L. J. Luycx Zoon UngMtrtat 49 Talafoon 190 Special idrcs voor Buikbanden en Elastieke Kousen VERLOF. Burgemeesler en Wet houders maken bekend, dat aan het Stadhuis is aangeplakt een publicatie inzake een verzoek van H. v. d. Wak ker om drankverlof In het perceel 'I Zand 37. ALASTRIM. Een nieuw geval van alastrim is geconstateerd bij een meisje wonende in het Socstcrkwartier. NIEUWE PREDIKANT. - De Afd. Amerstoorl van dc Ver. van Vrijz. Her vormden is van plan een eigen voor ganger aan te stellen. Zij heelt gelden bijeengebracht, waardoor liet mogelijk werd een garantietonds te vormen, waaruit gedurende vijl achtereenvol gende jaren aan den le roepen eigen voorganger een traktement kan worden verzekerd van f4200 per jaar. OVERLEDEN. In het tramstation werd ccn dame uit Haarlem plotseling ouwel. Dr. Mcrtcns zur Borg, die spoe dig ter plaatse was kon slechts den dood constateeren. Vóór het lnzeepen| Al» gij U moellbkscheert omdat Uw huid gauw stuk gaal en pijn doet, dan kunt gU dll geheel voorkomen, Indien g{| vóór het Inzeepen de huid even Inwrijft mei slechts een weinig PUROL CONCERT IN DE ST, JORISKERK. Een zwoele avond, verschenen Vrij dag en toch een-kerk vol menschen. Slechts hel A'foorts Mannenkoor kan hier ter slede zoo iels bereiken; heeft hel niet In z'n circa honderd leden even zoo vele ijverige propagandisten In diverse milieus over alle deelen der stad? Daar valt van Ie laeren. Nu het concert zeil: 'clsoli, nos. 1 en 5, resp. van O. F. Handel en Joh. Scb. Bach, wer den meesterlijk vertolk! door Ocrrit v. d. Burg. Van begin tot eind luis terde het talrijke publiek naar deze zware muziek, wel een bewijs, hoe nog altijd degelijke kunst op de volksziel inwerkt. Van de beide solisten was Jac. Ph. Caro wel in de beste conditie, wat; vooral uitkwam in zijn meesterlijk ge zongen ,Jesu Dulcis Memoria" van Diepenbrock, specimen van moeielljke moderne compositie. Voor tenoren als Even Micdema. wordt het steeds moeie- lijker eenigen indruk te maken, waar de radio thans bijna iedereen in de gelegenheid brengt tenorsolislen van den eerslen rang te hooren. A'foorts Mannenkoor zong als nos. zijnde kerk der Hervormde Gemeente in het Socstcrkwartier. De schrijver op weg naar hei bouwterrein den Ouden Soestcrwcg passccrcnd, plaatste daarbij de volgende opmerking: -Dc grootc R.-Katholieke slichtingen aan dc Puntcnburgcrlaan tooncn ons. wat een Kerk vermag, als ze haar kracht niet verspilt aan partij- en richtingstrijd, en weet te organisecren. Ziet, welke stcenen, welke ge bouwen!" VOOR PALESTINA. Zeer betreurens waardige, bloedige (wisten woedden in Paleslina en hadden een nasleep van veel-soorlige ellende. Er zijn lal van onschuldige slachtoffers, die hulp behoeven. Die wetenschap dreef eeni gen onzer notabele Israëlitische mede burgers tot het vormen van een steun comité voor dc slachtoffers der woe lingen in Palestina. Achlcrstaandcannoncegeeft meerdere blzondcrhcdcn. LIMVIONIEUWS. Zoo is dan ook voor Llmvlo dc competitie weer be gonnen. 'n Oocd begin is 't halve werk. Llmvio heeft bewezen de waarde van dit spreekwoord te beseffen. Bijna alle leden waren des morgens in de parochie van St. Hcnricus ter kerken ontvingen de 11 Communie tot intentie van dc geestelijke en stoffelijke belan gen der leden. Na dc H. Mis gezamenlijk ontbijt in de zaal van 'l Patronaat aan de Paulus Borstraat. Dc zaal was door behulp zame handen keurig versierd, 't Nieuwe clubvaandel vervaardigd door den voor zitter, de heer Jordi, prijkte achter de bestuurstafel. 't Geheel maakte een prettige indruk. 'I Clublied daverde weldra door dc scur, kap. Streppel, een kort maar hartelijk woord lot de aanwezigen. Spr. dankte allen voor de trouwe op komst, niet voortkomend uit men- schclijk opzicht, doch uit 't besef, dat wc niets kunnen zonder Hem, die de gever is van alle goed. Voetballen is goed, maar nooit mag voetbal schade doen aan de geestelijke belangen >pr. is cr van overtuigd dat in Limvio 'n prettige geest van saam- hoorighcid heerscht. Laat die niet be dorven worden door ontevredenheid. Iedere speler moei wel eens een offertje brengen in 't algemeen belang. De voorzitter dankte namens 'I be stuur de adviseur voor dit opwekkend woord. Een der leden stak nog 'n hu moristisch getint spcechje af, dat veel bijval oogstc. Daarna had de Installatie plaals van ccn nieuw bestuurslid, dc heer Th. Andrlnga, die de leiding der juniors op zich neemt. 't Bestuur mag met trols terugzien op deze welgeslaagde bijeenkomst. 's Middags was 't clubvaandel op liet terrein en er was ondanks de hitte veel animo. De uiislagcn van dc wedstrijden zijn als volgt; Limvio II—D.W.S B. I 5-0. Limvio III—S.D.O. Ill 1-2. Llmvlo Jun.-Eomlands Hoop 1—1. Llmvlo is dc competilic prachtig begonnen. EEREBLIJKEN. - Ten Raadhuize werd door den Burgemeester de bronzen medaille voor mcnschlicvend hulpbe toon namens 11. M. dc Koningin uit gereikt aan II. Zoethoul, Kampstraat 16 en G. A. M. Gerritsen, Weverssingel 28, die resp. op 20 Mei 1929 een Spaken- burgsch meisje uil de Ecm en in Oei. 1928 ccn meisje uil hel water aan de 3a en 3b v i hel f faclae sunt" van Michael Haydn en „Beati Mortui" van F. Mendelssohn- Bartholdy, beide meer voorkomend op Manncnkoors repertoire. Vooral 3b werd door dit groote koor fijn genuan ceerd weergegeven, wat we niet kunnen zeggen van het Kyrie en Gloria uit de Mis van Carnazzi, dat we vroeger al eens mooier hoorden. Vele militairen hadden blijkbaar van dit gratis concert willen profiteered B. CHINEESCHE WIJSHEID Een oud-Hollandsch spreekwoord zegt: „Eendracht maakt Macht" Dit is zeer zeker bewaarheid in de Chineesche Stad. Dc Chineesche Stad had nimmer zoo kunnen worden, indien niet uit alle standen was samengewerkt HANDEL EN NIJVERHEID. - In de Maandagavond gehouden vergaderinj der vereeniging Handel en NijverhciL in de Lunchroom Princes, werd be sloten begin October een winkelbcurs te houden in de gemeentelijke Markt hal van Zaterdagmiddag tot Woens dagmiddag met Zondagssluiting. Leden hebben de voorrang. Besloten werd voorts niet deel te nemen aan hel districts-congres der Kamer van Koophandel en Fabrieken te Nijkerk te houden zulks in over eenstemming met het gevoelen der hoofdbesturen van de Middenstands organisatie, die van oordeel zijn. dat de Kamer van Koophandel zich niet moet bemoeien met congressen. Crediet word toegestaan terontvangsl in de Algemeene vergadering van den Bond opJDinsdag 24 Sept. in de Valk ter afwerking van vijf agenda punten en de rondvraag, die op de Alg. Verg. te Enschede 21-22 Aug. moesten blij ven rusten. Onder die agendapunten in de behandeling van Ziektc-wet en Verzekering. TUINBOUWONDERWIJS Onder verwijzing naar de in dit nummer voor komende advertentie, vestigen we er de aandacht op, dat van wege de Tuinb. Vereen.JAmcrsfoort dezen win ter twee tuinbouw cursussen zullen worden gehouden n.l. een nieuwe cur sus met een gewoon programma en ~~n derde leeraar. Dc laatste cursus is hoofdzakelijk op dc praktijk gericht, zoodat de theoretische vakken wat meer op de achtergrond treden. Behalve in groente en fruitteelt, bloemisterij en bemes tingsleer, zal ook les worden gegeven in tuinbouwboekhouden, {kippen en varkenstee!!. Voor het volgen van dit leerjaar is het bezit van het diploma van een tweejarigen cursus vereischt. tijd werd een oorkonde en een bronzen draagmcdaille door den Burgemeester persoonlijk overhandigd. BURGERLIJKE STAND. 9 Sept. Geboren: Georges Julien, z. N. H. Berger en M. C. Karnas Janny Wilhclmina, d. v. G. v. 't Eind en A. H. v. Kolfschoten Geertruida, d. v. ff. A. v. Veluw en A. G. Willemsen Willem Cornelis, z. v. W. de Gans en C. J. v. Lunteren Cornelia Wil- lielmina, d. v. G. J. Hol en G. v. Wessum. OverledenGerrit van Duinen, 76 jr., wed. v. R. Baalje. 10 Sept. Geboren: Elisabeth Pliilo- mina Oezina, d. v. J. F. Schaufeli en M. E. Lemmens Johannus Hermanus, z. v. N. Schounderbeek en E. J. E. v. Bieün. I Overleden: Dirkje de Bruin, 65 Jr., wed. v. G. v. Isselt Maria Machielsen,68 jr., wed. v. J. Sleenbeek. 11 Sept. Geboren: Cornelia Maria, d. v. G. H. Bliekendaal en C. M. Krielen Hcndrikus Wilhelmus Joseph, z, v. H. Houlveen en M. v. d. Bedem. Qctrouwd: A. G. fe Kulve en 6, Over. Overleden: Theodorus I. v. Dijk, 12 dagen. 12 Sept. Geboren: Alijda, d. v. Veldhuizen en P. I. v. Eljkelenburg, OndertrouwdP. Kempkes en M. Lagc- maat A. Schraage en F. Kamphorst - C. v. d. Bedum en C. v. Loenen A. Ruijs en C. Wijnands H. v. Zanten en T. Landman K. Becker en J. Schrijver B. A. v. Doorn en B. A. Boender. I Getrouwd: C. H. v. Es en M. M. M. Kail us W. A. Floor en K. de Man H. J. Kroes en J. P. Alblas. Overleden: Hendrik C. v, Dam, 73 jr., cchlg. v. A. H. Lebbink. 13 Sept. Geboren: Gerrigje, d. v. J. F. Spec en G, Kroonraad Marga- relha, d. v, H. Wildeman en M, Larn- brechls. Overleden: Gijsbertus A. Schoondcrbcek, 2 jr. Martina Miercs, 56 jr., echlg. v. J. Verhoef. 14 Sept. Geboren: Geertruida Maria, d. v. W. Hljmering en H. E. J. Kool Alijda Johanna, d. v. P. L. Kok en A. J. Pouwen Dirk Hendrikus Maria, z. v. C. D. Willemse en E. v. Es. I GetrouwdH. G. W. Worst en G. W. A. v. Hille. Overleden: Dora Peper kamp, 79 jr., echtg. v. A. v. Bekkum. 16 Sept. Geboren: Jan, z. v. H, Hendriks en E. Kieft Teunis Jan- tinus, z. v. L M. A. Kramer en V. Waard Johanna Fokeltje, d. v. H. W. v. der Glas en S. Huisman Cornelia Gerarda, d, v. J. A. Kraan M. Boon Engberdina, d. v. A. la Faille en A. Ruitenberg. Over leden: Karei C. Jaski, 55 jr., echtg. v. J. M. Vorderman Hendrika C. de Vries, 59 jr., echtg. v. A. Polderman. Eemnes Bij de op Zaterdag 7 dezer gehou den telling van hel verkeer over den Rijksstraatweg door Eemnes, passeer den dien dag 655 auto's, 22 autobus sen, 185 vrachtauto's, 190 motorfietsen en 622 fietsen. De op 12 Sept. gehouden telling gaf het volgende resultaat548 luxe auto's 209 vrachtauto's, 17 autobussen, 78 motorfietsen, 608 fietsen. Hoevelaken Bij voldoende deelname kan dezen winter een nieuwe Landbouwcursus beginnen. Eventueele deelnemers kunnen zich tot 22 Sept. as. (uiterste datum) op- geven bij den Heer A, J. Pijpers. Land- bouwonderwijzcr te Hamersveld. Hoogland Zaterdag werd bij de Eerw. Zusters op Leo-oord examen afgenomen voor de deelneemsters aan de modevakschool. De volgende meisjes zijn gesl: Voor coslumiereS. Hooft, H. Kreijne, en A. Pommer. Voor lingerie: A. van Asch, G. v. d. Burgwal, M. Essenkamp, A. Huurde- man, A. Keizer, A. van Middelaar, M. H. Smink en G. v. d. Wolfshaar. Een candidaat kon wegens ziekte niet aan het examen deelnemen. Burgerlijke Stand. Maria, d. v. M. Vedder en H. I huis. Gerarda Johanna d. v. C. van 't Klooster en A. Hilhorst. DE KOOIJ BOTER Kapel weg 79 Telef. 988 Amersfoort HOOGFIJNE MELANGE MB Roomboter onder Rijkscontrdle Mi Uit den Omtrek Barneveld Het Bestuur der Spaarbank zal, der aannemers wooachtig in de gem. Barneveld aanbestedenHet amovgeren van hel Schoolgebouw aan de Niéuw straat en het daar te plaalse bouwen een Concertgebouw. Burgerlijke Stand. Geboren: Jannetje, d. v. P. M. Ja cobs en E. van de Pol. Gerrilje Hendrika, d. v. E. J. v. d. Brink en E. Roskam. Hendrika Gijsbertha, d. v. W. Middelman en G. Moll. Marinus, z. v. E. Geurtsen en G. Hols. Hendrik Simon, z. v. A. Doppen- berg en C. G. Jansen. Everl, z. v. M. Buijs en J. v. Puurveen Ferdi- nant, z. v. P. de Fauw en D. v. He mel. Eva Christina, d. v. D. van Ravenhorst en A, C. Hartemink. Gijsberta, d. v. R. Verhoef en A, van Esveld. Gehuwd: G. v. d. Braak en T. v. d. Kuilen. Overleden: Geertruida Schimmel 52 jaar. Cornelia Wilgen burg 6 jaar. Jan Teunis v. d. Brink 2 jaar. De groote droogte, die hel geheele jaar al heerscht, doet zich in meente thans ernstig gevoelen. In de beken en slooten is bijna nergens een druppel water meer te bekennen. Als gevolg hiervan is dc visch, die groolen getale in de beken voorkwam, bezweken. Bij manden vol isdedoode paling opgeschept en ook werd nog wel een levend vischje bemachtigd. Voor de boeren brengt de droogte natuurlijk ook groote moeilijkheden mee, om het vee van goed drinkwater te voorzien valt niet mee. Verschillende landbouwers zijn er dan ook toe over gegaan om nortonputten in de weilan den te laten slaan, een uitgave, die spoedig door de vermeerdering der melkopbrengst wordt vergoed. Er is opnieuw een heidebrand uit gebroken; 25 H.A., die bij den vorigen brand gespaard waren, werden nu een prooi der vlammen. Evenals bij de vorige branden, is ook nu de oorzaak onbekend. De commissie voor den Kaasdag heeft besloten de kaastentoonstelling te houden op 9 en 10 October a.s. in de voormalige U.L.O.-school aan de Nieuwstraat. Vermoedelijk door het spelen met lucifers door een 5-jarig logétje. ont stond brand in een schuur van den landbouwer A. v, d. Brink. Weldra tastten de vlammen ook het woonhuis aan. Toen de motorspuit ter plaatse kwam, was het pleit reeds beslecht en was er van het huis niet veel meer over. Van den inboedel was slechts weinig gered kunnen worden. Huis en inboedel waren laag verzekerd. Leusden Burgerlijke Stand. Getrouwd: P de Jong en W. van Garderen. Overleden: Janna Voskui len oud 13 jaar. SCHOUW Burgemeester en Wethouders van Leusden maken bekend, dat de schouw over dc wegen en watergangen in de Gemeente Leusden door hen zal wor den gehouden op Dinsdag 24 Sept. INIfkerk Aangevoerd 194.000 eieren f6.50- 7.90, 10 schrammen f35—40, 33 biggen f 15-22, 236 runderen f 185-350, 2 schapen f 15—25, 30 nuchlere kalveren f8—16, Soeslerberg De weleerw. pater Henri van Vree uit het missiehuis St. Jan, is dezer dagen wederom naar de missie in China vertrokken. In het missiehuis vond naar aanleiding van dit feit een afscheidsfeest plaats, dat werd ingezet met een plechtige H. Mis, opgedragen door den vertrekkenden missionaris met assistentie van den pater Rector en pater Gosshuis. Des middags werd een plechtig Lof gecelebreerd, na afloop waarvan be langstellenden en leerlingen bijeenkwa men om den scheidenden missionaris ie huldigen. In Genua zal pater van Vree zich mei acht confraters inschepen aan boord van het s.s. Trier, om aldus de reis naar Sjanghai te maken. Stoutenburg Burgemeester en Wethouders van Stoutenburg maken bekend, dat dc schouw over de wegen en watergangen in de gemeente Stoutenburg door hen zal worden gehouden op Dinsdag 24 September a.s. - Burgerlijke Stand. Geboren: Alida, d. v. C. Achtenbcrg en M. Bieshaar. OverledenGerrit v. Montfoort, 88 j., wedn. v. A. v. Rossum. Soest In de a.s. dagen van 25 Sept. tot 8 Oct. zal een groote Missie in de beide parochiekerken worden gehouden. - Burgerlijke Stand. Geboren: Johanna Margaretha, d. van G. v. Logtestijn en C. A. Hilhorst. Hendrikus Johannes, z. van J. Vos kuilen en G. wolfsen. Ondertrouwd A. O. Butzelaar en M. v. Renswouw. B. J. v. Schalkwijk en M. G. Hul- >en. Getrouwd: E. Strum pel en W. (onstense. Overleden: Catharina Jo hanna Maria du Bois, 63 j., wed van C. Bedijs. Door den Aarlsdiocesanen R. K. Boeren- en Tuindersbond zal alhier worden opgericht een cursus in land bouw- en huishoud-onderwijs. De cursus heeft ten doel meisjes uit den boerenstand ecnige noodzakelijke prac- tische en theoretische kennis bij te brengen, om later haar taak in het boerenbedrijf naar behooren te kunnen vervullen. Hel ligt in de bedoeling, den cursus, welke een éénjarige zal zijn, gedurende 5 maanden 2 3 dagen in de week te geven en wel door een gediplomeerde leerares in de land- bouwhuishoudkunde. Een lokaliteit is beschikbaar, terwij! zich reeds 18 leerlingen hebben aangemeld. Dc sedert de laatste verbouwing van het Raadhuis in 1921 ontstane vermeerdering van kantoorruimte voor verschillende diensten voorziet thans niet meer in de behoeften. B. en W. wijzen er op, dat de tegenwoordige huisvesting der politie niet voldoet aan den dienst. Omstandigheden als de snelle groei der gemeente en daarmede gepaard gaande toenemende zorg voor de armen noozaken B. en W. de* Raad thans definitieve voorstellen te doen tot oprichting en in werking stelling van als- mede benoeming van leden van een Burgerlijk Armbestuur. B. en W. stellen mitsdien voor ingaande 1 Januari 1930 tol instelling van een Burgerlijk Armbesluur te be sluiten. Indien de Raad tot de vaststelling van het reglement overgaat, zal hel noodig zijn tot de benoeming van de leden van het Burg. Armbestuur over te gaan. Overeenkomstig art. 1 van het reglement bieden B. en W. de navolgende aanbeveling in dubbeltal len aan: 1. J. J. A. de Koning en W. Hoekstra. 2. M. Sukkel en J. H. Bensdorp. 3. C. Piers en P. A. Endendijk. 4. J, J. van Ameron en T. Budding. 5. D. v. d. Brock en W. v. Eek. 6. J. Casteleijn en O. G. Hol. 7. J. J. D. v. d. Berg en J. Smienk. Verder ligt het in hun bedoeling met het Burg. Armbestuur overleg le ple gen omtrent de benoeming van eer secretaris-penningmeester, het aan hem toe te kennen salaris en hel treffen van de overige voor de instelling van een Burg. Ambesluur noodzakelijke voor bereidingen. Binnenland DE POST. De directie der Posterijen overweegt over te gaan tot verlaging van het port voor brieven tot twintig gram in hel binnenlandsch verkeer van 7'/, lol 6 cent, alsmede hel minimum port voor monsters in hel binnenlandsch verkeer van 5 tot 3 cent. Het is de bedoeling deze verlagingen ook toe te passen in het verkeer met Nederlandsch-lndié, Suriname en Curasao. STATEN-GENERAAL. Baron van Voorst tot Voorst leidde z'n laatste sluitingsplechtigheid. Welke omstandigheid wel oorzaak zal zijn geweest van hel feil, dat ditmaal zoo ongewoon veel leden waren opgekomen naar de vereenigde vergadering der beide Kamers tot sluiting van de ge wone zitting der Staten-Generaal, welke overigens even onbeteekenend was als steeds. Te kwart voor drie opende de voor zitter en liet voorlezing doen van bet Koninklijk Besluit, waarbij H. M. de Koningin sluiiingsbevecgdheid ver leende aan Minister Ruys de Beercn- brouck. Om drie uur verscheen de Minister. Twee minuten later bad hij de sluitingsrede, waarin werd herinnerd aan de totstandkoming der Ziektewet en de wet tot regeling der ficancieele verhouding tusschen Rijk en Gemeen ten, gelezen en was hij alweer dwenen. Dinsdagmiddag werd de zitting der Stalen-Gencraal op gebruikelijke wijze door de Koningin geopend, die de openingsrede voorlas, waarin de voor nemens der nieuwe regeering werden kenbaar gemaakt aan de volksver tegenwoordiging. INDISCHE LEENING, Door de groote bankinstellingen beslaat gelegenheid tol inschrijving op de Nederlandsch-lndische leening 1929, groot nominaal f69.020.000 in schuld bewijzen aan toonder groot f 1000, f500 en f 100 rentende 4'/a pet., tegen een koers van 96'/« pet. DE EIERHANDEL. Engeland neemt iedere week 4, 5 of 6 millioen stuks eieren van ons af. Vermenigvuldigen wij deze massa met 52 ('t aantal weken) dan blijkt wel dat er menig eitje over zee gaat. De Engelsche kippenhouder zint op middelen zijn positie te verbeteren. Voor de eieren heeft men er dit op gevonden, dat door de Regeering een wet is afgekondigd, waarbij ieder ei, dat wordt ingevoerd, voorzien moet zijn van een stempel, aangevend het land van herkomst. De Engelsche eieren daarentegen blijven ongestempeld. Doordat deze eieren het in versch- heid gemakkelijk kunnen winnen van de buitenlandsche en daardoor bij 't publiek meer in trek zijn, wordt 't Engelsche ei meer gevraagd en beter betaald. En nu komen wij achteraan. Hierover rapporteert de Nederland- sche landbouwconsulent in Londen, de heer B. Oerritsen, aan welk rapport het volgende is ontleend: Allereerst zegt hl], dat 't verplicht stellen van 'I stempelen van buiten landsche eieren, als 't ware een revo lutie in den eierhandel heeft te weeg gebracht. De vraag naar Brilsche eieren is enorm toegenomen, terwijl de afzet van andere eieren daardoor is bena deeld. De vraag naar onze eieren is zeer verminderd, en de slappe markt houdt de prijzen laag. Als men de kwaliteit vandeNederl. eieren in Londen nauwkeurig nagaat, dan is het aantal absoluut versche partijen opvallend klein. De meeste partijen blijken weinig of geen versche eieren te bevallen. Verder merkt de heer Gerritsen op, dat door zijn onderzoek duidelijk is gebleken, dat 't ophouden van eieren ook door onze pluimveehouders ge schiedt. Hem werden eieren getoond, waarvan absoluut vaststond, dat zij direct van de Hollandsche markt naar Londen waren verscheep'.. Omdat deze partij meer oude dan versche eieren bevatte, is het duidelijk dal de boeren de eieren ophouden, als zij denken op een volgende markt wat meer te kun nen maken. Verder laat de sorteering op gewicht bijna alles te wenschen overbij weinig partijen is 't gewicht in orde. Ook de sorteering op grootte is zoo vaak niet in orde, alles wordt maar dooreenge- inengd. Dan werden er kisten aangetroffen met't opschrift „All brown Dutch eggs", waarvan in de bovenste laag prachtig bruine eieren en goed van grootte, doch die van de diepere lagen waren kleiner en licht bruin, lot bijna wit van kleur. Hierover wordt nog verder uitge weid en de landbouwconsulent komt tot de conclusie, dal 't Nederlandsche ei niet reclame-waardig is. De toestand van de Engelsche markt is voor ons hoogst critiek. De hooge prijzen, die men voor Engelsche eieren maakt, wak keren de producenten aan, de productie te vergrooten. Daardoor wordt de vraag naar ons ei minder. Ten slotte komt de heer Gerritzen tot deze conclusie: Er moet worden ingevoerd een alge meene contrOle, zoowel bij de hande laren, veilingen, verzendvereenigingen als bij de boeren. Als de Nederland sche belanghebbenden niet de handen ineenslaan en afdoende maatregelen nemen, gaal de Brilsche eiermarkt, dat is een vierde van ons afzetgebied ver loren. Er zal snel moeten worden in gegrepen. PROV. STATEN UTRECHT. In de opengevallen plaals in de Pro vinciale Staten van Utrecht, ontstaan door hel aannemen van zijn benoeming lot lid van de Eerste Kamer der Staten- Generaal door A. C. de Bruijn, is be noemd verklaard mr. Scholtens, burge meester van Houten. LUIHIRTCOSTUMIS orsmur 7 Gemengde Berichten Op een brug over de Doubs bij Pontarlicr (Frankrijk) kwamen twee auto's met elkaar in botsing. De cene wagen stortte van 18 M. hoogte in*) de rivier; dc vier inzittenden kwamen om hel leven. De koolvelden aan den Langendijk hebben ernstig le lijden door een rupsenplaag. Hoewel met man en macht gewerkt wordt om het schade lijk gedierte te dooden, heelt dit niet veel succes. Tc Goenocng Batoe (Ned.-IndiC) heeft een groote brand 266 huizen en een moskee verwoest. De totale schade wordt op ruim 2 millioen gulden ge schal. In een schoenfabriek le Waalwijk geraakte een 15-jarige jongen bij het neuzenschurcn tusschen de schuur- machine. Beide handen van het slacht offer werden verpletterd, terwijl een duim werd afgerukt. en groote bijzonderheid deelt men mede, dat de heer J. Keizer te Heinenoord bij het aardappelrooien aan één struik (z.g. Bevelander) 54 aardappelen had. Op de Wolga is een Russische lankbool ontploft; waardoor 10 per sonen omkwamen. De hierop volgende brand sloeg over op een andere boot, waardoor 9 personen zwaar gewond werden. Hel snelheidsrecord voor vlieg* tuigen is reeds weer verbeterd. De Engelschman Orlebar bracht het op 571'/, K.M. per uur. Drie arbeiders bij een der pelro- leumbronnen van Texas (Amerika), die zich waschten met benzine, geraakten plotseling in brand en verbrandden. Te Dongen is een ruim anderhalf kind van een hobbelpaard in een tobbe kokend water gevallen. Het kind is aan de brandwonden overleden. Tijdens de kermis le Overslag (Z.) is een elfjarige jongen bij een schiet wedstrijd v^n boogschutters, door een pijl in het hoofd gelroffen en korf daarop overleden.

De Eembode | 1929 | | pagina 2