fl&ÈÊÊk Vroom&Dreesmann IB Bel dan op No. 42 Vroom Dreesmann Langestraat - Amersfoort Zeer voordeelige Pinkster-Aanbieding O Vil! Suil II Ilil Ligstoelen, reclame 1-75 Met armleuningen 3.75, 2.50 Klapstoeltjes 98, 95, 65 Zeer prettige tuinstoel 1.75 Dito fauteuil 2.95 Qroote sorteering tuinparasols" met of zonder standaard 25.50, 23.50, 15.75, 8.50 Waschechtc tafelkleedjes 80 X 80 c.M. 0.89, 0.49, 0.42'/, 120X 120 c.M. 2.40, 1.65, 0.97'/, 120X150 c.M. 2.90, 2.10, 1.35 Vm li tigiifkiiir Harmonicabed, zeer practlsch 7.90 Ijzer - 14.50, 11.90, 9.25, 7.90 PCr!19.50, 16.90, 14.90, 11.90 Piqué spreien 1 persoons 2.90, 2.30, 1.70 2 persoons 4.90, 3.25, 2.40 Kunstzijden spreien in diverse kleuren 5.25, 4.40, 3.90, 3.40, 2.90 Vitrage en tullen spreien in di verse maten, tegen zeer voor deelige prijzen Vm Vi Hfliskinsr el 16.50, 13.50, 8.90 4'/, el 24.00, 18.00, 14.00 5 el 30.00, 22.50, 17.90 4 1 el 32.00, 29.00, 23.00 4'/, et 37.50, 33.00, 31.00 5 el 54.00, 48.00, 39.00 183 c.M. 1 p. el 1.15 p. M. 1.70 200 c.M. breed: p. cl 1.35 p. M. 1.95 Prima Engelscb Vloerzeil 183 c.M. breed: p. el 1.50 p. M. 2,20 Loophekken, zeer voordeellg 4.50 Me» telraam 6.50, 5.25 Extra hoog model Kinderstoelen 5.75, In zeer mooie uitvoering 12.50, 9.50, 7.90 in diverse b"°ss Kinderclosets, ne kleuren Lacqué waschkaat, groot model Wit lacqué slaapkamerstoel Wit lacqué kasten, ze voor kinderkamers 24.50, 32,50, 42.50 Zeer modern eiken slaap kamer ameublement, compleet f 195.00 Langestraat 91 - Telefoon 156 - Amersfoort POSTKANTOOR In verband met de verbouwing van het kantoor aan de Kortegracht is het noodig, dat de Post- en Telegraafdienst lijdelijk wordt overgebracht naar een ander perceel. Teneinde zoo dicht mogelijk in de buurt van het tegenwoordige gebouw, te kunnen blijven en daardoor een zoo gunstig mogelijke centrale ligging le behouden is voor tijdelijke vestiging ingericht het perceel Muurhuizen 12a, ingang tegenover de Openbare Leeszaal. De overbrenging van de diensten zal plaats vinden in den avond en nacht van 31 Mei op 1 juni a.s. Dientengevolge zullen Post- en Te- legraafzaken tot den sluitingstijd op Zaterdagavond 31 dezer nog in he' tegenwoordige gebouw worden behan deld; op Zondag 1 Juni en verder de volgende dagen geschiedt dit in het tijdelijk gebouw Muurhuizen. Een uitzondering maakt het afhalen van correspondentie op Zondagendeze afgifte van 9—9.30 en 13—14 zal met ingang van 1 Juni a.s. plaats vinden in de bovenzaal van het oude kantoor, ingang deur in de Mooierstraat De telefooncentrale blijft in het te genwoordige gebouw gevestigdcelge- sprekken worden echter aangevraagd en afgewikkeld in het tijdelijke gebouw Muurhuizen. Ook de kantoorbrievenbus aan de Kortegracht wordt Zaterdagnacht dezer om 24 uur buiten gebruik gesteld. Hiervoor komt in de plaats een stan daardbrievenbus, welke geplaatst zal worden naast den kantooringang in de wachtkamer;van 't tijdelijk gebouw waar een brievenbus wordt aangebracht. Met ingang van Zaterdag 31 Mei a. zal een brievenbus worden geplaatst op den hoek van de van Houtenlaan en op de Barchman Wuytierslaan. Daarentegen zullen de brievenbussen Borgesiuslaan (Frisia) en Barchman Wuytierslaan (Vlasakkers) vervallen. Door het ontslag nemen van den heer C. E. v. Koetsveld is door den Voorzitter van het Centraal Stembureau benoemd verklaard tot Raadslid de heer G. v. Tellingen. Maandag a.s. (le Maandag van de maand) 's avonds half 8, in de parochie kerk St. Franciscus Xaverius, recollectie voor oud-retraitanten en leden van retraitepenning-vereenigingen. Landelijk Congres der Roomsche bedienden. Naar wij vernemen wordt er door den Nederl. R. K. Bond van Handels-. Kantoor- en Winkelbedienden „St. Franciscus van Assisië" op Zondag 13 Juli a.s. in het Gebouw der Socië teit „Amicitia" te Amersfoort demonstratief congres belegd. De belangstelling voor dit congres, dat buitengewoon belangrijk belooft te worden, is thans reeds in aile oorden des lands merkbaar. Een drietal sprekers zullen er hel woord voeren over verschillende onder werpen, welke in verband met hunne huidige positie, de bijzondere aandacht der Nedcrlandsche bedienden vragen. Het hotel-restaurant Birkhoven zal van exploitant veranderen. den wedstrijden gehouden voor plaatse lijke zwermers, terwijl om 5 uur in Concordia de receptie begint. Daarna wordt een diner aangeboden aan ge- noodigden en de pers, terwijl de dag besloten wordt met een soiree santé. Op Zondag 15 Juni worden nationale wedstrijden gehouden. De commissie tot voorbereiding van autotochten voor Amersfoortsche ouden van dagen deelt mede, dat het in de bedoeling ligt de tweede Autotocht te doen plaats vinden op Zaterdag 28 Juni des middags te 1 uur. Zooals bekend zal zijn, was de auto tocht verleden jaar uitsluitend bestemd voor de oudjes, die in de gestichten worden verpleegd. Aangezien gebleken is, dat verschil lende autobezitters zelf gaarne een daarvoor in aanmerking komend on bemiddeld oudje zouden hebben mee genomen (b.v. een moeder van d« werkster of dienstbode) daarvoor heeft de commissie zich voorgesteld de auto tocht van 1930 niet uitsluitend te be stemmen voor de oudjes uit de ge stichten, doch tevens elk deelnemend automobilist in de gelegenheid te stel len een particulier oudje te introdu- ceeren. Wanneer men hiervan gebruik maakt, worden alleen de twee achterste zit plaatsen gereserveerd voor ouden van dagen uit de gestichten. Een ieder, die lust gevoelt mede te werken, wordt verzocht aan J. Stam, Havik 11, Amersfoort, of aan een van onderstaande commissieledenMevr. Tydeman—Falck, Prinses Marielaan 1. Mevr. C. Cameriing Helmolt—Van Ketwich Verschuur, Paulus Buyslaan 22, M. M. A. Ramselaar, Langestraat 50, te willen opgeven: le. Naam, adres, woonplaats van automobielbezitter, die zijn auto ter beschikking van de commissie stelt; 2e. of hij zelf een particulier oudje inviteert; 3e. hoeveel zitplaatsen er ter be schikking zijn of blijven voor de com missie. De slichting „Het Utrechtsch Land schap" is doende met een overeen komst tusschen haar en het departe ment van defensie waardoor het moge lijk wordt de zoogenaamde Grebbelinie onder haar beheer als natuurmonument te behouden en te bewaren. Plannen voor het feestelijk her denken van het 20-jarig bestaan der „Amersfoortsche Zwem- en Poloclub" zaï ^jn in voorbereiding. Op 14 Juni wor- |de Dinsdag 3 Juni a.s., zal G. Bolke- stein, inspecteur van het M.O. t< sterdam, een voordracht houden bijeenkomst, georganiseerd door de oudercommissie van de Meisjesschool -in het Plantsoen. De heer Bolkestein zal een inleiding geven over „Het belang van voorlgezet meisjesonderwijs". Er is een gedenkteeken geplaatst op het graf van wijlen Frits C. Biihr- mann, den onlangs overleden jongen sportman. Op verzoek is eervol ontslag ver leend aan den hypotheekbewaarder W. Nanninga, alhier. De Burgemeester is verhinderd morgen spreekuur te houden. De voordracht voor de benoeming van een onderwijzer aan de school voor gewoon lager onderwijs No. 1 (Waalstraat) is samengesteld ais volgt: 1. M. J. Smit te Delft; 2. E. Schouten te Veenendaal3. C. F. R. Hamerlinck te Hilligersberg. naar het huis van bewaring te Utrecht zou overbrengen. Gevraagd naar de oorzaak van dit geval, kregen wij het volgende verhaal te hooren: In de maand Juni van het vorige jaar had L. een dochtertje verloren van twaalf jaar. Het kind was's Maan dags begraven, toen hij den daarop volgenden Woensdag bezoek ontving van een vertegenwoordiger van H. Hammer's Olie- en Teerindustrie te Amsterdam. Deze wilde hem verf ver- koooen. L. kon wel wat gebruiken echter geen groot kwantum, want het was hoofdzakelijk voor eigen gebruik. De reiziger bleef er echter op aan dringen, dat hij een groot kwantum voor den wederverkoop zou opdoen. L. had zijn gedachten nog te veel U! het leed, dat zijn gezin getroffen I en stemde er tenslotte maar in toe. Zoodoende was hij een bedrag van f 160 schuldig. L. had een slechten winter achter den rug. Hij was bereid een accoord aan te gaan, waarbij 10 pet. rente zou worden betaald, want die schuld wilde hij onder alle omstandigheden betalen. Maar men scheen niet langer geduld te willen hebben en zoo werd hij, kostwinner voor zijn gezin, plotseling uitzijn werk gehaald en als een mis dadiger naar de cel gevoerd. In het Huis van Bewaring werd hij dadelijk '"over^de behandeling, die L. daar ondervonden mocht hij niet kla- En gelukkig is deze gijzeling maar van korten duur geweest, want tot op heden onbekend gebleven personen hebben hem vrijgekocht. Doordat iemand mij iets opdrong, waaraan ik onder treurige omstandig heden verkeerende, maar toegaf, ben ik op deze wijze de dupe geworden, aldus besloot L. zijn verhaal. Uit den Omtrek Achterveld In Achterveld heeft zich zooals Hel Volk mededeelt een merkwaardig gij- zelingsgeval voorgedaan. Er vervoegde zich bij een zekeren E. A. L., die daar met zijn zoon een electrische wagenmakerij beheert, een vijf-tal personen, n.l. de burgemeester van Stoutenburg, een politieman, een deurwaarder en twee getuigen. De deurwaarder, die genoemden L. in zijn woning was gevolgd, deelde hem mede, dat hij in gijzeling zou worden gezet. Hij mocht alleen zijn papieren en een zakdoek medenemen en moest daarna n volgen in de auto. die hem Barneveld Woensdag werd de nieuwe Eierhal door minister Ruys geopend. Uit alle oorden van ons land hadden vooraanstaande personen op het gebied van pluimveeteelt of handel, aan de uitnoodiging om naar hier over te komen, gevolg gegeven, en toen tegen kwart over negen Jhr. Mr. Ruys de Beerenbrouck, Minister van Binnen- landsche Zaken en Landbouw, door den burgemeester per auto aan hel station te Amersfoort afgehaald, arri veerde, was het voorste gedeelte der nieuwe eierhal reeds geheel met ge- noodigden gevuld. Als eerste spreker trad naar voren burgemeester Westrik, die allen welkom heette. Daar landbouw en ve< leiding geven tot ongerustheid, mag het een geluk worden genoemd, dat de pluimveeteelt zoovelen een kans van bestaan biedt, en om de pluim veeteelt en den handel zooveel mogelijk te bevorderen, heeft onze Gemeente zich zware offers willen getroosten. Immers de markten zijn voor Barneveld een levensbelang geworden. Hoewel de eieren hier slechts uit een kring van ongeveer 7 K.M. ter markt worden gebracht, bedroeg de aanvoer in 1929 niet minder dan 54 miiiioen (Barneveldsche telling) en, bedriegen niet alle voorteekenen, dan zal dit getal in 1930 nog aanzienlijk worden overschreden. Bruine eieren zijn op de Londensche markt zeer gezocht, terwijl de witte eieren in groote gelale naar Duitsch- land worden uitgevoerd. Spr. hoopte dat de Regeering door wettelijke voor schriften het bruine ei zal willen be schermen en tevens zal trachten te voorkomen, dat onze uitvoer naar Duitschland in verdrukking komt. Daarop nam de minister het woord. ;t was spr. een aangename taak aan de uitnoodiging om deze hal te openen gevolg te geven. Wie toch zou niet gaarne op een marktdag eens te Bar neveld vertoeven, welks reputatie op het gebied van eieren en kippen, over de geheele wereld is verbreid. Van harte sprak de Minister den wensch uit, dat de gemeente Barneveld de vruchten zal mogen plukken van haar aanhoudende zorg voor het markt wezen, waarna hij de eierhal voor geopend verklaarde. Thans betraden eenige Barnevei jonge dames, als boerinnetjes, dus met witte muts, gekleed, en elk van een met eieren gevulde mand voorzien, eierhal, terwijl een dezer bekoorlijke „boerinnetjes" de minister, namens het gemeentebesluur, een doos met kerbruine eieren aanbood welke ai de minister blijkbaar zeer op prijs stelde. Vervolgens reikten deze meisjes het nieuwe reclameboekje voor Bar neveld aan de genoodigden uil. En van een tweede verrassing mocht gesproken worden, toen de bekende dichter-zanger, Jan van Riemsdijk, in Veluwsche kleederdracht, naar voren trad, om den Minister eenige, voor deze gelegenheid gemaakte liedekens toe te zingen. Hoogland Burgerlijke Stand. Geboren: Agnes Geertruida, d. van J. v. Bekkum en J. Smink. Getrouwd P. Voskuilen en J. Voskuilen. Voorthulzen De 17-jarige A. V. en de 18-jarige H. H. kregen iwist. Al spoedig trok V. zijn mes, waarmee hij zijn tegen stander in den rug stak en de long doorboorde. In hoogst ernstigen toe stand is de gestokene naar het zieken huis te Amersfoort overgebracht. De dader is gearresteerd. Uit de Land Tuinbouw-wereld, Nadruk verboden. hier en daar. Jubileeren doet tegenwoordig zoowat half Nederland. Het zit zoo'n beetje in de lucht zou men wet denken. Maar nu is er enkele dagen geleden toch een jubileum ge vierd, waarvan onze boeren wel kennis hebben mogen nemen. Er is dan ook een zeer zeldzaam jubileum gevierd, een honderdjarig nog wel liefst. Ik bedoel het jubileum van de Chili- salpeter. Het is omstreeks 1830 geweest, dat de eerste Chilisalpeter in Europa werd ingevoerd. Die salpeter werd toen nog gewonnen in zgn. huisindustrieën. Men ontgon dus toen de salpeferlagen nog in het klein. Het zou nog verscheidene jaar geleden is dat deze meststof in Europa, ook in Nederland, Dat dunkt t Wanneer er één meststof is, welke veel voor den Nederlandschen land bouwer is gaan beteekenen, dan is het zeker de Chilisalpeter wel. Dat blijkt al wel dadelijk uil enormen vooruitgang in het geb -T van. Werd toch i oerd, in 192S ton. Mij dunkt, deze getallen voor zichzelf. Maar ook de prijzen hebben gemaakt, dat het al meer gebruikt werd. In 1860 kostte 100 K.G. f26 A f30, in 1875 was de noteering f20, terwijl thans de prijs ongeveer f 11 bedraagt. Zeker zal de concurrentie, die de Chilisalpeter van de luchtstikstofmest- stoffen thans ondervindt daar niet ge heel vreemd aan zijn. Maar dat ondanks prijzen dier meststoffen de vraag naar de Chilisalpeter eer dan afneemt, bewijst wel, dat het bruik ervan hier zoo is ingeburgerd, dat men wel mag aannemen, dat het een blijvende plaats heeft veroverd. Of er overigens veel reden is tot jubileeren geloof ik niet. Het is alles misère wat de klok slaat. En dat zoo wel bij de tuinders als bij de land bouwers. De eerste spinazie heeft ook al niet veel opgebracht. Men wilde David Wijnkoop ervan laten profiteeren, maar die had er blijkbaar geen kaas van gegeten, toen hij voor de praclische toepassing van zijn onnoozele vragen gesteld werd. Dat is met zooveel dingen zoo. Wanneer men hoort op welke nieren men de ongezonde toestand in den landbouw wil verbeteren, dan vraagt men zich zelf wel eens af, of de menschen, die dat nu zeggen er wel heel ernstig overhebben nagedacht. Het herstellen van economische ziek ten is niet zoo heel eenvoudig. Daarom mogen we wel met zorg uitzien naar wat de regeering in deze doen zal. Een oplossing zal er toch moeten komen. Het R. K. blad Het Huisgezin heeft er wel een heel radicale oplossing voor Het zou n.l. willen hebben, de Tweede Kamerleden niet naar huis njogen gaan voor en aleer ze wat in hebben en dan natuurlijk iels niet eens uit de mouw konden steken? Misschien wel. Wanneer al vast maar eens door eendrachtig samenwerken met het oude verkoopsysteem kon worden gebroken, dan was men al een aardig eind op stap om tot gezondere toestanden te De heer Hulsman wijst daar terecht op in het orgaan van de Hollandsche Maatschappij van Landbouw. Hij haalt daar verschillende uitspraken aan van den heer Valstar, den voorzitter van het Centraat Bureau van Veilingen in Nederland. Deze wijst er in een rede op, dat Nederland trots mag zijn op zijn veilingen, omdat daardoor niet alleen een veel reëelere handel is ont staan, maar ook en vooral omdat daar door veel meer werk is gemaakt van de aflevering van het product. En dat is ook iets, wat nog zoo heel vaak mankeert. Voor de uien is nu het Kon. Besluit afgekomen, dat dit product onder de uitvoering van de Uitvoercontrólewet stelt. Daar kunnen dan alvast de noodige ervaringen mee opgedaan worden, om straks ook nog andere producten daar onder te brengen, zooals erwten en verschillende fijne zaden. S. Twee eigenschappen - zijn htt vooral, die zoo'n aparte plaata doen In de eerste plaats de buitengewoon heerlijke smaBk en verder de op wekkende en verfris- achende werking. Gemengde Berichten Er wordt wel eens gevraagd„Wekt men bij veel vleesch eten tuberculose in de hand, ook bij personen, die meerdere of mindere mate reeds di deze ziekte zijn aangetast?" Het a woord op deze vraag moet, volgi de 'nieuwste onderzoekingen ontki nend luiden. Zooals bekend is, wo het vleesch heden ten dage. alvorens den handel gebracht wordt, aan een streng onderzoek onderworpen, waardoor dus de kans op vleeschver- giftiging in 't algemeen tot een mini mum beperkt wordt. Daar de tuberculose zoowel bij mensch als dier een buitengewoon vaak voorkomende ziekte is, lag't voor de hand, dat men verband zocht tus schen tuberculose van den menschen die van het rund. Men is met dit onderzoek bedrogen uitgekomen. Uit gebreide onderzoekingen hebben aan- 'at in streken, waarin de onder het vee hoogtij viert, van die streken zeer weinig van deze ziekte te iijden heb ben. Ook het omgekeerde is herhaal- getoond, dai tuberculose c onder 't menschdom terwijl -el nagenoeg vrij was. Het type n ae tuberkelbacil, dat dus in staat om een rund ten slotte neer te vel len, blijkt vrijwel onschadelijk te zijn voor het menschelijk organisme. Toch verbaast de uitslag van dit onderzoek geenszins. Immers het is bekend, dat in 't menschelijk lichaam zelve, diverse typen van tuberkelbacil len voorkomen, al zijn wij tot op dit oogenblik nog niet in staat een vol ledige lijst van de verschillende soor ten te geven. Zoo zal b.v. het type, longtuberculose te voorschijn roept minder gaarne zijn tenten op slaan in ons beenderenstelsel en de beentuberculose te voorschijn roepen. Ook het omgekeerde is aangetoond. Uit het bovenstaande blijkt dus ten duidelijkste, dat de mensch practisch gesproken geen kans loopt besmet te worden met een rundertuberkelbacil, die kwaad zou stichten. Bovenmatig vleeschgebruik, is na tuurlijk uit den booze. Voor i voedingsmiddel geldt dit niet? Zo bekend is, bestaat er een richting, name de Vegetariërs, die het gebruik van dierlijk voedsel in 't algemeen, uit gezondheidsoogpunt en ook van moreel standpunt bekeken, afkeuren. Het zou te ver voeren hier nader op in te gaan, doch de ervaring is deze, dat door het gemengd dieet de mensch zijn levenskans niet geringer maakt. Een regelmatige levenswijze, voldoende nachtrust en een behoorlijke afwisse ling van arbeid en ontspanning, vol doende lichaamsbeweging, liefst in de vrije natuur, ziedaar een der eerste vereischten voor een gezond en lang leven. Houdt men dit alles in eere, dan zal een onsje biefstuk of een runderlapje, naar behooren toebereid, ons geen minuut eerder ten grave sleepen. Boven Sevenum woedde een waar ncodweer, De bliksem was niet de lucht, terwijl krakende donderslagen elkaaraanhoudend opvolgden. De regen zette de tuinen en landerijen onder water. Vele stallen liepen onder; het vee moest ijlings in veiligheid worden gebracht. De bliksem sloeg een stuk in de balustrade van de kerktoren af. De meeste schade werd echter door den hagel aangericht. Aan de velden is voor duizenden schade aangericht. Verleden jaar waren hier te lande 35 rijwielfabrieken, die elk een pro ductie van 500 of meer rijwielen had den. In totaal fabriceerden ze vorig jaar f216.900 rijwielen fot een waarde van f 11.384 030. Op deze fabrieken werkte een personeel van 2359. Verder waren er 58 rijwielmontage- inrichtingen, die samen 93.000 rijwielen monteerden, ter waarde van f 3,828.000. Bij het verrichten van reparatie aan het dak van een pakhuis te Nispen, ontdekte men de aanwezigheid van een kolonie ratten, waarom men op nader onderzoek uittoog en de pannen ging verleggen. Niet minder dan 76 vol wassen ratten en onderscheidene nesten met jonge ratten werden vernietigd. In een dorp bij de Pyramieden van Egypte is de pest-uitgebroken. Reeds zijn 36 "personen aangetast, waarvan er 3 overleden zijn. In de Oude Gracht te Utrecht was een 17-jarige slagersknecht aan het roeien in een kano. Het vaartuigje sloeg om en de jongen, die niet zwem men kon, verdween in de diepte. IJje Wijkstra, de moordenaar van de vier veldwachters te Grootegast, is in hooger beroep door het Hof te Leeuwarden wegens doodslag veroor deeld tot 20 jaar gevangenisstraf. Opdespoorlijn Harlingen—Leeuwar den is een 18 jarige jongeman door een trein overreden en gedood. De politie te New-York is erin ge slaagd, in een hotel aldaar vijf inter nationale juweelendieven, waaronder een vrouw, te arresteeren. Men vond bij de gearresteerden voor een waarde van 300.000 dollars aan juweelen en sieraden, alle afkomstig van diefstallen, gepleegd in verschillende hotels. Een vliegtuig mei drie inzittenden is bij de landing te Foelsa in aan raking gekomen met de draden eener electrische geleiding, waardoor het vliegtuig in brand geraakte. De drie inzittenden, twee mannen en een vrouw, verbrandden met het vliegtuig. Op het Ladoga-meer raakte het jacht van een bankdirecteur tengevolge van een motor-ontploffing in brand. De vrouw en de 16-jarige dochter van den eigenaar verbrandden in de kajuit De bankier zelf wist zich met zijn overige drie kinderen te redden, doch allen hadden brandwonden opgeloopen. Kerknieuws. AARTSBISDOM UTRECHT. Z. D. H. de Aartsbisschop heeft be noemd tot kapelaan te Amersfoort (H. Franc. Xav.) den WelEerw. Heer B. Veltman en tot kapelaan te Huissen (O. L. Vr.) den WelEerw. heer J. L. Smulders. Hebt U een Taxi of au.o noodig Amersfoort. Marktbericht. Amersfoort 30 Mei 1930. Appelen f 0.00 A 100.00 p. H.L. peren f 0.— a f 00 p. ILL.Klei- aardappelen fO.OOüfO.— p.ll.L.; Zandaardappelcn fO.CO A f000 p. H.L Hoendercicren f4.60 a 15.30 p. 100 st.; Eendeneieren 14.20 a f4.50 p. 100 St.; Boter f 0.00 A fO.OO p. K.G.; Kippen f0.75 A f 1.65; Hanen f0.75 A Tl.15; Hennen f0.25 A 11.00; Jonge hanen fO.OO a fO.OO; Kui kens fO.OO A fO.OO; Tamme ko nijnen f0.45 A 11.40; Wilde ko nijnen fO.OO a f0.00Tamme duiven f0.45 A 10.55 per paar; Vette varkens f—A -f.— Magere varkens 100.— A 100.— Drachtige zeugen f130 A f 170; Biggen f 17.— a f30-; Guste zeugen f 80 a f 110 per stuk. Aangevoerd00 H.L. appelen 0 H.L. perenOH.L. kleiaard- appelen; 0 H.L. zandaardappe- len; 1.210000 hoendereieren; 6000 eendeneieren; 60 K.G. boter; vette varkens; magere var kens; 19 drachtige zeugen; 430 biggen; 2 guste zeugen; 0 koeien; geit;

De Eembode | 1930 | | pagina 2