Vroom&Dreesmann Vroom Dreesmann Bel dan op No. 42 O Longest raat - Amersfoort Bijzonder voordeelige prijzen in onderstaande Artikelen SALON AMEUBLEMENT bestaandu uil 2 crapeau's en 4 stoelen, bijzonder voordeelige prils 115.00 Prima gestoffeerde DIVAN met mooie landslot bekleed, extra 18.90, 16.30. 14.90 Wit lacque TUINAMEUBLE- MENT, beslaande uil latei, 2 fauteuils en bank zeer gemak kelijk model 65,00 Llgeloel met linnen looper, extra voordeclig 1,75 DUO, met armleuning 2,30 Opklapstoel met linnen looper 1.75 Zeer gemakkelijke Fauteuil met armleuning 2.50 Klapstoelljes, extra prijs 0.65 Harmonica bed, zeer voordeclig Voetbankjes, IJzersterk 0.98 Zeer mooie sorlecring in TUINPARASOLS, overtrokken met indanthren geverfde stol. Extra prijs, In foudraal 8.50 Qrootcrc maat 15.50 Extra zware uitvoering 24.50 Tuintafelkleedjes 80X80 0.42'/, Zwaarder kwaliteit 0.49 Maat 120X120 0.79 Zeer mooie ruiten 0.97'/j Maat 120X150 1,35 Extra zware kwaliteit 2.10 klemmers, bijzonder 0.07'/i 1-pers. Ledikant I: uitvoering 2-pers. dito NACHTKASTJE, prima u Lantaarnmodel Langestraat 91 - Telefoon 158 - Amersfoort H. Familie. Splitsing in twee a/deelingen. De reeds lang overwogen reorgani satie van de H. Familie hier ter stede zal dc volgende week een feit zijn. 1. De H. Familie wordt gesplitst in twee afzonderlijke afdeelingenafdee- ling der mannen en de afdceling der vrouwen. De oefening voor de mannen wordt gehouden iedere Dinsdag-avond, die voor de vrouwen iedere Woendag- avond. 2. In verband mei de winkelsluiting wordt de tijd der aanvang verzet op kwart over acht. 3. De leeftijd vereischt voor de toe lating lot de opdracht wordt gebracht op 18 jaar. Door deze ingrijpende maatregelen hopen wij, onder de zegen van Jesus Maria en Jozef, de H, Familie hier ter e meer leven in te gieten. Moge deze belangrijke wijzigingen voor vele katholieken uit de vier parochies te Amersfoort een aanleiding zijn toe te treden tot deze godsdienstige vereeniging, die zoo bij uitstek geschikt in een tijd van godsdienstige on- de katholieken levendig te houden. B. WARNDORFF Directeur H. Familie De Recollectie voor oud-Retraitanten en leden van relraite-vereenigingen wordt gehouden op Maandag 5 Mei a.s. (eerste Maandag der maand) 's avonds half acht in de kerk van O. L. Vrouw Hemelvaart aan de Langegracht. De los arbeider E. H. foort. 20 jaar oud, h het terrein „Dc twaalf, Toen op dit terrein haalde verdachte er 's Amers- naast aldaar, gebouwd een paar planken weg om een konijnenhok te timmeren. De politie snapte hem echter. Verdachte gooide de planken weg en trachtte los te komen uit den politioncclcn greep, hetgeen hem niet gelukte. Het vonnis van de Rechtbank luidde f20 of 10 dagen. De ZEerw. Pater Vogelpoel C.ss.R., verbonden aan het St. Alfonsus-Retrai- tenhuis te dezer stede, is overgeplaatst naar het Redemptoristenklooster te Zon deren, waar dc Zeereerw. Paler van, Nimwegen C.ss.R. tot rector werd be noemd. De R. K. Werkliedenvereeniging St. jozef publiceerde het programma voor de viering van hel Patroonsfeest en het te houden Triduum. Donderdag 8 Mei en Vrijdag 9 Mei, 's avonds 8 uur. Lof met prcdicatie. Zaterdagavond 7 uur Lof met predicatie. Zondag 11 Mei 7 uur H. Mis voor levende en overleden leden in de parochiekerk O. L. Vr. Hemelvaart, waaronder algemeene H. Communie. Daarna gemeenschappelijk ontbijt in! 't bondsgebouw. 's Avonds half acht is er een feest- vergadering waarvoor hel programma luidt: 1. Opening door den Voorzitter, 2. Korte toespraak van den WelEerw, Heer J. tl. Beltman, geestelijk adviseur. 3, Opvoering van liet Tooneelstuk „Op Drijfzand". OEMEENTERAAD. In de Dinsdagavond gehouden ge meenteraadsvergadering werden om advies in handen van Burgemeester en j Wethouders gesteld: Adres der O L. Vrouwestichting, waarin wordt verzocht gelden beschik baar te stellen voor een op 1 Septem ber 1930 in gebruik te nenten zesde leslokaal der school Tollenslaan; en de rentevergoeding voor dit lokaal met ingang van I September 1930 te mo gen terugontvangen. Adres van het bestuur der R. K. geven die er past en waarvan de om- jongensschool aan de Paulus Borstraat wonenden geen hinder hebben. 30, waarin verzocht wordt de benoo- De voorzitter merkte op, dat inder- digde gelden beschikbaar te stellen daad de theetuin van het Berghotel voor de aanschaffing van schoolmeu- aanleiding is geweest voor dit voorstel, beien, leer- en hulpmiddelen ten be- Klachten heelt spr, nooit gekregen. hoeve van het op 1 September bruik te nemen 7de lokaal dezer school en voor de stichting van een gym nastieklokaal. Tot tijdelijk leeraar in de oude talen aan het gymnasium werd benoemd Drs. van Proosdij. Besloten werd tot aanvulling van de lijst van straatnamen. Het voorstel van Burgemeester en Wethouders tot vaststelling van het vermeningvuldigingscijfer voor de in komstenbelasting werd goedgekeurd. Besloten werd verder tot aankoop van perceelen aan de Molenstraat en Hellestraat van A.BIiekendaal en van de Wed. C. A. Hardeman, en aan de St. Jorisstraat van A. J. de Goede. Besloten werd tot verhuring van bouwland op Metzelaarskampen aan H. Buitink, op den z.g. Grooten Hoek aan E. van Kommer en op de z.g. Kleine Katers aan A. Barfüs, Het voorstel van Burgemeester en Wethouders betreffende aanstelling van drie wachtgelders van dc P.U.E.M. tot werkman aan de Gasfabriek werd aan genomen. Drie lokalen van de school J. v. Oldenbarneveldlaan werden in gebruik gegeven aan de Amersfoortsche School- vereeniging. De heer Noordewier vroeg hoe het komt dat de gemeente lokalen verhuren aan de Schoolvereeniging haar eigen school? In 1924 zijn l den toegestaan voor een tweede school. De S.D.A.P.-fractie heeft toen gewaar schuwd. De zaak is scheef geloopen. Nu zitten wij met drie lokalen waar van de waarde voor de gemeente nihil is. De lokalen liggen door "t gebouw erspreid, zoodat niet is uit te maken of ze eenige beteekenis hebben voor de gemeente. Er is lichtvaardig met gemeentegeld gespeeld. Het gold hier geen bepaalde richting voor principieel bizonder onderwijs. Het was een groep menschen die zei: Vooruit maar, een tweede school er bij. Het frappeerde Spr,. dat er menschen in die School vereeniging zitten die nog al eens critiek oefenen op gemeente-uitgaven, maar zij hebben nu zelf gemeentegel den verspild. Er is f25.000 waarde loos weggeworpen. Wethouder Thien toont aan, dat de gelden indertijd moesten worden toe gestaan. Thans zullen de drie lokalen gebruikt worden voor de z.g. hoogere meisjesschool. Misschien breidt de school zich nog uit maar anders zal voor de lokalen moeilijk een bestem ming zijn te vinden. De loop der zaken van de Schoolver eeniging heeft niet beantwoord aan de gekoesterde verwachting. Nochtans meent Spr. dat de Raad in 1924 moeilijk anders had kunnen doen dan de Schoolvereeniging de schoolruimte te verschaffen waarop ze volgens de wet aanspraak kon doen gelden. Iets anders is of indertijd geen betere projectie voor de ligging der localen had kunnen worden gezocht. Overwogen wordt of door ruiling een beter complex van gemcente-localen kan worden verkregen. Het voorstel wordt daarop aange nomen. Tot toekenning van een bijdrage de Gasstichting en tot het opgeven van het Waterleidingsbedrijf voor het buitengewoon lidmaatschap van de Vereeniging voor Waterleidingbelangen in Nederland werd besloten. He» voorstel der Commissie van Wetgeving tot wijziging van de ver ordening betreffende de straatpolitie werd door den Raad verworpen. De heer Polder bepleit censuur voor de muziek-productie van den Theetuin op den Berg. De menschen om het Borneoplcin hebben van de Jazz-muziek last. Willen de menschen dansen goed, maar laat men dan zachte muziek; Men kan zeggen geen mechanische muziek, maar men moet ook eens ver der zien. Het is zeer wel mogelijk dat in het Openluchttheater of op Birkho- ven op dergelijke wijze muziek wordt gemaakt. Het voorstel wordt met 9 tegen 1 stemmen verworpen. De heer Rekké drong aan op stich ting van het tweede badhuis in Soesterkwartier. Ook verzocht hij een herhaling de lezing met lichtbeelden door Dr. Doyer voor alle ouders in de markt hal. Zulks zou de medewerking der ouders bevorderen. Als Dr. Doyer zijn lezing op grama- foonplaten had en de Raad de pas- geweigerde dispensatie-mogelijkheid had verleend, zou de rede over de gemeente kunnen worden uitgebazuind, meende de Burgemeester te moeten opmerken. We rneenen ons echter te herinne ren. dat Dr. Doyer zijn voordracht en toelichting niet als 'n zangnummertje mei orchest-begeleiding ten beste gaf. De heer Noordewier informeerde naar de uitvoering der raadsbesluiten inzake de huisvesting van arbeids beurs, armbestuur enz. Wethouder Ruitenberg heeft toege zegd, dat de geheele verbouwing zal worden uitgevoerd. Het armbestuur opperde bezwaren tegen vestiging in de Muurhuizen en had inmiddels elders een huis gehuurd. In nader overleg zal hier overeenstemming moeten worden bereikt. De heer Overeem heeft een confe rentie met B. en W. bijgewoond en toen is gezegd: „Goed, ga eens kijken en doe ons wat aan de hand", De Voorzitter erkende zulks, doch voegde er verduidelijkend aan toeik heb toen gezegd: Goed ga eens kijken en doe ons wat aan de hand. Maar verder hebben we er niets van ge hoord. Op het oogenbiik is het beter er niet verder over te praten. Thans kennen we niet anders dan hel besluit Muurhuizen. De heer Spiekermann merkte op: de wethouder heeft twee ambte naren meegegeven om de woning op op te nemen. De Voorzitter: Ja juist; om op te nemen, maar niet om verder zelfstandig te besluiten. De heer Polder vroeg of volgend seizoen de Arbeidsbeurs zal verbeterd zijn. Wethouder Ruitenberg meende dit wel te kunnen toezeggen. De heer Overeem wijst op de ver nieling van plantsoen door de kinde ren der scholen. Er is bij het onder wijzend personeel geklaagd zonder dat er verbetering kwam. De Voorzitter zegt onderzoek toe. In Amicilia had een feestavond plaats van den Bijzonderen Vrijwilligen Landstorm, de Amersfoortsche Burger- n den Nationalen Bond (egt woordigers van de Burgerwacht. BHet koor van de R. K. kerk op het Zand heeft een aantal zangnummers keurig ten gehoore gebracht. De Christel. Gymnastiekvereeniging „Jahn" gaf een demonstratie welke eveneens in goeden smaak viel. De tableaux hadden betrekking op het doel der drie organisaties: be scherming van het wettig gezag. Ds. Warners uit Hoogland trad als redenaar op. reserve werd verhoogd tot f9541.24. Bestuurslid de Bruin werd herkozen. V. d. Brink werd herbenoemd lot lid van den Raad van Toezicht. De rentevoet blijft voor spaargelden 4 en voor voorschotten 43/4 pCt. Er werd mededeeling gedaan, dat het bestuur het salaris van den kassier van f600 op f800 had gebracht met het oog op de vele werkzaamheden, welke aan deze functie verbonden zijn. De presentiegelden voor bestuurs leden werden van f 1 op f 2 gebracht. Hoogland De R. K. Werkliedenvereeniging viert Zondag 4 Mei het beschermfeest St. Jozef. Om 7 uur H. Mis met algemeene H. Communie. Na de H. Mis bijeen komst in Concordia en een kleine ver gadering. Agenda: Bespreking Bouwfonds Her wonnen Levenskracht. Verkiezing 3 bestuursleden en Voorzitter. Rond over 9 H. Mis. Half 11 Hoogmis. 6 uur Lof met predicatie en Te Deunt tot sluiting v. d. Paaschtijd. ZATERDAG 7 uur Lof. Van 3tot 9'/j biechthooren. Dagelijks de H.H. Missen om 7 en 8 uur. Deze week geen H. Mis te 9 uur. ie bedrij- i toneele Werkman Parochie St. Henrikus Zondag 11. het blijspel in drie ven „Het paardenmiddel" ten in de Patronaatszaal aan de Paulus Borstraat. De zaal was geheel gevuld. De spelers hebben van dit stuk van Gerard Nielen gemaakt wat e een vroolijke avond om eens te lachen voorde toeschouwers.Zon dag a.s. zal een 2e opvoering plaats hebben. Wij kunnen dan ook aanraden deze dolle kluchten te gaan zien. De Oranje Vereeniging heeft Prin- cessedag wederom aan 1250 kinderen een prettigen middag bezorgd. Te 2 en 4 uur waren zij bijeen in de groote zaal van St Joseph. Beide keeren was 't tjokvol. De Voorzitter van dc Oranje Vereeniging sprak de kinderen toe en deelde hun mede dat Prinses Juliana een telegram als gelukwensch was ge zonden. De Heer de Zoete uit den Haag wist de kinderen te boeien van begin tot eind met zijn poppenspel Jan Klaassen en zijn goocheltoeren. De kinderen hingen aan zijn lippen en de bestudeering van die kinderge zichten was de moeite waard Dat van de diverse tractaties geno ten werd spreekt vanzelf. Tevreden gezichten zag men na afloop naar buiten komen. Excursie naar de bloembollevelden i bezoek aan den proeftuin alhier. Door eenige leden der Tuinbouw- vereeniging werd eene excursie ge- aakt naar de bloembollevelden. Per autobus reed men van Amster- im over Haarlem naar Lisse. Hier ard het gezelschap in de gelegenheid steld onder leiding van den eigenaar, heer R. Veldhuizen van Zanten, een groot en geheel naar de nieuwste eischen ingericht bollen bedrijf te be zichtigen, waardoor men zeer belang wekkende bijzonderheden te zien en te hooren kreeg, en de dames fraaie tulpen en hyacinthen werden aange boden. Hierna volgde een bezoek aan het veilingsgebouw te Lisse met eene bebouwde oppervlakte van 7000 MJ waarna men over Oegstgeest naar Noordwijk aan zee ging en vandaar Heemstede terug naar Amsterdam, was een goed geslaagde fraaie tocht. Door het bestuur der Tuinbouwver- eeniging wordt op a.s. Woensdag Mei des n.m. ten half vier de proef tuin aan den Hoogenweg ter bezich tiging gesteld voor belangstellenden en kan men onder leiding van den heer Kalkman kennis maken of die hernieuwen met dit bedrijf. Daar de vruchtboomen meercndeels rijk in bloei staan is een bezoek aan den tuin zeer de moeite waard wacht i Revolutie, welke tevens bedoeld was als propaganda-avond voor deze Anti revolutie-instituten. Onder degenen die dezen avond bij woonden merkten wij o.m. op onzen burgemeester, Mr. J. C. Graaf van Randwijck, kapitein Th. Ziedses des Plantes, vertegenwoordiger van den garnizoenscommandant, den comman dant van het Landstormkorps Nieuwe Hollandsche Waterlinie en vertegen- tlebt U een Taxi of aufo noodig Amersfoort, CQIIUT COSTUMES Uit dsn Omtrek Eemnes Burgerlijke Stand. Overleden: Grietje Bloemendal, 61 j., echtg. van L. v. Woudenberg. Uit hel financieel verslag der Boe renleenbank bleek, dat ontvangen werd aan spaargelden f 241151.08, aan terug betaalde voorschotten f35581.50, aan loopende rekeningen f80689.04 en aan renten f 18282.99, terwijl aan uitgaven geboekt werden: aan spaargelden f 194.482,37, aan voorschotten f 33.700, aan loopende rekeningen f 127574.34 i aan renten en kosten f 18114.17. Aan voorschotten stond op 1 Jan. 1930 een bedrag van f 268678 uit. ter wijl de spaargelden f404708.86 be droegen. Er werd een zuivere winst van f 1266.66 gemaakt, waarmede de Burgerlijke Stand. Geboren: Gijsbertha Petronella, v. J. v. Hamersveld en J. v. Burg steden Johannes, z. v. E. Smink en H. Voskuilen Theodora Gijsbertha, d. v. H. Ossendrijver en G. Steenbeek. GetrouwdJ. L. Voskuilen en M. J. v. d. Hengel J. H. v. Lint en J. Schim mel. Overleden: Hendrikus G. Nieu- wenburg, 8 mnd. Leusden Onder groote belangstelling heeft ds. Ed. U. Schallenberg Zondag afscheid genomen van de Ned. Herv. Gemeente, sprekende over Mattheus 13:3b. Gedurende 32 jaren, zijn geheele loopbaan heeft ds, Schallenberg Hervormde Gemeente van Leusden diend. Burgerlijke Stand. GeborenArie, z. v. H. Oostenbroek en M. van Apeldoorn. Ondertrouwd. A. van den Berg en H. van der Heiden, Soesterberg Er brak een ernstige heidebrand uit tusschen het vliegkamp Soesterberg en Den Dolder. Met man en macht werd het vuur, dat door den feilen wind werd aangewakkerd, bestreden door de brandweren uit de omliggende' plaatsen. Na een groot uur hard wer ken werd men het vuur meester. Bij Haaruitval Kerknieuws. VERANDERING. Dc maandelijksche Recollectie voor oud-Retraitanten zal niet zijn op den 2den Woensdag, maar op den lsten Maandag der maand Mei. Aanstaande Maandagavond, 5 Mei, komen de oud- Retraitanten dus om half 8 te zamen de Recollectie in de O. L. Vr. kerk (Elleboog). Men denke aa vroeger is vastgesteld, het middenschip pl vrouwen en meisjes links, de mannen en jongelingen rechts. De maandelijksche Recollectie is het behoud en de voortzetting van de Re traite. Wie dat begrijpt, ontbreekt Maandagavond niet. J. VAN DER VELDEN C.s.s R Amersfoort. PAROCHIE O. L. VR. HEMELV, Langegracht no. 36 PastoorDeken L. A. F. X. Fnck. Langegracht no. 37. ZONDAG. Schaalcollecte restauratie kerkgeb. H.H. Missen om 7 uur en half 9. Half 11 Hoogmis. 3 uur vespers. Half-4 vergadering Burgerjonge- lingenver. 2e afd. 6 uur lof met Rozenhoedje. 7 uui patronaat 2e afd. MAANDAG 10 uur H. Mis in de kapel op het Kerkhof. 7 uur Meioefening en Lof. 'sAvonds half-8 Recollectie! oud-retraitantcn en leden van de Retraitepenning. DINSDAG 8 uur gezongen St. Aiitoniusmis. 's avonds 8'/4 uur Congregatie van de H. Familie, afd. Mannen. DONDERDAG 7 uur Meioefening en Lof. 'sAvonds 8 'I, uur Congregatie van de H. Familie, afd. Vrouwen, VRIJDAG 7 uur Meioefening en Lof. ZATERDAO Van 4—9 Biechthooren. Dagelijks de H. Missen om 7 8 en 9 uur. PAROCHIE ST. HENRICUS Paulus Borstrqpt no. 41 Pastoor: J. H. Hooyman. Matthias Withoosstraat no 34. Telefoon 1158. ZONDAG. H.H. Missen te 7 en half 9 uur. 10 uur Hoogmis. 6 uur Lof met Rozenhoedje. DINSDAG 7 uur lof. DONDERDAG 7 uur Lof. ZATERDAG. 4 uur voorbereiding voor de H. Biecht voor de kinderen, daarna biechthooren tot 9 uur. r Lof. Dagelijks half 8 en en 8 u H. Missen om 7, PAROCHIE ST. ANSFR1DUS Jacob Catslaan no. 26b Pastoor: P. J. M. Sandkuyl, jacob Catslaan no. 28, Telef. 558. ZONDAG Feest van den H. Ansfridus, Patroon der parochie. Half-8 wordt dc H. Communie uitgereikt. 8 uur H. Mis. 10 uur plechtige Hoogmis. 4 uur patronaat afd. A. 6 uur plechtig Lof met feest predikatie. Na het Lof Patronaat, afd. B. Na het Lof vergadering der zela- tricen. DINSDAG Half-10 gezongen Huwelijksmis. WOENSDAG 11 uur gezongen Huwelijksmis. Deze week eiken avond om 7 uur Mei-Lof. ZATERDAG Van 4 tot half-9 biechthooren. Hoogland. PAROCHIE ST. MARTINUS Pastoor: W. S. J. de Jong. Kerklaan. Tel. 3. ZONDAG. 7 uur Vroegmis. 10 uur Hoogmis. Na de Hoogmis Te Deurn tot sluiting van den Paaschtijd. 4 uur Catechismus. 5 uur Lof met Rozenh. Collecte voor de S. Pieterspen ning. Na het Lof afdragen en innen v. d. offertjes van de Voortpl. des Geloofs en der Kindsheid. Vergadering van het Kruisverb. MAANDAG. Ie H. Mis op Leo's-Oord. 8 V. 2e H. Mis. 9 en 12 uur Catech. op de scholen. DINSDAG 7'/, Ie H. Mis. 8V4 2e H Mis. WOENSDAG 7Va Ie H. Mis. 8V4 2e H. Mis. 9 en 12 uur catech. op de scholen. DONDERDAG 7'/, le H. Mis. 8>l, 2e H. Mis. 9 en 12 uur catech. op de scholen. VRIJDAG 7Va Ie H. Mis. 8 2e H. Mis. 9 en 12 uur catech. op de scholen. ZATERDAG uur le H. Mis. 8<IA 2e H. Mis. Van 3—7 biechthooren. 6 uur Lof net Rozenhoedje. Hooglanderveen. PAROCHIE ST. JOZEF Pastoor: S. J. Brenninkmeijer. Burg. van Tuyllstraat. ZONDAG uur gezongen Vroegmis wegens de Plechtige II. Com munie der kinderen, uur stille H. Mis. lur Plechtig Lof. Doopbeloften Opdracht aan Maria. MAANDAG 1ste H. Mis in 't Gesticht. WOENSDAG Beschermfeest H. Jozef. Deze weck de H.H. Missen om 7 en 8 uur. PAROCHIE ST. FRANC. XAV. 't Zand no. 29 Pastoor: C. Hartman, *t Zand no. 31. Telefoon 730. ZONDAG Half-zeven, acht uur en kwart NIJkerk PAROCHIE ST, CATHARINA Pastoor: R. J. B. Flipse. Holkerstraat. Tel. 98. ZONDAG Half-8 uur Vroegmis. Half-ll uur Hoogmis. Half-4 Catechismus. 4 uur Lof met Meimaandgebeden. ZATERDAG Gelegenheid om te biechten van 2'/a6'/a uur. 6 uur Lof met Meimaandgebeden. In de week de H. Mis om 7'/a uur.

De Eembode | 1930 | | pagina 2