L. J. Luycx Zoon KIEST 3 JULI a.s. Sigarenmag. Q. J. A. Verweij LAN8E8TAMT 4» - TELEFOON 100 Vertrouwensadres voor Buikbanden. het georganiseerd overleg nader ge hoord, worden geregeld. Afwijzend werd beschikt op het adres der Amersf. Schoolverecniging betref fende verrekening van waarborgsom van school lager onderwijs voor waar borgsom school U.L.O. Nader vastgesteld werd de vergoe ding ex artikel 100 der Lager Onder wijswet 1920 voor boventallige leer krachten aan de R. K. Meisjesschool Muurhuizen. Afwijzend werd beschikt op het adres van de Wed. H. van Esveld om ont heffing van de verordening, houdende eischen voor dranklocaliteiten ten aan zien van het perceel Krankeledenstr. 11 (Kapelhuis). Bij de rondvraag becritiseerde de heer Polder de houding der politie autoriteit ten aanzien van de zooge naamde Spakenburger en Veluwsche werkwilligen. De Burgemeester, hoofd der politie, antwoordde dat handhaving der open bare orde politieoptreden noodzakelijk maakt en dat gelet zal worden op het werkwilligen-transport in over-gevulde autobussen. Op een vraag van den heerHehen- kamp deelde de Voorzitter mede, wat of er gedaan werd en wordt om mid dels ingelaten Rijnwater het veront reinigde beekwater te zuiveren. Den heer Noordman werd medege deeld, dat de telefoon-verbinding met de gemeente-bureaux zal worden uit gebreid. De heer Hofkamp vroeg om verbe tering en verbreeding van den Berken- weg. 1 September. De groote Troepenrevue. Katholiek jong Nederland gaal de- monstreeren, zietdaar een feit van groote beteekenis. De leden van jongenspa tronaten, burgerjongelingenvereenigin- gen, Jonge Werkman. Jonge Boer, gods dienstige vereenigingen, voetbal-, too- neel-, gymnastiek- en athletiekclubs, jongensbonden enz. enz. Zij zullen allen samenkomen om demonstraties te houden in grooten stijl. Als demon stratiesteden zijn aangewezen -. Voor het aartsbisdom Utrecht: Utrecht en Hengelo. Ook Katholiek jong Amersfoort maakt zich op om mede te doen aan de groote demonstratie in Utrecht. Vrijdag a.s. half-9 zullen in het ge bouw St. Aechten de besturen van de diverse patronaten, vereenigingen, af- deelingen Jonge Werkman enz. bijeen komen, om te beraadslagen hoe het best een algehcele deelname van Katho liek jong Amersfoort kan verzekerd worden, Op 1 Sept. zal kath. Jong Nederland inzetten den strijd ter veredeling en bescherming van de koninklijke rechten van den Christus over het menschdom. De innerlijke strijd zal mede brengen een verdieping van het persoonlijke godsdienstige leven. De uiterlijke strijd zal geven een machtige troepenrevue in verschillende groote steden van ons vaderland. Innerlijk zal katholiek Jong Neder land zich opvoeren tot een beter, een degelijker, een dieper godsdienstig leven, uiterlijk zal de katholieke jon gelingschap getuigenis afleggen van het heerlijke katholieke geloof in den Christus, om dan in onderdanigheid en gehoorzaamheid den knie te buigen voor Hem, die is onze Heer. Hoe zal de dagindeeling zijn 'sMorgens wordt begonnen meteen H. Mis, waaronder de jongens geza menlijk zullen zingen. Daarna gelegen heid om den inwendigen mensch te verfrisschen en te versterken, 's Mid dags groote demonstratie-optocht door acht verschillende steden van ons vaderland. Gedemonstreerd wordt voor de kerkelijke en burgerlijke autoriteiten, die den stoet zullen gadeslaan en den groet van katholiek Jong Nederland zullen aanvaarden. De optocht vindt zijn eindpunt in een kerk of op een plein, waar een plechtig lof zal worden gehouden met een korte toespraak. Wat zien wij reeds in den geest? Wij zien onze katholieke jongeren optrekken, zonder hoed of pet, maar met wuivende haarbossen en zwierige schouderlinten, mei wapperende vaan dels en pittige spreuken, met slaande trommen en schetterende fanfares, mar- cheerend in een afgemeten pittig tempo, brengend den Romeinschen groet aan autoriteiten, getuigend voor het katho lieke beginsel. Mogen de Katholieke jongeren van Amersfoort achterblijven Neen, zij zullen zich aansluiten bij het machtige georganiseerde leger der katholieke jongelingschap, zij zullen medetrekken door de grijze Bisschops stad, getuigend voor hun katholieke beginselen, zij zullen bevangen en gedreven worden door de alles be zielende leuze: Voor Christus onzen Koning. God wil het. Amen. H. J. J. M. VAN STRAELEN, Kapelaan. Afscheidsavond Sergeant de Qeus als voorzitter van de tooneelver. der R. K. Milltalren-Vereeniging. Serg. de Geus, die wegens vertrek aar Tiel, als voorzitter van de too- neclverceniglng der R. K. Milltalren- Vereeniging heeft moeten bedanken, tm afscheid. Serg. de Geus en zijn echtgenoote werden bij aankomst door de feest commissie naar voren geleid, waarnt een afscheids- tevens danklied door allen staande werd gezongen. woord van welkom schetste Kapelaan Brouwer het vele werk door serg. de Geus verricht gedurende 15 jaren. Serg. de Geus heeft eerst ge werkt in Alkmaar en ook daar is zijn werk gewaardeerd, getuige de tegen woordigheid van twee zijner vrienden uit Alkmaar. Toen tijdens de mobili satie het garnizoen veel grooter was, waren er 3 Katholieke Militairen Ver eenigingen en was serg. de Geus de stuwkracht van de Vereeniging aan de Vlasakkers. Na de mobilisatie was serg. de Geus de harde werker van de Mi- litairen-Vereeniging aan het Zand. Als Directeur dankte spr. serg. de Geus voor het vele goede door hem verricht. Als blijk van waardeering boodt spr. namens alle mililairen een enveloppe met inhoud aan. Vervolgens reikte spr. hem plechtig het diploma der Mili tairen-Vereeniging in gouden lijst aan. Ook Pastoor Hartman sprak woor- ;n van dank en afscheid tot den scheidenden leider. In zijn dankwoord aan allen, dat tevens een afscheidswoord was, felici teerde serg. de Geus, namens alle militairen Aalmoezenier Brouwer mef zijn verjaardag, die binnen enkele dagen herdacht zal worden en bood hem als gedachtenis een polshorloge aan. Voor serg. De Geus en echtgenoole is deze avond onvergetelijk. Tuinversiering. De eerste keuring der tuinen is weer afgeloopen. Ruim 120 bloementuinen werden gekeurd, welk aantal werd verdeeld over 3 groepen van 3 keurders. Punten werden gegeven voor onder houd, beplanting en indeeling, dus 3 verschillende cijfers. Ha de tweede keuring, welke waarschijnlijk in Augus tus plaats heeft, worden de punten bij elkander geteld. Bij de uitreiking der prijzen, hoofdzakelijk uit kamerplanten bestaan, kan dan ieder deelnemer naar gelang van de behaalde punten een keus doen. Gedurende de zomermaanden orga niseert de commissie excursies naar buitenplaatsen of villa-tuinen in den omtrek. Zoo werd eenige dagen geleden door een 20-»al leden een bezoek gebracht aan de villa Nieuw Zandbergen t« Huis ter Heide, alwaar men onder ge leide van den tuinbaas in de gelegen heid werd gesteld de kassen en den tuin te bezichtigen. Voor den liefhebber van bloemen en planten een zeldzame gelegenheid om te genieten. De gemeenteraad benoemde tot on derwijzer aan de openb. lagere school 4 (Lange Beekstraat), F. L. Boer te Heerde, no. I van de voordracht, Ter voorziening in de vacature van onderwijzeres aan de openbare lagere school 1 (Waalstraat), benoemde de raad no. 1 van de voordracht: mej. M. C. van Zutphen te Dieren. Het comité voor de organisatie van autotochten met ouden van dagen uit deze gemeente bericht, dat er voor de eerste tocht, die op 6 Juli a.s. gehi den zal worden een 50-tal auto's I schikbaar gesteld zijn. Dat wil zeggen dat de tocht uitgevoerd kan worden, zooals het comité zich die had voor gesteld. Ook met de financieele bij dragen gaat het goed. Het Genootschap van leeraren aan Nederlandsche gymnasia zal zijn 99e algemeene vergadering op 30 en 31 Augustus te Amersfoort houden in Hotel Monopole. Behalve de huishoudelijke punten vermeldt de agenda o.a. een voorstel van het bestuur om ter gelegenheid van het 100-jarig bestaan een gedenk boek uit te geven, dat behalve de ge schiedenis van het genootschap van 1830 tot 1930 en de noodige officieele gegevens een reeks artikelen bevallen van de hand van vooraanstaande leden en anderen, waarin de cultureele be teekenis van het gymnasium wordt geschetst. Prof dr. D. Cohen en prof. dr. G. Brom zullen referaten houden, respectievelijk over de beteekenis het onderwijs in de oude geschiedenis en over het leeren voordragen. Aan de R. K. Kweekschool voor Onderwijzeressen werd de acte lager onderwijs verkregen door de dames M. I. Koop, Nieuw-Dordrecht, H. J. M. Korts, Amsterdam, A. J. R. C. Kosters, Amersfoort, W. A. te Linteloo Enschede, C. F. Neep, Coevorden, G. J. M. Olthof, Apeldoorn. Het koperen feest van het zangkoor der St. Ansfridus-parochie. Zondag 7 Juli a.s. zal worden herdacht het 12'/i- jarig bestaan van liet zangkoor van de SI. Ansfriduskerk. Begonnen met 14 ongeoefende mannen heeft directeur Helmich sinds de oprichting, het zoo ver gekregen, dat het grootste gedeelte der zangers voldoen kan aan de eischen van het diploma van de St. Gregorius- vereeniging. 's Morgens onder de H. Mis ir naderen alle leden ter H. Tafel, ia In het patronaatsgebouw Wordt ontbeten. 10 uur Hoogmis, tot Intentie voor de leden van het zangkoor. Uit gevoerd wordt de driestemmige mis van Oreste Ravanello. Receptie voor belangstellenden wordt In hel patro naatsgebouw om 1 uur gehouden. 's Avonds om 6 uur wordt een Lof gecelebreerd waarna om half 8 uur voor de leden met huisgenooten een gezellige avond wordt gehouden. ;cbouwWordt C. M, Beemer, Hilversum; S. E, Belt, Coevorden; M. A. H. Besselink, Hen gelo (O.); J. A. van den Bosch, Wa- geningen; C. M. Cremers, Nieuwe- Pekela; J. C. Dik, Emmererfscheider- veen en C. M. van Engelen, Utrecht. UITSPRAKEN KANTONGERECHT. gezonden de Hoogmis, opgedragen de St. Henricuskerk alhier. Het gemengd koor onder leiding van directeur J.P. v. Buijtenen zal ten gehoore brengen de 4-stemmige Mis „Regina Martyrum" van Licinio Reffige. der N.V. Centrale Ammoniakfabriek te Weesperkarspel is benoemd de heer E. van Rhijn, directeur der Amersfoortsche gasfabriek. VOOR AUTO-HOUDERS. Naar men verneemt zou bij de ad* ministratie der belastingen het plan bestaan om binnenkort een algemeene contröle in ons land uit te oefenen op het aangegeven gewicht van motor rijtuigen zooals deze voor de Wegen belasting zijn aangegeven. Deze contröle zou worden uitgeoe fend op den weg, als wanneer mer zich een bezoek aan een weegbrug zal moeten getroosten. De twintigjarige M, G. van Appel, die verleden week tengevolge van een motorongeval ernstig werd gewond, is Zondag alhier aan de gevolgen van deze verwondingen overleden. Voor het eindexamen afdeeling A van de Rijks Hoogere Burgerschool slaagden G. H. Bomas, mej. H. J. de Lange, Scherpenzeel, W. Langendonk, H. K. Schuitemaker, J. P. v. d. Steur, Nijkerk en mej. G. J. M. E. v. Weezei Errens. Zah werkwilligen uit Zaandam, op tijd al hier aan. De uitgang aan het Smalle pad was door de politie geheel afgezet. De werkwilligen uit Spakenburg kwamen uit het station en stapten, onder geleide van marechaussees, in gereedstaande autobussen, die hen naar hun woon plaats zouden vervoeren. Nauwelijks waren de bussen in beweging of daar werd met een steen geworpen en de ruiten van een bus vernield. Dadelijk stopte de wagen en een marechaussee steeg uit om ruim baan te maken. Zekere v. P. kreeg een klap met de sabel en maakte zich hierdoor zoo driftig, dat hij met de vuist nog een ruit insloeg. Een andere marechaussee zag dit en greep den man vast. Maar nu kwamen meerdere mannen aanloo- pen om v. P. te ontzetten De ma rechaussee scheen echter 'n stevig* greep te hebben, althans, het gelukté hen niet den man te bevrijden. Inmid dels werd door politie en marechaus- see's de sabel getrokken en gesom meerd door te loopen. Menigeen moest zijn wederspannigheid met een flinken sabelklap bekoopen- Met nog eenige heethoofden werd v. P. naar het po litiebureau vervoerd, waar hij bekende, het feit gepleegd te hebben. Nu bleek weer, zooals zoovele malen, dat hij totaal niets met het geval had uit te staan. Uit nieuwsgierigheid was hij gaan kijken en had een klap gekregen. Aartsbproederscha II. Familie. Vie ring van het jaar of Titelfeest zondag 7 juli 1929. Programma: Donderdag 4 Juli 's avonds 8 Opening van het Triduum ter voorbe reiding. Vrijdag 5 Juli om 6 uur de H. Mis voor de levende en overleden leden van de Spaarkas, na de H. Mis on derricht, 's avonds om 8 uur oefening met Predikatie. Zaterdag 6 juli om 6 uur H. Mis lot geestelijk en tijdelijk welzijn der Aspiranten, 's avonds 7 uur oefening met Predicatie. Zondag 7 Juli 's morgens om 6 H. Mis voor de overleden leden, half elf de Hoogmis voor leden en weldoeners der Broederschap, avonds om 6 uur plechtige oefening met feestpredicatie, waarna lof metjprocessie. De Heer C. A. W. v. d, Ven. On derwijzer aan de school Schlmmelofn; ninckstraat is per 1 september in ge lijke functie benoemd aan een der Sl. Vinceniius scholen te A'dam. Geslaagd te Utrecht voor het Di ploma Boekh. van de vereeniging van Leeraren in het Boekh. onze stadge noot de heer J Reinders, opgeleid door den heer K. A, Groenhuizen, leeraar !n Boekh. alhier. Zaterdagmiddag geraakte ter hoogte van het postkantooi een meisje te wa ter. Nadat een der omstanders eenige vergeefsche pogingen aangewend had om het slachtoffer van de wal af te bereiken, sprong de toevallig aanwe zige Cohensius gekleed te water, die het genoegen mocht smaken de dren kelinge behouden op het droge te brengen. Voor de acte nuttige handwerken slaagden aan de Kweekschool derZus- L. Vrouw, de dames: A. Loopen op verboden grond J. J. S. Amersfoort 15 of 1 week tuchtschool O. A. D. id.; K.'S. T. Amhem f3 of 2 d.J. H. O. id. Opgave valschen naam: A. E. K. Apeldoorn f20 of 10 d. DronkenschapD. S. Amersfoort f 10 of 5 d.G. W. id.H, S. Arnhem id. Drankwet: L. ter H. Hoogland f20 of 10 d. Te veel personen in autobus: B. D. Nijkerk f5 of 3 d.; K. S. ld. ArbeidswetH. G. StoutenbuJg f 5 of 3 d. LeerplichtwetA. A. v. D. Soest f 7.50 of 5 d.A. K. Amersfoort f 4 of 2 d.G. S Baarn f5 of 2 d. J. v. S. id.; K. K. Bunschoten f3 of 2 d.; A. de G. Bunschoten 50 ct. of 1 d. Prov. stierenreglement: E. B. Bar- neveld f3 of 3 d.; C. V. id. BroodbesluitW. v. L. Amersfoort f25 of 10 d. MelkbesluitJ. K. Putten f 15 of lOd. Te Amersfoort met auto rijden, waar van de lading te groot van lengte is: W. S. aldaar f5 of 2 d. Op verboden weg rijden te Baarn H. V, Bunschoten f6 of 3 d. Met auto te snel rijden in Baarn M. J. Soesterberg f 10 of 5 d.; C J. P. Baarn f7.50 of 5 d.; H. W. R. id.; J. H. R. S. Baarn 15 of 2 d. B, Amsterdam id.J, H. P. Soester- ierg f5 of 2 d.; G. H, P. H. Amers foort f 10 of 5 d. Idem te SoestC. B. Soest f 20 of 10 d.; A. W. H. Soest f3 of 2 d. P. v. d. W. Huizen id.; W. C. Y Amsterdam f 15 of 10 d.; N. W. L. Amsterdam f8 of 2 d. Idem in HoevelakenG. H. G. Am sterdam f 10 of 5 d.; D. H. Amers foort id. Idem te ScherpenzeelA. J. A. S. de L. W. Leiden f 10 of 5 d.; H.J.F.W. Twello f 15 of 10 d. Wielrijden zonder reflector: A. teK. Amersfoort f2 of 1 d. Idem links van de wegT. B. Amers foort f 3 of I d. Idem zonder lichtG. v. D. Amers foort f4 of 2 d.H. S. Amersfoort f 5 of 2 d. PUROL er op Dit moei Uw eerste gedachte zijn bij Brand- en Snijwonden, Ontvellingen en allerlei Huidverwondingen Het verzacht en geneest Burgerlijke Stand 25 Juni. GeborenLeonard Antoon, z. Boom en B, Hogenbirk. Albert, z. v. D. A. v. Schaik en A. C. A. Frootn. Jacobus Wilhelmus, P. H. J. de Jong en M. W. C. Braun. Willem, z. v. H. Jansen en G. J. Wiggerman. Jacques Nicolaas, z, v. T. R. v. Houten en J. E. M. Berg. Maretje Maria, d. v. H. Snel en W, den Hertog. 26 Juni. Geboren: Pieter Anthony, z. v. A. Blusse van Oud Alblas en E. v. Marwijk Koey. Hendrika, d. P. Mosterd en J. Rosbach. Gehuwd C. v. Empelen en A. M. Verhooren. E. J. Aspcrslag en J, A. P. M. Jon ker. A. J. M. Verschuur en B. C. Schrasser. F. J. Zwan en W. 1 Overleden: Willemina Hobbelink. oud 69 j., echtgen. v. H. P. Goosens. Cornelis Klapwijk, oud 25 j., echt- gen. v. A. W. Sehallenberg. 27 Juni. Geboren: Isa, d. v. Tijn en R. Gompers. Ondertrouwd M. J. Nobels en M. A. Mostertman. J. Steenman en Y. Schiphof. J. de Kruyf en A. Veenendaal. A. J. J. v. d. Linden ev J. A. Zandee. G. Wassink en J. Bakker. - A. Kleine en H. Jansen. J. v. Koot en M. Verhaar. H. jans en H. Lover. GehuwdH. J. Los en M. M. M. Verwey. B. T. de Haas. en H. C. LensingC. de Wolf en J. Voskuilen. 28 Juni. Geboren: Levie, z. v. M de Groot en Sophia swaab, Wil- lempje, d. v. H. Wolfswinkel en W. Burgwal, Maria Ludefica, d. v. E. J M. Thijssen en N. A. M. Teklegen. 29 Juni. Geboren Egbert Theodoor Anthonius, z. v. A. G. W. v. Ooslveen en A. de Jong. I Gehuwd: W. Reiman en D. Veer. Overleden: F. J. Veer, oud 53 i. ongehuwd. NGESTGAAT Uit den Omtrek Baarn De heer E. J. Luyf, secretaris van de St. Libui'nus-vereeniging van R. K. Onderwijzers in het aartsbisdom Utrecht en secretaris van de Federatie van R. K. Onderwijzersvereenigingen, vierde Maandag zijn zilveren onderwijsjubi- leum aan de St. Aloysius-school te Baarn. Eemne» Burgerlijke Stand. Overleden: Gijsbertus Ruizendaal, 77 jaar, echtg. van J. Snel. Nijkerk Op de markt: Aangev. 278.300 Eieren f 5.90-6,50; 10 schrammen f32 - 40; 34 biggen f24—30; 103 runderen f 320-425; 55 nuchtere kalveren f8—15. Hootfland Burgerlijke Stand. Geboren: Christina Catharlna, d. van P. Nieuwenburg en H. J. Schut. Jacoba Alljda, d. van J. v. d. Hoven en A. v. d. Kletersteeg. Wilhelmus Hendrikus, z. van J. v. Hamersveld en v. Burgsteden, Oijsberta, d. van 1. Schimmel en A. Alams. Albertus, van H. Voskulen en G. v. d. Coterlet. Hedenmorgen vergaderde de raad der Gemeente te half-10. Na opening las de Secretaris de notulen voor welke ongewijzigd wer den goedgekeurd Ingekomen stukken: Bericht kasopname Gemeente-Ont vanger 25 Juni 1929. In handen van B. en W. werd een request gesteld van C. de Vries we gens Ie hoog aangeslagen voor school geld. Een stuk van bewoners van Hoog landerveen kon niet in behandeling worden genomen, daar hel niet op zegel was gesteld. Aan de raad werd aangeboden het verslag over den toestand der Ge meente over 'tjaar 1928. Ingetrokken werd het raadsbesluit in 7 Jan. 1929 betreffende Bouwver ordening. Deze verordening werd ge wijzigd volgens voorstel van den In specteur Volksgezondheid. Aan het Comité van Actie tegen vervuiling van de Lunterschebeek werd subsidie verleend groot f 10. en W. werden gemachtigd een brandkast van de Gemeente Laren over te nemen voor den som van f500. B. en W. werden vervolgens nog gemachtigd tot een bedrag van f200 te besteden voor een arme in de Ge meente, indien deze persoon daarvoor een woonwagen kan koopen, die aan de wet voldoet. Van de rondvraag werd geen ge bruik gemaakt. Soest Burgerlijke Stand. Geboren: Gerardus Hendrikus Fran- ciscus, z. van L. Sertons en T.Th. H. Heks. Ondertrouwd: R. v. Dix- hoorn en H. Nijeboer. J. A. Kaats en E. Werkhoven. G. Tjabring en W. A. J. v. d. Wagt. Getrouwd: A. Weerdesteijn en J. A. Smienk. A. Bast en J. Kuijper. Overleden: Gel- dolph Adriaan Bossert, 78 j., ongeh. Maria Barbara Hilhorst, 8 w. Tegen verscheidene personen in deze gemeente is procesverbaal opge maakt wegens het loopen in rogge velden en het aldaar plukken rol In den verkiezingstijd. Dit schijnt In het bijzonder het geval geweest te. zijn met een zekere Aslllna, want zij onderteekenteen aanbeveling van den volgenden inhoud: .Aslllna hoopt dat iedere vrouw haar echtgenoot zal aan sporen om zijn stem uit te brengen op Lucius Secundus." Op een andere plaats leest men: „De candidatuur van Lucius Tlrrenus wordt door zijn trouwe grootmoeder irm aanbevolen," En een heel bijzondere reclame is wel de aanbeveling van een dame voor „Julius Politlus de candidaat die ge roemd wordt even knap te zijn als Apollo." Deze opschriften zijn zoo goed be waard gebleven als waren zij pas gis teren op de muren geverfd. Dat is te danken aan de lava, die de schilde- deringen luchtdicht afsloot. ÜJente-zegels plakken. Ingevolge de wijziging van de Inva liditeitswet wordt van 10 Juni 1929 af bij navordering van niet-geplakte zegels het bedrag der verschuldigde premie verhoogd met 10 pet! voor adminis tratiekosten. Nalatigheid in het tijdig plakken van zegels, bezorgt U derhalve in het ver volg een belangrijke verhooging van de premie, onverminderd de kans op een strafrechtelijke vervolging. Van 10 Juni 1929 af moeten ook zegels worden geplakt voor die arbei ders, welke „aangenomen werk" ver richten, wanneer zij niet als zelfstandig aannemer voor de Ongevallenwet be kend zijn, benevens voor hun helpers. Aan werkgevers en arbeiders wordt voorts nogmaals ter kennis gebracht, dat met ingang van 10 Juni 1929 de Invaliditeitswet is gewijzigd en dat thans de arbeiders, die nog geen 35 jaar oud zijn en wier loon niet meer dan f2000 bedraagt, een rentekaart dienen aan te vragen, indien zij er nog geen hebben. Tevens wordt onder de aandacht gebracht, dat van 10 Juni 1929 af moet worden geplakt onafhankelijk van het loon, voor: Vrouwen van 14 tot 21 jaar, een weekzegel van 40 ct. van 21 jaar en' ouder van 50 ct. Mannen van 14 tot 18 jaar, een week zegel van 40 ct.van 18 tot 21 jaar van 50 ct. en van 21 jaar en ouder 60 ct. korenbloemen. Men zij gewaarschuwd. Tegen een zekeren G., alhier woon achtig, is door de politie procesver baal opgemaakt wegens het onttrekken van goederen aan een gelegd beslag. Hij had den deurwaarder de Groot uit Amersfoort den verkoop dezer goederen verhinderd. De jongste opgravingen in Ponipeji hebben aan het licht gebracht, dat deze Romeinsche villa-stad midden in den verkiezingsstrijd voor het gemeente bestuur stond, toen zij door de uit barsting van den Vesuvius onder gloeiende lava en asch werd bedolven. Hoe vreemd het ook moge klinken, te waken, zoodat be verkiezingreclame geleek heel veel js, wijziging aan te brengen in de Radio in de school. Verschenen is het rapport van den Onderwijsraad over het gebruik van de radio in de school, waaromtrent de Minister van Onderwijs. Kunsten en Wetenschappen den Raad advies had gevraagd. De Onderwijsraad komt in zijn rap port tot de conclusies: dat, mits de radio alleen beschouwd wordt als hulp middel bij het onderwijs, het luisteren naar radio-uitzendingen voor het lager, middelbaar en voorbereidend hooger onderwijs geacht mag worden geen bezwaar Ie ontmoeten en bij het nijver heidsonderwijs zelfs wenschclijk te zijn; dat de tegenwoordige wettelijke voor schriften, althans voorshands, voldoen de gelegenheid bieden aan het school toezicht om eventueel tegen misbruiken aanleiding op de thans gebruikelijke, alleen met dit verschil, dat papieren biljetten voor de Romeinen onbekende dingen waren. Toch waren de gevels der huizen van de thans blootgelegde straten met verkiezingsreclames getooid. De „plakkers" van Pompeji stonden echter voor een heel wat moeilijker taak dan hun moderne navolgers. Wan neer zij op de muren een geschikte plek gevonden hadden, kwam de „Alba- tor" in actie, die de oppervlakte, die voor 't verkiezingsplakkaat was uitge kozen, hei-wit kalkte. Dan kwam de „Scriptor", de schrijver, die bij zijn werk werd bijgestaan door den „Latcr- narius", den fakkeldrager, opdat hij ook in 't donker zijn taak kon vol brengen De aanbevelingen der candi- daten werden swart op wit aangebracht. Zij waren niet zelden op zeer pak kende wijze gesteld. Zoo leest men „Stemt op Mansa. Hij is nog nooit dronken geweest." Een ander plakkaat roemt „Julius Elavius Sabinus, die een wit schaap in een zwarte kudde is." „Wanneer wij goed brood wilt eten kiest dan Cleontus Prisius" lezen wij elders. Ofschoon de vrouwen geen stem recht hadden, speelden zij toch een onderscheidene weiten of de daarop berustende uitvoeringsmaatregelen. Zomersproeten ver dwijnen spoedig door een pot Sprutol. Bij alle Drogisten Gemengde Berichten Het Tweede Kamerlid Chr. van den Heuvel, is bij een auto-ongeluk in de Haarlemmermeer niet ernstig gewond. Hij bekwam een bloeduitstorting in een zijner armen en moest per auto naar zijn woning te Heemstede wor den vervoerd. Een vliegtuig, dat pleiziervluchten boven liet meer van Constanz maakte, kwam bij de landing zóó ongelukkig terecht, dat de neus vau het toestel verbrijzeld werd. Vijf inzittenden wer den gedood, twee levensgevaarlijk gewond. Vermoedelijk in verband met de landarbeidersstaking in Groningen, zijn op de woning van een landarbeider, wiens kinderen uit werken gaan, vijf schoten gelost' De kogels doorboorden de muren, doch niemand werd ge troffen. of reeds nu de RINALDO SIGAAR voor Uw geregeld gebruik Prima Kwaliteit - Verkrijgbaar in het Krommestraat 27 - Amersfoort Enorme sorteering Pijpen

De Eembode | 1929 | | pagina 2