De Amersfoortsche Kunstkring houdt eene Tentoonstelling van Schilderijen van Isaac Israels in het gebouw van de Stichting „de Armen de Poth" Coninckstraat No. 41 (bij de Kamper binnenpoort), van 5 April tot en met 2den Paaschdag, dagelijks van 10 tot 4 uur. Toegang voor niet-ledcn f0.50. Voor leerlingen onder geleide 10.10. Opening der Tentoonstelling 5 April, om 3 uur namiddag, (waarbij gelegen heid zal zijn thee te drinken; kosten f0 25). Vrijdag werd het nieuwe winkel pand van de firma M. A. Ramselaar geopend, Zaterdagmiddag vingde»'»*- koop aan en Zondagmiddag werd ieder gelegenheid gegeven de keurige inrichting van dit nieuwe verkoophuis te bezichtigen. Ontworpen door de architecten Herm. Kroes en Zoon vertoont het gebouw in vormgeving en afmeting de kentec- kenen van den nieuwen bouwstijl, waarvan de toepassing voor winkel pand hier tot nu toe niet plaats vond. De zeer gunstige ligging van het te bebouwen terrein gaf den architecten alle gelegenheid hun artistieke vermo gen te toonen op breeden grondslag. Het winkelpand is zeer doelmatig ingericht, van alle moderne comfort voorzien en als omkranst door een reeks van vitrines, waarin de onder nemende firma haar zeer verscheiden artikelen te kust en te keur kan ex- poseeren. Moge nu het succes geëvenredigd zijn aan den durf en het doorzettings vermogen bij opzet, afbouw en instal latie getoond. Er werd bij de opening groote be langstelling getoond uit alle kringen der Amersfoortsche burgerij. Een schat tnlV van 'I Aanvullingsagenda voor de Open bare Vergadering van den Raad der gemeente Amersfoort op Dinsdag 1 April 1930 des avonds om zeven uur. In de hedenavond te houden ge meenteraadsvergadering wordt nog voorgesteld een crediet te verleenen voor verbetering van het perceel Lage- weg no. 15 ten behoeve van den stads autobusdienst. Verkoop aan J. G. Overeem van bouwterrein aan de Bankastraat groot plm. 3318 M*. voor f 16.500.— en tot verkoop aan G. J. van Lent en H. Nijveldt van bouwterrein aan de Pauw straat groot plm. 705 M8. voor f4500. Aan de Ambachtsschool te Amers foort, werden diploma's uitgereikt aan: Afdeeling Timmeren: H. Bleyerveld (Zeist), A. van den Broek (Soest, K. Buwalda, P. H. Coenen, N. Donselaar, D. Elzenaar (Soest), W. de Graaf (Spa kenburg), R. Jansen, G. J. Kaspers, P. Kok (Spakenburg), C. Kooy (Barneveld) A. v. Manen en H. R. van Manen (Leusden), A. Meester (Spakenburg), R. Schaatsbergen (Soest). Afdeeling Machine-bankwerkenJ. A.J. H. Blom (Nijkerk), P. A. Buining (Nijkerk), P. den Daas (Woudenberg). J. ter Horst, H. Klaarhamer (Soester- berg), K. Leene, R. Lovw (Harderwijk), G. A. v. Mechelen, E. D. v. Merken- stijn, J Nieboer (Nijkerk), R. Plante, W. Snellenberg (Baarn), G. Sterk en J. J. F. van der Veer. Afdeeling autoherstellen: C. F. M Colombain, W. v. d. Hoogen (Spaken burg), G. Jonker, A. Klaus (Hoevelaken) K. Koetewijn (Spakenburg), L. J. Kui ter, J. Verboom (Nijkerk), en A. T. Wissing. Afdeeling electrotechniek-instrument maken: M. Berendse, J. Galjee, P. H. Haring. N. P. de Jong. en Morelisse. Afdeeling meubelmaken: L. S. A de Haan (Soesterberg), G. J. v. Mun ster, J. M. Niezen, J. Tammer (Soes terberg), P. van Til en A.C. Veldhui zen (Barneveld). Afdeeling schilderen: G. Hannesse C. A. J. T Jekel. J. J. Plemper va Balen (Soestdijk) en H. J. Snijder. Voor de afdeeling Seniores van c R. K. Burgerjongelingen-Vereeniging behandelde mr. A. E. Th. Kooien Zondag de geschiedenis der R.K. Staatspartij De heer G. v. d. Horst, Brigadier majoor van Politie, herdacht heden zijn 30-jarig ambtsjubileum bij de Amersfoortsche Politie. Door de Commissaris van Politie, de heer Goorhuis, werd de jubilaris toegesproken en gelukgewenscht. Spr. wees er op dat voor majoor v. d. Horst dezen dag een mooie dag is en hij met eere kan terugzien op zijn ver richtte werkzaamheden. De Commissa ris bood den jubilaris een schilderij in lijst aan voorstellende de O. L. Vrouwe toren en voor zijn echtgenoote een prachtige bloemenmand. Dit is een gedachtenis, aldus spr. voor dezen dag aan majoor v. d. Hotst Seschouken door het geheele personeel, lajoor v. d. Horst wist steeds zijn optreden op de juiste wijze te bepalen ten opzichte van zijn meerderen en ondergeschikten. Namens de Algem. Nederl. Politiebond overhandigde de Commissaris het verguld zilveren kruis voor dertigjarigen trouwen dienst met oorkonde. Majoor v. d. Horst dankte voor de vriendelijke woorden door den Commissaris gesproken en allen voor de blijvende gedachtenis. De Burgemeester was bij deze korte plechtigheid tegenwoordig. - - In de navolging van andere stads parochies werd ook in de parochie van O. L. Vrouw Hemelvaart in een door den Hoogeerw. Heer Deken ge leide samenkomst van genoodigden en belangstellenden, na een inleiding van Kapelaan Dr. A. Ramselaar, besloten tot het stichten van R. K. Verkenners patrouilles (Padvinders-organisatie), Een groep leiders is reeds gevormd terwijl ook een groeps-commissie werd samengesteld. Paardenmarkt van Maandag 31 Maart. 65 werkpaarden f 200—f 375. 4 luxe paarden f400—f450. 7 slachtpaarden f 100—f 160. 62 hitten f 100—f 175. 4 veulens f 125—f 190. - Burgerlijke Stand. 28 Maart. Geboren: Sophia Maria, d. v. C. Veldman en E. Geurtsen Wilhelmus Alexander, z. v. W. A. v. Keulen en F. M. G. Willemse osephina Christina, d. v. M. A. v. d. ïerg en A. M. Bouman Anthonius Cornelis, z. v W. v. d. Bedem en W. A. Versteeg Theodoor Cornelis Johannes, z. v. P. de Jong en A. M. de Leest. 29 Maart. Geboren: Cornelis Dirk, v. C. J. Vermeij en M. Noordewier. 31 Maart. Geboren: Jacoba, d. A. J. A. Wimmers en H L. Fran?ois Cornelis Johannes, z. v. C. L. J. de Koning en E. C. M. Aben Geertruida, d. v. R. Kleinveld en M. van Dorrestein. Overleden: Aaltje Goudkamp, 78 jr., wed. v. H. Boer haven Johanna M. Smeeing, 35 jr., echtg. v. J. M. v. Gasteren Petrus J. Rothans, 6 jr. GEVESTIGD. A. Heesakkers, R.K., Randbr.weg 6, bouwk.opz. GerardaKok, R.K., Soester w. 224, dienst bode. Schneider, N.H., Irisstr. 19, bankw. Lena in 't Veldt, N.H., D. Fockemal. 79, kinderjuff. Lina Wey, N.H., A Paul.laan 5, dienetb. J. Wesseling, R.K., Eemstr. 95,ond.w. 9 tot 10 kg. 80 cent. In de bepalingen omtrent dc maxi mumafmeting der pakketten wordt geen wijziging gebracht. Gemengde Berichten D. Agenant,.N.H., Kamp 84, radiotechn. Johanna v. d. Belt, R.K., Kruisk. 30. D. v. d. Doen, N.H., Fr. Halsstr. 12, bakker. Antje v. Drie, G.K., G.v.St.werfslr. 32. Esther Frank, N.I., J. Catslaan 16. Adriana Swaans, R K., Nassaulaan 3, dienstbode. Jansje Heideveld, N.H., Soesterw. 433. Josefina Timmer, N.H., Seringstr. 26. J. Krijnen, R.K., Eemstr. 7, koopman. H. Kat, N.H., K. Wilh.straat 3, arts. LouisaKlee, R.K., Rozenstr. 35, waschm. F. Manten, N.H., Aucubastr. 17.1.werkm. A. Martensen, G.K., Eemstr. 74, broodb. Froukje Oostergo, N.H., Brederol. 4. Maria Kleinjon geb. v. Nassau, RK. O. Soesterweg 51, huish. Margaretha v. Oosterhout, N.H., vai Marnixlaan 39. Ouwerkerk, N.H., Walikerstr. 27, arbeider. Sara Querido, P.I., Parallelweg 10. G. Rekfelt, R K., Soesterw. 236, slager. Jacoba Ruifrok, N.H., Westerstr. 105. Josephina Schmand, RK., Laantje I. J. Schoonbeek, N.H., Bemmelstr. 37, arbeider. W, Scholten, N.H., K. Wilh.straat 9. Hendrika v. d. Schagt, N.H., Muurh. 110 a, fabr.meisje. J. v. Veen, R.K., Weverssingel 39, gep. G Stoové, N.H., Utr.str. 24, surn.Ren.D. J. Ruyer, R.K., Fuchsiastr. 26, chauff. Hendrika v. Swieten, G.K., 't Stort 2. Catharina Terlingen, R.K., A, Hahnstr. 7, winkeljuff. R, Timmerman, N.H., Lagew. 71, labor. Trijntje Vijfhuizen, N.H., Seringstr. 36. L. Arler, R.K., Rembr.str. 32. kellner. C. Hijmering, R.K., Molenstr. 17, fabr. arbeider. GcsTbur CQLIERTCOSTUMES Uit den Omtrek Ede De directie van de Kunstzijdefabriek heeft voorstellen aan de afgevaardig den van de arbeidersorganisaties doen toekomen, welke hierop neerkomen, dat een algeheele loonsverlaging zal worden ingevoerd, ofwel dat gedurende vijf dagen per week met f 2 loonsver laging gewerkt zal worden, óf, dat ontslag van pl m. 200 man personeel zal volgen. Nijkerk Op de markt: Aangevoerd 315.000 eieren f4.15— 5.20; 20 schrammen f36—48; 15 biggen f22—28; 237 runderen, melk koeien f230—360, vette koeien f250 —325; 135 nuchtere kalveren, mest- kalveren f 16—24, slachtkalveien f 6— 12. Binnenland POSTPAKKETTEN. Het maximumgewicht der binnen- landsche postpakketten wordt verhoogd tot tien kg. De kosten bedragen dan voor pak ketten tot I kg. 30 cent; 1 tot 3 kg. 40 cent; 3 tot 5 kg. 50 cent; 5 tot 7 kg. 60 cent; 7 tot 9 kg. 70 cent; Men schrijft ons: In den gewel digen uitbouw, de toeneming van het inwonerstal te Enschede en Lonneker is het een tot groote veldoening stem mend verschijnsel, dat. de katholieken daarmee gelijken tred weten te houden. Dat is eene prestatie, waar ieder voor zich, die daarin heeft bijgedragen met trotschopmag terugzien. Na het cen trum kwamen de randparochiesPathmos en Deurningerstraathet Hoogeland e wel zeggen, als de 5e pa in vergevorderden slaat van voorbereiding en pastoor en volk slaan eiken dag opnieuw de handen ineen, om ook hier een grootsch werk tot stand te brengen. In een parochie behoort wel op de allereerste plaats eene R.K. school, en ook een parochiehuis. Dat begreep ook de Zeereerw. heer Hartman, pa stoor van de parochie van O. L. Vrouw van Altijddurendcn Bijstand aan de Deurningerstraat, die al spoedig nadat pas enkele jaren geleden de kerk was voltooid, bedacht was op de stichting van een R.K. school. Dinsdagmorgen, op den fees: van Maria Boodschap is deze R. school, die den naam draagt van „Mariaschool", staande aan den Mek- kelholtsweg ingewijd en geopend. Het feest begon met een plechtige Hoogmis, opgedragen door den Zeereerw. heer Hartman, pastoor der parochie met assistentie van den Zeereerw. heer pastoor H. Geertman, pastoor-oprichter van eene parochie in het Hoogeland en den WelEerw. heer Vos de Wael, kapelaan der parochie. Voor deze feestelijke gelegenheid luidden alle 5 klokken (een geschenk van den heer Ludwig van Heek) de geloovigen ter kerke, die tot in dc uiterste hoeken was bezet. Door on gesteldheid kon de HoogEerw. heer A. Berendsen deken en pastoor var lelden tot zijn leedwezen niet aan wezig zijn. Na het Evangelie richtte de Zeereerw. heer W. R. de Jong, Bisschoppelijk Hoofd-lnspecteur van het R.K. Bijzonder Onderwijs in het Aartsbisdom in een treffende predicatie zich tot de talrijke aanwezigen en wees er vooral op wat het voor de ouders waard is, het bezit van een katholieke school. De H. Mis werd o.a. bijgewoond door de ouders en kinderen. Na de H. Mis had de plechtige inwijding plaats van het nieuwe school gebouw, door den Zeereerw. heer Rector de Jong, met assistentie van dc WelEerw. heeren Leussink van de St. Jacobusparochie en Veeger van St. Josephparochie. Hoofd van deze school is de heer G. J. H. Bartelink. Er zijn thans pl.m. 120 leerlingen. Met Augustus zal een vierde en vijfde lokaal in gebruik wor den genomen, en naar men verwacht spoedig daarna het 6de lokaal. Er is een ernstig plan om binnen niet te langen tijd te komen tot den bouw van eene R.K. meisjesschool en in verband daarmede een zusterhuis. Dit zuster huis zal wanneer geen wijziging komt in het aanvankelijk plan, worden ge bouwd op de plaats waar nu staat het parochiehuis aan den Deurninger straat. Waar echter de behoefte aan parochiehuizen, vooral in de tegen woordige uitbreiding van de gemeenten lang niet denkbeeldig is. heeft men met den bouw daarmede reeds reke ning gehouden. De bovenruimte der school, wat men zou kunnen de zolderruimte, met eene oppervlakte van 20 bij 6.5 M. is ingericht tot eene zeer gezellige localiteit waar men door de week onderricht kan geven in han denarbeid en waar zeer goed, uitste kend zelfs eene vergadering kan woi den gehouden, en waar men Zondag.' avonds gezellig kan samenzijn. Men heeft hiervoor o.a. aparte cen trale verwarming, aparte waterleiding, kortom alles is zoo ingericht, dat met het tweeledig doel volkomen is reke ning gehouden. De wijding geschiedde onder een weelde van juichende klanken, zooals alleen de Mariakerk-toren deze kan ten toon spreiden. Deze vijf klokken is inderdaad een zeer waardevol bezit. De receptie werd gehouden in een der schoollokalen en kenmerkte zich door zeer veel belangstelling. Wij merkten hierbij op het voltallige kerk- en schoolbestuur, verder het Dagelijksch Bestuur der Gemeente Lonneker, de heer Ludwig van Heek, de heer Sel- denrand, Gem. Inspecteur L. O. tc Lonneker, de kapelaans van Benthem en Leusink en verder tal van belang stellenden. Pastoor Hartman heet allen hartelijk welkom, bijzonder pastoor Groothuis de nestor van onze clergé. Wederom is voor deze parochie in dit stadsgedeelte een blijde dag aan gebroken, de opening van een eigen parochieschool. Uit deze rede, vermel den we dat het 25 Maart juist drie jaren is geleden dat men bijeen kwam voor de plechtige eerste steenlegging der kerk. Op 8 Januari werd aan het Schoolbestuur door Mgr. van de We tering z.g. verlof gegeven tot stichting dezer parochiale school. In Mei van 1928 besloot de gemeenteraad van Lonneker tot aankoop van een tweetal lerceelen grond, samen groot 4230 M8. jpreker zegt allen hartelijk dank, die tot het tot stand komen van deze fcjhool hebben medegewerkt, bijzonder aan Rector de Jong als vertegenwoor diger van het Aartsbisdom. Deze stichting is een eigen R. K. school in deze parochie, en geheel tot stand gekomen volgens dc adviezen n den Bisschoppelijken inspecteur, samenwerking van de rijks- en ge meente-inspecteur. Hartelijk dank zegt spreker voor de uitmuntende uitvoering van dit bouwwerk, onder de vaardige leiding van den directeur van gemeente werken te Lonneker, ir. A. Gierum. en aan den opzichter, F. B. Fresen. Verder ook aan de uitvoerders Gebrs. Gilbers te de Lutte. De nieuwe school is een juweeltje van bouwkunst, in een zeer verzorgde omgeving. in de Chineesche provincie Hoepei zijn twee katholieke zendelingen door Chineesche roovers vermoord. De zen delingen behoorden tot de katholieke missie te Sjanghai. De moordenaars zijn gevlucht. Uit Los Angeles wordtgemeld.dat twee vliegtuigbesluurders en de vrouw van een hunner verbrand zijn als ge volg van een val van duizend voet met een vliegtuig. Te New-York zal een maatschappij worden opgericht voor een geregelden Zeppelin-dienst tusschen Amerika en Duitschland. :en nachtvlucht van een En- gelsch militair vliegtuig is dit gevallen, waardoor twee inzittenden gedood en een zwaar gewond werd. Te Den Haag is een 4-jarig jon getje, dat met eenige vriendjes op het trottoir speelde en plotseling den weg overstak, door een autobus overreden en onmiddellijk gedood. De plaats Bandagsja aan de Kas pische Zee is door een geweldigen brand voor het grootste deel verwoest. Er liggen 394 huizen in puin. Ver scheiden menschen werden gedood en een groot aantal gewond. Een officier en twee burgerarbeiders werden gedood bij het nemen van proeven met een nieuw soort rookloos kruit in het legerarsenaal tePicatinny. Bij het verrichten van graafwerken aan de verbeteringswerken der „Oude Vaart" te Meppel, werden door arbei ders overblijfselen van een dier gevon den. Vermoedelijk van een rendier of eland, welke ruim 2000 jaar geleden in deze streken voorkwamen. Te Leiden is een 59-jarige man, die, om een paar dames te laten pas- seeren het trottoir even verliet, door een electrische tram gegrepen en zoo zwaar gewond dat hij overleed, In een bioscoop-theater te Douai ninez (Fr.) brak bij een voorstelling brand uit. Onder de toeschouwers ont stond een paniek, doch allen konden ongedeerd uit de zaal komen. Het theater werd geheel in de asch gelegd. Onder de puinhoopen vond men het lijk van den operateur, die zich niet tijdig in veiligheid had kunnen stellen. Te Borssele zijn door het lossen van een schot op een kip, die op het dak zat, de schuur en een wagenhuis van den landbouwer van 't Westeinde afgebrand. Enkele kalveren en bigger zijn omgekomen. Zaterdagmiddag is dokter Pool uit Makkinga, die per motorrijwiel patiënten bezocht, bij Oldeberkoop door een auto aangereden en tegen een boom geslin gerd waardoor hij onmiddellijk overleed. bepaalde firma, bleken tekorten aan gebruikswaarde te bezitten van resp. ">8, 36, 24, 16 en 11 pet., die van een •e firma 27, 21, 18, 15, 13 en 10 net. - Door de controleurs van den Op sporingsdienst van het Proefstation voor Veevoederonderzoek werden tegen 23 personen, firma's en vereenigingen 29 processen-verbaal opgemaakt we- ;ens overtreding der bovengenoemde Vet. Verkocht en geleverd werden o.a. grondnotenmeelgrondnotenmeel met 28 pet. en met 20 pet. grondnoten- doppen. Erwtenmeel: met 40 pet. erw- tenschillen. Vleeschmeelzijnde vleesch- beendermeel. Vischmeelbestaande uit gemalen beenderen met vleesch. Vet- kanen: een product van gebakken van aardappelen en visch. Tarwezemelen met 33 pet. rijstdoppen en tapiocameel. Gerstemeelgemalen haverdoppen ge malen rijstdoppen (13 pet.) en tarwe bloem. Gerstemeelmet veel gemalen ongedopte rijst of met tamelijk veel tapiocameel, Havermeel met tamelijk veel gerstemeel en gemalen ongedopte rijst, of met veel tapiocameel, verder tarwegrint, weinig rijstemeel, diermeel, sporen palmpittenmeel en fosforzure voederkalk. Rijstvoedermeelmet 20 pet. rijstdoppen. In 10 gevallen was de samenstelling van gemengd voer onjuist opgegeven en in 3 gevallen werd proces-verbaal opgemaakt, waarin geen samenstelling was vermeld. Ingezonden (Builen verantwoordelijkheid der Redactie) Uit de Land en Tuinbouw-wereld. Nadruk verboden. Opsporing van vervalschingen. Aan de Rijksproefstations te Maas tricht en Wageningen is een dienst verbonden ter opsporing van verval schingen van meststoffen, zaaizaden en veevoeder. Vóór ons ligt het jongste verschenen verslag. Wij doen er enkele grepen uitVan 3 monsters Thomas- phosphaatmecl bestond één uit een minderwaardige slak met natuurlijk phosphaat. Een monster normaal- mest kwam overeen met het vóór eenige jaren onder dezen naam ver kocht artikel, waartegen meermalen gewaarschuwd werd. Een monster zwavelzure ammoniak bevatte geen zw. ammoniak, maar zoutzuren ammoniak, vermengd met ongeveer 17 pet. zand. Van 2 monsters patentkali beant woordde er één niet aan de gestelde eisch van 't gehalte aan kali. 7 maal moest gewaarschuwd worden wegens overtreding van de Wet tot bestrijding van bedrog in handel in meststoffen, enz. Aan het Proefstation voor Zaad controle te Wageningen werden door de controleurs 458 monsters ingezon den, gekocht in winkels en op markten De kwaliteit hiervan was van dien aard, dat er 116 waarschuwingen wer den verzonden voor den verkoop van slechte kwaliteiten. Ongeveer een vierde der genomen monstens voldeed dus niet aan de gestelde verwachtingen. Er is echter vergeleken bij vorige eenige vooruitgang te bespeuren, komen nog enkele namen van bekende firma's op de zwatle lijst voor. Diverse partijen, afkomstig van één KERKELIJKE DIENSTEN. Amersfoort. PAROCHIE O. L. VR. HEMELV. Langegracht uo. 36 PastoorDeken L. A. F. X. Fock. Langegracht no. 37. DONDERDAG 7 uur Lof. VRIJDAG u UI Kwart voor 8 gezongen M. Mis. 7 uur Kruisweg. ZATERDAO Van 4—9 Biechthooren. Dagelijks dc H. Missen om 7 8 en 9 uur. PAROCHIE" ST. FRANC. XAV. 't Zand no. 29 Pastoor: C. Hartman, 't Zand no. 31. Telefoon 730. DONDERDAG. 5-half 9 gelegenheid om te biechten. 7 uur Kruisweg. DAG 'rijdag van de maand. Kwart voor 8 gez. H. Mis voor de levende en overleden leden v.h. Genootschap v.h. H. Hart. 7 uur Lof. ZATERDAG Van 3'/i tot 9'/j biechthooren. 7 uur Lof. i de H.H. Missen om 7, Mijnheer de Redacteur, Mag ik zoo vrij zijn nog even deschrijf- ster van het ingezonden stukje (On derwijs) in de Eembode van Vrijdag 21 Maart j.l. van antwoord te dienen. De inzendster schijnt al bitter slecht op de hoogte te zijn, wat betreft het vrijafgeven op de Fratersschool. Dinsdag 4 Maart. Moeder wij heb ben vanmiddag vrij. Zoo, waarvoor is dat? Ja Moeder, zoo U weet, is het 40-uren-gebed, wij mogen vanmiddag een uurtje gaan bidden. Als U mis schien mede kon gaan U behoeft dan ook niet bang te zijn voor straat schenderij I Zaterdag 15 Maart. Moeder wij heb ben deze morgen geen school. Alweer vrij? Zij li uw kinderen van vandaag of gisteren op de Fratersschool Mij dunk anders had U kunnen weten, dat de 3den Zaterdag der maand een dag is die de Fraters toebehoort, of mogen zij er voor hun zelf er een door de orde vastgestelde dag op nahouden voor hun geestelijke oefeningen, och en mij dunkt de Fraters moeten het grootst gedeelte van de maand op Uw jongens passen, U kunt dan toch die eene 3den Zaterdagochtend wel op hen letten, U heeft dit toch zeker wel voor de Fraters over nietwaar? Woensdag 19 Maart. Moeder, wij mogen dezen morgen thuisblijven. Maar wat is er nu weer aan de hand? Ja Moe, 't is vandaag St. Jozef en om nu alle gezinnen zooveel mogelijk in de gelegenheid te stellen de H. Mis bij f te wonen moge wij thuis blijven, maar de Frater heeft er op gerekend met huiswerk ma, ik denk dat ze bang zijn voor straatschenderij. En wat dat lijntrekken betreft, of de Fraters zich daarmede ophouden" Heusch Moeder het wordt hoog tiji dat U de kroon welke U bezig is de Fraters van het hoofd te halen, in wat meer luister komt terugbezorgen want heusch het past niet op deze wijze het onderwijs der bijzondere scholen te gaan bekritiseeren een en ander kan nooit ons H. Geloof ten goede komen. Vergeet toch niet moedertje wat in 't belang der kinderen wordt gedaan kan wellicht ook de Ouders ten goede komen. Met dank voor plaatsing. Een moeder van 'n groot gezin F. C. B. Mijnheer de Redacteur, Gelieve onderstaande te ptaalsen in Uw blad, waarvoor bij voorbaat mijn dank. Na het ingezonden stukje van 21 Maart en het uitvoerig weerleg van 25 Maart gelezen te hebben, is mijn vraag: Kan daar iets voor gedaan worden in het belang van Jeugd, Ouders, Onderwijs, Kerk en Vaderland? Het komt mij voor dat er nog wel dames en heeren zijn op leeftijd in de vacantie op de gewone schooluren kan en wil bezighouden. Nu de Paasch- vacantie in aantocht is, kunnen er toch wel proeven genomen worden, b om met de jongens een wandeling te maken naar Hoogland, Hamersveld enz. daar de kerk te bezichtigen, in di school wat te rusten om daarna wee naar huis te gaan. Bij ongunstig weer in de school zang- of andere lessen of ontspanning te geven. Welke dames of heeren stellen zich daarvoor beschikbaar? Gelieve dan uw adres te zenden aan het Bureau van de Eembode Lange gracht 28, onder letter X. X. om dan samen te overleggen. Ik denk al aan een mooien voorbereiding van het 3-daagsche feest 31 Aug.. 1 en 2 Sept. (Koningin 50 jaar, Oranjevereniging 25-jarig bestaan) met de optochten medewerking te verleenen. Nogmaals mijn dank. X. X. (Een abonné van 60 jaar, die geen schoolgaande kinderen meerheeft). PAROCHIE ST. HENRICUS Paulus Borstraat no. 41 Pastoor: J. H. Hooyman. Matthias Withoosstraat no 34. Telefoon 1158. DONDERDAG 67'/j uur biechthooren. VRIJDAG. Ie Vrijdag van de maand. 8 uur gezongen II. Mis. 7 uur Lof. ZATERDAG. 4 uur voorbereiding voor de II. Biecht voor de kinderen, daarna biechthooren .tot 9 uur. Dagelijks de H.H. Missen ten 7 uur half 8, en 8 uur. "PAROCHIE ST. ANSFRIDUS Jacob Catslaan no. 26b Pastoor: P. J. M. Sandkuyl, jacob Catslaan no. 28, Telef. 558. VRIJDAG 8 uur gez. H. Mis 7 urn Lof met acte van toewij ding aan het II. Hart. ZATERDAG Van 4 tot half-9 biechthooren. 7 uur Lof met Rozenhoedje. Nijkerk PAROCHIE ST. CATHARINA Pastoor; R. J. B. Flipse. Holkerstraat. Tel. 98. DONDERDAG 3V»6\« gel. om te biechten. VRIJDAG le Vrijdag der maand. 7',, uur uitdeeling der II. Comm. l'U uur gezongen H. Alis. Lof ter Hart van Jezus. van het H. ZATERDAG 2'/,—6'/uur gelegenheid c biechten. 6 uur Kruisweg. In de week de H. Mis om Hoogland. PAROCHIE ST. MARTINUS Pastoor: W. S. J. de Jong. Kerklaan. Tel. 3. DONDERDAG 7Va le H. Mis. 87, 2e H. Mis. 9 en 12 uur catech. op de scholen, VRIJDAG lste Vrijdag der maand toegewijd aan het Goddcl. Hart, volle aflaat, le H. Mis op Leo's Oord. 8 uur gezongen H. Mis met de gebruikelijke gebeden. ZATERDAG Tl, le H. Mis. 87, 2e H. Mis. 6 uur Kruisweg v.d. gel. zielen. Van 3 tot 7 biechthooren. Hooglanderveen. PAROCHIE ST. JOZEF Pastoor: S. J. Brcnninkmeijer. Burg. van Tuyllstraat. VRIJDAG Om 6 uur Kruisweg. Soestdijk. PAROCHIE O.L.V. ONB. ON I V. Pastoor: H. S. Mölder. DONDERDAG H. Mis om 8 uur. Des morgens biechthooren voor de kinderen der Mariaschool. Van 6—8 uur voor volwassenen. VRIJDAG H. Mis om half 8. Na de H. Mis uitstelling en acte van toewijding aan hel II. Hart. 7 uur Kruisweg ZATERDAG H. Mis om 8 uur. r Lof met Rozenhoedje ter eere der H. Maagd Maria. Gelegenheid om te biechten: Dagelijks voor en na de H. Mis. Zaterdagmiddag om 4,5 en 6 uur en na het Lof tot 9 uur.

De Eembode | 1930 | | pagina 2