kon 3taliano RECOLLECTIE. .De gewoonte der maandelijk- sche recollectie wenschen wij van harte ook bij de leeken ingang te doer, vinden, hetgeen hun niet weinig tot heil zal strekken." Paus Pius XI, 20 Dec. 1929. Oud-Retraitanten van Amersfoort, werkt allen mede om den wcnsch des H. Vaders te vervullen en woont trouw de Recollectie bij en helpt anderen het niet te vergeten. Morgenavond om hall acht is Recollectie in de kerk van O. L. Vrouw (Elleboog). Aan A. M. des Tombe is op zoek met Ingang van 1 Febr. a.s. eervol onstlag verleend als secretaris der Gezondheidscommissie met zetel te Amersfoort. Op ultnoodiging van Burgemeester en Wethouders heelt zich een Comité gevormd uit verschillende personen, werkzaam op het terrein van Armen zorg. om paraat te zijn als zich in onze gemeente een noodtoestand voor doet, waarbij de hulp van particulieren gewenscht is. Te zijner tijd zal aan verschillende ingezetenen gevraagd worden Comité zitting te nemen. Kaasmarkt, Aangevoerd 28 wagens bevattende 7000 Kilo. Prijs f 48 tot f53 per 50 Kilo. Handel matig. In het St. Antoniusziekenhuis te Sneek is in den ouderdom van 38 jaar overleden de weleerw, heer B. Th. Stoverink, kapelaan van de parochie van den H. Martinus, aldaar. I)i thans tslapcne werd in 1891 tc c'roenloo geboren en ontving de H Priesterwijding m 1916. Sinds 1924 was hij k,.u laan Sneek, terwijl onlangs wérd benoemd tot rector het St. Elisabethsziekenhu's te Amers foort, welke functie hij evenwel niet meer heelt mogen aanvaarden. In de maand December 1929 wer den in het badhuis aan oen Woestijgei weg 2867 baden genomengemiddeld 119 per dag. Kuipbaden: Mannen 295: Vrouwen 251totaal 546. Stortbaden: Mannen|l25I; Vrouwen 625 en Kinderen 445; totaal 2321- BURQERLIIKE STAND. 3 Jan. Geboren; Oerhard, z. van N. W. Schrcudcr en M. E. Kempkes. Pietcrnella Adrlana, d. van M. J. Hendriks en P. A. Richter. Gerard Jan. z. v. J. v. Toor en H. Sterrenburg. OverledenJacobus J. ten Hoeve. 40 jr., echtg. van M. Hagcnbeuk. Johanna M. Drost, 51 jr., echtg. J. F. W. Wurpel. 4 Jan. GeborenWillem, z. van J, van Beek en E. de Gans. Overleden Hcndrikus v. d. Berg, 7 w. M. L. Meijer, 81 jr., echtg. van H. Cohen. 6 Jan. Geboren: Maria Ji van W. E P, v. Oordt en S. J. M. J. Vandcnbusschc. I Overledenl.uberta van Achlcrbergh. 36 jr, echtg. J. Hanhart. Voor den K.R.O.-avond Donderdag avond 8 uur in St. Aechten, zijn nog toegangsbewijzen a 25 cent verkrijg baar in het sigarenmagazijn G. J. A. Verweij, Krommestraat 27 en's avonds aan de zaal. Verzuim niet deze mooie avond mede te maken. BROEDER ALEXANDER, f - In het klooster van de Broeders der Onbe vlekte Ontvangenis te Maastricht, is den ouderdom van 72 jaren overleden de ecrw. Broeder Alexander, wereld Hub. Jos. Beckers. De thans ontslapene werd geboren te Hoensbroek den 2en Januari 1858 en deed op 8 September 1878 zijne plechtige geloften als lid der Congre gatie. Daarna was hij bij het onderwijs werkzaam te Maastricht, aan het Pen sionaat St. Louis te Roermond, aan de broederscholen te 's Gravenhage en laatstelijk |aren lang aan het pensionaat St. Louis te Amersfoort. Den 8sten September van het vorige jaar vierde hij onder groote belang stelling zijn gouden professiefeeest. Een comité te zijner huldiging werd gevormd, dat hem bij monde voorzitter, zijn oud-leerling jhr. Ruljs de Bccrcnbrouck, met een prach tig huldeblijk vereerde. Voor zijn tal rijke verdiensten voor het onderwijs werd broeder Alexander benoemd tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau. in den nazomer van dit jaar, moedelijk in de maand September, zullen groote legeroefeningen in de omgeving van Amersfoort en Utrecht plaats vinden. Deze oefeningen, aan o.m. zal worden deelgenomen dooi de IVe divisie, zullen worden geleid door den commandant van het veld leger, luitenant-generaal E. F. Insinger. Zaterdag werd door kinderfeesten cn propagandavcigadering het 5-jarig bestaan der Kinderspeeltuinverceniging in het Soesterkwartier herdacht. In het Leusderkwartier wordt nu ook aan de stichting van een kinderspeel tuin gewerkt. (Jit den Omtrek Bunschoten In 1929 werden in onze gemeente geboren 163 kinderen, terwijl 45 sterf gevallen voorkwamen. Er vestigden zich hier 47 personen, terwijl van hier naar elders vertrokken 136 ingezetenen. De aanwas der bevolking bedroeg zoo doende slechts 29 en dit bedraagt thans 4830. Het geboortcpercentage is in onze dorpen hoog, n.l. 33.95; "t sterfte percentage 9.37. Er werden 25 huwe lijken voltrokken. Olljkerk Is een bijzonderheid op het gebied dierenliefde kunnen wij vermelden, dat een buurtbewoner naar de Vee artsenijschool te Utrecht is geweest, om het gebroken pootje van een kanarie te laten zetten. Burgerlijke Stand. OeborcnLubbertje, d. v. A. Wou denberg en A. Doppenberg Teunis Adrianus. z. v. G. Schotsman en H. Blankestlln Antonia Jacoba Theresia, v. C. A. Alfrink en A. J. Kuljer Cornells Jan, z. v. J. R. v. d. Veen en J. Kamphorst. Ondertrouwd: H. Klok en A. Haverlach. Overleden Aalt v. d. Beek, 79 jr., wedr. v. B Walet. Op de markt. Aangevoerd 89.500 Eieren f6—8; 8 biggen 120-24; 181 runderen f 180 —330 26 nuchtere kalveren f 10—16; 250 kippen 1 1.50-2.50; 175 hanen f 1—2; 300 kuikens f 1.50—2 jonge hanen f 1—2; 70 eenden f0.8D I; 80 tamme duiven f 0.30— 0.35; 20 tamme konijnen f2—3. Soest Ten nadeele van den heer werden een 20-tal kippen uit een bij diens woning gelegen hoenderhok ont vreemd. Uit de Land en Twin bouw-wereld. Nadruk verboden. Vervroegen van groente. Bijna alle groenten hebben meer waarde, wanneer ze vroeg ter markt komen, dan wat later in het seizoen. Dit is niet alleen bij vroege voorjaars groente, als sla, spinazie, etc., doch ook bij boonen, erwten en tuinboonen, die niet vroeg in 't voorjaar oogstbaar zijn, en bij verschillende koolsoorten, die eerst in het najaar geoogst worden deze zijn, wanneer ze wat vroeger komen, al is het maar week doorgaans meer waard, dan tneer ze in den vollen oogsttijd komen. Om in staat te zijn de ver schillende gewassen vroeger plukrijk te hebben, wordt hun groei wat be spoedigd, of laat men ze vroeger be ginnen tc gioeien, door ze in zulken gunstigen toestand te brengen, dat de groei eerder aanvangt dan bij dezelfde gewassen, die niet kunstmatig in dien gunstigen toestand zijn gebracht. Deze handeling noemt men vervroegen. De meest eenvoudige wijze van ervroegen is die, welke wordt ver kregen door beschutten der gewassen tegen kouden wind. Een tuin, die op geregelde afstanden door muren, hei ningen of hagen is afgescheiden, zal in het voorjaar voortdurend enkele graden warmer zijn dan een gewoon, open stuk grond, en het is begrijpe lijk, dat op zoo'n plek, die voortdurend dan de omgeving, de groei eerder aanvangt en ook sneller gaat, Voor muren of heiningen zonkant heeft men een strook, ter breedte van I tot 2 Meter, waar zoo wel door de beschutting tegen wind, alsook door de warmte, die de zonne stralen in den grond brengen, de groei- voorwaarden nog gunstiger zijn. Zulke strooken voor een muur of schutting worden gewoonlijk zonnebermen ge noemd. Bij gunstig weer kunnen hier op reeds begin Februari spinazie, raap stelen, ol andere vroege groenten ge zaaid worden, Somwijlen wordt over zonneberm een rij latten gemaakt,1 ongeveer één voet van den grond, Hierop worden dan des avonds riet matten uitgerold, die boven steunen op de lat en met 't vrij ondereind •er 't pad liggen. Deze primitieve wijze van gen werd vroeger nogal veel, thans bijna niet meer toegepast. De resul taten, hiermee bereikt, zijn te onzeker weinig beteekenisde gewassen zijn op een dergelijk bed in het gun stigste geval een dag of tien vroeger oogstbaar Beter resultaten verkrijgt men door de warmte, die de zonne stralen ontwikkelen, op te vangen, om zoodoende, na het verdwijnen der zon, nog van haar warmte te kunnen profiteeren. Zulk een inrichting krijgt men door ramen aan te brengen over de bedden of door bakken te maken. De zonnestralen kunnen hier pngehinderd binnendringen, terwijl de ontwikkelde warmte door het glas niet geleidelijk kan ontsnappen. Op verschillende manieren wordt zoo'n bak vervaardigd, waarover in 't vol gende stukje. In vroeger jaren bouwde men op de buitenplaatsen, waar toen het for- ceeren'alleen in praclijk werd gebracht, bakken van steen, die dus jaren op dezelfde plaats lagen, zoodat om een goeden groei te houden, elk jaar de aarde ververscht moest worden. Ook werden wel houten bakken vervaardigd, groot genoeg voor twee ramendeze konden in hun geheel worden delbaar door hun grootte en gewicht. Ze voldeden echter beter dan die van steen, doch voor de teelt in 't groot waren ze te moeilijk om te verplaatsen. In lateren lijd werden deze vaste houten bakken vervangen door planken, die gewoon los tegen elkaar gezet vorm van 'n bak, beter gezegdop de lengte van een raam van elkaar, en van een willekeurige lengte, met paaltjes op hun plaats werden gehouden. De plank aan de onderzijde van den bak werd al spoedig vervangen door een badding van 4 bij 10 cM. Niet alleen heelt men bij deze wijze van werken het voordeel zonder veel last de bakken elk jaar op 'n ander terrein tc kunnen aanbrengen, maar ook is de samenstelling er van zóó eenvoudig, dat een timmerman hierbij geheel over bodig is. Op de plaats, waar men de bak denkt te maken, legt men eerst de rij planken uit op de verlangde lengte. Daarna worden bij elke plank aan beide zijden twee ot drie paaltjes geslagen, die ze zoo in de goede richting houden. Deze planken zijn gewoonlijk 30 cM. hoog en van 1 duim (2.5 cM.) dikte. Aan den onderkant van den bak wordt op gelijke lengte de badding van 4 bij 10 cM. op zijn plat gelegd, of op zijn smallen kant gezet, al naar gelang het gewas noodig heeft, dicht bij of iets verder van het glas te zijn. Dikwijls wordt eerst de badding plat gelegd, en later, als de groente tegen het raam is gegroeid, op haar kant gezet, waardoor de groente weer geheel vrij staat. Het zetten van paaltjes langs deze badding is niet noodig. De beide uit einden van den bak worden door dwarsplankjes afgesloten, en zoo is de geheele bak gereed. Voor bakken, die in den winter dienst moeten doen, zal de plank alleen niet voldoende zijn om de koude buiten te houden. Deze worden daarom voor- ien van een aarden wal, aan den buitenkant er tegen gezet. De benoo- digde aarde hiervoor kan uit het pad gestoken worden. Wei worden de paden hierdoor laag, doch dit komt den planten in den bak ten goede, die zoodoende nimmer last hebben overtollig water, dat direct naa paden zakt. Vervroegen met warme bakken en kassen valt buiten het bestek van deze rubtiek. Wenken en Mededeelingen. Uit het verslag van den Centralen Proeftuin te Utrecht over 191 we het volgende over: Er werd met een 7-tal appelsoorten van den oogst '27 een bewaarproef genomen. De vruchten werden voor degelijke deelen gewikkeld in: gewoon zijdepapier, geolied papier en patafine papier. Het gemiddeld verlies door rottHig was respectievelijk 31 pCt., 29.7 pCt. en 32,4 pCt. Bij alle proeven was dus het verlies zeer groot, klein een derde deel, wat echter toe te schrij' hieraan, dat men de vruchten zoolang mogelijk bewaarde. Zooals men ziet. was er weinig verschil. papier deed 't het best, maar een con- clussie ten gunste van de eene of andere wijze van bewaring kan niet worden getrokken. Ook het verlies aan gewicht liep weinig uiteen. Resp. 4.5, 4.7 cn 4.4 °/0. Gemengde Berichten Bij Wooster, in Amerika, heefteen express-trein op een overweg een autobus aangereden. De botsing was zóó hevig, dat dc auto honderd meter ver werd meegesleurd. Bi] het ongeluk werden negen schoolkinderen gedood en een groot aantal zwaar gewond. Te Heteren is een hofstede atge brand. Toen het perceel in volle vlam stond, werd een anderhalf-jarig doch tertje vermist, dat in de wieg Ie slapen was gelegd. De brandmeester bedacht zich geen oogenblik, worstelde zich door rook en vuur naar de kamer en wist het kind te redden. Nauwelijks was hij terug op een der raamkozijnen of het geheele brandende huis stortte achter hem in. De Minister van Waterstaat is voor nemens Woensdag 15 Januari a.s. de brug bij het Katerveer voor het "Ver keer open tc stellen. Bij Wimbledon (Eng.) had in nacht een botsing plaats tusschen een auto en een motorfiets. Dc benzine tank van den auto vloog in brand. De vlammen verspreidden zich zóó snel, dat dc inzittenden, een ofticier-vlieger en zijn vrouw, levend verbrandden. De motorrijder kwam eveneens i vlammen om, terwijl de duo-passagier met ernstige brandwonden kon worden gered. Te Landsmeer is een pakhuis tolaal afgebrand, waarin zich ruim 300.000 eieren bevonden. en Iwist tusschen twee Euro peanen te Reitz (Oranje-Vrijstaat) bracht een hunner onder het bed var den ander een kist met 25 K.G. dyna miet tot ontploffing. Beiden werden aan stukken gescheurd. Bij Hardinxveld is een motorboot gezonken Een 20-jarige dekknecht 6verdronk. De kapitein wist zwemmende plaatst, waren echter wel zeer onhan-jden wal te bereiken. Op den Velperweg onder Velp is een man, die met een handwagen reed, door een autobus van de Geldersche Tram aangereden. Hij bekwam daarbij geen zware verwondingen, Toen hij zijn tocht voorzette, kwam hij opnieuw in aanreiding, thans met de electrische tram, die den man een eind meesleurde. Hij bleek nu zeer zware verwondingen bekomen te hebben. Onder Haanrade passeerde een auto, geladen met smokkelwaar, de grens. De politie sommeerde den chauffeur te stoppen, doch deze gaf daaraan geen gevolg en reed in snelle vaart door. Een der beambten zag nog kans op de treeplank van de auto te springen en trachtte de auto te doen stilstaan. De chauffeur verhinderde dit, waarop de beambte van zijn wapens gebruik maakte en den chauffeur een doodelijk schot toebracht. Ook op de andere 4 inzittenden loste hij schoten. Een hunner werd in de borst getroffen. Deze man is naar het hospitaal te Kerkrade overgebracht. De drie anderen wisten te ontkomen. De auto is beslag genomen. Op het stationsemplacement te Deventer is een wegwerker door een locomotief overreden, waardoor hem een voet en een arm werden verbrij zeld. De man is aan de bekomen wondingen overleden. Te Chicago werden een vrouw en haar beide kinderen gedood door het ontploffen van een bom, die zij in een pakket ontvingen. Verder werden vijf personen door de ontploffing gewond. De gemeenteraad van Liverpool heeft besloten 20 vrouwelijke politie beambten aan te stellen voor den dienst op straat, doch niet 's avonds. Zij zullen speciaal als kinderpolitie op treden en bij de verkeersregeling be hulpzaam zijn. Binnenkort is de indiening te wach ten van een wetsontwerp betreffende de gemeentelijke indeeling van de droog vallende Wieringermeer. Het voornemen is, voor het geheele gebied van om streeks 20.000 H.A. één gemeente te vormen. In den postwagen van den snel trein Boedapest—Fiume is uit onbe kende oorzaak een bus met films ont ploft. Ofschoon de machinist trein den brand tijdig bemerkte, zijn twee postbeambten in de vlammen om gekomen en een derde beambte, die uit den rijdenden trein sprong, liep ernstige verwondingen op. In het centrum van de Oostelijke vlakte van den Jordaan bij Jeruzalem heeft men de ruïnes gevonden van een vroegere stad, die door een grooten brand verwoest blijkt te zijn. Men denkt hier met Sodoma te doen te hebben. Door het ontploffen van een vat benzine zijn in een voorstad in het Noorder. van Londen Hvee kinderen gedood en zeven gewond. No Kerstmis. Zondag 5 Januari vierden wij hel leest van den Zoeten Naam Jezus. Dit feesl heeft de H. Kerk gesteld op den Zondag tusschen 1 Januari en Driekoningen, of. als er geen Zondag tusschen valt, op 2 Januari. De naam Jezus beteekent: Verlosser, Zaligmaker. Hierin ligt geheel Christus zending opgesloten: Jezus is op de wereld gekomen, niet om te oordeelcn, maar om zalig te maken. Vanaf de oudste tijden der Kerk is op 6 Januari het feest der Driekoningen gevierd. De drie Wijzen, aan wie de overlevering de namen Kaspar, Mel- chior en Balthasar gegeven heeft, kwa men tot het Goddelijk Kind met ge schenken van goud, wierook en inyrrhe. Daardoor huldigden en aanbaden zij het Kind als Koning en Priester, terwijl hun gaven eveneens liefde tot God, gebed en versterving beduidden. De volksmond heeft van deze per sonen Koningen gemaakt, maar in wer kelijkheid moeten het geleerden ge weest zijn, die door een buitengewone Goddelijke genade verlicht, dit kleine Kind erkend hebben als hun Hoog leeraar, en deze gebeurtenis, de ge boorte van God-zelf, als het hoogte punt der Wetenschap, waarvoor alle aardsche wijsheid en wetenschap zich buigt en vernedert. Hoogstwaarschijnlijk is deze aanbid ding der Wijzen gevallen ongeveer een jaar na Jezus' geboorte. Hoe anders het bevel van Herodes: de dood aan alle knapen beneden de twee jaar, te verklaren? De poötische voorstelling, als zouden de Wijzen in den stal het Kind aanbeden hebben, zal dus ook wel onjuist zijn. Op Driekoningen bidt de H. Kerk vooral voor hen, die zoeken naar de waarheid, opdat zij met God's genade even onverschrokken en vastbesloten naar den grooten schat des geloofs mogen zoeken, als de Wijzen, die de moeilijkheden der reis en de vermoeie nis niet geteld hebben om te geraken tot de bron der Waarheid, het Godde lijk Kind. Is het ook voor U weer •j,e^ •^.nee^ KERKELIJKE DIENSTEN. Amersfoort. PAROCHIE O. L. VR. HEMELV Langegracht no. 36 Pastoor: Deken L. A. F. X. Fock. Langegracht no. 37. WOENSDAG Half-8 Recollectie van oud- retraitanten en leden van de retraitepenning. DONDERDAG 7 uur Lof. ZATERDAG Van 4—9 Biechthooren. Missen 7, 'lt-8 en 9 uur. Dagelijks de H. Missen om 7 8 en 9 uur. PAROCHIE ST. FRANC. XAV. 't Zand no. 29 Pastoor: C. Hartman, Zand no. 31. Telefoon 730. ZATERDAG r Lof. half-4 tot half-10 gelegenheid om te biechten. Dagelijks de H.H. Missen om 7, 8 en 9 uur, PAROCHIE ST. HENRICUS Paulus Borstraat no. 41 Pastoor: J. H. Hooyman. Matthias Withoosstraat Telefoon 1158. DINSDAG Ingezonden. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie) „DE HEILIGE VLAM' Op 13 Jan. wordt in Amicitia door het „Ver. Tooneel" gegeven het too- neelstuk „De Heilige Vlam." Onderstaande regelen bedoelen alle katholieken ten sterkste af te raden dit stuk te gaan zien. Als ooit 't spreekwoord bewaarheid is„Schijn bedriegt" is 't hierzekerwel. 1. in de zaal Amicitia, hoe mooi! 2. Het Vereen. Tooneel, schitterend voor zoo'n prov. plaats. 3. De Heilige Vlam, wat in deze dagen. Maar 't is de wolf in schaapskleeren. Den 2e Kerstdag was ik in Utrecht en ging met familie naar den Schouw burg, naar de „Heilige Vlam", in de veronderstelling van een goed stuk te zien. En wat zagen we Schitterende tooneelaankleeding, prachtige costumes, goede regie, uitmuntend aangrijpend spel. (Vera Bondam, een onzer be gaafdste .'speelsters viert er een triomf in. Trouwens allen spelen goed.'t Lijkt net echt). Maar.... 't stuk?? Neen, dat is toch al te bar. Een uitkrijting van alle R. K., neen alle christelijke moraal. Men moet wel heel erg .modern" (volgens som mige begrippen) zijn om dien kost te slikken. 1. Als een oorlogsverminkte veel van zijn vrouw houdt; 2. die vrouw „fijn" comedie speelt en in 't zelfde huis met haar mans broer liefdesbetrekkingen onderhoudt 3. als de zieke plotseling sterft et de verpleegster aantoont dat hij ver giftigd moet zijn 4. als dan de liefdesbetrekkingen uitkomen en tevens dat er een kind moet geboren worden 5. als die vrouw zich schoon praat en het „duidelijk" aantoont dat ze toch ook van haar man hield 6. als steeds dc dokter, huisvriend, eigert de vergiftiging te onderzoeken t ze tracht te verbloemen 7. als de moeder dan opstaat en in een iieel betoog aantoont dat ze alles wist van de betrekkin gen, dat ze het goedkeurde.... ook uit „liefde", dat zij haar zoon vergeven heeft ook uit liefde voor allemaal. 8. Als dan 't heele stelletje (incli de verpleegster die eerst naar dc justitie wou, maar omdat ze van de vermoorde „hield" en ook van de moeder) 't eens is dm alles in de doofpot te sloppen. dan zegt de doorsnee „men" cn elke R. K.'t is schade en rommel. Jammer dat zulke spelers hun krach ten moeten geven aan zoo'n „moraal- bederverS'irank". Neen, Amicitia, 13 Jan. is een onge luksdatum die goed past bij zoo'r ongeluksstuk. P. v. H. VOORI 'FUNE WA5CH"" NEEM 34. r Lof. ZATERDAG. Van 4 tot 9 uur Biechthooren. Dagelijks de H.H. Missen ten 7 en 8 uur. PAROCHIE ST. ANSFRIDUS Jacob Catslaan no. 26b Pastoor: P. J. M. Sandkuyl, Jacob Catslaan no. 28, Telef. 558. WOENSDAG Half 10 gezongen Huwelijksmis. ZATERDAG Van 4 tot balf-9 biechthooreu. 7 uur Lof met Rozenhoedje, Hoogland. PAROCHIE ST. MARTINUS DONDERDAG 8'/, H. Mis. 12 uur catech. op de scholen. VRIJDAG 8'/* H. Mis. 12 uur catech. op de scholen. ZATERDAG 7le H. Mis. 8'/« 2e H. Mis. Van 3 tot 7 biechthooren. 6 uur Lof met Rozenhoedje. Hooglanderveen. PAROCHIE ST. JOZF.F Pastoor: S. J. Brenninkmeijer. Burg. van Tuyllstraat. Deze week de H.H. Missen om 7 en 8 uur. Nljkerk PAROCHIE ST. CATHARINA Pastoor: R. J. B. Flipse. Holkerstraat. ZATERDAG 2'/a6'/a gel. om le biechten. 6 uur Lof. In de week de H. Mis om 8. Soestdijk. PAROCHIE O.L.V. ONB. ONTV. Pastoor: H. S. Mölder. DONDERDAG H. Mis om kwart na 8. VRIJDAG H. Mis om kwart na 8. Half 4 biechthooren voor de kinderen der Mariaschool ZATERDAG H. Mis om kwart na 8. 7 uur Lof met Rozenhoedje ter eere der H. Maagd Maria. Gelegenheid om te biechten: Dagelijks voor en na de H. Mis. Zaterdagmiddag om 4, 5 en 6 uur en na het Lof tot 9 uur. M arktbcricht. Amersfoort 3 Jan. 1929. Appelen f2.00 A 16.00 p. HL.- peren f 0.— AIO.— p. H.L.Klei aardappelen fO A f 0.— p. H.L.; Zandaardappelen f2.25 A f000 H.L Hoendereieren f6.40 A 8,50 p. 100 St.; Eendeneieren 0.— A fO.— p. 100 St.; Boter f 2.35 a (2.45 p. K.G.; Kippen f 1.30 A f 1.80; Hanen fl.10; A f 1.75; Hennen fO.OO A 10.00; Jonge hanen fO.OO A fO.OO; Kui kens fO.OO A fO.OO; Tatnnte ko nijnen f 3.00 A f 0.-; Wilde ko nijnen fl.00 A f0.00Tamme duiven f0.60 A f0.80 per paar; Velte varkens fA f— Magere varkens f30.- A f35.— Drachtige zeugen fOoO A f000. Biggen f 17.A 126—; Guste zeugen fO— A fO— per stuk. Aangevoerd40 H.L. appelen 00 H.L. peren; H.L. kleiaard- appelen; 10 H.L. zandaardap pelen; 22.000 hoendereieren; 000 eendeneieren; 40K.G.boter; - vette varkensi38 magere var kens; 0 drachtige zeugen; 195 biggen; 0 guste zeugen; 0 koeien; 0 geiten.

De Eembode | 1930 | | pagina 2