L. J Luycx Zoon UITSLAG STEMMING TWEEDE KAMER (Gemeente Amej 1 Nat.Plattel.eoTuind.bond 2 Commun. paitlj Wijnkoop 4 Staatkundig Oer. 5 Anll-Revolutlonnalren 7 Chr. HIM. Unie 8 R. K. Staatspartij 9 Middenstand stad en lanc 0 Braat 1 KI. H. I. Mldd. 2 Comm. Partij Holland 3 Chr. Dem. Unie 5 Vrijz. Dem. Bond 6 Ned. Chr. Arb.party O Herv. Oer. Staatspartij !2 Verb. Nation. 3 S. D. A. P. 14 S. D. Volkspartij 6 Rev. Soc. Partij 19 Dem. Partij II Vrijheidsbond 2 Federatief Verband 4 R. K. Volkspartij Onwaarde en blanco LANGE8TRAAT 49 TELEFOON II Vertrouwensadres voor Buikbanden. Zaterdagmiddag had de autotocht plaats met de ouden van dagen. Bij de voorbereiding mocht het comité groote medewerking en sympathie ondervin den. Tegen één uur waren op Borneo- plein en Kapelweg ruim 50 auto's bijeen. Er was een mooie tocht samenge steld, waarbij volop gelegenheid werd geboden het natuurschoon tot ver ir den omtrek te bewonderen. In het Boompje, het bekende restau rant van den heer Van Berkel werd korten tijd gestopt. Daar was .Wils kracht" onder leiding van den heer Wakelkamp, het samenzijn met vroo- lijke muziek opluisterend. Een groote menigte belangstellenden was aanwezig. De lieer van Berkel bood den oudjes koffie aan, waarbij de firma Hoogeboom voor gebakjes had gezorgd. Zij die dezen prettigen middag aan onze Amersf. ouden van dagen hebben bereid en mogelijk gemaakt, mogen de voldoeningsmaken een blijden middag te hebben bezorgd aan velen, die daar zeer dankbaar van hebben genoten, De „werkwillige" Spakenburgers, Nijkerkers e. a. zijn Zaterdagmiddag hier niet uitgestapt, doch per trein verder vervoerd. Er was een groote politiemacht op de been, doch de orde werd niet gestoord. Op den Hoogeweg nabij het pomp station botste een wielrijder tegeneen boom, waarbij hij zoodanig kwam te vallen, dat hij een dijbeen brak. Naar het St. Elisabeth Ziekenhuis werd hij vervoerd voor verdere be handeling. Die nog willen protiteeren van de goedkoope reisgelegenheid naai den Bosch op Zondag 14 Juli, tot bijwoning van den Plechtigen Omgang ter eere der Zoete Lieve Vrouwe van den Bosch kunnen zich tot Donderdagavond aan melden op het Havik 24 bij W. Peters. Spoorkosten f2.50. Aan de R. K. Kweekschool voor onderwijzeressen behaalden de volgen de dames de acte Lager Onderwijs. A. Vader, Amsterdam; C. Visser, Amersfoort; D. Vlierhuis, Heino; J. v. d. Wielen, Cothen; A. Wilms, Haar lem. De L. O.-examens zijn hiermede geëindigd. Totale uitslag: geslaagd 29, afgewezen geen. Examen nt,,"wg-haodjKecV«o..R,.K Kweekschool.Geslaagd de dames: M. A. J. v. Thienen, Amersfoort, J. C. A. Topie, Amsterdam. A. A. M. Vader, Amsterdam, T. A. G. Vlierhuis, Heino en J. M. v. Wielen, Cothen. De recollectie voor oud-retraitanten en leden van retraite-penningver. zal gehouden worden Woensdag a.s. des avonds hall 8, in de kerk va- n Vrouw aan de Langegracht. zijden waren bovendien telegrammen binnengekomen. Tijdens de receptie sprak de direc teur, de heer Helmich, een woord van dank aan den heer H. Ramselaar, door omstandigheden verhinderd, die zooveel voor het koor gedaan heeft, toen dit nog in zijn kinderschoenen stond. Na de receptie was er een vergadering van kerkbestuur en leden, waarin de Zeereerw. heer Pastoor Sandkuyl het j jubileerende koor feliciteerde en de; directeur werd gehuldigd. Deze ontving: een enveloppe met inhoud. 's Avonds werd een gezellige bijeen-1 komst gehouden voor de leden, niet huisgenooten en introducees. De voorzitter van het Koor opende de vergadering, heette allen hartelijk welkom en dankte den dirigent voor de toewijding aan het Zangkoor be wezen. De heer Heunks feliciteerde als oud vriend den heer Helmich, die nu nog op 64-jarigen leeftijd den dirigeerstok zoo kranig hanteert. Zang en tooneel wisselden elkaar af. De muziek .werd verzorgd door het strijkje „St. Caecilia", terwijl later op den avond de leider van genoemd strijkje, de heer Wielaert, de viool partij verzorgde, daarbij bijgestaan door den heer Pieters, op de piano. Uit den Omtrek Baarn Er werd hier door 5905 personen geldig gestemd. Op de R. K. Staatspartij stemden •6, op de Anti-Rev. 1260. op de Christelijk Hist. 847 en op de Socia listen 1139 stemgerechtigden. Barneveld Onder deze gemeente is een negen jarig meisje, toen het achteruit de school uitliep, door een vrachtauto gegrepen. De chauffeur kon het onge luk niet voorkomen. Het meisje, een dochtertje van den timmerman C. B. te Kootwijkerbroek, overleed spoedig -an de bekomen verwondingen. - In deze gemeente werd door 54931 iersonen geldig gestemd. Op de R.K. staatspartij stemden 393, op de Anti Rev. Partij 1437, op de Christ. Hist, partij 1808 en op de Socialisten 452 personen. Bunschoten Van de 1952 geldige stemmen waren 52 31 Totaal aantal kiezers 1816] Laren Zaterdagmiddag maakten 112 oudeu van dagen uit Amersfoort een auto tocht door het Gooi en toefden bij Hamdortf. Daar werden ververschingen geserveerd, terwijl de heeren ieder nog een rookerlje kregen. Een 86-j. oudje vertelde, dat ze in geen jaren zulk een prettigen dag had gehad. „En, meneer, ik heb 't nooit geweten, dat zoo'n gevaarlijk ding, dal-je as-je op straat loopt, elk oogenblik de stuipen o,) 't lijf jaagt, zoo'n heerlijk voertuig is, as-je d'r maar zelf inzit. Ie stapt j maas i' ikt in de kussens, je krijgt' een scltokkie, en weg is-ie". Na een half uur verpoosd te hebben werden .ie oudjes voorzichtig in de auto's geholpen. De tocht ging nu verder over Hilversum, Maartensdijk, den Dolder naar Bosch en Duin en over Zeist naar Amersfoort terug. fMIJkerk Zaterdagmiddag zijn de werkwilligen uit Zaandam, die in deze gemeente en in spakenburg wonen, per trein aangekomen. Het slation was door politie en marechaussee afgezet. Er vielen evenwel geen incidenten voor, hoewel er groote belangstelling van dt zijde van het publick was. De werk willigen werden met autobussen ver der naar hunne woningen vervoerd, een gedeelte, in het Veen woonachtig, was reeds aan de halte Hoevelaken| uitgestapt. Op de markt: Aangev. 259.30oj Eieren f5.90—6.80; 100 runderen! f 180 -375 41 nuchtere kalveren f8] —14; 8 lammeren f 15—20; 5 vark; f 168 -230 8 biggen f26—30. Bij de stemming werd door 3906) personen geldig gestemd. Op de R.K.l Staatspartij stemden 327, op de Antil Rev. 1235, op de Christ. Hist. I729J en de Socialisten 407 stemmen. Soest Er werd hier door 6167 personen geldig gestemd. Op de R. K. Staatspartij stemden 180, op de Anti-Rev. 1093, op de Christ. Hist. 598 en op de Socialisten 711 stemgerechtigden. Het bestuur van „Soest Vooruit' heeft een voorloopig programma opge-j maakt voor de viering van het 900-j.' bestaan van Soest en wel als volgt:, Dinsdag 27 Aug.: De officieele dad waarop het gemeentebestuur zal réci- pieeren. Een spreker zal worden uit- genoddigd de geschiedenis van Soest! te releveeren. In de verschillende ker-l ken zullen dankdiensten worden ge-I houden. Des middags en des avondt zullen concerten worden gegeven. Woensdag 28 Aug.: 's Morgens bloemencorso en tocht naar het Paleis! van de Koningin-Moeder. Des middags! -igrijderij. De 31-jarige V., wonende Monni kenpad, is door een auto overreden, waarbij het rechterbeen zwaar werd gebroken. Zondag vierde het zangkoor van de parochie St. Ansfridus zijn 127,-jarigl bestaan, 's Morgens werd gezongen de mis „St. Adesto" van Oreste Ravanello. Om één uur begon de receptie, waar. o.a. tegenwoordig waren deputaties van de drie andere parochiale zangkoren van Amersfoort, het bestuur van de gem. zangvereeniging St. Caecilia en muziekvereeniging Wilskracht. Van vele er hier 1829 voor de Anti-Rev. partij Donderdag 29 Aug.: Festival, 10 u. yoor de S. D. A. P. maar 20. lpDlvanj?§t.eo..m«zikal«_rooriagD/7&<t,a0d Eemnes Er werd hier door 807 personen geldig gestemd. Op de R. K. Staatspartij stemden 420, op de Anti-Rev. 132, op de Chr. Hist. 120 en op de Socialisten 481 stemgerechtigden. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: F. Schmidt en F. H. van den Berg. Hoogland Bij de gehouden stemming werden op de R. K. Staatspartij 1076 stemmen uitgebracht. Geldige stemmen waren er 1450. Op de Anti-Rev. lijst stemden 100, op de Christ. Hist. 125 en op de Socialisten 52 kiezers. Leusden Er werd hier door 946 personen geldig gestemd. Op de R. K. 344, op de Anti-Rev. 153, op de Chr. Hist. 175 en op de Socialisten 71. de gemeente. Het festival zal worden I gehouden in het bosch aan de Soe-{ I sterbergschestraat. I Vrijdag 30 Aug.: 's Morgens gym- nastiekuitvoeringen op het feestterrein] 's Middags opvoering van „Goud-! muiltje", in het bosch aan de Soes- terb. straat 8'/, uur Soester dansen; uur vuurwerk. i Zaterdag31 Aug.: Autorit en tractatia voor de ouden van dagen. Soesterberg In de kom van deze gemeente isj Zaterdagmiddag ten gevolge van trf groote snelheid en de gladheid vart den weg een auto geslipt. De auto] die bestuurd werd door den heen Doesburgh, werd zwaar beschadigd, terwijl een dame, die naast den be-ï stuurder zat, door het breken der voor ruit werd verwond. Ongeveer gelijktijdig zijn nog eênl vrachtauto en een luxe auto op denf eg Amersfoort—Utrecht geslipt en tegen een boom gereden. 1

De Eembode | 1929 | | pagina 2