak 25 jaren te vervullen. Uit naam van de paiochie bood de gewijde spr. den Jubilaris gelukwenscben aan. De parechianen beloven Uw taak te zullen verlichten door hun volgzaamheid en U met hun gebeden te zullen bijslaan. Het zangkoor bracht ter. geboore de missa in hon. S. Thomae d'Aqaino van Jot. G uber en na de Hoogmis de 4-stemtnige Pnestercantate van Mgr. J. A. S. van Schaik. Van 1 —2 uur hield Pastoor Engbers receptie in het Patronaatsgebouw voor genoodigden. De Eerw. Geestelijken der stad, vele bestureo van R K. Vereeni- gingen, het Dagelijksch Bestuur der Gemeente, kwamen daar hun geluk wer.scben aanbieden. Van 2—3 uur kwamen de parochianen hur. herder feliciteeren. De oudste kerk- mcsler, de heer Smink, wenschte den Jub leerer.dcn Herder namens de geheele par chic g- luk en bood hem, behalve de reeds in gebru.k genomen electrische veri chting der kerk, een enveloppe met inhoud en een fauteuil aan. Mej. v. d. Uithoorn bood namens de jeugdorga nisaties aan, een serie boeken en altaar- be.'.todigdhedrr'. De misdienaars bodeo een etui met messen aan. Het school bes uur lisd een bureaustoel aang. bo den De recepties werden opgeluisterd dO"t zang van het parochiaal zangkoor. Te 7 uur bad een Plechtig Lof plaats, w*»ibj de jubilaris werd geassisteerd door den Zeereerw. Heer EllenHroeV, pastoor te Arnhem eu den WelEetw. Heer Wiegerinck. Onder het Lof sprak de Jubilaris een dankwooid tot zijn parochianen. Op ds asrste plaat: braebt spr. dank MB God, omdat Hij hem tot Z§n die naar had uitgekozen, hem op zichtbare wijze had gesteund en geleid, door de kracht van deugdzame ouders en door de liefdevolle zorg van xijn moeder. Spr. bracht dank aan allen die dezen dag voor hem tol een onvergetelijke dag hebben gemaakt. De hulde van dezen dag accepteerde apr. niet voor zijn persoon, maar voor zijn heilig ambt: het H. Priesterschap. Ook dankte spr. den gewijden redenaar, die 's morgens zulk een heerlijke uiteenzetting van de hooge waardigheid van het H. Priester schap had gegeven. Nogmaals bracht spr. dank aan allen, maar vooral aan God voor het weinige goeds dat hij onder zijn parochianen had kunnen verrichten. Spr. eindigde xijn dankwoord met een verzoek allen samen te jube len: «Te Deum Laudamus«, «U.God, loven wij». Na het Lof zongen allen een dank lied tot sluiting. Door de muziekvereniging Wils kracht werd, gevolgd door de vereni ging St. Raphael en De Roomsche Garde een serenade gebracht aan den jubilaris. De versiering der kerk was subliem. Het zangkoor was door deo heer W. van Bekkum, Kerkstr. 4—6. welwillend met tapijten bekleed. Dezen dag zal voor den ZeerEerw. Jubilaris zeker onvergetelijk zijn, Gewaarschuwd wordt voor een hier ter plaatse swerveode jongedame van twintig jaar van flink postuur, donker haar, gekleed met zwarte japon, beige mantel, zwarte kousen, zwarte schoeneo, io 't bezit van een rijwiel. Zij pleegt oplichting. De politie doet nasporingen. Op het zangcoccours te Deventer behaalde de zangvereeniging Mendels sohn onder dirigent Van der Glas in de afdeeling uitmuntendheid, een eersten prijs. De heer M, Ph. R. zakte op straat in elkaar en was spoedig overleden. Een beroerte had een eind aan het leven gemaakt. De Raad van Arbeid, die nu aan den Utrechtschenwcg in een paar villa's met bijgebouwen zijn kantoren heeft gevestigd, beeft een plan voor de stichting van een nieuw kantoorgebouw doen ontwerpen. Het gebouw komt met het front aan de Prins Frederiklaan achter de nu bij den Raad in gebruik zijode perceelen. Het plan is ontwor pen in landelijken stijl, passend bjj de omgeving. De aanbesteding kan spoedig wor den verwacht. De Rijkskweekschool voor onder wijzeressen en onderwijzers aan de Heerenslraat zal worden uitgebreid. Er worden lokalen voor handenarbeid en voor gymnastiek-onderwijs bijgebouwd. Tegelijk met deze uitbreiding zal de daarbij gelegen lagere school, bcofd de heer Ritsma, worden gerestaureerd. Voor beide scholen wordt centrale verwarming aangelegd. De aanbesteding is bepaald op 7 Sept. en zal worden gehouden door den Directeur van Openbare Werken. In Priocesse room had weer een vergadering plaats van het Comité van Aciie legen de vervuiling van de Lun- terschc beek. Onder de aanwezigen waren een paar leden van Prov. Staten, van de nProv. Waterstaat, van de Kamer van Koophandel, vertegenwoordigers van het landgoed de Treek, van het landgoed Geerestein en de secretarissen der gemeenten Hoogland en Wouden- Het resultaat was dat zal worden aangedrongen op bespoediging van bet gecombineerd werken der Ged. Staten van Utrecht en Gelderland. Er zal aan gezocht worden om mondeling het streven van het Comité te kunnen be spreken bij Ged. Staten en bij den Minister van Waterstaat. Het Comilé werd aangevuld met de heeren Mebius, I d van Prov. Staten en H. Klaarwater, deskundige op hel gebied van watcrreinigiDg. Een landman uit Voorthuizen reed op den Hoogeweg rechts van den weg ea stak plotseling rabij de houten brug aan de Liniedijk den weg over naar bet fietspad zonder teeken te geven. Een auto uit Hilversum greep den man, met het gevolg dat deze Ihans ernstig ge wond in het St. Elizabeths Gasthuis ligt. Nieuwe telefoonnummers: 1181 Boekenooger. Krommestr. 10. j 1125 Boissevain, «De Vleugelslag», Laan 1914. 287 Chef Mil. Hospitaal, Viandenstr. 9. 1179 Falck, Utr.weg 134. 1180 Fischer, Msuritslaao 4. 1190 Gébels Steenk.h Ruysdaelstr. 2. 168 v. Helsdingen, Schimmelp.str. 87. 1182 Huetinck, Javastr. 25. 235 Maison Exquise, Utr.str. 42b. 103 Mattbey, Alb. Cuypstr. 55. 216 Nieuborg, Soesterweg 111, 283 Schreuaer, Utr.weg 64. 299 Veoings, P. Buthlaao 17. 772 Snijders, Hol 25. 872 Handelsmlj. Arti, Vlasakkerw. 44. 1121 Pon, Fr. v. Blankenheirostr. 24. Het district Utrecht van den Bond van Bedrijfsautohouders in Nederland houdt op 8 Sept. a.«. een economische wedstrijd op het Borneoplein en om geving. De wedstrijd bestaat uit de volgende nummers 1. Zuinigheidswedztrijd2. Onder- houdswedatrijd3. Behendigbeidswed- strijd 4. Storingswedstrijd 5. Rondrit. De Burgemeester is eere-voorxitter van het wedstrijd-comité, dat verder saamgesteld is als volgt: E. van VollenhovenA. Klasset H. Beenakker, Directeur Gem. Rein. en Ontsm.-dienstIr. Beltman, Directeur Openb. WerkenC. F. Bennink Bolt, Utrecht; C. van Boescboten; B. ten Broecke Hoekstra, Commandaot van bet Motorcorps; H. M. E. Hubers; J. C. Kromwijk; H. Meyer; G. A. de Monyé, Directeur Gem. Rein. en Ont- smettings-dieDst te UtrechtE. E. van Rbijn, Directeur Gemeentebedrijven Van Rotyen, Inspecteur van Politie; Seeuweo, Commissaris van Politie; Ir. L. Swaab J. TendeloE. Waller J. F. Weynman. Alle deelnemende automobielen moeten a. zonder passagiers of last (dus ledig) om S uur v.m. aan den start, op het Borneoplein verschijnen, met uit zondering vao tankwagens, die gevuld b. op het aangegeven uur op dt aangegeven plaats aanwezig zijo, op straffe van uitsluiting; c. een zitplaats hebben, welke ruimte biedt voor ten minste een persoon bui. ten den bestuurder d. voorzien zijn van voorspatborden e. voorzien zijn van een zoodanig koetswerk, det de last (zakken zand, door de zorg van bet Wedstrijd comité te verstrekken en te laden) zonder be schadiging kan worden vervoerd. De afdeeling Amersfoort van den Ned. R. K. Bond voor Groote Gezin nen houdt een slgemeene vergadering hedenavond om half-negen in het R.K. Spaarbankgebouw. Het Bestuur der Nationale Stichting «Tehuis voor alleenstaande blinden» (Wolfhezen) bericht ons dal de op brengst der collecte in de gemeente Amersfoort f 470.47'/i bedroeg en zegt aan alle gevers hartelijk dank. Aan den Nieuweoweg nabij het Havik reed een dienstmeisje per fiets Ie water. De drenkelinge werd spoedig op het droge gebracht. Burgerlijke Stand. Geboren: Brand Jan, z. v. C. M. Bloemendal en E. Meiliog Hendrik, z. v. J. v. Eeden en A. v. Ouwerkerk Tine Carla, d. v. N. v. d. Berg en C. v. der Velden. Overleden: Maria A. v. d. Berg, 63 jr., ongeb. 8 Aug. GeborenElberta, d. v. W. v. Vulpen en E. Jansen Gjjsbertje, d. v W. v. d. Berg en J. v. Drie. Getrouwd: W. Sieeking en A. v. Nim- wegen, OverledenAlphons M. A, J. Ariêns, 68 jr. 9 Aug. Geboren Pieter Jelle, z. v. W. de Vaal en M. v. d. Burg Willem, z. v. W. Luigjes en W. G. Wijuands Clara Elisabeth Agatha Mnria, d. v. P. Leenards en C. M. Pjort Franciscus Gijsbertus, z. v. W, Bunnik en E. J. Gommers. Onder- t.-ouwd: W. F. P. Fohrmann en M. T. H. Comulh A. R Mennega en L. C. Wilbelmy J. J. Timmermans en D. v. Nlmwcgen W. E. Volk en G, Ham T. Guotermsn en A. P M. de Wilde C. H. v. Hoogevest en W. Kslemink. Overleden Engel J. Zijlstra, 58 jr., wedr. v. L. W. Verweij Cornelis F. v. Hengst, 53 jr., ongeh. 10 Aug. GeborenMaria Catharina, d. v. G. v. de Waard en M. C. Ames Emile Frat ?ois, z. v. O. Govaert en C. W. v. der Tuin Pieter, z. v, P. Korschoe en G. M. Raterink jacobus Johannes Hubeitu», z. v. A. G. T. van Langen en M. C. Flenr. OverledenAntonia v. de Kraals, 2 13 Aug, GeborenKlaas Lambertus, z. v. G. v. Slraten en H. v. Batenburg Willem Antoon, z. v. R. HciUnd en C. A. Gijlenbeek. Uitspraken Kantongerecht. Het niet onschadelijk houden van zijn hond: J. Tb. T. W. Soeit f 35 cflO d. Als opgeroepen getuige niet ver schenen C. M. Soest f 25 of 10 d. Dronkenschap R. T. Amersfoort f 8 of 5 d.G. S. id. f 8 of 5 d. Arbeidswet T, v. A. Baarn f 15 of 10 d. R. V. Barneveld 2 maal f 5 of 2 maal 3 d.T. L. id. 3 maal id. LeerplichtwetA. v. d. B. Amersfoort f5 of 3 d. W. H. id.; A. v. V, id.; G. B. Bunschoten f3 of 2 d. Een gevaarlijke hond zonder muil korf vrij laten loopenG. R. Soesi en transpireerende handen cn oksels moet men behandelen met Purol-Strooipocdcr, zijnde de mcesi aldoende poeder daarvoor. In bussen van 60 ct. en I gld. Bij Apoth. en Drogisten. f 15 of 10 d. Te Amersfoort op verkeerde plaats goederen ter markt houden: H. S. aldaar 1 5 of 3 d. Te Amersfoort binnen de kom een mestversameling houden: G. M. aldaar f5 of 3 d. Buiten de steden aan een perceel reclame maken voor daar niet verhan delde waar P. S. Soest f 15 of 10 d. In de Langestraat te Amersfoort wiel rijden in verboden tijdB. J. v. W. aldaar f 3 of 2 d.W. S. id. Wielrijden over daarvoor verboden brugW. S. Amersfoort f 2 of 1 d. Geen nummer cn rijbewijs tooneB A. v, E. Apeldoorn 50 cent of 1 d. Wielrijden op daarvoor verboden weg E. v. d. P. Baarn f 5 of 3 d. Motorrijden op rijwielpad L. v. d. H Baarn f 15 of 10 d. Wielrijden zonder reflector: D. S., Baarn f2 of 1 d. Motorrijden zonder rijbewijs en in de bocht in bebouwde kom niet rechts houdenA. P., de Bilt f 10 ol 5 d. en 120 of 10 d. Gee rijbewijs toonenG. S, H., Enschede £5 of 3 d. Motorrijden buiten noodzaak links houdenC. J. S„ Leersum f 20 of 10 d. Nummer aan auto niet voldoend ver licht bebbenL. M. D., woonpl. onbe kend f2 of 2 d. Spooroverweg met te groote snelheid naderen: J. J. J. W., Amsterdam f6 of 3 d. Wielrijdend zich aan auto vasthouden j. S., zwervend f5 of|3 d. Met auto te snel rijden in Hoeve laken H. J., Ede 25Jof 20 d.R. T., den Haag id.; M. A^B., id. Idem in Soest: C.^W., aldaar 110 of 5 d,J. Th. D., Heemstede f 7.50 of 5 d. ■iC' #«J>TANorsïtvvr BTOTJWin (Jit den Omtrek ACHTERVELD Het 40-jarlg Priesterfeeet van den Zeereerw. Heer Paetoor Rentinck. De parochianen hebben 't 40 jarig Priesterfeest van hun geliefden Herder op waardige, luisterrijke wijze gevierd. Al weken te voren was de feestcom missie bezig, alles op de beste wijze te regelen. Dinsdagavond had zich dan ook een groote stoet opgesteld bij 't begin der parochie in Stoutenburg. Op aller ge laat stond een feestelijke s'emming te lezen. Een 70-tal ruiters, een groot aan tal fietsrijders, rijtuigen met kerkbestuur, armbestuur, gemeenteraadsleden, feest commissie, enz. stonden te wachten op de komst van den jubilaris. Te ruim 6 uur verscheen 't rijtuig onder de vroo- lijke tonen der muziek. De voorz. van de commissie, de heer Boersen, hield een mooie, hartelijke toespraak. Zicht baar bewogen aanhoorde de jubilaris de tot hem gerichte woorden, die zoo in waarheid de gevoelens van de paro chianen vertolkten. De lange, indruk wekkende stoet zette zich nu in be weging, voorafgegaan en gevolgd door een ontelbare menigte belangstellenden. Bij de tol gekomen, boorde men in de verte reeds 't gebeier der klokken. De schoolkinderen en een groot aantal bruidjes voegden zich hier bij de stoet. In 't dorp ken men duidelijk zien, welk een ij ver de parochianen toonden, om 't feest zoo schitterend mogelijk te maken. Eerepoorten waren opgesteld, van elke woning wapperde de vlag, voorzien van de pauselijke wimpel, 't Prachtig laaDtje maakte met zijn eerepoorten, slingers en lampions een echt feestelijken indruk. Bij de pastorie spiak de jubilaris de groote menigte toe woorden van lof eo dank. Men kon zien dat de woorden een diepen indruk maakten op de aac- Voor de kerk stelden zich de school kinderen op en zongen, begeleid door de muziek van «Wilskracht» uit Amers foort, op keurige wijze eenige welkomst liederen. Onder 't zingen van «Veni Creator» trok de jubilaris de keik binnen, die ep schitterende wijze was versierd door C. v. Drte en Zn. uit Amersfoort. Prachtige bloemstukken op 't altaar en door de kerk, de geheele versiering bewees, dat 't aan goede en bekwame handen was toevertrouwd geweest. Een woord van lof komt hen daarvoor zeer Na 't Lof werd uit volle borst door alle aanwezigen een loflied gezongen. Woensdag om 10 uur werd door den jubilaris de H. Mis opgedragen, waar onder de Eerw. Kapelaan Meijer, neef van den jubilaris de prachtige feestrede uitsprak. Na gewezen te hebben op 't grootsche werk, 't prachtig monumen taal gebouw: Huize St. Joseph, schetste bij op heerlijke wijze de booge waardig heid van Priesterschapop de groote maebt, hem door God gegeven, om zonden te vergeven, om brood en wijn te veranderen in 't Lichaam en Bloed van Jezus, op 't groote voorrecht, de meoscben bij te staan op 't einde hu'S levens, hun dan de H. Teei spijze toe le dienen en »oo binnen te leiden in 't Rijk Gods. Hooge waardigheid maar ook g'oct: veiautwoordmg. De ge- loovigen zijn daarom ook verplicht, niet alleen eerbied en gehoorzaamheid te betuigen, maar ook veel voor hem te biddeo. Door 't Zangkoor werd op voortref felijke wijze uitgevoerd Missa «Lauda Sion» van Cnypers en na de H. Mis de cantate: «De Priester» van E. Na de H. Mis bad de iotronisatie plaats van 't prachtig H. Hartbeeld, een geschenk van de parochianen. De eerw. kapelaan bood deD jubilaris onder korte goed gekozen woorden 't beeld aan waarna de jubilaris het introniseeide, een woord van dank toesprak aan de dichte massa aanwezigen, hen wees op de vereering van 't H. Hart, op de groote voorrechten op 't houden van de eerste Viijdagen, en de geheele pa rochie stelde onder de bijzondere be scherming van 't H. Hart. Voorwaar een grootsche, indrukwekkende plechtig heid. Na de middag om half 2 receptie, waarvan door honderden parochianen gebruik werd gemaakt, om hun be minden, feestvierenden Herder te felici teeren en nog vele gelukkige jaren in Achterveld toe te wenscben. 's Namiddags werd om half 5 plech tig Lof door den jubilaris opgedragen, waaronder door 't zangkoor de Te Deum van Van de Linde werd gezongen. Na 't Lof een lied van dank door alle aanwezigen. Om half 6 werd op de speelplaats van de bewaarschool een paar tooneel- stukjes opgevoerd door de meisje: van de naaischool. Er werd aardig gespeeld. De stukjes vielen zeer in de smaak van de vele aanweiigen. Donderdag was 't de feestdag voor de kinderen, een dag, die zeker nooit door de Achterveldscbe jeugd zal ver geten worden. Om 10 uur begonnen de feestelijkheden voor de 300 aanwezige kinderen. Eerst traden op de Kabouters, een stukje, waarbij de kinderen en grootere toehoorders hartelijk hebben gelachen, 't Was werkelijk een prachtig stukje, waarmee de Eerw. Zusters groot succes hebben gehad. Daarna volgden een paar tooneel- stukjes van de schoolkinderen Dokter Halewijn en Een Brief aan 't Kindje Jezus, stukjes, die op uitnemende wijze werden gespeeld, en de aanwezigen zeer hebben geamuseerd. 's Namiddags trad op professor Wil liams die zeker in zijn beroep van goochelaar mag genoemd worden. Hij weet de kinderen prettig bezig te hou den met zijn poppenkast. Z'n koup peltje uit de zak en Roodkapje waren prachtig. Ook 't goochelen viel zeer in de smaak. Daarna volgde nog Bij de Hemel poort van de schoolkinderen, waarbij ook zoowel groot en klein hebben genoten. De kleinen waren recht voldaan. Hadden ze volop genoten van tooneei- stukjes, poppenspel, ook versnapering was niet vergeten. Chocolade, koekjes, taartjes enz., vulden de kleine maagjes. 't Hoofd der school dankte den jubi laris, den grooten kindervriend, namens 't personeel voor de uitnemende wijze, waarop de kinderen waren onthaald en hoopte dan ook, dat de kinderen hun dankbaarheid zouden toonen door bun gebed en door hun goed gedrag nu en in hun later leven. Hij hoopte, dat de jubilaris ook z'n gouden jubilé in Ach terveld mocht vieren. De jubilaris bracht daarna een woord van dank aan de Eerw, Zusters, 't per- soneel der school, de feestcommissie, voor de uitnemende wijze, waarop zij 't feest hadden georganiseerd. Met nog 'n aaidige verrassing gingen de kinderen opgeruimd en recht vol daan naar huis. BARNEVEL0 In de kleine parochie van de H.H. Catharina te Barneveld werd Woensdag het zilveren priesterfeest gevierd van den Zeereerw. Heer Pastoor G. A. F. Gowihorpe. Daar de jubilaris slechts aandacht heeft voor den bouw van een nieuwe kerk, wenschte hij zelf niet het mid delpunt van feestelijke belangstelling te zijn. De parochianen echter wilden dezen dag niet ongemerkt laten voor bijgaan. In eenige dagen brachren zij een be drag van ruim 11000 bijeen voor drie gebrandschilderde ramen in hel priester koor der nieuwe kerk met zinnebeeldige voorstellingen van hel H. Mist ffe-van Abel, Abraham en Melcbiscdech. Het zangkoor voerde de Missa in bonorem St. Frederici op verdienstelijke wijze uit. Wegens een lichte ongesteldheid droeg de jubilaris een stille H. Mis op, waaronder de geheele parochie tot de H. Tafel naderde. De Hoogmis werd gecelebreed door kapelr-an Nieuwstad, zoon der parochie. Na het meerstemmig Laudate Dominium v. Halier werd door pater Herman, vriend en studiegenoot van pastoor Gowthorpe, aan hem bet huldeblijk der parochie aangeboden de jubilaris dankte ten zeerste getroffen. Er volgde een druk bezochte receptie. Tot besluit van den feestdag werd te balt 7 uur een plechtig Lof gecele breerd door den feesteling, met assisten tie van Pater Herman en Kapelaan Nieuwstad. CASCADEDROPS lescht Uw dorst, waardoor ze dus overmalig drinken voorkomt die nog nimmer tegenvielen Deze Rijwielen zijn zoo gebouwd, dat iedereen er op vertrouwt IMPORTEUR Rijwelcentraie, Havik 33 35 WILH. A. V. D. BELT HOOGLAND Burgerlijke stand. OndertrouwdA. Brons en J. van Zoeren. Overleden Margarelha Kuijer 76 jr., echtg. van G. v. d. Hoef Willem van Hamersveld 67 jr„ echtg. van M. Blank. NIJKERK In de raadsvergadering werd tot hoofd van de U.L.O.-school, tevens hoofd van de O. L School, benoemd G. de Groot, hoofd eener school te Drachten. Er is nu voor de laatste maal ge loot. Of het hieraan lag of wel aan het groot aantal lotingeo, maar de toe komstige landsverdedigers waren erg rumoerig. Een paar maal was de politie tot optreden gedwongen. Burgerlijke Stand. Geboren Aaltje, d. v. G. v. Dijk huizen en J. C. v. d. Werf. Onder trouwd: G. van Ellen en G. J. Gerrit sen A. v. Ramshorst en G. v. d. Bunt, Gehuwd: J. A. L. Mentink en C. M. v. d. Heiden G. v. d. Veen en A. van Leeuwen H. Kas en J. van Vaneveld. VEENENDAAL Alhier viel de 19-jarige A. v. Viegen door een ruit en stortte daardoor van een hoogte van zes meter naar bereden. De orgelukkige werd overgebracht naar het ziekenhuis, dcch is daar aan de bekomen verwondingen overleden. Gemengde Berichten In Amerika heeft iemand een gas pistool uitgedacht, dat niet meer ruimle inneemt dan een gewone vulpenhouder. Het gas, dat door dit wapen wordt uit- gestooten, maakt een kamer gedurende een maand onbewoonbaar en slaat een mensch neer op vier meter afstand. Tengevolge van de staking van dertig spinsters op de Koninklijke Weef goederen-fabriek te Hengelo, is de ge heele fabriek, waarop 1300 personen werkten, gesloten Men meldt, dat het totaal der ont vangen entree's van de eerste en tweede periode der Olympische Spelen globaal f 1.425.000 bedraagt. Dit bedrag moet worden verminderd met f 237.500 voor stedelijke belasting. Te Madras zijn ruim 100 personen tengevolge van cholera overleden. Te Luik (Belgiï) is een politieke aanslag gepleegd op een Iialiaansche politic-spion. Vlak bij zijn wooing losten twee personen eenige revolverschoten In de buurtschap Lowik herdacht de landbouwer Heisterkamp zijn 103den geboortedag. De man is nog zeer kras. Te Oost en West Souburg is een 4 jarige jongen na het drinken van azijnzuur overleden. Op den onbewaakten overweg op de lijn Olpe Finnentrop is een auto met twee personen door een trein overreden Een der inzittenden werd gedood, de andere ernstig gewond. Kerknieuws. Z. D. H. de Aartsbisschop van Utrecht heeft benoemd tot pastoor van Mijdrecht en Wilnis den Weleerw. Heer Th. van de Pavert; tot pastoor te Assen den Weleerw. Heer A. Th. G. Hamers tot pastoor te Bilthoven den Wel Eetw. heer H. B. Dijckboff. Marktberichten. AMERSFOORT, 10 Aug. Appelen f 1.50 A f 3.00 per H.L.; Peren f3.it f7.per H.L.Zandaardappelen f 2.50 k f 3.00 H.L.Hoendereieren f 7 60 A f 8.30 per 100 stuksEenden eieren 1 7 20 A f 7.50 per 100 st. Boter f2.20 k f2.40 per kilo kip pen fl.00 A fl.50 per stuic Hennen f2.00 A f3 00 p. stuk; Hanen fl.00 A f160 per stuk; Jonge Hanen f 0.40 A f 1 25 per stuk; Tamme konijnen fl.00 A f2.00 per stuk; Wilde konijnen (0.00 A fO.OO; Hazen f0.— A f0.— p.st.Duiven 0.40 A 0.60 p.p., Tamme eenden 10.90 A f 1.40 Magere varkens 25 A f 35 per stukdr. Zeugen f 80 A f 110 per stuk Biggen f 12 A f20; Zeugen guste f70 A f 100; Geiten f 00. Aangevoerd00 heet. Appelen 50 heet. Peren 320.000 hoen dereieren 1200 stuks eendeneie ren 65 kilo boter 55 magere varkens291 Biggen, 40 Zeugeu

De Eembode | 1928 | | pagina 2