I— In de buurtschap Westerhaar nabij ■Vroomshoop werd de gehuwde veen arbeider Kievit door den bliksem ge- .roffen en onmiddellijk gedood. Een 63-jarige vrouw te 'sOraven- hage, die eenlgszins onder invloed van sterken drank verkeerde, is in haar woning in een pan met erwtensoep gevallen. Zij bekwam verschillende I brandwonden aan hoofd en armen. t I Een 40-jarige schilder te Nijland werd door een auto aangereden en In een sloot geworpen. Hij werd leven loos uit de sloot gehaald. Op het Londensche vliegveld Hen don is een particulier vliegtuig ver- ongelukt. Twee der inzittenden werden i gedood en een derde zwaar gewond. I De rechtbank te Konstanz heeft een gewezen politie-agent, die in verschil lende dorpen in de buurt van Kon stanz meer dan 20 branden had ge sticht, om bij de blussching de leiding te kunnen nemen, tot 7 jaar tuchthuis I veroordeeld. De regeeringstroepen in Mexico hebben een uit 23 man bestaande bende, die zeven bewoners in een plaatsje in den staat Jalisco hadden neergeschoten, gevangen genomen en dadelijk terechtgesteld, waarna de 23 lijken aan telegraafpalen langs den weg werden opgehangen. Zaterdagavond viel de 39-jarige vrouw S. te Renkum bij het naar bed brengen van de kinderen van de trap. Zij bekwam een hersenschudding en is Zondagnacht overleden. Zij laat een gezin met acht kinderen achter. In Beuningen nabij Nijmegen, ver vulde de 102-jarige weduwe Willems- Oeurts nog haar stemplicht. Tijdens een kort onweder sloeg te Stokkum de bliksem in de boerderij ven Berendsen. De vrouw des huizes, die met een kind op den schoot zat, werd door den straal getroffen en ge dood. Het kind bleef ongedeerd. De boerderij brandde totaal af. De 25-jarige K. is aan boord van het te Rotterdam liggend motorschip Merwede, met het rechterbeen bekneld Beraakt in een lus van een staaldraad. 'e rechtervoet is afgeknepen. De Russische regeering heeft een lange reeks ingrijpende maatregelen gepubliceerd tegen het voornaamste euvel van het Russische economische leven, namelijk gebrek aan tucht bij de arbeidersklasse, waarbij het bewust zijn zelf meester der fabrieken te zijn geenszins gepaard gaat met een grooter plichtsbesef. Door nalatigheid bij den arbeid, gebrek aan accuratesse, traag heid, drankzucht en zeer veelvuldig eigenmachtig vrijnemen, wordt het ten uitvoer leggen van de economische plannen zeer in gevaar gebracht. De hiertegen gevoerde propaganda is tot dusver zonder resultaat gebleven en door samenloop van allerlei economi sche moeilijkheden in de laatste maan den is de naleving van het productie- program inzake de verstrekking van industrie-artikelen aan de boeren en de voedselvoorziening der stedelijke bevolking een gebiedende noodzake lijkheid geworden. De bedoeling der nieuwe bepalingen is dej'contróle op de tucht bij den arbeid te verscherpen, maatregelen Ie nemen tegen het simuleeren van ziek ten, het in acht nemen van den werk tijd te eischen en een controle van de arbeidspraestatie tijdens de werkuren in te voeren. en van daden Ouden van dagen nemen p gaarne van die kleine ge woonten aan, waarvoor '1 5 jongeren geen tijd of aan- ®P. dacht hebben. Onmiskenbaar is daarbij ook de gewoonte steeds PEPERMUNT ö8 mede te dragen. Het dage- ien 'ijksch gebruik van deze st: origineele pepermunt be en teekent steeds opnieuw een genot en aangename tijdpasseering.

De Eembode | 1929 | | pagina 4