Katholiek Orgaan voor Amersfoort en Omstreken Kiopt uw SÉijfHickiiii Abonnementen kunnen elke week ingaan, doch opzegging van abonnement moet geschieden voor den aanvang van een nieuw kwartaal. Pr ge per 8 maanden f 1.00. Buiten Amersfoort 1.10 De €embode AdtxrUmm 36 cml per regel. Bümke twrievm voor handel en nijverheid bg geregeld adver teer en. Advertentién moeten Dinsdag en Vrijdag vóór 8 uur in den morgen vjn bezorgd. Kantoor en Drukkerij Lange gracht 28 te Amersfoort - Telefoon 314 Vier en veertigste Jaargang Verschijnt eiken Dinsdag» en Vrijdagmiddag Post giro no. 44254 Vrijdag 1 Aug 1930 - No. 36 Alles is niet gelijkelijk voor allen Epistel en Evangelie. 8e Zondag na Pinksteren. Les uit den brief van H. apostel Pauius aan de Romeinen; Vlli, 12—17. Broeders! Wij hebben eene schuld te betalen, niet aan het vleesch, dat wij naar het vleesch zouden leven. Want indien gij naar het vleesch leeft, zult gij sterven; doch indien gij door den geest de werken des vleesches sterven doet, zult gij leven. Want zoo- velen door den Geest Gods geleid worden, zijn kinderen Gods. Immers hebt gij niet ontvangen eenen geest van knechtschap wederom in vrees, maar gij hebt ontvangen eenen geest van aanneming tot kinderen, in welken wij roepenAbba, (VaderDe Geest zelf toch geeft getuigenis aan onzen 5eest, dat wij kinderen Gods zijn. In- ien nu kinderen, dan ook erfgenamen; erfgenamen namelijk van God en mede erfgenamen van Christus. EVANGELIE volgens den H. Lucas; XVI, 1—9. in dien tijd sprak Jezus tot zijne leer lingen deze gelijkenis: Er was een rijk man, die eenen rentmeester had; en deze werd bij hem aangeklaagd ais had hij zijne goederen verkwist. En hij riep hem en zeide tot hem-: Wat hoor ik dit van u? Doe rekening van uw rentmeesterschap! want gij zult niet langer rentmeester kunnen zijn. De rentmeester nu sprak bij zich zeiven; Wat zal ik doen, daar mijn heer mij het rentmeesterschap ontneemt? Spitten kan ik niet, te bedelen schaam ik mij. Ik weet wat ik doen zal, opdat, wan neer ik van het rentmeesterschap zal zijn afgezet, zij mij in hunne huizen zullen ontvangen. Hij riep dan de schul denaars zijns heeren, een voor een, bij zich en zeide tot den eerste: Hoeveel zijt gij mijnen heer schuldig? Deze zeide: Honderd vat olie. En hij zeide tot hem: Neem uw handschrift, zet u terstond neder en schrijf vijftig. Daarop zeide hij tot eenen andere: En gij, hoeveel zijt gij schuldig? Deze zeide: Honderd mud tarwe. En hij zeide tot hemNeem uwen pachtbrief en schrijf tachtig. En de heer prees den onrechtvaar- digen rentmeester, omdat deze voor zichtig gehandeld had. Want de kin deren dezer wereld zijn in hun geslacht voorzichtiger dan de kinderen des lichts. En Ik zeg u: maakt u vrienden uit den cnrechtvaardigen Mammon, opdat, wanneer gij zult bezwijken, zij u opnemen in de eeuwige woontenten. I' Liturgische Kalender. Week van 3—9 Augustus. Zondag 3. 8e Zond. na Pinksteren, Tijdeigen, Mis Suscepimus, 2e geb. j Vinding v. d. H. Stephanus, eerste mar telaar, 3e A cunctis. Prefatie H. Drie vuldigheid. Maandag 4. H. Dominicus. Dinsdag 5.0.L.V. ter Sneeuw, Credo, Pref. H. Maagd, p Woensdag 6. Gedaanteverandering des Heeren, 2e geb. (alleen in stille |l Missen) H.H. Xystus enz. Credo, Pref. I v. Kerstmis. Donderdag 7. H. Cajetanus, 2e geb. H. Donatus. Vrijdag 8. H.H. Cyriacus enz., 2e A cunctis, 3e naar keuze. Zaterdag9. H. Joannes Maria Vianney, Pastoor van Ars, 2e geb. en laatste Ev. v. d. Vigilie H. Laurentius, 3e H. Ro- manus. Evangelieverklaring. 8e Zondag na Pinksteren. De bedoeling, de strekking gelijkenis van den onrechtvaardigen rentmeester geeft Jezus zelf aann.l. ons te leeren een goed gebruik te maken van de rijkdommen, de goederen dezer wereld zöö dat dit ons strekt tot ons eeuwig heil. Er was een zeker rijk man die een rentmeester had. Die rentmeester had tot taak de goederen zijns meesters te besturen, voor geheel de huishouding, de gronden en landerijen te zorgen. De oeconoom. Doch deze werd be schuldigd dat hij de goederen zijns i heeren verkwistte. Dit was geen vai- sclie beschuldiging, gelijk blijkt uit het feit dat de rentmeester zich zelf inder- KANTOORBOEKHANDEL I F. fl. TULP Lansestraat 65 t,o. Krommestraat TEL 326 SCHOOI. EK lEEKENIiNOODISDHtDEH daad schuldig voelde en met ontslag bedreigd, bij zich'zelven overlegde hoe hij zich het best voor de toekomst beveiligen kon. Terwijl hij met zich zeiven aan het delibereeren waswer ken kan ik niet, te bedelen schaam ik mij" viel hem plotseling een illumineus idee in en verheugd riep hij uit: Ik weet wat ik doen zal opdat ze mij, als ik uit het rentmeesterschap ontzet ben, in hunne huizen opnemen. Hij ontbood alsdan één voor één de schul denaars van zijn meester bij zich, stond hun toe hun schuldbrieven te ver scheuren en nieuwe schuldbrieven te schrijven waarin hun schuld aanzienlijk verminderd werd. Hoe de heer des huizes dit bedrog ontdekte verhaalt het evangelie niet, maar wel dat deze (d. i. let wel de heer des huizes en niet Christus) den rentmeester prees, niet om het bedrog maar omdat hij voorzichtig d. i. slim gehandeld had. En nu trekt Christus zelf reeds een conclusie uit het verhaalde, dat n.l. de kinderen dezer wereld voorzichtiger zijn dan de kinderen des lichts. Jezus stelt hier de menschen overgegeven aan de wereld met haar rijkdommen en begeerlijkheden, overgegeven aan de zonde en omhuld door de geeste lijke duisternis dier zonde tegenover de kinderen Gods, de kinderen des lichts en zegt dat gene slimmer en wijzer zijn in het bereiken van hun doel, de wereld, dan deze in bereiken van hun doel, den hémel. Deze woor den bevatten derhalve de vermaning voor Zijn volgelingen om met evenveel voorzichtigheid, wijsheid, offervaardig heid, doorzettingsvermogen hun eeuwig heil na te streven als de kinderen dezer wereld de vergankelijke goederen i streven. Het tweede datjezus zijn volgelingen voorhoudt en het eigenlijk doel is van de gelijkenis, geeft Hij aan met deze woordenMaakt u zeiven vrienden door den bedriegelijken mammom d.i. het geld, m.a.w. gebruik uw geld zóó dat gij door uw vrijgevigheid, door uw aalmoezen u zeiven vrienden maakt op aarde en in den hemel, opdat zij door hun gebed en voorspraak u bij uw verscheiden uit dit leven opnemen in de eeuwige tenten des hemels, gelijk de rentmeester zich door zijn vrijge vigheid vrienden maakte, die hem na zijn ontzetting uit zijn ambt zouden opnemen in hunne woningen. De Grondwet. Hoe weten wij, dat de bijbelboeken, die onze „geschreven" grondwet vor en, goddelijk geïnspireerd zijn? Niet uit de stichting en de heilige aandoeningen, welke wij bij 't lezen van die boeken ondervinden. Als dit zoo was, dan zouden er heel wat boeken goddelijk geinspireerd zijn. Hoe dikwijls immers voelen wij ons gesticht en ontroerd bij het lezen van andere boeken, zooals b.v. de Navol ging van Christus door Thomas Kempis. Ook de verhevenheid der leer, de vervulling der profetiën, de schoon heid van stijl kunnen geen absoluut zekere kenteekenen van goddelijke ingeving zijn. Andere boeken kunnen ook schoon geschreven zijn en een aantrekkelijke leering bevatten. En wat de profetiën aangaat: waar voor moeten die boeken gehouden worden, zoolang de voorspellingen nog niet vervuld zijn? Bestaan er ook geen andere boeken, die ons 'n blik in de toekomst geven willen? Moeten we dan maar zoolang wach ten met ons oordeel, totdat misschien de vervulling van de profetiën die boeken tot goddelijk geïnspireerd stempelen? Nu kan men wel beweren, dat de H. Geest Zelf iederen lezer inlicht over het al of niet geinspireerd zijn van een bepaald boek. Maar behalve dat hiervoor geen oewijzen zijn, ligt het tegendeel eerder voor de hand. Hoe is anders te verklaren, dat de één een boek voor geïnspireerd houdt, ter wijl een ander het juist als zoodanig verwerpt. Dat kan toch zeker geen werk van den H. Oeest zijn, Die bij uitstek een Geest van waarheid is en geen dwaling of verdeeldheid veroor zaken zal. Omdat dit alles ons niet bevredigen kan, moeten wij op 'n andere wijze tot de gewenschte zekerheid komen. We nemen den Bijbel. Nu echter niet als een goddelijk geïnspireerd boek, maar als een gewoon geschied boek, dat evenals andere boeken der oudheid zooals die van Flavlus Jose- phus of Tacitus, de gebeurtenissen verhaalt van lang vervlogen eeuwen. Bij voorkeur beschouwen we nu de vier Evangelieën, als van het hoogste belang zijnde, daar zij de geschiedenis verhalen van den historischen persoon esus Christus, van Zijn wonderen, Zijn eer, van de stichtingen inrichting van Zijn Kerk. Deze geschiedkundige boeken immers zeggen ons, dat er eens een persoon was, die Christus heette en Zich den Zoon van God noemde. Zijn godde lijkheid bewees. Hij vooral door vele en groote wonderen. Hij stichtte een Kerk, waaraan Hij de verspreiding van Zijn leer, de prediking van Zijn Evan gelie toevertrouwde. Bovendien be loofde Hij met die Kerk te zijn, opdat zij in l.at verkondigen van Zijn leer niet dwalen zou. Ook gaf Hij aan die Kerk verschillende kenteekenen, waar aan men haar juist als Zijn Kerk steeds zou kunnen herkennen. Welnu, die kenteekenen vinden wij alleen in de Katholieke Kerk. Die Kerk is dus de ware Kerk van Christus. Wat zij ons leert is waar, waarvan zij ons afhoudt is onwaar, is dwaling. Die Kerk nu, met goddelijke macht en zending bekleed, zegt ons met on feilbare zekerheid, dat deze en die bepaalde boeken tot den Bijbet, tot de H. Schrift behooren, Goddelijk geïn spireerd zijn. En daarmede hebben wij geloovig te aanvaarden, alles wat zij onsv houdt Hierin komen wij geheel overeen met het woord van den grooten Au- ;ustinus van Hippo: „Ik zou aan het ivangelie niet gelooven, als het gezag der Kerk mij er niet toe bewoog." dwang gaat uitoefenen tot rationalisee- ren, hetgeen in ons geval wil zeggen, tot organisatie van productie-vermin- derii \~- iflglV beheerscht, heeft biet alleen de voe dingsmiddelen geblokkeerd of op zol ders «borgen, om de prijzen in stand te houden, maar men Jief deze zelfs vernietigen met de overweging, i door een verminderd aanbod de prijz zullen worden verhoogd. Het Haarlemsche blad constateert dan, dat een levenshouding, welke er toe leidt de voortbrenging van de meest noodzakelijke levensbehoeften, ons 0oor Gods schepping geschonken, tegen te gaan alleen met het oogmerk i daardoor meerdere winsten te be- leé, slecht is en alle afkeuring ver dient Amersfoort, zooals Henry Havard Het zag Ao. 1874. Ill Slot. Door A. F. VAN BEURDEN. Wjj beklommen den toren om het overzicht op de stad te krijgen en ook om eenigzins de omgeving te beschou wen.. 365 treden alleen om de voor laatste verdieping te bereiken. Dat is wat hard voor de beenen, die niet in hun eerste jeugd zijn. Maar het uitzicht is prachtig en beloont ruim hem, die den moéd heeft zoo hoog te klimmen. In de verte, geheel rondom de stad strekt zich het landschap zacht glooiend uit, dan eens vruchtbaar graan voortbrengend of haver en weiden, dan weer dor bedekt met heide en laag- hout. Aan den horizon over een afstand van twee uren ligt een heuvel, die men Het Kapitalisme. Het geld, dat oorspronkelijk de rol van ruilmiddel in ons maatschappelijk bestel vervulde, is, zoo lazen we in de N.Haarl. Ct., langzamerhand ge worden van eene beteekenis, waardoor de geheele samenleving als het ware beheerscht wordt. Gold voor enkele jaren de leuze der financiers, dat met man en macht productie van allerlei deren moest worden bevorderd, thans decreteert de macht van het geld het tegenovergestelde en hebben wij ons ook in dit opzicht aan haar heerschappij te onderwerpen. In Amerika is men reeds zoover, dat :ij, die alles pogen te „rationaliseeren", dit systeem ook trachten toe te passen op de graanoogsten. Men is reeds zoover gekomen, dat men een gunstigen oogst met angst en schrik tegemoet ziet en de banken dreigen hunne cre- dieten aan den landbouw te vermin deren, wanneer men de oppervlakte, met tarwe te bebouwen, niet inperkt. Hetzelfde standpunt neemt men in tegenover de productie van katoen, suiker, wol en wijn. Overal geldt het wachtwoord van beperking van pro ductie, overal heeft men angst voor een ruimen oogst. Zoo daalde de veestapel in deVer- eenigde Staten van Amerika in de jaren van 1920 tot 1928 van 68 op 58 mil- lioen stuks. In Australië daalde de veestapel in 6 jaar tijds 20 pet. en in Canada en Nieuw Zeelandvielditzelfdeverschijnsel waar te nemen. De officieelc statistie ken van Engeland geven aan, dat de veestapel in één jaar tijds met 250000 stuks verminderde, terwijl het aantal schapen in dezelfde periode met 700.000 daalde. In twee jaren tijds verminderde volgens diezelfde statistiek de te bebouwen oppervlakte grond met 416.000 Acres. Het geld is dus niet meer alleen een ruilmiddel, zelfs niet meer de graad meter voor een bepaalden rijkdom, maai het wordt de vernietiger van den rijk dom, die noodig is tot instandhouding van het leven, zoodra het geld zijn Hett geld, dat tegenwoordig de wereld vende nissen vertoonen.BNHB Dat zijn oude kloostergebouwen, die te Amersfoort even als in het geheele Sticht van Utrecht talrijk waren. Er waren Recollecten, Hieromyten, Sint Jansbroeders. Aiexianen, reguliere ka- noniken enz. enz. en drie conventen onder ;den regel van Sint Augustimis. Thans hebben die moimlkcnwonin- gen eene burgerlijke bestemming. Het eene is hospitaal, het andere een wees regiment artillerie, welks muziek de burgerij verlustigt en wier krijgshaftig uiterlijk de dienstmeisjes erg bevalt. Wij hadden het genoegen het voor ons te zien voorbijtrekken, toen ze op marsch gingen. Zijn fraaie houding konden ons echter niet weerhouden onze onder- ngen van het oude voort te zetten. Deze was niet zonder vrucht en voort gedreven door het ongeduld om terug te keeren, wat zeer natuurlijk is aan het einde van een reis, besloten wij om Amersfoort vaarwel te zeggen en zonder den Amersfoortschen nachtegaal ;ehoord te hebben, waarvan de groote tondel zingt, gingen wij naar 't station. Weldra voerde ons de trein weg en zagen wij in de verte de roode daken de zwarte torens verdwijnen. De ste boomen, die de weide begren zen, verborgen ons eindelijk den hoogen toren van Amersfoort. bij, loopt de kleine rivier de Eem voort, door groote bosschen, door tui nen, vette weiden, om dan de muren der kleine stad te bespoelen. Deze stalt onder den toren hare straten uit in een spiraal de nette witte gekalkte hulzen van baksteen, met roode daken, de torens geel en donker. De laatste behooren tot de Katholieke Kerken zij zijn van jongen datum en vreemd van vorm. Daartusschen slapen de kanalen, door boomen omgeven in kalmte en op de kaaien loopen voetgangers, beesten en wagens. De buitenmenschen komen met hun waren binnen, groote korven en nog grootere kooien, een regiment duiven en kippen omsluitend, die ze op het Hof opeenstapelen. De varkens weinig gewend in een wagen te zitten laten hun rare snuiten zien en schreeuwen uit voile longen met onwelluidende geknor. Als men verder ziet, ziet men een dubbele gracht, die bij verschillende gelegenheden, de stad verdedigde tegen de fantasien van onrustige buren. Amersfoort kan men thans verdeelen in twee concentrische steden de eene de andere omgevend met een dubbelen ring van kaaien, straten en huizen. Ook had geen enkele stad meer poor ten den Amersfoort. Twee eeuwen ge leden had ze nog een dubbel stel poorten, binnen en buiten poorten thans ziet men er nog nog twee en nogzijnervan de Kamperbinnenpoort slechts eenige overblijfsels to zien, twee onthoofde torens, ingesloten in oude, bouwvallige huizen. Gelukkig is de Koppelpoort ten. naaste bij onge schonden bewaard gebleven. Zij slaat trotsch met hare zware massa, over welfd met een zwaar dak met het stads wapen russchen twee schietgaten, boven het Spui. Aan iedere zijde van het kanaal twee gewelfde poorten met spitse torentjes, voltooien het indrukwekkende van dit nobel gebouw. Dat is bijna het eenige gebouw, dat waard is genoemd te worden, ik heb nog aan den hoek van het Kerkhof en de Lievevrouwestraat een antiek huis met kolommetjes gezien, met een ge- tanden gevel en lage boogjes rustend op curieuze dragers. Ik vroeg er naar of deze oude reliek, belangwekkend en zeldzaam, vroeger ook eene bijzondere bestemming gehad had, maar iedereen zei mij, neen, dat is een gewoon huis. Maar toch niet zoo gewoon, brave burgers, dacht ik, want dat gaat terug tot de eerste jaren uwer stad. Onafhankelijk van die oude huizen, ziet men ieder oogenblik groote muren, waarop sterke conterforten zich ver heffen en waarnaast zich mooi wel- of neemt een abonnement voor onder houd van uw schrijfmachine bij H. ELZETIMR KANTOORBOEKHANDEL Q LAN6E5TMAT 84 TEL. 628 BERICHTEN UIT 1 AMERSFOORT De Katholieke Openbare Leeszaal en Bibliotheek aan de Nieuwstraat zal van 3 tot en met 10 Augustus wegens Yicantie gesloten, zijn, De buitenplaats Beekesstein is bij veiling door notarig Schröder verkocht in massa aan de firma de Jonge en Lammers, aannemers te dezer stede, voor de som van f55.300 Geslaagd voor het te Utrecht afge nomen examen voor stenografie, stelsel Pont,'de dames M. Smit, M. van den Brug en E. M. Thien. In de Amersfoortsche Courant wijst de heer J. van Doorn, voorzitter van de Zwemclub Neptunus op het besmet verklaren van het water in de Barne- veldsche beek door den militairen ge neeskundigen dienst. Bij een onderzoek ingesteld naar het motief van het zwemverbod aan de Militairen uitgevaardigd bleek, dat de Chef van het Mil. Hospitaal heeft geconstateerd dat bij Militairen welke in de bedoelde beek gezwommen heb ben en daarna ziek werden zich ver schijnselen hebben voorgedaan welke erop wijzen dat het beekwater door ratten is besmet. een onderzoek naar de oorzaak van deze besmetting is gebleken dat in de sloten aan de Schammersteeg d.i. boven de z.g. Roode brug een groote hoeveelheid afval van de fabriek van Noach aan verrotting wordt prijs gegeven om later te dienen voor mest ten behoeve van de tuinders. Deze af val verspreidt voor de omwonenden een ondragelijke stank en veroorzaakt bij de vele regens ook een stank en vervuiling van het slootwater wat af gevoerd wordt in de beek. Tevens zijn deze afvaibewaarplaatsen een eldorado voor een leger van rat ten die de Barneveldsche beek bevolken. Bij Kon. besluit is mr. J. C. graaf van Randwijck herbenoemd als burge meester der gemeente Amersfoort. JAARFEEST MEISJESPATRONAAT EN ZITA-VEREENIGING Par. St. Fr. Xaverius. Zondag j.l. werd in de versierde bovenzaal van het Patronaatsgebouw „St. Aechten" het jaarfeest gehouden, van de Zita-Vereeniging en het Meisjes- patronaat. Dit feest tevens bedoeld als afscheid van den WelEerw. Heer van Straelen mag in alle opzichten ge slaagd genoemd worden. Na een harte lijk openingswoord van den WelEerw. Heer Veltman, den nieuwbenoemden Directeur, werd door allen een feest lied gezongen, waarna door een der Meisjes, den scheidenden Directeur, het stoffelijk blijk van hulde en waar deering aangeboden werd. Met 't opvoeren van een tooneel- stuk, hetwelk onder leiding van Mej. van 't Wel uitstekend was ingestudeerd, werden de toeschouwers zeer geboeid, want menig traantje werd weggepinkt. Na uitdeeling van verschillende prij zen, die door verloting in het bezit der gelukkigen kwamen, sprak de WelEerw. Heer van Straelen, een woord van dank voor de medewerking, in al dien tijd ondervonden, waarna de WelEerw. Heer Veltman de hoop uitsprak, dezelfde sympatie en steun te mogen onder vinden. He» geheel was een zeer geanimeerd feest, waartoe ook de muziek onder leiding van den Heer Wielaert zeer veel heeft bijgedragen. Voor het examen voor het Practijk- ploma Machineschrijven volgens het 'erbeterd 10-vingersysteem van C. H. Boer" slaagden de dames: M.Kluvers en J. Drenth, en de heeren: H. Been hakker, W. W. de Wilde, W. F. Ger ritsen en W. U. G- Idzenga, allen leer lingen van Mej --**••• Woestijgerweg 2 Er had in de Bloemendaalschestraat een vechtpartij plaats, waarbij zekere hoofdwonde opliep. Deze was familie binnengeioopen en had daar twist gekregen. Een zoon is daarop met den bezoeker slaags ge- raakt met bovengenoemd gevolg. Dr. Mertens zur Borg verleende ge neeskundige hulp en liet den gewonde per auto naar zijn woning vervoeren. De bouw van hal en nevengebou wen aan de nieuwe Algemeene Be graafplaats onder Oud-Leusden Isop- 'edragen aan de Roos te Jubbega voor 70.882. In de vacature, ontstaan door het vertrek van ds. "F. A. den Boeft, is be roepen ds. S. Wouters te Dronrijpe(Fr.). Aan het station zijn Donderdag morgen H.M. de Koningin en H.K.H. Prinses Juliana gearriveerd. De vorste lijke personen vervolgden de reis naar Soestdijk met een hofauto, welke op het tweede perron gereed stond. De auto werd voorafgegaan door een motor met zijspan der politie. Koningin en prinses werden door een vrij talrijk publiek, dat zich op het perron buiten het stationsgebouw be vond, toegejuicht. UITSPRAKEN KANTONGERECHT. Loopen op verboden grondJ. v. D., Nijkerk f3 ol 2 d. Rijden op spoorbaan: E. R,, Leus den fj of 3 d. IJkwet: M. A., Maarn f3 of 2 d.eiï" verb, maatG. v. W., id.K. A. v. D., Maarn f2 of 1 d. en verb. maat. StrooperijE. P., Schijndel f5 of 3 d. Trekdier onbeheerd laten: D. E.M., Arnhem f4 of 2 d. Wielrijden zonder licht: A. L. K., Amsterdam f3 of 2 d.;J.v. V., Amers foort id.; H. v. R., Barneveld id.; P. D., Soest id.; A. A. L., Eemnes f5 of 2 dagen. Wielrijden over daarvoor verboden weg: H. Z., Amersfoort f3 of 2 d. Wielrijden links van den weg:E.T., Amersfoort f3 of t d.; J. S., Baarn f 5 of 3 d. Wielrijden zonder bel: W. v. E., Soest f2 of 1 d. Te Amersfoort wielrijden op trottoir: G. H., Barneveld f3 of 2 d. Te Soest wielrijdend zich vasthou den aan voertuig: L. B. K., Baarn 15 of 3 d. Autorijden zonder rijbewijsW. J. Amsterdam f5 of 3 d.; GJ. v. O., Amersfoort id.; G. N. v. B., Zeist ld. Autorijden links van den weg:J.C. Amsterdam f5 of 3 d.; G. H., Nij kerk f5 of 3 d. Autorijden op daarvoor verboden eg: J. G. B., Soest f3 of 2 d. Autorijden zonder spiegel: T. Hr, Scherpenzeel f2 of 1 a. Met auto te snel rijden in Baarn: S. J. S., Amsterdam f 15 of 10 d. idem in Bunschoten: G. V., aldaar 15 of 3 d.

De Eembode | 1930 | | pagina 1