Huldiging Broeder Alexander. Zondagmiddag werd door 't Comité, onder presidium van Jbr. Cbr. Ruya de Bcerenbrouck, het huldeblijk aangeboden aan den jubilaris, Broeder Alexander van »St. Louis» te Amerafoort. De byeenkomat werd geopend door Jhr. Ruya de Beerenbrouck. Spr. ging in lijn gedachten terug tot in iQn jeugd, toen bij nog onder leiding atond van Broeder Alexander. Niet in de eerate plaats denkt spr. aan hem ala aan een onderwijser, die zgn leerlingen volpropt met allerlei wijsheid, maar veel meer als aan een uitmuntenden op voeder. Spr. bood hierna deg jubilaris een album aan, waarin de namen niet alleen oud-leerlingen, maar oude vrienden en bekenden, die de Broeder zich gemaakt beeft ook buiten het terrein van het onderwijs. Daarna onthulde Zijne Exc. de beide cadeaux. Eerst een verguld koperen kruisbeeld, daarna een bidstoel, waarbij spr. hoopte, dat als Broeder Alexander geknield is op die bank, bij ook lijn vrienden niet zal vergeten, die hem dit ten geschenke hebben gegeven. Daarna bracht de heer Vollaart, Haar lem, namens oud leerlingen, zijn harte- lijken dank aan Broeder Alexander voor alles, hetgeen hij voor hen gedaan had. Diep getroffen dankte de jubilaris in weinige, doch ontroerende woorden het Comité en allen, die medegewerkt had den om dezen dag voor hem tot een onvergeleUjken te maken bij beloofde hen allen in zijn gebed te zullen ge denken. Kort daarna celebreerde de ZeerEerw. Rector in de stemmige kapel het Lof. Na het Lof vereenigden zich de feest- i een gemeenschappelijk De Orchest-vereeniging St. Cecilia zal Zondag 4 November en Woensdag 7 November openbare uitvoeringen geven in het gebouw St. Aechten aan het Zand, Uitspraken Kantongerecht. StraatschenderijJhr. E, L. Tb. v. d, M., Bennekom f25 of 10 dagen. Verwekken van nachtelijk burenge rucht: K. K., Zutphen f10 ol 5 dagen. Dronkenschap: K. J., Amersfoortf8 of 8 dagen C. den E., id.L., id. E. G., id.; J. v. d. B., Soest id.J. T., Leeuwarden f 10 of 5 d.A. B„ Voort huizen id.; S, P., Soesterberg id.; T. S., Zeist id.; J. van 't T., Renswoude f15 of 10 dagen. Loopen op verboden grond: J. de K., Amersfoort 12 of 1 d.; C. S., id.; J. M„ Utrecht f3 of 2 d.; J. K, V-, Amsterdam id.; A. V. Hilversum f5 of 2 dagen. Zich met strikken in het veld bevin den T. A. v. G., Woudenberg f 25 of 10 d. en vern. van strikken. Drankwet: J. v. d. H., Amersfoort f30 of 20 d. en vern. dranken. Arbeidswet C. B., Amersfoort 2 m. f5 of 2 m. 2 dagen. IJkwetC. K„ Soest 9 m. 50 cent of 9 m. 1 d. en verb. gew.C. H. v. B., Soest f 1 of 1 d. en verb, gewicht L. P. P„ Soest f 1 of 1 dag en verb. Zich vasthouden in Soest aan een voertuig: W. L. aldaar 16 of 3 d, Idem in Woudenberg: J. H. Wage- ningen f 5 of 5 dagen. Autorijden zonder goed werkende remmen: J. ten K. Apeldoorn f25 of 10 d.K. T„ Amersfoort f5 of 2 d. Autorijden zonder spiegel: H. v. Z. Amersfoort f3 of 2 dagen. Autorijden met open knalpotH. W. S., Amersfoort f3 of 2 dagen. Aulorijdende niet behoorlijk uitwijken: A. Nf.. Spakenburg f 10 of 5 dagen. Autorijden zonder nummer: J. G. v. D. Soest f 15 of 10 d.; H. v. d. H. Woudenberg f 5 of 2 dagen. Wielrijden zonder licht: C. v. d. P. Soestf 10 of 5 dagen. Met auto te snel rijden in Hoeve laken: W. II. Twello f5 of 2 d.S. C., Amsterdam f 10 of 5 d. D. j. R„ Bussum id.M. S., Amsterdam f 25 of 10 d.C. v. d. H., Den Haag f20 of De AmerafoorWche Kunstkring houdt eene tentoonstelling van schilde- yen van H. van Daalhotf en J. Lodel- ten in het gebouw van de Slichting .De Armen De Poth», Coninckslraat 41 (bj de Kamperbinnenpoort) van 10 tot en met 25 November a,s„ dagelijks van 10—4 uur. Opening der tentoon stelling 10 November a.s. om 3 uur. Entree voor niet-leden f0,25. De Lezing van Dr. B. H. Molken- boer O.P. over Vondel's »Adam in Ballingschap» zal worden gehouden In het Patronaalsgebouw, 't Zand No. 17, op Vrijdag 9 November, des avonds om 8 uur. Entree voor leden en voor leerlingen H.B.S. en Gymnaalum 10.25, voor niet leden f0.50. Zondagavond ontstond brand in een perceel in de Koestraat, waarvan de bewoners op dat oogenblik niet thuis waren. De politie slangenwagen was spoedig ter plaatse en met een straal op de waterleiding kon het vuur ge- bluscht worden. Enkele meubelen ver brandden. Het Meisjes-patronaat der parochie van d n H. Henricus geeft dit jaar drie uitvoeringen en wel op Zondagen 11, 18 en 25 November a.s. in de Patro- oaatszaa! Ban de Borstraat. Opgevoerd zal worden het tooneel- spel: St. Lidwina. Gameenleraat). In de Maandag gehouden gemeente raadsvergadering werden benoemd tot onderwijzeressen aan de.Centrale School voor het 7e en 8e leerjaar de dames Sleeking en Nyenhuis. Aan de orde kwam vervolgens de behandeling der gemeenlebegrooting. De algemeene beschouwingen liepen reeds af zoodat heden, Dinsdagavond de behandeling der verschillende diensten kan worden aangevangen. Bij de algemeene beschouwingen sprak bet eerst de heer Hehenkamp, die speciale wenschen uitte ten aanzien het verkeerswezen en de aandacht het hoofd der politie vestigde op het feit, dat onder een politiepersoneel bij de 70 man, nog geen half dozijn Katholieken worden gevonden. De heer Hofkamp bepleitte salaris verbetering voor een paar hoofdambte- De heer Van Beurden Bprak over openbare werken en was tevreden over it aanzien der stad en haren uitbouw. De heer Verhey betwiste de nood zaak en het nut der voorgestelde fonds vorming en droog aan op stichting vao een Montessori-school. De heer van Lonkhuyien was even- ns afkeerig van fondsvorming en wil reserves der bedrijven minder hoog stellen. Ook de reorganisatie van Open bare Werken was naar zijn meening urgent. De overige sprekers van alle groepen beperkten zich in hoofdzaak tot de be spreking van het voorstel inzake fonds vorming en het beleid inzake Openbare Werken. Werd fondsforming goedgekeurd door den heer Noordewier, ta' van andere spiekers waren tegeo het denkbeeld, uit vrees, dat fondsvorming zou leiden tot hooge bedrijfslarieven en belasting verlaging zou tegen houden. De heer Spiekermann noemde het bewind van B. en W. onvruchtbaar en voerde als bewijs daarvoor aan het uitblijven eener herziening der politie verordening en het nog niet gereed komen eener regeling betreffende de medezeggenschap. Ook becritiseerde Spr. de samenstelling der bediijfsbe- grootiogen voor gas en electriciteit, die achteraf te grootc bedrijfswinsten ver oorzaakten. Tegen het vormeo.van een fonds voor speciale doeleinden keerde Spr. zich eveneens in de veronderstel ling dat de bedrijfswinsten de voor naamste voedingsbron voor dat fonds zouden zijn. Daardoor zouden volgens spr.'s op vatting de kleine afnemers der bedrijven meer dan billjjk is,hebben by te dragen nm de kosten der werken met fondsgeld dekken. De reorganisatie van Openbare Wer- sal in ju- lvs ken werd ook door dezen spr. urgent geacht. Hg waarschuwde voor liet slich ten van allerlei aldeelingen met onaf hankelijke hoofden, waardoor bureau cratische sleur dreigt. Mr. Stadig de laatste «algemeene beschouwer» kantte zich eveneens legen fondsvorming. Hij wil vóór alles belas tingverlaging en adviseert met kalmer tempo aan de verbetering van allerlei toestanden te werken. Ook wil by het nageslacht meer dan qp het plan Is, laten mede betalen aan hetgeen nu wordt tot stand gebracht. Inzake Openbare Werken kondigde mr. Stadig namens de Rccbtsche fracties een motie aan, waarin wordt voorgesteld Openbare Werken» te reorganiseeren door het stichten 'van een nieuwen dienst, met een bekwaam ingenieur aan bet hoofd, onder wien dan zullen re9so- tceren Bouw- en woningtoezicht, stads uitbreiding, alle nieuwbouw behalve wegenbouw en bruggen. Het woord was hierna aan de leden van het Dageiykscb Bestuur. De voorgenomen verbetering vao de Eem is volgens het College van Ged. Staten voor de werkloosheidsbe strijding van belang, in verband met de daarmee samenhangende verruiming van werkgelegenheid, Of de werkloos huid daarby ook in meer directen sin bestreden zal kunnen worden, door te werkstelling van arbeiders, die als werk- loozen zijn ingeschreven, kan by de uitwerking van de plannen nader wor den overwogen. Burgerlijken Stand. 23 Oct. GeborenJan Gerrit, z. van A. Buis en J. Veenendaal. Marinus, van J. Ltijenhorst en A. Spelt. Getrouwd: L. Th. Kurpershoek en C. C. J. Bakker. W. Nyiand en M. Dijsselhof. E. J. Veenendaal en S. M, Meerdink. 24 Oct. Everarda, d. van H. Sand- brink en J. Ch. den Ouden. Soojs, I. van M. W. Zandbergen en M. A. Dorsten. Wympje, d. van A. v. 'ol en G. J. v. Surksum. Getrouwd W. J. M. Teyink en J. J. M. Kuyten. G. j. Greeven en G. Roelofs. 25 Oct. Geboren: Luberta, d. van J. Hanhart en L. v. Achterbergb. Petronella Maria, d. van J. P. de Wit C. M. L, Bennik. Ondertrouwd B, Brookhuis en W. J. E. v. d. Hoven. E. v. d. Bzrg en L. de Rgke. J. Ramselaar en C. Scheerder. C. de en M. J. Uitzioger. W. Vink en J. J. v. Amerongen. G. J. v. Drie en M, Jagtenberg. W. v. d. Polen J. G. v. Gulik. 9 26 Oct. Geboren Nicolaas Jacobus, van P. J. v. Wegen en B. M. v. d. Berg. Overleden: F. v. d. Vegt, 49 j„ ongeh. 27 Oct. GeborenWillemina Elisa beth Theresia, d. van J. Timmerman C. L. M. Vredenbregt. Johanua Huberts Maria, d. van H. P. H. v. Wees A. M. Broekman. Hendrik, z. van H. Ver stay en W. Croll. Elis, z. van W. E. Ryn en B. J. de Vries. Johanna, d. van J. v. Dykhuizen en J. J. Luoshol. 29 Oct. GeborenEgbert Gerrit, z. in W. J. v. Kolfschoten en A. v. Grootheest. Frederika Hendriks Loeky, d. van H. v. d. Kuilen en L, G. Bjjhold. - Jan, z. van C. v. Willi- genburg en T. de Bree. Overleden v. d. Bedem, 22 j., echtg. van W. d. Linden. Uit den Omtrek BARNEVEL0 Burgerlijke Stand. GeborenHendrik, z. v. M. Boon- zaijer en M. v. Middendorp Kornelis Jan, z. v. A. Kuiper en D. v, de Beek Neellje, d. v. R. v. Middendorp en M. v. de Kamp. Ondertrouwd: H. A. Hendriks en J. v. Duinkerken E. A, v. Omme en G. Westeneng. Gehuwd: M. v. d. Heuvel en M. Boonzayer M. v. 't Hek en M. Brouwer. Over leden Wulfert v. d. Hengel, 62 jr., echtg. v, A. Haverkamp Hendnkje Brulnekreeft, 48 jr., echtg. v.J.v. Ruler Martinus v. Schoonhoven, 67 jr., echtg. v. M. Beukhof Gerrit v. de Kuilen, 85 jr., wedr. v. T. v. d. Maten. Van de Djiguiten-Kozakken, die op vele plaatsen in ons land zoo succes vol zyo opgetreden, zijn er drie zoo, door de nyverheid der Holtandzche; boeren aangetrokken, dat zy besloten: zich als kippenboer te gaan bekwamen. Zy zyo bg een pluimveehouder te Barncveld in de leer gegaan. HARDERWIJK Voor de rechtbank te Zwolle stond i terecht de gewezen directeur der gas fabriek te Harderwyk, verdacht van als ambtenaar giften te hebben aangenomen. Op 3 Januari 1.1. is hy eervol ontslagen- en gepensionneerd wegens hel bereiken van den 65-jarigen leeftyd. Verd. erkende in de jaren 1923, '24,' '25, '26 en '27 herhaaldeiyk giften te hebben aangenomen, wetende waar voor het was, n.l. om firma's de clan- disie te gunnen. Toen de burgemeester van Harderwijk hem hierover onder hield, heeft hg terstond f 2300 a f 2400 in de gemtentekaa teruggestort, dat was meer dan hy genoten had. Een getuige uit Amsterdam en een uit 's Gravenhage, verklaarden verdachte giften ter hand te hebben gesteld, alleen j om de zakenrelatie te behouden. Eisch een maand gevangenisstraf. De verdediger, mr. Stenfert Kroese, voerde verzachtende omstandigheden aan en verzocht met het oog op ver- d.'s leeftyd een geldboete of voorwaar- deiyke veroordeeling. NIJKERK Op de markt: Aangevoerd 72,830 eieren f 1012 52 biggen f 10-18309 runderen 175' 350; 30 nuchtere kalveren f8—14; 2 hazen f2—3; 170 st. kool f 20-25 p. 100 st. Burgerlijke Stand. GeborenBetje, d. v. P. Knoppersen en B. v. Dykhuizen Bertus, z. v. G. v. Beek en A. v. d. Akker Hendriks Maria, d. v. H. v. d. Hoek en J. A. Bast Willem Petrus, z. v. L. Klap en W. J. v. d. Ciuijsem Rokus Jan, z. v. R. J. Jongemeel en G. Jongetjes Aaltje, d. v. G. v. d. Hoek en G. v. 't Bosch. GetrouwdA. Loch en N. Worst S. v. Soeren en D. v. d. Schaft. Overleden: Wieggert v. d. Poll, 75 jr., wedr. v. A. v. Mondfraos Teunis Berculo, 10 jr. Er had op den Amersfoorlschen straatweg een ernstig oogeluk plaats. C. v. d. B,, die op het fietspad voor zyn woning met iemand had staan praten wilde de straatweg oversteken naar zlja huis. Hy deed dit juist achter een hem de richting Amersfoort passeerende io. Waarschijnlijk heeft by daardoor geen erg gehad in de juist van tegen- overgestelden kant komende autobus van den Veluwsche Autodieost, door welk voertuig hy gegrepen werd. In hoogst ernstigen toestand werd hy van onder den autobus weggehaald, waartoe bet noodig was deze op te vyzelen. Na eerst in zyn woning binnengebracht te zyn, werd by later naar hel ziekenhuis te Amersfoort overgebracht. SOEST Burgeriyke Stand. GeborenCornells Leonardus, z. v. G. A. Dekking en S. J. M. Buskoop Elbertus Petrus, z. v. J. J. Pronk en W. M. Tol - Jannetje, d. v. G. W. Beiselsen en V. A. Flakowski Hen- drika, d. v. W. v. d. Leeden en C. Hj 't Lam Gerardus Cornelia, z. v. A] Westerbeek en G. Hasseibacb Elisa beth Catharina, d. v. J. G. v. Es en J.' Groeneveld Petrus Henricus Maria z. v. A. N. Brouwer en M. M. W. v. Klooster Berendina Catharina, d. v. A. Groenestein en B. C. Roest. Onder trouwd B. de Bes en Tb. A. Wolfsen G. G. J. Alblas en G. Horusveld, Gehuwd: P. v. d. Dyssel en M. J, Vlug. Overleden: Cornelia S, Bos huizen, 21 mnd. Janni, jJochems. 49 j-., echtg. v. A. v. Schalk.

De Eembode | 1928 | | pagina 2