vertolker van deze rol In den mond wordt gelegd, Is de gehcele bchande- ling van de materie zóó kwetsend voor de begrippen van godsdienstige toe hoorders, onverschillig welke religie zij aanhangen, dat we er ons over verbazen, dat Amicitia's Bestuur het aangedurfd heeft, dit wanproduct aan zijn abonné's voor te zetten. Wij onthouden ons dan ook van eene gedetailleerde bespreking, al zou deze nog aanleiding kunnen geven tot het aanwijzen van vele technische fouten, waardoor dit werk ook artistiek veroordeeld is. Wij bepalen er ons dus toe onze lezers, voor hel geval tweede uitvoering zou worden iven, het bezoeke ~'"i stelligste te ontraden. Gevestigd, in samenwerking met O. A. PRINS Arts J. J. LUBSEN, Arts KONINGIN WILHELMINASTRAAT I TELEFOON 290. KEGELEN F De Amersloortsche Kegelbond orga niseert tot en met 24 November a.s. op de banen van „De Valk" zijn jaar- lijksch kegelconcours. METHODE WARD. - De demonstra tie van de Ward Zangmethode, die' Maandagavond door Rector Vullings in het F^atronaalsgebouw aan de Elle boogsteeg zou worden gehouden, is voor de aanwezigen gedeeltelijk een teleurstelling geweest. Van een demon stratie Is n.T, niets gekomen. De ver gadering handelde alleen over de vraag wie de kosten voor het volgen der cursus moest betalen. De cursus kost f20,— en er moeien minstens 50 deelnemers zijn. De vergadering bestond voornamelijk uit onderwijzend personeel. Nu is op voorstel van de Ecrevoor- zltter, Deken L. A. F. X. Fock, be sloten om door bemiddeling van Pater Cec. Huygen aan Mgr. den Aartsbis schop het voorstel te doen om van iedere school 2 leerkrachten, religieus of leek, op kosfen van hel desbetref fend schoolbestuur aan de cursus te laten deelnemen. Een voorstel oin van elk zangkoor den Directeur op kosten van de Koren- bond te laten meedoen, zal in behan deling worden genomen. De aanwezigen, waaronder tot onze verwondering geen enkele religieus, gingen hiermede accoord, waarna de betrekkelijk korle bijeenkomst op de gebruikelijke wijze werd gesloten. BRANDING. De vereeniging „Geloof en Weienschap" zag haar poging om aan Amersfoort's Katholieken goed tooneelspel Ie genieten te geven met succes bekroond. Het Frits Bouwmeester-ensemble gaf Zondag voor een goed gevulde zaal een tooneelspel in drie bedrijven uit het lersche visschersleven door den Amerikaanschen schrijver Ralph Culll- nan, getiteld „Branding". Het Bouwmeester-ensemble lelt goede spelers en die spelers hebben „Bran ding" een goede vertolking gegeven. Uit het lersche kust-volksleven ge nomen, werden de tooneelen van haat en verzoening In goed samenspel tot een pakkend schouwspel voor de aan wezigen, die meerendeels spoedig door het goede spel werden gepakt. Zoo ontstond die overtuigde deel name aan het gebeurende op de plan ken door een zaal vol aandachtigen voor wie 't spel de boeiende veraan schouwing eener lei-bewogen familie geschiedenis. En het was dat meeleven hetwelk de toehoorders menigmaal gelukkig heenhielp over min-geslaagde momenten op het tooneel, Door de branding van familie-veete en wraakzucht leidde de juiste op vatting van het christelijk vergeten en vergeven, die ten slotte baan brak, de menschen tot een betere toekomst met een perspectief van vredige rust verzoening. Coen Hessink en zijn medespelers Frils Bouwmeester en Adolf Rijkers voldeden zeer goed in de vertolking hunner rol. Sophie Stein was in den aanvang wat flauw en onzeker, doch herstelde later. Rie Gilhuijs gaf vrij goed spel in de zeer varieerende tooneelen met wonderlijk snel wisselende stem mingen. „Geloof cn Wetenschap" moge het welslagen van dezen avond aan leiding vinden meerdere voorstellingen te la'en volgen. W. BOOMEN. Te koop: 63 hoornen, staande op den Rijksweg Eemnes Amersfoort (perceel 1); Amersfoort— Hoevelaken (perc.2);de Bilt (Vollen hoven Amersfoort (perceel 3);Amersf. Renswoude (perc. 4), en 12 Boomen slaande op het Infanteriekazerneterrein aan den Leusderweg te Amersfoort, welke zijn te bezichtigen 14 en 15 Nov. 1920 van lü lot 12 en 2 lot 4 uur. Alle boomen zijn gemerkt. Biljetten vóór 20 Nov. in te leveren ten kantore van den Ontvanger der Registratie en Domeinen, te Amersfoort. de nieuwe Meubelfabriek en de Toonzalen van de Firma A H. v. Nieuwkerk aan De Beekenst.laan, gebouwd volgens onlwerp van de architecten H. Kroes Zn. Albert Helman, Abcoude Heuvel, Deventer ten Hoedt, Eindhoven van Houten Zoon, Weesp d. Hulst, Amersfoort Lunteren, Woudenberg N.V. Clanda, Amsterdam den Ouden, Helmond Stuiverblad, Utrecht Zuiderzeesteunwet. Amsterdam Zijlstra, Hilversum Briefkaarten binnenland Berghuijs, Den Haag Brinkman, Amersfoort Dezandrie, Renkum Eeden, Zeist A. Kleeter waar??? J. Spoel, Amsterdam A. Swenker. Heerlen A. Luchter, Maarssen Briefkaarten buitenland: Dekker, Moeara Etiim Vogelpoel Rochefort (Belgiï) Uit den Omtrek DE POST. Lijst van onbestelbare en briefkaarten. Brieven binnenland: Helena Bongaardl. Rotterdam Jans Bos, Breukelen Bureau öoudsche Singel Rotterdam Baarn Zaterdagmiddag is de geasphalteerde weg tusschen Baarn en Bussum, deel uitmakende van den grooten verkeers weg Amersfoort—Amsterdam, nabij Groeneveld onder deze gemeente, offi cieel voor alle verkeer opengesteld. Barneveld Ged. Staten hebben een voorstel ngediend om te komen lol opheffing van de tollen op de wegen Barneveld Sloutenburg en Barneveld—Pullen door terugkoop van de aandeelen van de obligatie-leening, indertijd gesloten voor den aanleg van deze wegen. Bij den meelhandelaar Landman zijn een schuur en een hooiberg afgebrand. Dank zij de krachtige hulp der brand weer, mocht het gelukken de overige gebouwen te behouden. Hoewel hier omtrent geen zekerheid bestaat, is de brand vermoedelijk ontslaan doordat kinderen met lucifers hadden gespeeld. Eemnes Aan de Utrechtsche Electriciteits Maatschappij is vergunning verleend orn hei beslaande hoogspanningsnet over de rivier de Eem, hetwelk de gemeente Bunschoten van electriciteit voorziet, ter plaatse te vervangen door een kabel door de Eem. Burgerlijke Stand. OverledenGijsberlus Eek, 52 j. Hoogland Door den Provincialen Waterstaat is aanbesteed het verbreeden, onder profiel bren gen en verharden van den wei Amersfoort naar Hoogland, deel makende van de werken tot verbete ring van den Provincialen weg Amersfoort naar Bunschoten. Raming f74000. Hoogste inschrijver Hellendoom Ie Zwolle f88.157 en laagsle insehrijvei Bruil le Nijeveen f72500. Burgerlijke Stand. GeborenAntonia Johanna, d. van G. v. Dijk en B, v. d. Heiden. Lamberlus Richardus, z. van R. Pasker en H. v. Westerlaak. Petronella, d. van T. v. Hamersveld en J. Tolboom. Onderlrouwd: G. Peuil en A. v d. Berg. H. Smil en G. Kok. Overleden: Maria ter Plaat, 81 i„ echtg. van W, Koller. Gemengde Berichten De ramp, veroorzaakt door de uit barsting van den vulkaan Santa Maria in Quatanala blijkt veel ernstiger te zijn, dan aanvankelijk gemeld werd. Meer dan 700 menschen hebben liet leven verloren, terwijl nog velen vermist worden. Te Zwolle heeft zich een geval van gasvergiftiging voorgedaan. Een oude man en vrouw werden des ochtends bewusteloos in hun huisje gevonden. De 70-jarige man is overleden, de vrouw maakt het vrij goed. Ingezonden. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie). wie het op zich neemt moet daarvoor staan en geen critiek vreezen. Welnu, organisatie heeft wel mijn sympathie, maar de organisatie hier deugt niet, en daarom heb Ik mij later teruggetrokken. Wil men iels bereiken, dan moet een warme verstandhouding worden aan gekweekt, enjvooral ook moet geen der gelijke hooge buitensporige contributie worden verlangd. En wat zal ik zeggen van den ge weldigen blunder, van enkele jaren geleden, toen vanwege denzelfden bond een uniforme salarisregeling werd voor gesteld, die absoluut niet of ten eenen- male onvoldoende rekening hield met rangschikking in verschillende klassen. buiten weder in zijn oude heerlijkheid zal zijn hersteld. Hoevelaken Op den Nijkerkerstraatweg had een aanrijding plaats tusschen de vracht auto van de Coöp. Aankoopvereeniging en een personenauto. De vrachtauto, bestuurd door J. v. D., wilde een zijwej inrijden, toen uit de richting NijkerL een auto kwam aangereden. Het doel, om nog vóór deze auto den weg in te slaan, mislukte, hoewel de bestuur der van de personenauto, die het ge vaar zag aankomen, met kracht remde. De auto's botsten en bekwamen aan de voorzijde nog al averij. Zij konden echter op eigen kracht hun weg ver volgen. Persoonlijke ongelukken hadden gelukkig niet plaats. Op het gemeentehuis is aanbesteed het bouwen van een bergplaats achter 't gemeentehuis en het verharden van de speelplaats der School. Ingeschreven Doornekamp, Hoeve laken f1647; Alfrink, Nijkerk f1597. Wassink, Amersfoort f1589; Meester, id. f1480; W. Roersen, Hoevelaken f1190; Beitler, id. f1138; G. Bos huizen, id. f 1045. Leusden Aanbesteed werd het bouwen van een 3e lokaal aan de bestaande school te Leusbroek onder leiding van den architect J. Pothoven. Inschrijvers: hoogste de Vries te Amersfoort voor f9500; laagsle Knoppers te Leusden voor f6900. - Burgerlijke Stand. Geboren Franclsca Gerarda, d. van v. d. Berg en W. M. Herder, teijer, z. vail R. v. d. Bunt en A, Gijsbertse. Ondertrouwd: A. de Vries en C. v. Ginkel. D. Snapper en J. W. J. Tetenburg. G. Peut en A. v. J Berg. E. v. d. Munt J. Lieftink. W. de Smalen en N. Platleel. I. M. Herder en M. M. Stalenhoef. Overleden: Klasina v. d. Hengel, 58 echtg. van G. Hartman. tVlJkerk Op de markt. Aangevoerd 33.IOOeierenf 10-11 75; 44 biggen f 1822338 runderen f 175—325; 27 nuchtere kalveren 110 950 kippen f 1.40-2.00; 50< hanen f I—1.65; 870 kuikens f2—3 470 jonge hanen f 1.20 1.70; 25( eenden f0,80-1.25; 80 tamme duiven f 0.15—0.25; 270 tamme konijnen f2.25—3.25. Soest W. Hulshorst Het kasleel „Essenburg" wordt thans weder bewoond. Mevrouw Goekoop, de eigenaresse van liet groole buiten „Zorgvliet" te Den Haag, heeft zich aldaar gevestigd. Het kasteel, dat dateert uit de 14e eeuw, is geheel gerestaureerd en ook de omgeving, welke veel geleden had door het vellen der boomen, wordt weder in orde gebracht, zoodat over enkele jaren het stellen den Raad aan de „Centrale Slachtplaats vi gemeente Soest" een bedrag f45000 ter leen te verstrekken onder eerste hypothecair verband, Burgerlijke Stand. GeborenAart, z. van A. Brons B. Bakker. Ondertrouwd J. Maassen en H. Bogema. J. G. Dashorst en M. de Ruig. GehuwdW. Bouwman en C. C. P. Klau. OverledenJacob de Ruig, 31 jr., geli. met T. Verkerk. Evertje de Kruiff, 51 jr, ongeh. Stephanus J. Fischer, 70 jr., geh. met C. C. C. Enkelstroth. Maria G. Kamerbeek, 47 jr., geh. met J. Stalen hoef. Rijkje Lammerlsen, 71 jr., wed. van C. Gerestein. Gerard P. Meer- veld, 17 d. Petrus E. On wezen, 14 weken. Alida W. v. d. Kolk, 68 jr. ongeil. Johannes Koels, 67 jr. geh. met A. Bouman. Stoute ii burg Burgerlijke Stand. GeborenEvertje, d. van A. Kas en Wallet. - Agnes Maria, d. van J. d. Kooi en M. G. Meulenkamp. Johanna, d. van W. Rijken en G, Kuyt. Petrus Cornel is, z. van A.W. Soes bergen en G. H. Smlnk. Onderlrouwd: H. J. Kamphcrbeek en A. Klomp. H. v. d. Heg en D. v. Dijk. IJ. Boersen en A. Herder. Overleden Gerbert Schothorst, 78 j.. wedn. van E. v. Eijden. Trijntje v. Assen, 5i j. <^htg._van_W. Steen, Na de Wasch heeft men vaak last van schrijnende handen. Dit schrijnen houdt dadelijk op door Puroj, NOGMAALS ALLERHEILIGEN. Ik had niet verwacht, geachte redactie, dat ik andermaal een beroep zou moeten doen op uw welwillendheid, om een plaatsje in uw blad. Maar ik wordt gedwonge trouw daarom, dat U mij ook thans weer een plekje zult willen inruimen, al zou het alleen zijn, omdat men mij persoonlijk te lijf gaat. In het nr. van 1 Nov. j.l. heeft het Bestuur der afdeeling Amersfoort van den Ned. Bond van H. K. en W,-be dienden St. Franc, van Assisiê mij van antwoord .willen" dienen. Maar een antwoord is het niet. Laten we toch vooral goed onder scheiden Waarover zullen wij het hebben Over Allerheiligen, of over mij, den man, die er iets over zegt? Als gij in 't openbaar iels te zeggen hebt over onzen feestdag, zooals dat bij mij' het geval is, zeg hel dan, en geel zoo mogelijk een deugdelijke verklaring van uw houding, hetgeen ook ik gaarne doe. Daarnaar zoek ik in uw ingezonden stuk tevergeefs. Een antwoord is bij mij een tegen- woord over de zaak zelf, in plaats daarvan zit men ja te knikken en hij heeft gelijk enz. en straks zitten we weer met z'n allen te dommelen. Lees uw eigen stuk eens na en lel op, wal gij zelf zegt, b.v. het volgende; Hierover is meer gepraat dan wel vermoed wordt, en ook werd door patroons afkeuring uitgesproken, enz. Wat hebben we aan al dat praten. Toon dat een organisatie iets teweeg kan brengen. Praten kunnen we alle maal, daarvoor hebben wij geen orga nisatie noodig. En ik blijf nog steeds bij de zaak zelf, wilt gij dan weten, wat men van U had verwacht? Dat gij, bestuursleden van de afd. Amersfoort, had zorg gedragen, io Iets niet gebeurde! En wat hebt gij daarvoor gedaan? Maakt het niet den indruk alsof gij U te slapen hebt gelegd, verscholen achter het rondschrijven van den Bond Wordt het geen tijd, dat gij U de oogen eens uitwrijfl en eens nadenkt, wat dat schrijven bedoelde Dat was een algemeenschrijven.dat voor héél ons land geldt, en dat dus geen rekening houdt met plaatselijke toestanden en omstandigheden, dus ook niet met den Vrijdag als marktdag te Amersfoort. Dat deel lag niet op den weg van het Hoofdbestuur dat U de gebruikelijke brieven zond ter verspreiding, neen, dat was uw werk. Daarvan zegt gij zelf, zoo duidelijk mogelijk, dat gij er kennis van hebt gedragen, dat dispensatie was verleend en „de brieven toch aan de patroons hebt doorgezonden." Wilt gij dal ik mijn hoed zal afne men voor die prestatie? Of hadt gij niel misschien die brieven juist onder U kunnen houden? Gij zoudt althans vrij uit zijn gegaan als andersdenkende patroons zich mochten beklagen, dat zij feitelijk gedwongen waren hun R. K. personeel dien daf vrij te geven, terwijl n.b. de R. K patroons dat niet behoefden te doen. Er is niets gedaan Zelfs heeft men zich niet eens behoorlijk rekenschap gegeven van wat die brieven zouden helpen uitwerken. In elk geval zou het correct geweest zijn indien aan alle patroons kennis was gegeven van de verleende dispen satie, en had iedereen zich daarnaar kunnen regelen. Vooral leze niemand hieruit een actie tegen de R. K. Overheid. Wij hebben is neer te leggen bij haar decreten, j zoo goed als ik. Alleen dus nog iels over het standje in mijn adres. Weet, dat ik opzettelijk teekende met „ongeorganiseerd" cn bedenk dal gij zonder meer, mij niet kunt wijzen op mijn Roomsche plicht. Indien gij mij als „klaplooper" stem pelt, dan verraadt gij 'daarmee alleen gebrek aan woorden. Alles geeti gij mij toe maar ik ben een klaplooper, wat toch zeker niets met de zaak als zoodanig te maken heeft. ik ben R. K. zoo goed als gij. Ik oefen geen critiek om de katholieke zaak af te kammen, maar op te bouwen. En om dat te doen behoeft men niet georganiseerd le zijn. Wilt gij meer weten Eenmaal was ik lid, zelfs be stuurslid elders, en heb ondervonden dat het zorg en werk met zich brengt, als men het schip wil sturen, maar was mijn toch al niet al te groot salaris er flink door beknot. Ook een reden, waarom velen met mij uw bond den rug hebben toege keerd. Ongeorganiseerd is niet goed, maar als het in uw woordenboek niet staat, dan wordt hef tijd dat ge een ander koopt, of dat ge zorgt voor een organisatie, waar de leden niet al te veel gevaar loopen gevild te worden. Na deze kom ik verder niet op de zaak terug. Oeachte Redactie, mijn beleefde dank voor uw gastvrijheid. Een ongeorganiseerde Winkelbediende. Nadruk verboden. HET SNOEIEN VAN OUDERE VRUCHTBOOMEN. Het onderhouden van de kroon van groote appel- of pereboomen is een der gewichtigste werkzaamheden den boomgaard. Het gewone uitsnoeien of lichten der kroon moet alle 2—3 jaren geschieden, in October of November, als de oogst afgeloopen is, en hierbij worden alie te dicht staande, elkaar kruisende, onderdrukte en hierdoor afgestorven takken, verder het oude en onvrucht baar geworden vruchthout binnei de kroon verwijderd, waardoor boom een schoon en regelmatig zien krijgt, en ook aan licht en lucht toegang wordt verschaft. Willen we hiervan een nauwkeurige beschrijving geven, dan kunnen zeggen, dat dit weik bestaat uit le. Het verwijderen van alle geheel of gedeeltelijk afgestorven lakken, 2e. Het verwijderen van alle onder drukte en daardoor verzwakte en on vruchtbaar geworden takken. 3e. Het korten van alie te veel af hangende takken, die toch maar zelden vrucht dragen, vooral in boomgaarden, waarin vee geweid wordt en ook daar, waar de ondergrond voor de teelt van bes-oott ot dergelijk gebruikt wordt, waardoor de onderteelt meer productief gemaakt wordt, want ook deze vereischl licht en lucht. 4e. Het afsnijden van een lak, die een ander kruist en daarover wrijft, 5e. Het wegnemen van alle water- loten, die In de kroon voor den dag komen, voor zoover deze niel noodig zijn voor de instandhouding van een goeden kroonvorm. 6e. Het wegnemen van geheel of gedeeltelijk afgestorven vruchlhoul. 7e. Het wegnemen van alle groote of kleinere takjes, waarop zich kanker- ilekken vertoonen, en van allegebro- :en of gescheurde takken. 8e. Het wegnemen van alle te uitstekende takken, om zoodoende het evenwicht in de kroon te herstellen of te bewaren, Het nauwkeurig nasnljden van zaagwonden met een scherp mes een goed snijdenden handbeitel. 10e. Het afkrabben van alle oude schors en het hierop groeiende mos. Van groot gewicht is het z.g. „op knappen" van verwaarloosde boomen, die in lange jaren, of misschien nooit, zijn gesnoeid. Hier zal het noodig zijn een groot aantal takken weg te nemen om een weinig licht in den boom te krijgen. Dit snoeien moet bij den eenen boom el nauwkeuriger toegepast worden dan bij den anderen, heigeen hoofd-! zakelijk aan de soort ligt. Zoo zal bijv. de Bellefleur veel uitgelicht moeten worden dan een Siberische Gasappel of een Vlaamsche Schijveling, welker groei veel losser zijn, en die in eens veel langer scheu ten maken. Fruittelers, ziet thans uw boomen boomgaarden eens terdege na, de bestede zorg worde u door den lijd dubbel vergoed. Doch denk er om„Werk zonder oordeel, geeft geen voordcel Wenken en mededeellngen. Om wasmotten uit de bijenkorven en kasten te weren, plante men nabij den bijenstal één of meer bedden mei ramenas. Zoodra de motten 's avonds vliegen, breekt men de oudste bladeren af en legt die onder de korven. Zonder de bladen den volgende ochtend zeer vroeg op te nemen, trapt men met de voeten op deze bladeren, waaronder zich honderden motten bevinden, om dat ze op den reuk van ramenas-bladeren verzot zijn. Hoe ver vliegen de bijen? Als in de naaste omgeving genoeg honlnggevende planten aanwezig zijn en de bijen goed kunnen inzamelen, vliegen de diertjes hoogstens een half uur ver. Is daaren tegen de dracht maar dunnetjes, dan vliegen ze wel dubbel zoo ver. Zelfs heeft men opgemerkt, dat ze bloeiende raapzaadvelden op 2 uur aistands be zochten, wat zeker hieran toe te schrij ven Is, dat zoo'n veld sterk schittert en ver te zien is. Kanaries kan men met Cayenne-peper verven. Mengt men onder hun voeder dagelijks een weinig Cayenne-peper, zooveel als op de punt van een naald raat, dan worden ze vervolgens na 1 ét 5 weken prachtig oranjerood, geeft men aan de kanaries zeer veel slazaad, dan krijgen ze een fraaïe groen- of groenachtig gele kleur der veeren. Zelfs het beste hooi is nadeelig voor de paarden, als er te veel van gegeven wordt, want de spijsverteringsorganen van het paard zijn volstrekt niet inge richt om groote volumineuze voeder- kwantunis te bevatten. Het dagelijkscli rantsoen voor een middelzwaar paard mag hoogstens 14 tot 18 pond hooi bedragen. Welke aardappelen zijn de beste; die bij het koken openbersten? Zoo meenen nog vele huismoeders, maar onderzoekingen van den scheikundige Vallend hebben aangetoond, dat deze opvatting onjuist is; dat namelijk een aardappel, die naar verhouding veel eiwil beval, bij het koken zijn vorm behoudt, en 't openbersten en uiteen vallen der 'aardappelen een bewijs is van armoede aan eiwit. En daar nu de aardappelen met het meeste eiwit de meest voedzaamste zijn, kunnen dus onze huismoeders de kwaliteit der aardappelen bij 't koken zelf beoor- deelen. De beste soorten zijn die, welke niet uiteenvallen, maar héél blijven. GEVESTIGD TE AMERSFOORT. A. Rinke, R.K., Wyersstraat 10 monteur C. Rump, G. K., Utrechtscheweg 62 barbier J. Fontein, R.K., 3e lnf.kaz.str. 4b, w.m. A, Jacobs, R.K., 3e lnf.kaz.slr., 10, w.m. Betsie Yfs, Schimmelp.str 25 leert. kl. M. Hanssen, R.K., A. Arnli. Poortw. 18, mag.bed. Johanna Zomer, N.H., D Fockemal. 95 keukenmeisje Margarellia v. d. Hurk, R.K., Nassau- laan 3, kinderjuff. Maria v. Zutphen, O.R., Radboudstr. 13 onderwijzeres Maria Kern, R.K., Ulr.w. 49, dienslb. Ottilie Kohier, R.K., K. Bergslr. 11. id. Elisabetli Pastoors, R,K.,Stationspl. 6, id. H. Brouwer, G.K., Punicnb.l. 54 zonder Elisabeth Kreijne, R.K., S. v. d. Hagen- laan 7. diestb. J. Brouwer, G.K., Puntenb.l. 54 land bouwer Hilda Klaus, R.K., Slationspl. 2, buff.juf. W, v. d, Woeslyne, H. v, Viandenstr. 9 Leeraar Johanna Bekkers, R.K., Langeslr. 90, dienslb. Martha Wieringa, D., Leusderweg 302 verpleegster Herinina Berger, R.K., Borgesiusl. 47. Klaasje Vos, N.H., Hellestr. 20 werkster J. Boetier, R.K., Stationspl. 6, banketb. M. Vermeulen, N.H., Puntcb. laan 26 smid bankw. H. de Bree, R.K., Huz.kaz., wachtm. Jacoba Top, G.K., Bisscliopsweg 74 huishoudster Cornelia Voigt, R.K„ Hof 29a dbode G. Schellens, RK„ Havik II chef de Gruytcr Luisc Steffen, E.L., Ulr, weg 300 dienst bode J. de Vries, R.K., Bisscliopsweg 220, vertegenw. Johanna Schut, R.K., v. Persynstr. 27 dienstbode A. Spier, GK„ Aldcgondestr. 92 winkel bediende Suylen, R.K., Borgesiuslaan 47, le luit. Mar. A. Rietveld, N.H., Bloemendalscheslr. 28b boekdrukker v. Rijswijk, R.K., Zwanenhalsstr. 15, leerlooier. UCIKCIIW. it, KCICim. F. Key, Gcr., Jan Steenstr. 33 ag. v. P. S, Koelman, R.K., J. Bosboomstr., h.reiz. Cornelia Pijpers, R.K., idem. M. C. Fontijn, N.H., Borneoplein 9 Herinina v. d. Berg, N.H., Kl. St. Jans- slraal la Stephana Baart, N.H., Westerstr. 55 Jacoba v. d, Flier, G.K., St. Ansfridus- straat 41 v. Gent, G.K., Soesterw. 397 bakker v. d, Ham, R.K., St. Bonif.tsr. 38 letterzetter A. Hulst, N.H., Miereveldstr. 41 typg. Johanna Jonker, G.K., J. Tolliussir. 7 dienstbode Kops, R.K., Vermcerstr. 73 Koning, G,K„ Verli.str. 16 eleclr. Elizabeth Lablans, N.H., Ulr.weg 248 ohanna Middelink, N.H., Mierev.str. 81 4, Ott, R.K., St. Bonif.str. 45sig. maker Olislager R.K., A. Hahnstr. 25 Maria Olislagers, R, K. A. Hahnstr. 25 H. Paul, D.E., P. Pyperstr. 8 mag, bed. A. J. v. d. Sluys, N.H., Soesterweg 7 kapitein Grietje Seep, N.H., de Kamp 41 J. Smorenburg, R.K Kapelw. 128 bakker Aartje Termaat, N.H., Bisscliopw. 13 Hendrika Uitslag, N.H., Arnh.str. tb dienstbode. Arendina Vertregt, G.K., Wyerstr. 8 v. d. Waard, R K„ Stationsstr. 25 d. Wey, R.K., Borgesiusl. 37 onder w. W. Zoeten, N.H, Jasmijnstr. 16 rijtuigp.

De Eembode | 1929 | | pagina 2