Mevrouw! Lees dit even! Firma Schoenmaker Co. Koopt uw Schiijffliachine Belangrijke Aanbieding MOTORRIJWIELEN L. J. Luycx Zoon Zaterdag in lossing een schip Zeeuwsehe Eigenheimers 45 cent 10 K.G. afgehaald, thuisbezorgd 50 cent 10 K.G. Deze zjjn puik best, kwaliteit onovertrefbaar. Spercieboonen 23 cent K.G., geen Wa genaars of bruine boonen, 2 K.G. voor 15 centde echte, komt zien. Tomaten 10 cent pond, 15 cent K.G. Klapbessen, heele mooie. Roode struikjesbessen 17 cent pond. Uien 10 cent K.G. Gele Komkommers 10 cent stuk. Groena Komkommers 4 cent stuk. Krommestraat 60 - Amersfoort of neemt een abonnement voor onder houd van uw schrijfmachine bij H. ELZEÏ1AAR B KANTOORBOEKHANDEL Q LANGESTRflAT 84 TEL. 528 Wit Gele Kruis. Het wijkhuis van het Wit Gele Kruis is gevestigd Zand 33. Het is geopendop werkdagen I2 en 67 uur; op Zon- en feest dagen van 4—5 uur, Telefoon 1280. Men kan zich voor het lidmaatschap van het Wit Gele Kruis aangeven aan het wijkhuis; minimum contributie één gulden. Voldoende is een briefje met straat, huisnummer en met opgave der' contributie in de brievenbus van het wijkhuis Zand 33 te werpen. GEMEENTERAAD. De Raad der gemeente Amersfoort vergaderde Dinsdag 30 Juli, 's avonds om zeven uur. Na mededeeling van ingekomen stuk ken en mededeelingen werd benoemd tot leerares in de lichamelijke oefening aan de Handelsscholen mej. v. Emden. De heer F. Wesselir.g werd eervol ontheven van de tijdelijke waarneming der betrekking van leeraar in de Aard rijkskunde aan het Gymnasium. Het voorstel van B. en W. tot het verleenen van ontslag aan vrouwelijk personeel in gemeente-dienst, bij het aangaan van een huwelijk, werd aan genomen. Vastgesteld werd eene verordening regelende het verleenen van een grati ficatie wegens diensttijd aan ambtena ren en werklieden. Zij werd zóó ge redigeerd dat gewezen jubilarissen ook nog kans krijgen te profiteeren. Tot wijziging van de verordening regelende het verleenen van wachtgeld aan tijdelijk personeel tot regeling van de looncn voor de jeugdige werklieden en tot het onderbrengen in loongroe- pen van personeel van het openbaar slachthuis, werd besloten. Toekenning van een gratificatie aan gemeente-personeel bij het behalen van diploma's, zal door B. en W. kunnen geschieden. Crediet werd verleend voor het achteruit zetten van een gedeelte m bij de brug Bloemendalsche poort. Tot aankoop van een veegauto voor de Reiniging werd machtiging verleend. Een nieuw Werkliedenreglementwerd vastgesteld. Op voorstel van B. en W. werd be sloten over te gaan tot verbetering van de bestrating van de Kleine Koppel. Hierover ontstond eenige discussie, Mr. Stadig was van oordeel dat al leen bij de behandeling der begrooling mocht gesproken worden over of be sloten worden tot werken van dien omvang. Hij noemde een dergelijk voor stel de reinste dwaasheid en hekelde de houding van B. en W. die volgens hem maar eischten, dat die werken zouden worden ter hand genomen. Hel geld moest liever worden bewaard. De heer van Galen Last was 't daar mede eens, maar was wat bezadigder in zijn wijze van afkeuring. Wethouder Thien deelde mede dat de geraamde opbrengst der belasting kohieren met ongeveer f 42^00 overschreden. Hiervan moet noodzakelijk eer drag ad f25.000 worden gereserveerd voor afrekening van kwade posten met het Rijk en er bleef dus nog f16.000 beschikbaar. De verbelering der besirating van dc Kleine Koppel werd door Openbare Werken reeds vorig jaar dringend nood zakelijk geacht, maar kon toen wegens geldgebrek niet uitgevoerd worden. De begrooting voor 1930 eischte sluitend te worden gemaakt, bezuini ging over de geheele linie. En voor wa( openbare werken betreft, bleek over tuigend. dal zeer veel noodzakelijk werk moet worden uitgesteld. Door nu de begrooting voor 1930 Ie ontlasten met het bedrag voor deze straatverbetering noodig, maakt men mogelijk dat straks in 1930 het strikt noodzakelijke kan worden gedaan. Wethouder Thien acht zich voor dit beleid volkomen verantwoord. Wanneer men het bedrag reserveert, blijft óf de Kleine Koppel in den slechten toestand van thans, óf er wordt in 1930 een ander, even noodzakelijk werk nage laten. Nog merkt wethouder Thien aan mr. Stadig op. dat B. en W. nimmer eischen. Zij stellen slechts voor, het geen hun na goed beraad in het be lang der gemeente voorkomt en di Raad kan dan vrij beslissen. Zoo ook hier. De overneming van wegen nabij den Arnhemscheweg van J. Boshuizen en, de N.V. Samenwerking werd aange houden. Verkocht werd een perceel bouw terrein aan de Pauwstraat hoek Kal koenstraat groot pl.m, 458 M*. aan H. F. van Nes voor f3000 en een perceel bouwterrein aan de Prins Frederiklaan groot pl.m. 1746 MJ„ aan mevrouw L. B. Huygen-Tellegen voor f7900. Na eenige minder vleiende kwalifi- ities aan het college van B. en W., afkomstig van Ing. Verhey, ging de Raad in groole meerderheid accoord mei het plan voor een viaduct over de spoorbaan bij Birkhoven, geheel op kosten van de Nederlandsche Spoor wegen. Bij dc rondvraag werd nog eens aan- jcdrongen op verbetering van den ïverard Meijsterweg, en informeerde de heer Rekké naar de verbetering van de vervuilde Lockhorsterbeek en het grachtwater. De heer Spiekermann had den voor zitter schriftelijk eenige vragen gesteld over het optreden van politie-mannen tegen de Langestraat-bewoners over zonneschermen. De voorzitter moest om deze vragen te kunnen beantwoorden een onder zoek instellen en deed daarom toezeg ging van antwoord bij de volgende vergadering. De heer van Beurden ging niettemin door en betoogde dat in de Langestraat de bedrijvigste middenstand woont. Zeer terecht zijn voor 5 jaar de trottoirs door de gemeente in orde gebracht en de Langestraters hebben gaarne mede gewerkt door afstand van stoepen. Van gemeentewege is toen verzuimd schrif telijk bewijs af Ie geven van de toe zegging, dat de voormalige stoepeige- naars ongehinderd hunne zonnescher men enz. konden blijven houden. Ze vertrouwden op een toezegging dien aangaande. En nu 'n politie-razzia, waardoor^de menschen in de „rats", zoo als Raadsheer van Beurden het populair uitdrukte. Hij verzocht dat de wethou der zal zorgen, dat de politie daar mede ophoudt en alles weer in vrede komt. Verbetering van het bremperk vóór de Hoogere Burgerschool werd door den heer van Galen Last aanbevolen. LANGS DEN WEG. Op den Utrecht- schen weg had een aanrijding plaats tusschen een auto en een wielrijder, die een mand met melkproducten ver voerde. De wielrijder bekwam eenige materieele schade. Op de Kamp is een auto geslipt tengevolge van de gladheid van den weg. Het voertuig kwam tegen een ruit terecht die brak en waarvan de glasscherven schade in de etalage aan richten. In volle vaart reed een wlelrijdster de Coornhertlaan af den Kapelweg op. Ze kon de bocht niet meer nemen, waardoor zij kwam tc vallen. Bloedend gewond aan hoofd en armen is zij bij een der omwonenden binnen gebracht. Op het Hoevelakensche voetpad werd een man aangetroffen, die vermoedelijk in Hoevelaken aan een vechtpartij had deelgenomen. Per aulo is hij naar het Ziekenhuis ter geneeskundige behan deling vervoerd. Op den UtrechtscheweghoekSophia- an reed een auto een motorfiets aan. De bestuurder van de motor kreeg verwondingen aan voet en pols, terwijl hij ook over inwendige pijnen klaagde. Op advies van Dr. Eggink is hel slacht offer naar zijn woning le Soesterberg overgebracht. SPELDJESDAG. In de grootsche demonstralie van Jong Katholiek Neder land, welke I Sept. le Utrecht gehou den wordt, trekt ook Jong Katholiek Amersfoort in groot aantal mee op, daar openlijk le getuigen voor Christus, den Koning. Om dezen dag ook financieel mogelijk te maken verkoopen de jongens Zon dag II Augustus bij de kerken hun speldjes. Amersfoorts Katholieken zullen het een eer vinden te zorgen dat geen enkel speldje onverkocht blijft. Wjj ruimen de nog uaowezige TEGEN BELANGRIJK VERLAAGDE PRIJZEN op. AaDgezien wij nog slechts eenige motoren voorradig hebben, is het uw belang hiervan spoedig gebruik te maken „Het Motorhuis" - Amersfoort GEMEENTE-ONTVANGER. - In de raadsvergadering van Dinsdagavond werd de nieuw-benoemde gemeente ontvanger, de heer W. Fröger beëedigd en geïnstalleerd door den burgemees ter, die den nieuwen functionaris ge- lukwenschte bij de aanvaarding van zijn Raad De heer Fröger dankte den ambt voor het in hem gestelde vertrouwen. ONDERWIJS. |- Bij het te Utrecht gehouden examen voor de hoofdacte zijn o.a. geslaagd de Eerw. Zusters: Augustina (Mej. A. M Degeling); Maria (Mej. M H. J. Kok) en Claire (Mej. A. H. Steenvoorden). Voor de Congregatie van O. L. Vrouw ongetwijfeld een bevredigende uitslag. Avondcursus voor Autorijders(sters) verbonden aan de Ambachtsschool te Amersfoort. Woensdagavond heeft in het gebouw der Ambachtsschool de uitreiking plaats gehad van de verworven getuigschriften. De bijeenkomst werd geleid door den voorzitter, de heer E. van Vollenhoven, terwijl het bestuur vertegenwoordigd was door den heer Ir. C. G. Beltman. Mcl enkele hartelijke woorden wer den de cursisten door den voorzitter toegesproken en gelukgewenscht met het behaalde getuigschrift, waarna door den directeur van den cursus, de heer J. J. Wesseling, de diploma's werden uitgereikt. Uitgereikt werd een diploma aan de heeren M. Bloemendaal, G. Botiman. E. v. d. Bunt, M. D. J. Gerritsen, F. A. K. Heylen, R. v. d. Hoek, T.J. v. d. Kamp, J. Kuperus, A. v. d. Kooij. H. Reinten, J. Riesebos, G. v. Rhijn, M. Staal, allen uit Amersfoort; H. v. Ta- melen, HoevelakenMej. W. H. de Zwart, Baarn, Aan mej. de Zwart, als eenige cur siste, werden door den heer v. Vollen hoven met eenige toepasselijke woor den bloemen aangeboden. De gemeenteraad benoemde tot leeraar in de plant- en dierkunde aan het Gymnasium Dr. Segaar te Apeldoorn en tot tijdelijk leeraar in de aardrijks kunde den leeraar Melchior van de Rijks Hoogere Burgerschool. Het Comité van actie tegen de ver vuiling van de Luntersche Beek heeft een telegram gericht aan Ged. Staten „Wateren slinken reeds weken lang. Toestand onhoudbaar. Doorstrooming vrijwel nihil. Verzoekt werkzaamheden onmiddellijk te doen aanvangen." Donderdag 15 Augustus zal namens het Bestuur der Chr. Nat, Scholen te Amersfoort worden aanbesteed In een hunner samenkomsten trad als spreker op Pater Arts van het Missiehuis te Tilburg, die sprak over vrijheid, vreugde en verheffing. De jongeren, zoo zeide Pater Arts, leeren in onzen tijd van ver-doorge voerd intellectualisme over en van de mensch alles lot in de kleinste bijzon derheden, maar zóó, dat het levende ontbreekt. Ze leeren dat de mensch zóóveel phosphor in zich heeft, dat men er 2000 lucifers van zou kunnen maken, zooveel ijzer, dat een halve spijker ervan zou kunnen worden ge vormd en zóóveel zwavel, dal men er precies de vlooien van een hond mee zou kunnen verdrijven. De „Enbas" heeft als grondslag van al zijn werken en doen de beginselen van Vrijheid, Vreugde en Verheffing gevonden. leder mensch en ieder volk is de drang lot vrijheid aangeboren. Vier- honderd-millioen Chineezen strijden daar in het verre Oosten om hun Vrij heid vrijheidslrijd is de strijd, in on: tijd door het proletariaat gevoerd altijd is het prachtig dit te zien. Vrij heidsdrang is immer vol majesteit, zoo wel in haar goede uitingen als waar zij wordt tot losbandigheid, zelfs daar Dg majestatelijke losbandigheid en waar zij getrapt wordt, een maje statelijke ruïne. En met betrekking tot de drank- strijd en de geheelonthouding wil dit zeggenliet vrij zijn van de oude drink gewoonte. Vrij van de kroeg en vooral van de kroegsfeer, En wil dit zeggen, dat de geheelonthouder zijn levens vreugde niet moei zoeken bij een ellen dig surrogaat, maar haar vindt in zich zelf, daarvoor de drank niet noodig heeft. Evenzeer zijn Vreugde en Verheffing twee beteekenisvolle waarden, Vreugde om het offer te brengen en Verheffing de wereld te doen de daad, dat >r de „Enbas" de daad der Ge heelonthouding als bestrijding van het alcoholkwaad en een zich onttrekken aan de zoo machtige invloed van het drankkapitaal. Pater Arts legde sterk den nadruk op de macht van 't drankkapitaal en wijst, in dit verband op het Overzee- sche bezit van Nederland, dal lang zamerhand, naar de getuigenissen van zijn confraters en anderen, wordt ver- alcoholiseerd. De Indonesiër veracht het dronken zijn en voor hem is dit identiek met „blanda" zijn. Maar het alcoholkapitaal vindt ook hier zijn af- trekgebieden en, gewend nooit te vragen, hoeveel levens het vergiftigt, trekt het ook hier winst uit de langzame onder- Het bouwen van een school voor|gang van 50 millioen Indonesiërs. Sterk (Wolfhezen) bericht ons dat de op brengst der collecte in dc gemeente Amersfoort f513 bedroeg en zegt aan alle gevers hartelijk dank. Lager Onderwijs op een terrein nabij den Ouden Soesterweg te Amersfoort. Bestek met 3 teekeningen zijn f 10 per stel verkrijgbaar bij den architect G. van Hoogevest. Cursus voor Voorber. Middelbaar Techn. Onderwijs, verbonden aan de Ambachtsschool te Amersfoort. In het gebouw der Ambachtsschool heeft de toelating, bevordering en toe kenning van einddiploma's plaats gehad voor bovengenoemden cursus. Toegelaten tot de eerste klasse zijn: D. van Aurich, A. J. Boon, C. Colom- bain, J. Croon, W. Elzenaar (Soest), A, Klaus, L. J. Kuiter, M. K. v.Mechclen, E. Morelissen, D, van Opijnen, G. L v. Plateringen, N. Spaink, S. P. Sparen- berg, G. Sterk, J. Treffers, H. Vlijm, M. Vonkeman en voorwaardelijk A. H, M. Vierdag. Het eind-diploma is uitgereikt aan W. Hos, F. Rijshouwer en A. G. Vonhof (Voorlhuizen). Aan drie leer lingen kon het einddiploma niet wor den toegekend. Twee der gediplomeerde leerlingen slaagden voor toelating tot de middelbare technische school le Amsterdam, terwijl de derde door sludie per correspondentie zich verder in technische richting denkt te bekwamen. ENBAS. Jonge alcoholvrije studen ten en leerlingen van diverse onder wijsinrichtingen. vereenigd in een bond, vergaderen jaar op jaar geregeld in Amersfoort. Wellicht deze week voor laatst omdat ze een eigen clubhuis in Oldebroek gaan betrekken. LAN8E8TRAAT 49 - TELEFOON 190 Groote keuze Zijden onderjurken vanaf f 1.00 Directoirea f 1.45. - NOTARIAAT. Mevr. A. F. sclen de Vries, werkzaam ten bureele Eigendommen der gemeente Amersfoort, is geslaagd voor hel tweede deel van het notarieel examen. UITSPRAKEN KANTONOERECHT. Loopen op verboden grond: G. H. Soest HO of t week tuchtsch.; M. H. Soest f 10 of 5 d..; H. de H„ Amster dam f3 of 2 d.; H, M„ Apeldoorn id, C. K., Eemnes f 10 of 5 d.G. D., ld. A. H., Zeis! id.; W. v. S., id. Nachtelijk burengerucht: A. d. E., Amersfoort 15 of 2 d. Dronkenschap: D. D., Beilen flOof d.; A. d. E., Amersfoort id.; A. v. S. id,; J. M„ Baarn id. Boter in voorraad hebben van voldoend vetgehalte: W. S., Stouten- burg f20 of 5 d. Langs den spoorweg rijden: K. A. Amerongen f6 of 3 d. Arbeidswet: W. W., Amersfoort 2 maal 5 of 2 maal 2 d.; J. v. G., A'foorl 2 maal 13 of 2 maal 1 d.; G. M. Maarn 2 maal f5 of 2 maal 2 d. Invaliditeitswet: D. v. d. H„ Barne- veld 9 maal 50 cent of 9 maal 1 d, Autorijden op verboden wegW- L, Amersfoort f5 of 2d. Autorijden zonder rijbewijs en lan taarns M. v. d. S. Amersfoort f 7.50 of 5d. Niet de noodige medewerking leenen bij onderzoek autoW. M. Spa kenburg f 10 of 5 d.Z. de G. id. Melkbesluit: B. C. Baarn f 3 of ld. Met auto te snel rijden in Soest D. v. d. M. Den Haag f 15 of 10 d. H. M. G. Weesp id.; J. G. R. Sche- veningen f25 of 10 d. Idem in HoevelakenA. D. Rotter dam f 15 of 10 d.H. W. Rotterdam f 10 of 5 d.J. G. A. M. Bussum id. Idem te ScherpenzeelW. S. Soest f 3 of 2 d. Uit den Omtrek Leusden Burgerlijke Stand. Getrouwd: H, v. d. Berg en L Ra venhorst. Door de politie zijn verschillende landbouwers bekeurd, wegens het zon der vergunning van het Gemeentebe stuur, een stier los in de weide ti laten loopen. Stoutenburg Burgerlijke Stand. Geboren: Melis, z. van L. B. var Ravenhorst en T. v. Roodselaar. Overleden: Bartje Kleiter, 65 j., echtg. van P. Buiting. Gemengde Berichten staan tegenover de winst-economie, die de plaats inneemt van de behoefte economie is cisch. Maar nooit mogen we vergeten, dat ten slotte alle her vormingen in de maatschappij zullen moeten worden verricht door personen, die eerst zichzelf hervormd hebben. SLUITEN, l iet bestuur van de afd. Amersfoort van den Ned. R. K. Bond van Handels-, Kantoor- en Winkel bedienden „St. Franciscus van Assisië' heeft aan de werkgeversin het winkel bedrijf een circulaire gezonden, waarin zij worden verzocht om op 15 Aug. den feestdag van O. L. Vr. ten Hemel opneming, hun winkels te sluiten en/of het R. K. personeel vrijaf te geven. Dr. J. VAN EPEN. Op 51-jarigei leeftijd is te Amersfoort de medicus en letterkundige Dr. Jan van Epen overleden. Hij schreef verschillende tooneelslukken, die het tot opvoeringen brachten, o.a. „Al^ de kersen bloeien", .,Amor op het dak" c.a. Tijdens zijn ziekte schreef hij nog drie romans, welke nog niet zijn gepubliceerd. Door de politie is met de minimax brand gebluscht in perceel Mon nikenpad 41. Hedennacht Is een onderofficier aangehouden die een palm onder zijn droeg. Hij verklaarde de palm den heer v. Schaik aan den Leus- derweg gekocht le hebben. Bij onder zoek bleek dat hij was gestolen. Procesverbaal is opgemaakt. De oorzaak van het vergiftigings- geval le Leiden waarvan wij melding maakten, schijnt te moeten worden ge weten aan 't eten van vergiftige bessen (nachtschade), welke de kinderen pp een weiland hebben geplukt. In Eindhoven, Helmond en omstre ken doen vanaf Maandag geruchten de ronde over agitatie der communisten te Eindhoven bij de Philipsfabrieken naar aanleiding van de herdenking van het uitbreken van den wereldoorlog. Ër is voor versterking van politie marechaussee gezorgd. Martha Snel zwom van den Hoek van Holland naar de Scheveningsche pier. leder diertje zijn pleizierlje; en als Martha daarin pleizier heeft, aldus De Morgen, laat het kind dan haar gang gaan. Als ze er ook nog wat nuttigs bij doet, kan hel er als „ontspanning" mee door! Al vraagt men zich af, of hel nog wel gezonde eerzucht is, die tot zulke bravourstukjes leidt. Maar nu verschijnt in een Haagsch blad Martha's lachend kopje, ter illus tratie van een oproep, getéekend door den directeur eener Haagsche Zwem en Badinrichting, waarin een beroep wordt gedaan op „alle Nederlanders" (sic.l) wier financieele medewerking gevraagd wordt oin Martha in staat te stellen „haar doel (over het Kanaal te wemmen) te bereiken". „Men behoeft geen zuurpruim te wezen m van oordeel te zijn, dat een der gelijk beroep op de beurzen der Neder landers misplaatst is. Dat de „nationale eer" zou toenemen, indien nu ook een Hollandsch meisje over het Kanaal zou zwemmen, is een fictie. Veeleer zou de geroemde Hollandsche nuchterheid en evenwichtigheid schade lijden als zou blijken dat we ons geld niet beter zouden weten te besteden, dan door het gedrang in het Kanaal vanwege het aantal zwemmers en zwemsters, over willen, te vermeerderen". Door dc groote hitte werd de ma chinist van een trein bij een Tsjecho- Slowaaksch station door een duizeling bevangen en viel van den trein. Een stoker bracht den trein tol slaan. Men vond den machinist totaal verminkt, daar de geheele trein over hem was heengegaan. Bij een poging om het duurrecord voor vliegtuigen te breken, stortte het Amerikaansche vliegtuig „Minnesota" naar beneden. Een der inzittenden werd op slag gedood, de andere stierf eenlgen tijd later aan de bekomen verwondingen. Een ander vliegtuig bevindt zich reeds meer dan 400 uur in de lucht. Bij de politie te Nijmegen is aan gifte gedaan van diefstal in een trein op de lijn Venlo—Nijmegen. Mej. S., die even een koffer uit het bagage-net genomen had, had haar handtaschje op de zitbank laten liggen. Vermoedelijk heeft een passagier toen gelegenheid gehad uit de tasch een beurs te ont vreemden, waarin zich een bedrag van circa f200 bevond. Een 1 Vj-jarig meisje te Wassenaar geraakte al spelende in een kuil, be stemd om er een paal in te zetten. De vader haalde het kind er bewusteloos uit een ontboden geneesheer kon ech ter slechts den dood constateeren. In Tsjecho-Slowakije zijn twee dorpen door een brand, die door spelende kinderen was veroorzaakt, verwoest. Meer dan 200 huizen met bijbehooren schuren werden vernield. Te Amsterdam is een 50-jarige vrouw in haar woning van de trap gevallen. Zij bekwam een schedelbreuk en overleed kort daarna. In een ziekenhuis te Enschedé Is, zonder dat dit bemerkt werd, des nachts een 63-jarige patiënt uit een raam gevallen. Des morgens werd het lijk gevonden. KERKELIJKE DIENSTEN. Nadruk verboden ingevolge dc auteurswet. Amersfoort. PAROCHIE O. L. VR. HEMELV. Langegracht no. 36 Pastoor: Deken L. A. F. X. Fock Langegracht no. 37. ZONDAG H.H. Missen om 7 uur cn half 9. Half-11 uur Hoogmis. 3 uur vespers Half 4 vergadering Burgerjonge- lingen-vereeniging, beide afd. 6 uur Lof met rozenhoedje. 7 uur patronaat te afd. DINSDAG 8 uur gezongen H. Aiiloniusitiis. 8 uur Congregatie H. Familie. 7 uur Lof. ZATERDAG Van 49 Biechthooren. Dagelijks de H. Missen om 7,8, en 9 uur. PAROCHIE ST. FRANC. XAV. 't Zand no. 29 Pastoor: C. Hartman, 't Zand no. 31. Telefoon 730, ZONDAG Half-zeven, acht uur en kwart over 9 H. Mis. Half-11 Hoogmis. Zes t r Lof. ZATERDAG 7 uur Lof. Van 3'/i tot 9'/a biechthooren. Dagelijks de H.ll. Missen om 7, 8 en 9 uur. PAROCHIE ST. IIENRICUS Paulus Borstraat no. 41 Pastoor: H. J B. Engbers Matthias Withoosstraat no 34. Telefoon 1158. ZONDAG. H.H. Missen te 5 en 7 uur. 10 uur Hoogmis. 6 uur Lof MAANDAG 8 uur St. Gerardus Majella-Mis. DINSDAG 7 uur Lof ter eere v. d. H. An- lonius. ZATERDAG 4 uur voorbereiding voor de H. Biecht voor de kinderen, daarna biechthooren tot 9 uur. Dagelijks de H. H. Missen ten 7 cn 8 uur. PAROCHIE ST. ANSFRIDUS Jacob Catalaan no. 26b Pastoor: P. J. M. Sandkuyl, Jacob Catslaan no. 28, Telef. 558. ZONDAG Half-8 wordt de H. Communie uitgereikt. 8 uur H. Mis. 10 uur Hoogmis. 4 uur patronaat afd. A. 6 uur Broederschapslof ter eere van O. L. Vrouw van Altijddu- renden Bijstand met conferentie. Na 't Lof patronaat afd B. Na 'I Lof ook vergadering der zelatrices. ZATERDAG Van 4 tot half 9 biechthooren. Half acht Lof met Rozenhoedje,

De Eembode | 1929 | | pagina 2