ftëmÊÊr Wij alléén UMUIDER VISCHHANDEL H. GLASTRA Co. N.V. In Amersfoort, koopen persoonlijk alle vlschsoorten In de Rljksvischhallen Ie IJmulden. U is dus steeds verzekerd van de blllijksle prijzen en de noodzakelijke kwalttltelts- contrftlc I Thuisbezorgen zonder verhooging ALLEENUTRECHTSCHESTRAAT 40 - TEL. 02 AMERSFOORT HOOFDKANTOOR IJMUIDBN. OPOURICHT 1 MEI 1009 53-Jarlge land, ven de li, Steeds voorhandenTarbot-tong, Kabeljauw, Schel vlsch, Schol, Bot enz. Vlschconserven - warme croqucttcn en vlschkoekjes EERSTE PLECHTIQE H. MIS. In de Parochiekerk van O. L. Vroliw Hemelvaart droeg hedenmorgen de WelEerw. heer E. Boekenoogcn zijn eerste Plechtige H. Mis op, terwijl Z.E. teve.18 zijn zuster Mej. E. Boekenoogcn in dsn echt verbond met den heer S. de Lange. Even half-10 werd de Neomist aan den ingang der kerk afgehaald door de Parochiegecstclljkhcid en een stoet van misdienaars. Het bruidspaar familieleden hadden reeds hun plaat sen ingenomen. Schoon was het oogenbtlk waarop de Priesterbroeder zijn zuster en zwa ger in den echt verbond en hun zijn Priesterzegen schonk. De Neomist werd bij het H. Offer geassisteerd door den HoogEerw. heer Deken Fock als Presbyter-assistent, door de WelEerw. heer de Oeus, kapl. te Utrecht als diaken, en door kapl. Beltman als Sub-diaken, terwijl de Eerw. heer de Lange, Seminarist als Ceremoniarls fungeerde. Na het Evangelie hield kapl. de Qeus de feestpredikatie. Z.Eerw. had tot tekst gekozen:,Hij heeft zijn woontent in de zon ge plaatst. Hij is uitgegaan uitdebruids- kamcr met vreugde als een held om zijn baan te volgen." Hoe gelukkig gevoelt zich de jonge Priesler die na lange jaren van schei ding terug is, om in zijn kerk zijn eerste Plechtig Offer op te dragen. Nog verhevener en plechtiger, aldus Z.Eerw., is voor U dit oogenblik, daar gij uw zuster en zwager in dit plechtig uur in den echt hebt verbon den. Oelukkig Bruidspaar, gij zijl de nieuwe periode in uw leven begonnen met God, moge de liefde van jesus uw geheele verdere leven vervullen en beheerschen. Z.Eerw. schetste vervolgens de hooge waardigheid van het H. Priesterschap. Onvergetelijk is het oogenblik voor den Priester waarop de Bisschop zijne handen neemt en deze zalft. Die han den die steeds zegenend moeten ge reed zijn. Wanneer de kleine nauwe lijks ter wereld is, zijn het de Priester handen die zich zegenend over het kind uitstrekken, in den stoel der boet vaardigheid zijn het weer de zegenende Priesterhanden over het hoofd van den boeteling, en als een andere Christus spreekt hij de woorden uwe zonden zijn u vergeven. In zijn Priesterhanden neemt hij Jesus zeiven om Hem onder de nederige Broodsgedaante in de harten der menschen te doen neder dalen. In de ziekenkamer en aan het sterf bed zijn het wederom de zegenende Priesterhanden, die verlichting aan brengen en het scheiden van deze aarde licht maakt. GIJ, jonge medebroeder, hebt uw Idealen. Denkt er echter wel aan, dat er tijden ook voor U zullen aanbreken waarop ge U aan moedeloosheid zou kunnen overgeven. Er zullen oogen- blikken komen waarop ge niet uw volle werkkracht zult kunnen ontplooien, breng dit dan als offer. Want het Priesterleven is een offerleven. Door offer en leiding zult ge dikwijls bereiken dan door actie. Actie-ont- plooing kan onder zekere omstandig heden achterwege moeten blijven. Breng dan dit offer en ge zult slagen. Moge uw Priesterarbeid als missionaris ii het hooge Noorden gezegend worden en vruchtbaar zijn. Na deze gloedvolle woorden werd het H. Offer voortgezet. Ontroerend en plechtig was het oogenblik der consecratie, eveneens het moment, waarop de jonge Priester eerst aan Bruid en Bruidegom en ver volgens aan zijn familie-leden de H. Communie uitreikte. Gezongen werd de 4-stemmige mis voor gemengd koor van Sthele, de Tantum Ergo van Guijkers en de Pries ter-cantate van Mgr. van Schaik 3-stemmig gemengd koor. Do versiering der kerk was streng eenvoudig, doch door eenvoud schoon. Als naar gewoonte hield Woens dagavond het Kruisverbond zijn ver gadering. en ondanks de warmte was de opkomst schitterend. Onder de ingekomen stukken was er een van Sobrietas die het meest de aandacht der vergadering trof. en wel het voornemen om op 15 Aug. a.s. een groote verg. te beleggen in Utrecht waar hoofdzakelijk aan de orde zal komen, hoe de achteruitgang van het ledenverlies te stuiten en hoe het weer vooruit te doen gaan. Door het Be stuur is besloten om aan deze verg. deel te ntmen en 't roept leden en be langstellenden op om mede te gaan naar Utrecht. In de volgende verg. zullen nadere bijzonderheden worden medegedeeld. De Voorzitter doel nog cenlge mcdedcelingen over de Propa ganda dag van K.V. en M. V. Bij de rondvraag kwamen nog verschillende punten naar voren. o.a. het wederop- richten van een bloelende Jongensbond, die geleidelijk ons K.V. voorziet van jonge en krachtige leden. Daarna werd deze gezellige verg. op de gebruike lijke wijze gesloten. In de maand Juli a.s. zal publiek worden verkocht, de bekende buiten buitenplaats Bcekenstein, te Amers foort a.d. Blankenheimstraat in drie perceelen w.o. bouwterreinen a.d. Joh. v. Diesistr. en Beekensteinschelaan. De opbrengst van de Zonnestraal collecte was ongeveer 1600. Jhr. Y. D. C. Quarles van Ufford, Jagermeester der Kon. Nederlandsche Jachtvereeniging is op zijn verzoek ontheven uit deze functie, onder dank betuiging voor het vele en goede werk dat hij gedurende zes jaren voor de Vereeniging heeft gedaan. Benoemd is tot Jagermeester Jhr. H. Rademacher Schorer. Hulpjagermeester. Zaterdag 28 Juni zal een autotocht laats hebben voor ouden van dagen, e tocht zal duren van 1 uur n.m. tot 6 uur n.m. Het vertrek is bepaal 13.10 vanaf het Borneoplein. De route is als volgt: Langestraat, Kamperbinnenp., Zuid singel, Varkensmarkt, Utrechtschestr., Snouckaertlaan, Stationsweg, Barch- man Wuytierslaan, Vlasakkers; Soest, Soestdljk, défilé paleis, Praamgracht, Prins Hendrikoord, Den Dolder, Huis ter Heide, Gero-fabriek, Zeist, Drie bergen, Doorn, links Bitumerweg naar AmersfoortRust hotel .Waterloo" op de Leusderheide, muziek. Daarna door de Treek, Arnhemsche- weg, Hertekop, Doodeweg, Laan 1914, Daam Fockemalaan, Barchman Wuy tierslaan, Stationsweg, Snouckaertlaan, Utrechtschestraat, Varkensmarkt. Verschenen is een regeling, waarin de verschillende autorijders wordt voorgeschreven waar de oudjes moeten worden gehaald. Er zullen ongeveer 70 auto's in de stoet mederijden. De auto's zullen worden versierd met vlaggen, die gratis verkrijgbaar zijn ten huize van Mevr. C. B. Tydeman- Falck, Prinses Marielaan 3. Ditmaal is er voor de pers ook een auto be schikbaar gesteld zoodat eenige ver slaggevers de tocht zullen medemaken. den avond van den 23sten December .1., bezocht verdachte een café in foogland, waar hij met eenige vrienden ging kaarten, plotseling ontstond ruzie en verdachte greep een mede-speler bij de keel, waardoor het tweetal tegen den kachel viel. De aangevallene brandde zijn gezicht en diende een "acht in wegens mishandeling. De Utrechtsche Politierechter veroor deelde hem tot 6 weken gevangenis straf, van welk vonnis hij in hooaer beroep kwam. Hij ontkende voor het Hof ae bedoeling te hebben gehad te mishandelen, hl] had zijn „kaartvriend" eenvoudig achteruit geduwd en deze was gestruikeld en tegen den kachel terecht gekomen. Zijn verweer baatte hem echter niet, want de procureur-generaal eischte be vestiging van het vonnis. Uit de gehouden veetelling bleek de veestapel in deze gemeente te zijn samengesteld als volgt: Veulens in 1930 geboren 4, paarden beneden 3 jaar 19, trekpaarden boven 3 jaar 256, hitten 62, springstleren 47, melk- en kalfkoeien 2667, mestkalve- ren 87, ander mestvee 13, jongvee boven één jaar 1033, jongvee benedeo een jaar 980, schapen boven een jaar 35, lammeren 69, geiten 56, varkens beneden 6 weken 2209, fokzeugen 769, varkens van 6 weken tot 60 kg. 1313, varkens van 60 kg. tot 100 kg. 486, varkens boven 100 kg. 39. In 1930 geboren kuikens 44400, oudere kippen 43782, In 1930 geboren eenden 30, oudere eenden 403, aantal korven met bijen 30. Hoevelaken D. uit Hooglanderveen, reed Vrij dagmorgen j.l. met zijn karretje, waar op een 700-tal eieren waren geladen en waarvoor een hit gespannen, naar de weekmarkt te Amersfoort. Op den Hoogeweg, even over het spoor, maakt de hit zich bang Amersfoortsche Familienamen door A. F. VAN BEURDEN. II Augustus 1812 als voren Roelof Elbertse, oud 55 jaar, daghuurder te Amersfoort, verklaart den naam aan te nemen van de Ooede; vier zonen en een dochter, Elbert 25 jaar, Oerrit 24 jaar, Hendrik 22 jaar, in dienst van Z. M. den Keizer, Gerarda 18 jaar, Sam 14 jaar. 14 Augustus 1812, als voren, Har man Hannesse, oud 36 jaar, daghuur der te Amersfoort, welke den naarr aanneemt van Wildeman; twee zoons Johannes l'/a jaar, Jan 4 maanden, opmerking als vroeger. 26 Augustus 1812 als voren, voor Frederik Lodewijk Harderwijk, adjunct maire verschijnt Benjamin Isac, oud 74 jaar, slachter te Amersfoort, neemt den naam aan van Engel, heeft 2 doch ters en een zoon, Sara 30 jaar, echt- genoote van Abraham Moses Levits alhier, Daniel 23 jaar, slachter, Elisa beth oud 20 jaar, dienstbode te Baam. 16 September 1813 als voren, Mar cus Eleazar, oud 40 jaar, marskramer te Amersfoort, neemt den naam aan van Frank. 17 September 1813 als voren, Evert Theunisse, oud 69 jaar. bouwman alhier neemt den naam aan van Berg huis; twee kinderen, Aartje 25 jaar, Theunis Evertse 33 jaar, opmerking als voor. Van al deze personen en families werd dus in den burgerlijken stand de familienaam vastgesteld. Ook in andere steden en plaatsen handelde men aldus. Opmerkelijk is het dat van de voor genoemde personen het meerendeel niet meer ter stede vertegenwoordigd is en in den loop der jaren vertrokken. Uit den Omtrek Eemnes Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: B. Zuidinga en M. A. van Deursen. Hoogland Voor het Amsterdamsche Gerechts hof stond in hooger beroep terecht de I landbouwer H. H. ultHoog- verdacht van mishandeling. Op een voorbijrijdende auto, maakte een zijsprong en tuimelde met kar en al in de sloot. Voorbijgangers hielpen D. weer op den weg, doch van de 700 eieren waren er circa 500 overstuur. Er ontstond brand in de schuur, op het erf van C. v. Dijk, de Veenwal. De schuur en een par tijtje strooi, benevens wat landbouw gereedschappen, werden een prooi der vlammen, ook een kip, welke in de schuur zat te broeden, werd het slacht offer van het vuur. De brand zou i ontstaan door vonken uit het in schuur staande brandend fornuis. Door den heer H. v. d. Stelt, Ar chitect te Nijkerk, werd namens den heer W. Steenkamer aanbesteed het bouwen van een woonhuis en vee stalling te Stoutenburg. Ingeschrevop werd als volgt: Perc. 1 en 2, metsel- en timmer werk: H. Tolboom, Achterveld f9314; W. Roerssen, Hoevelaken f7800; Van Nieuwenhuizen, Amersfoort f 7591 Gebr. Demmer, Nijkerk f6891; H. Boets, Lunteren f6320; A. de Jong! Nijkerk f6290; J. Nieboer, id. f6150. Perc. 3, schilderwerk: v. Veluw, Stoutenburg f535; J. Bergman, Ach terveld f465; Klaver en Ko., Nijkerk f413 J. v. Nimwegen, Hoogland f335. Het werk is gegund aan de laagste inschrijvers. Leusden Burgemeester en Wethouders zullen Dinsdag 3 juli ten Gemeentehuize aan besteden Het instraten van db straat- steenen op de Openbare Gemeente wegen met bijkomende werken. Het transport van straatsteenen van uit het schip voor de wal te Amers foort naar de Gemeentewegen. Bestek en voorwaarden bij den Ge meente Architect Pothoven. Nllkerk Er heeft op den Nieuwen Voorthui- zerweg «en ongeluk plaats gehad met de petroleum-auto van de A.P.C. De auto, die moest uitwijken, is daarbij waarschijnlijk in een mul gedeelte te rechtgekomen; de chauffeur kondaar- door niet spoedig genoeg weer op den weg komen, de auto maakte een ge- heelen slag om en viel daarna om. D< beide inzittenden moesten er uit krui pen en zijn met een vrachtauto naar hier gereden, waar zij geneeskundige hulp inriepen. Beiden waren aan het hoofd gewond en hadden een been wonde gelukkig bleken de kwetsuren niet van ernstigen aard. - Op de markt: Aangevoerd 357.800 eieren f4—5.25, biggen f 18—24,68 runderen melk koeien f210—360, vette koeien f225 400, 40 nuchtere kalveren, slachtkal- veren f8—12, mestkalveren f 1825, kippen f 1.50—2, hanen f 1.25 - 1.75; kuikens f2—2.75, jonge hanen f 0.40- 0.75, eenden f0.901, tamme duiven f0.15—0.30, tamme konijnen f0.80— 1.25, wilde konijnen f0.90-1.10. Soest Zaterdag zag men ter hoogte van de Bosstraat langs de spoorlijn dichte rookwolken omhoog stijgen. Spoedig bleek dat op twee verschillende plaat sen en in de nabijheid van bewoonde huizen en dennebosschen het droge gras en de heide langs den spoorbaan vuur hadden gevat, dat door den vrij sterken wind zich snel verspreidde. Door spoedige hulp werd het vuur gedoofd. Vermoedelijk is de brand ont- Voorth ulxen Zondag sloeg de bliksem in de boer derij van Zandbergen alhier. Weldra stond het woonhuis in lichte laaie. De vlammen grepen zóó snel om zich heen, dat toen de brandweer kwam, het geheele woonhuis reeds was uit gebrand en men zich tot het uitspuiten van de smeulende resten moest be palen. De schuur en de hooiberg bleven gespaard. De bewoners, man en vrouw, waren bij familie op bezoek, zoodat gelukkig geen persoonlijke ongelukken voorvielen. COllWtDSrUHU tot op de helft schoon, terwijl ook de slootkanten meegenomen worden. Het kan getrokken worden door een tractor, maar ook door eenige paarden (3 of 4). De kosten waren buitengewoon laag, slechts een cent of 5 per M. Laten we in dit overzichtje nu maar niet eens over de crisis praten. Laten we liever zien op welke wijze men tracht op een zoo voordeelig mogelijke basis te boeren. En dan mogen we zeker ook niet voorbijzien, dat er pas een laboratorium en proefveld is geo pend door de bij de suikerindustrie betrokken lichamen, om na te gaan, hoe men een suikerbiet kan verkrijgen met een nog hooger gehalte aan suiker dan de tegenwoordige. Men heeft daar al vele pogingen toe aangewend maar geen enkele is nog geslaagd. Kon men Binnenland GOEDKOOPE TREIN. de Dinsdagen 1, 8, 15, 22 en lull, 5, 12. 19 en 26 Augustus en eptember zal er een goedkoope trein loopen van Amsterdam, Weesp, Naarden-Bussum, Hilversum, Baarn en Amersfoort naar Oosterbeek Laag, Arnhem en Nijmngen en terug. Kerknieuws. LAOE VUURSCHE. Mgr. J. H. O. Janssen heeft een bezoek gebracht aan Huize St. Elisa beth aan de Lage Vuursche. Mgr. werd door den Rector en de Eerw. zusters verwelkomd. Een paar uren vertoefde Mgr. in het huis. PASTOOR DE HAAS. Vrijdag overleed, voorzien van de laatste H.H. Sacramenten, de ZeerEerw. Heer Henricus Nicolaus Antonius de Haas, sinds 1906 Pastoor te Vilsteren, in den ouderdom van bijna 75 jaren. Uit de Land en Tuinbouw-wereld. Nadruk verboden. VAN HIER EN DAAR. Als iemand verre reizen doet dan kan hij veel verhalen, zoo luidt een bekend schoolversje. En dat is ongetwijfeld waar. Ik dacht dat ook zoo, toen ik van een reisje weer thuis kwam. Wat ont wikkelend is het zoo eens wat verder te zien, dan eigen omgeving en ook in andere streken van ons land eens rond te neuzen. Zoo ben ik, die enkele jaren in de klei zit, het zand eens op gaan zoeken. Dat was geen onbekend gebied voor me. Ik mocht enkele jaren in het hartje van de zandstuivingen wonen. Maar wanneer men er een poos uit is, dan ziet men die wereld weer eens met andere oogen aan. En zoo is het op mijn reisje ook vergaan. De wereld van den zandboer heb ik ook weer eens met andere oogen aangezien. Wanneer men daar in de zandstreken hoort van pachten zoo heel veel min der dan men in de kleistreken geeft, dan gaat men onwillekeurig denken dat het op dien zandgrond nog niet zoo kwaad boeren is. Maar wanneer men de gewassen daarbij vergelijkt, die er groeien, dan begrijpt men ook dat men er niet meer kan geven en dat wat men geeft eigenlijk nog te veel is. Schrale roggeakkers en magere aardappelvelden, haver die niet te ver- J;elijken is met de haver van de klei, a, dan begrijpt men ook, dat de zand boer niet dat werk van de onkruid- bestrijding maakt, die men er op de klei aan ten koste legt. Toch hebben de zandboeren in de Kalkstikstof een machtige bondgenoot gekregen tegen het onkruid. De resultaten die ik heb gezien van bemestingen en overbemestingen met deze meststof waren buitengewoon frappant. Trouwens ook op de klei komt men wel tot dezelfde resultaten. In de rogge en haver heb ik zoo een afdoende bestrijding gezien tegen de korenbloem. Zoo gaat men maar door te zoeken naar nieuwe wegen om met zoo weinig mogelijk kosten het werk zoo goed mogelijk te ver richten. Zoo is er de vorige week te Wage- ningen een demonstratie gehouden met een paar instrumenten, of liever werk tuigen die ook hun bruikbaarheid be wezen. Men heeft daar eerst gede monstreerd met springstoffen bij het graven van sloten en greppels. Die demonstraties zijn naar wensch ver- loopen. Men kwam er tot de over tuiging, dat met behulp van die spring stoffen het graven van greppels en slooten niet alleen veel vlugger was gedaan, maar ook dat het veel minder kostte. Met diezelfde springstoffen heeft men ook boomrooidemonstraties gegeven. Onder een boom werd een gegraven en gevaarlijke goedje gelegd. Nadat er contact was gemaakt werd de boom ;eheel ontworteld ter aarde geworpen. Ve begrijpen, dat dit voor menschen i de zandstreken, die veel met het rooien van boomen te maken hebben een uitkomst kan zijn. Wat een moeite heeft men vaak niet om de boomstom pen uit den grond te krijgen. Er werd ook een slootreiniger gedemonstreerd. Dat bleek een werktuig te zijn, dat eigenlijk op geen boerderij gemist kan Marktbericht. Amersfoort 23 juni 1930- Kaasmarkt, Aangevoerd 93 wa gens bevattende 25000 Kilo. Prijs f31.00 tot f40.00 p. 50 Kilo. Handel vlug. :t gemiddeld suikergehalte van 16 pet. 20 pet. brengen en dus met 25 pet. verhoogen, dan begrijpt men, dat de productiekosten per K.G. suiker zeker met 20 pet. verlaagd zouden worden, want door dezelfde hoeveelheid bieten te verwerken zou men toch een veel hooger rendement aan suiker krijgen. We willen hopen, dat de pogingen, die nu op Bergen-op-Zoom aangewend zullen worden met succes zullen wor den bekroond. Naar ik vernomen heb wil men .daar weer teruggaan tot de oorsprong van de suikerbiet. En welke die is, daarover zijn de geleerden het niet eens. De een zegt, dat de Vulgaris de stamvorm is, de i zoekt die in de Beta Maritsma en weer anderen meenen dat men de stam moeder van onze suikerbiet in Silezi» moet zoeken. Misschien was het ver standig wanneer met alle drie de vor men een proef werd opgezet. Maar het is aan de heeren die zich daar mede belast hebben wel toevertrouwd en we mogen vol verwachting uitzien naar de resultaten van hun werken. Amersfoort. PAROCHIE O. L. VR. HEMELV. Langegracht no. 36 Pastoor Deken L. A. F. X.Fock. Langegracht no. 37. DINSDAG Half 10 plecht, gez. H. Mis voor bruidegom en bruid. 7 uur lof. 's avonds 8 '/4 uur Congregatie van de H. Familie, afd. Mannen. WOENSDAG 7 uur Lof. 's Avonds 8'/« uur Congregatie van de H. Familie, afd. Vrouwen. DONDERDAG 7 uur Lof. VRIJDAG Kwart voor 8 gez. H. Mis. plechtig Lof met akte van Eerherstel. ZATERDAG Van 4—9 Biechthooren. Dagelijks de H.H. Missen om 7, 9 uur. Gemengde Berichten Er ontlastte zich boven de tuin bouwstreek te Langendijk en omstre ken een hevig onweer met zwaren hagelslag. Onder Oude-Niedorp werd zekere P. van Groet door den bliksem ge troffen en gedood. Te Broek op Langendijk werd de electrische leiding getroffen. Boven Velsen, ging het onweer ge paard met geweldige regen- en hagel buien. Gedurende ongeveer een kwartier vielen op sommige plaatsen hagel- steenen zoo groot als duiveneieren. In IJmuiden en Velsen stonden op- sommige plaatsen de straten geheel onder water. In vele huizen kwam het water binnenstroomen. Vele te velde staande gewassen in. de omstreken zijn over een groote oppervlakte totaal ver nield, zoodat land- en tuinbouw groote schade leden. De bliksem is ingeslagen in de boer derij van den landbouwer Lammers te Terwolde. Het perceel brandde tot den grond toe af. Er hadden geen persoon lijke ongelukken plaats. Er woedde ook een hevig onweer boven Zwolle en omgeving. De blik sem sloeg in bij een landbouwer ir Martenbroek. De boerderij brandde tot den grond toe af. Te Apeldoorn sloeg de bliksem de boerderij van Weijenberg. De boer derij en de woning brandden geheel af. Ook de stallen en veel landbouw gereedschappen gingen verloren. Een aantal kippen en een hond kwamen in de vlammen om. Niets was verzekerd wegens gemoedsbezwaren.! Na een stevigen regenbui, die de straten blank had gezet, vielen te Beverswijk hagelkorrels van 3 c.M. doorsnede. In verschillende huizen stroomde het water naar binnen. De schade is vrij aanzienlijk. De ijsval heeft zich beperkt tot het dorp, zoo dat de tuinderijen gepaard bleven. In Heemskerk hebben de tuinderijen zeer te lijden gehad van den ijsval. Geheele akkers met aarbeien zijn plat geslagen en gedeeltelijk verwoest. Te Langezwaag is de boerderij van H. de Jong door den bliksem getroffen en afgebrand. De groote boerderij „Boschoord" te Nijeberkoop, is door den bliksem troffen en totaal afgebrand. Nabij Deventer was een staan door vonken uit de locomotief.] worden. De machine maakt de sloot dier plaats met een geweer aan het stroopen, waarbij hij door de politie werd ontdekt. De man zette het op een loopen, plotseling ging zijn ge weer af en de man stortte in het hart getroffen dood neer. In een dorp nabij de Fransche stad Tours heeft een boer zijn vrouw ge worgd, omdat hij aannam, dat zij be hekst was. Een 16-jarig dienstmeisje te Leeuwar den is bij het uitkloppen van een kleedje uit een bovenraam gevallen en zóó ernstig gewond, dat zij in het ziekenhuis overleed. Te Essen had een grondverzakking plaats, wardoor een kuil van 12 15 M. diep ontstond. Een kind werd meege sleurd en kon niet meer gered worden. Bij een storm aan de kust is een motorbsot, waarie de Britsche resident met drie van zijn kinderen en elf in landers waren gezeten, vergaan. Alle inzittenden verdronken. In Mei is bij vee van 1569 eige naren in Nederland mond- en klauw zeer geconstateerd. KERKELIJKE DIENSTEN. PAROCHIE ST. FRANC. XAV. 't Zand no. 29 Pastoor: C. Hartman, 't Zand no. 31. Telefoon 730. DONDERDAG Van 5 tot 8 gelegenheid om te biechten. VRIJDAG Feestdag v. h. H. Hart. 7, 7«8 en 9 uur H. Mis, en om kwart voor 8 plecht.H. Mis voor de levende en overl. leden v. h. 5enootschap v. h. H. Hart. uur plechtig Lof met preek. ZATERDAG 7 uur Lof. Van half 4 tot hall 10 gelegen heid om te biechten. PAROCHIE ST. ANSFRIDUS Jacob Catslaan no. 26b Pastoor: P. J. M. Sandkuyl, |acob Catslaan no. 28, Telef. 558 DONDERDAG zal de HoogEerw. Deken de kerkvisitatie houden. Van 6 tot 8 biechthooren. VRIJDAG Feest van het Allerh. Hart van Jezus. 8 uur gez. H. Mis. Halt 8 Lof met toewijding aan het H. Hart. ZATERDAG Van 4 tot half 9 biechthooren '/j8 Lof met Rozenhoedje, PAROCHIE ST. HENRICUS Paulus Borstraat no. 41 Pastoor: J. H. Hooyman. Matthias Withoosstraat no 34. Telefoon 1158. DINSDAG 7 uur Lof. ZATERDAG. 4 uur voorbereiding voor de H. Biecht voor de kinderen, daarna biechthooren tot 9 uur. Dagelijks de H. Missen om 7,7'/» Hoogland. PAROCHIE ST. MARTINUS lor: W. S. Kerklaan. WOENSDAG Half 9 le H. Mis. gezongen H. Mis. 9en 12 '/a catech. op de scholen. DONDERDAG Half 8 le H. Mis. 83/4 2e H. Mis. 9'/» en 12'/j catech. op de scholen. VRIJDAG Feestdag v. h. H. Hart v. Jezus volle aflaat. Half 8 le H. Mis. Half 9 plechtig gez. H. Mis met de gebruikelijke gebeden. 9'/j en 12'/a catech. op de scholen. ZATERDAG half 8 le H. Mis. Kwart voor 9 2e H. Mis. Biechthooren van 4—8 uur. Lof met Rozenh. Hooglanderveen. PAROCHIE ST. JOZEF Pastoor: S. J. Brenninkmeijer. Burg. van Tuyllstraat. VRIJDAG Feest v.h. H. Hart van Jesus. Onder de H. Mis van half 9 al- gemeene H. Communie van de kinderen. 8 uur Lof. ZATERDAG Deze week de H.H. Missen om 7 en 8'/, uur.

De Eembode | 1930 | | pagina 2