L. J. Luycx Zoon LAN6E8TRAAT 49 - TEIEFOOR 194 Qroote keuze Zijden onderjurken vanaf f 1.90 Directoire* fl.45. De commissaris der Koningin in dc provincie Utrecht heeft Dr. Schrcuder en Mr. Dr. M. Tydeman onderscheidenlijk als lid-voorzitter en lid van de Gezondheidscommissie te Amersfoort herbenoemd. De Rijvereeniging »L 3 Aug. a.s. te half een een afstandsrit uitgeschreven van de Vlasakkers naar de Lage Vuursche. Het parcours van ongeveer 15K.M. moet.binnen een uur worden afgelegd. Daarna heeft een cross country plaats van de Lage Vuursche naar Groot Kievitsdal en te half drie eenjspring- concous op het terrein van den heer Ir. I. P. Leeuwenburg, gelegen nabij Klein Kivitsdal. Voor deze ritten zijn verschillende prijzen uitgeloofd. Na afloop van alles wordt op het terrein een tea aangeboden door den heer en mevrouw Leeuwenburg. Behalve leden van dc rijvereeniging „Eemland" worden ook leden van dc rijvereeniging „Baarn" en van de „Utrechtschejachtvcreeniging" tol deel neming aan of het volgen van den afstandsrit en cross country en van het springconcours uitgenoodigd. Bij de firma Hamers en Van Beek werd Zaterdag weer een gouden dienst- jubilé herdacht. Ditmaal was het de heer P. Wellerd, die een halve eeuw in de tapijtfabriek dienstbaar was. Namens het departement Amersfoort der Maatschappij voor Nijverheid er Handel, kwamen Ing. Verhey en secre taris Dekker het getuigschrift met de gouden medaille der Maatschappij aan bieden. Dc oudsle firmant, de heer P. Jos. Hamcrs-Wolters, feliciteerde den jubi laris dankend voor zijn trouwe plichts betrachting en bood hem een gouden horloge aan. Het personeel bracht als feestge schenk een kamerameublement. In den avond kwam de muziekvereniging Wilskracht namens de R. K. Textiel- arbcidersbond een serenade brengen. Tusschcn Kampoord en den Pis- Iteuvcl aan den Utrechtschenweg. zal eerlang worden aangevangen met den bouw van een groot gesticht voor ver pleging van gcesteskranken der Ned. Hervormde Gemeente. De bouw staat onder leiding var den architect Van Hoogevest, geassi steerd door de bouwkundigen Mensink uit Apeldoorn. Dc aanbesteding zal eind Augustus worden gehouden. Onze stadgenoote mejuffrouw B. v Keulen slaagde te Roermond voor de acte M.U.l.C Gisterenavond te ongeveer half-6 raakte een arbeider bij de zandafgra- vingen achter het Pens. „St. Louis" tusschcn de ketting van een kipkar, getrokken door een paard. Drie vingers werden zwaar gewond. De politie legde een noodverband, waarna dc man naar het Ziekenhuis werd vervoerd en door Dr. Aghina werd behandeld. Burgerlijke Stand. Geboren: Grietje, d. v. I. de Groot en L, Dijkhuizen Gerrit, z. v. P. Groencwoud en M. P. Snijders Cor nelia Johannes Huberlus, z. v. J. W. R. Cocncn en B. C. C, Lablans Al- bertha Johanna, d. v. G. W. Overeem en G. J. J. Nlcuborg. 23 Juli. Geboren: Johanna Maria.d, v. A. J. Q. v. Doorn en J. M. A. Thijs- sen Bertha, d. v. J. H. v. Es en K. Waterman Catharina Aaltje, d. v. G. de Jong en J. de Vries Frede- rlcus Johannes, z. v. F. v. Lier en T. J. Wichers. I Gehuwd: A.J.M.Bal jet en V. E, Proot. Overleden: Jo hanna van 't Klooster, 78 j., wed. v. J. N. Krielen. 24 Juli. Geboren: Wilhelmina Jo hanna, d. v. A. ten Hoven en W. J. Verhaar. GehuwdH. v. d. Berg en C. v. Putten - J. Draaijer en M. Be- rendse W. Wismeijer en F. L. Geijs. Overleden: Johanna Lcvenbach, 59 j. wed, v. E. P. Rintel. 25 juli. Geborai: J -banna Bcrendina, d. v. A. Poelman en A. Scharrenburg Hcnrica Maria, d. v. P. J. Kok en H. M. v. Daatsclaar Walter Berend, z. v. H. Schuurman en C. H. de Vries Aaltje Hendrlka, d. v. P. de Roos en A. Brouwer. Ondertrouwd Kruse en F. H. Pastoor J. G. Last en N. Zwart W. Wentinck en J. Bouw - N. J. v. Eijk en B. C. En- kclaar J. Allon en W. W. Koning. Gehuwd; O, M. Kuijlersen Gouma. Overleden: Anna M, Kraanen, 70 j., wed. v. H.J. Hol -- Wilhelmina Ehren, 64 j.. cchtg. v. A. W. H. Eijniann. 26 Juli. Geboren: Jan Henri, z. v. C. C. v. Keulen en J. v. Kommer Hendrik, z. v. A. C. Oorebeek en G. M. Koning Cornells, z. v. H. H. Arlcr cn M. A. Waller! Dorothea, d, v. P. Groenhuizen en D, G. M. Schatorje. lull. i. Koclcwijn en B. Vastenhouw. Overleden: Gerrit Oskam, 59j. echtg. v. J. v. Reeuwijk. OEVESTIOD. Wed. A. Jansen, R.K., Weverssingel 44. Petronella Zevenbergen, Ger„ Barchm. Wuytierslaan 28, dienstb. Maria Groeneveld, E.L., Prinses Maria- laan 24, dienstb. Elisabeth Lucius, R.K., P.C. Hooftlaan5, dienstbode. J. v. d. Sluljs, N.H Asterstraat 3. kok. Wed. Noorloos, O.K., H. v. Vianden- straat 24, huishoudster. Charlotte Baars, E.L., Utrechtscheweg 274, dienstbode. L. Oomen, R.K., 2e Kazemestr., serg. J. Smit, N.H., Leusderweg 80, machinist. J. v. d. Kuilen, N.H., Utrechtschew. 3, dienstbode. Elisabeth Gorter, Zonncbloemstraat 8, dienstbode. P. Meijer, N.H., A.Cuypeistr. 29,boekh. W. Koster. R.K., Langestr. I, dienstb. Marg. Termasten, N.H., Snouckaert- laan 2, dienstbode. H. Leau de Eugene, N.H., Eemstr. 116, ass. corr. H. Wassenberg, R.K., Eeinstraat 97, onderwijzer. Geertruida Butzelaar, R.K„ Stations plein 2, b'jffetjuffr. C. Bijl. N.H., Utr-weg 2, kellner. H. Mcurs, R.K., Brederodel. 12, dienstb. W. Zijdervcld. N.H., Hotel de Witte, hotclknccht. S. Plieger, G.K., St. Bonifaciusstr. 40, II machinist. H. Wekking, R.K., Joh. Tolliusstr. 17, II. machinist. J. Engelbarts, E L., Kazerne, korporaal. J. de Vrij, NH„ A. Davidshof 1. Maria Schrijver, R.K.. Krommestr. 54a. Maria Eeders, N.H., Utrechtschew."" verpleegster. J. Coonen, R.K., Javastr. 34, onderw. Achterveld den landbouwer Drup is door onbekende oorzaak brand in een hooi berg uitgebroken. De motorspuit uit Bameveld, welker hulp was ingeroepen, weigerde geruimen tijd te werken. Toch mocht men er in slagen de vlammen te blusschen. Het hooi was niet verzekerd. Barneveld Burgerlijke Stand. Geboren: Aalberchtha, d. van L. Hoorweg en A. Tom, Johannes, van J. H. v. Schalkwijk en M, C. Zwanenburg. Geertruida Aleida, d. A. Wolbersen en A. Vermeulen. Roelof, z. van J. Grit en I Tuinstra. Roelof Cornelis, z. R. C. Dekkers en G. Smits. Oebele, van D. Rozendal en A. Stoker. Dirkje, d. van J. v. Leijenhorst en C. Bouw. Meeltje, d. van H. v. Wc- num en F. G. v. d. Top. Ondertrouwd: Schuurman en P. Versluijs. W. J. P. Beerekamp en J. J. Seldenrijk. GetrouwdE. J. v. d. Kaa en J. Th. Kuijpers. H. Bouw en M. Markus. OverledenHendrik Jan Vermeer, 2 d. I Nabij „Dusschoten" is een in Duitschland opgestegen luchtballon, bemand door vier personen vlot ge daald. In een korten draai der Wilhelmina- straat zijn een paar jonge mannen, die op een hoog beladen vrachtauto had den plaats genomen, van hun verheven zitplaats geslingerd, G. v. E. bekwam verschillende verwondingen, terwijl de andere persoon zijn hoofd nogal be-( zeerde. Eerstgenoemde bleek later o.m. zijn pols te hebben gebroken. Hooglanderveen In de Naaischool van het St. Jozef gesticht werd Zondag en Maandag j.l. een tentoonstelling gehouden van het gemaakte werk in het afgeloopen jaar. De resultaten van het onderwijs over trof de verwachting der bezoekers, niet alleen, wat de hoeveelheid betrof, maar vooral de keurige afwerking der werk stukken. Niet het minst trokken de velerlei keurig uitgevoerde fantasie stukken aller aandacht. Moge deze eerste tentoonstelling voor dc meisjes die de Lagere School hebben afge loopen, een aansporing zijn de naai school nog een bf meer jaren te be zoeken en vooral voor de ouders om hun kinderen datgene te laten leeren, dat deze in hun verder leven zullen en kunnen noodig hebben. Reeds nu kan worden meegedeeld, in onze parochie in het najaar een Fancy-fair zal gehouden worden. De voorbereidende maatregelen zijn reeds getroffen. Door den Algem, Nederl. Hengelaars- bond werd voor de leden een hengcl- wedstrijd in de Eemnesservaart ge houden. Een zestigtal hengelaars, leden van den bond uit Hilversum, Baarn, Weesp. Naarden en Laren namen aan den wedstrijd deel. Bij de Vaartsteeg waren vlaggen ge plaatst, zoodat het terrein een vroolij- ken aanblik opleverde. De wedstrijd had een zeer geanimeerd verloop cn ondanks het feit dat de vischvangst gering was, heerschte er tot op het laatste oogenblik onder de deelnemers een 'uiterst opgewekte stemming. Tegen den landbouwer S. L. H. te Buitendijk werden niet minder dan drie processen-verbaal opgemaakt, wegens het laten loopen en grazen van vee In andermans weiland. Wegens dezelfde overtreding werden tegen den landbouwer G. S. te Baarn, wiens vee te Binnendijk weidt, twee processenverbaal opgemaakt. Nllkerk Aan J. H. Reef, aannemer te Olden- zaal, is als laagste inschrijver door den Rijkswaterstaat opgedragen hel maken van een asphaltverharding op den rijksweg Hoevelaken—Nijkerk voor f 131.700. Op de markt: Aangev. 341.000 Eieren f 6 78 schrammen f41—43; 157 runderen f200—305; 44 nuchtere kalveren f8— 12; 4 lammeren f 12—18; 31 biggen' f24- 30. Soest Door een daartoe ingestelde com- uissie, die in de Philomena-Stichting xamineerde, werd bij het einde van het cursusjaar, uitgereikt het diploma van coslutnière aan de leerlingen Greta Visser, Bertha Plekkepoel, Anna Kuijer; het diploma voor lingerie aan de leerlingen Rica Majoor, Grada Wolf- i sen, Grada Kok, Agnes Hartman, Nelly Butselaar. Voor het examen coupeuse zullen Nijmegen opgaan Regina Dorrestein en T. Muskens. Wij sporen de ouders dringend aan wel te denken aan de toekomst hun kinderen en daarom deze nieton- middelijk na het verlaten der school in dienstbetrekking te zenden, maar eerst aan deze grondig onderricht in knippen, naaien, verstellen enz. te doen erstrekken. Wij bezitten voor dit doel een in richting zoo vakkundig ingericht, als wellicht geen enkele parochie in ons aartsbisdom bezit en die iedere pa rochie ons benijdt. Burgerlijke Stand. Geboren: Janny, d. van J. de Bree en J. Klinkjen. Gijsbertha, d. van J. J. Wanzing en J. v. d. Deijssel. Hendrik Ariên, z. van H. A. Hendriks en J, v. Duinkèrken. Gerrit, z. van F. Rosendal en M. v. d. Heuvel. Geertje, d. van A. v. d. Zouwen en H. de Ruiter. OndertrouwdE. C. v. Breukelen en R. A. Kamerbeek. J. Krijnen en G. v. d. Hoef. C R. v. Eijden en P. Weldam. K. de Wit en M. v. Dorrestein. R. H. Soeter en C. R. J. Gaasbeek. GetrouwdJ. Vinkenborg en M. Stuurman. Over leden A. S. Flick, 26 j., ongeh. De Gemeenteraad besloot de Openb. U. L. O. school onder te brengen in het gebouw der Lagere school in de Kerkebuurt. Bij de benoeming van personeel voor het U, L. O. onderwijs zal zuinigheid worden betracht, terwijl de school wellicht reeds met Novem ber a.s. zal kunnen worden geopend. Het 7e leerjaar van de Lagere school zal overgaan naar de U. L. O. De oude Openbare school te Soester- berg, zal zoodra de nieuwe school klaar is, worden bestemd tot gymnas tieklokaal, door de scholen te Soester- berg gezamenlijk te gebruiken. Tevens zal een gedeelte tot garage voor brand weer worden ingericht. Bij de voorstellen tot gras-verpach ting merkt Busch op, dat dergelijkt verpachtingen in het openbaar dienen te geschieden en niet onderhandsch en bij uitnoodiging. Bovendien bleek den Raad dat de verpachting reeds ,s geschied en eveneens de gunning, het gemaaide gras, of eigenlijk het rooi was reeds door den pachter het land binnengehaald. Het voorstel van Busch om deze verpachting ongedaan te maken werd evenwel met 4 tegen 7 stemmen v worpen, zoodat het voorstel van B. W. toch werd aaugenomen. Voorwaarden tot slachting in het abattoir werden vastgesteld eveneens een verordening waarbijft verboden is een slagerij, enz. op te richten of te hebben buiten het abattoir. Uitdrukkelijk werd verzekerd, dat de huisslachlingen buiten deze materie vallen. Daaromtrent zal in een volgende vergadering nog een en ander worden de winter invalt, dan houdt de groei op, die in 't voorjaar weer opnieuw aanvangt. Wie zoo gelukkig is, enkele bakken te bezitten, die kan zonder risico heel wat meer doendie kan in de leeg gekomen bakken b.v. nog postelein uitzaaien, veldsla en peterseliehij kan er bladselderij in uitplanten, ook peter selie en sla. Het is nu de tijd om nieuwe aardbeibedden aan te leggen. De oude planten geven langzamerhand minder vrucht en houden eindelijk geheel op te dragen. Men vindt op de oude bedden aan de ranken genoeg jonge planten, men neemt daarvan de meest ontwikkelde, cn plant die in flink bemesten grond, b.v. met koemest of goed verteerden paardenmest; ook kan men deze dooreenmengen, als men beide heeft. Natuurlijke mest Is e«enwel niet beslist noodig, men kan ook met kunstmeststoffen, oordeelkundig geko zen, zeer goede resultaten verkrijgen. Diep omspitten der aarde en den stal mest er behoorlijk onderwerken, is noodig. Dan zetle men de jonge planten in den aldus toebereiden grond, op afstand van anderhalven voet; gieten mag bij droog weer niet nagelaten worden, aardbeiplanten houden van vochtigen grond en vochtige natuur. Voor de huisvrouw: wie vrij wat bessenstruiken bezit, zal zeker een deel der bessen tot bessensap verwerken. Zie hier een recept1 Liter sap, 1 K.O. suiker kookt men tezamen onder ge durig afschuimen. Wie een heerlijk sapmengsel wil hebben, neme 1K.G. aalbessen, 1K.G. kersen en K.G. frambozenhet sap hiervan late men eerst 24 uur in den kelder staan, dan giete men het door een linnen doek en zette het vervolgens met 250 gram pond) suiker te vuur. Een ei, in een glas water tot schuim geklopt, giete men er langzaam door, dan late men het koken onder gedurig afschui men totdat het ongeveer de dikte van stroop heeft. Van zwarte bessen is een pikante likeur te maken. Neem b.v. 10 L. bessen en kneus ze, doe ze in een groote glazen flesch of in een groot, schoon vaatje, giet erlOL. wijngeest op en laat dit mengsel min stens 8 dagen staan. Dan op een groven doek, gespannen over een schotel, uit gieten, den doek samenvouwen en wringen, totdat al het sap er vrijwel uit is. Voeg dan 10 L. water en 5 K.G. witte suiker bij, en de likeur is gereed; filtreeren is in den regel niet meer noodig. Om den smaak nog wat krui- deriger Ie maken, doet men er soms nog iets kaneel en een paar kruid nagels bijhiermee zij men echter zuinig, anders veroorzaakt het gebruik licht hoofdpijn. 3 A.R. t.w. de heerenW. de Vlugt, Mr. A. A. de Veer en Mr. J, Croles. 3 C.H. t.w. de heeren: |hr. Mr. B. C. Savornin Lohman, Mr. H. Verkou- leren en Mr. R. Pollema. vastgesteld. De verordening op de heffing van belasting op publieke vermakelijkheden wordt gewijzigd, een en ander in ver band met de op handen zijnde feeste lijkheden bij de herdenking van het 900-jarig bestaan van Soest waarvoor ruime bijdragen uit de gemeentekas worden beschikbaar gesteld. Land- en Tuinbouw WAT ELKE MAAND TE DOEN GEEFT. (Ie helft Augustus.) Nadruk verboden. Augustus: Oogstmaand. Deze bij naam zegt ons dat er in deze maand meer valt te oogsten dan te zaaien en Ie planten. Behalve vroege aardappe len, kunnen wij thans allerlei groenten in den hof snijden of uitplukken: sla, postelein, zomerandijvie, koolsoorten, boonen enz. En in den fruittuin kun nen we eveneens ons hart ophalen, inzonderheid aan de verschillende bes soorten: aalbessen, zwarte bessen stek- of klapbessen die er dezen zo mer weer overvloedig zijn. In dezen tijd moeten allen, die daartoe in de gelegenheid zijn, een „vruchtenkuur" doormaken, d.w.z. een rijkelijk gebruik maken van vruchten, waardoor het bloed wordt gezuiverd. Versche groen ten, vooral groene bladgroenten en fruit voeren aan ons lichaam ons bloed, de onmisbare voedingszoulen en vitaminen toe. „Vruchten zijn duur", hoort men vaak zeggen; dit is betrekkelijk. Dit is zeker zoo, als men ze slechts be schouwt als lekkernij en niet als voed sel, dat versterkend en reinigend werkt. Velen vinden 25 of 30 cent voor een pond kersen te veel terwijl zij vleesch, eieren en melk, die ze beschouwen als de versterkende mid delen bij uitnemendheid, eenige malen dat bedrag uitgeven als een „nood zakelijk iets". Gelukkig dat er door de medici "meer en meer op het groote nut van versch fruit gewezen wordt. We noemden hierboven onder de te oogsten producten ook boonen. Heeft men ook stoksnijboonen, dan ga men die, om te plukken, om den an deren dag na, opdat ze niet te hard en minder malsch worden; sla- of suikerboonen kunnen langer zitten, deze heeft men het liefst als er boontjes in komen. 't Zaaien is nu volstrekt nog niet htelemaal atgeloopen, maar met enkele groenten wordt het min of meer ris kant met het oog op de weersgesteld heid in de volgende weken en maanden. Zoo kan men nu, op hoop van zegen, nog wel postelein zaaien op den kouden grond, en worteltjes, kropsla en peter selie; ook kan men late andijvie nog uitplanten, maar het is volstrekt niet zeker, dat men er veel genoegen en profijt van zal hebben. Wei kan men nu met gerustheid nog zaaienwinter- spinazie, veldsla en herfslrapen. Van de spinazie kan men in den herfst en den voorwinter lang profiteeren, totdat Binnenland EERSTE KAMER. Door de Provinciale Staten der ver schillende provinciën werden gekozen tot leden van de Eerste Kamer: R. K. Staatspartij: Mr. W. M. van Lanschot (aftr.), te Vught. Jhr. mr. A. F. O. van Sasse van Ysselt, te den Bosch. P. W. de Jong (aftr.), te Tilburg. A. C. de Bruyn, te Utrecht. H. M. J. Blomjous (aftr.), te Tilburg. Mr. F. I. J. |anssen (aftr.), te Maas tricht. O. M. F. Haffmans (aftr.), te Helden. Jhr. mr. G. Michiels van Kessenich (aftr.), te Roermond. J. N. J. E. Heerkens Thljssen (aftr.), te Haarlem. P. J. Serrarens, te Utrecht. Christ. Hist. Unie: Jhr. mr. B. C. de Savornin Lohman (aftr.), te Utrecht. Mr. R. Pollema (aftr.), te Leeuwarden. Mr. H. Verkouteren, te Amsterdam. Anti-Rev. Partij: Mr. A. A. de Veer (aftr.), Middelburg. W. de Vlugt (aftr.), te Amsterdam. Vrijheidsbond Mr. D. Fock, te Haarlem. S. v. d. Bergh (aftr.), te Wassenaar. Soc. Dem. Arb. Pariij P. Moltmaker (aftr.), te Utrecht. Henri Polak (aftr.), te Laren (N.-H.). Mevr. W. C. B. Pothuis—Smit (aftr.), te Amsterdam. Dr. F. M. Wibaut (aftr.), te A'dam. J. Oudegeest, te Amsterdam. Vrijz. Dem. Partij: Kerknieuws. AARTSBISDOM UTRECHT. Tot hoogleeraar aan het Groot Seml- irie Rijzenburg te Driebergen is door Z .D. H. den Aartsbisschop van Utrecht benoemd de Weleerw. Heer Dr. P. H. de Jong, kapelaan van St. Walbufg|te Arnhem. UIT ROME. Onder de toejuichingen van honderd duizenden personen, verliet Z. H. de Paus het Vaticaan om het St. Pieters plein te betreden, waarmede dus offi cieel gebroken werd met de traditie, volgens welke de Paus sinds 1870 ge vangene was in het Vaticaan. De Paus was omgeven door zijn hofstaat. Hij werd gedragen op het zooge naamde podium door twaalf dragers. De Paus maakte den geheelen rond gang van het plein mee en steeg daarna af voor de St. Pieterskerk, waar een altaar was opgesteld, van waar af hij den apostolischen zegen gaf aan de geweldige menigte. De processie duurde ruim 2'/, uu en werd naar schatting door 150.000 toeschouwers bijgewoond. Gemengde Berichten Aan de beurt van aftreding waren: 11 R. K. t.w. de heeren: H. M. Blomjous, O. M. F. Haffmans. Mr. F. I. J. Janssen, P. W. de Jong, Mr. W. M. van Lanschot, Jhr. Mr. G. A. H. Michiels van Kessenich, P. J. J. de Wit, W. Fransen, Mr. J. N. J. E. Heer kens Thyssen, Mr. P. J. Reymer en één vacature (F. X. A. Verheyen). 5 S.D.A.P. t.w. de heerenP. Molt maker. H. Polak, Mevr. W. C B. Pot huis—Smit, Dr. F. M. Wibaut en G. F. Lindeyer. 2 V.B. t.w. de heerenJhr. Ir. R. R. L. de Muralt, S. van den Berg fr. 1 V.D. t.w. den heer Prof. D. van Embden. In het textielgebied van Lancashire in Engeland is de uitsluiting van alle katoenarbeiders in werking getreden. Van de 1800 bedrijven zijn er 1500 gesloten en ongeveer 500.000 arbeiders worden getroffen door deze lockout. Het bedrag, dat aan loon gederfd wordt bedraagt wekelijks ruim 1 millioen pnd. sterling. Indien het conflict van langen duur is zullen minstens 100.000 arbei ders van verwante bedrijven eveneens getroffen worden. Ondanks het weinig bemoedigende verloop der bemidde lingsonderhandelingen gedurende de laatste veertien dagen koestert men de hoop tenslotte toch nog tot overeen stemming te zullen kunnen komen. De uitsluiting, het grootste arbeidsconflict sedert de algemeene staking van 1926, heeft in politieke kringen groote be zorgdheid gewekt. Juist toen de kerk aanging, brak te Hedel een felle brand uit. De brand ontstond, vermoedelijk door het om vallen van een brandend petroleum- toestel, in de woning van den arbeider G. van 't Zand, gelegen in de arbeiders wijk de Steek. Het vuur greep snel om zich heen en voordat de brandweer ter plaatse was, stonden ook twee nabij gelegen woningen in lichte laaie. Uit de huizen kon niets gered worden. De brandweer moest zich beperken tot het nat houden van de omliggende huizen. De drie huizen brandden to- l af. Tijdens het verblijf van de familie S. op de Kager Plassen zijn plotseling drie kinderen onwel geworden. De behandelende geneesheer dacht aan vankelijk aan een lichte darmstoornis, doch toen de toestand der kinderen steeds erger werd, werden zij naar het Diaconessenhuis te Leiden vervoerd. Daar zfin het 2-jarig zoontje en het 9-jarig dochtertje overleden, terwijl het derde kind in levensgevaar verkeert. Omtrent de oorzaak der geconsta teerde vergiftigingsverschijnselen, waar aan men den dood der kinderen meent te moeten toeschrijven, is tot dusverre niets definitiefs bekend. Uit een trein, welke Warmond passeerde, is door het openspringen van het portier, een ongeveer 5-jarig kind gevallen. Het kind was aan het spelen in den coupé en vermoed wordt, dat het daarbij dc deur heeft geopend. Met een schedelbreuk en gebroken dijbeen werd de kleine opgenomen en naar Haarlem vervoerd, waar het bij aankomst reeds bleek overleden. In den coupé waren ook gezeten de vader, tijdelijk te Heemstede verblijvend ge neesheer, de moeder en drie andere kinderen. Met welke moeilijkheden de Kerk in Afrika te kampen heeft bij de op leiding der priesters, blijkt wel uit het feit. dat de 100 seminaristen van het Seminarie te Nyenga (Oeganda) tot 11 verschillende stammen behooren. Zij spreken dus 11 talen, daarenboven nog Engelsch, dat met uitzondering van Donderdag, waarop ieder zijn eigen taal mag spreken, de officieele taal van het Seminarie is. De 75-jarige K. Buis is, gaande naar het hooiland, door een uit Ab coude komenden trein gegrepen en onmiddelijk gedood. 'RFUN£ WASLIJ 08 DUIF OEN OOLDER

De Eembode | 1929 | | pagina 2