Advertentiën Gtmatnttrud. Agenda voor de vergadering op Dinsdag 28 Auguetue, om zeven uur. 1- logek. «lukken en medcdeeliDgen. 2. Aankoop van de perceelcn Molen- itraat 1 tot en met 7 van hit R. K. Armbeetuur. 3. Aankoop van grond aan de Bloe- mendalicheetraat, groot ongev, 115 M'., van de Ned. Itraülletiecbe gemeente. 4. Verkoop van grond nabij de P. Bothlaan aan T. Sikma. 5. Verkoop van wei- en bouwland nabij den Helligenbergerwcg aan Joh. Blom. 6. Wijziging van voorwaarde c van het beeluit tot het in gebruik geven van de aan het echoolgebouw Heerenstraat te verbouwen en bij te bouwen lokalen ten behoeve van de Rijkskweekschool. 7. Aanschaffing van een bedrijfsauto voor de gemeente-bedrijven. 8. Versoek van de Ameraf. Kleinvee fokkersvereenigiog om subsidie of ga rantieverlening tot een bedrag v. f 250. 9. Wijziging van het Raadsbesluit tot waarborging der geldleening door de Amersfoortsche Industrie- en Huishoud school te sluiten. 10. Aangaan van een rechtsgeding inzake de uitbetaling van verschuldigde gelden aan J. Volder. 11. Aangaan van een rechtsgeding inzake een vordering van H. van deD Boogert betreffende betaling van boter. 12. Wijziging gemeentebegrooting 13. Voorstel van B. en W. om de begrooting voor het Grondbedrijf 1928 opnieuw vast te stellen. 14. Advies van B. en W. om een verzoek van J. Kempken om heffing van de verordening houdende ei3fben van dranklokaliteiten ten aanzien van het perc. Krankeledenstraat Al hoek L. Vrouwe Kerkhof. Ter voorbereiding vsn groote s listische samenkomsten in de groote gemeenten des lands, zullen hier van wege de Sociaal Democratische Arbei derspartij samenkomsten worden belegd. Eerst aan den Leusderweg waar de heer Mtbius zal redevoeren ea vervolgens aan de Zonnebloemstraat met den heer Polder als spreker. In het orgaan van de Kamer Koophandel en Fabrieken voor de Gel- dersche Vallei wordt meegedeeld, dat op Woensdag 19 Sept. a.s. te Amers foort een districtcongres voor het Klein bedrijf zal worden gehouden. Het Congres is bedoeld als een proef. Slaagt ze, dan zal ze regelmatig her haald worden, en dan trekt men voor de plaats van het houden dezer con gressen het district door. Het congres vangt te half 11 aan met een welkom en een uiteenzettend woord Het groote punt van behandeling zal zijn, hoe onze middenstanders elk in hun plaats en omgeving bet best kun nen eo moeten voorzien in de dringende vraag naar het bijbrengen van meerdere algemeene kennis die de tegenwoordige zakenman nu eenmaal hebben moet. De brug door den liniedijk aan den Hoogeweg is te smal voor bet verkeer, lo één week tijd kwamen er niet minder1 dan vier ongevallen voor, tengevolge van aanrijding. Het departement van Oorlog weigert medewerking voor verbreeding der brug. De nieuwe Christelgke school de Van Assenraadstraat zal Dinsdag 4 September worden in gebruik genomen, Het Bestuur der Woningbouwstich- ting St. Ansfridus is thans samengesteld als volgtG. Noordman, voorzitter H. C. J. Venings, secretaris; Mej.J. C. M. de Haan, penningmeesteres; Ir. L, B. Huygen, J. Nefkens, F. A. Karskens en A. Merkx. Burgemeester en Wethouders maken bekend, dat blijkens van den Hoofd ingeniaur-Directeur van den Rijkswater staat in de directie Zuid-Holland en Utrecht ontvangen bericht, het gedeelte van den Rijksweg Vollenhoven-Amers foort, gr legen tusschen Soesterberg en Laan 1914 nabij Amersfoort, van 22 Augustus 1928 af tot nadere aankon diging gedurende meerdere uren per dag zal zijn gesloten voor het verkeer met motorrijtuigen op meer dan twee wielen en voertuigen. Gedurende deze uren zal het genoem de weggedeelte worden afgesloten en zal bet verkeer in beide richtingen over Soest worden omgeleid, zooals door richtingsborden is aangewezen. Het plaatselijk verkeer kan op eigen verantwoordelijkheid op den rijksweg worden toegelaten met inachtneming van eventueel door de directie der ken nader te geven aanwijzingen. De nieuwe brug over Luntersche Beek bij de voormalige Kattekampen is gereed en voor het verkeer open- Daardoor is een goede verbinding voor groot verkeer tot stand gekomen. Toen de voorsteilen betreffende den bouw in den Raad werden behandeld, werden er ock stemmen gehoord, die het verlangen uitspraken naar een brug passend in het laudschap. Hiervan is weinig terechtgekomen. De brug werd een zware, vormlooze betonmassa, die volstrekt niet harmo nieert met de omgeving. Op initiatief van de vereenigirg Vreemdelingenverkeer is besloten lot een huldiging van onzen stadgenoot, Luitenant Pahud de Mortagne, die bij de Olympiade te Amsterdam zoo'n bizonder schoon succes behaalde In de wedstrijden voor ruitersport. Luitenant Pahud de Mortague is uit- itedig. Bij zijn terugkeer op 1 Sept. wil raen hem huldigen. De burgemeester zal dea kampioen op het gemeentehuls ontvangen en hem daar namens de burgerij complimenteeren. Medewerking wordt verzocht aan de leden van alle Amersfoortsche sport verenigingen om in sportcostuum een groote huldigingsstoet te formeeren. Hedenmorgen ving hier aan de Bede vaart van Amersfoort en Omstreken naar Kevelaer. Ruim 500 pelgrims nemen aan d tocht naar het genade oord Kevelaer deel onder leiding van den Hoogeerw. heer Deken Fock. Verder vergezellen de bedevaart de Zeereerw. heeren Pastoor van Oppen- raay van Baarn Pastoor Engbers van AmersfoortPastoor v. Harten van Hamersveld; Pastoor,Flipse van Nijkerk en de We-eerw. heeren Kapelaan Brou wer en Kapelaan Warndorff van bier en Kspelaan_Köhlmann van Achterveld. Paardenmarkt. Luxe paarden 17 stuks f425f500; Werkpaarden 75 stuks f250—f350; Hitten 47 stuks f 100—f200; Veulens 3 stuks f125—225; Slachtpaardco stuks f 100—f170. In het R. K. Spaarbankgebouw de Breestraat vergaderde de afdeeling Amersfoort van den R. K. Bond voor Groote Gezinnen. De afdeeling A'foort bestaat nog maar kort en telt reeds meer dan vijftig ledentijdens de ver gadering kwam er nog een 4 tal bij. De voorzitter sprak over de moeite om de R. K. Werklieden-Vereeniging te bewegen de actie van den bood te steunen. Wanneer de verschillende eenigingen niet willen meegaan, dan moeten wij, zoo zeide bij, op ons zelf trachten sterker te worden. Over dit punt werd door verschillende leden gedachten gewisseld. Ten slotte gaf de Geestelijk Adviseur zijn advies. Men moet aan verschillende vereenigiogen adhaesie vragen op afzonderlijk adres. Op een vraag van een lid, omtrent schoolgaande kinderen, werd verw rar het Hoofdbestuur. Verschillende leden gaven zich op n gezamenlijk bet Soesterkwartier te bewerken voor ledenwerving. et nieuwe lid, de heer G, v Veer Bakker, Krommestraat 12, zeide dat hij 5 pet, korting gaf op zijn ar tikelen op vertoon van lidmaatschap. In het naburige Hoogland zullencircu- laires worden verspreid om aldaar een afdeeling te stichten. Uitspraken Kantongerecht. Dronkenschap: J. v. V. Baarn f8. of 5 dagen, J. A. ten H. Amersfoort f 10 of 5 d., J. S. Ede id., J. N. A. Wageningen idem, J. K. Assen f 15 of 10 dagen. Wieltijden langs de spoorbaanM. M. Maarn f 10 of 5 dagen. Te Baarn tijdens muziekuitvoering niet stilstaanP. J. A. B. aldaar f 4 of 2 dagen. Te Baarn venten zonder vergunning: W. de B. Soest f3 of 2 dagen. Wielrijdea zonder lichtS. v. S. Nij kerk f 5 of 3 dagen, H. B. Zutfen id. Wielrijden zonder bel: H, B, Zutfen f2 of 1 dag, H. L. R. Amersfoort id. Wielrijdende zich vasthouden aan itoG. J. de K. Amersfoort f 4 of 2 d. Met auto rijden zonder achterlicht A. P. Enschede fó of 3 dagen. Met auto rijden zonder nummerbe- 'ijs: M. K. Leiden f4 of 2 dagen. Met auto te snel rijden in Hoeve laken P. J. Haarlem f 10 of 5 dagen, J. G. G. Winterswijk f 15 of 10 d„ E. V. Amsterdam idem. Uit den Omtrek BARNEVELO Burgerlijke Stand. Geboren jantje, d. van A. Davelaar en W. Duifhuis. Gerritje, d. H, Rosendai en G, v. d. Brink. Gerrit, z. van G. Hooijer en M. M. Schimmel, Johannes Antonius, z. van J, A. Jansen en G. J. Kaal. Jan, z. van W. v. d. Kleut en C. Kortus. Hendrikus, z. van M. v. Laar i v. Hlerden. Neeltje en Cornelia, ds. van G. Bakker en C. v. Zevenbergen. StfjD'je Moria, d. van G. v. d. Kamp en J. P. Hijmissen. Dirk en Hendrik, zns. van H. Broekhuizen en G. Ooster man. Ondertrouwd: J. P. C. v. Klooster en C. J. Tolboom, Getrouwd: J. H. Tijmann en A. C. Deijlius. J. v. d. Glird en H. Davelaar. J. Prins en P. Dekker. Overleden Wilhelmus IJs brand Kutten, 8 jaar. De jaailijksche Pluimveetentoon stelling zal gehouden worden op 30, 31 October en 1 November. Er is besloten dit jaar een flink feest te organiseeren ter viering van verjaardag van de Koningin en tevens ter herdenking van het feit, dat voor 25 jaren het standbeeld van Jan van Schsffelasr werd onthuld. De bedoeling is een allegorischen en historischen optocht te houden, terwijl mede kinder feesten, een bioscoopvoorstelling en een groot vuurwerk op het programma zullen voorkomen. De feestelijkheden zullen over twee middagen verdeeld worden en plaats hebben op 11 en 12 September. Een paar ouders uit Amersfoort, die hun 15-jarige dochter vermisten, hebben hua kind in het woonwagenkamp alhier, waar zij in gezelschap van ccoige acrobaten, die ook te Amersfoort voor stellingen hadden gegeven, vertoefde, opgehaald. HOOGLAND Zij die zich nog niet hebben opge geven voor de Landbouwcursus, wor den vriendelijk verzocht dit zoo spoedig mogelijk te doen. De Boerenbond, van wie de cursus uitgaat, kan niet verder doorwerken, als hij niet weet, hoeveel deelnemers er zijn. Geeft u daarom deze week beslist op. Men kan het doen in Con cordia of bij de heer Segers, hoofd van de cursus. Deelnemers voor de Tulnbouwcur- sus worden vriendelijk verzocht zich deze week op te geven. Men kan het doen bij het bestuur der Werkliedenvereeniging of bij de heer Segers. EEMNES Onder groote belangstelling bad Don derdag in Binnendijk de aangekondigde ringrijderij plaats. Het programma bevatte ringsteken in versierde sjeezen, op paarden en per rijwiel. Voor deze wedstrijden hadden zich resp. 18, 9 en 9 deelnemers aan gemeld. De uitslagen waren als volgt Sjeezen: le prijs L. C. Kok, Soest; 2e prijs L. J. van Gelder3e prijs G. in Oostrum. Paarden le prijs A. Stoutenburg 2e prijs H. v. d. Wardt Czn. Rijwielen: le prijsje Mietje van den Brink 2e piijs A. Kuijer. Voor de versiering werden de vol gende prijzen toegekend: Sjeezen le prijs Joh. Mol Jzn. met A. Wortel2e prijs Corn, van Dijk met M. Stoutenburg 3e prijs H. de Gooijei met N.N. Eervolle vermelding: L. J. van Gelder met echtgenoote en H. v. Klooster met A. v. Stoutenburg. LEUSDEN Burgerlijke Stand. Geboren: Maartje, d. van A. v. d. Veen en H. v. Buerink. Op den openbaren weg te Leusden is gevonden, een standaard van fotograveertoestel. Inlichtingen Gemeentehuis Leusden. NIJKERK Burgerlijke Stand. GeborenJohanoes, z- van A. Veen en A. Kroon. Gerritje, d. D. Ruitenbeek en M. v. Putten. Annetje, d. van W. Pol en H. v. Ren- sclaar. Ondertrouwd: K. v. Gijzen H. v. Beek, GetrouwdE. Vedder en J, Brouwer. De zoon van een gemeenteveld wachter, reed op den Putterstraatweg op 'n motorfiets. Toen hij voor een drietal wielrijders, die aan den verkeer den kant van den weg reden, moest uitwijken, met het noodlottig gevolg, dat hij tegen een boom botste. Hoewel zijn vaart niet zeer groot was, kwam bij zoo ongelukkig terecht, dat bij be wusteloos, met een schedelfractuur bleef liggen. Het slachtoffer is per auto buis vervoerd. Zijn toestand is STOUTENBURG Burgerlijke Stand. GeboreoNicolaas, z. van N. v. d. Bunt en E. v. Dijk. Mina Geertruids, d. van J. Str-.nbeck en H. Steeokamp. Hendrikus, z. vat J. Traa en M. Roest. SOEST Burgerlijke Stand. GeborenHillegooda Petronella, d. van G. de Ruijgt en P. de Jong. Jacobus Henricus, z. van H. v. Breu kelen en W. Verkerk. Overleden Dirkje Kinderdijk 79 j., wed. van A. Verschuur. Lambertus van .Vugt, 54 jaar, echtg. van G. Hegemans. Door Burgemeester en Wethouders wordt prijsopgave gevraagd \óÓr Maandag 27 Augustus e.k. met tijd levering van 35.000 K.G. Duitsche Brechcokes No. 2. 35.000 K.G. Hollandsche Gietkokes No. 2. 250 H.L. geklopte gascokes. 300 H L. Hollandsche anthraciet, No. 2 30/50 M.m. 300 H.L. Belgische anthraciet, No. 2 30/50 M.m. 3600 stuks aaumaaklurven. SOESTERBERG In den nacht is ingebroken in de kiosk van Couturier, staande nhbij de militaire Luchtvaartafdeeling. Door het slot te verbreken wist men zich de kiosk binnen te werken. Ver schillende ingrediënten, als chocolade, ilcoholviije dranken, enz. werden buit gemaakt. 80E8TDIJK Dezer dagen vertrok de 8ste lafanterie Brigade uit Amersfoort om te deftlee- ren voor H.M. de Koningin Moeder te Soestdijk. H.M. sloeg vanaf bet bordes het voorbijtrekken der troepen gade, na zij zich eenigen tijd onderhield den commandant, j den terugkeer van den troep ver een der officieren een aantal onder scheidingen, welke bij aan een draad op zijn borst bevestigd had. Eenige kinderen, die bosebbessen gingen plukken, vonden deze eeretee- kenen en deelden ze broederlijk onder elkaar, waarna se fier met een medaille gesierd, thuis kwamen. Een der ouders vond deze vroegtijdige en blijkbaar niet officieele onderscheiding van zijn wel wat kras. Toen de jongen de toedracht van de zaak vertelde, werd de politie er mede in kennis gesteld en konden de ridderorden en kruisen wor den opgespoord en aan den eigenaar terug bezorgd. Muggebeten I pI ,n ni en Huidjeuk r UtVtJlv Binnenland Onze Olympiade. Het orgaan van het Vaticaan de «Osservatore Romano, houdt zich in een hoofdartikel bezig met de Olym pische Spelen 1928. Het blad prijst de normale gezonde physische oefeningen doch verklaart met betrekking tc deelneming van de vrouwen aar Spelen, het feit, te betreuren, adat de zwakke sekse bevangen is door de passie voor pbysieke opvoeding door middel van oefeningen, niet steeds over eenstemmende met den vrouwelijker aard en de vrouwelijke roeping*. Het artikel besluit met de conclusie •Internationale wedstrijden gelijk te Amsterdam bevorderen in verkeerden zin den nationalistischen trots. De heetlijkicg «wan de overwinnaars als waren zij afgoden der naties, wordt belachelijk en doet den gemiddelden mensch zich van betere oefeniogen af wenden. Leerllng-telafonicte. De Iaspecteur der Posterijen en Tele grafie te Utrecht roept candidaten op voor vacant komende plaatsen van leer ling-telefoniste bij den interlocalen dienst in zijne afdeeling. Voor aanstelling komen in aanmerking meisjes, ouder dan 17 jaar, die den 23- jarigen leeltijd niet hebben overschreden en in het bezit zijn van een einddiplomi M. U, L. O., van een einddiploma var een Hoogere Burgerschool met 3-jarigen cursus of van een bewijs van overgang van de 3e naar de 4e klasse van een Hoogere Burgerschool, met 5 jarigen cursus of Gymnasium, dan wel diploma of zoodanig bewijs van met die scholen fïicieel gelijk te stellen inrichting van onderwas. Sollicitanten gelieven zich vóór 3 September a.s. schriftelijk aan te mel den bij den directeur van het post- telegraafkantoor in hare woonplaats, onder overlegging van de behaalde diploma's, met de bijbehoorende punten- lijsten en onder opgave van den datum jaar van geboorte. Ztj, die reeds eerder hare diploma' inzonden en daarna aan een mondeling onderzoek werden onderworpen, be hoeven thans niet opnieuw te sollici- Uil Calgary wordt gemeld, dat on geveer 30 mijlen ten Zuiden van die stad bij een overweg een trein met een auto in botsing is gekomen. Een ge heel gezin van vijl personen, bestaande uit vader, moeder, twee zonen en een dochter, die in de auto waren gezeten, werd gedood. Een 50-jarige arbeider, werkzaam op de scheepswerf Vooruit te Spaar- dam, is door een stuk ijser, dat van een hijschkraan naar beneden stortte, aan het hoofd zoodanig verwond, dat hij na enkele oogenblikken is overleden. Een andere arbeider werd eveneens getroffen en werd bewusteloos wegge- In Bergedorf moest de hulp der politie worden ingeroepen, wijl het com munistische publiek de raadszaal be stormde en den burgemeester en de gemeenteraadsleden der burgerlijke par tijen en der soc. dem. fractie afransel den. Na aankomst der politie werd de l ontruimd. Te Madras (Br. Indië) zijn ruim 1000 personen tengevolge van cholera Een petroleumventer te De Krlm kreeg tengevolge van een val van zijn fiets bloedvergiftiging. De ma leden. Een passsgierstrein van Cambridge naar Londen is in botsing gekomen met een dienstlocomotief. De stoker van den trein en de machinist losse locomotief werden gedood, de machinist van den trein is ernstig ge wond. De trein ontspoorde en een aan tal passagiers liep verwondingen op, De 78 jarige heer M. uit Deventer had zijn zoon, die uit Amerika terug keerde, in Rotterdam van de boot ge haald. De terugreis werd in Arnhem onderbroken, waar men eenige oogen blikken in een restaurant vertoefde. Tijdens dit oponthoud wilde de M. ge bruik maken van de W.C., doch bij vergiste zich in de deur en viel daar door in een kelder. Toen een spoedig geroepen dokter ter plaatse verscheen, bleek de heer M. reeds te zijn overleden. Een drie-jarig kind van M., wonende aan het Lijntje te Eindhoven, was eenige ardere kinderen in het veld het spelen en at daarbij van bessen, die aan struiken langs den weg groeiden. Daags daarna werd de kleine, die ver moedelijk giftige bessen had gegeteo, onwel en stierf spoedig. Gemengde Berichten De eerste partijen haver en gerst, gewonnen op drooggelegden Zuiderzee- grond werden te Alkmaar verhandeld. De Nedetlandsche baggermolen 10 is, toen bij op weg was van Port de Bouc naar Bougie, waar hij de La Manche moest vervangen, tijdens een storm bij Kaap Carbon gezonken, De negen opvarenden zijn omgekomen. Door een Duitsche autc firma zal te Dusseldorf een garage van vijf verdie pingen, waarin 500 automobielen kun nen worden ondergebracht, worden opgericht. Het gebouw, dat een van de grootste garages van geheel Duitsch- laud zal zijn, zal ongeveer één millioeii mark kosten. Te Oldenlamer is de woning autogarage van de Hoop door het ioslaan van den bliksem afgebrand. Te Buineu werd het 4-jarig zoootje van den molenaar G. Bos door molenwiek getrcffen en gedood. Door den brand in de pulp- jamfabriek van de firma Bos en te Beverwijk, zijn vermoedelijk v ongeveer f 100.000 aan pas opgekochte aardbeien in vlammen opgegaan, be nevens 1500 H.L, anthraciet van hei aan de fabriek greozend pakhuis. Te Zijpe is de ongeveer 20 jarige stoker J. F. bij liet rangeeren van wagou gevallen en in de steenglooiing van de trambaan terecht gekomen. Met zware inwendige kneuzingen Is bij het ziekenhuis vervoerd. Te Akersloot is de groote boerdeiij met woonhuis van J. Meijer tot den grond afgebrand. Te Lettelbert is door tot nu toe onbekende oorzaak, de boerderij, be woond door landbouwer Riedstra ge heel afgebrand. Ook de oogst ging verloren evenals het grootste deel van den inboedel. JlmertJort Parochiekerk 0. L. Vr. Hemelvaart Laogegracbt no. 38. Pastoor: Daken L. A. F. X. Fock, Langegracht no. 37. WOENSDAG H.H. Missen 7 en 8 uur. x Lof. DONDERDAG H.H. Missen 7 en 8 uur. Lof. VRIJDAG H.H. Missen 7, 8 en 9 uur. ZATERDAG Van 4—9 Biechthooreu. H.H. Missen om 7, 8 en 9 uur. Parechlakarlt van 81. franc. Xav. 't Zand no. 29. Pastoor: C. Hartmar Zand no. 31. Telefoon 730, ZATERDAG Lof. Van 'd'/ztot 9'/z biechlhooren. Parochiekerk van 8t. Henricus Paului Boratraat no. 41. Pastoor: H. J, B. Engbers Matthias Withoosstraat no, 34. ZATERDAG. Vier uur voorbereiding voor de H. Biecht voor de kinderen, daar na biechlhooren tot 9 uur. Dagelijks de H. Missen ten 7, en 8 uur. Parochiekerk van St. Ansfridus Jacob Catalaan no. 26b. Pastoor: P. J. M. Sandkuyl Jacob Catalaan no. 28. Telef, 558. ZATERDAG Van 48'/j uur biechthooren. Half-8 Lot met Rozenhoedje. Dagelijks de H.H. Missen om 7. Ingezonden. De zindelijkheid aan ons Slachthuis. (Historisch.) Zaterdagmorgen half 12 wilde mijn zoon een half varken aan 't slachthuis uitsnijden, op de daarvoor bestemde bank. Hem werd dit verboden door den hulp-keurmeester Koelman en moest het toen uitsnijden op een vleeschwagen van Noordenburg, omdat?de bank... schoon was. F. J. WlLLENBORG.jj .Gevestigd Gemeente Amersfoort. C. Kappe, R.K., Laan 1914 No. 5, huisbewaarder. D. Voets, R.K., Hoogew, 48, serg.port- Antonia Banis, R.K., Weversingel 44. J. Boshcff, R K., Miereveldslr. 1, chauff. Elisabeth de Blécourt, R.K., Stationstr. Maria Scholten, R.K., A. Cuypstraat 30. W. Ramselaar, R.K., Krommestr. óbis, P. Coonen, R.K., Weversl. 7, onderw. J, v. Eek, R.K., Schimmelpennickstr. 74, vlieger. C. Beig, R.K.. Lagcweg 25, tuinm F. Tuilhof, R.K., Langegracht 35. Jacoba Noteboom, R.K., Kamp 73. D, Krijgsman, N.H., Leusderw. 224, gep. H. Snijders, R.K„ Hof 25, winkelier. G. Bazendijk, N.H., Pauwstraat. Wilhelmina Gieliog, R K,, Koninginne- laan, kinderj. Th. Lsrrewijn, N.H., Krankeledenstr. 18, koopm. Petronella v. Diem, R.K., Laan 1914 no. 5, diensib. W. Oosterraan, Rem., Blankenh.str. 29. Everlje Schimmel, G.K., Liendertscbe weg 101, dienstb. J. Zegwaard, R K,, A. de Kamp 12, Everarda de Winter, R.K., Coninckstr. 48, fluish. Francisca dn Winter, R.K idem. A. Salomons, N.IH. v. ViBndenstr. 13,_handelsag. G. Prins, N.H., Pauwstraat, gep. Antonetty Dolphyn, R K., O. Soester- weg 87. H. v. Vulpen, R K Schimmelp.str. 33, meubmelaker. Katharina Zwickler, R.K., D. Fockema- laan 79, dienstb. Martha Wandhöfer, R K„ idem idem. Verschenen De Aanvaarding onder Voorrecht van Boedelbeschrijving door Mr. C. H. C. M. Martens Het boek voor H.H. Advocaten, Nolarissen en Cand.-Notarlssen Prijs f 3.90, franco per post f 4.05 N.V. Futura Janskerkhof 24, Utrecht Üironummer 38640. Kerkelijke Diensten. Hoogland. Parochie 81 Msrtlnus. Pastoor: W. S. J. de Jong. Kerklaan, Tel. 3. ZATERDAG 4—8 Biechthooren. 7 uur Lof met Rozenhoedje. fiooalandtrotcn. Parochie 81. Jezef. PastoorS. J. Brenninkmeijer Burg. van Tuyllztraat, Deze week de H. H. Missen om 7 en half 8. Marktberichten. AMERSFOORT 20 Aug. Aangevoerd 70 wagens bevat tende 19500 Kilo. Prijs f44 00 tot f 53 00 per 50 Kilo. Handel vlug. NIJKERK 13 Aug. 217,000 stuks Eieren f 7.00 k f8,10; 00 Schrammen fOOkfOO. 81 Biggen f 14 k f 20.— 129 Run deren t 250 k f 350. 32 Nuchtere Kalveren f 10.— kfló.— UTRECHT 17 Aug. Aanvoer 175 wagens, wegende 52500 K.G. Eerste kwaliteit f50.— k f 52.Tweede kwaliteit f 48. k f 50.Rijksmerk f 50.k f 55.Zwaardere tot f 58.00 Handel vlug. V De Heer en Mevr. W. KROES- KALLER geven met blijdschap kennis van de geboorte van hun DOCHTER ANNY. een Tehuis bij Leeraarstamilie in Amersfoort. Vereisclit wordt goede verpleging en toezicht op zijn studie. De jongen volgt de 4e klas Rijks H.B.S. en gaat met vacantie naar huis. Brieven onder letter S. aan Boek handel .Patria" Utrechtscheweg 40. Burgerwoning met tuin te HUUR k f4.50 per week. Brieven onder letter H. V. Bureau De Eembode. Inkuil) kij Inschiijvisg. Voor Mej. A. C. J, van Gemert, va„ Weiland ,De Slootakkers" te Achterveld groot 3.59.10 H.A. Voor 6 jaar. luschrijvings- biljetten uiterlijk VRIJDAG 24 AlJG. 1928 ten kantore van Notaris A. J. Bok te Barneveld, alwaar de voorwaar- er inzage liggen. Vukrai bij Inschiijring. Voor de Wed, Andries van Manen, an haar Boerenplaatsje in het Garderbroek nabij den Wol weg groot pl.m, 1,50.— H.A. Voor 4 of 0 jaar. Inschrljvlngsbiljetlen uiterlijk VRIJDAG 24 AUGUSTUS 1928 ten kantore van Notaris A. J. Bok tc Barne veld, alwaar de voorwaarden Ier in zage liggen,

De Eembode | 1928 | | pagina 2