Het beste Adres G. KEUNEKE Ik PASTOOR Wanneer deze courant in handen onzer lezers komt, wordt Kapelaan Beltman van de parochie O. L, Vrouw Hemelvaart te dezer stede door den Deken van Terborg geïnstalleerd als pastoor der parochie Stokkum bij 's Heerenberg. De Weleerw. heer Beltman was ruim twaalf jaar als „Kapelaan van de Elleboog", in bediening en wist zich, door in eenvoud onverpoosd te ijveren voor de geestelijke belangen der pa rochianen aller achting en sympathie ie winnen. Het Parochiaal Jongens Patronaat verliest in hem een toegewijd leider. En wat hij was voor de R. K. Werk liedenvereniging St. Jozef, waaraan hij als adviseur verbonden was, be- teekende, moge blijken uit onderstaand verslag van de vergadering der man nen van St. Jozef, waar hij afscheid nam, Na de opening door voorzitter Kraan en voorlezing der notulen had de in stallatie plaats van 17 nieuwe leden, waarvan 1 aanwezig. Toen het bericht van de benoeming ons bereikte, aldus de voorzitter, kwam het nog onverwachts, waar we U sinds 14 Nov. 1918, dus 12 jaar in ons midden hadden. We hebben U leeren kennen en waardeeren, zoodat Uw adviezen immer zonder kritiek konden worden opgevolgd. Wat heeft U als adviseur niet voor ons gedaan Ik denk hier aan de vele cursussen, die U ge geven heeft om de leden meerdere godsdienstige kennis aan te brengen en hun daardoor op hooger peil te brengen. Geen moeite heeft U gespaard als adviseur van de Eucharistische Kring, de Muziekvereen. „Wilskracht", de Tooneelvereen. „Ons Genoegen". Zij allen hebben van U veel hulp en steun ondervonden. Wij wenschen U geluk met uw be noeming en hopen dat U nog lang moogt werken voor Kerk en Maat schappij. Doch niet alleen in woorden wilden we U dank zeggen, daarover waren alle vereenigingen het eens. maar we wilden U ook een stoffelijk blijk van dank en waardeering schen ken. Door dit geschenk een prachtige staande klok van de Firma J. J. Smit BELTMAN Krommestraat 27 zult U steeds aan uw vereeniging in Amersfoort denken en naar wij hopen met plezier. Hierna nam Pastoor Beltman het woord. Spr. had een dergelijke ver rassing niet verwacht. Hij bespreekt het vereenigingsleven. waarbij hij op merkt. dat een enkel onderdeel tot meer bloei had kunnen komen, b.v. de Euch. Kring. Scheiden doet wee, aldus spr., ik heb al dezen tijd onder U verkeerd met de eerlijke bedoeling een rotsvaste eenheid te verkrijgen, zoowel op geestelijk als op maatschap pelijk gebied. Ik dank U voor de wel gemeende woorden en voor het prach tige geschenk, dat mij juist van pas komt. Eiken dag zal ik zeker aan U denken. Beschouw dit niet als een bloole formaliteit, doch weet, dat het van harte gemeend is. Ik hoop dat de Werkliedenvereen. moge toenemen in kracht en bloei, aldus een krachtig bolwerk vormend tegen Socialisme en Communisme en dat de leden met volle ijver en liefde mogen blijven werken voor hun ver eeniging. Na een woord van dank voor den gezelligen avond en een bijzonder woord van dank aan het Bestuur be sloot de Pastoor zijn afscheidstoespraak met de wensch, dat „St. Joseph" moge groeien en bloeien. Zondag j.l. is het Bestuur van Gezelschap „Stille Omgang" afdeeling Amersfoort Pastoor Beltman de geluk wenschen aan wezen bieden namens de afdeeling met zijn Pastoorsbenoe ming. De Voorzitter dankte voor het vele ijveren van Pastoor Beltman voor het Gezelschap. Telken jare trok hij als eerste mede op naar Amsterdam en zijn bezielend woord wist de liefde in de harten der toehoorders voor Christus in zijn Altaar-Sacrament te vermeerderen. Als gedachtenis werd aangeboden een kruisbeeld en een Madonnabeeld. Pastoor Beltman dankte voor de ontvangen geschenken en voor de steeds prettige samenwerking en hoopte telkenjare meerdere op zullen trekken naar Amsterdam. Voor het eindexamen R. B. (afd. B.) zijn de volgende candidaten geslaagd D. Badings. Ca. H. Breeden (Soest), A. van Es, R. Troyen, J. G. Hagedoorn (Soest), Wa. M.„Hylkema, la. J. M. Jansen, J. F. Laméris, Ma. M. Littooy (Soest), H. J. LublinkWeddink. J. R. A. Ludert, E. J. Ruitenberg, H. Steenberg, J. J. L. van Wessum, H. P. C. Witsen- burg. TENTOONSTELLING JAARFEEST. Op Zondag 20 Juli, dus a.s. Zondag, zal in drie beneden-localen van het gebouw St. Achten een tentoonstelling gehouden worden van werkstukken dit jaar gemaakt in de avondcursussen in teekenen, naaien, knippen, cartonnage, figuurzagen en houtsnijden, gegeven aan de jongens- en meisjespatronaten der parochie St. Franc. Xaveriui, Alle belangstellenden en in 't bij zonder de ouders der jongens en meis jes worden vriendelijk uitgenoodigd deze tentoonstelling te komen bezoeken. De tentoonstelling is geopend vanaf kwart voor 12 tot 's avonds half 6. Entree vrij. Aansluitend aan deze tentoonstelling zal 's avonds half 8 het jaarfeest ge houden worden voor de jongens van het Patronaat St. Theodorus van Emb- den. Tot dit jaarfeest hebben alleen toegang de beschermelingen met hunne ouders. De heer Ij. Baan, heeft zijne be noeming tot lid van den Gemeente raad aangenomrn. Vacantie Ter verzachting en genezing vanstuk- geloopen voelen, zadelpijn, schrijnen en smeden der huid, muggebeten en zonne brand, moet men op reis voorzien zijn van Dooa .10, Tube 80 cl. PUROL De Commissaris van Politie te Amersfoort verzoekt opsporing, aan houding en voorgeleiding van Melia van Gulik, geboren te Amersfoort 14 Juli 1913. Signalement lang pl.m. 160 M., gezet postuur, blond polkahaar, rond blozend gezicht. Zij wordt verdacht in het huis van de familie H. in de Bernulphusstraat te Amersfoort ingebroken te hebben. De familie zou tot 21 Juli in den Haag blijven, zoodoeade meende het meisje, dat zij tot dien datum veilig was. Buurlui, die op verzoek van de familie H. de bloemen verzorgden, hebbende inbraak echter ontdekt. Een ruitje van het keukenraam was uitgesneden. De inbraak is zeer geraffineerd in elkaar gezet. Verschillende kleederen en gebruiks voorwerpen zijn ontvreemd. Tengevolge van het bedanken van den heer Boas als lid van den Raad, is er een vacature in den Raad van Commissarissen bij de Nutsspaarbank. Het districtscongres van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Geldersche Vallei zal dit jaar gehou den worden te Barneveld op 17 Sep tember. De Commissaris van Politie alhier waarschuwtde ingezetenen tegen eenige kooplieden, die met kolen loopen te venten. Zij geven daarbij voor anthraciet te verkoopen, doch blijkt bij nader on derzoek, dat geen anthraciet doch minderwaardige brandstof Is gekocht. Men zij op zijn hoede. voor Dameslasschen Koffers ei alle soor ten fijne Lederwaren LANGESTR4ATI05-AMERSF00RT De Woensdagmiddag aangekondigde auto-seance door den telepaath Maloitz, is onder groote belangstelling van het publiek gehouden. Door een commissie van 4 personen was de navolgende opdracht samen gesteld: Per auto moest worden gere den vanaf het politiebureau naar de woning van den agent van politie Holster aan den Utrechtscheweg, daar aanbellen, de fiets aan genoemde agent ter hand stellen en hem meenemen voor eventueele assistentie, die wel noodig bleek te zijn om de nieuws gierigen op een afstand te houden. Vervolgens moest worden gereden den Utrechtscheweg af tot aan de Daam Fockemalaan, deze laan inrijden tot aan de Prins Frederiklaan. Daar uit stappen en wandelen naar het clubhuis der padvinders. In het dichte struik gewas onder bladeren, een 50 Meter achter het clubhuis een kistje opzoeken, inh. 2 zilveren lepels, weer terug naar de auto en den weg vervolgen langs B. Wuytierslaan, Stationsweg, Stations straat, Snouckaertlaan terug naar het bureau van politie. Daar moest het kistje worden neergezet op een tafel in de kamer van de commissaris van politie, vervolgens moest in een kast achter een gordijn een doosje worden weggehaald inh. een loupe. Met deze loupe, waarin eerst een lampje moest worden aangedraaid, moest de tele paath de lepels bekijken of er zich vingerafdrukken op bevonden. Daarna moest de loupe weer worden wegge borgen, de lepels weer ingepakt wor den, naar de auto terug, om vervolgens langs Utrechtscheweg, Berkenweg, Sta tionsplein, B. Wuytierslaan, aan de woning van Inspecteur Losekoot aan te bellen en daar op de tafel in de voorkamer, het kistje met inhoud te plaatsen. Deze opdracht was op papier gezet, verzegelde couvert gesloten en aan n neutraal persoon ter hand gesteld die bij de avondvoorstelling in Cinema Royal deze couvert overhandigde. Na een korte uiteenzetting van hel verrichte door den heer Maloitz, ge geven door Inspecteur Losekoot, die als geleider in de commissie had ge fungeerd, werd de couvert geopend en bleek de heer Maloitz zijn opdracht geheel te hebben uitgevoerd. Door de pols van den geleider vast te hoitden, werden de gedachten van den geleider door den telepaath tot in de uitgevoerd. In de avondvoorstelling in Cinema Royal, werden de verschillende op drachten door het publiek gegeven, zoowel geheime als openbare, goed ten uitvoer gebracht, de laatste opdracht zelfs terwijl de telepaath gezang liet hooren. De avond werd afgewisseld door piano-muziek van mevr. Heijkens, door optreden van den humorist-excentriek Herman Diederichs en door zang van den heer Maloitz. Bij de massa-suggestie waren er als gewoonlijk enkele slachtoffers. Op en kele uitzonderingen na gelukte alle proeven. Gezien het verrichtte in den middag in Amersfoorts omgeving, was de avond voorstelling voor velen een teleurstel ling. Men kan niet zeggen wat, doch men had meer verwacht. Er was een acht-jarig meisje op den Leusderweg inkoopen aan het doen. In verschillende speelgoedwin kels had zij een sportkarretje, schop pen, emmertjes enz. gekocht. Daarna was zij verdwenen. In het middaguur kwam zij weer. maar nu gold het andere winkels. Er werd .'kaas, ham en dergelijke gekocht. In een der win kels vroeg zij zelfs, of zij deze kon eten. De winkeliers vonden dat ver dacht en telefoneerden de politie, die het meisje meenam. Op het bureau vond men in haar zakken de helft een retour-kaartje Hilversum - Amersfoort, maar het was de verkeerde helft. Na vele fantastische verhalen, kwam eindelijk de waarheid er uit. Haar ouders, wonende te Hilversum, hadden haar te logeeren gedaan bij haar grootvader ook in Hilversum. Zij is daar weggeloopen en van haar oom had zij volgens haar zeggen vijf gul den gekregen. Haar grootvader mist echter in den loop van eenigen tijd honderdtachtig gulden uit een kistje. Ook de leerlingen der hoogste klasse van de R. K. U. L. O.-School aan de Muurhuizen behaalden allen het U. L. O.-diploma. Het zijn de jonge dames: Charlotte Fritz, Anny Thannhauser, Marie Dinge- mans, Jenny Kapteyn, Maria Kuiper, Anny Baake, Maria Staal, Berthe van der Werf. GEVESTIGDE PERSONEN. Anna Heitauer, R.K., Huygensl. 10, dienstbode. F. Heitauer, R.K., Stationsplein 6, kellner. H. v. d. Bol, N.H., Hof 35, pen. ambt. F. Alischewsky, D.E., H. v. Vianden- straat 38a, monteur. Hendrika de Graaf, G.K, Wever singel 24, dienstbode. C. v. Ham, N'H„ ljuysdaelstraat 12, ass. accountant. P. Jansen, N.H., Westerstr 7, kl. N.S. A. Hazeleger, N.H., Aucubastr. 17, arb. N S. R. v. Deuveren, N.H., Hoogeweg 96, fabr. arb. J. Bultman, N.H., Groenmarkt 4a, arb. N.S. C. Veenendaal, N.K., Vermeerstr. 85, reiziger. L. Hijmans, Dillenb.laan 8, directeur. J. v. Coeverden, N.I., Scherbierstr. 17. J. Hettema, G.K., Puntenb.laan 26, timmerman. J. Geurts, N.H., Arnh.weg 62, kant.b. J. la Randelle, R.K., Utr.straat 21, musicus. Katharina Hannes, R.K., Langestr. 57, dienstbode. W. v. de Kemp, G.K., Hoogeweg 78, los arb. Hildegard Reckert, Ev„ P. Bothlaan 56, dienstbode. A. v. de Logt, R.KMiereveldstr. 66, rem.rijder. Aangewezen voor Zondagsdienst en Nachtweekdienst van 19—26 luli, Apotheek Kok, Hof. De Zondagsdienst der Amersfoort- sche geneesheeren wordt waargenomen door de heeren artsen Nicolai, van Enst en Duyvis. UITSPRAKEN KANTONGERECHT. Visscherijwet: C. J. B„ Amersfoort f 5 of 1 week tuchtsch.A. B„ Amers foort f3 of 1 week tuchtach. en verb, hengelG. J. v. 1J„ id. Loopen op verboden grond: C. E„ Amersfoort f5 of 1 week tuchtsch.; G. J. K„ Den Haag f 3 af 1 d.J. de B„ Soest id.R. L„ Amersfoort f 5 of 2d.; G. v. d. B., id.; E. P., id. Loopen op spoorwegL. B„ de Bilt f3 of 1 week tuchtsch. BroodbesluitJ. J. de V., Ede f5 of 1 week tuchtsch. Kaartspelen op straatJ. B„ Amers foort f3 of 1 week tuchtsch. Een dier op mensch aanhitsen: J. Amersfoort f5 of 3 d. DronkenschapE. de W. Amersfoort (10 of 5 d.; G. H„ id.; W. P., Norg id. plus f 25 of 10 d. voor opgave valschen naam; M. M„ Zeist 3 dagen hechtenis; dezelfde id. Wapenwet: K. A. S„ Amersfoort f 25 of 10 d. en verb. buks. Jachtwet: E. J. M„ Barneveld f 10 of 5 d. en verb, geweer. Kippeneieren voor menschelijk ge bruik in vergevorderde staat van be broeding verkoopen: W. N., Koot wijkerbroek f 100 of 1 mnd. InvaliditeitswetJ. W. v. d. M„ Barne veld f25 of 10 d.; R. v. M„ Barneveld f 10 of 5 d. Leerplichtwet: W. H„ Amersfoortf5 of 2 d.A. de J„ Renswoude id.J. V., Amersfoort f3 of 1 d.; W. G. C., Amersfoort f20 of 10 d. Arbeidswet: H. v. d. B„ Soest f10 of 5 d.; H. G., Soest f5 of 2 d.; D. S„ Amersfoort id.; T. A. S„ Baarn id.L. A. A. v. H., Amersfoort f 1 of 1 d.J. T. v. d. G„ Baarn f3 of 1 d. Melkbesiuit: B. v. V., Amersfoort f 25 of 10 d.J. S„ Amersfoort f 10 5 d.dezelfde f20 of 5 d. Wielrijden onder invloed van alco hol: C. K„ Amersfoort f25 of 10 d. Autorijden zonder licht: E. R„ Soest f25 of 10 d.; W. V„ Hilversum f 10 of 5 d. Met voertuig links van den weg rijdenL. de H„ Spakenburg f 10 of 5 d.H. v. S„ Gameren id. Te Soest wielrijdend zich aan ander voertuig vasthoudenA. v. W„ Amers foort f 15 of 10 d E. v. D„ Barne veld f3 of 2 d. plus f 10 of 5 d. voor opgave valschen naam. Met auto te snel rijden in Soest R. A., Bussum f 10 of 5 d.W. G. Deventer f25 of 10 d.; A. T„ Rotter dam f20 of 10 d. Hoogland Burgerlijke Stand. Geboren: |ohannes, z. v. M. Vedder -i H. Blokhuis. OverledenCornelia Schoonderbeek 52 j. echtg. v. A. Kok. Leunden Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: J. van der Vir en G. Termaaten. Op den Openbaren weg te Leusden is gevonden, een rol zeiltjes van een auto, terug te bekomen bij G. van Eijden D. 67 Leusbroek. Stoutenburg Burgerlijke Stand. Geboren: Brunes, z.v. J. van der Vien en E. Plaizier. OverledenTeu- nis Kleinveld oud 76 jaren Weduwnaar van B. Voskuilen. Soest ln de gemeenteraad staakte weder de stemming over het voorstel terzake het behoud van den korenmolen „de Vlijt", zoodat dit voorstel voorlo als afgedaan is te beschouwen, voorstellen van B. en W., zooals het aangaan van een kasgeldleening, vast stelling van besluiten tot wijziging der gemeentebegrooting en begrooting Grondbedrijf, vaststelling van een be sluit tot belegging van gelden, werden goedgekeurd. Tot hoofd van de te openen U.L.O. school werd benoemd no. 2 van de voordracht J. v. d. Wal, hoofd van de Nuts U.L.O. school te Waalwijk. Vast stelling eener afzonderlijke Verordening ter voorkoming van brand, alsmede vaststelling van een wijzigingsverorde ning der Algemeene Politieverordening, werd op voorstel van Busch uitgesteld. Crediet-aanvrage van B. en W. voor verwijdering eener schutting ten be hoeve van de beveiliging van het ver keer, is verworpen, vóór stemden al leen de wethouders. Men vond verwij dering van bedoelde schutting een halve maatregel, wanneer door den betrokken eigenaar tevens grond zou worden af gestaan om den weg daar ter plaatse behoorlijk te kunnen afronden, dan zouden zij hun stem kunnen verleenen. De heer Gasille is tegen het voorstel om langs de afgestane grond van den heer Flapper voor rekening van de gemeente een tegeltrottoir aan te leggen. Het schenken van f4000 aan de ver eeniging E.H.B.O. als bijdrage in de aanschaffingskosten van een moderne Ziekenauto, is met algemeene stemmen goedgekeurd. De voorzitter deelt nog mede, dat in hooger beroep is gegaan bij de Kroon, in verband met de finan- cieele verhouding tusschen rijk en ge meente, daar verondersteld wordt dat de gemeente bij andere gemeenten is ten achter gesteld. Verder wordt medegedeeld, dat de verharding bij station boestdijk gereed gekomen is, waarbij tevens werd be sloten het verkeer in één richting te leiden, zoodat dan alleen bij café Verkerk ingereden zal mogen worden. Besloten werd ook nog om aan de Brandraad f200 te verstrekken, om met de leden der vrijwillige brandweer- vereen. een bezoek te brengen aan de brandweertentoonstelling te Rotterdam. Bij de rondvraag, vraagt de heer van Klooster om verlaging van de gasprijzen voor verwarming, zulks in verband met de reclame die gemaakt wordt door de P. E. U. M. De heer Doorman vraagt of niet geïnformeerd kan worden, of er geen mogelijkheid zou bestaan, om de nieuwe water toren die in onze gemeente gebouwd wordt, tevens te benutten voor uitkijk toren. De heer Busch vraagt nog of het schilderwerk in de gemeente niet verdeeld kan worden en niet alleen aan een paar schilders te vergunnen, verder verzoekt hij spoedige behande ling van het ambtenaarsreglement. Uit den Omtrek Hoevelaken ln den nacht reed A. O., wonende aan den Lagen weg te Amersfoort, met een vracht hooi, die hij uit den polder had gehaald voor de Wed. W. even eens wonende aan den Lagen weg. Op den Hoogen weg, nabij „Vinkenhoef" bemerkte hij, doordat hij opeens werd verlicht, dat het hooi in brand stond. Gelukkig waren in dat nachtelijk uur nog menschen op de been, die hem te hulp kwamen. Met eenige emmers water had men het vuur spoedig ge doofd. A. had een paar brandwonden aan zijn handen bekomen. Waarschijn lijk hebben een paar opgeschoten bengels, die op den loer hebben ge legen, het hooi aangestoken. Gemengde Berichten Te Rotterdam is in het kantoor van een aldaar verschijnend weekblad ingebroken en een bedrag van f6000 gestolen uit de brandkast, welke opengebroken. Een 57-jarige expeditie-knecht te Rotterdam, geraakte onder een electri- sche lorrie en werd zoo zwaar gewond, dat hij den volgenden dag overleed. Nabij Wierden is een auto met groote vaart tegen een boom gereden en geheel vernield. De 18-jarige be stuurder werd ernstig gewond en over leed spoedig daarop. De politiekruiser „Nautilus" is uit Nieuwediep naar het Janmayen-eiland vertrokken. Het doel dezer reis is, een gedenkteeken te plaatsen op het graf van de 7 Hollanders, die tijdens de overwintering in 1633—34 aldaar het leven lieten. Aan de Maatschappij voor Mijn- bouwkundige werken te Heerlen is concessie verleend tot het ontginnen van steenkolen, zout, enz., in de om geving^vanGroenlo. Tengevolge van den zeer hoogen vloed is het water van het Hollandsch diep te Lage Zwaluwe buiten haar oevers getreden, waardoor een polder geheel overstroomde. Het vee moest met vereende krachten worden gered. De vele in den polder aanwezige hooi oppers dreven weg, zoodat de geheele hooioogst verloren ging. Open Brief Waarde vrienden, Sta mij toe, dat ik uw aandacht vestig op het volgende feit: Het is een feit, dat er slechts een enkeling van U lid is van de H. Familie Dat is niet slechts een feit, maar dat is inderdaad 'n heel droevig feit.-*' Het is droevig, niet zoozeer voor de H. Familie, maar het is droevig vooral voor U zelf. 't Zou minder droevig zijn, indien de H. Familie b.v. 'n 'hengelclub ware, maar 't is heel droevig nu de H. Familie toevallig 'n mannen-congregatie is. 't Is daarenboven 'n raadselachtig feit. 't Is zelfs één van de grootste raadsels van Amersfoort. Wat, in 's Hemelsnaam, kan de reden zijn, dat gij nagenoeg allen buiten de H. Familie blijft? Meent ge misschien dat de H. Familie voor U van geen nut is? Ik kan me voorstellen dat 'n katholiek van meening is, dat 'n hengelclub voor hem van geen nut is, maar Ik kan me niet goed voorstellen dat 'n katholiek in opzet meent dat 'n gods-, dienstige vereenigirg voor hem van geen nut is. Maar ge voelt er niet voor! Wel, dat is erg, dat is heel erg! Dat de een of ander onder U er niet voor zou voelen, dat zou niets bijzonders zijn, maar dat den hetlc midden stand er niet voor zou voelen, dat zou ontstellend zijn. Dat zou tóó ontstellend zijn, dat ik vooralsnog wei ger om het te gelooven. Ge hebt er geen tijd voorl Wel, wat ge zegt! Zoudt ge er ook geen tijd voor hebben, als ge er geld mee kondet verdieien? Maar ik meen, dat winst voor uw ziel toch ook nog iets waard is. 'n Katholiek, die geen tijd heeftom iedere week een avond naar de bios coop te gaan, is 'n gelukkig mensch, maar 'n katholiek, die geen tijd heeft om één avond in de week te besteden y aan wat bijzondere zorg voor zijn ziel, is een stakker. Maar ge zljt er niet toe ver plicht. Aah zoo! Zijt ge van dat kaliber? Behoort ge tot 't soort katho lieken, dat bang is meer te doen dan 't godsdienstig minimum van s Zondags de H. Mis zonder preek en de laatste Zondag van de Paaschtijd te communie? Ik neem dat direct aan voor enkelen van U, maar ik neem 't geen oogen- blik aan voor U allen, ik neem 't zelfs niet aan voor 't meerendeel van U. Ge kunt goed katholiek zijn zon der lid te zijn van de H Familie. Dat is waar, dat is zelfs treffend waar I Maar 't is minstens even waar, dat ge 'n beter katholiek kunt worden door<«- wel lid te zijn van de H. Familie. En daarom, katholieke middenstan ders van Amersfoort, wanneer de eerst volgende Zondagen in drie kerken van deze stad door 'n pater Redemptorist een predikatie zal worden gehouden om de mannen aan te sporen lid te worden van de mannen-congregatie dezer stad, geef dan gehoor aan die oproep. Thans is "t 'n feit dat slechts enkele middenstanders lid zijn van de H. Familie, moge 't weldra 'n feit zijn, dat slechts enkele middenstanders geen lid zijn van de H. Familie. Met de beste wenschen voor Uw geestelijk heil. Uw dw. dr. in Chr. B. WARNDORFF, Directeur H. Familie. Sf Binnenland NUTTIG BOEKWERK. Over de Christelijke Opvoeding der jeugd. Encycliek van Zijn Heiligheid Paus Pius XI, opnieuw vertaald door F. A. J. van Nim- wegen C.ss.R. Onder dezen titel brengt de uitge versfirma Drukkerij Henri Bergmans Cie te Tilburg een nieuwe vertaling in den handel van de Encycliek van 31 Dec. 1929. De vertaler heeft zich gelijk in het „woord vooraf" wordt gezegd, bediend van den ltaliaanschen tekst, maar bovendien gebruik gemaakt van andere officieele vertalingen. Hoewel een encycliek, waarin zulke ernstige onderwerpen behandeld wor-t den, geen lichte lectuur vormt, laat d«' vertaling zich vlot lezen. De vertaler geeft geen commentaar. Daarin heeft hij gelijk, omdat anders de brochure tot een dik boekwerk zou zijn uitgebreid. Wel geeft hij een uit voerige schets van den gedachtegang der Encycliek. Voor persoonlijke be studeering, maar ook voor bespreking in cursussen of conferentiën kan die schets veel dienst bewijzen. Een voor deel is verder nog, dat alle citaten volledig uit de officieele uitgave zijn overgenomen. Wij wenschen deze brochure een ime verspreiding toe. A. C. Transpireerende Voeten* a oksels behandcle men met Purolpoeder. Dit het meest afdoende middel daarvoor. Het kost 45 en 60 ct. per bus, en is evenals Purol, verkrijgbaar bij Apoth. en Drogisten.

De Eembode | 1930 | | pagina 2