L. Luycx Zoon Langestraat 49—51 Amersfoort Wij hebben ontvangen De Nieuwste Voorjaars-Collectie Corsetten Corsetettes Bustehouders Mooie keuze - Praclische modellen. Soliede soorten in alle prijzen. Voor BUIKBANDEN het aangewezen adres. G. A. van der Veer Krommestraat 12 - Amersfoort FIJNE BONBONS vanaf 16 ct. per ons IJSBONBONS 25 cf. per ons MOCCA- en CRAEM-TRUFFELS 20 ct. per ons RUMBOONEN 15 ct. per ons Heerlijke MOKKAPUNTEN en TOMPOUSES BERICHTEN UIT AMERSFOORT In de dezer dagen gehouden jaar vergaderingvan de Retraite-vereeniging voor de parochie O. L. Vrouw Hemel vaart werd besloten dit jaar dertig personen in de gelegenheid te stellen voor rekening van de Retraite-vereeni ging een retraite te houden in het St. Alfonsus Retraitenhuis aan de Barch- man Wuytierslaan. Bovendien werd aan de Retraitepenningvereeniging St. Jozet voor het jaar 1930 een subsidie van f25 verleend. Besloten werd te bevorderen dat het ledental gaat stijgen. Binnenkort waarschijnlijk op den Zondag Laetare zal door een der Eerw. Paters Re demptoristen van het Retraitenhuis de parochiekerk het Retraitewerk van den kansel worden aanbevolen. Het bestuur der Retraite1 eeniging van de parochie O. L. Vrouw Hemelvaart is thans samengesteld als volgtDeken L. Fock, directeurC. W. C. G. Hehenkamp, voorzitter Mevr. Jos. Haan Werdmölder, penningmees teres; S. Kraan, commissaris; J. J. Thien, secretaris. Het hötel Birkhoven wordt 15 Maart heropend. Het merk Sopla heeft zoo'n succes, dat de firma in Harderwijk een filiaal gaat openen. Er zijn 60 leden van het personeel alhier uit Utrecht afkomstig. Het ligt in het voornemen der directie om ook de Amersfoortsche fabriek uit te breiden. De Burgemeester van Amersfoort maakt bekend, dat zich in de gemeente Zeist een geval van miltvuur heeft voorgedaan. Door het oploopen van het kwamen alle vastgevaren schepen in de Eem los en konden hun reis voort zetten. Tengevolge der vervuiling van de Luntersche beek begon men uit te zien naar middelen, waardoor de openbare zwemgelegenheid beter aan haar doel kon beantwoorden. Van B. en W. kwam een voorstel f120.000 beschikbaar te stellen voor de stichting eener gemeen telijke bad- en zweminrichting. Dat bedrag kon genomen worden uit het fonds voor bijzondere doeleinden. Er werd een commissie benoemd om de zaak te onderzoeken. Uit de zwem- vereenigingen vormde zich nog een commissie van advies. Een gunstige gelegenheid tot uitbreiding der bestaan de zweminrichting heelt men inmiddels laten voorbijgaan, want de terreinen die voor uitbreiding zouden dienen zijn verkocht en worden voor bouw terrein benut. De firma W. van de Klashorst opende haar derde zaak in onze ge meente, en wel aan den Leusderweg no. 76. Ook deze zaak is geheel den eisch ingericht en zal in het zich uitbreidende Leusderkwartier wel cliënten trekken. De Algemeene Vergadering V. V. V. is Woensdag 19 Maart in de Vergulde Zwaan, waarbij keuze van een bestuurs lid in vacature. In overleg met den Commissaris van politie worden drie groengeverfde rust banken geplaatst, voorzien van merk- teeken V. V. V. op Stationsplein ten behoeve van wandelaars en vreemde lingen. Als assistente van het verkeers bureau is benoemd Mej. Woestenburg. Er worden dezen zomer wandel en fietstochten georganiseerd door de V. V, V. van Baarn, waarin Amersfoort ook zijdelings betrokken is. Zij door- loopen het mooiste gedeelte van het Gooi. Het iuiterfeest dezen zo^jier in Birk hoven te geven ter ontvangst der vreemde V. V. V's, die uit Baarn hier zouden komen, om Amersfoort fe be- j zoeken zal wegens omstandigheden i niet doorgaan. De V.V.V's zullenVan Gemeentewege worden begroet en door de Gemeente.' wordt een thee aangeboden. Het nieuwe pand van de firma M. A. Ramselaar nadert hare voltooiing. I Men deelde ons mede dat de opening' zal plaafs hebben op Vrijdag 28 Maart I aanstaande. De Gezondheidscommissie voor Amersfoort publiceerde haar jaarver slag, waaruit blijkt, dat de toestand van de volksgezondheid gunstig ge noemd kan worden. De volkshuisvesting, kan. dank z'i den aanbouw van arbeiderswoningen, geleidelijk gunstiger genoemd worden. Opschuiving van krotwoningen naar betere woningen heeft meer en plaats. In het afgeloopen jaar hebben zich te dezer stede voorgedaan: 4 Typhus gevallen, 5 gevallen van alastrim, 60 gevallen van roodvonk en 9 gevallen van diphteric. De R. K. Coüp. Helpt Elkander houdt Jaarvergadering op Maandag 17 Maart in St. Jozef. De agenda vermeldt o m. Jaarverslag Secretaris. Verkiezing Penningmeester wegens bedanken van Th. L. Huurdeman. Verkiezing 3 bestuursleden (aftredend zijnB. Walet, J. Koekoek en P. Walet, deze laatste stelt zich niet meer herkiesbaar). Verkiezing 2 leden Raad van Commis sarissen (aftredend zijn: Putman en Kindervater). Vaststelling balans. De Roomsche Garde organiseert een drietal lichtbeelden-voorstellingen over het lijden Onzes Heeren op Woensdag 26 Maart, in het gebouw St. Aechten aan het Zand. Om 2 uur voor de meisjes van de R.K. scholen, en om 4 uur voor de jongens. 's Avonds 8 uur zullen de plaatjes worden vertoond met uitlegging door de Z.Eerw. Pater v. d. Velde C.s.s.S. medewerking van het knapenzang- koor onder leiding van den WelEerw. Heer Tempelman. De Entree is gesteld voordes avonds op 10 cent per persoon. 30-jarig Jubileum. Op 1 April a.s., hoopt de Heer Gerhardus van der Horst zijn 30-jarig ambtsjubileum te herden ken bij de Amersfoortsche Politie. Geboren te Meppel werd de Heer v. d. Horst op 1 April 1900 als Agent van Politie 2e klasse te Amersfoort aangesteld. In 1901 volgde zijn aan stelling als rechercheur en in 1914 zijn benoeming als Hoogd-Agent Politie welke rang later is veranderd in Brigadier-Majoor van Politie. Zeer zeker zal de dag van 1 April a.s. voor de functionaris niet onopgemerkt voor bijgaan, daar Majoor v. d. Horst bij zijn superieuren hoog staat aange schreven en zijn ondergeschikten hem hebben leeren kennen als humaan mensch. »fr' Uit den Omtrek Ecmnes Burgerlijke stand. Overleden: Rijkje v. Klooster, 52jr. echtg. van A. Stoutenburg. Ede Naar men mededeelt, vermoedt de politie dat Jan H., die verdacht wordt van den moord op mej. Koperberg, zich heeft schuldig gemaakt aan in braken. In totaal is daarbij aan geld ongeveer f 11.000 ontvreemd. Bij een huiszoeking zijn een aantal voorwerpen in beslag genomen. Nijkerk Burgerlijke stand. GeborenJan, z. van A. Priem en v. 't Hoog. Hendrika Frederika, d. van P. v. Slooten en J. A. Schaap. Jannetje, d. van A. Blankestijn en d. Veen. Aaltje, d. v. H. Hoo- geveen en G. v. d. Kamp. Gerrie, d. van T. v. Domselaar en D. Takken. Elisabeth, d. van G. Morren en E. d. Brink. Ondertrouwd G. Vedder en J. v. d. Horst. OverledenPieter Kielt, 7 w. Soest Er heeft brand gewoed ten huize van W. Kok, wonende aan het Oude MIJNHARD I's Hoofdpijn-Tabletten 60ct. Laxeer-Tabletten 60 ct. Zenuw-Tabletien 75 ct. Slaal-Tabletten 90 ct. Maag-Tabletten 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten Huiduitslag Wasch de aangedane plaatsen met warm water en Purolzecpen doe er dan wat Purol op; bij vocht-alscheidende uitslagen ecicma'sboven- dien nog wat Purolpoeder. Herhaal dit eiken dag, zoolang het noodig is. Grachtje. De Vrijwillige brandweer, die zeer spoedig ter plaatse was, kon niet verhinderen dat het pand, hetwelk was gedekt met een rieten dak, prooi der vlammen werd. Het in het perceel zich bevindende :e kon gelukkig bijtijds worden gered. De woning brandde tot den grond toe af. Naar wij vernemen, dekt ver zekering de schade. Leusden Burgerlijke stand. Ondertrouwd: J. Ruttenberg en M. v. d. Herberg. Getrouwd: J. v. Maanen en H. A. v. Ettekhoven. Stoutenburg Burgerlijke stand. OverledenGijsberl G. v. Maanen, 84 jr. ongeh. Woudenberg. De rechtbank heeft de zaak behan deld tegen twee jeugdige verdachten, die zich wegens een roofoverval te Woudenberg te verantwoorden hadden. Op de eenzame hofstede van boer van Egdoni werd in den nacht aangeklopt. De boer, die in de meening verkeerde, dat een zijner buren hulp noodig had, deed open, maar deinsde ontzet achter uit, toen hij twee gemaskerde bandie ten met revolvers gewapend, zag binnendringen. Toen hem onder bedreiging zijn leven om f500 werd gevraagd, trachtte hij eerst nog de boosdoeners weg te krijgen door hen een koe aan te bieden. Maar de mannen, van er één een vervaarlijken dolk aan riem droeg, bleven bij hun eischgeen levende have, maar geld. En anders de kogel. Om tijd te winnen is de boer toen een paat briefjes van tien gulden gaan voortellen, maar dat was de heeren te min. Zij eischten f500 geen cent minder. Nadat tenslotte aan hun wensch was voldaan, zijn beiden er vandoor gegaan, doch een dochter van den boer had intusschen kan: gezien den veldwachter te waarschu wen, zoodat beiden konden worden gearresteerd. De Officier van Justitie, Mr. Fabius, achtte het feit van ernstigen aard. Hij eischte voor den oudsten verdachte een jaar en zes maanden gevangenis straf, door te brengen Ie Veerhuizen, en voor den tweede plaatsing in een Rijksopvoedingsgesticht cn daarna nog negen maanden gevanger.issttaf. Socstdijk Bij de Tweede Kamer is ingediend een wetsontwerp tot verklaring van het algemeen nut der onteigening var perceelen.erfdienstbaaiheden en and.n zakelijke rechten, noodig voor verbe tering en aanleg van: een weg var Soestdijk naar Bilthoven. in dè ge meente Baarn, Soest. Zeist en de Bilt. Soesterberg Op 23 Februari des avonds ongeveer half negen, werd <-p den Amersfoortschen weg te Huis ter Heide een wielrijder zoodanig door een auto aangereden, dal de man in levensge vaarlijken toestand in een ziekenhuis moest worden opgenomen. De auto is. zonder dat de bestuurder zich bekom merde over die aanrijding, doorgered* Van de auto kan de navolgende be schrijving worden gegeven: verkeert in zeer goeden staat, blauwgroen v kleur, de kap van de carrosserie aan den voor- en achterkant in g lijken vorm afgerond. De auto reed van Soesterberg in de richting naar de Bildt. In het Algemeen Politieblad ver zoekt nu de Commissaris van Politie te Zeist aan een ieder, die omtrent die auto of den bestuurder inlichtin gen kan verschaffen, deze zoo spoedig mogelijk aan hem mede te deelei loop van dit jaar nog uitkomen. Elk deel is verkrijgbaar tegen in zending van 60 achteretiketten van Van Nelle's Pakjes koffie. NAAR LOURDES. De 36e Nationale Nederlandsche Bedevaart naar Lourdes zal plaats hebben van 14—21 Mei a.s. De prijzen der plaatskaarten Roosendaal-Lourdes en terug zijn le klas f75; 2eklasf55 3e klas f35. Tot 1 April is er gelegenheid zich te laten inschrijven, op dien datum worden de inschrijvingslijsten onher roepelijk gesloten. Men wordt dringend verzocht de aanmelding niet tot het laatste oogenblik uit te stellen. In geval van verhindering worden de gestorte reisgelden teruggezonden, mits van de verhindering vóór het vertrek wordt kennis gegeven. De hotelprijzen (volledig pension) varieeren tusschen f2.50 en f9.00 per dag. De aangiften voor deelneming aan de bedevaart kunnen geschieden bij Kapelaan W. J. TEMPELMAN, Zand 31, Amersfoort. Binnenland VAN NELLE. Het pleit voor de ontwikkeling er den goeden smaak van het Neder landsche publiek, dal het zoo sterk reageert op de reclame, die verschil lende fabrikanten maken voor hunne producten door het uitgeven van albums, waarin het schoone en leerzame tot schoon harmonisch geheel zijn samengebracht. De bekende schrijver, Johan Fabri- cius, heeft nu voor de firma van Neile een boek geschreven, getiteld „De Wonderbaarlijke Avonturen van Bartje Kokliko", welk boek verlucht is met vele penteekeningen van den auteur zelf. Het is een zeer gelukkige creatie en ofschoon als sprookje allereerst aantrekkelijk voor kinderen, zullen ouderen het om de litteraire waarde willen bezitten. Dit boek zal in drie deelen ver schijnen. Het eerste deel is verschenen; de andere twee deelen zullen in den Bij het bestuur der Bank voor Inter nationale Betalingen zijn tot op lieden ongeveer 30.000 sollicitatiebrieven ont vangen, hoewel het aantal posten, dat nog bezet moet worden, slechts 60 bedraagt Gemengde Berichten Znngersretralt e te Amersfoort. De buitengewone belangstelling voor de gehouden Zangersretraite van 7—10 Maart I.I., waaraan 76 zangers deel namen en nog 'n 20-tal moest afge wezen worden, heeft tot gevolg gehad, dat een 2de Zangersretraite is vast gesteld, die van 28—31 Maart zal ge houden worden. Ook bij die 2de Retraite zal de ZeerEerw. Zeergcl. Pater Dr. Cec. Huigens met de leer lingen zijner Muziekschool medewer king verleenen. Belanghebbenden melden zich spoe dig aan bij: Directie Retraitenhuis, Amersfoort. WOENSDAG Feest van den H. Jozef. 8 uur gez. H. Mis. 7 uur Lof. VRIJDAG 7 uur Kruisweg. ZATERDAO Van 4 tot half-9 biechthooren. 7 uur|Lof met Rozenhoedje. KERKELIJKE DIENSTEN. - Drie vrouwen die te Kerbère koopen hadden gedaan en naar Porf Bon wilden terugkeeren, kozen, om den korsten weg te volgen, de inter nationale spoorwegtunnel van Balistres. Bij hen bevond zich bovendien het 10-jarig zoontje van een der vrouwen. Toen zij bij een bocht iu de tunnel kwamen, merkten zij plotseling, dat uit de tegenovergestelde richting een trein aankwam. Zij meenden echter, dat het een Spaansche goederuitrein was en wilden zich op het andere spoor in veiligheid brengen. Eerst op het laatste oogenblik .bemerkten zij hun vergissing, doch de afstand was toen te klein nog tijdig aan de andere zijde van tunnel te kunnen komen. De drie vrouwen werden door den trein letterlijk tegen den muur van de tunnel fijn gedrukt. Het 10-jarig knaapje bleef als door een wonder gespaard. Voor de betrekking van ambtenaar Ier secretarie te Eelde op een salaris van f500 tot f 1000, hebben zich 29 sollicitanten aangemeld. Onder de sollicitanten zijn een meester in de rechten en drie met het diploma ge meente-administratie. De eerste luitenant van het Indische leger, die een dwangarbeider op beest achtige wijze had gemarteld, zoodat de man stierf en deswege door hel Militair Gerechtshof tot 5 jaar gevan genisstraf met vervallen verklaring uit den militairen stand was veroordeeld, had een verzoek om gratie ingediend. Dit verzoek is afgewezen. - Toen bij het voetballen te Groote broek de bal te water raakte, wilde een der spelers hem er uit halen. Ongelukkigerwijze viel hij zelf te water en werd dood opgehaald De boerderij van St Anloon te Tietjerk is afgebrand. Zeventig stuks vee kwamen in de vlammen om. Te Bebra kwam het in den n geriewagen van Circus Hassel, n loop der voorstelling, tot een verbit terden strijd tusschen een bruinen Siberischen beer en een Barbarijnschen leeuw. Met alle woestheid, welke hun eigen is, beten de dieren op elkaar in De dappere vrouw van den circus- eigenaar, die op dezen tijd alleen het toezicht op de stallen hield, daar het overige personeel in het naburige plaatsje Soutra bezig was met het op slaan van een tent, klom in het-hok trachtte door zweepslagen de vech tende dieren te scheiden. De leeuw wierp zich nu echter met een gewel digen sprong op de vrouw en ont- vleeschde haar over heel het lichaam. Op het gillen der vrouw kwamen be ambten der gendarmerie en boeren met ijzeren stangen en mestvorken ter hulp gesneld, waarmee zij den wild om zich heen bijtenden leeuw in loom hielden, totdat het hun gelukte de vrouw in veiligheid te brengen. In hopeloozen toestand werd zij naar het ziekenhuis vervoerd. De beer was intusschen aan zijn verwondingen dood gegaan; de leeuw werd dood geschoten. De procuratiehouder van de N. V. de Haas Handel Mij., aan den Oost- zeedijk te Rotterdam, die verdacht wordt van den moord op den heer Lanz, is door de Rotterdamsche recht bank veroordeeld tot 15 jaar gevange nisstraf, zonder aftrek van voorarrest. In Natal hebben geweldige regens de rivieren buiten haar oevers doen treden en groote overstroomingen ver oorzaakt, waarbij twee Europeaner zeven inlanders verdronken zijn. Amersfoort. PAROCHIE O. L. VR. HEMELV Langegracht no. 36 PastoorDeken L A. F. X. Fock. Langegracht no. 37. ZONDAG Schaalcollecte St. pieters penning. H.H. Missen om 7 uur en half 9. Half 11 Hoogmis. 3 uur vespers. Van af 3 uur tot half 8 zal het Allerheiligste ter aanbidding zijn uitgesteld. Half-4 vergadering Burgerjonge- lingen-vereeniging beide afd. 6 uur miserere meditatie waarna plechtig lof met de voorgeschreven gebeden. 7 uur patronaat 2e afd. DINSDAG 8 uur gezongen St. Antoniusmis. 's avonds 8 uur Congregatie van de H. Familie. WOENSDAG Kwart voor 8 gez. H. Mis. 7 uur Plechtig lof. DONDERDAG Van half 5 tot half 8 aanbidding van het Allerheiligste voor de leden van de altaarwachl, 7 uur Lof. VRIJDAG 7 uur Kruisweg. ZATERDAG H. Missen om 7, 'Ifi en Van 4—9 Biechthooren. Dagelijks de H. Missen om 7 8 en 9 uur. Hoogland. PAROCHIE ST. MARTINUS Pastoor: W. S. J. de Jong. Kerklaan. Tel. 3. ZONDAG. 7 uur Vroegmis. 10 uur Hoogmis. Na de Hoogmis uitstelling en aanbidding tot Lof, 6 uur. 6 uur Meditatie daarna plechtig Lof en Eereboete. MAANDAG. Ie H. Mis op Leo's Oord. 8'/« 2e H. Mis. 9 en 12 uur catech. op de scholen. DINSDAG 7'/j Ie H. Mis. 8'/4 2c H. Mis. WOENSDAO Feestdag v. d. H. Jozef. 7 uur de le H. Mis. 8 uur gez. H. Mis. 6 uur plechtig lof ter eere v. d. H. Jozef. DONDERDAG 7 Va le H. Mis. 8'/« 2e H. Mis. 9 en 12 uur catech. op de scholen. VRIJDAG 7le H. Mis. 8 'I, 2c H Mis. 9 en 12 uur catech. op de scholen. ZATERDAG 7'/a Ie H. Mis. 8'lt 2e H. Mis. Van 3 tot 7 biechthooren. Kruisweg. PAROCHIE ST. FRANC. XAV. 't Zand no. 29 Pastoor: C. Hartman, 't Zand no. 31. Telefoon 730. ZONDAG Half-zeven, acht uur en kwart over 9 H. Mis. Half 11 Hoogmis. Van af 3 uur tot half 8 zal het Allerheiligste ter aanbidding zijn uitgesteld. 6 uur Miserere, meditatie waar na plechtig lof met de voorge schreven gebeden. WOENSDAG 7 uur Lof ter eere v.d. H. Jozel. DONDERDAG. r Kruisweg. Dagelijks de H.H. Missen om 7, PAROCHIE ST. HENRICUS Paulus Borstraat no. 41 Pastoor: J. H. Hooyman. Matthias Withoosstraat no 34. Telefoon 1158. ZONDAG. H.H. Missen te 7 en half 9 uur. 10 uur Hoogmis. 6 uur Meditatie en Lof. DINSDAG 7 uur lof. WOENSDAO 7 uur Lof ter eere v.d. II. Jozef. VRIJDAG. 7 uur Kruisweg. ZATERDAG. 4 uur voorbereiding voor de H. Biecht voor de kinderen, daarna biechthooren tot 9 uur. Dagelijks de H.H. Missen ten 7 uur, half 8 cn 8 uur. PAROCHIE ST. ANSFRIDUS Jacob Catslaan no. 26b Pastoor: P. J. M. Sandkuyl, |acob Catslaan no. 28, Telef. 558. ZONDAG Half-8 wordt de H. Communie uitgereikt. 8 uur H. Mis. 10 uur Hoogmis. 3—6 aanbidding. 6 uur meditatie, waarna Lof met Litanie v. h. Allerh. Hart en eere boete. Om 4 uur en na het Lof patronaat. DINSDAG 6—8 biechthooren. Hooglanderveen. PAROCHIE ST. JOZEF Pastoor: S. J. Brcnninkmeijer. Burg. van Tuyllstraat. ZONDAG 7 Va uur de Vroegmis. 10 uur Hoogmis. Van 3 tot 6 uitstelling van het H. Sacrament tot intentie van Rusland. 6 uur Meditatie. 7 uur Plechtig Lol. WOENSDAG Feest v. d. II. Jozef, patroon van onze parochie. Alg. H. Communie der kinderen. 6 uur plechtig lof met predikatie van den Z. E. H. pastoor van Harderwijk. VRIJDAG Om 6 uur Kruisweg, Daarna vergadering v. d. Jonge Boerenbond in de school. Deze week telkens <ïëii H. Mis om 8 uur. Nijkerk PAROCHIE ST. CATIIARINA ZONDAG 7'II. Mis. 10'., uur Hoogmis. 5 uur meditatie en lof. WOENSDAG 6 uur lof ter eere v. d. II. Jozef ZATERDAG 2Va~ 6Va uuf gelegenheid om le biechten. 6 uur Kruisweg. In de week de H. Mis om 7'/, Soestdijk. PAROCHIE O.L.V, ONB. ONTV. Pastoor: Hi S. Mfjlder. ZONDAG. Half-8 Vroegmis. 10 uur Hoogmis. Uitreiking der H. Communie om kwart over 7, na de Vroegmis en om kwart voor 9. Om half 5 meditatie over het lijden des Heeren. 5 uur uitstelling van het Aller heiligste. 7 uur plechtig lof met de voor geschreven gebeden. MAANDAG H. Mis om kwart na 8. DINSDAG H. Mis om kwart na 8. .of ter cere van den H. Antonius. Van 6 tot 7 gelegenheid om te biechten. WOENSDAG Feestdag v. d. H. Joseph, dag devotie, ir gez. H. Mis. :ir lof ter eere van den H. Joseph. DONDERDAG H. Mis om kwart na 8. VRIJDAG H. Mis om kwart na 8. Om half 4 biechthooren voor de kinderen der Mariaschool. Kruisweg ZATERDAG II. Mis om kwart na 8. 7 uur Lof met Rozenhoedje ter eere der H. Maagd Maria. Gelegenheid om te biechten: Dagelijks voor en na de H. Mis. Zaterdagmiddag om 4,5 en 6 uur en na het Lof tot 9 uur.

De Eembode | 1930 | | pagina 2