Vroom&Dreesmann Speciale Voorjaarsaanbiedingen met extra voordeelige prijzen VROOM DREESMANN Langestraat AMERSFOORT Langestraat Tel. 158 Amersfoort Looperzeil, mooie dessins 45 cM. breed 0.421 57 cM. breed 0.52' Unicum, denieuwslevloer- bcdckking. nieuwe dessins 180 cM. br. p. El 1.15 p. M. 1.70 200 cM. br. p. El 1.35 p. M. 1.95 Zware qualitelt Linoleum, 200 cM. breed in moderne dessins, per El 2.40 per M. 3.50 Een groote sorleering Chinamalten in alle maten Reclame-mat 140 X1.80 0.79 Extra zware qualitelt 140X180 1.30 0.98 Bedrukte mat, zeer mooie dessins 140X180 1.95 160 X 240 3.50 180 X 350 3.90 230 X 280 5.75 Prima Kapslokmat m. land schap-décor 1.30 Stukgoed, 90 cM. breed reclameprijs 0.21 Extrazware qual 0.45 0.34 0.29 Effen wit, 90 c.M. breed 0.70 0.60 0.45 0.31 Etamlne m. ruitjes en st pen, mooie qualitelt 140 cM. breed OordUn-damast, dnbbelbr. reclame-prijs 0.85 Zijden damast, dubbelbr., zware qualitelt 1.90 1.50 1.35 Theekasten,extra voordeelig 8.50 Qroot model 12.50 10.50 Theemeubel, extra prijs, geheel nieuw model 19.25 Extra zware uitvoering 29.00 24.00 22.50 Wit ijzeren ledikanten me spiraalmatras, 1-pers. 12.50 10.50 7.90 2-pers. 19.50 16.50 12.50 Kinderstoelen, z. voordeelig 4.25 Omklapbaar model 16.50 12.50 7.50 Een zeer uitgebreide sorleering divans, prima stoffeering 22.90 18.50 15.90 9.50 BERICHTEN UIT AMERSFOORT MEVROUW DE ADVOCATE. Voor de vijfde abonnements-vc stelling in Aniicitia was de keus ge vallen op Mevrouw de Advocate, een blijspel van Georges Berr en Louis Verneuil. Nog afgezien van het feit, dat in dit Fransche geestesproduct de veel-geroemde Fransche geest dikwijls ver te zoeken was en dat er volgens het bekende recept werd gesold met moraliteit en huwelijkstrouw, stond de wijze waarop het werd gespeeld be neden een aanvaardbaar peil. De Ver- eenigde Schouwspelers mogen vrij goede vertolkers zijn van een klucht, waarin ze „'m van katoen geven" kunnen, het fijnere genre, waartoe „Mevrouw de Advocate" dan toch de pretentie heeft te behooren, ligt boven hunne capaciteit. De luchtige en speel- sche tekst behoort zonder opdringerig heid over het voetlicht te komen. De Schouwspelers maakten er een dikke klucht van en waren daardoor oorzaak dat de toch al niet overmatig-aanwezige geest totaal werd platgedrukt en ver stikt. Eenmaal in dezen stijl beland vervielen ze vanzelf in het bas-komieke en kregen daardoor wel wat lachers op hun hand, maar dan toch ten koste van het werk en van de kunst. Overigens waren sommige toespe lingen al zeer weinig geschikt voor de ooren van de aanwezige jeugdige toehoorders, die dan ook beter hadden gedaan thuis te blijven. Enny de Leeuwe vervulde de titel rol op de van haar bekende, levendige wijze, soms wat te nerveus, doch toch met esprit en altijd raak van geste en mimiek. Merkwaardig is haar ongeloof lijk-snel reageeren op alles wat er op het tooneel gebeurt. Hoe geheel anders staat daartegenover het slappe spel van Willy Timroti als haar secretaris en Minny van Ollefen als haar geëman cipeerde vriendin. Pierre Mols maakte van de niet zeer dankbare rol van de echtgenoot, wat er van te maken viel. John Timroti smulde aan het rolletje van den on- smakelijken Rébiscoul en verwierf me nig lachsuccesje. S. UITSPRAKEN KANTONGERECHT. Trekdier onbeheerd laten: G. G. v N., Amersfoort f3 of 2 d. Dronkenschap; H. B., Amersfoort f3 of 2 d.; J. G., Amersfoort f 15 ol 10 d L. K. Ede id.S. B., Rotterdam f 10 of 5 d.J, S., zwervend id.; de zelfde id.; G. v. D., Stoutenburg f5 of 4 dagen. Leerplichtwet; W. G. C., Amersfoort f 12 of 10 d. IJwctR. v. Z., Nijkerk 50 cent of I d. en verb, gewicht; G. v. K., zwer vend f I of 2 d en verb, gewichten. Te Amersfoort op openb, weg muzuk maken zonder vergunning: j. A. Zeist f3 of 1 d. Te Baarn venten zonder vergunning C. T. L., Amersfoort f2 of 1 d. Wielrijden te Baarn op wandelpad en afval werpen op openb. weg: W. L„ Bunschoten 2 maal (f3 of I d.) Wielrijden zonder bel: E. v. B., Amersloorj f2 of I d.: A. v, d. H., id. Wielrijden zonder licht; W, v. P., Amersfoort f4 of 2 d.; G, L. Ede f5 of 2 d,; J. v. D,, Renswoudc id. Wielrijden zonder reflector: J. v. G.. Renswoude f2 of 1 d.H. M. F., Soest id; J. B. M. id. Autorijden zonder helder rood ach terlicht: C. v. d. W., Amersfoort f3 of 2 dagen. Autorijdend niet rechts houden: J. P., Nijkerk f5 of 2 d.; T. P. J. E.. Haarlem id. Niet toonen van rijbewijs op. eerste vordering: A. R. Amersfoort f5 of 2d. Winterteenen Winterhlelen PUROL Majoor van Stockum, zal waarnemen de functie van commandant vzn het remonte depot te Milligen als opvol ger van Kol. Fabius. Door de Infanterie zal Woensdag 5 Maart a.s. van 19.00 tot 23.30 uur eene schietoefening met scherp bij duisternis worden gehouden op de Leusder Heide. De 61-jarige heer v, A., uit Amers foort, die zich aan het station Bilthoven bevond, had het ongeluk van het perron te vallen, juist toen de snel trein naar Amersfoort naderde. Hoewel de machinisi uit alle macht remde kun een ongeluk niet meer voorkomen worden. Men vond het lijk van den ongelukkige, zwaar verminkt, ter zijde van de spoorbaan. In „Het Rechte Spoor", orgaan van den Ned. R. K. Bond van Spoor- en Tramwegpersoneel „St. Raphael", be richt, dat het dertïendui2endste lid van den bond is ingeschreven. ST. ANSFRIDUS-KERK. Zondag zal de bekende missionaris Pater Witlox in de beide HH. Missen een predikatie houden gevolgd door eene collecte voor de Missiën. 's avonds half 8 zal Pater Witlox in het Patronaat een lezing houden over zijn arbeid, getiteld„Mei troffel en Kruis". Met sterken aandrang wekken wij de Amersfoortsche Katholieken op dezen eminenten geloofsverkondiger ie gaan hooren. Op de laatst gehouden algemeene ledenvergadering van Amersfoorl's Mannenkoor is besloten een uitbreiding aan het bestuur te geven van 5 tot 7 leden, zulks in verband met de toe- het ledental en daardoor de vele werkzaamheden aan de bestuurs functies verbonden en tevens met liet oog op het 25-jarig bestaan van de vereeniging in 1932. In onderling overleg zijn de functies thans als volgt geregeldR Koersel- man, voorzitter; G. J. H. Benders, Westerstraat 82, te secretaris; B. de Vries, 2e penningmeester; J. D. van Gelder, muziekcommissarls, tevens banierdrager P. Nierop, commissaris van toezicht. Op deze vergadering werd eveneens besloten dit jaar niet aan een concours deel te nemen. Een gezellige avond zal worden georganiseerd voor de leden, waarvan de datum is bepaald op 26 April. Deze avond wordt gehouden in De Valk". De leden van de R. K. Midden- standsvereeniging werden uilgenoodigd voor het bijwonen eene ledenverga dering op Donderdag 20 Februari a s., 's avonds 8'/a uur in 't R. K. Spaar bankgebouw. De agenda vermeldt o.m. Installatie nieuwe leden door Deken Fock. Op 22 Febr. des middags om 6 uur zal de opening plaats hebben der Eerste Amersfoortsche Jaarbeurs in de gemeentelijke markthal. Deze jaarbeurs zal het karakter dragen van winkel- beurs. maar er wordt niets aan parti culieren verkocht. De attracties echter zijn zoo talrijk, dat het publiek waar schijnlijk meer terug krijgt dan het aan entree betaalt. De firma van Nelle komt koffie en thee schenken. Ook de Hagh kolfie is er voor de bezoekers te proeven, evenals de Maggisoepen. De Durea maizena zal reclame maken voor Kingsford- pudding. Scholte voor zelfrijzend bak meel enz. Iedere 25ste bezoeker ont vangt een bon voor een pak levens middelen van de firma Keg te Zaandam. Om de gezelligheid te verhoogen, komt er een goed strijkje. De Beurs zal dagelijks geopend zijn van 10 tot 12 uur en van 2 tot 11 uur, behalve Zondags. Er had een demonstratie plaats van een nieuw systeem van alarmeeren bij brand, inbraak enz. over het net van de radio-centrale. Het beoogt het geven van een alarm-signaal, rechtstreeks naar het politiebureau, waardoor verbinding met het postkantoor als tusschenschakel langs telefonischen weg vermeden wordl. Het bestaat uit een glazen kastje. Door het instaan in geval van nood van een ruitje gaal de deur van het apparaat open en kan* men na instelling van het wijknummer, direct spreken met het politiebureau. Deze verbinding gaat niet per telefoon doch over het net van de Radio-Cen trale Het is dus te beschouwen als een directe dienst. De proef had succes en i tevreden met de bereikte resultaten, Door het aanbrengen van kastjes op verschillende punten in de stad zal het mogelijk zijn bij brand of onraad de politie onmiddellijk met het ge beurde in kennis te stellen. Door de ruitersportvereeniging Eem- land zal voor hare leden een cross country worden georganiseerd op Don derdag 20 Febr. a.s. Eenvoudig parcours, ter lengte van ongeveer 3500 M. De eerste deelnemer vertrek 14.30 op het snijpunt van den kunstweg Oud-Leusden—Maarn met den Vieweg. Eindpuntnabij snijpunt van den kunst weg Oud-Leusden—Maarn met den Buurtweg. De tooneelvereeniging Ons Genoe gen, onderafdeeling van de R, K. Werk- liedenvereeniging St. Jozef, geeft op de Zondagen 16 cn 23 Febr. in 't bonds- gebouw een uitvoering van het tooneel- „Op drijfzand". Uit d**n Omtrek Achterveld Zondag 9 Febr. vierden het Kruis- veibond en de Maria-voeenlging ha 1)' >5 De Ziektewet, Wal wc.ooi Maart 25.j.„iK 6ts,aa„, Opgerlcllt hebben It boen." MM», H. I. Bes- <^0, energieke.. paieoor 'j. Den Hang. MMIIjtB (..„Je,J. B.enii'i)kinti)er, ilesbjS Middnne.an.lennrtDFl.«»n ACMbVeU. hebbttl De Midilensiandsondcrlinge.' Aanstelling controleur. Verkiezing van 2 bestuur-leden, va catures Valkenhoef en Boekenoogen. Collectief abonnement Middenstands- krant. Werktijdenbesluit voor het winkel personeel. Het Belgisch Monument op den Berg werd in 1929 bezocht door 8948 betalende bezoekers (vorige jaar 7681). Van deze bezoekers hebben 4868 hun naam en woonplaats gezet in hel register, dat tot dat doel daar is neer gelegd. Uil Amersfoort zelf kwamen 526 be zoekers en verder uit: Rotterdam 679, Amsterdam, overige plaatsen in Neder land 2957; 115 bezoekers uit het bui tenland Indië 21; België 20; Amerika 12 Engeland 12Frankrijk 7; Oostenrijk 6, Hongarije 3; Afrika 3; Italië 2; Zwit serland 2China 2Noorwegen I Denemarken 1. 'crcenigingen hier nutiig werk verricht. Het zal pastoor Breiiniiikmt-ijer, wiens w.-rk in Achteveld nog steeds doo> een ieder om beurten geprezen wordl, een vreugde zijn le zien, hoe door zijn vereenigingen te Achteveld met gearbeid is. Het feest werd Zaterdagavond 6 uur ingezet met de opening van een blauwe1 tentoonstelling, wal, gezien het batig saldo, werkelijk een succes bleek te zijn. De Hoogmis werd opgedragen voor levende en overleden leden van beide vereenigingen. De gehcele dag was er een gezellige drukte op het dorp, wat zich vooral bewoog om de tentoonstellingszaal. 's Avonds om half vijf was er een wel Duitschland 23; Ned. feestvergadering voor de leden. De geestelijke adviseur opende deze ver gadering op de gebruikelijke wijze en wenschte allen een gezellige avond, wat het ook inderdaad geworden is. Op deze vergadering mocht de advi seur een welkom toeroepen aan de af- fevaardigde van het Federatiebestuur, e WelEeiw. Heer C. Terwlsscha van Scheltinga, directeur van het Sobrletas- bureau. Zeer verdienstelijk werden de tooneelstukjes door de jongens en meis jes voorgedragen, vooral „Clsje in dc scheerwinkel" bleek een goede keuze geweest te zijn. Na verschillende trac- tatie's werd deze avond gesloten met een tombola zonder nieten, welke zeer in den smaak viel. Het is een pracht-dag voor Kruisverbond en de Maria-vereeniglng geweest, waarop het bestuur trots kan zijn. De radio, die in de tentoonstellings zaal opgesteld was. werd geheel be langeloos afgestaan door H. v. d. Hengel radio-install, te Achteveld. W. H. K. Barneveld 19 Februari a s. zal het 85 jaar zijn geleden, dat de Spaarbank, waaraan onze gemeente veel te danken heeft, is opgericht. Op dezen herinnerings dag zal de directie der spaarbank den eersten sleen leggen van het concert gebouw, dat in de Nieuwstraat voor haar rekening wordt gebouwd. Toen de paardenhandelaar P. Schuld 'voor het maken van een auto-tochtje, den motor van zijn luxe wagen aan zette, ontstond er vermoedelijk kort sluiting, waardoor de nog bijna nieuwe auto in brand vloog en geheel werd vernield. Hoogland Burgerlijke stand. Geboren: Theodorus Antonius, z.v. G. Voorburg en C. C. Boersen An- thonie Henricus, z. v. W. v. 't Klooster en J. A. v. de Grootevheen Bernar- dus Gijsbertus, z. v. H. Morsing en G. v. Bekkum Peter Gerril, z. v, P, Geurlsen en G. v. Voorst Adri- aan, z. v. J. H. J. A. Kuiper en II. A. Spruitenburg. Ondertrouwd: A- Kraan en W. Voskuilen G. J v. Doorn en F. Ebittg. GehuwdT. Schoonderbeek en E. Schimmel, j Overleden: Maria v. de Hoef, 77 j. Hooglanderveen De Boerenleenbank hield haar jaar vergadering. Na opening door den voor zitter met gebed, las de secretaris de notulen der vorige vergadering, die onveranderd werden goedgekeurd- De heeren C. Smink en S. v. d. Worp werden tot stemopnemers benoemd. Tot secretaris der leenbank werd herbenoemd de heer D. Brouwer. Het jaarverslag 1929 vermeldt o.m." het volgendewinst f528.47het aantal spaarboekjes bedraagt 181, voorschot- boekjes 70 en dat der loopende reke ning-courantboekjes 17. Er werden 13 bestuursvergaderingen gehouden, waar van 7 gecombineerd met den Raad van Toezicht. De rekening en balans over 1919 werden namens de leden goed gekeurd door de heeren C. Smink en 8 v. d. Worp. Het voorstel om art. 7 al. 2 va huishoudelijk reglement le wijzigen als volgt: „de hoogste som, die het Be stuur met toestemming van den Raad Toezicht mag opnemen bedraagt f300.000", werd goedgekeurd. Wegens periodiek aftreden als be stuurslid werden herkozen de heeren H. v. d. Pol met 47 en L. v. d. Berg met 48 stemmen. Als lid van den Raad Toezicht werd herkozen dc heer A. Th. v. Lierop met 38 stemmen. Leusden Op den openbaren weg te Leusden is gevonden een paar handschoenen. Terug te bekomen bij G. Hartman te Hamersveld. Burgerlijke stand. Geboren: Cornelis, z. v. G. Eder- veen en M. v. Burken. Stoutenburg Aan het hoofdbureau van politie tc Utrecht, heeft zich een reiziger uit Voorburg aangemeld, die eemge mede- deelingen o.uitent den moord op den jachtopziener Kuyt alhier, heelt gedaan. Mij had n.l. van een persoon uit Woer den verschillende bijzonderheden over dezen moord vernomen, welke hem onder een borrel waren medegedeeld. Burgerlijke stand. Overleden: Jan van den Hengel, 90 j., wedn. v. J. Steenkamp. emengdf Berichten Op het eiland San Miguel (Azorcn) werden 5 menschen door een r stortend rotsblok getroffen vier w onmiddellijk dood, de vijlde is zwaar gewond. Te Amsterdam zijn 3 nieuwe ge vallen van papegaaienziekte geconsta teerd. Alle patiënten hebben hooge koortsen, doch er bestaat geen levens gevaar. Te Oldebroek is in den ouderdom i 100 jaar overleden Beerd Akster, oudste inwoner der gemeente. Te Rostow aan de Don ontstond in een graanmalerij tengevolge van een brand een ontploffing, waarbij zes per sonen gedood en 15 gewond werden. Te Oostburg Is overleden de negen tienjarige Leenhouts, die le Hoofdplaat in een dorschmachine was gevallen, waardoor een zijner beenen werd ver splinterd. Wanneer de Nieuwe Zuiderzeepol der aan het einde van dit jaar droog zal zijn, zal aan ons land een opper vlakte van ongeveer 220,000 H.A. zijn toegevoegd, waarvan ongeveer 200.000 H.A. vruchtbaar land. De politie te Lisse heeft een dieven bende, bestaande uit een aantal jeug dige knapen, ontmaskerd. De boefjes hadden bij een bloemist een ijzeren roeiboot gestolen. Van weggehaald hout was in het bosch een hut gebouwd. Hierin werden geheime bijeenkomsten der bende gehouden, die werden be sloten met feestmaaltijden, waarvoor de benoodigde ingrediënten bij winke liers werden ontvreemd. Een der banken te Almelo had ruim een jaar geleden een chèque van 13900 naar een handelaar in Utrecht verzon den. Deze chèque is echter niet terecht gekomen en een onderzoek leidde tot geen enkel resultaat. Zaterdag kreeg de firma M„ door tusschenkomst van een priester uit Utrecht, de chèque weer toegezonden. Het aantal werkloozen bedroeg op 3 Februari 1.508.600, of 17.081 meer dan in de voorafgaande week en 139.125 meer dan in dezelfde periode vorig jaar. Dinsdagmorgen stonden ruim 600 jonge mannen tusschen 18 en 25 elkaar' te verdringen voor een groote auto mobielzaak tc Manchester, waar één tijdelijke bediende per advertentie voor een tentoonstelling gevraagd was! Dezer dagen heeft zich te 's-Hage een afschuwelijk drama afgespeeld. Een echtpaar was op zoek naar een nieuwe woning Aan de Nieuwe Park laan vonden zij iets van hun gading, een villa. Tezamen met den eigenaar begaven zij zich naar de woning, waar alles aan een bezichtiging werd onder worpen. Ook de tuin kreeg een beurt. De huiseigenaar wilde ook dc tuin- schuur eens laten zien. Toen hij de deur opende, meende hij een groote pop te zien hangen. Verwonderd be tastte hij de kleeren, maar deinsde verschrikt achteruil. toen hij tot dc ontdekking kwam. dat liet een mensch was, die zich blijkbaar door ophanging van het teven had beroofd. De politic werd aanstonds van een en ander in kennis gesteld. Bij onderzoek bleek dat een waanzinnige, vier dagen tevoren, uit een krankzinnigengesticht was ont vlucht en blijkbaar in een vlaag van waanzin de hand aan zich zelf heeft geslagen. Te Groningen brak brand uit in een kruidenierswinkel. Een wielrijder slaagde er mei levensgevaar in B, en zijn beide dochtertjes te redden, door mei hen uit het raam van de eerste verdieping te springen. Niels kon den gered. Een eigenaardig ongeval vond plaats In de nabijheid van de luchthaven Le Öourget. Een Fransche vlieger had een kennis uitgenoodigd voor het maken van een rondvlucht. Piloot en passagier vertrokken met een klein ééndekker- jachtvliegtuig en vlogen cenige ronden om de vliegliaven. Toen het toestel weer op den grond stond, ontdekte de piloot tot zijn grooten schrik, dat zijn passagier zich niet meer op zijn plaats bevond. Eerst na langdurig zoeken vond men den ongelukkige dood in een tuin in de nabijheid van Le Bourget. Men neemt aan, dat hij tijdens het nemen van een scherpe bocht uit het toestel gevallen. Er is ingebroken in den nacht, de school voor de grafische vakken te Utrecht. In de directeurskamer is uit een kast ongeveer f 1500 gestolen. De inbreker moet wel bekend zijn geweest met de inrichting van de school. Er heelt op het Weesperplein Ie Amsterdam een droevig ongeval plaats gehad. Een 10-jarig knaapje, wonende op Rapenburg, was op een vrachtauto van een ijzerhandelaar geklommen. Hij zat in het midden van den wagen. Op het Weesperplein sprong het knaapje er al. Hij viel en kreeg een der ach terwielen over het hoofd. De bewoners van het Servische dorp Zude kunnen er trolsch op zijn in de annalen de rechtspleging een record te hebben geboekt. Daar alle mannelijke inwoners beklaagd waren hout gestolen te hebben, trok het heele dorp, mannen als beklaagden en vrou wen als getuigen, onder geleide van gendarmen naar de gerechtszaal. Uit de behandeling van de zaak bleek duidelijk, dat de beklaagden het ge- heele stadsbosch hadden omgehakt en het hout verstookt hadden. Nadat de rechter vonnis gewezen had, sprak hij de hoop uit, dat het dorp zich voor taan niet meer aan diefstal van hout zou schuldig maken, waarop een der veroordeelden de geruststellende woor den tot den rechter sprak: „Ik verheug mij, u te kunnen verzekeren dat het voorlaan onmogelijk zal zijn, want ik heb met eigen handen de laatste drie boomen van het bosch omgehakt en naar huis gesleept". De directie der Nederlandsche Spoor wegen heeft aan het Fonds Eigen Te huis Gepcnsionneerden bij de Neder landsche Spoorwegen een gift van f 3000 geschonken. De directie der Kunstzijdefabrieken heefl besloten lof sluiting over te gaan van de fabriek te Oberbruch en de fabriek tc Arnhem te bestemmen tot algemeen proefbedrijf. Een aantal der leidende krachten le Oberbruch zal worden overgeplaatst naar de proeffabriek te Arnhem. Ook In verschillende andere functies zullen Duitschers aangesteld worden. Een 74-jarige vrouw le Amsterdam kwam met haar kleeren in aanraking met een brandende kachel. In zorg- wekkenden toestand werd zij In het Gasthuis opgenomen, waar zij aan de bekomen verwondingen overleed. In den nacht is te Geesteren de boerderij van H. afgebrand. Een paard, drie koeien, een kalf en drie varkens kwamen in de vlammen om. De be woners konden zich met moeite redden. De schade wordt niet door verzekering gedekt. Er brak brand uit in de drukkerij „de Hoop" te Amsterdam aan den Voorburgwal. Een flesch benzine viel op den grond. De uitstroomende ben zine geraakte, toen zij In de nabijheid van de brandende kachel kwam, plot seling over de geheele oppervlakte in vlam. Ook de chef van de drukkerij, de 55-jarige Grijn, over wiens broek en schoenen benzine was gemorst, stond plotseling in vlam. Hij rende door het aan de voorzijde gelegen kantoortje en sprong zonder aarzelen in het water van de O. Z. Voorburg wal. Toen zijn brandende kleeren waren gedoofd, wist hij zichzelf weer op het droge te brengen. Bij een begrafenis fc Langeweg viel het toeschouwers op, dat een 4-tal begrafenisgangers in een der volgauto's blijkbaar door slaap waren overmand. Een voorbijganger vond het geval zoo vreemd, dat hij mei de auto opliep en het portier opcnde.;waarop een der inzittenden naar builen viel. Het bleek dat alle vier buiten kennis waren. Door toepassing van kunstmatige ademhaling gelukte het de levensgeesten weer op te wekken. Men vermoedt, dat de in zittenden zijn bedwelmd doordampen, in den motor ontwikkeld. In den nachl heeft le Helmond een felle brand gewoed. Er werd een groote bruiloft gevierd, waartoe hel patronaats gebouw beschikbaar was gesteld. Het leest duurde tot in den nacht voort. Omstreeks twee uur In den nachl kwa men de feestgenocten plotseling lot de ontdekking, dat brand was ontstaan op het tooneel. Onmiddellijk werd dc brandweer gealarmeerd, die zeer spoe dig ter plaatse was. Deze kon echlcr niet voorkomen, dat het gehcele ge bouw afbrandde. Ook alle aanwezige leermiddelen enz. werden een prooi der vlammen. Drie meisjes, die met hun vader te Puy en Valay woonden, cn reeds geruimen tijd met den man in voort durende onmin leefden, omdat deze weigerde hun het hun toekomende erf deel thans reeds tijdens zijn leven uit te betalen, geraakten met hun vader in een hevige woordenwisseling. De drie meisjes wierpen zich in hun woede op hun vader en sloegen hem zoo lang, tot hij geen teeken van leven meer gaf, Ingezonden (Builen veranlwoordelijkheid der Redactie) Aan dc Burgcrjongelingen van Amersfoort! Zondagmiddag a.s. te half vier zal in het Patronaatsgebouw aan de Elle boogsteeg door de R K. Burgcrjon- gclingenverceniging „St. Aloysius" een propagandavergadcring worden gehou den, waar als spreker zal optreden dc ZeerEerw. Pater Hildebrand uit Utrecht. Bij dezen roep ik alle burgerjonge lingen van Amersfoort op, deze ver gadering bij te wonen, zoodat de zaal te klein zal blijken te zijn. Wat immers wil de B.J. V. Oeestelijke leiding geven in moei lijke levensvragen en omstandigheden, ontwikkeling door lezingen e.a„ zelf ontwikkeling door declamatie, voor drachten, tooneel enz., ten slotte ge zelligheid door spelen, diverse wed strijden, muziek enz. Heeft de B. J. V. wel recht van beslaan Men leze hiervoor slechts de laatste Encycliek van onzen roemrijk regee renden Paus Pius, men zie slechts naar het voorbeeld van den eminenten Bis schop van Haarlem, Mgr. Aengenenl. „Wij Roomsche jongens, die in het volle leven komen te staan, wij moeten voor onze beginselen kunnen getuigen, wij moeten ons actiever maken, wij moeten ten slotte ons leven verdiepen." En juist dat wil de B. J. V. „Maar daarvoor Is noodig een ijverige deelname aan het vereenigingsleven, trouwe opkomst cn bereidwillige mede werking. Rcsultalen kan een vereeni ging slechts toonen in en door haar leden." (Eembode van 31 Jan.). Burgerjongens komt dus Zondag allemaal, laat u overtuigen en wordt lid van „St. Aloysius". Vrienden, brengt uw vrienden mee I „Voor Christus onzen KoningGod wil het. Amen 1" U, Mijnheer de Redacteur dank zeg gend voor de geboden plaatsruimte, toeken ik Hoogachtend, Namens het bestuur der R. K. B. J. V. O. J. F. JANSEN, Voorzitter.

De Eembode | 1930 | | pagina 2