Katholiek Orgaan voor Amersfoort en Omstreken ll Koopt uw Schiijffflochiiio PU ROL Abonnementen kunnen élke week ingaan, doch opzegging van abonnement moet geschieden voor den aanvang van een nieuw kwartaal. Prijs per 3 maanden f 1.00. Buiten Amersfoort/ 1.10 De Gembode Adverlentiën 26 cent per regel. Billijke tc voor handel en nijverheid bij geregeld adver teer en. Advertentièn moeten Dinsdag en Vrijdag vóór 8 uur in den morgen zijn Kantoor en Drokkerl] Langegracht 28 te Amersfoort - Telefoon 314 Vier en veertigste Jaargang Versckljnt eiken Dinsdag- en Vrl|dagmlddag - Post-giro no. 44234 Vrijdag 13 Juni 1930 - Nb. 22 Wij moeten niet nalaten iets slechts weer goed te maken. Epistel en Evangelie. Feestdag der Allerheiligste Drieëenheid. Les uit den brief van den H. apostel Paulus aan de RomeinenXI, 33—36. O diepte der rijkdommen van Gods wijsheid en wetenschap! Hoe onbe grijpelijk zijn zijne oordeelen en onna speurlijk zijne wegen! Wie toch heeft den zin des Heeren gekend, of wie is zijn raadsman geweest? Of wie heeft Hem eerst gegeven, dat het hem zoude vergolden worden? Uit Hem immers, en door Hem en in Hem is alles; Hem zij de eer en de heerlijkheid in eeuwig heid! Amen. EVANGELIE volgens den H. Mattheüs; XXVIII18—20. In dien tijd sprak Jesus tot zijne leerlingen: Mij is gegeven alle macht in hemel en op aarde. Gaat dus en leert alle volken, hen doopend in den naam des Vaders en des Zoons en des Heiligen Geestes, hen leerend onder houden alles wat ik u bevolen heb. En ziet, Ik ben met u al de dagen totaan de voleinding der wereld. Liturgische Kalender. Week van 15—21 Juni. Zondag 15. H. Drievuldigheid, Tijd eigen, Mis Benedicta, 2e geb. en laatste Evang. van de eerste Zond. na Pink steren. Prefatie H. Drievuldigheid. Maandag 16. Mis v. d. Ie Zond. na Pinkst. Domine zonder Gloria, 2e geb. A cunctis. 3e naar keuze, geen Credi gewone Prefatie. Dinsdag 17. Mis als gisteren, 2e geb. A cunctis, 3e Fidelium voor de Overledenen (2. Nov.), 4e naar keuze. Woensdag 18. H. Ephraim, 2e geb. H.H. Marcus en Marcellianus. Credo. Donderdag 19. H. Sacramentsdag met Octaaf, Tijdeigen, Mis Cibacit, Credo. Pref. v. Kerstmis. Vrijdag 20. Mis als Donderd., 2e feb. H. Silverius, 3e Concede. Credo, ref. v. Kerstmis. Zaterdag 21. Mis als Donderd., 2e gebed H. Aloysius. Credo, Pref. van Kerstmis. apostelen en hunne opvolgers gedu rende de eeuwen de zielen der vol keren reinigen van de smetten der erfzonde, haar doopende in den naam J i. in de kracht van den éénen God drie Personen, de Allerheiligste Drie eenheid, om haar daarna te leiden en te besturen langs de wegen, door Christus zeiven aangewezen. Onmiddellijk op deze grootsche moeilijke zending volgt dan Jezus' heer lijke belofte: „en zie, Ik zal metuzijn alle dagen tot aan het einde der wereld". Wie is in staat zulk een belofte uit te spreken tenzij God alleen, tenzij Hij aan Wien alle macht gegeven is in den hemel en op de aarde? Jezus zal zijn apostelen en hun opvolgers bij staan, in de moeilijkheden voorzeker, doch vooral in hun grootsche zending: „de volkeren te leeren onderhouden alles wat Hij hun bevolen had n.l. door hen voor dwaling te vrijwaren, alle dagen". 't Is op deze tekst vooral dat de H. Kerk zich beroept voor hare onfeil baarheid in geloofs- en zedenleer. Belijden we ons geloof het mysterie der Allerh. Drieëenheid en brengen we Haar onze aanbidding, lof en dank. Evangelie verklaring. Op 't Evangelie van Drievuldigheids- Zondag. Het H. Evangelie van dezen Zondag, H. Drievuldigheids-Zondag, is het slot van het Evangelie van den H. Mattheus. Nadat de H. Evangelist de lijdens geschiedenis des Heeren en Zijne Ver rijzenis verhaald heeft, eindigt hij de levensgeschiedenis van Jezus met de woorden van het Evangelie van dezen Zondag: de z.g. zending der apostelen. In dien tijd d.i. den tijd tusschen Zijn Verrijzenis en Hemelvaart, sprak Jezus tot Zijn leerlingen: „Mij is alle macht gegeven in den Hemel en op de aarde". Vóórdat Jezus zijn apos telen de wereld inzendt om Zijn rijk, het Messiaansche Rijk, te stichten, ver zekert Hij hun dat Hij de macht en het recht heeft hen als Zijn gezanten te zenden. Niet alleen als God maar ook als mensch n.l. als Verlosser, waardoor Hij het rijk van den duivel heeft overwonnen, heeft Hij de macht en het recht de zielen te onderwerpen aan Zijne heerschappij. En aangezien het Messiaansche Rijk, het rijk van Christus, hier op aarde begint maar in den hemel voltooid wordt, zegt Hij tot Zijn leerlingen„Mij is alle macht egeven in den hemel en op de aarde." Deze allerhoogste macht nu neemt Hij als fundament, als grondslag voor de gewichtige zending, die Hij Zijn apostelen gaat opleggen: Krachtens die macht beveelt Hij hun: „Gaat en onderwijst alle volkeren" of zooals de oorspronkelijke tekst luidt: „Gaal en maakt alle volkeren tot mijn leerlingen", .i. maakt alle volkeren deelgenooten van Mijn Rijk, lijf hen in in het Mes siaansche Rijk. Hoe? Op de eerste plaats door hen de wateren des doopsels toe te dienen: hen doopende in den naam des Vaders en des Zoons en des H. Geestes" en vervolgens door hen, nadat zij door het doopsel lidmaat zijn geworden van Zijn Rijk, te onderwijzen en „te eren onderhouden alles wat Ik u be volen heb". Ziedaar de verheven en grootsche taak der Apostelen en van de H. Kerk tot aan het einde der wereld. Volgens Christus' bevel moeten de KANTOORBOEKHANDEL ■1 F. TULP m Langestrial 65 te. Kromm«traa< TEL 326 WERKBLOC's Bij Examens blijft men kalm en helder, indien men vooraf Mijnhardfs Zenuwlablellen gebruikt. Koker 75 et. BIJ Apoth. en Drogisten Binnenland RADIO. Het Hoofdbestuur der Posterijen, Telegrafie en Telefonie deelt het vol gende mede: Reeds meermalen is er op gewezen, dat de bezitters van radio-ontvangtoe- stellen verplicht zijn, van dit bezit aangifte te doen. Herhaaldelijk blijkt echter, dat deze bepaling, welke is overgenomen in het onlangs tot stand gekomen radio reglement, nog steeds niet bekend is. Het aantal ontvangtoestellen, waar van aangifte is gedaan, bedroeg op 1 Mei j.l. slechts 144.906. Aangifte kan geschieden door in vulling van een formulier, dat kosteloos op alle telegraafkantoren verkrijgbaar is. Bij verhuizing moet op nnieuw aan gifte geschieden. AFGESLOTEN De Gedeputeerde Staten van de provincie Utrecht maken bekend, dat het verkeer met rij- en voertuigen over het gedeelte van den weg Amersfoort— Bunschoten (Bunschoter Straatweg) van de Haarbrug tot aan den Nijker- kerweg onder de gemeente Bunscho ten tot en met 21 Juni 1930 zal zijn gestremd. Gedurende deze stremming kan het doorgaande verkeer zoowel in de rich ting Hoogland—Bunschoten als in de tegenovergestelde richting plaats heb ben over den Zevenhuizerweg. KINDERVERLAMMING. De kinderverlamming blijft zich te Gouda gestadig uitbreiden. De ziekte heeft een vlug verloop. Een der overleden kinderen gevoelde zich om half zeven 's avonds niet wel en den volgenden morgen om half 8 was het reeds gestorven. De gewone symptomen van de ziekte zijn vermoeid uiterlijk, koorts, sterk transpireeren en soms ook onpasselijkheid. Het is van het grootste belang in dit stadium de ziekte te herkennen, omdat het dan nog mogelijk is door een spoedige behandeling met een serum de ver lamming te voorkomen, of deze te be perken. De waargenomen gevallen betreffen Spinale kinderverlamming die van het ruggemerg uitgaat. Men houdt het niet voor onmogelijk dat er nog tal van kinderen rondloopen, die de kiemen van de uiterst besmettelijk gebleken ziekte bij zich dragen. Tot nu toe heeft men den besmettingshaard nog niet kunnen opsporen. Of er kans be staat op groote uitbreiding, valt blijkens ervaringen elders opgedaan, niet te zeggen. De hoofdinspecteur van de Volksgezondheid heeft zich hierover niet uitgelaten. In het Noorden van het land, te Baflo, heeft zich het geval voorgedaan d3t op een klein inwonertal (tusschen 2000 en 3000) plotseling negen kinderen door de ziekte werden aangetast, waarna zij weer even plot seling verdween, als zij gekomen was. Door het gemeentebestuur van Gouda is de volgende proclamatie tot de bur gerij gericht: „De kinderverlammingsziekte is een zeer besmettelijke ziekte, die hoofd zakelijk kinderen beneden het zesde levensjaar aantast, hoewel oudere kin deren en zelfs volwassenen niet geheel verschoond blijven. Gewoonlijk ver- toonen de kinderen, voor de verlam ming wordt waargenomen, algemeene ziekteverschijnselen, zooals koorts, kribbigheid, prikkelbaarheid, vermoeid uiterlijk, sterk zweeten en enkele keeren braken of diarrhee. Het is van het grootste belang in dit tijdperk de ziekte te herkennen, omdat het dan nog mogelijk is, door een spoedige behandeling de verlam ming te voorkomen, of indien dit niet gelukt, de verlamming in omvang en ernst te beperken. Den ouders van jonge kinderen wordt daarom aange raden. de kinderen thans goed waar te nemen en zoo noodig den huisarts te raadplegen. Wordt het aanwezig zijn der ziekte vastgesteld of in hooge mate vermoed, dan is het zeer noodzakelijk, den zieke in het ziekenhuis af te zon deren, in de eerste plaats om het ge vaar te weren, dat van de zieke voor de omgeving kan uitgaan en in de tweede plaats, omdat het ziekenhuis de beste gelegenheid tot behandeling biedt. Vooral het vroegtijdig toedienen van serum tegen de ziekte is van het grootste belang. Dit kan het best in een ziekenhuis geschieden, waar steeds deskundige hulp aanwezig is, om verdere behandeling te leiden, samentrekken van jonge kinderen, waar ook, moet thans zonder meer vermeden worden. Moge ieder medewerken, om z'n kinderen te behoeden tegen deze ziekte, welke aanleiding geeft tot voor het geheele leven durende gebreken." Zomersproeten verdwij- nen spoedig door een pot Sprutol. Bij alle Drogisten BERICHTEN UIT AMERSFOORT EEN GROOTE LAKENFABRIEK IN AMERSFOORT. Reeds van 1450 af vond men in Amersfoort een belangrijke industrie het weven van laken. Maar sedert 1700 raakte die nijverheid in verval, zoodat vele spinners elders werk gin gen zoeken. Die omstandigheid, ge voegd bij de gunstige ligging der stad aan een waterweg naar zee, deed de Regeering besluiten om de oude weverij opnieuw op gang te helpen. Van den steun der stad verzekerd namen de gebroeders Beaune het ini tiatief. Naar het voorbeeld van Engel- ■che en Fransche lakenfabrieken wilden ook in Amersfoort er een oprichten, waarin dan alle takken van deze in dustrie in één hand zouden vereenigd worden, zooals: 't wolbroeien, wasschen vlaken, pluizen, spinnen, weven, noppa, vollen, verven, enz. Die samen- hoorigheid en die samenvoeging der verschillende takken zou voordeeliger blijken, dan dat elk onderdeel aan een afzonderlijke inrichting kwam. Zoo zou men de concurrentie met het buiten land kunnen aanbinden, temeer als ook hier de Regeering (zooals elders) al lerlei voorrechten wilde verleenen. Een eerste voorwaarde was, dat alles terstond op grooten voet werd ingericht, en zoo schreven de gebroe ders Beaune een leening van 300.000 gulden utt (in stukken van f 1000) 5 4 pet., anno 20 jaar af te lossen. De leening werd volteekend en met goeien moed toog men aan 't werk, vooral toen de Provinciale Staten van Utrecht allerlei voorrechten t verleenden (o.a. vrijdom van verschillende belastingen) en jaarlijksche bijdrage toezegden. Ook de stadsregeering bleef niet ach ter; zij stond eveneens verschillende voorrechten toeontheffing van eenige belastingen, vrijdom van huur voor de fabrieksgebouwen, en een verbod aan andere om eenige lakennering in de stad uit te oefenen. Als plaats der fabriek koos men het terrein naast het Burgerweeshuis uit, op de Singel, waarachter de voorma lige tuin van hei St. Mariaklooster lag, bij de stadswallen. In Mei 1776 werd de eerste steen gelegk van dit reus achtig gebouw, waarjn voor elke on derdeel der lakenindustie afzonderlijke lokalen waren bestemd. Het was twee verdiepingen hoog. Het water van de voorbij stroomende beek werd door pompen naar 't spoelhuis gelegd, ter wijl een afzonderlijke volmolen, door 't water gedreven, bij de koppelpoort verrees. In het uitvoerig bericht over deze nieuwe fabriek wordt vermeld, dat boven den ingang van 't kantoor een gedenksteen zal geplaatst worden met dit opschrift (in guide letters uit gehouwen) „Aan dit gebouw, gestigt tot bloei van den lakenhandel, is de eerste steen op den 8 van Bloeimaend Anno LXXVl, door Jonkheer Gerard Leonard Maximiliaan Taets van Ame- rongen van Natewisch." En daaronder werd een gedicht aan gebracht van Le Francq van Berkhey, dat aldus luidde: ,Waar wijze vaadren zorg de kunsten [éin doet groeijen, (zoo juicht onze Eem) ziet elk zijn (neering welig bloeijen De weefkunst, dus beschermd in 't [moedig Amersfoort, Woont in 't Marijen Hof, herbouwd [aan mijnen boord; De lakenhandel, door uitheemschen ['t land ontwrongen, Wordt in het Sticht hersteld, nu [Taets van Amerongen, Naast Staat en Overheid, mijn burgers [heeft verplicht, Toen hij den eersten steen lei aan dit [nut gesticht." De vader van den jongen eersten- steenlegger, Baron Joost Taets van Amerongen, heer van Natewisch, was hoofdofficier der stad. Van hem getuigt het bericht, dat hij alles in 't werk stelde om de fabriek tot bloei te bren gen, om zoodoende aan de „behoeftige gemeente een duurzaem middel var bestaan te verschaffen". een half jaar na de eerste steenlegging, had de fabriek al tusschen de 1500 en 1600 menschen aan het werk, behalve nog degenen, die te Utrecht, Montfoort en elders er garens voor sponnen. Deze grootsche inrich ting trok al spoedig vele belangstel lenden, zoowel uit 't binnenland als uit den vreemde en allen roemen de inrichtingen als om strijd. Een bijzonder hoog bezoek ontving de fabriek op 20 Sept. 1777, toen de Stadhouder, prins Willem V, met zijn Gemalin de inrichting kwam bezichti gen. 's Morgens waren zij van 't Loo vertrokken en gebruikten het middag maal bij Baron van Hardenbroek op den Heiligenberg. Daarna reden zij in 3 koetsen, elk met 6 paarden bespan nen, de stad binnen onder het spelen der klokken. De hooge gasten stapten aan de „geoctroyeerde Laken-Fabrijk van de Heeren Gebroeders Beaune" af, waar zij door den hoofdofficier der stad, baron Taets van Amerongen ont vangen werden. Hun Hoogheden brach ten anderhalf uur door met het be zichtigen van de weverij, de droog- scheerderij enz. Daarna begaven zij zich naar den volmolen bij de Kop pelpoort, om nauwkeurig na te gaan, hoe de beek aldaar dien molen dreef. Bij hun vertrek betuigden de hooge gasten hun groote tevredenheid over de inrichting en vervolgden om half zeven hun reis naar Soestdijk. Er wordt nog aan toegevoegd, dat de fabriek volgens het algemeen getuigenis, het scharlaken (of roode laken) zóó mooi wordt geverfd, alsof het door de Gobelins te Parijs gedaan was. Ook vernemen wij zoo eindigt dit verslag dat er al vele bestellin gen op dit Amersfoortsche laken uit het buitenland bij de Nederlandsche kooplieden zijn binnengekomen. Inder daad, een groote eer! Jammer, dat door de overheersching der Franschen, ook deze pas ontloken nijverheid te niet ging. Baarn. T. PLUIM. Lijst van onbestelbare brieven en briefkaarten over de 2e helft van de maand Mei 1930. (waarvan de afzen ders onbekend zijn.) Brieven binnenlandHenk Bieshaar, Laren. J. Hoekstra, Workum. G. G. Kessler, Amersfoort. J. A. Menesz, Til burg. Gietterij Nukro, Bergen op Zoom. A. Pijkstra, Amsterdam. Directeur R. I. B. Directeur, 'sGravenhage (wegens port geweigerd). Grietje Varenkamp p.a. Rijksklinieken, Utrecht, v. d. Weg Amersfoort. Briefkaarten binnenlandJ. W. Arler, Amsterdam. Helene Base, Tilburg. E. Buitenhuis, Amsterdam. Mad. Crom- melin, 'sGravenhage. B. van Daalen, 's Gravenhage. A. v. Domselaar, Soest dijk. H. G. Hesselink, Rotterdam. T. Knol, Hilversum. H. v. d. Kreke, 'sGravenhage. Meyer, Enschede. L. Oude Bekke, Arnhem. Léon Vogels, Heerlen. Brieven buitenland: van Hees—Lin- sing, Hoboken (Belgtë). H. Reker, Osnabrück. Briefkaarten buitenland: D. Cehrs, Hannover Linden. Renée Heimud, Ber lin—Tempelhof. Herman van Laer, Oberstdorf bei Basel (Schweiz.) PLAATSELIJKE KEUZE. Er schijnen menschen te zijn, die niet weien wat Plaatselijke Keuze eigen lijk beteektnt. Plaatselijke Keuze beoogt niet (dit allereerst ter geruststelling aan velen) een direct staatsverbod van alle drank gelegenheden en wel om de eenvou dige reden, dat, zoolang de groote meerderheid van ons volk van geheel onthouding niets wil weten, er van een verbod geen sprake kan zijn. Op velerlei manieren toch zou dan ge tracht worden de wet te ontduiken. Het is dan ook voorloopig de taak der drankbestrijding te zorgen, dat de zeden van het volk groeien in de richting der geheelonthouding, om zoo doende tot een volkswil te geraken. Zoolang de drinkverleiding bestaat zullen er verleiders zijn. De actie voor Plaatselijke Keuze wenscht het aan den wil der bewoners eener gemeente moge lijk te maken die verleiding te beëin digen. Voorloopig wordt niets anders gewenscht, dan dat de Kroon, nadat de meerderheid der bevolking dien wensch heeft te kennen gegeven, den openbaren verkoop van sterken drank in een gemeente zal kunnen verbieden. Bij gehouden proefstemmingen, n.l. gebleken, dat in vele gemeer een meerderheid der bevolking graag wilde medewerken om den sterken drankverkoop te sluiten. Dat de drankbestrijding nu juist niet met een kleine meerderheid tevreden is, moge blijken uit het feit, dat naar hare meening eerst dan van een volks wil sprake kan zijn wanneer 3/« ge deelte der uitgebrachte stemmen zich voor Plaatselijke Keuze heeft verklaard en dit bovendien moet zijn de helft der stemgerechtigden. Ten slotte, om nog een misverstand uit den weg te ruimen, Plaatselijke Keuze richt zich niet tegen wijn- en bierverkoop en men zal dat dus nog kunnen bekomen. Een heel klein persoonlijk ongerief staat hier dus tegenover een groot volksbelang! J. DAMMES. MUSEUM FLEHITE. Om velen onzer stadgenooten te ge rieven is de dag van kosteloozen toe gang verzet van Dinsdag op Zaterdag van elke week, op dezelfde uren. Het Rijksopvoedingsgesticht te dezer stede zal een beduidende uitbreiding ondergaan, noodig geworden door de voorgenomen opheffing van het Rijks opvoedingsgesticht te Avereest (De- demsvaart). koope trein van hier naar den tegen lagen prijs. In den verlaagden prijs is nog begrepen een gratis toe- ;angsbewijs voor den flaagschen Jierentuin. of neemt een abonnement voor onder houd van uw schrijfmachine btj H. ELZETIAAR KANTOORBOEKHANDEL Q LANGESTRAAT 84 TEL. 528 Een 22-jarig, kantoorbediende uit Amersfoort,J. G. had onder Zeisteen aanrijding gehad met een, met twee paarden bespannen houtwagen. De voerman van dezen wagen, getuige v. d. Brink kwam van de bok te vallen en brak een der voeten waardoor hel hem niet meer mogelijk was geweest, zijn.arbeid te verrichten. Het gebeurde in een bocht en tegen over de verklaring van getuigen stond nu de verzekering van verdachte, dat hij de aanrijding niet had kunnen voor komen, temeer, omdat de houtwagen juist een ander voertuig passeerde en dus den weg versperde. Mr. Fabius weet toch de schuld aan verdachte en eischte f 100 boete of 50 dagen hechtenis. Burgerlijke Stand. 3 Juni. Gehuwd -. M. v. Leeuwen en M. A. C. Huurdeman. J. Botterblom en F. J. S. W. v. Kalleveen. J. F. Brink en H. W. Beekman. K. H. Heijlen en G. Versteeg. Overleden: Abraham Mattheus van Gent, 16 j. Wilhelmina v. d. Lee, 76 j., wed. van C. Los. Antonia Bemardina Schil- derinck, 22 j., ongeh. Alberta v. Heil, 33 j., echtg. van J. v. Nimwegen. 4 Juni. Geboren: Jozef Antonius Maria, z. van E. Bakker en P. E. Boog. Gehuwd: A. v. d. Goede en J. G. Kok. H. W. Pothoven en J. E. Meskes. H. P. B. Putman en G. M. A. Heunks. F. Kramer en W. v. Voskuilen. Overleden: Adrianus van Bekkum, 13 m. Willem Johannes Niermeijer, 53 j., echtg. van R. M. Koller. 5 Juni. Geboren: Willem Henri, z. van J. H. Gouzy en G. N. Fortavier. Ondertrouwd: S. De Lange en E. J. E. Boekenoogen. E. H. Gijten- beek en C. B. v. Huijzen. W. J. H. Knipmeijer en A. E. Gesell. Ge huwd: A. N. Hindriks en M. Veenen- daal. T. G. v. d. Ridder en E. C. Kreikamp. H. v. d. Uithoorn enA. Zijtveld. L. v. Alphen en G. W. Aldenkamp. 6 Juni. Geboren: Alida, d. van M. Cleef en V. Hilversum. Jacobus Marinus. z. van J. H. Blom en C. M. de Smalen. Gosina Everdlna, d. van J. v. Veluw en E. Draaijer. Overleden Josina Clara Maria Nagel, 70 j., echtg. i Th. Evers. Maria Dieterink, j., wed. van L. Th. v. Zwol. 7 Juni. Geboren: Geertruida, d. van H. J. Elsinga en M. Veenendaal. Gerardus Wilhelmus, z. van G. v. d. Werff en W. C. v. Eijkelenburg. Bertha, d. van B. v. Bekkum en G. Zeggelaar. OverledenEmberta Wil helmina Horsting, 69 j., echtg. vanH. v. d. Kieft. Daniël Philippus Wil helm, 48 j., echtg. van B. A. Bongert- man. Aartje Haverlach, 21 j., ongeh. Willem Henri Couzij, 2d. Cor nelia Maria van de Mast, 85 j., ongeh. Martinus Johannes van der Waals, 57 j.. echtg. van M. J. Huffels. 10 Juni. GeborenPetruS Johannes, z. van F. H. Lomans en H. M. Nefkens. Emma Antonetta, d. van H. Riechers en H. v. d. Bosch. Klara Elisabeth, d. van J. C. Adriaanse en J. A. Teu- nissen. Gehuwd: J. P. v. Doorn en C. Vieleers. Overleden: Gijsbert van Gelder, 35 j., echtg. van G. Kollerie. Johanna van Soeren, 84 j., wed. n J. F. Pieters. 11 Juni. GeborenJohannes Anto nius, z. van A. Ch. W. H. Siegmund en E. H. A. M. Burgers. Willemijntje Joanna, d. van J. J. de Kruijf en A. Veenendaal. Overleden: Engebertus Hesselink, 51 j., echtg. van H. E. C. v. d. Kamer. Stukge/oopent voeten, verzachten geneest men met U

De Eembode | 1930 | | pagina 1