Vroom&Dreesmann Vroom Dreesmann O Langestraat - Amersfoort Extra aanbiedingen gedurende acht dagen O Tapis Beige Karpetten Reclame prijs, zeer voordeellj 12 els 18.00 12.50 10.50 8.9< 16 els 24.00 18.00 10.50 13.90 20 els 30.00 22.50 21.00 17.90 Zuivel wol, extra mooie kwal.: 12els 32.00 29.00 25.00 23.00 16 els 42.C0 37.50 33.00 31.00 20 els 54.00 48.00 42.00 39.00 Prachtige sorteering Axmlnstcr karpetten in alle maten: Zeer voordecllg: 9elS 36.CO 31.00 27.50 24.00 12 els 49.00 45.00 3500 29,00 16 els 59.00 54.00 46.00 40.00 IJzersterke Bouclé Loopcrs 50 c.M. brei Moquette Lc Bijzonder zt 1.90 1.60 2.40 1.95 lualitelt 3,10 2.75 Prlina eiken Kapstokken: Zeer voordecllg 2.90 Qrootere maat 4.90 3.50 Extra zwaar model 8.90 7.50 ss-irrs 150X180 12.50 10.90 9$0 Velvet en pluche divankleeden, 17.25 14.90 Qobelin Divankleeden aardige dessins^ g 6 25 Engelsch Vloerzeil 183 c.M. br., zeer mooie kwaliteit: per cl 1.50 per M. 2.20 LINOLEUM, kwaliteit D extra zware kwaliteit 200 c.M. breed per el 2.40 per M. 3.50 Effen bruin Wilton 200 c.M. breed !l 2.40 l. 3.50 INLAID GRANIET c.M. breed, onverslijtbaai per el 3.10 per M, 4.5C Ligstoel met linnen loopcr extra voordcelig 1.' Dito met armleuning 2.1 Opklapstoel met linnen looper 1.75 Zeer gemakkelijke fauteuils met armleuningen Klapstoeltje, extra prijs Grootcre maat Tuinparasols 24.00 15.50 8.50 PRIMA GESTOFFEERD AMEUBLEMENT bestaande uit 2 waalerfauleuils met 4 stoelen, bekleed met vocht- echte velours iris reclame prijs 149.00 Langestraat 91 Telefoon 158 Amersfoort Door Watergraaf en Heemraden van het Heemraadschap „de Rivier de Eem" zal worden aanbesteed op Vrij dag 23 Mei, 's namiddags 2 uur, in het Secretariegebouw Muurhuizen 15, het jaarlljksch onderhoud der verschil lende beken, in 10 perceelen. Bestek en voorwaarden zijn a 50 cent verkrijgbaar bij den Secretaris van het Heemraadschap en bij den Kameraar J. W. Chr. Jansen, Soester- weg II. Door de vereeniging „Jong Amers foort" is in de boerderij van Leijen- horst aan de Dorresteinsche Steeg een jeugdherberg geopend. De Burgemeester van Amersfoort verzoekt den inwoners de grootst moge lijke waakzaamheid en voorzichtigheid te betrachten, teneinde boschbrand te voorkomen en tevens bij het ontstaan van boschbrand, indien zulks noodig is, de behulpzame hand te bieden om een spoedige blusschingte bevorderen. „Floralia-vereeniging Amersfoort." Voor de uitreiking der planten aan de schoolkinderen, is de stad in zes wijken verdeeld. De kinderen scholen in elk der wijken, verzamelen zich op een vastgestelden tijd bij een bepaalde school in hun wijk. Nadat een vakkundige den kinderen heeft verteld, hoe zij de planten verder moeten verzorgen en opkweeken, wordt tot uitreiking overgegaan. De uitreiking geschiedt als volgt: Woensdag 21 Mei; te 1.30 nam. aan de Meisjesschool totaal 210 kinderen te 4.00 nam. aan de Weijerstraat totaal 84 kinderente 5.30 nam. aan de Waal straat totaal 132 kinderen. Zaterdag 24 Mei: te 1.45 nam. aan de Oldenbarneveldlaan totaal 113 kin deren; te 3.30 nam. aan de Vondellaan totaal 151 kinderen; te 5.30 de Chr. School v. Dieststraat totaal 135 kinderen. Tezamen 825 kinderen. Naar wij vernemen zal eind Juli het revue-gezelschap Bouwmeester te dezer stede een viertal voorstellingen komen geven van de bekende revue „Turf in je ransel" Evenals voor eenige jaren zal de schouwburgtent worden geplaatst op het terrein aan de Vlasakkerweg. De hoofdrollen in deze revue worden ver vuld door de bekende artiesten Buziau en Siem Nieuwenhuysen. Ook Amersfoort krijgt zijn politie te paard, evenals Delft, Zutfen en andere gemeenten van dezelfde grootte. Het is niet de bedoeling, dat eiken dag eenige agenten te paard uitrukken, maar degenen in het politiekorps, die hun militairen dienstplicht hebben vervuld te paard, bij het „paardevolk" zooals de volksterm luidt, zullen hei rijden onderhouden in de Rijschool bij gelegenheden als volksfeesten, en optochten enz. hun dienst te paard doen, zooals dat nu geschiedt door de bereden marechaussees uit Leusden, In den ouderdom van bijna 79. is hier ter stede overleden de heer Jan Sinnige, in vroeger dagen een bekend zakenman. Hij ijverde in de laatste jaren sterk voor de rijwielpaden-verzorging en was jarenlang president van de sociteit Het Valkje. CONCERT MANNENKOOR EN ORKEST VEREENIGING De Eierhal deed haar naam eer aan, was ei-vol, toen IJ. Woensdag aldaar concert werd gegeven door bovenge noemde vereenigingen. Er heerschte „stemming", 't moge dan komen door de afwezigheid van garderobes en execulantenvertrekken ('t geen de intimiteit verhoogt), of door de opwekkende sfecrwerking derzaaj of door de omstandigheid dat nage- allen zich geparenteerd voelen >n lid van koor of orkest, in elk geval de stemming was er en bleef er. Een stemming van gemoedelijke ge- :elligheid en kunst-liefde. Beide wer den dan ook wakker gehouden door de muzikale prestaties door koor en orkest geboden. Het programma toch bestond voor een deel uit lichtere geschikt om de gezelligheid •en, voor een deel uit zwaar dere, meer geëigend om kunst-liefde Begonnen werd met een ture van Gluck-Wagner, die door de Orkest-Vereeniging korrekt werd uitgevoerd, doch zonder veel frazeering, zoodat het veel herhalende werkje wat langdradig dreigde te worden. E veneens korrekt, zeer korreckt, veel te korrekt, speelde de orkestver. eenige salonstukjes van Félras en Czibulka, waarbij nagenoeg alle leven ontbrak en we werkelijk de indruk kregen dat de dirigent niet besefte dat herscheppen beteekent nieuw leven geven. Trouwens eenzelfde indruk gaf de heer Meijer in zijn voordracht van Bruch's vioolconcert, gespeeld begeleiding van het orkest directie van den heer Van den Burg. Enkele onzuiverheden in de moeilijke grepen of veroorzaakt door zakkende snaren zouden we gaarne over 't hoofd zien, als daar wat meer bruisende muzikaliteit was aan de dag getreden en het niet bij die koude, gladde, overigens knappe noten-expositie was gebleven. Een geheel ander karakter droeg werk van den heer v. d. Burg i A'foorts Mannenkoor. In de zw nummers die dit koor uitvoerde waren onvolmaaktheden aan te wijzen, maar daar was leven, daar werd muziek gemaakt, daar was werkelijk sprake van herscheppen. De dirigent bespeelde zijn koor als een willig instrument, in soepel en veelzeggend gebaar frazee- rend en nuanceerend en leidend zijn schaar met vaste hand langs alle ge vaarlijke klippen. Enkele leelijke klin kers (die te zeer bewezen dat dit koor het „Amersfoorts" mannenkoor is), enkele ruwheden zien we gaarne door de vingers, maar ons moet van het hart dat het falset-zingen van de le tenoren, ons niet voldoende gemoti veerd lijkt in alle gevallen en dat het niet mooi klonk. Het koorlid de heer Galis zong aria's van Verdi, waarbij de heerv. d. Burg fijnzinnig begeleidde. Ons ware het liever,'geweest wanneer deze nobele zanger volksche liederen had gezongen, zijn geluid ware daarbij even voor- deelig aan de dag getreden, terwijl geen technische en mentale tekortko ming het volledig genieten had ge remd. Overigens zeer veel lof en „auf wiederhören". De slot-indruk van de avond was wel de besteonder de bezielende leiding van den heer v. d. Burg voer den koor en orkest tezamen uit de wals van Joh. Strauss „An den nen blauen Donau". Hier geen err technische moeilijkheden voorza en instrumentalisten, zoodat alle dacht kon gewijd aan de muzikale uitbeelding. En zoo werd van dit een karakteristieke uitvoering gegeven, die aan de executanten, in 't bijzonder aan de direkteur, een ovationeel applaus bezorgde. Alles le samen een uitvoering waarop de vereeniginged met voldoening mogen wijzen en waaraan het dank baar publiek met genoegen zal terug denken. B. - De Phoenixbrouwerij wordt belang rijk uitgebreid. De rioleering op het terrein wordt vernieuwd en aan de machinekamer wordt een pompenkamer bijgebouwd. Een nieuwe garage voor 12 auto's, een kleedruimte, schaftlokaal en toilets voor het personeel zullen worden gesticht. Aan de firma Hoogevest die deze uitbreiding zal tot stand brengen zal mede worden opgedragen een uitbrei ding van het magazijn aan Polak's Essencefabriek. De uitbreiding der R. K. Zuster school aan de Paulus Borstraat is op- ina Pauli gedragen aan N. J. de Wit. De heer O. L. Walpot is benoemd tot plaatsvervangend lid der Commissie belast met het afnemen der examens ter verkrijging eener akte lichamelijke oefening. In de laatst gehouden gemeente raadsvergadering werden door den heer Spiekermann vragen gesteld gemeentebestuur naar aanleiding van den brand in de fabriek van de firma Polak. De heer Spiekermann vraagt of en W. op de hoogte waren van het gevaar voor de huizen aan de Oaslaan toen zij het voorstel deden voor den! bouw daarvan. Zoo ja, waarom hebben ze den Raad niet ingelicht? Thans blijkt dat we dank zij het goede werk van onze brandweer aan een groot gevaar zijn ontkomen. Denken B. en W. thans maatregelen te nemen? Er heeft zich hier ter stede reeds geruimen tijd geleden een commissie gevormd, die het plan heeft in Amers- toort een concert-gebouw te stichten, geschikt voor allerlei doeleinden, als tooneel, muziek, film en;. De Commissie is samengesteld als volgt Ir. L. B, Huygen; Ir. Korthals Altes; Mr, M. Tydeman; H. Polak; Mr. A. E. Th. Kooien. Deze Commissie wil Amicitia likwi- deeren en daarvoor een beduidend financieel offer brengen. Op de terreinen van Amicitia wil men dan trachten met eenige mede werking van de gemeente het gebouw te stichten. De architecten Jan en Theo Stuivinga uit Zeist zullen de plannen uitwerken. Als adviseur treedt op Ir. Van der Tak. De terreinen van Amicitia zijn ge meente-eigendom maar werden inder tijd in erfpacht uitgegeven aan de Societeit-vereeniging Amicitia en belast met een servituut de bestemming be treffende. De e.-fpachts-canon is onbe duidend. Voor het Ruiterfeest op Zaterdag 17 Mei a.s. op de Leusderheide bij Amersfoort is het volgende aantal schrijvingen binnen gekomen: Individueele cross-country: vijftien deelnemers Wedstrijd voor Jachtpaarden om „Coupe des Habits Rouges"elf deel nemers. Jachtstallenzes combinaties. Handicap-Springconcours: acht twintig deelnemers. Voor het springconcours, dat op Zondag 18 Mei a.s. gehouden zal wor den op het Sportterrein Birkhovcn bij Amersfoort, is het volgende aanlag in schrijvingen binnengekomen Concours Jachtpaarden: 16 deel nemers. Springconcours: 45 deelnemers. Ren: 6 deelnemers. De jury voor jachtpaarden zal ge vormd worden door Lt. Kolonel J. H. van Rcede, Directeur van de Rijschool en Lt. Kolonel O. L. M. H. Higly, Commandant van het le Regiment Veld-Artillerie. R. K. Onderofficieren-vereeniging „St. Marlinus", afd. Amersfoort. Bovenstaande vereeniging viert Zon dag a.s. het 20-jarig bestaan. Te half 8 wordt de feestavond gehouden in het ibouw „St. Aechten" aan het Zand. Deze avond zal worden gevuld door optreden van het duo Joh. Schmidt- di Vista, het strijk-trio Van Doorn en de R. K. Gymnastiekver. St. Hubertus. Opening der zaal 7 uur. Na afloop gezellig samenzijn. Uit den Omtrek Eem nes Burgerlijke Stand. Geboren: Wilhelmina, d. v.J. Hens- bergen cn G. v. Woudenberg Everarda, d. v. J. A. II. Janssen S. Schouten Bart, z. v. A. Bos en J. Verwoert. Hoogland Burgerlijke Stand. Geboren: Hero- manus, z. v. J. v. Brummelen en G. van Weverwijk Petronella Wilhel mina Maria, d. v. M, Verheul en E. M. Schut. I Ondertrouwd: P. Voskuilen en J. Voskuilen. De schouw in het waterschap „De Malesluis" zal plaats hebben op Don derdag, 22 Mei a.sin het waterschap „Coelhorst" op Vrijdag, 23 Mei a.s. en in het waterschap „De Drie zen" op Maandag 26 Mei a.s. De burgemeester dezer gemeente, de heer H. Ch. Baron van Tuijll van Serooskerke en Coelhorst, heeft het voornemen te kennen gegeven zijn ambt tegen 1 Aug. te willen neerleggen. Baron van Tuljl werd 14 Juli 1915 als burgemeester geïnstalleerd, en was opvolger van Burgemeester van P selaer. Soest Voor de derde maal is door de politie tegen den caféhouder B. ces-verbaal opgemaakt wegens het geven van dansgelegenheid op Zondag, terwijl dit bij plaatselijke verordening is verboden. Binnenland PROVINCIALE STATEN VAN UTRECHT. De Provinciale Staten van Utrecht kwamen in eerste gewone zomerzitting bijeen onder voorzitterschap van den Commissaris der Koningin, Dr. H. Th. 's Jacob. Verschillende voorstellen wer den naar de afdeelingen verwezen, commissoriaal gemaakt of naar Ged. Staten gerenvoyeerd ter voorziening van prae-advies. Na afhandeling der agenda kreeg de heer O. de Weerd (S.D.A.P.) gelegen heid tot het stellen van een tweetal vragen over een eventueel voornemen van de P.U.E.M. om de inning der gelden verschuldigd voor stroomver bruik voorlaan per 2 maanden inplaats van eenmaal per maand te doen ge schieden. Spr. vroeg naar de motieven die tot dit besluit zouden hebben ge leid, van welke invoering hij groote moeilijkheden vreesde. Hem was ter oore gekomen dat genoemde maatregel om bezuinigingsredenen zou worden ingevoerd, maar bij een bedrijf dat 7 pet. aan aandeelhouders kan uit- keeren, oordeelde hij dit motief niet redelijk. Als per twee maanden wordt geïnd zullen de kleinverbruikers onder het zegelrecht vallen en de kosten dus worden verhoogd. De heer Knigge informeerde vervol gens naar het standpunt van Gedep. inzake het onderhoud van de buiten- waterkeering in den polder onder Mijdrecht. Ged. Staten zullen hierop in de volgende vergadering antwoorden. Mr. TROELSTRA. Na eenige jaren te hebben gesukkeld is Mr. P. J. Troelstra, een der oprich ters van de Sociaal Democratische Arheiderspaitij, en jaren lang haar voortvarende leider, overleden. In de Tweede Kamer herdacht de voorzitter, mr. van Schaik, den ont slapene als volgt: „De mededeeling van Mr. Troelstra's afsterven laat onze Kamer niet onbe wogen. Tezamen met wijlen den heer Van Kol in 1897 lid van dit college ge worden, is mr. Pieter Jelles Troelstra behoudens een korte onderbreking tot 1925 volksvertegenwoordiger gebleven. Een politieke persoonlijkheid van nationale beteekenis is met hem heen gegaan. Builen het Parlement was hij de geestdriftige en bezielende leider der sociaal-democratische partij, die door hem is geworden en groot geworden. Zijne in onze vergaderingen gehouden brillante redevoeringen zijn evenzoovele gedenkstukken van blijvende parlemen taire waarde. Niet het minst door zijri parlemen tairen arbeid slaagde hij er in zijn duizenden volgelingen en vereerders de lichtende kimmen voor te houden van de betere samenleving, die hem voor oogen stond. Troelstra's eerbiedwekkende strijd ior de verheffing van de arbeiders stempelt hem trots verdeeldheid van inzicht over zijn optreden tot een blijvende en historische figuur, ook alsjlid dezer Volksvertegenwoordiging". De Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw, Mr. Ruys de Bcerenbrouck, zeide daarop „Bij de woorden, die gij namens de Kamer gewijd hebt aan de nagedach tenis van haar oud-lid, Troelstra, moge ik mij namens de Regeering aansluiten. Tientallen leden der Kamer en niet weinige Ministers der Kroon, hebben gedurende vele jaren met den over ledene in deze vergaderzaal aan de beraadslagingen deelgenomen. Het gedeelte der oppositie, waaraan hij uitnemende leiding gaf, mocht fier gaan op haar aanvoerder. Wars van kleingeestigheid, breed van opvatting, met groote oratorische gaven toegerust, was de heer Troelstra een sieraad van het parlement. Zijn warm kloppend hart voelde voor de nooden des volks; het kon zich verplaatsen en meeleven in den gedachtengang van hen, die met hem van meening verschilden. Aan zijn uitnemende eigenschappen van geest en hart bewaart ook de Regeering eenjdankbare herinnering." »OIO IC IIUIIICIO' boren. Hij studee te Culemborgen in 1902 de H. f Kerknieuws. AARTSBISDOM UTRECHT. In de belangrijke kerkelijke functie van Vicaris-Generaal van het Aarts bisdom Utrecht, werd voorzien door de benoeming van den Hoogeerw. heer D. Huurdeman, deken van het deke naal Klazinaveen en Pastoor te Nieuw- Schoonebeek (Drente). Algemeen zal in het Aartsbisdom deze keuze van Mgr. J. H. G. Jansen een gelukkige worden genoemd. Vicaris Huurdeman werd 5 januari 1878 te Hamers veld bij Amersfoort ge- studeerde aan de seminaries en Rijsenburg en ontving Priesterwijding. Nog hetzelfde jaar volgde zijn be noemingtot kapelaan te Avereest, welke standplaats hij achtereenvolgens ver wisselde voor Zutphen en Abcoude. Van 1910—1917 was hij kapelaan te Arnhem. In laatstgenoemd jaar werd kapelaan Huurdeman benoemd tot pastoor te Nieuw-Schoonebeek, waar hij tot heden de herderlijke bediening uitoefende. Later belastte Mgr. van de Wetering hem ook met de zorg voor het deke naat Klazienaveen. Te Nieuw-Schoonebeek heeft Deken Huurdeman zeer veel gedaan voor den opbouw van Drente. Hij bevorderde krachtig het onderwijs. Mede aan zijn initiatief was het danken, dat de vereeniging „Drente Vooruit" werd opgericht. Deze veree niging stelt zich ten doel, mede te helpen aan de ontginning van gronden en om tuinders en kleine boeren plaats jes te verschaffen. -Z.D.H. de Aartsbisschop van Utrecht heeft benoemd; tot Vicaris-Generaal en Officiaal van het Aartsbisdom D. Huurdeman; tot Deken van het dekenaat Klazie naveen P. J. Vellman (pastoor te Am- sterdamscheveld) tot Pastoor te Nieuw-Schoonebeek N. van der Steele; tot Pastoor te Sappemeer J. H. Wichman; tot Pastoor te Gorsel F. J. Schim tot Rector van het gesticht „Laren- ein" te Velp A. Hendrikx; tot Deken van het dekenaat Utrecht i tot waarnemend Pastoor der pa rochie van het H. Hart van Jezus te Utrecht Th. J. M. Knuvelder; tot Pastoor te Groningen (H. Marti- nus) L. I. D. B. Buve; tot Pastoor te Zieuwent B. Th. Ber gervoet; tot Pastoor te Herwen en Aerdt Th. R. Holtmann. Amersfoort. PAROCHIE O. L. VR. HEMELV. Langegracht no. 36 Pastoor: Deken L. A. F. X. Fock. Langegracht no. 37. ZONDAG H.H. Missen om 7 uur en half 9. Half 11 Hoogmis. 3 uur vespers. Half-4 vergadering Burgerjonge- lingenver. 2e afd- 6 uur lof met Rozenhoedje. 7 uur patronaat le afd. MAANDAG 7 uur Meioefening en Lof. DINSDAG 8 uur gezongen St. Antoniusmis. 's avonds 8uur Congregatie van de H. Familie, afd. Mannen. WOENSDAG 7 uur Meioefening en Lof. 's Avonds 8'/< uur Congregatie van de H. Familie, afd. Vrouwen. PAROCHIE ST. FRANC. XAV. 't Zand no. 29 Pastoor: C. Hartman, 't Zand no. 31. Telefoon 730. ZONDAG Half-zeven, acht uur en kwart over 9 H. Mis. Half 11 Hoogmis. 6 uur Lof van den Zaligen dood met predicatie. DINSDAG Half 10 gez. Huwelijksmis. 7 uur Meilof. DONDERDAG 7 uur Meilof. ZATERDAG 7 uur Lof. Van 3'/j tot 9'/» biechthooren. Dagelijks de H.H. Missen om 7 en 8 uur. Deze week ge»n H. Mis te 9 uur. PAROCHIE ST. HENRICUS Paulus Borstraat no. 41 Pastoor: J. H. Hooyman. Matthias Withoosstraat no 34. Telefoon 1158. ZONDAG. H.H. Missen te 7 en half 9 uur. 10 uur Hoogmis. 6 uur Lof met Rozenhoedje. DINSDAG 7 uur Lof. PAROCHIE ST. ANSFRIDUS Jacob Catslaan no. 26b Pastoor: P. J. M. Sandkuyl, |acob Catslaan no. 28, Telef. 558. ZONDAG Half-8 wordt de H. Communie uitgereikt. 8 uur H. Mis. 10 uur Hoogmis. 4 uur patronaat afd. A. 6 uur Lof met Rozenhoedje. Na het Lof Patronaat, afd. B. Deze week eiken avond om 'U8 uur Mei-Lof. WOENSDAG Half 10 gezongen huwelijksMis. Hoogland. PAROCHIE ST. MART1NUS Pasfoor: W. S. J. de Jong. Kerklaan. Tel. 3. ZONDAG. 7'/2 uur Vroegmis. 10'/» uur Hoogmis. 4 uur Catechismus. 5 uur Lof met Rozenh. MAANDAG. le H. Mis op Leo's-Oord. 8'/« 2e H. Mis. 9 en 12 uur Catech. op de scholen. DINSDAG 7'/j le H. Mis. 8<U 2e H Mis. WOENSDAG 7'/, le H. Mis. 8 'I, 2e H. Mis. 9 en 12 uur catech. op de scholen. Hooglanderveen. PAROCHIE ST. JOZEF Pastoor: S. J. Brenninkmeijer. Burg. van Tuyllstraat. ZONDAG 8 uur H. Mis. Half elf hoogmis. 6 uur Lof. Alles Zomertijd. MAANDAG le H. Mis in 't St. Joseph Gesticht. WOENSDAG 9 uur gezongen jaargetijde voor Hendrikus en Maria Agatha van Beek. Deze week de H.H. Missen om 8 en 8'/a uur zomertijd. Nllkerk PAROCHIE ST. CATHARINA Pastoor: R. J. B. Flipse. Holkerstraat. Tel. 98. ZONDAG Half-8 uur Vroegmis. Half-11 uur Hoogmis. Half-4 Catechismus. 4 uur Lof met Meimaandgebeden. In de week de H. Mis om 7 '/a uur. Soestdijk. PAROCHIE O.L.V. ONB. ONTV. Pastoor: H. S. Mölder. ZONDAG. Half 8 Vroegmis. 10 uur Hoogmis Uitreiking der H. Communie om kwart over 7, na de Vroegmis en om kwart voor 9. 7 uur Lof met de gebeden der Meimaand. Onder beide H. Missen collecte van de versiering van de Mei en Junimaand. MAANDAG H. Mis om 8 uur. DINSDAG H. Mis om 8 uur. WOENSDAG Om 9 uur gezongen Huwelijksmis. Deze week eiken avond om 7 uur Meimaand-oefening. Marktbericht. Amersfoort 16 Mei 1930. Appelen f 0.00 f00.00 p. H.L. peren fO.— a fOO.— p. H.L.; Klei- aardappelen f 0 00 a f 0.— p. H.L.; Zandaardappelen fO.CO k f0.00 p. H.L Hoendereieren 14.60 k 15.75 p. 100 st.; Eendeneieren 14.20 k f4.90 p. 100 st.; Boter f 1.80 k f 1.90 p. K.O.; Kippen f 1.00 a f 1.50; Hanen f0.80 k f 1.50; Hennen 10.80 k 11.35; Jonge hanen fO.OO k f 0.00; Kui kens fO.OO k f0.00; Tamme ko nijnen f0.60 k f3.00; Wilde ko nijnen fO.OO a f.000; Tamme duiven f0.60 a fj3.00 per paar; Vette varkens f—k f.— Magere varkens fOO.— k f 00.— Drachtige zeugen f140 k f200; Biggen f 18.k f27.— Guste zeugen f 80 a f90 per stuk. Aangevoerd: 00H.L. appelen; 0 H.L. peren; OH.L. kleiaard- appelen; 0 H.L. zandaardappe len; 1.180000 hoendereieren; 6000 eendeneieren; 50 K.O. boter; vette varkensmagere var- is; 34 drachtige zeugen; 5(0 biggen; 5 guste zeugen; 0 koeien; geit; R. K. Heer, m. 1., z.b.b.h. zoekt Gem. Kamers of Zit-Slaapkamer et pension en huiselijk verkeer. Br. met prijsopg. onder letter R.A., kantoor „De Eembode", Amersfoort.

De Eembode | 1930 | | pagina 2