J\e HKIMHB pepermunt niet kent, LIMVIO I R.K.A.V. I. 3 4. - Bij den aanvang is R.K.A.V. beduidend slerker en slechls door de uitstekende Limvio achterhoede wordt doelpunten belet. Eerst na 25 min. spelen schiet F. de- Lange op doel en de keeper laat de bal door zijn handen, in doel rollen (0—1). De Limvio voorhoede blijft zwak. Even voor rust schied Schut midden uit het veld een prachtschot recht op den doelman en deze taalt weer (0—2). Rust komt met de stand (0—2) De sclieidrechter was buiten gewoon. Na rust is het alsof men verplaatst is op een ander veld. Zoowel spelers als scheidsrechter zijn geheel veranderd, Met buitengewone vurigheid komt Limvio opzetten en de rollen zijn thans geheel omgekeerd. De Amsterdammers hebben het zwaar te verantwoorden en reeds na 5 min. weet v. Oesel de stand te brengen op (1—2). Weer vijf min. spelen geeft Limvio door een free-kick in hel strafschopgebied een penaltij, die door Hassing keurig wordt geplaatst (2—2) Nu gaat het er om' De gasten geven geen al te best voor beeld, want geregeld wordt gefloten wegens ongeoorloofd aanvallen. Een gelijke oorzaak als Limvio boven geeft R.K.A.V. een penalty en de Lange plaatst (23) die even later midden uit het veld een pracht schot op doel geeft en de stand brengt op (2—4). Nu komt de traditioneele run van Hassing en hij schiet zuiver in (3—4). Nog eens herhaalt zich dezelfde run, doch vlak bij het doel laat een Amster dammer hem nekken. De scheidsrechter ziet echter niets. Zoo komt het einde met (3—4) Limvio heeft zich kranig gehouden doch ook R.K.A.V. was in de eerste helft buitengewoon in samen spel. De Amersfoortsche keeper kan een voorbeeld nemen aan zijn Amsler- damsche collega. De scheidsrechter Hoen leidde echter in de tweede helft ontactisch, zoodat de spelverruwing hoofdzakelijk aan hem is te wijten. Gelijk spel gaf een juistere verhouding Een goede leer voor Limvio om in 't vervolg reeds bij het begin alles In te spannen. UITSPRAKEN KANTONGERECHT. StrooperijT. O. Soest f 10 of 5 d. Te Maarn in de bosschen rooken: B. B. Rotterdam f10 of 5 d. Nachtelijk burengerucht: G. S. Ede f5 of 2 d. DronkenschapPh. v. d. H. Amers foort f 10 of 5 d., J. v, d. G. Hilversum id. Op verboden grond loopen: A. G. K. Amersfoort f5 of 2 d. Jachtwet: J. G, Baarn f20 of 10 d. Te Barneveld ondeugdelijke eieren ten verkoop in voorraad hebbenJ. S. Ede f40 of 20 d. Wapen bij zich hebben op openb. weg: W. V. Amersfoort f5 of 3 d.en verb, wapenstok. Niet gekeurd vleesch in voorraad hebbenC. J. V. Amersfoort f 10 of 5 d. Arbeidswet: G. H. Baarn 3 maal f3 of 1 d. Leerplichtwet: J. B. Spakenburg f3 of 2 d. Drankwet: Th. J. H. Amersfoort f 15 of 5 d. en vernietiging drank, G. N, Amersfoort f20 of 5 d. IJkwet: H. J. G. 50 cent of 1 d., A. J. M. id., C. J. v. S. id., J. J. B. 4 maal id., G. P. 4 maal id,, allen te Baarn en allen met verb, gewichten. Voertuig rijden met verwarringstich tende verlichting: C. de B. Voorthui zen f5 of 2 d. Voertuig rijden met in gevaar bren gen veiligheid van verkeer: T. v. T. Hoevelaken f 10 of 5 d. Wielrijden onder invloed sterken drank: G. D. v.'t K. Soest f25 of 10d. Wielrijden links van den weg: H, T, Amersfoort f3 of 2 d. Wielrijden zonder licht: F. A. Anters- f2 of 1 d. Autorijdende niet stilhouden op po- litlebevelW. Z. Amsterdam f 15 of 5 d. Autorijden zonder rijbewijs of num mer- en rijbewijs: IJ. K. Amsterdam 15 of 2 d., H. v. d. K. Amersfoort id. Autorijden links van den weg: H.v. d. K. Amersfoort f5 of 2 d. Idem zonder goede remmen H. v. V. Zwarlebroek f5 of 2 d. Autorijdende de veiligheid van ver keer in gevaar brengen: C. V.Amers foort f5 of 3 d. Met auto te snel rijden in Soest J. Kuperus en Trijntje Lap. 30Oct, Geboren: Maria Margaretha Johanna, d. v. A. J, M. Hogenboom en G. H. Jansen, Anna Maria Théresia, d. v. T. M, Jansen en C. J. v. d. Els- hout. Maria Cornelia Elizabeth, d, v. T. M. Jansen en C. J, v. d. Elshout, Gehuwd: F. II. Diermanse en J. C. Bij hold. G. Witteveen en J. van de Kooij. C. v. d. Sar en A. C. M. Mark. Overt. :Tonia v. Bekkum, oud 71 maanden. 31 Oct. Geboren: Alex Frits, z. M, H. Jacobs en A. M. Jacobsen. Annie Atijda, d. v. P. I. van Heugten en H. II. v. Wcstcrlaak. Ondertrouwd: J. Geurtsen en A. van Zoeren. L. Eijbergen en G. van Beek. E. v. d. Bunt en W. Wijnands. Overleuden: Gerrit van Veen, oud 48 jaar, ongeh. 1 Nov. Geboren: Theodora Antje, d. v. A. v. d. Berg en Ybeltje van den Berg. Nov. GeborenLouis Dorotheus, D. W. H. v. d. Wijngaard en C. van den Berg. MarinusLeonardus,. z. v. J. v. Ruitenbeek en M. M, Geijten- beek. Elisabeth, d. v. G. Baute en W. Kamphorst. OverledenEvert Ver schuur, oud 57 jaar, echtgen. v. J. M. d. Heuvel. 4 Nov. Geboren: Imke Margien, C. Meester en M. P. Bosch. Prank, z. v. J. A. Kleber en E. A. van der Sloot. Maria Brunetta, d. v. A. Vastenburg en E. J. Reijnderd. Evertje Gerarda, d. v. J. A. v, Keken en H. v. d. Baan. Dirkje Gijsbertha, d. v. Aalt v. d. Pol en A. Burggraaf. Elizabeth Cornelia, d. v. H. W. Keur en M. Goedebuur. Stephina Janna, d. v. J. C. Dekker en G. M. Veenendaal. OverledenSusanna Ma ria Hillegonda Huisman, oud 68 jaar, echtgen. van J. van Dijkhuisen. Johannes Koets, oud 67 jaar, echtgen. van Anlhonia Bouman. Zaterdag had het jaarlijksche jacht feest plaats van de Jachtvereeniging, de Sint Hubertus-jacht. Voor deze jacht bestond groote belangstelling en het aantal deelnemers en deelneemsters De ruiters en amazone's kwamen voor het grootste gedeelte te paard. Er waren deelnemers uit het geheele land, zelfs een uit Engeland. Jongste ruiter was een zoontje van r. Jos. Gilissen van St. Hubertus- hoeve, die een schimmel-ponny bereed. WINKELBEURS. - Onder groote be langstelling is Zaterdagmiddag de H.E.N.B.A., de Handel- en Nijverheids- beurs Amersfoort, in de Markthal offi cieel door den burgemeester geopend. De voorzitter van Handel en Nijver heid, de heer Van Ommeren, sprak een begroetingswoord waarna de burge meester een korte openingsrede hield. Daarna maakten de genoodigden een rondgang langs de stands, die allen een keurigen indruk maakten. De ruim dertig standhouders hebben -tan den opbouw de meeste zorg besteed, zoo dat een uitstekend geheel is verkregen. Zaterdagavond mocht de beurs zich reeds in een groote belangstelling ver heugen. Er waren toen reeds ongeveer 2000 bezoekers geweest, Bij de voorbereiding werd van alle zijden groote medewerking ontvangen. Door de firma Lomans werd de bui tenverlichting van het gebouw aange boden. BRAND. Vrijdagmorgen om 2.40 brak. vermoedelijk door broeien van houtwol, brand uit in de Zwanenhals- steeg. De politie was spoedig ter plaatse en bluschte, later geholpen door den brandweer, het vuur in be trekkelijk korten tijd. Eén vertrek is geheel uitgebrand. Daar de belendende perceelen allen door tusschendeuren met elkaar verbonden zijn bestond natuurlijk groote kans, dat het vuur zou overslaan. Hierdoor komt het, dat vier woningen geweldige waterschade hebben bekomen. Een vrouw sprong en raam op straat. Uit den Omtrek Barneveld -d® verharding van den H.'ÏÏ, Amsterdam"Ï20 of'ÏÖ d.,~H.~j! Zwartebroekerweg hard gewerkt wordt. B. Utrecht id, A. B. V. id., A. de J.1 blijkt wel uit het bedrag, waarvoor Alblasserdam id., J. O. Lonneker id 1 getcekend is. A. C. A. R. Naarden f 10 of 5 dj Naar wij vernemen, is dit bedraj B B. Puiten 115 of 10 d,, A.J. ten H. reeds f9167.50 en zal waarschjjnlijl Rotterdam f25 of 10 d, Idem in Hoevelaken: E. J, H. Hil versum f5 of 2 d„ H, A, S. Voorburg f 10 of 5 d., dezelfde id. BURGERLIJKE STAND. - 29 Oct. Geboren: Pieter Matthijs, z. v. P. M. Breel en H. J. Huijboom. Geurtje Antje Theodora, d. v, L, F. Zwakman en G. J. v. Bemmel. Sjieuwke, d, nog voor een bedrag van f500 ge- teekend worden, dus bijna f 10.000. Moge de verharding spoedig tot stand komen. Een reiziger uit Groningen geraakte met zijn auto in Walderveen in een sloot. De man liep slechts eenige lichte verwondingen op, terwijl de auto werd beschadigd. In verband met de verbouwing var de Hervormde kerk worden de gods dienstoefeningen tijdelijk in de ver warmde eierhal gehouden Eemnes Burgerlijke Stand. OndertrouwdH. J. Luijf en A. 6. Litmaath. Gehuwd: M. v. Eikenhorst en M. v. Laar. Hoogland Reeds meermalen kwam voor den Amersfoortschen Kantonrechter in ge ding een pad, dat loopt over het erf van G. M. te Hoogland, aan de Bik, d. w. z. over het door hein gepachte erf. G. M, stond er wel eens als aan klager en thans stond hij er als be klaagde. Dat pad is er een met overgangs recht voor bewoners der achtergelegen boerderij. Het lijkt echter groote be koorlijkheid te hebben ook voor anderen, wien hun werkelijke weg te modderig of te mul schijnt om te fietsen. G. M zagjin dat gedoe altijd plagerij. En nu had hij dan ook een 15-jarige wiel- rijdster bij den arm willen pakken om haar om te keeren en terug te zenden. Toen was het meisje uitgeweken en omgeslagen, nog wel de sloot in, waar ze echter als een kat was uitgesprongen. Zoo vertelde G. M. als verdachte. Het meisje sprak echter van duwen. En een 10-jarige getuige, die uit zichzelve na het geval al was gekeerd, sprak ook van omduwen. Nu noemde het verbaal dat pad „open bare weg". Daar draait alles om. 13 Nov. komt de eigenaar uit Amsterdam over om licht te geven over dat pad. Dan kan tevens het meisje onder eede worden gehoord, want dan is zij de 16 gepasseerd. Veenendaal C. v. d, P. had twee foxhonden op zijn erf gezien, welke zijn kippen aan vielen. Hij greep een geweer en schoot met hagel op de honden, welke in borst en voorpooten geraakt werden, waarna v. d. P. ze naar binnen sleepte in een ton gooide en deze met een zwaren balk afsloot. De honden gingen geweldig te keer en huilden aanhou dend v. d. P. ging gewoon aan zijn werk en na eenige uren vond hij de dieren dood in de ton liggen, ze waren gestikt. Hierna begroef hij de dieren in zijn tuin. Tegen v. d. P. is proces verbaal opgemaakt. NUkerk Er is hier in den nacht bij verschil lende ingezetenen ingebroken, ook bij den directeur van de Boterfabriek waar een gouden horloge werd ontvreemd. Op de markt: Aangevoerd 50000 Eieren f 10.50— 11.75 69 biggen f 18-22; 370 run deren f 180—360; 3 schapen f 15—20; 28 nuchtere kalveren f8—15; 450 kippen f 1.30—1,80; 120 hanen fl 1.60; 475 kuikens f 1.75—2.75; 800 jonge hanen f 1—2.20; 70 eenden fl 1.50; 100 tamme duiven f0.15 0.25250 tamme konijnen f 1.10 3.25. Putten Alhier had de officieele opening plaats van de nieuwe eierhal. Een 80-tal genoodigden waren aanwezig. De officieele openingsrede werd uit- door burgemeester Jhr. Soest Burgerlijke stand. Geboren Gerard Philippus, z. Meerveld en K. v. Zijst. Huberta Maria, d. van M. de Jong en P. d( Reijgt. Johannes Jacobus, z. van A v. Breukelen en F. v. Nieuw-Ameron- gen. Willemina Hermijntje, d, van T. v. Kolfschoten en D, v. Reenen. Gerrebrand, z. van J. H. A, v. Vuure en G. Tebbenhof. OndertrouwdMr. E, Star Busmann en Jkvr. J.J. A. Roëll. GehuwdJ. Wijnen en S. A. Vun- derink. A. A. v. d. Brul en A. v. Breukelen. Overleden: GerardusA.J. Sukkel, 13 mnd. Lourens Broek huizen, 60 jr., geh. met E. Douma. Anthonius Stalenhoef, 61 jrgeh. met M. Vonk. Jannigje v, d. Vlierd, 47 jr„ geh. met F. G. J. Brinkman. Toen het meisje van P. M„ makelaar alhier, op herhaald bellen geen gehoor kreeg, werd met behulp der buren de woning geopend. Men trof den heer M. aan, bewusteloos in de keuken liggend, Een gaskraan stond open. Mevrouw M. was afwezig. Spoedig gelukte het de levensgeesten op te wekken. De knecht van den expediteur De R., komende van Amersfoort, wilde den Gallekamppelsweg inrijden. Een in flinke vaart achter hem aan komende auto lette niet op den richtingswijzer der vrachtauto en wilde links passeeren. Gelukkig merkte de vrachtauto-chauf feur zulks en draaide weer rechtsom, zoo een aanrijding verhinderend. De auto vloog tegen een wijzer van den A N.W.B, en werd totaal vernield. Hoevelaken Toen P. v, d. H., te Amersfoort, uit „de Roozeboom" kwam en op zijn met een paard bespannen wagen zou stap pen. vóór hij de leidsels in zijn handen had, liep zijn paard stapvoets weg, Van de H. wilde zijn paard tot staan brengen, maar het ging toen in draf over. Van de H. kwam te vallen, waar door hij onder de kar geraakte en werd ernstig gekwetst aan beencn en hoold. Een ontboden geneesheer, Dr. Aghina uit Amersfoort, achtte overbrenging naar het ziekenhuis noodzakelijk, daar hij vermoedelijk ook inwendige kneuzingen had bekomen. Per ziekenauto is hij naar het St. Elizabeths-Gasthuis te Amersfoort overgebracht. Utrecht Alhier heeft een banklooper een aan zienlijk bedrag, circa 30.000 gulden, die hij bij een instelling op het Oud Kerkhof had geïnd, verloren. Groot was 's mans ontsteltenis, toen hij deze ontdekking deed op het moment, dat hij het geld wilde afdragen. De politie werd onmiddellijk gewaarschuwd, doch behoefde geen onderzoek in te stellen, daar hel vermiste bedrag intusschen door een beambte aan de gasfabriek was gevonden en ter plaatse waar het behoorde gedeponeerd. De vinder werd met f 100 beloond. Binnenland DUUR. Na den brand van het Paleis vooi Volksvlijt te Amsterdam is hel vrijge komen terrein aan het Frederiksplein herhaaldelijk aan de gemeente te kcop aangeboden. De gemeente houdt zich echter alsof het haar niet veel schelen kan. Maar wat vraagt ge? zegt ze vrij onverschillig, En de eerste vraag was 2 millioen. Veel te veel was het weder woord, doe er eerst maar eens stukken af. De eigenaars zijn nu al lager in den boom gekomen tot f 1.400.000. Dat is nog heel peperig. Het terrein toch beslaat 20.000 vierk. M. Het zou dus f70 per vierk, M. worden. BELASTINGVERLAGING. Afgeschaft worden de opcenten op den suikeraccijns en verlaagd met ruim een derde wordt de Verde digingsbelasting II. Het overblijvende gedeelte van de Verdedigingsbelasting II wordt samengesmolten met de inkom stenbelasting, in dier voege, dat deze in hoofdsom evenveel blijft opbrengen als tot dusver en op de hoofdsom twintig opcenten worden gelegd ten bate van het leeningsfonds. Volgens het ontwerp zal de afschaf fing van de opcenten op den suiker accijns in werking treden op 1 Januari 1930 en het overig deel van de her ziening op 1 Mei 1930. Nadruk verboden. Het planten van vruchtboomen. Aan het planten gaat het koopen vooraf. Laat vooral hier de zuinigheid de wijsheid niet bedriegenzie dus niet op een kwartje en koop uw hoo rnen van een soliden kweeker. Ofschoon een vertrouwd kweeker zich ten plicht stelt uw belangen te behartigen, en u niet zal bedriegen, kan het toch geen kwaad zelf te weten, waarop men bij den aankoop van vruchtboomen moet letten,! -J Het boompje moet een frisch, jeug dig uiterlijk hebben, zijn stam niet te licht zijn; recht, gelb, glad, niet vurig of kankerig, de twee- of driejarige kroon niet te dicht, wel forsch getakt. Men lette op de soort fruit, met be trekking tot de standplaats en den van den boom. Zoo kieze men nooit een zeer groote vrucht aan een hoogstamkroon en geve men laat fijn tafelfruit nooit een win derige, koude plaats. Hoogstammcn moeten 170 180 cM. zijn, pyramiden en leiboomen niet te dicht aan den grond getakt en de ge stellen ver van elkaar. De beschadigde wortels snijde met et een scherp mes horizontaal bij, dan heelt de wonde spoedig en het cambium schiet gemakkelijk nieuwe vezeltjes. Men zorge de fijne haartjes zoo min mogelijk te beschadigen, en de kroon, inzonderheid bij pitvruchtboomen, niet sterk te snoeien. Alleen dient men de binnentakjes, om het volgende jaar de lange sliertakken te voorkomen, op een buitenoog bij voorkeur, in te korlen. Hoewel het soms lukt jeugdige boo- en te planten tijdens de zomermaan den, zoo mogelijk met wat kluit, is de juiste planttijd van October tot Maart, bij koud voorjaarsweer soms April, begin Mei. Evenwel weten wij bij er varing, dat boomen, zeer vroeg in den herfst gezet, het best aanslaan en bij een zachten winter nieuwe worteltjes maken, om in|de komende lente flink te kunnen doorgroeien, Een voorjaars planting lukt nooit zoo goed; de boom ijdt dan dikwerf door droogte, en komt niet zoo licht aan den trek. Daarom zeggen we het graag den ouden na: „Een boom in den herfst goed geplant, moet groeien; in de lente geplant kan groeien." Gemengde Berichten In het dorp Lubowitz brak in een boerderij met strooien dak brand uit. vuur sloeg door den wind be gunstigd, op de aangrenzende huizen over. In een paar uur tljds werden 39 boerderijen een prooi der vlammen. Driehonderd personen werden dakloos. In de nabijheid van Meaux heeft een ernstig ongeluk plaats gehad, dat vier personen hel leven kostte. Een aantal reizigers van den trein uit Parijs was aan het station uitgestapt om over te slappen in een aansluitenden trein. Op hetzelfde oogcnbllk suisde de snel trein uit Parijs langs en een vrouw en drie kinderen werden door den trein gegrepen en op slag gedood, Twee andere personen werden zwaar gewond. De heer A. S. die met zijn vracht auto den onbewaakten overweg te Groesbeek passeerde is door den D- trein uit Nijmegen gegrepen. De auto werd totaal versplinterd terwijl de heer S. op slag gedood werd, Dit is het tweede ongeval, dat op den zelfden overweg in betrekkelijk korten tijd plaatsgreep. Op den Muiderstraatweg bij Am sterdam is een vrachtauto met voet ballers omgeslagen, waardoor de in zittenden uit den auto werden geslin gerd. Een zevental inzittenden liepen verwondingen op, waarvan drie zeer ernstige. Te Culemborg viel de 51-jarige Wammes, gehuwd en vader van negen kinderen, bij het plukken van appels, van een hoogen ladder. Hij is overleden. Op Allerheiligen kon de oudste inwoonster van Nederland haar 104den verjaardag te Utrecht vieren, n.l, de wed. Breseyn—Zuuren, een bakkers vrouw uil de Hoogstraat. Zij heeft een arbeidzaam leven achter den rug. Zij is nog goed gezond, alleen het ge hoor is aan het minderen. Bij den Hoogen Raad van Arbeid is [ingekomen een voorontwerp tot wijziging van de Arbeidswet, volgens hetwelk voor slagerijen tevens slagers winkels, de wettelijke bepalingen voor winkelbedrijven zuilen gelden. Te Hernchill (Eng.) is een man, zittende in het bad, met een hand in aanraking gekomen met een electrisch kacheltje. Hij kreeg den electrischen stroom door zijn lichaam en was op slag dood. Voor de Isafjord bij IJsland is een motor-zeilschip tijdens een storm met man en muis vergaan. Daarbij zijn elf menschen om het leven gekomen. Kerknieuws AARTSBISDOM UTRECHT. Z. D. H. de Aartsbisschop van Utrecht heeft benoemd lot Prefect aan het Seminarie te Culemborg den wel- Eerw. heerj. H. Zuidberg en lot leer- aar aan hetzelfde Seminarie den wel- eerw- heer F. A. J. van Weezei Errens. In memoriam. Een van de meest troostrijke leer stukken van onze Moeder de H. Kerk is, dat het goed en nuttig is voor de zielerust der afgestorvenen te bidden. Onze andersdenkende broeders en zusters hebben met zooveel andere geloofspunten ook de leer van vagevuur verworpen en beschouwen daarmede vanzelf het bidden voor overledenen als doelloos. Wij echter blijven houden, dat de zielen, die de vriendschap Gods deze wereld v laten hebben, maar nog straffen der zonden hebben uit te boeten, zich louteringsplaats bevinden, waar wij hen door ons gebed en gi werken kunnen te hulp komen. Wij hebben dit dezer dagen op bij zondere wijze gedaan en zoo zal het blijven zoolang de Katholieke Kerk op aarde bestaan zal, d.w.z. tot aan het einde der dagen. Allerzielen stemt tot ernst, tot wee moed, niaargeenszinstotmoedeloosheid. Het is zoo hoopvol te denken, dal ize nabestaanden eenmaal hetzelfde ior ons zullen doen, wat wij nu doen voor degenen, die ons zijn voorgegaan. Allerzielen is, de naam zegt hel reeds, ook een dag, waarop de Kerk haar gebeden in het bijzonder stort voor elke ziel, ook en vooral voor de meest verlalenen. Een goede moeder vergeet haar kinderen nooit. Moeders nemen voor de roode, ge- smette of ontstoken huid van de kleine, uitsluitend KERKELIJKE DIENSTEN. Amersfoort. PAROCHIE O. L. VR. HEMELV. Langegracht no. 36 Pastoor: Deken L. A. F. X. Fock Langegracht no. 37. DONDERDAG 7 uur Lof. ZATERDAG Van 4—9 Biechthooren. Dagelijks de H, Missen om 7 9 uur. PAROCHIE ST. FRANC. XAV. 't Zand no. 29 Pastoor: C. Hartman, Zand no. 31. Telefoon 730. ZATERDAG 7 uur Lof. half-4 tot half-10 gelegenheid om te biechten. PAROCHIE ST. HENRICUS Paulus Borstraat no. 41 Pastoor: J. H. Hooyman. Matthias Withoosstraat no 34. Telefoon 1158. ZATERDAG. 4 uur voorbereiding voor de H. Biecht voor de kinderen, daarna Biechthooren tot 9 uur. Dagelijks de H.H. Missen ten 7 en 8 uur. PAROCHIE ST. ANSFRIDUS Jacob Catslaan no. 26b Pastoor: P. J. M. Sandkuyl, Jacob Catslaan no. 28, Telef. 558. ZATERDAG Van 4 tot half 9 biechthooren. 7 uur Lof met Rozenhoedje. Hoogland. PAROCHIE ST. MARTINUS Pastoor: W. S. J. de Jong. Kerklaan. Tel. 3. DONDERDAG 7Ie H. Mis. 8'U 2e H. Mis. 9 en 12 uur catcch. op de scholen. VRIJDAG 7le H. Mis. 8'/, 2e H. Mis. 9 en 12 uur catech. op de scholen. ZATERDAG 7'/, le H. Mis. 8'/« 2e II. Mis. 7 uur Lof met Rozenh. 4—8 uur Biechthooren. NUkerk PAROCHIE ST. CATHARINA Pastoor: R. J. B. Flipse. Holkerstraat. DONDERDAG Feestdag van den H. Willibrord, Patroonheilige v. h. Aartsbisdom. ZATERDAG 2'/g6gel. om te biechten. r Lol. In de week de 11. Mis c 8 Soestdijk. PAROCHIE O.L.V. ONB. ONTV. Pastoor: H. S. Mulder. DONDERDAG Feestdag van den H. Willibrord, Patroon v. h. Aartsbisdom. H. Mis om kwart na 8. VRIJDAG H. Mis om kwart na 8. Om half-4 Biechthooren voor de kinderen der Mariaschool. ZATERDAG H. Mis om kwart na 8. 7 uur Lof ter eere der H. Maagd Maria. Gelegenheid om te biechten: Dagelijks voor en na de H. Mis. Zaterdagmiddag om 4, 5 er en na het Lof tot 9 uur. n 6 uur Marktberichten. Amersfoort 1 Nov. 1929. Appelen f3.00 h f6.00 p.HL.; perenf3.00a 17.00 p, ILL.Klei- aardappelen fO afO.—p.H.L. Zandaardappelen f2.50 k f3.00 p. H.L Hoendereieren f 10.30 a f 11.20 p. 100 St.; Eendeneiere fO.k fO.— p. 100 st.Boter f2,60 a f2.-/0 p, K.G.; Kippen fl.00 k f 1.20; Hanen (0.80 k f 1.50Hennen f2.75 k 13.00; Jonge hanen fl.00 k f 1.20;Kui kens 10.00 a 10.00; Tamme ko nijnen f 1.50 f3.50; Wilde ko nijnen (0.80 a f0.90Tamme duiven f0.60 it f0,70 per paar; Vette varkens f—a f Magere varkens f35.- Sf42. Drachtige zeugen f 120 a f 160 Biggen f 18.a f26 Guste zeugen f 110 a f 150 per stuk. Aangevoerd: 90 H.L. appelen 40 H.L. peren; H.L. kleiaard- appelen10 H.L. zandaardap pelen; 105.000 hoendereieren; 000 eendeneieren; 40K.G.boter; - vette varkens; 14 magere var kens; 2 drachtige zeugen; 284 biggen; 0 guste zeugen; 0 koeien; 2 geiten. Amersfoort 4 Nov. 1929 Kaasmarkt. Aangevoerd 42 wa gens bevattende 10200 Kilo. Prijs f 51.00 tot f 56.00 p. 56 Kilo. Handel vlug.

De Eembode | 1929 | | pagina 2