Aan liet verslag van de vereeniging .Liefdewerk voor Voogdij en Kinder bescherming" te Amersfoort over 1929 ontleencn wij het volgende Op ultimo December stonden 43 minderjarigen onder toezicht onzer Vereeniging, tegen 35 op dit tijdstip van hel vorig jaar. Deze 43 kinderen zijn te vcrdeelen in 20 jongens en 23 meisjes, n.l. 36 Voogdijkinderen met 9563 ver pleegdagcn, l Rcgecringsjongcn met 365 verpleegdagcn, 6 Vrije pupillen met 1864 verpleegdagcnhiervan wor den er 18 in gestichten en 25 In ge zinnen voor him toekomstig zelfstandig bestaan opgeleid. Bovenalen werden nog eenige voorwaardelijk ontslagen Regeeringsjongens tijdelijk otvder ons toezicht gesteld. Twee verzoeken om herstel in de ouderlijke macht werden door dc res pectievelijke ouders bij den Voogdij raad ingediend, verzoeken die evenwel overeenkomstig onze adviezen werden afgewezen. Het is opvallend dat in dergelijke gevallen de ouderliefde ge woonlijk gelijken tred houdt met de productiviteit die men van dc kinderen verwacht, terwijl men deze meestal links laat liggen, zoolang zij nog schoolgaande zijn of in gestichten moeten worden verpleegd. Hoewel er uit den aard der zaak naar gestreeld wordt om uit een oog punt van rust in de opvoeding daarin, vooral bij gezinsverpleging, zoo weinig mogelijk verandering te brengen, moest toch 6 maal tot verplaatsing van kin deren worden overgegaan. Ook dit jaar liet dc verstandhouding tusschen dc Vereeniging. pupillen en pleegouders niets te wenschen over. Het geheim hiervan zal wel hierin schuilen dat zij te allen tijde, op ieder uur van den dag een open deur en open oor vinden om hun lief en leed te openbaren. Daardoor ontstaat tus schen de pupillen en de Vereeniging een band. die ook in later jaren maar zelden wordt verbroken, Dit wil niet zeggen, dat wij geen teleurstelling bij ons werk ondervindenbij zooveel en zoo ver uiteenloopendc karakters is dit niet anders dan te verwachten. Geen onzer pupillen bereikte dit jaar den meerderjarigen leeftijd; slechts een vrije pupil, een wees. werd door haar voogd aan onze zorgen onttrokken, daar hij zelf haar verdere opvoeding wilde ter hand nemen. Door den rechter werd ons dit jaar de voogdij opgelegd over 9 kinderen, Negen jonge levens, die ieder een eigen stempel dragen en wier wereld beschouwing door ons in goede banen moet worden geleid. Gelet op de antecedenten 3 dezer kinderen in gestichten worden opgenomen, terwijl wij voor de 6 andere zeer goed slaagden en liefde volle pleegouders vonden. Daar het vinden van goede tehuizen voor onze kinderen soms zeer tijdroovend is, waren wij ten zeerste gebaat met de welwillendheid van de Regenten der R. K. Weeshuizen, waar deze kindere i tijdelijk een zorgvolle verpleging ge noten waarvoor wij hen hier onzen besten dank betuigen. Bij het samenstellen van dit verslag zijn nog twee gevallen bij den Voogdij raad aanhangig. Indien ook deze arme verwaarloosde kinderen ons worden toegewezen, zullen wij trachten ook voor hen een behoorlijk plekje J~ zon te vinden. Hoewel al onze pupillen dit jaar zijn bezocht en die in de naaste om geving meermalen, moesten deze visi taties toch om finantieele redenen tot dc meest noodzakelijke beperkt blijven. Moge in dit jaar. waarin wij den 6en Juni ons 4c lustrum hopen te herdenken, velen ons Liefdewerk hel pen, vooral om onze groote finantieele zorgen te verlichten, want de grootste finantieele steun die wij ontvangen, komt gewoonlijk niet van de juiste zijde, in zooverre dat hij indirect is en komt van dc zijde der pleegouders voor wie dc ontvangen toelagen veel cn veel te lang zijn om maar eenlgszins op te wegen tegen de groote kosten die de verzorging onzer kinderen medebrengt. Het bestuur der Vereeniging „Lief dewerk ooi Voogdij en Kinderbe scherming" is samengesteld nis volgt Mr. D. f' Hamers, voorzitterC. W llehcnkamp.ondcr-voorz,; A.J Splckcr- mann. secretarisM. Th. J. v. Wessum, penningmeester; Dr. J A. Aghina; H. H M. Evers; Rector B. H. dc Groot J. G. A. Meeuwsen. Opgericht is hier ter stede de Ned. Here, stichting Licht en Berg. ten doel hebbende de oprichting van een huis voor ouden van dagen, een vcrple- gingsinrichting voor chronische zieken en een ziekenhuis. De stichting heeft aangekocht h-.t landgoed van don heer Amcshof aan den Utrcchtscltcn weg tegenover Si. Louis, ter grootte van zes cn een halve II. A, De gebouwen werden Hm jaar geleden onder archi tectuur van den bouwkundige Kleinstra opgetrokken. In het najaar zal de ver pleging van zieken reeds aanvangen. De stichting wordt bestuurd door een college waarvan de lieer Ruysch voor zitter is en waarin voorts zitting heb ben notabelen der Ncd. Herv. Ge meente. Als adviseur treedt op Dr. N. van Nicnwenluiizeii. - De vergadering van het college tot d«- Directie van den Slaperdijk metj gcërldcn van dit waterschap, wordt gehouden op Dinsdag 29 April J930, des voorm. 12 uur i-i een der lokalen van het Hotel „De vergulde Zwaan", aan de Utrechtsche straat te Amersfoort. De leeraren van het gymnasium uitten in een open brief aan Raads leden hun leedwezen over den slechten toestand van het gebouw waarin zij moeten les geven en dringen aan op spoedige voorziening in betere be huizing. Dc ouders der leerlingen hebben zich de zaak ook aangetrokken cn steunen de leeraren in hunne actie. Men wil zelfs een vereeniging op richten ter behartiging van de be langen van het onderwijs aan liet gym nasium, voor zoover dc behuizing aan- gaat. Vandaar dc volgende mcdedeeling. „Ouders en voogden van leerlingen, die met ons eens zijn, dat de onhoud bare toestand, waarin het gebouw van het stedelijk gymnasium thans verkeert geen oogenblik langer kan worden ge duld, worden verzocht hun namen en adressen op te geven aan laatstonder- getcekende. „Wij achten het noodlg, dat de leer- en, die zich reeds tot den Raad hebben gericht, weten, dat de ouders achter hen staan en ten volle bereid zijn met hen mee te werken om spoedig verbetering van den toestand te ver krijgen. „Bij voldoende adhaesiebetuiging ligt het in de bedoeling een bijeenkomst te beleggen, teneinde een gemeen schappelijke gedragslijn vast te stellen, Mevr. T. VAN EPEN-MURRAY. Dr. F. C. HUIJGEN. Mr. J. FRIMA. Op de Weesperzijde liep Zondag avond een auto, welke op weg was naar Amersfoort op een stilstaande auto. waarvan de eigenaar bezig wat herstellingen aan de koplampen te ver richten. Hij werd even door het spat bord geraakt, doch niet gekwetst. Uit de richting Diemen kwam op dat oogenblik een open toerauto, welker bestuurder niet meer kon uitwijken. De Amersfoortsehe auto werd met zulk een kracht geraakt, dat hij over den kop sloeg. OP den doffen dreun, welke met het omslaan van den wagen ge paard ging, schoten van verschillende kanten menschen te hulp. De politie van het posthuis in de Fahrenheitstraat verleende krachtige medewerking en bekommerde zich allereerst om de be stuurders der auto's en de overige inzittenden, die naar een vluchtig on derzoek uitwees er bijzonder goed waren afgekomen. De twee auto's wer den zwaar gehavend. Zaterdag herdacht H. Butselaar den dag waarop hij voor 25 jaar als apo thekersbediende bij den heer Bovenkamp in dienst trad. Het vrijwillige muziekkorps van het Ie Half Regiment Huzaren onder lei ding van den staftrompetter Klijnen, behaalde op het gehouden (muziek- conc. voor vrijwillige Mil. muziek korpsen) te Breda een 2en prijs. Amersfoort's Mannenkoor zal samen met de Orkestvereeniging een Volks concert geven in de Mark'hal op 14 Mei a.s. tot sluiting van het concert seizoen. De Jeugdherberg „Jong Amersfoort" wordt gevestigd in een boerderij aan de Dorresteijnschesteeg, waarin binnen kort niet minder dan 45 personen zul len kunnen logeeren. Woensdagavond zal in de Sint Joriskerk een blindenconcert gegeven worden ten bate van de hulpvereeni- ging „Blinden-Penning", gevestigd te Amsterdam. UITSPRAKEN KANTONGERECHT. Dronkenschap: J. V. Amersfoort 16 of 3d., A. P. Amersfoort f 10 of 5 d., H. M. Baarn id. Loopen op verboden grond: C. J. B, Amersfoort f 1 of 1 d., W. v. d. H. id, J. v. V. Hilversum f 15 of !0 d. Jachtwet: H. v. R, Renswovde f10 of5d„J. H. K. Veenendaal f8 of 3d, IJkwet: T. D. Laren 5 maal (50 ct. of 1 d.) en verb, gew, Arbeidswet; G. M. Amersfoort 2 maal (1 of 1 d.) Invaliditeitswet: E. V. Amersloort 10 maal (50 ct. o( 1 d. Leerplichtwet; C. M. Amersfoort f5 of 2 d., P. J. W. Amersfoort f I of 1 d.. J. de C). Bunschoten f3 of 2 d Warenwet: D. S. Amersfoort f30 of 10 d. Niet rechts wielrljden: G. J. G. H, Amersfoort 13 of 2 d„ W. v. W. Lex- ond f 5 of 2 d. Wielrijden onder invloed alcohol A. v. N. Hilversum f25 of 10. Wielrijden zonder licht: W. A. R. f5 of 2 d., A. de H. id., C. v. d. G. Bunschoten id., F. dc V. Leeuwarden id,, J, J. v. Zeist id. Met auto veiligheid van verkeer in gevaar brengen: H. S. Apeldoorn f25 of 10 d. Op eerste vordering niettooner. an rijbewijsC. v. T. Amersfoort f 5 of 2 d, Met auto te snel rijden in Soest H. Amsterdam 120 of 10 d., C. J. P. Amersfoort f25 of 10 d., C. de II. Leeuwarden f 15 of 10 d., J. A. C. Utrecht f40 of 10 d.. P. J. T. S Leeuwarden 60 of 30 d. Idem te HoevelakenD. C. V. Apel doorn f 5 of 2 d„ G IJ. de S. Rottcr- J— f 10 ol 5 d. - Vrijdag werd in Amsvordc dc clnd- les gehouden van de stucadoorscursus, georganiseerd door den R. K. Bouw- vakbond, de Chr. Bouwvakbond cn de Neutrale Stucadoorsorganisatie. terwijl den heer J. v. d. Linden voor zitter der plaatselijke Stucadoorcentrale eerstgenoemde tijdens z'n ziekte heeft vervangen. De laatste avond was gewijd aan meetkunde en 't opmeten van klaar gemaakt werk. Terwijl in de vorige lessen behandeld waren 'I maken van kroonlijsten, hoekschoorsteenen, spits bogen, togen enz. Aan 't einde van de les nam de lieer J. v. d, Linden 't woord, bracht aan allen, die hadden medegewerkt tot 't doen slagen van de cursus z'n dank over, speciaal aan de afgevaar digden der verschillende organisatie's, die de eindles met hun tegenwoordig heid opluisterden. Spr. wees er met nadruk op, dat de cursisten anderen moesten aansporen, om een volgende keer de lessen bij te wonen, daar dit ten alle tijde nuttig ja zelfs noodzake lijk voor hen is. 80 pCt. der Stuca- doors hebben een achterstand in te halen op het gebied van vakkennis. Spr. uitte den wensch om de ge leerde stof binnen niet te langen tijd ook praktisch te kunnen behandelen. Hierna sprak nog de heer J, Zwart namens de R, K. Bouwvakbond, ter- wijl^de heer Meijer namens de Neutrale1 Stucadoorsbond nog een kort woord van dank sprak. De commissie kan mot trots op haar werk zien. H. T. MEIJER, Secr. Frans Halsstraat 39. Burgerlijke Stand. 1 April. GeborenGerritje, d. v. H. te Kulve en E. Koenen. Getrouwd H. T. Gerlings en N. Hoekstra. 2 April. Geboren: Gerrit, z. v. A. v. de Kraats en T. Bouwman Herman Charles Maria, z. v. H. J, M. Dekker en A. C. Godde Albert, z. v. A. J. v. de Kamp en G. G. v. Om meren Elbertus, z. v. E. v. dt Wetering en A. v. 't Net Gerritje Hermania, d. v. B. Kerkhoff en C. Dijkhuizen Hilda, d. v. J. v. Visch en G. v. Dijk. GetrouwdW. Vink en W. v. Veluw J. Morren en G. W. v. de Brug H. v, Diermen en D. v. Veen R. Eversen Veenendaal. 3 April. Geboren: Andreas Lam- bertus, z. v. F. Glolzbach en J. P. van Thuijl Rutgerus Wilhelmus, r v.J. G. Wijntjes en J. v. d Bedem. Ondertrouwd: W. C. v. Zwieten en A de Graaf H. v. Krieken en D. Heitman M. Horowitz en C. de Leeuwe J. Appel en G. Hovestad J. Mol en A. v. Veluw C. Rijn en E. v. d. Broek J. G. Prins en J. E. de Ruiter P. Mater en M. v 't Hoog J. Segaar en M. M. J. Rees. Getrouwd: J. J. Bakker en J. M. E Siebers C B. v. tl. Bent en H. M. de Jong. j Overleden: Grietje Akkers- dijk, 71 jr., wede. v. W. Liocard. 4 April. Geboren: Catrina, d. v. G. J. Huijzendveld en J. Jansen Frede- rik Evert Gerardus, z. v. W. v. de Riet en E. B. Nass Henderika Clazina, d. v. A. J. Sleeking en A- A. v. Doornik. Overleden: Cornells J. de Koning, 4 dagen Maria Snijders, 85 jr., wede. v. P. Buis. 5 April. GeborenMargaretha Enge- lina, d. v. R. P. J. v. Drie en J. M. Vennis Theodorus Johannes, z. v. J. P. Kersten en G. W. v. Amersfoort. Overleden Johannes le Clercq. 76 jr., echtg. v. C. Bol Jelte v. d. Berg, 47 jr., echtg. v. G. v. Driel Gerritje de Graaf, 10 mnd. Elisabeth Her- mina Martina Verkerk, 55 jr., echtg. v. W. H. v. Haselen. 7 April. Geboren: Wilhelmina Ge- rarda Johanna, d. v. T. A. Jaspers Focks en H. J. M. Coonen Paulus Johannes, z. v. C. v. Wegen en E. G. Wijntjes. Overleden: Aaldert van Maanen, 22 jr., echtg. v. R. M. van Amerongen. GEVESTIGD J. Hellevoort, R.K., Anjerstr. 20 H. Onwezen, R.K., Ligusterstr. 30, arb. C. v. Udcn, R.K., Krommcstraat 64b, rijwielh. W, v. Baston. N.H., O.Soestcrweg 125 rijkski. kad. Henny Giebel, N.H., v. Marnixlaan 55 M. Vercoutre, R.K., Snouekaertl. 26, parfumeur A. de Vries, R.K., Pullstr. 32 Catharina Warmer, R.K., Vermeerst. 139 J. Gallenkamp, N.H., O.Soesterwcg 121 timmerman. Christina Maciver, Prot., Ulr.weg 2 A. Melis, R.K., Kon.Willi.str. 12 deer. J. Bakker, R.K., Kamp 32 electricien A. Hubner, R.K., de Poort van Kleef! keliner P. Verberne, R.K., J.OIdenb.ln. Carolina Veroliemoulen,R.K.,Sumstr. 40 H. v. Dijk, N.H., Lageweg 64 P. Koelewijn, G.K., v. Bemmelstr 58 chauffeur M. Rond, N.H., Utr.weg 59 waclitm. Geertruida Laget. E.L., Utr.weg 59 Perdon, R.K.. St. Andriesstr. 5b R.K. Priester. G. Woudenberg, R.K., id., constr, Anna Hartog, R.K., Muurhuizen 125b T. Taken, R.K.. 1 Esk. Huzaren Bertha Banklof, R.K., H.v.Vlandestr. 35voorkomen, als nog deeltjes Maria Frederiks, R.K., Utr.w. 146, dstb, Hendrika Hoogland, R.K., Hof 16. dstb. W. Lemaire, R.K., Coninckstr. 15, gep. F. v. d. Ploeg, R.K., Langestraat 112, reiziger Alida v. Riet, R.K., Krommestraat 63, huishoudster Uit den Omtrek Eemnes Zaterdag zal C. van Duijne den dag herdenken, waarop hij 25 jaar geleden als gemeenteveldwachter in functie trad. De jubilaris kwam den 15en Nov. 1897 In dienst bij de Marechaussee, vanwaar hij naar Huizen vertrok, waar hij benoemd was tot gemeenteveld wachter. Den 15den April 1905 werd hem, op zijn verzoek, aldaar eervol ontslag verleend, daar hij den 19den dezelfde functie in deze gemeente dienst trad. Burgerlijke stand. Geboren: Francisca Aleida, d. v. G. J. Gieskens en T. Horst. Hoogland RUNDERHORZEL. - Op de laatste algemeene vergadering van de A.B.T.B. is met groote instemming besloten de Runderhorzel algemeen, huis aan huis, te bestrijden. Dit karweitje zal opge knapt, worden door de leden j. B. Bond. Het is van belang u hiermede te berichten, dat de J. B. Bond beginnen zal op Maandag 14 April a.s. Laten we dus allen, maar dan ook zonder één uitzondering, meewerken ons vee van die kwelgeesten te be vrijden. Het is voor ons een groot voordeel! Leusden Op den openbaren weg alhier is gevonden een portemonnaie met geld. Inlichtingen bij den gemeente-veld wachter te Hamersveld. - Burgerlijke stand. Geboren: Teunisje, d. v W. Rozen- daal en H. Smit. Nljkerk Op de markt: aangevoerd 351.000 eieren f4.10—5.20,4 schrammen f35— 40, 42 biggen f20 -26, 280 runderen, melkkoeien f200 -360, vette koeien f210-400, ItO nuchtere kalveren, slachtkalveren f6-14, mestkalv f 15-25. Soest Een auto, bestuurd door den chauf feur H„ passeerde de Bosstraat. De chauffeur, die twee voor hem op het rechter weggedeelte loopende dames ontdekte, gal een signaal. Een van beide dames, mevr. Orth, dit signaal hoo- rende, week naar links, tengevolge waarvan zij door de auto werd gegre pen en op den weg werd geslingerd. Aanvankelijk bewusteloos kwam zij spoedig bij. De chauffeur bemerkende dat een aanrijding had plaats gehad, stopte onmiddellijk en ziende dat de aanrijding vrij ernstige gevolgen had, haalde hij onmiddellijk geneeskundige hulp en waarschuwde de politie. Dr. Donker, die spoedig ter plaatse was, constateerde een linkerbeenbrcuk, benevens een wond aan het achter hoofd. Het Burgerlijk Armbestuur brengt ter kennis van belanghebbenden, dat het tot nadere aankondiging zitting zal houden in het gemeentehuis te Soest, op den len en 3en Woensdag van iedere maand des avonds van half 7 tot half 8. In een der lokalen der Nijverheids school werd de eindles gegeven, bij gewoond door den burgemeester en vele ouders en belangstellenden. Pastoor Vossenaar opende, als voor zitter, de samenkomst met eenige toe passelijke woorden. Als vriend der jeugd wil hij een goeden raad geven, n.l. dat zij zich niet overmatig moet overgeven aan de sport en vooral het sigaretten rooken moeten laten. Goede sport geeft ontspanning, maar in de eerste plaats komt de zorg voorden arbeid, die er in geen geval onder mag lijdendaarom weest matig in uw spel en vermijdt het rooken. Een jongen met een voetbal is aan vaardbaar, maar met een sigaret in den mond verfoeilijk. Daarop had dc uitreiking der diplo ma's plaats en verlieten met getuig schriften en prijs de 5e kl. de leer lingen J. Verzaal, C. Floor en D. de Ruig. Van de geboden gelegenheid de werkstukken te bezichtigen werd druk gebruik gemaakt. De ondernemer van de aulobus- ondcrncming Baarn-Soest-Amersfoort, Joh. v. Geerestein, heeft zijn bedrijf verkocht, mits de concessie-overdracht door Ged. Staten wordt goedgekeurd. Stoutenburg Burgerlijke stand. Overleden: Theodorus Jansen, 11 E. Buffier, R K.. P Buysl. 8, corresp. C. Bachg, R.K., MAVilh str. 34, kapel. het salpeter als zoodanig zich aan het voedsel bevonden. Zoodra het door een regenbui was afgespoeld, kwamen geen vergiftigingsverschijnselen meer voor. Daaruit blijkt, dat slechts het ruwe salpeter de schuldige was, en dat niet, door bemesting met deze stof de planten giftige eigenschappen aanna men. Het blijft aan te raden, niet ter stond na de bemesting te maaien. Wasschen van paardenbeenen. 'sWinters en bij vochtig weer moet De opbrengst van dc verkochte weldadigheidszegels bedraagt boven de gewone frankeerwaarde en na aftrek van de gemaakte onkosten f 154.367.31. Van dit bedrag is 2 pet. uitgekeerd jan het Kinderfonds P.T.T. Het vorig aar bedroeg de netto opbrengst 110.742.25, alzoo dit jaar een ver meerdering van f43.625.06. Ingezonden (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie) Uit de Land en Tuinbouw-wereld. Nadruk verboden. Vergiftiging door Chilisalpeter. Meermalen is vee vergiftigd door het voeren van groenvoeder. dat ge mest was met Chilisalpeter. De vraag lag derhalve voor de hand, of mis schien de genoemde messtof maakle, dat in het voeder giftige stoffen wer den gevormd, die ook in het gedroogde voeder nog werkzaam konden zijn. Men heeft evenwel vastgesteld, dat [doel heeft het aantal werkeloozen men, wanneer de beenen der paarden worden gewasschen, goed opletten, dat ze zorgvuldig worden afgedroogd, Korenwormen. Om deze parasieten te constateeren, behoeft men slechts een pot, gevuld met koren, op eer warme kachel te zetten. Als er kalan ders of korenwormen aanwezig zijn, komen ze spoedig aait de oppervlakte. Voederresullalen. Prof. Tacke be weert, dat de aard van ligbed van in vloed op de voederresultaten is. Hij beroept zich op een vergelijkende proef met 3 groepen, elk van 6 mest** ossen, die alle hetzelfde voeder ont vingen, maar de eerste groep had eer, turfstrooiselbed, de tweede een bed graanstroo, terwijl de derde groep geen strooisel tot leger had. Dc proef duurde 20 weken. In dien tijd namen de 6 ossen van groep I 380 K.G. wicht toe, die van groep 11 327 K.G.. en die van groep III slechts 223 K.G. Zoowel de warme, droge ligging als de zuivere stallucht, tengevolge waar van de ossen zich meer behaaglijk gevoelden, zullen hierbij van invloed geweest zijn. DegebruiksaaiiwijzingvoortutisUoi sel is zoo eenvoudig mogelijk. Men strooie voor het leger der dieren een laag turfstrooisel ter dikte van 10 a 15 centimeter. Men verwijdere des morgens in den stal met de riek het door het stallen vochtig geworden turfstrooisel, dat slechts uit 2 tot 3 rieken vol bestaat. Het nog droog zijnde strooisel wordt verspreid. Eiken dag worde 3—4 K.G. per paard nieuw bijgestrooidmeer is niet noodig; deze hoeveelheid is voldoende. Om de 14 dagen worde liet strooisel zóó bijeen gegaard, dat de steeds droog geblevet restanten in den stal blijven liggen. Overigens wordt het bed verversclit. Met stroogebruik is men steeds véél en véél duurder uit. Ook de groote pluimveefokkers zijn tot het gebruik van turfstrooisel over gegaan. In de groote bedrijven heeft men met kaf, stroohaksel, zand, zaagsel en andere stoffen voor dat doel afge daan, nadat is gebleken, dat door het turfstrooisel de gezondheid en deeierleg worden bevorderd. Men gebruikt daar toe een speciaal product, bestaande uit kleine stukjes turf van ongeveer één centimeter, cn bekend als „Turf strooisel voor kippenhokken" of kort weg „Kippenfijn". Deze kwaliteit werd het eerst in 1927 op de Haagsche Ten toonstelling van „Avicultura" geëx poseerd. Het wordt ter dikte van b.v, 10 cM. in de hokken en rennen ge strooid. De hoenders vinden daarin denoodige lichaamsbeweging. Een ruim gebruik van turfstrooisel als scharrel- laag voorkomt de z.g. „zoldervoeten" en bij het van den stok springen worden de voeten niet gekwetst. Turf strooisel omgeeft den mest onmidde- lijk en maakt dezen onschadelijk. Gemengde Berichten Hoewel ik bij voorkeur liever niet van gedachte wissel mei menschen, die gaarne onbekend blijven (ik houd niet van die geheimzinnigheid), zou ik de inzender X.X. in dc reeks van inge zonden stukjes over schoolvrije dagen willen uitnoodigen zich bekend te maken bij het bestuur der R. K. Ouders- vereeniging (afdeeling van den R. K. Bond van groote gezinnen) daar het plan van deze heer of dame in dit stukje ontwikkeld juist op liet punt staat uitgevoerd te worden door boven genoemde vereeniging en wel reeds in de a.s. Paaschvacantie en ons bestuur op zoek is naar menschen die zich voor dit sympathieke doel willen be schikbaar stellen. Als mijnheer of me vrouw X.X. zijne ot hare diensten ter beschikking zou willen stellen van ons bestuur dan zou dit door ons zeer op prijs worden gesteld en versnippering van krachten worden voorkomen. Met dank voor plaatsing. G. A. LUYCX, Voorz. R. K. Oudersver. Mijnheer de Redacteur, Gaarne zagen wij dit nog geplaatst, Met nog grooter verbazing namen wij kennis van liet ingezonden stukje der huismoeder van 4 April j.l. Geen woord ter verontschuldiging, wel is ze zoo naief alle repliek eenvoudig te ncgecreii en van nul en geener waarde beschouwen. Met recht vragen we at Heelt die voorbarige huismoe der de portee van haar eigen woorden wel eens begrepen V Voor het „goed lezend" publiek waiea ze anders dui delijk genoeg. Haar stuk van 21 Maait j.l. is niet alleen aanvechtbaar wegens den inhoud, maar nog meer om de wijze van schrij ven. Het kardinale pun blijft voor haar, of dal vrij-af geven niet anders kan geregeld worden! Ileuscli. bezorgde huismoeder, wij kunnen dat veilig overlaten aan hen, die den lesrooster samenstellen en een paar schooltijden meer of minder zal goed onderwijs niet Schaden. Voor ons is en blijft echter het feit bestaan, dat de geko zen woorden „unfair" waren. Dat zij zelf de discussie sluit is voor ons het bewijs dat zij zicli op liet hellend vlak gevoelt en liever niet uitgeuoodigd wordt, openlijk le herhalen, wat anoniem zoo gemakkelijk werd neer geschreven. Als wij nu de discussie sluiten, eindigen wij in dc volle overtuiging, dat wij getracht hebben een goede zaak te verdedigen, meerder geschrijf uitlokken zou misschien die goede zaak kunnen schaden. En teil slotte deze raad aan de ijverige huismoeder: Ga met gemeende of werkelijke grie ven naar hen, die ze zeker onder de oogen zullen zien, dat zal ons bijzon der onderwijs meer ten goede komen, dan zulk misselijk, onverantwoordelijk krantengeschrijf. Namens vele ouders J. H. C. DE WIT. Op het Tempelhofer vliegveld bij Berlijn heeft een vlieger aan de Duit- schc Lufthansa een uitvinding gede monstreerd, die het mogelijk maakt post of vracht van een vliegend vlieg tuig af te geven en er in op te nemen. Het toestel is vrij eenvoudig gecon strueerd en de demonstratie gelukte volkomen. „Het Volk" meldt, dal de sociaal democratische Kamerfracties hebben besloten, voorlaan niet meer deel te nemen aan de openingsplechtigheid der Staten-Generaai. Wegens hel plegen van tien rijwiel diefstallen heeft de Haagsche politie aangehouden een 21-jarigen en een 23-jarigcn man- Gebleken is, dat zij rijwielen lieten stelen door een 12-jarig jongetje. Bij zijn aanhouding was een der mannen nog in 't bezit van een rijwiel. De groole tuinbouworganisaties be sloten voor reclame in binnen- en buitenland uil le trekken 1/20 procent van den omzet over 1929, welke omzet geraamd is op 95 millioen gulden. Er zou dus f47500.— voor reclame wor den vastgesteld. Verschillende sprekers wilden dit percentage tot 't dubbele opvoeren, doch de voorzitter merkte op, dat men niet te hoog van den toren moet blazen. De krach op de New-Yorksche beurs in den herfst van het vorige jaar heelt de Amerikaansche regeering over liet eerste fiscale kwartaal reeds 69 millioen gulden gekost aan vermindering van de opbrengst der inkomstenbelasting. Over het gehcelc jaar wordt liet verlies op ongeveer een kwart milliard gulden geschat. 120.000 ambtenaren zijn begonnen aan de geweldige taak van een volks telling in de Vereenigde Staten van Noord-Amerika, welke o.a. mede ten J. Bakker, R.K., Bloemend.sir. 5, bakker (slechts dén vergiftigingsverschijnselen analfabeten vast te stellen. Geachte Redactie, Verzoeke beleefd onderstaande in Uw veelgezen blad te willen opnemen. Bij voorbaat onzen dank. „Floraliaverecniging Amersfoort", Het doet liet Bestuur van opgemelde vereeniging genoegen te kunnen mede- deelen, dat haar doel en streven, n.l. door uitreiking van potplantjes aan de kinderen, om deze zelf verder op te kweeken en daardoor hun meer liefde tot de natuur aan te brongen, aller- wege door de burgerij met groote sympathie is ontvangen. De Burgemeester Mr. J. C. Graaf van Randwijck, verklaarde zich bereid liet Eere-Voorzitterscliap onzer ver eeniging te aanvaarden, terwijl nog ver schillende vooraanstaande ingezetenen het cerc-lidmaatschap hebben aanvaard. Onzen dank voor hunne spontane medewerking, speciaal aan de II.H. Hoofden van alle Lagere Scholen hier ter plaatse. Immers ons verzoek aan hen, om in hun 3 hoogste klassen de kinderen tot deelname op te wekken, had tot resultaat, dat thans reeds ruim 700 doelncmcrs(stcrs) zich opgaven. Werkelijk jeen prachtig succes. Van enkele scholen is nog geen bericht binnen gekomen, reden waarom liet Bestuur besloot de inschrijvings datum tot uiterlijk 9 April a.s. te ver lengen. Inmiddels heeft het Bestuur thans de planten in bestelling en zullen deze op oader bekend tc maken datum, op verschillende plaatsen in de stad worden uitgereikt, omstreeks midden Mei, terwijl dan tevens door plant- vakktindigen aan dc kinderen zal worden uiteengezet, de juiste wijze van verzorging, welke hun plantjes vragen, om goede resultaten te verkrijgen. Op aller daadwerkelijke sympathie :r inwoners blijft het Bestuur der Floraliavereeniging rekenen. Met de meeste 'hoogachting, J. G. VERRA, Secr. Narcisstraat 76.

De Eembode | 1930 | | pagina 2