Klopt uw SchiijWifli L. J Luycx Zoon of noomt oon abonnement «oor onder houd van uw schrijfmachine bij H. ELZET7AAR KANTOORBOEKHANDEL LAH6ESTRAAT S4 TEL. 525 A.s. Zondag precies 8 uur zal hel Orkest St.lCaccilia in de groote zaal van „SI. Aechten" zijn 11e instrumentaal volksconcert geven. Deze instrumentale concerten hebben in den loop der jaren een zekere ver maardheid gekregen, en het is dan ook gewoonte geworden dat een ieder met eenigen muzikalen smaak, onver schillig van welken rang of stand, deze concerten komt beluisteren, Vanwaar telken jare deze toeloop? Het is ongetwijfeld wijl hel doel zoo sympathiek is n.l. laten zien wat er, aan de muzikale vórming der jongeren gedaan wordt terwijl de e.v. baten ten goede komen aan het interparochieel St. Pancratius-patronaat. Dit maal is het programma zeer ge varieerd. Naast enkele marschen zal de ouverture worden gespeeld: „König Mydas" terwijl als groote nummers zullen worden ten gehoore gebracht: „Aus Schuberts Skizzenbuch" een bloemlezing van mooie gedeelten uit Schuberts meest bekende composities en de Suite Orientate die uit vier ge deelten bestaat n.l. les Bayadères, au bord du Oange. les Almées en Pa trouille. Het is een programma dat iederen muziekliefhebber zal bevallen. Daarom vertrouwen wij, al is het seizoen van uitgaan ook gesloten, dat a.s. Zondag avond de groote zaal van het gebouw „St. Aechten" geheel bezet zal worden met een luistergraag publiek. Voor dit concert worden kaarten verkrijgbaar gesteld en kan men plaat sen bespreken Zondagmiddag tusschen 12 en 1 uur in de vergaderzaal van het gebouw „St. Aechten" Ad Interim. Retraite-Penning van de R. K. Werk- liedenvereeniglng „St. Jozef". Het Bestuur der Retraite-Penningver. St. Jozef verzoekt nogmaals de leden van St. Jozef deel te nemen aan het bezoek aan het Retraitehuis op Donder dag 9 Mei. Vooral de besturen der vakafdeelingen verzoeken wij beleefd en dringend hunne medewerking, en wel 'door persoonlijke deelname en aansporing aan hunne leden tot deel- Komt leden van St. Jozef toont in deze uwe belangstelling in dit zoo bij uitstek nuttige werk der Retraite en laten wij gezamelijk optrekken naar het St. Alfonsus Retraitehuis. Komt allen om 4 uur aan het St. Jozefgebouw! Namens het Bestuur, BUDSELAAR, Secretaris. SCHOUW. Burgemeester en Wethouders maken bekend, dat de voorjaars-schouw wegen, sloten en waterleidingen, hun toezicht of beheer onderworpen, zal gehouden worden op Dinsdag, 14 Mei enfvolgende dagen. WAARSCHUWING. De Burgemeester verzoekt den woners de grootst mogelijke waak zaamheid en voorzichtigheid te be trachten, teneinde boschbrand te voor komen en tevens bij het ontstaan van boschbrand, indien zulks noodig is, de behulpzame hand te bieden om een spoedige blussching te bevorderen ZWARTE |LI|ST. Door Burgem. en Wethouders Ede is den vergunning- en verlofhou ders een kennisgeving toegezonden, bevattende de namen van de personen, die op de z. g. zwarte lijst zijn ge plaatst. Tot I Mei 1930 is het den vergunning- en verlofhouders verbo den bedoelde personen in hun in richting toe te laten. Zaterdagavond heeft een der bedoelde personen toch een café bezocht en werd de vergun ninghouder zoowel als de man bekeurd. Deze zegt echter cxpresselijk het ver bod te hebben overtreden om een pro ces-verbaal te krijgen om een uitspraak in hoogste instantie te bekomen, Als opvolger van Baron Roell zal Kolonel J. P. J. Verberne, Commadant der 8e infanterie-Brigaoe optreden als Garnizoens Commandant. Prinsessedag werd dit jaar weer op de gebruikelijke wijze gevierd. Van alle openbare gebouwen wapperbe de vlag en ook vele particulieren staken het dundoek uit. In den morgen onder namen de regimenten infantelie een marsch door de stad met de stafmu- ziek. De Oranjevereeniging organiseerde een feest voor de kinderen der leden in de zaal der St. Josephvereeniging Tweemaal was de zaal tot in de uiterste hoeken gevuld. Er werd gezongen en gesnoept en genoten van goochelen en gedachtenlezen, door den heer de Zoete met dochter, De jongens van R. O O. en de kapel der huzaren, zorgden voor muziek in de zaal en bij de vooraf gaande stadswandeling der kinderen. Zondag a Mel wordt in alle afdeellngen der Katho lieke Staatspartij de stemming gehou den voor de aanwijzing van candidaten voor de Tweetje Kamer. leder bevoegde heeft natuurlijk een oprocpingskaart ontvangen, waarop de zittingsduur van het stembureau is vermeld. Voor aanwijzing hunner keuze maken de kiesgerechtigde leden gebruik een hun door het stembureau te strekken stembillet. Als algemeene regel geldt: men stemi iemand als candidaat door het hokje vóór zijn naam in te vullen, men stemt hem als plaatsvervanger door het vier kantje achter zijn naam zwart of rood te maken. Even als het vroegere kiesreglement kent ook het huidige het „politiek ad vies", d.w.z. dat omtrent de te kiezen candidaten door de organisatie zelve richtlijnen worden aangegeven. Wat allereerst hierin tot uiting komt, dat niet meer gelijk voorheen op het stembiljet een apart stemhokje pareert voor liet politiek advies", zoo dat de candidaten van het advies hoof delijk moeten worden gestemd. Zij zijn echter op het stembiljet toch aangege ven door onderstreping en wel in dezer voege, dat voor de candidaten, die in eerste instantie worden geadviseerd, deze onderstreping doorloopt onder het vierkantje vóór hun naam; voor die welke als plaatsvervangers worden ge adviseerd onder het vierkantje achter hun naam. Het stembillet is verdeeld in twee kolommen. De eerste voor de aanwijzing van een candidaat voor den kwaliteitszetel lager onderwijs, als plaatsvervanger. Men mag hier slechts één vakje achter een der namen zwart of rood maken. Het tweede gedeelte is duidelijk be stemd voor de zoogenaamde vrije plaats. Op de lijst voor de vrije plaats mo gen worden gestemd een candidaat vooi iid en een candidaat voor plaatsver vanger. Voor lid benut men het stern- blokje vóór den naam; voor plaats vervanger het stemblokje achter den Landstorm-commissie. Burgerwacht en Anti-Revolutiebond, hielden op den avond van Princessedag in Amicitia een samenkomst. In het openingswoord heette de voor zitter van de regelingscommissie wel kom aan de sprekers, hooggeplaatste personen in de zaal aanwezig, 'toffic. strijkje en kinderzangkoor der Gabr. Mehenschool, en noodigde de aanwe zigen uit een driewerf hoera aan te heffen voor ons Oranjehuis. Hierna zette het strijkje het Wilhelmus in, dat door allen staande werd medegezongen, Hierna hield J. C. C. Tonnet, Gen. Maj. b.d. een rede. Het is een goede gedachte geweest, de drie organisaties bijeen te brengen, die beoogen het tegengaan der woelige bewegingen en gloeien van liefde voor het Oranjehuis. Spr. herdacht de woelige dagen van 1918. De voorstelling der levol. partij leiders was verleidelijk, maar de bur gerij is getrouw gebleven. Hieruit zijn ontstaan de Burgerwachten. Die bur gerwachten zijn niet in de eerste plaats schietvereenigingen. Wij hebben een burgerwachtbeweging noodig. De bur gerij moet achter de burgerwacht staan. Spr, uit den wensch, dat in geheel Nederland de burgerwachten zullen gevormd en gesteund |worden uit en door de burgerij en besluit met hel tweede couplet van het Wien Neer- landsch Bloed. Na deze rede werden eenigc vader- landsche liederen gezongen, waarna Mr. Dr. L. N. Deckers het podium betrad. Ook deze spreker herdacht No vember 1918 en bracht onder 't oog den dank dien wij verschuldigd zijn aan de toenmalige regeering. die dcor haar standhouding oorzaak was van het opbloeien der Vrijw. Landstorm. Wij moeten bezield zijn door echte vaderlandsliefde en die liefde loonen door onze steun en verloochening. De Directeur van Bouw- en Woning toezicht en Woningbedrijf Ir. C. B. v. d. Tak Jr. maakt bekend dat het spreekuur iederen werkdag van 9—11 uur blijft gehandhaafd. Voorts zal de Directeur bij wijze van proef voor bijzondere gevallen nog te spreken zijn Vrijdagsavonds van 7 tot 8 uur in Hotel Pension Rustoord, Ulrechtscheweg 127. N.V. Middenstandsbank voor Amers foort en omstreken, Langegracbt no. 4. De resultaten over 1928 (14e boekjaar) zijn gunstig. De bruto winst bedraagt f54157.88 (v.j. f49426.54), de netto winst f23221.12 (v.j. f20161.—). Aan de binnenkort te houden alge meene vergadering van aandeelhouders zal worden voorgesteld een dividend uit te keeren van 5'/» pet. (v.j. 5 pet.). Kinderkopjes met mooi, dik haar. Het haar groeit veel sneller als gij dat met Purol behandelt. Als men zoo nu en dan slechts oen weinig Purol goed in de hoofdhuid wrijft, dan wordt daardoor de haargroei krachtig bevorderd en het haar mooier en dikker, Verecmging van Pluimveehouders te Amersfoort en omstreken. Donderdagavond had in „Amsvorde" de algemeene ledenvergadering plaats van de Vereeniging van Pluimveehou ders onder voorzitterschap van den heer Ant. Hofkamp. Na een woord van welkom las de secretaris de notulen voor welke ongewijzigd werden goed- Sekeurd. Door verschillende omatan- igheden is deze vergadering, aldua de voorzitter, een beetje laat geworden. De voorzitter zag gaarne dat de drie Pluimvee-vcreenigingen zich tot één concentreerden. Een der vereenigingen heeft echter niet hiertoe kunnen be sluiten. Volharding en toewijding is noodig oin het doel te bereiken. Op 15 April is een bestuursverga dering gehouden, waarbij ook tegen woordig waren de heeren Weber en Schreuder, voorz. en penningm. var de Zusterverceniging E.P.K.V. Beide heeren waren voor samen voeging, getuige hun tegenwoordigheid op deze vergadering. Uit het verslag van de secretaris-penningmeester bleek dat de Vereeniging 1 Januari 1929 116 leden telde. De stand der rekening was als volgt: Stamkapitaal geplaatst Middenstandsbank a 4'/, pel. f 1970.03, Deposito rek. secr.-penningin. f 12.10, Gepl. kapitaal i 5 pet. bij Bedr. lust. V.P.N. f1500. -, Saldo kas 120.20'/,, totaal f 3502.33 De begrooting 1929 werd vastgesteld op inkomsten en uitgaven f 283.65 met een post onvoorziene uitgaven groot f 103,65, De heeren v. Dijk, Rens en Tuithof werden benoemd tot leden van de Commissie tot nazien rekening en verantwoording over 1928 en 19 9. De heeren Ant. Hofkamp en E. J. Ruitenberg werden tot bestuursleden herkozen. Het bestuur werd uitgebreid met I persoon en voor het overleden bestuurslid de heer Malerman werden candidaat gesteld de heeren J. F. B. Weber en P. Schreuder. Beide heeren werden bij acclamatie benoemd. Van de rondvraag werd een druk gebruik gemaakt. De voorzitter deelde nog mede het bestuur plannen heeft om dit jaar van de Vereeniging te doen spreken in verband met de opening van de eierhal. De eierhal zal ook voor onze vereeniging gerief en voordeel brengen. Het bestuur zal deze zaak nader overwegen en de leden er kennis van geven. Dr. de Winter bracht hulde aan den voorzitter voor den stoot die hij gegeven heeft aan dc oprichting van de eierhal. Aan het einde van de vergadering had een verloting plaats van 10 toornen eendaags-kuikens, elke toom bestaande uit 10 stuks. Bij Koninklijk Besluit is benoemd tot lid van de Centrale Jeugdraad de Zeereerw. Heer B. H. de Groot, voor zitter van de R. K. Interdiocesane Jeugd-commissie te dezer stede. Benoemd tot onderwijzeres Openbare School te Hoevelaken mej, C. J. A. Bekking en tot onderwijzer aan de Openbare School te Houten J. Horsmeier, alhier. Door de N.V. Volkshuisvesting zijn tot bestuursleden van de stichting Volks huisvesting II benoemd Mr. S, van 't Eind, J. G. Klaassen en A. Selleman. L. A, Baron van Ittersum heeft ont slag genomen wegens verandering var woonplaats. Eindexamens Gemeentelijke Han delsscholen. De eindexamens dezer scholen zul len dit jaar plaats hebben. a. van de Middelbare Handelsschool met 4-J.c. Schriftelijk: 18 Juni - 1 Juli ling 4 Juli. b. van de Hoogere Handelsschool met 5-J.c Schriftelijk 18 Juni - 2 Julimonde- ling 8, 9. 10 cn II Juli, o. van de Middelbare Handelsavond school mei 3-J.c.Schriftelijk: 27 Juni 9 Juli. Tol gecommitteerden bij de eind examens der 4- en 5 j. Handelsschool zijn door B. en W. onder goedkeuring van de Minister van Onderwijs, kun sten en wetensshappen benoemd: Mr. E. H. Bcrgsma Oud- Vice-Pre sident van den Raad van Justitie in Ned. Indië; G. F. Callcnbach. Uitgever; A. ter Cook, Voorzitter van den Raad van Arbeid Ir. T. W. L. Baron van Heemstra, Ingenieur bij de Nederlandsche Spoor wegen J. G. Klaassen, Notaris; Mr. A. E, T. Kooien, Advocaat en Procureur: A. H. Martens, Directeur der Amerst. Middenstandsbank: Mr. Joh. H. Scheurer, Serectaris Ka- er van Koophandel en Fabrieken; A. R. Veenstra, Oud-Gemeentesecre taris, Directeur der Ned. Ver. Centrale Verwarmingsindustrie J. T. de With. Directeur de Gel- dersche Credietvereeniging, allen al hier, Het eindexamen der Handelsavond school wordt afgenomen onder toe zicht der Commissie van Toezicht het Handelsonderwijs. In totaal nemen aan deze examens 50 leerlingen deel. Het is ingevolge de bepalingen van de Postwet, verboden geldswaar den, enz. te verzenden in brieven die niet zijn aangeteekend. Behalve dat de afzender geen verhaal op de postad- LANGE8TRAAT 49 - TELEFOON 100 De Bunberg Zijden Kous „Nirwana" a.7s is zeer gewlid ministratie heeft bij vermissing of be- roovingvan een dergelijk stuk, wordt, indien er vermoeden bestaal, dat eer gewone, niet aangeteekendc brief gelds waarde bevat, deze ambtshalve door de postadministratie aangeteekend, het geen beteekent, dat dc brief belast wordt met driemaal het recht voor ge wone aanteekening- Door de politie is een schoorsteen brand gebluscht in perceel Flierbeek- straat no. 5 alhier. De brand is ont staan, doordat bij het aanmaken van de kachel petroleum is gebruikt. Na een rede door dr. van de Ka- steele uit den Haag over .Openlucht- scholen" en een beschouwing over het openluchtschool-vraagstuk van onder- wijs-zijde door den heer W. B. Note- boom tc Amsterdam, werd gisteren avond in een samenkomst, gehouden in de school aan de Weijerslraat, be sloten tot stichting eener vereeniging die de slichting van een openlucht- school te Amersfoort zal bevorderen. De I Mei-dag werd hier ter stede door de sociaal-democraten op de ge bruikelijke wijze gevierd. Vroeg in den ochtend een morgenwandeling naar het openlucht-theater in Birkhoven, waar rei-dansen en sportdemonstraties piaals vonden. 's Middags werd de optocht door de stad gehouden. De stoet trok overal veel belangstelling. Tijdens deze de monstratie had in de Cinema Royal een kinderfeest plaats onder leiding van de soc. dem. Vrouwenclub. In den avond hield |oh. Brautigem, lid van de Tweede Kamer en voor zitter van den Transportarbeidersbond, een propaganda-rede, waarin hij de eischen van de moderne arbeidersbe weging besprak, Kalh. Naderlanderu te Rome. De Nederlandsche pelgrims die onder leiding van Mgr. den Aartsbisschop van Utrecht, te Rome door den Paus werden ontvangen, werden bij die ge legenheid door den H. Vader toege sproken. Ik ben getroffen, zeide de H. Vader, door de sympathieke gevoelens van mijn kinderen uit Holland. Ik heb res pect voor alles wat gedaan wordt op sociaal gebied, voor de hoogere stu diën en bovenal op godsdienstig ge bied en Ik hoop, dat gij ook in di toekomst dezelfde kinderlijke liefde en hetzelfde vurig geloof zult bewaren en altijd eenzelfde aanhankelijkheid zult betoonen jegens de H. Kerk. Ik heb niet anders dan woorden lof over Holland. Weest welkom als leden der groote katholieke familie, als lieden van geloof, van godsdienstzin, aanhankelijkheid en toewijding jegens den plaatsbekleeder van Jezus Christus. Wij brengen eer aan Holland voor zijn geloof en kinderlijke toewijding jegens onze Moeder de Kerk. Ik ben tevreden over het brave Hol land, over zijn eerbare kleeding. ovei zijn onderwijs cn de opleiding zijner geestelijkheid, over de universiteit var Nijmegen, die onlangs zijn eerste lus trum heeft gevierd. Gij toont een levendige belangstel ling voor alles wat de Kerk betreft cn daarom eer aan Holland. Gij zijt hier als geliefde kinderen in ons huis. Ik wil u hartelijk zegenen met uwe priesters, die voor u werken en uwe Bisschoppen die u leiden. Gij repre senteert hier ook degenen, die zijn achtergebleven en daarom zult gij teruggaan met een zegen ook voor hen. Ik zegen ook uwe familieleden, uw kleine kinderen, die uw hoop zijn en een bijzonderen zegen ook voor uwe zieken en ongelukkigen. Uit den Omtrek (Vllkerk Burgerlijke stand GeborenHendrika, d. v. E. Rozen- daal en G. Termaat - Hendrika Fre- drika. d. v. J. v. Esveld en R. Botter- blom Geurtje, d, v. J, v. Egdom cr en J. v, Steendelaar Hiltsje, d. v A. Bergsma en H, Elgersma. Onder trouwd: J. v. d. Hengel en W. Kroon F. Prins en H. v. Klok H. v. Beek en R- Schaftenaar J. v. Beek en A. Admiraal E. v. Soeren en A. Bakker. GehuwdH. Kamphorst en G. v. d. Bosch. Overleden: Metje v. de Pol, 76 j., wed. v. E. v. d. Pol - Aalbert v. Dijkhuizen. 83 j., echtg. v. C. Schipper. Soest Door den gemeenteraad werd goed gekeurd een crediet van 1189, aange vraagd door de Ned. Vereen, van Ge meenten voor provinciale uitbreiding. De heer Hilnorst bestrijdt de nood zakelijkheid van de 10 M. breedte met een rijweg van 5 M. van een 20-tal wegen. De voorzitter wijst erop, dat de bouwverordening deze breedte vor dert. De heer Buscli vraagt behande ling bij het uitbreidingsplan. Weth. Koenders zegt, dat het hiei niet gaat <>vcr de breedte, maar ovei het te betalen bedrag door de bewoners aan de verharde wegen. Een voorstel tot uitstel wordt aangenomen. Een voorstel van den heer Gasille om aan den heer van Duinkerken schadevergoeding van f 145 toe tc ken nen. wegens veroo/raakte schade door de brandweer, wordt verworpen. Een voorstel van den heer Busch tot schadevergoeding wotdl eveneens worpen. Aangenomen is het voorstel van ii. en W. tot niet-toekenning vergoeding. Het voorstel tot uitbreiding var hoofdbuïs der waterleiding in den Post weg, wordt aangenomen, De reorganisatie van de administratie bij Openb. Werken, de secretarie en het kantoor van den gemeente-ontvan ger wordt toegestaan. Op voorstel van den heer Busch wordt het aanleggen van een nieuwen weg van de Bosstraat tot het nieuwe pompstation van de waterleiding, aan gehouden. Voor de tweede maal wordt een voorste! tot verplaatsing van het woon wagenkamp naar een terrein achter de waterleiding aangenomen met 9 tegen 3 stemmen. Het voorstel van B. en W. luidde tot niet-verplaatsing. Goedgekeurd wordt een premie-be taling aan den aannemer van de nieuwe Openb. School op Soesterberg, met het oog op de ingebruikneming aan stonds na de groote MIJNMARDT'» hoofdpijn-Tabletten 60 Ct. Laxeer-Tnbletten 60 et. Zenuw-Tabletten.75 Ct. Staal-Tabetten 90 ct. Maag-Tabletten 75 BH Apoth. cn üroglaten Gemengde Berichten De bezuiniging bij de Posterijen had destijds tot gevolg dat liet postkantoor werd gedegradeerd tot een bijkantoor van Baarn. Thans kan worden mede gedeeld, dat het wederom een zelf standig kantoor 3de klasse is geworden, waarvoor sollicitatie naar de directeurs plaats reeds is opengesteld. Te Haarlem heelt een 38-jarige schilder zijn vrouw, in een vlaag waanzin, vermoord. - Bij Elkton (Amerika) Is een auto, waarin een gezin, bestaande uit een gezin, bestaande uit zes personen, was gezeten, door een trein gegrepen cn vernield. Vijf der inzittende werden onmiddellijk gedood, terwijl deeenige overlevende, een kind van 18 maanden ernstig werd gewond. In een Juwelierszaak te Brussel is ingebroken cn voor een waarde van 270.000 frs. gestolen. Te Groningen kwam dezer dagen een dame te vallen over een achteloos weggeworpen bananenschil. Zij brak het dijbeen en moest in het zieken huis worden opgenomen, Daar Is zij ecttige dagen later aan de bekomen verwondingen bezweken. De kanselier van het Italiaansche gezantschap In Luxemburg is Dinsdag door een 29-jarigen landgenoot dood geschoten. De dader, die gearresteerd werd, verklaarde dat hij vruchteloos om een paspoort had gevraagd, dat men hem niet wilde geven. DenieuweKunstzijdefabrick de Nyma te Nijmegen, welk voornamelijk samen werking heelt met de Twentsche Tex tielnijverheid in groote werkplaatsen van wel duizend man personeel 1e Nijmegen, zal in September haar be drijf beginnen. Philipo te Eindhoven hoopt nog in Augustus a.s. het eerste deel van haar fabrieken tc Nijmegen klaar te hebben. Men zal beginnen met dc aanstelling van zes Honderd meisjes, Op den ondergrondschen spoor weg in New-York is weer een onge luk voorgekomen, waarbij vier perso nen gedood en 24 anderen gewond werden. Blijkbaar heeft de machinist van een der treinen hel onveilige sig naal niet opgemerkt. Oe botsing was zeer hevig, De machinist, die de schuld draagt van het ongeluk, werd gedood. Tusschen de stations Helen: America is een man uit den trein gevallen en zwaar gewond naar het ziekenhuis te Venlo overgebracht. Uit het Rijksmuseum te Amsterdam is een schilderij van den schilder Tischbein gestolen. Hoe deze diefstal heeft plaats kunnen hebben is onver klaarbaar. Twee jonge avonturiers, 18 en 19 jaar, afkomstig uit Karlsruhe, u, dezer dagen uit de ouderlijke woning verdwenen. Zij hadden besloten samen naar Afrika te tijgen om er te gaan boeren Na 70 mark van hun ouders tc hebben gestolen, braken zij in een politiebureau te Karlsruhe in en ont vreemdden er twee dienstrevolvers, Zoo uitgerust trokken ze naar Darm stadt en verborgen er zich op het vliegveld met het doel er 's nachts een vliegtuig tc stelen en er mee naar Afrika te vliegen. Zij hadden ook al een vliegtuig uit een der loodsen ge haald, toen een nachtwakerjhcn betrapte en wist in te rekenen, voordat zij hun revolvers hadden kunnen trekken. Ingezonden. U. M. O. Geachte Redactie. Ocef mij nog eens een plaatsje voor U.M.°. Dames wielrijdsters en heeren wiel rijders wil ik U eens een geheimpje vertellen Als U naar Soestduinen rijdt passeert U een wachthuisje, waar links het fietspad naar boven, naar de Utrechl- sche weg bij Kraaienhorst gaat, en zoo aansluit aan de tietspaden naar de Pyramide, Zeist enz, Bij dat wachthuisje ziet U recht voor U de Soesterduinen een ongerept stukje natuur, zoo prachtig als rondom mooi Amersfoort nergens te vinden is. Op den achtergrond de Socstertoren, even daarvoor de witte Zandduinen, daarvoor de Zevenspar een groepje oeroude dennen, links en rechts op de heuvels kleine spnrreboschjes. Het is in een woord een prachtstukje natuur. Daar nu, dwars door die duinen willen wij een fietspad maken tol de straatweg naar Soest, 't Zal schitterend zijn, dc verbinding van Soest met ons groot rijwielpaden-complex. Maar dat is altijd het ellendige van de zaak"t kost weer veel geld. Soest helpt wat, misschien helpt A.N.W.B, wat, de rest is voor U.M.O. Daarom moet er een flinke steun ge geven worden. Gij bevoorrechte leden die het goed kunt betalen verhoogt uwe contributie. Gij die een wiel be rijdt en toch wilt profiteeren van at dat moois, wordt lid van U.M.O. Dc drie centen in de weck kan ieder be talen. Eén eigare't minder gerookt, één koekje minder gesnoept, en wij zijn er. Steunt toch dit mooie werk. Geeft U bij mij op en U ontvangt dan nog een prachtkuart waar alle lijwiclpaden op staan van U.M.O. Gooi cn Ecmland, Utrecht met omstreken en de West- Veluwe. Soms erger ik me door het bedanken van sommige leden. Er zijn er onder die een auto hebben aange schaft en daarom bedanken. Och alleen dc herinnering aan al het genot dat de U.M.O.-padcn hun vroeger verschat! hebben, kan dc daalder nog wei bij dc algemeene auto-onkostcn dragen. Vergeet ook niet dat duizenden wiel rijders de groote verkeerswegen mijden, wat voor de auto-bestuurders een groot voorrecht is Doch genoeg, nu het voorjaar begint alle hens aan dek om U.M.O. te steunen m haar mooi, doch zwaar werk, want Uit is zeker Vredig en rustig Vroolijk en lustig. Geen auto's geen stof, 't Is een heerlijke bof Alleen op het U.M.O. pad Vindt men dat. J. SINNIGE, Secr. U.M.O. Afd. Amersfoort. Thans Blankenlieimstraat I. "Amersfoort. PAROCHIE O. L VR. HEMELV Lnngcgracht no. 36 Pastoor: Deken l:a. F. X.Fock Langegracht mi. 37. ZONDAG H.H. Missen orn 7 uur cn half-9. Half-II uur Hoogmis. 3 uur Vespers, Half 4 vergadering Burgerjonge- lingen-verccnlging 2e A'fd. 6 uur Lof met predicatic. 7 uur Patronaat Ie Afd. MAANDAG 10 uur H. Mis in de kapel op hel kerkhof. Maandag, Woensdag en Vrijdag 7 uur Mei-oefening en Lof. Maandag, Dinsdag en Woensdag de Kruisdagen. Voor de H, Missen zal dc Litanie van alle Heiligen worden gebeden voorde vruchten der aarde. DINSDAG H. Missen 7, 8 en 10 uur plech tig gezongen H. Mis voor bruide gom en bruid. 's Avonds 8 uur Congregatie van de H. Familie. WOENSDAG Half-8 Recollectie van oud-retraf- tanten en leden van dc retraite penning. DONDERDAG. Feest van 's Heeren Hemelvaart» Te vieren als Zondag. H. Missen als op Zondag. ZATERDAG H. Missen 7, V48 cn 9 uur. Van 4—9 Bicchthooren. Dagelijks de H.H. Missen om 7, 8 en 9 uur. PAROCHIE ST. I'RANC. XAV. 't Zand no. 29 Pastoor: C. Hartman, 1 Zand 110. 31. Telefoon 730. ZONDAG Half-zeven, acht uur en kwart over 9 H. Mis. Half-11 Hoogmis. 6 uur Lof met Mariapreek.

De Eembode | 1929 | | pagina 2