Koopt ow Scbiijfmachina L. J Luycx Zoon of noemt een abonnement voor onder houd van uw schrijfmachine bij H. ELZEHAAR KANTOORBOEKHANDEL LANGESTRflAT 84 TEL. 528 Wit Gele Kruis. Het wijkhuis van het Wit Gele Kruis is gevestigd Zand 33. Het is geopend: op werkdagen van 1—2 en 6—7 uur; op Zon- en feest dagen van 4—5 uur. Men kan zich voor het lidmaatschap van het Wit Gele Kruis aangeven aan het wijkhuis; minimum contributie: één gulden. Voldoende is een briefje met naam, straat, huisnummer en met opgave der contributie in dc brievenbus van het wijkhuis Zand 33 te werpen. TENTOONSTELLING IN „ST. AECHTEN." A.s. Zondag zal in de beneden lokalen van het gebouw „St. Aechten" een expositie worden gehouden van gemaakte werkstukken. De werkstuk ken van de meisjes der Patronaten en der Zitavereeniging bestaan in hoofd zaak uit nuttige en fraaie handwerken. Voor een groep meisjes is dit jaar ook een cartonnage-cursus gegeven en ,de resultaten van dezen eersten cursus zullen bij de handwerken worden ge ëxposeerd. De werkstukken van de jongens der Patronaten en Jonge Werkman bestaan uit vak-werk en cursus-werk. Het vak werk is een stuk werk of onderdeel van een stuk werk, dat, naar gelang de jongen in zijn vak gevorderd is, door hem zelf gemaakt is, zonder mede hulp van patroon of meergevorderden knecht. Het cursus-werk is het resul taat van de gehouden cursussen. Dit jaar hebben de jongens kunnen deel nemen aan cursussen decoratief-teeke- nen, houtsnijwerk en figuurzaagwerk. De resultaten van deze cursussen hebben de verwachtingen overtroffen, zoodat wij plannen koesteren om het aantal cursussen na de vacantie sterk uit te breiden. Moge deze eerste tentoonstelling die wij in „St. Aechten' houden, het hare er toe bijdragen, om de liefhebberij van bnze meisjes en jongens te ont wikkelen en om den band van ouders en kinderen met leidsters en leiders te verstevigen, Ouders, familieleden en belangstel lenden worden vriendelijk uitgenoodigd voor deze eerste expositie, die gehouden wordt vanaf half 12 tot 6 uur en die voor een ieder kosteloos toegankelijk is. H.J.J.M. VANSTRAELEN, Kapelaan. SCHOONHOVEN. In dit mooie oude stadje aan de Lek heerschte Zaterdag en Zondag l.l. een feestelijke stemming. De nationale drie kleur vertoonde zich in alle straten en doeken met opschriften waren over de straten gespannen. Vroolijke toonen weergalmden door de lucht want het R. K. Muziekcorps begeleidde een ongewone stoet, die met vliegende vanen en vergezeld van een vijftigtal in het wit gekleede bruidjes, door de straten van het oude stedeke toog om een groet te brengen aan Schoonhovens herder om daarna officieel ontvangen te worden door de Vroede Vaderen op het oude thans gerestaureerde stadhuis. Wie vormen dezen stoet? Het waren een 80-tal eerzame huisvaders, hoofden van groote gezinnen, die samengeko men waren uit alle oorden van Neder land om te bepleiten de belangen van het R. K. Gezin en van het groote gezin in het bijzonder. Is het niet merkwaardig, dat hoewel er geschreven staat „wast aan en vermenigvuldigt u" hoewel door alle eeuwen heen een rijken kinderzegen als een groote schat werd beschouwd en de vaders en moe ders van groote gezinnen in woord en geschrift herhaaldelijk werden en wor den geprezen als ware christenen, nuttige leden van kerk en staat er toch een bond moest komen, ja moest ko men, om de belangen te bepleiten en te verdedigen van het groote gezin, dat leelijk in den knel was geraakt en er nog niet uit is. Is het niet bedroevend, dat vaders en moeders die de algemeene achting verdienen, omdat zij niet schromen hun plichten tegenover God en samen leving volledig te aanvaarden niettegen staande de vele offers en zorgen aan de opvoeding van een talrijk kroost verbonden, zich vast moesten aaneen sluiten om niet ten onder te gaan in den strijd om het bestaan, waar piet het groote gezin eenvoudig geen reke ning wordt geh uden. Is het niet diep treurig, dat zij die met volle recht aanspraak mogen maken op algemeene hoogachting allereerst moeten vechten om het be staansrecht van een groot gezin te verdedigen om ontslagen te worden an de minachting of in hel gunstigste eval van een schouderophalend mede lijden waarmede vandaag de ouders van groote gezinnen worden bejegend zelfs door sommige katholieken. Maar zij hebben den strijd aange bonden tegen de geringschatting en minachting en vooral tegen den groot sten vijand het Neo-Malthuslanisme. Door het Doorluchtig Episcopaat aan gewezen als de vereeniglng bij uit nemendheid om dit kwaad te bestrijden heeft zij dit punt als nummer één op haar programma geplaatst, allereerst ideëele middelen én tweedens door bepleiting en bevordering van de stoffelijke belangen van het groote gezin, 't Is dan ook mede aan de bemoeiingen van de R. K. Bond voor Groote Ge zinnen en haar wakker bestuur te danken dat de belangen van het groote gezin in het beginsel en werkprogram der R. K. Staatspartij zijn opgenomen en vol verwachting ziet onzen bond dan ook het optreden van een Chris telijk Ministerie tegemoet, waarvan zij verwacht de vervulling van vele harer wenschen, als daar zijn, verhoogde kinderaftrek bij de inkomstenbelasting, een Rijks schoolgeldregeling die reke ning houd met de grootte van het gezin, bevordering van woningbouw voor groote gezinnen enz. Wie in Schoonhoven de centrale raadsvergadering bijwoonden zooals wij twijfelen niet aan de verwezenlij king van onze wenschen In de nabije toekomst. Zie slechts naar België, daar wordt reeds zeer veel van overheidswege voor het groote gezin gedaan en niet van overheidswege alléén. Wat daar kan, kan ook hier. Doch in België telt dc bond van kroostrijke gezinnen reeds 90.000 leden, in Holland slechts 10.000. Het Bondsbestuur stelt zich voor dit getal in één jaar tijd te verdubbelen. Een utopie? 't Zou wat. In Roosendaal zijn 400 leden, in Nijmegen 600 in Haarlem bijna duizend, zou Amersfoort geen 300 leden kunnen scharen onder haar banier en zou een verzoek om her ziening der schoolgeldregeling dan ook terzijde gelegd worden? De Amers- foortsche afdeeling beslaat slechts één jaar en telt ruim 70 leden, ook wij hebben ons een ideaal gesteld en wel binnen een jaar 200 leden en dat kunnen zijn alle R. K. gezinshoofden ook met weinig of geen kinderen, contributie 5 cent per week. Er is in Amersfoort nog zoo heel veel te doen en dat kan als alleR.K. huisvaders toetreden. G. A. LUYCX. De Burgemeester van Amersfoort bericht dat op de Leusdensche heide schietoefeningen met scherpe munitie, met geweren en mitrailleurs, zullen worden gehouden op 26, 30 en 31 Juli 1929, telkemale van 20.00 tot 0.00 uur Het onveilige terrein zal door vlag gen worden aangegeven op dezelfde punten als zulks reeds plaats heeft bij schietoefeningen over dag, doch bo vendien zullen op die vlaggen en op de twee vuurballen rood licht gevende lantaarns worden geplaatst. Het plaatsen der lantaarns zal zoo tijdig geschieden, dat iedereen de ge legenheid heeft het onveilige terrein nog bij daglicht te verlaten. Van de mode-vakschool der Eerw. Zusters van O. L. Vrouw slaagden de de leerlingen M. de Hair, G v. Keeken. M. Kok, E. Lensing, B. Meulekamp Fr. v. Oorschot, M. van Opijnen, M. Smit, M. Visser, v. d. Weijer, B. de Wilde, en C. Wijngaards. HET VERKEER. Ter bevordering van een veilig ver keer zijn op eenige plaatsen reeds geruimen tijd geleden verkeerslijnen aangebracht. Binnenkort zal het aantal dier verkeerslijnen worden uitgebreid. Die lijnen dienen om den wegge bruikers aan te duiden, waar gereden mag worden. Wanneer n.l. gezorgd wordt, dat gereden wordt ter rechter zijde van de verkeerslijn, rekening houdende met de richting in de welke wordt gereden, dan houdt men zich aan het daarvoor gestelde voorschrift. Het komt nogherhaaldelijkvoor.dat in bochten niet de rechterzijde wordt gehouden. Reeds eenige malen had dit eene ernstige aanrijding tot gevolg en een proces-verbaal. En de aanrijding èn het proces-verbaal hadden voorko men kunnen worden, indien in de bocht de rechterzijde ware gehouden. Een andere groote verkeersfout is, het rechts passeeren bij inhalen. Dit mag onder geen beding. Bij het inhalen moet steeds het voorgaande verkeer links gepasseerd worden, terwijl het ingehaald wordende verkeer alsdan steeds zooveel mogelijk naar rechts moet wijken. Den voetgangers wordt nog weer eens aangeraden niet op den rijweg te loopen en nog minder daar te blijven staan om een koffiepraatje te houden. Behalve dat daardoor het verkeer be lemmerd wordt, stellen de praters zich bloot aan het gevaar aangereden te worden. Wanneerieder weggebruiker de regels van den weg naleeft, wordt de veilig heid verhoogd. Van de St. Ansfridusschool. Tot het Gymnasium werd F. Huy- gen toegelaten zonder examen. Voor het examen H.B.S. slaagden J. v. d. Drift en W. Schiichting. Tot de R. K. U. L. O. op de West- LANSESTRAAT 49 - TELEFOON 190 Groote keuze Zijden onderjurken vanaf fl.90 Directoires f 1.45. siagel werden toegelaten A. Coonen. D. v, d. Esker, H, Jansen, T. Kuster, W, Noordman, L, Smiet en C. v. Spellen. De Coöperatie „Helpt Elkander" J|jj— organiseert een Kinderfeest op 6 Augustus des middags ten 2 uur, af het gebouw Muurhulzen 60a-60b. Kaarten verkrijgbaar op Maandag 29, Dinsdag 30 en Woensdag 31 Juli en Donderdag I Augustus, telkens des avonds van half-8 tot 9 uur. Na dien datum worden geen kaarten meer uitgereikt. Aan het Kinderfeest kunnen deelne men kinderen van 6 toten met 13 jaar. Alhier is opgericht een Vereen, voor Chr. Middelb. en Voorber. Hooger Onderwijs op gereformeerden grond slag. Op den stichtingsdag warer vooraanstaande personen uit Amers foort en allerlei omliggende plaatsen tegenwoordig. De Vereenig Vereeniging is gewestelijk, n.l voor Midden-Nederland, en het staat nog niet vast, waar de eerste te stich ten school dier Vereen, zal verschijnen. Wellicht laat men die beslissing over aan de grootere ledenvergadering op 13 Sept. Tot de eerste klasse der Rijks kweekschool voor onderwijzers werden toegelaten: M. Beek, M. v. d. Berg, Maarn; D. Lub, Soesterberg; D. A. Noordewier. W. Andreae, H. Dijk, M. Gerritsen, Zeist: J. Klaarhamer, Soester berg; H. Kraan, R. Nyenhuis, Veenen- daal; J. v. Ramshorst, Nijkerk; A. Snel len, VeenendaalC. C. ter Wee, Barne- veldG. C. v.d. Westeringh, Veenendaal. Tot d? tweede klasse: J. W. van Heese, Soest: M, v, d, Linden, M. J. Dijk, L. Groenveld, A. Schmilz, Leus den; H v. d. Wal, BaarnA. Langen- donk, M. L. Lub, Soesterberg. In het Nieuws- en Advertentieblad der firma Onnes worden mededeelingen gedaan over de stichting van een Volks huis voor de Socialisten. Door de vereeniging „Het Volksge- bouw" is aangekocht het pand aan de Snouckaertlaan 11waarin is gevestigd „De meubelcentrale", „We hebben,|aldus deelde de leider, de heer Noordewier mede, met de aan koop van dit gebouw een doel bereikt, dat we ons reeds in 1920 voor oogen hadden gesteld. Toen kwam de ver eeniging „Het Volksgebouw" tot stand. Deze vereeniging stelde zich ten doel het oprichten en exploiteeren van een Volksgebouw. Vanaf de beginne stond vast dat een volksgebouw zeer gunstig gelegen moest zijn. „Een gebouw in de Langestraat zou nimmer geschikt kunnen zijn. Dat zou b.v. te ver vanaf het Soesterkwartier gelegen zijn. Daarom werd reeds langen tijd de Snouckaertlaan in het oog ge houden. „Tot 1 October a.s. heeft de tegen woordige huurder nog recht van huur, doch dan is het ter beschikking. Het leent zich uitnemend voor het houden van vergaderingen, zangrepetities enz. Bovendien is de tuin uitnemend ge schikt voor het houden van tuinfeesten en biedt een gezellig zitje. Alleen de hoogst noodzakelijke veranderingen worden aangebracht. Natuurlijk is 't gebouw disponibel vooralle vereenigingen, b.v. voor sport- vereenigingen, zangverenigingen enz. Het Volksgebouw zal het centrum zijn van de moderne arbeidersbeweging en de S.D.A.P." Er worden gehouden groote Natio nale Zwemwedstrijden op Zondag 28 Juli, aanvang 2 uur in Pesie's Zwem inrichting. Prijzen der plaatsen 80, 50 en 30 cent. DE POST. Lijst van onbestelbare brieven en briefkaarten, van welke de afzenders onbekend zijn. Terugontvangen in de le helft der maand Juli 1929. Brieven binnenland: Jhr. de Beaufort, N. Leusden, Adv.bur. „Diligentia", Amsterdam. J. v. d. Goederen. Woerden. H. v. d. Hoef, Utrecht. Minister van Oorlog, Den Haag (we gens port geweigerd). Huize Nellie, Soest. Fa. Redelaar en Hesselman, Middel- harnis. Bur. de Telegraaf A 704, Laren N.H, Anna Zeldenrust, Amsterdam. Briefkaarten binnenland Klaas van Balen, Amsterdam. Mej Bogers, Amersfoort. Mies Geurts, Utrecht (wegens port geweigerd). J. v. d. Helm, Rotterdam. H. H. v. d, Heijden, Amsterdam. Weduwe de Jong, Amsterdam. Mej. M, Leenart, Wageningen (we gens port geweigerd). N. K. Meijer, Arnhem. Mej. Stam, Amsterdam. Brieven buitenland: Th. van Haselen, Isrelohn (Westf,). Briefkaarten buitenland J. H. Veder, Wiesbaden. Made. Gayd Beng, Liège. Geuste Qaschka, Botrop. Openlucht-concert, gegeven door Amersfoorts Mannenkoor in de stede lijke muziektent in het Plantsoen. De heerlijk-stille zomeravond had een ontelbare menigte muziekliefheb bers en vrienden van ons Mannenkoor naar 't Plantsoen gelokt, om te genie ten van den forschen mannenzang en- het kwalijk riekende inktwater in de beek. 't Laatste nemen we bij zoo'h gratis concert «qp den koop toe. Op vrij korten afstand van dc tent bekwamen we een rustig zitplaatsje en moesten daar toch constateeren, dat 'n groot koor In de open lucM maar al le veel verloren gaat aan ge luid niet alleen, maar vooral ook aan de fijne nuanceeringen in de diverse nummers. Het aandachtig luisterend publiek loonde na elk nummer, vooral na het bekroonde Smidsliedje (concours 1928 te Velp)»met krachtig applaus de geest driftige zangers, per vergissing in „Neerlands Mannenzang" zelfs reeds voor de laatste strophe. De bariton L. A. Oalis, lid van het Mannenkoor, kon zich in z'n beide solo's ten volle geven en werd hoog geapprecieerd, vermoedelijk alleen om z'n enorm geluid. Nog immer blijft deze zanger voor ons de ruwe diamant, die door gebrek aan scholing nog steeds de ware schittering mist. De wals van Joh. Strauss, die tot slot met pianobegeleiding werd gezon gen, werd met élan gezongen en op aandringen van het applaudiseerend publiek werd het laatste gedeelte ge bisseerd. Dir. v. d. Burg met z'n mannenkoor heeft zich door dit concert de gene genheid der burgerij weer meer ver zekerd. Een bediende van de Aardappel- handel S. in de Krommestraat, heeft zich schuldig gemaakt aan verduistering van goederen ten bedrage van f200. Er is door de politie procesverbaal opgemaakt, ook tegen den heler. OELDERSCHE VALLEI FILM. De Kamer v. Kooph. en Fabr. v. d. Geld. Vallei heeft het initiatief geno men tot het doen vervaardigen van een film van haar district. Het getuigt wel van den geest der Kamer, dat zij, haar district meerdere bekendheid willende geven, gebruik maak» van de modernste middelen. Verschillende gemeenten en particulieren hebben dan ook met en thousiasme dit pogen verwelkomd er hun steun toegezegd. Voor onze zoo zeer op toerisme ingestelde streek is hierin dan ook inderdaad een pracht- reclame gelegen. Het'verwonderde ons dan ook niet weinig,! dat enkele be langrijke gemeenten in dezen geen be lang meenen te zien en zich daarom afzijdig houden, zooals Bameveld, Nijkerk, Harderwijk en Veenendaal. Het is een goede gedachte der Kamer geweest, om de uitvoering van dit werk in vertrouwde handen te leggen. Er is helaas op dit gebied teveel dilettan tisme, al siert zich dit dikwijls met den naam van „artistieke films". Het geeft een 'groote waarborg van slagen dezer Geldersche Vallei-Film, dat de ener gieke, zeer bekwame heer O. Neyen- hoff te Den Haag de regie en uitvoering op zich nam. Dezer dagen is met het nemen der verschillende opname ijverig begonnen. Ook in onze stad zagen wij den operateur overal bezig. Nogal bekijks trok zijn tocht op één der platte booten der gemeente door onze grachten en vaarten. In het Bergkwartier, in het Lokhorsterbosch en elders werden keurige puntjes uitgezocht voor mooie opname. G. B, Rotterdam ld. Idem te ScherpenzeelS. v. d. H., den Haag f 10 of 5 d. Idem te Renswoude: O. V„ Assen f10 of 5 d. Hooftland het vernieuwen van den weg Hoogland—Amersfoort, zal de wegbaan 14 M. bedragen, terwijl er 6 M. be strating komt. Zooveel mogelijk worden bochten afgesneden, zoodat b.v. bij den ouden tol de wee aan de andere zijde van het oude tolhuis komt te liggen. Burgerlijke Stand. Geboren: Petrus Hendrikus, z. v. H. van 't Klooster en J. Boersen. OndertrouwdA. Vermeer en O. Wem- sen. Veenendaal Voor twee weken diende voor de Arnhenische Rechtbank een zaak tegen de beide grondwerkers O. van der B. en H. van R., die bij 't zandgraven te Veenendaal tweehonderd oude mun ten vonden, die zij niet met den eige naar van den grond deelden, maar zelf trachtten te verkoopen. De eisch luidde 3 maanden gevan genisstraf. De uitspraak der Rechtbank was tegen van R. f 200 boete of 50 dagen hechtenis en tegen van der B. f 100 boete, subsidair 20 dagen hechtenis. Leusden Burgerlijke Stand. Geboren: Arnoldus, z. v. D. Looije en K. Vader. Ondertrouwd: H. v. d. Berg en L. van Ravenhorst. Btoutenburg Burgerlijke Stand. Overleden: Bartje Kleiter oud 65j„ echtgen. v. P. Bui ting. COLBERT COSTUMES UITSPRAKEN KANTONGERECHT. Dronkenschap: J. V., Scherpenzeel f 10 of 5 d. Vee op anders grond laten loopen M. R„ Baarn f5 of 2 d. In autobus teveel personen vervoe ren: G. v. D„ Nijkerk f 10 of 5 d. Trekdier onbeheerd laten: P. B. Hilversum f4 of 2 d. Wielrijden zonder licht: G. v. H Soest f5 of 2 d.P. B„ Amersfoort id. W. M., Woudenberg, id. Wielrijden zonder remmen: R. Z., Nijkerk f5 of 2 d. Wielrijden zonder bel; H. P. v. d. T„ Soest f2 of 1 d. Wielrijden over voetbrug: A. B„ Amersfoort f2 of 1 d. Wielrljdende een paard geleiden te Amersfoort: J. v. d. G., Bunschoten f5 of 2 d. Motorrijden zonder rood licht of reflector: J. v. d. S., Apeldoorn f2of 1 d. Autorijden zonder nummerbewijs O. H., Amersfoort f2 of I d. Autorijden op daarvoor verboden weg: R. A. W. S., den Haag f5 of 2d. Autorijdende in een bocht links houdenR. G. C. S,, Bussum f 10 of 5 d. Met auto te snel rijden in SoestH, S, Baarn f10 of 5 d.; H. v. D., Doornik id.; J. V., Groningen id.; F. O., Amsterdam f 15 of 10 d.; F. A. G. Q., Deventer id.; L. C. H., Rotterdam id.; R. de R„ Amsterdam f25 of 15 d.: Th. S„ id.; M. K„ Woubrugge id.; F. J. W., Amersfoort f20 of IOd.;M. dc gescheiden echtgenoote van den oud-ambtenaar. De dader Is gearre steerd. ^Zaterdagavond wond bij een buren ruzie te Zutfen de 49-)arlge P. zich Uit den Omtrek Binnenland Electrlcltelt. De N.V. Provinciale Utr. Electr. Maatschappij deelt mede dat haar kantoor te Soest en te Baarn met ingang van respectievelijk 18 en 25 Juli wordt gesloten en verplaatst naar Amersfoort, Appelmarkt hoek Oroen- markt, Telefoon 1270. Dit kantoor is geopend van 8.30 tot 12.30 en van 1.30 tot 5.30, Des Zater dags van 8.30 tot 12.30. Alle correspondentie te richten aan het Hoofdkantoor. Gemengde Berichten Te Ommerlanderwijk bij Veendam had een explosie plaats in de aard appelmeelfabriek van Wilkens, waar door de groote fabriek, de opzichters woning en de boerderij van den heer Vegter in brand zijn geraakt. De ontploffing geschiedde te onge veer 4 uur en was tot ver in den om trek hoorbaar. Aanvankelijk werd ge dacht, dat een der ketels in dc fabriek geëxplodeerd was, doch hieromtrent kon men geen zekerheid verkrijgen. De kans is zeer groot, dat de explosie ontstaan is in een hoeveelheid opge slagen dextrine. Verscheidene arbeiders waren op het oogenblik van de ramp in de fabriek aan den arbeid, met het noodlottige gevolg, dat vele van hen door rondvliegende stukken hout en andere voorwerpen getroffen werden. Een 17-tal arbeiders liep verwondingen op, van wie verscheidene van zulk een ernstigen aard, dat zij nadat de eerste hulp verleend was, per auto naar het Academisch Ziekenhuis te Groningen en het ziekenhuis te Winschoten ver voerd moesten worden. In de fabriek zelf ontstond onmiddellijk na de ont ploffing een felle brand, die het ge- heele bouwwerk weldra in lichte laaie zette. Het vuur deelde zich ook mede aan een naast de fabriek gelegen zichterswoning en twee boerderijen, fabriek en deze drie andere gebouwen werden nagenoeg geheel een prooi der vlammen, ondanks het krachtig optre den van de Veendamsche brandweer, weldra bijgestaan door de bandweren ui» Pekela en Wildervank. Helaas heeft deze ramp aan eenige menschen het leven gekost. Te Naarden is thans gevonden het skelet van den Tsjecho-Slowaakschen paedagoog Comenius, dat aldaar onder de weeshuis-kazerne begraven lag. Veel moeite is door wetenschapsmenschen gedaan om dit skelet te vinden, dat waarde voor de wetenschap schijnt te hebben. Een Duilsch vliegtuig, dat kranten voor de Dultsche Oostzee-badplaatsen zou vervoeren, is op een rijdenden trein neergestort. De bestuurder was terstond dood. de mecanicien werd ernstig gewond. Oorzaak van het on geluk was het losraken van de schroef. Te Parijs zijn weder tal van com munisten waaronder eenige buiten landers gearresteerd. Tegen 96 van hen wordt een onderzoek ingesteld wegens aanslagen op de veiligheid van den Staat. Te Semarang heeft een oud-amb tenaar bij de douane in het Tjajudl- hotel met vier revolverschoten het lid van de Weeskamer, de heer W. v. Zuylen doodgeschoten. De vermoorde zou de volgende week trouwen met In Marokko heeft weer eens een botsing tusschen inlanders en militairen plaats gehad, waarbij 20 personen werden gedood. Te Deventer is een 42-jarige vrouw uit het raam van de eerste verdieping van haar woning gevallen. Zij overleed spoedig. Tengevolge van een botsing tus schen twee schepen, die met groote snelheid over het Mlchiganmeer voeren, :ijn negentien personen verdronken. - In Bulgarije is een geheim munitie depot in de lucht gevlogen. Drieduizend granaten ontploftener zijn vele dooden en de materieele schade is groot, Het Amerikaansche departement van landverhuizing heeft bekend gemaakt, dat in het afgeloopen fiscale jaar ruim 12.000 personen als ongewenschte vreemdelingen uit de Ver. Staten gezet zijn. De meesten behooren tot de Slavische rassen. Ingezonden. (Bulten verantwoordelijkheid der Redactie) Foei, meneer de Redacteur, wat heeft U nu toch gedaan! Dat had ik toch nooit kunnen denken, dat U U zóó zoudt verlagen om dergelijke (uitdruk kingen tegen een zoo hoogstaande „zaak" te bezigen! „Modern" een tingel-tangel! Als U er maar eens vlak naast woonde I Zoo'n „immese" jazz-band. Ja, meneer, en niet alleen een plano, maar ook een viool en zelfs een saxophoon! Tot twaalf uur brengt het gezelligheid in de zaak en na twaalf zelfs op strA&t. Dan begint pas de lol voor de kromme- straat-bewoners. Nou maar. meneer, ik geef de eige naar groot gelijk, dat le naar de Politic is geloopen. 't Is altijd leuk. als je bij een oude kennis op bezoek komtl En U noemt 't gehalte van' vermaak bedenkelijk! Maar, meneer, hoe kan dat nou? Z.b.b.h.h. KERKELIJKE DIENSTEN. Amersfoort. PAROCHIE O. L. VR. HEMELV. Langegracht no. 36 Pastoor: Deken L. A. F. X. Fock Langegracht no. 37. ZONDAO Schaalcollecte restauratie voor het kerkgebouw. H.H. Missen om 7 uur cn half 9. Half-11 uur Hoogmis. 3 uur vespers. 6 uur Lof met rozenhoedje. 7 uur patronaat 2e afd. DINSDAG 8 uur gezongen H. Antoniusmis. 8 uur Congregatie H. Familie. DONDERDAG 7 uur Lof. VRIJDAG H. Mis 7 uur en kwart voor 8 gcz. H. Mis. 9 uur H.JMIs 7 uur Lof. ZATERDAG Van 4—9 Biechthoorcn. Dagelijks de H. Missen om 7,8. en 9 uur. PAROCHIE ST. FRANC. XAV. 't Zand no. 29 Pastoor: C. Hartman, 'tZand no. 31. Telefoon 730. ZONDAG Half-zeven, acht uur en kwart over 9 H. Mis. Half-11 Hoogmis. Zes uur Lof. DONDERDAG 5 uur tot 8'/, biechthooren. VRIJDAG le Vrijdag v. d. maand. Kwart voor 8 gez. H. Mis voor de levende en overlede leden v. het Genootschap v. h. H. Hart. 7 uur Lof. ZATERDAG 7 uur Lof. Van 3tot 9'/, biechthoorcn. Dagelijks de H.H. Missen om 7. 8 en 9 uur. PAROCHIE ST. HENRICUS Paulus Borstraat no. 41 Pastoor: H. J B. Engbers Matthias Withoosstraat no 34. Telefoon 1158. ZONDAG. H.H. Missen te 5 en 7 uur. 10 uur Hoogmis. 6 uur Lof MAANDAO 8 uur St, Oerardus Majella-Mis. DINSDAG 7 uur Lof ter eere v. d. H. An- tonius. ZATERDAO 4 uur voorbereiding voor de H. Biecht voor de kinderen, daarna biechthooren tot 9 uur. Dagelijks de H. H. Missen ten 7 en 8 uur.

De Eembode | 1929 | | pagina 2